Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
március 17. | 20:02
előzmény: #38219  2345678
70-100 000 Ft/nap? Ne viccelj már. Rengeteg helyen jártam a világban, és hirtelen NEM tudok olyan országot mondani, ahol ennyiért ne kapnék NAGYON színvonalas apartmant. Ki az a gyengeelméjű, aki ennyiért a Balatonra megy, és nem mondjuk a Maldív-szigetekre vagy Thaiföldre? Vagy Európában pl. Szardíniára vagy Mallorcára? (Tudom, aki fél a repüléstől :-)))
március 17. | 19:36
előzmény: #38207  sakal83
Zamárdiban a Balaton Sound idején 1 db 4 fős apartman bérleti  díja 125.000 Ft/nap.De csak az átlagos szezonban 300.000Ft-710.000Ftt/hét. a bérleti díj Zamárdiban. Sikerült elvenni a kedvemet Zamárditól.
március 17. | 19:28
előzmény: #38214  MrLajos
Igy mukodik a modernkori piac gazdasag, hogy mindenki csak a megtakaritasa mertekeig koltekezik. Egyre jobb otletek vannak
március 17. | 18:53
előzmény: #38216  egynapod
Troll  a kedves mama! Én 3 éve kommentelek ide,de te aki 6 hete vagy itt mondod meg ,hogy ki a troll?
március 17. | 18:26
előzmény: #38204  elemerorsos
persze, hogy egy troll most veszed észre?:)
március 17. | 18:11
előzmény: #38212  masseduction
Még +20%  2 éven belül + a bérleti díjak és én kiszállok.
március 17. | 18:10
előzmény: #38205  masseduction
Ja, a hiteles sztorihoz már hozzá se akartam szólni, annyira kilógott a lóláb 1-2 kommentelőnél. Persze, megvan neki a pénz, de azért inkább szív a bankkal. Még ha nagy ritkán elő is fordul ilyen, a hitelfelvevők elsöprő többségénél az a helyzet, hogy simán csak olyasmit akarnak megvenni, amit nem engedhetnek meg maguknak. Olyan lakást, házat, autót, ájfónt bármit. Akinek csak 20milliója van, az ne akarjon 60 milliós házat. Persze nem csak lakossági, állami szinten is addig kellene csak nyújtózkodni, amíg a takaró ér: csak azt a pénzt elkölteni, amit adóba beszednek. Semmi szükség - főleg így békeidőben - államkötvényeket kibocsátani. Ebben egyébként van jó példa: a német állam évek óta kevesebbet költ, mint amennyi a bevétele. Így kell ezt csinálni. Egyéni és állami szinten is.
március 17. | 18:01
előzmény: #38210  lohran
Ez nem a fideszről meg a fideszes pártkatonáról szól. Globális játszma.
március 17. | 18:00
előzmény: #38211  mamoka47
Ez nem válasz :)
március 17. | 17:58
előzmény: #38209  masseduction
Ha a banktól kapsz elég hitelt, jövőre az egyiket +20%-kal magasabb áron majd megveheted.
március 17. | 17:56
Orban szocsove Novak akkorat hazudott a kepunkbe ezzel a csaladtamogatassal 9 millio 800 ezer semmit nem kap a tobbi tizmilliokat amit mi fizetunk.
Persze foleg a fideszes partkatonak szaporodnak imigyen es mi finanszirozzuk ezeket a gazdag csocseleket.
március 17. | 17:45
előzmény: #38208  mamoka47
:) akkor most is menj a tömeggel szemben mint anno és szépen add el amid van
március 17. | 17:35
előzmény: #38205  masseduction
""""""""Így kínálatbővülésre nem nagyon számíthatunk, de az ilyen hiányos kínálat mellett az árak további csökkenésére viszont igen. 2014 április 24.""""" írta ezt az ingatlanműhely blog!  Azok a régi szép idők!! A szakértő még a 8 millás panelár mellett is árcsökkenést várt.  Amikor ezt elolvastam gyorsan elmentem és vettem egy panelt. A poén az ,hogy ezek a mai napig osztják az észt,és ezen a fórumon is vannak akik isszák a szavait.
március 17. | 17:34
előzmény: #38199  buyandhold
Azert a szallasdijak emelkedesevel ovatosan. Del spanyolorszagban beszeltem szobasztatoval. A 8 szobas hely ara 250 millio volt. O berelte kb evi 12 millaert. Felujitotta! Es ugy hogy dolgozik vele plusz egy takaritonője volt feketen havi 2800euroja maradt. 30-35k volt naponta ami olcsobb mint most balaton... pedig van par kategoria kulonbseg. Es ott max masfel honappal hosszabb a szezon
Szamold ki a hozamokat. Balaton mar most irrealisan draga. A szep kartya tartja fenn. Ennyiert keves olyan nem extrem helyet tudsz mondani ami dragabb. Meg Marbellan is boven megszallok a balatoni ar alatt! Pedig marbella ingatlanjai nem olcsoak
március 17. | 17:23
előzmény: #38200  elemerorsos
Ne feledd hogy regen felvasarolt telkekre epit regi aron lekotott anyaggal. A tervezett projekteknel mar olyan magas lenne a bekerar hogy 30-50% keves a 0as hozamkornyezetben. Na ezert van most a kavaras. Szerinted mit mentenek a fix hitelekkel? A beruhazot es a bankot:) nem Teged. Mi majd fizetjuk a fix hitelt es egyeb csatornakon a kamatfelarat is:) ahogy a chf hitelnel is...
március 17. | 17:05
előzmény: #38203  MrLajos
Lehet, sőt biztos, hogy az érintettek 99,9 százaléka soha nem fog "realizálni", de a hit illúziójában töltött idő alatt nyugodtabban költ, többet, szívesebben adósodik el mondván - úgyis megvan a fedezet rá.
Nos, minden minden körülmények között maradjon is így, bármi történjen és akkor rendben leszünk.
március 17. | 16:58
előzmény: #38202  mamoka47
Komolyan nem tudom eldönteni hogy troll vagy-e :-) Ha nem, akkor szerintem még ne add el, várd meg, amíg Monacoi lakásra tudod cserélni egy az egyben. Nem gondolnám, hogy ez több mint 2 év. Addig pedig add ki a lakást havi 5000 Euróért :-)
március 17. | 16:49
Ne is mondd! Én a laptopomat 3 éve vettem 300 ezerért. Azóta érhet vagy 100at, viszont azóta már háromszorannyit fizetnek érte, hogy nyomogatom rajta a gombokat, mint akkoriban. Hozamot még ki sem mertem számolni, de többezer százalék lehet évente ÉS EMELKEDIK!!! Lévén az eszköz értéke egyre csökken, de a rajta való gombnyomogatás meg egyre többet hoz. Szóval nem rossz a balatoni nyaraló, de azért akad még sokkal jobb befektetés is ;)
március 17. | 16:23
előzmény: #38201  elemerorsos
Nyártól én is emelem a bérleti díjat! További áremelkedést várok!........ De!! Van egy ár amikor  búcsút  intek a piacnak.Ha a céláram teljesül, egy az egyben váltom át  pesti paneljeimet tenerifei  apartmanokra. Mindig is szerettem azokat a szigeteket,de soha sem gondoltam volna ,hogy pest vagy tenerife között lesz lehetőségem u.a. áron vásárolni.
március 17. | 15:49
Persze, és ha a most 60 milliós 120 milliós lesz, akkor megint dupláznak a bérleti díjak :-) Figyelj, ha mindenki mindent kifizet, akkor mit vacakolsz 50%-kal, miért nem triplázod a szállásdíjad?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE