Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
november 14. | 18:17
előzmény: #28199  sakal83
Te már megint kevered a szezont a fazonnal... 😂😂
1. ha nem ismered az előzményeket TELJESEN akkor felesleges belekontárkodni a beszélgetésbe, előbb olvass vissza
2. Az, hogy én mint befektető nem szállnék be most vagy fél éve vagy bármikor annak SEMMI köze nincs a lakhatási vásárlókhoz, főleg nem ha albérletben lakik jelenleg (márpedig abban lakik). Teljesen másként gondolkozik (és dönt) a két csoport ahogy azt a mostani forgalom is mutatja... nekik az albérlet az alternatíva nekem meg gyakorlatilag minden amibe pénzt lehet feltetni.
november 14. | 18:06
előzmény: #28198  ncseed
Miért kellett volna? Most azt mondod, hogy még 8000-en is vennnie kellett volna:)
Visszamenőleg Te is okos lehetsz, én is az vagyok úgy:) Fél éve még te is azt írtad, hogy nem szállnál be...
november 14. | 17:13
előzmény: #28196  sakal83
Vissza kellene olvasgatnod... Akkor lenne igazad, ha szóba sem került volna nála korábban a lakásvásárlás! Ezzel szemben Ő maga írta le, hogy (ha jól emlékszem) másfél éve nézegettek lakásokat VALÓS vételi szándékkal, de annyira pörgött a piac hogy rá kellett volna ígérni a kp-s vevőkre és mellette még időnyomás alatt kellett volna döntenie (vásárolnia)!
Szóval az ő TUDATOS döntése volt, hogy ebbe nem ment bele és nem vásárolt. Ergó ha végül esetleg rosszul jön ki ebből akkor okolhatja magát. Akinek meg nem volt lehetősége (pénze) venni az nem is volt döntéshelyzetben, szóval felesleges magát ostoroznia mert nincs miért. 
november 14. | 17:12
előzmény: #28189  Criscito
sajnos valószínűleg tanulni fogsz belőle, de ne úgy legyen, mert akkor én is szívok, mert hasonlóan gondolkozok :)Amíg ez a kormány lesz, addig nem lesz itt esés, csak ha kívűlről jön valami durva visszaesés.Most, hogy egyértelmű visszaesés látszik a Bp-i ingatlanoknál a keresletben, egyből:- CSOK bővítés- életkezdési támogatás önrésznek- 5%os ÁFA hosszabbítás haveroknak versenyelőny céljából
Nyomják ezerrel :) és nem fognak visszavenni maguktól, ha törik ha szakad
november 14. | 17:05
előzmény: #28190  ncseed
" Baszki. De hülye vagy, miért nem vettél 3000-en OTP részvényt, most 11000... Most több pénzed lenne, ha most karnál venni ugyanannyit"
Ez és az előző hsz-ed kb. ilyen szintű megjegyzés volt a témában :) 
november 14. | 16:48
https://hvg.hu/gazdasag/20181114_Ezert_nem_jatszik_a_csok_a_csaladok_tobbsegenel
Érdemes végignézni a videót.... többek közt amiatt is amikor iskolázott, jólkereső hölgy megmondja a tutit: az albérlet fizetése "kidobott pénz"! Ez ma az általános közvélekedés, mindig is ez volt (akkor is amikor feleennyibe fájtak).
Rebesgetnek valami életkezdési támogatást vagy mit (alacsony kamatú hitel). Ha ezt meglépnék akkor az megint lökést adna a lakáspiacnak mert sokaknak lenne önerő a hitelhez... egy darabig csak persze mert idővel már az is kevés lenne.
november 14. | 14:30
előzmény: #28180  Criscito
Persze, mert csak ezt hallják, látják. Esetleges következményekkel nem igazán számolnak.
november 14. | 14:02
előzmény: #28186  Lajos50
.... ja és az nem elég magyarázatul, hogy Gyula az álnaiv , mindig kérdező és te viszont a magasan képzett szakértő.
Ennél a játszadozásnál én valami értelmesebbet keresnék a helyedben. 
november 14. | 14:00
előzmény: #28186  Lajos50
Gyula alias Lajos: Miért nem elég egy regisztráció?
Vagy ha már 2 van, miért nem lehet legalább azt megjegezni, hogy melyikkel jelentkeztél éppen be?
november 14. | 13:24
Nekem is fajdalmas lenne most venni ingatlant.
Nem lenne szivem 30 milliot adni egy semmitmondo 2 szobas lakasert.
november 14. | 13:10
Ebben az ütemben biztosan nem fognak nőni az árak, de azzal se csapd be magad hogy ha a bevételeid lekövetik az áremelkedést akkor ugyanott vagy! A növekményt ugyanis végig félre tudnád tenni megtakarításba ha anno veszel. 
november 14. | 13:05
előzmény: #28188  ncseed
Nem nagyon szeretem a hitelt, tovabba azt sem szeretnem ha a megtakaritasom 100%ban ingatlanban allna. Kenyelmetlenul ereznem magam, ha igy lenne. Most jol erzem magam, nem faj a berleti dij kifizetese. Majd par ev mulva meglatjuk, hogy jol dontottem-e vagy sem. Ha tovabb nonek az arak ebben az utemben, a beveteleim pedig nem kovetik azt le, akkor egyertelmuen nem volt egy jo otlet, az fajdalmas lenne, de max tanulok belole. 
november 14. | 12:49
előzmény: #28185  Criscito
nyamvadt 10 misi hitel kellett volna csak és nem vágtál bele anno? Hááát.... nagyon nagy esésnek kell majd lennie hogy az jöjjön ki jól döntöttél. Szerintem. Te hogy látod így utólag? Már ha tudsz objektív lenni...
november 14. | 12:36
Törölt hozzászólás!
november 14. | 12:29
előzmény: #28175  mage
Igen, nem elég magas a végzettségem a hozzászólás értelmezéséhez. PhD-DsC...
november 14. | 12:29
előzmény: #28184  ncseed
Nagyjabol 10 millio forint hitel kellett volna akkor is, es kb. most is annyi kellene ugyanazon lakas megvetelehez. 
november 14. | 12:16
előzmény: #28183  Criscito
Amatőrök rontják itt a bizniszt.... 🙄
Nem akarok a zsebedben túrkálni, ne értsd félre, csak kíváncsi lennék hogy mondjuk másfél éve (amikor nézegettél, de nem vettél lakást) mennyi kp-d volt és mennyi hitel kellett volna a kinézett lakáshoz AKKOR? Elméleti szinten NAGY VONALAKBAN szembe szeretném állítani a két forgatókönyvet: 
1, vettél volna akkor és nem bérelsz tovább hanem hitelt fizetsz (fix kamatost)
2. mostani helyzet és várod az áresést ami mondjuk 3 év múlva eljön de a hitelek is megdrágulnak ekkor természetesen

november 14. | 11:58
előzmény: #28181  ncseed
Négy lehetőség van: kifizetem a magasabb összeget, kisebbe költözünk a párommal, olcsóbb környékre (XI. kerből nem nehéz), vagy ha aránytalanul drága lesz a bérlés, akkor veszünk. Kérdés, hogy mennyivel emelkedik, ha emelkedik. Van az az ár, amiért inkább veszünk, de ahhoz drasztikus emelkedésnek kellene történnie. Egyébként a bérlők szerencséjére néhány tulajdonos nincs tisztában azzal, hogy hogyan kell hozamot számítani, nem kalkulálnak a felújítási költségekkel sem stb. Így azért még ki lehet fogni arányaiban olcsó albérletet még mindig. Persze gyorsnak kell lenni. Most is a piaci ár alatt bérlünk, mi voltunk az első megtekintők, azonnal le is foglaltuk a lakást anno. 
november 14. | 11:38
Na, két év (ha minden jól megy) és megnyílik az Etele pláza dél-Budán.
https://24.hu/belfold/2018/11/07/etele-plaza-buda-alapkoletetel/
"A bruttó 137 ezer négyzetméteres Etele Plaza a budai oldal legnagyobb bevásárló- és szórakoztatóközpontjaként üzemel majd."
Camponát is átépítik nem kicsit, 41.000 nm-ről 70.000 nem lesz!
https://www.portfolio.hu/ingatlan/retail/felujitjak-a-budai-plazat-igy-fog-kinezni-az-atepites-utan.3.304310.html
Mondja azt valaki, hogy nincs itt pénz! 
november 14. | 11:30
előzmény: #28180  Criscito

Írtad tudnál lakást venni ha nagyon akarnál (hitellel), de inkább bérelsz jelen lakásárak mellett. OK.Korábban kérdeztem még, hogy mit fogsz csinálni ha megindulnak az albérletárak is felfelé?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE