Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 10:05
előzmény: #41108  buyandhold

Nem erre céloztam egyébként, hanem arra, hogy amivel emberek a neten dicsekednek, azt osztani kell kettővel és még akkor se biztos, hogy az igazság közelében vagyunk.
Igazából ahogy a Matthew mondja a Wall Street farkasában, hogy a világon senki nem tudja megmondani előre, hogy mi lesz.
Ez a lakásárakra is pontosan így igaz. Van arra is esély, hogy akár tovább emelkednek. A turizmus például töretlen ütemben növekszik és BP vonzó célpont és tartós keresletet támaszt a szálláshelyek iránt.
A kormány intézkedései viszont átmeneti keresletet teremtenek csak, főleg ha azt nézem, hogy sokan bemondásra kapnak pénzt, de ha nem lesz 3 gyerek és esetleg elválnak, ami jó eséllyel várható, akkor nagyon sok embernél katasztrófa lesz a babaváró pénzből meg a csokból is.
A kamatszint is kérdéses.
Szóval van egy csomó tényező és nem is vagyok szakember,  csak a legnyílvánvalóbbakat soroltam fel. Az, hogy valaki egy egy fórumban arcoskodik, hogy így lesz meg úgy lesz, az égvilágon semmit nem ér.
Tudod mi ért nekem a legtöbbet lakáskérdésben? Az osztálytársam örökölt a 90-es években örökölt egy nagy pesti hodályt és átalakíttatta kiadásra alkalmasnak. Azóta ingatlan kiadásból él, mostanra 10 feletti lakása van (ha osztod kettővel, akkor is jó szám még :) ). Az ő tanácsát követve vettem egy olyan lakást, amiben több kicsi, fél szoba van. Azt mondta, hogy mindegy mekkora szobák, csak legyen sok szoba. Ténylegesen sokkal könnyebb kiadni az ilyen lakásokat (megtérülés) és eladni is jó áron és gyorsan el lehetne (mert látom, hogy a házban milyen áron és milyen gyorsan mennek el a hasonlók).
Na ez egy gyakorlati és nagyon hasznos tanács volt. Ilyent nyilván egy fórumban nem lehet kapni csak ritkán.
Csak a sok hülyeség megy, meg a vakítás, hogy ki mekkora császár, miközben halvány gőze nincs senkinek, hogy mi lesz a lakásárakkal. Az meg, aki előadja, hogy milyen rendesek a bérlők és feltakarítanak, kifestenek talán még újra is tapétáznak, inkább úgy mondanám, hogy kamuzik és nem ad ki lakást vagy csak valami csoda folytán eddig szerencséje volt.
A tulajok között is sok a szemét, akik a bérlőkre akarnak verni egy 10 éve karbantartót nem látott kazán nagyjavítását (több százezer forint) és óriási veszekedés megy a kaución emiatt vagy elromlik a mosógép és a bérlőkkel akar újat vetetni. Ezeket az eseteket a bérlőim mondták el és még rengeteg hasonló szemét történetet hallottam, ezért is váltanak.
A bérlők között meg ugyanilyen számban vannak szemetek. A kisebb szemetek "csak" lelakják a lakást durván, a nagyobb szemetek meg jókora veszteséget okoznak a tulajnak.
Tudom, te mint "aktív" lakásbérbeadó ilyenekkel soha nem találkozol. A Te bérlőid patyolat tisztán tartják a lakást, kifestenek, kicsempéznek, kitapétáznak maguk után.
Végül is jó ilyeneket is olvasni, szórakoztató.
ma, 09:53
előzmény: #41105  johai
Jellemzően 2 hét körül találtam meg a kiválasztott lakóim ennyi üresen állás volt 3 évre azóta viszont semmi mozgás és nagyon valószínű mivel 10 % al olcsóbban adom a bérletet jó sokáig lesznek.
Nem aggódom, hogy nem lesz lakóm, mivel a lakás árak is egyre mennek fel a hitel törlesztő pedig majdhogynem annyi lenne a lakóimnak mint a bérleti díj ami még mindig jobb mint a bérleti díj, de az ellen ( ellenzéki ) propaganda működik és sokan nem pénzügyi tudatosak ezért igény mindig lesz az albérletekre e miatt nem félek.
ma, 09:25
előzmény: #41106  Tibor78
roviden osszefoglalva a hozzaszolasod veget:
aki jo aron vett lakasokat, megduplazta a vagyonat, es 10% feletti hozamot kap a berleti dijbol, es kiralykent el az ingatlanjaibol, azok: szerencsetlen marhak, elbuknak mindent, csak meg nem tudjak, kamugepek, amugy is mit irogatnak ide a forumba. ide csak a szerencsetlen balfaszok irogathatnak...
bezzeg, aki lemaradtak az ingatlanrol (egy eletre)...azok megfontoltak, ugyesek, es az uj kotvenybok majd jol megszedik magukat, es jokat rohognek az ingatlan tulajdonosokon...
ma, 09:17
Szinte minden berlo kifesti a lakast (sajat koltsegen). Amit most tavasszal vettem, ott az egyik szobat le is laminalt padlozta a csaj, sajat koltsegen (kopottas volt a faparketta). Egyedulallo csajszi, atlag munkahelye van. Az emberek(berlok) nagy resze normalis, van 1-2 horror sztori, az kerul a hirekbe. Olyan mintha nem ulnel autoba, mert azt olvastad valahol, hogy volt egy baleset.
Az tovabbra is rejtely, hogy ha ennyire felejtos a lakas, akkor minek irogasz ide. En sem irogatok az OTP topikba, hogy milyen szar. Gondolom, tudat alatt bant, hogy kimaradtal az emelkedesbol, netan egy eletre elvagtad magad a sajat lakastol. Ne itt vezesd le magadat, hanem menjel el szavazni, hogy hallasd a velemenyedet a rendszerrol. Ez senkinek se jo, es borzalmas ami van. Ezzel egyetrtunk.
Amiket leirtal, abban van igazsag. De mindig mas a palya mellol bekiabalni, maskent latod a dolgokat, mint aki nyakig benne van. Hidd el, jo kis megelhetest biztosit sokaknak a bagoert megvett ingatlan portfolio, es hulye lennek eladni az aranytojast tojo tyukot. Most nekunk alla a palya, es egy darabig meg igy is marad.
ma, 09:17

Mondjuk az a rész tényleg igaz, ha valaki olcsóbban ad ki egy lakást, akkor a hirdetés megjelenésétől számított 15 percen belül égni kezd a telefon. Tapasztalatból mondom. Nekem van egy nem használt szolgáltatói telefon vonalam az internet csomag mellé és csak ilyenkor szoktam bekötni. Pár óra alatt már van is 3-4 komoly jelölt és már húzhatom is ki a telefont, ha nem akarom, hogy még éjszaka is csörögjön :)
A gond viszont ott van, hogy soknak felmondási ideje van máshol és ha szimpatikus, akkor megvárom. A közjegyzőhöz se lehet bejutni azonnal, pár nap arra is kell.
A lakást egy normális kiadó kitakarítja vagy kitakaríttatja. Ha van elmaradt nem sürgős munka akkor azt ilyenkor megcsináltatja.
Tehát ha valaki azzal dicsekszik, hogy neki 1 napot sem volt üresen a lakása az nagy fokú igénytelenség és felelőtlenség is egyben.
Nálunk a társasházban kb 8 lakást adnak ki és csak idén 2 rendőrös, végrehajtós kilakoltatás volt. A kiadók szerecséjére volt közjegyzői papír és nem volt kiskorú a lakásban. Egyik helyen a bérlők nem engedték be a tulajt már jó ideje és közben kiadták az egyik szobát valakinek. Ha nincs közjegyzői papír, akkor évekig tartott volna kirakni őket.
A tűzzel játszik az, aki 1 nap alatt kiadja a lakását és nem ismeri meg alaposan a bérlőit és nem kér tőlük közjegyző dokumentumot.
Nekem volt 2 diák bérlőm és inkább kivártam a nyarat, nem kerestem mást, mert normálisak voltak és nem akartam mással kockáztatni.
Hihetetlen kamuzó emberek írnak ebbe a fórumba. Kicsit visszaolvastam, jobb, mint egy scifi regény :) Tőzsdefórumokon vannak hasonló emberkék, akik mindig jó döntéseket hoznak (utólag persze), mindig az alján vesznek és a tetején adnak el.
Ha lesz lakás árcsökkenés vagy bezuhan a piac, mert eltűnik a vásárlókedv és erő, akkor majd utána gondolom előállnak ezek az illetők, hogy kiszálltak a csúcson és ÁK-ban várja a pénzük az újabb befektetést :) Végül is szórakoztató dolog őket olvasni, nem baj, hogy vannak ilyenek is.
ma, 08:48
előzmény: #41104  buyandhold
Szerencses ember vagy!
Ennyi lakas,es semmi gond vele,gondolom a berloid tavozas elott alaposa ki is takaritanak maguk utan azert hogy minel gyorsabban jojjon a kovetkezo berlo.:)
Viszonnt ha olcsobban adod mint masok,akkor mar nem jon ki megfelelo hozam a lakasra a mai arakkal szamolva,es miutan nyilvanossagra hoztad a titkot,valoszinu mas tulajok is elni fognak az arcsokkentes fegyverevel,es meg tovabb kell csokkenteni az arat.
Es igy tovabb,a vegen mar boldog lehetsz ha megkapod az AK hozam felet a lakasodra...kozben azt kell tapasztalnotok hogy nem csak a cash csokken,hanem a lakasotok arazasa is.
*
Ezt hivjak negativ spiralnak,hamarosan elerkezik az a pont amikor a hozam mar nem fedezi a lakas ertekcsokkeneset,ekkor indul be az eladasi katapult,a mohosag inditja be,pedig meg 0 szaldosok sokan,de nem tudjak elviselni ezt,nem ehez szoktak.
ma, 07:21
előzmény: #41101  unison
Tobb lakast adok ki, egyik sem allt uresen 1 napot sem. 1 nap alatt jelentkeznek ra 10-en. Nem kell zseninek lenni, de elmondom a titkot. Adott lakast, hasonlo parameterekkel hirdetik 120 es 150 kozott. En meg meghirdetem 115ert. Ennyi. Mivel olcsobb nincs, igy ha valakinek nem tetszik valami, az menjen a 150ezresbe. Mindenki ar szerint rendez, es a legolcsobbat akarja kivenni.
ma, 02:42
előzmény: #41102  rodosto
keserű a szőlő vagy mivan?
ma, 02:33
előzmény: #41077  izomman20
Gondolom pont ugy jott ki a lépés , hogy tudtál akkor venni ingatlant, amikor alacsony volt az ára. De akinek most kellene venni, az 2-3* annyiert kellene, hogy vegyen. 
ma, 02:01
előzmény: #41100  unison
TOVÁBBÁ HA ITT MINDENKI ANNYIRA CSODA BEFEKTETŐ HOGY 100% IDŐBEN KI VAN ADVA A LAKÁSA MERT IDE MÉG OLYAN EMBER NEM ÍRT HOGY AZ ŐVÉ ÁLLT IS VOLNA AKÁR CSAK 1 HÓNAPOT ÜRESEN AKKOR CSAK AZT ÁRULJÁTOK EL HOGY KIK EZEK A TÖKÖN LÖKÖTT SZERENCSÉTLENEK AKIKNEK ITT ÁLL ÜRESEN A LAKÁSUK ÉS A CSILLAGOKAT LEHOZNÁK HOGY EGY NORMÁLIST BÉRLŐT KAPJANAK A SÁRGOLYÓLYUKBA...NINCSENEK IS KEVESEN 10 000+ ÉS EZ CSAK AZ INGATLANCOM IGAZ A LEGNAGYOBB DE FAVEBOOKON IS VAN RENGETEG ÜRES KECÓ....
https://ingatlan.com/szukites/kiado+lakas+tegla-epitesu-lakas+panel-lakas+csuszozsalus-lakas+ar-szerint+budapest

MAGYARÁZZA MEG MÁR VALAMELYIK HELYI ISTENKIRÁLY HOGY HOGY LEHET EZ?
ma, 01:42
előzmény: #41099  unison
A BÜFIKNEK AZ LENNE JÓ HA ELÉRHETETLEN LENNE A BÉRLŐKNEK A LAKÁSVÁSÁRLÁS! EZ JÚLIUS 1.-TŐL TOTÁLISAN MEG FOG SZÜNNI EGY CSAPÁSRA! BÁRKIVEL FOGADOK 1 MILLIÁRD FORINTBA HA VAN TÖKE LETENNI IDE ELÉM MERT ÉN LETESZEM HA KELL A DUPLÁJÁT KP-BEN! 
ma, 01:38
előzmény: #41073  izomman20
hát akkor ezzel az instant babaváró önerővel nem azt adja ki a képlet hogy itt a híres Mo-n ahol mkinek van lakása csak a fiataloknak nincs mert ők bérelnek hogy a befeketőknek ez lesz az eladási pont hiszen a sok fiatal albis kirepül és vesz sajátot az a réteg ami a bérlői piac 50%+-át adja.... TEHÁT NEM 50%-al FOG CSÖKKENI A BÉRLŐK SZÁMA! a befektetőkenk ez lesz az utolsó esélyük kitárazni mert utána már nem lesz aki kivegye a kecójukat csak a kisebbség és az egyedül álló fiatalok ami elég gyengüs közönség... 
szombat, 21:54
előzmény: #41083  berlini
Jajj, ne már, te ettől sokkal alaposabb szoktál lenni. Nézted ezt a bécsi projektet? Én megnéztem. A bécsi projekt a belváros közvetlen közelében, a nagykörúttól 2 km-re épül közvetlenül (!) a Duna-parton, a tetőn medencével, concierge-el, könyvtárral, saját étteremmel, stb. Ez kerül m2-enként 1,6-2 millióba. Ehhez képest a magyar projekt a körúttól 8 km-re van Újpesten, NEM (!) a Duna-parton, és medence meg a bécsihez hasonló szolgáltatások sincsenek, 1 millió Ft/m2-ért. Ez eléggé almát a körtével... valószínűleg PR-cikk.
szombat, 21:27
előzmény: #41094  impudent
ez nem hit kérdése. 
szombat, 21:26
előzmény: #41088  impudent
Egy újabb csúsztatás.
A cikk sem a használt lakások árát hasonlitja össze az új lakásokéival.
Azt meg mindenki tudja, hogy az 5. kerületben azért ilyen drágák az új lakások mert ott szinte lehetettlen már épitési telket kapni és egy műemlékjellegű lebontására még Mészárosnak is nehezen adnának engedélyt. Ez pont az ellenkező torzitás mintha a Stefán dom melletti lakásárakat próbálnád összehasonlitani mondjuk egy csepeli panelével. (Nyugodj meg ott nincs új lakás, de ha lenne nem kapnád meg 10 millióft /nm alatt.)
szombat, 21:22
előzmény: #41094  impudent
Vagy egy Kiss Jozsef u. garzonhoz hasonloert ha egyaltan van ilyen szar kornyek ott.
szombat, 21:20
előzmény: #41093  consonance
En a jozan esznek hiszek.
Nem hiszem hogy egy tizemeletes kelenfoldi szeru panelert Becsben hasonlo adottsaggal tobbet kernek.
szombat, 21:15
előzmény: #41088  impudent
bármiről írok cikket csak először mond meg miről szóljon :D így megy ez manapság...
linket hozz annak hisznek csak belváros külváros
szombat, 21:12
előzmény: #41091  MrLajos
Ez is jó:
"Ingatlanpiac az elmúlt 140 évben az infláció felett teljesített +1,7 % al"
Egyrészt nem 1,7% al, hanem 1,7%-kal, de ez a legkevesebb. A videóra rákattintva kiderül, hogy az amerikai ingatlanpiacról beszélnek az urak. Egyrészt ugyanennek az országnak a részvénypiaca meg hozott közben évi 7%-ot (szintén infláció felett), szóval annyira mégsem az ingatlan a bölcsek köve. A másik: izomman gondolom nem az amerikai ingatlanpiacba fektet be, hanem a magyarba, az meg aligha hozott ilyen szépen egy olyan időszakban, ahol volt két világháború, trianon, tanácsköztársaság, bolsevizmus stb. Nem tudom, mennyi volt az 1800-as évek végén az akkor nagyhatalomnak számító, gyorsan fejlődő Osztrák-Magyar Monarchia egyik fővárosában (nem Bécsben:) egy ingatlan, de talán a reálértékét tarthatta mostanáig vagy még azt sem. Persze ez az egész csak teoretikus, mert 1944-ben lebombázták a háborúálló ingatlanokat, aztán a háború után meg még el is vették a nem elvehető ingatlanokat a tulajdonosoktól.
szombat, 21:11
előzmény: #41087  MrLajos
Mondjuk azért egy-két gyöngyszem így is született ma, még izomman kommentjei között is. Pl ez:
"Ráadásul a bölcsek az ingatlant mindig preferálják azért, mert nem tudják elvenni nem tudják zárolni befagyasztani a kifizetéseket ahogy egy Bank megteheti vagy egy állam ha mondjuk beüt a krach és államcsőd lesz"
Így van, az ingatlan nem tudják elvenni, ezért is nem volt még ilyenre példa a történelemben. Oh wait...
"az ingatlan viszont megfogható sehova nem viszik el generációkat kiszolgál a hozama  átvészel háborúkat  - válságokat és államcsődöket"
Így van, a zojjektum atomtámadás ellen is véd, mint tudjuk. De legalábbis a háborút jól bírja, mint azt láttuk a múlt században Sztálingrádtól Budapestig meg Varsóig és Berlinig. De nézzétek, most is hogy szárnyal az afgán meg a szír ingatlanpiac. A venezuelairól nem is beszélve.
szombat, 20:43
előzmény: #41084  izomman20
Nem vagyok irigy inkabb sajnalom azokat akik kuncsorognak az allami potovakert es aszerint nosulnek es gyartjak a gyerkocoket.
szombat, 20:40
előzmény: #41086  consonance
Leirta hogy a csokbol es a kiszolgaltatott berloibol el most meg mosdatja magat.
szombat, 20:38
előzmény: #41083  berlini
Az egesz egy hazugsag.
Budapest telesen toppon van az arazasban.
A cikk a szaros Budafoki utrol ir.
Ezt legfeljebb Becs legszarabb helyehez lehet hasonlitani.
Budapest elerte a Becsi szintet dragasagban.
Az V kerben egy uj lakas 3 millio per m2.
A hasznaltak se dragabbak Becsben hasonlo utcakban.
szombat, 20:37
Úgy látom, leült kicsit a fórum. Legalábbis a mai nap ahogy látom, izomman hencegéséről szólt, ami úgy annyira érdekes, mint egy 8 órás Tarr Béla film.
szombat, 20:14
előzmény: #41084  izomman20
egész mo-t nem irigyezheted le az emberek pont olyanok mint bármelyik nyugati eu-s országban! Orbánozni lehet mert az egy ember vagy milyen magyarok? Irigy magyarok? :D Inkább irigy emberek ha már itt járunk...
annál nagyobb szegénységi bizonyitvany nincs h magyar emberezz ez kb olyan mint amikor tanulatlan emberek probálják elmondani h a magyar nyelv a legkifejezobb... persze ha alapokon se beszélsz más nyelvet akkor biztos... meg ha nem voltál más nyugati civilizácioba akkor mondod h a magyar emberek......... tyúúúúúúúúúúúúúúúúú de butus ilyet írni... ennyi erővel tipikus magyar vagy h egy fórumon dicsekszel... tipikus sikereit élni meg nem tudó keserű magyar vagy... na van értelme ekkora hülyeséget írni d most komolyan?
szombat, 20:10
előzmény: #41068  izomman20
Ismerem. Szinte osszes eloadasan voltam. Szokott hivni vendeg eloadokat is, meghallgatnalak teged is, biztosan vevo lenne ra a Szabolcs.
szombat, 19:00
előzmény: #41081  impudent
Családpolitika ehhez édes  kevés abból nem élnék meg. és csak annak jár aki csinál valami gazdasági tevékenységet.. A vagyon és az általa termelt passzív jövedelem. Lehetne ezt tőzsdei osztalék hozam is  , de én az ingatlanból többet ki tudok hozni.. Egyébként számítottam a rosszindulatú megjegyzésekre  sok az irigy ember ugyanis az magyar honba.. 
szombat, 18:53
https://www.portfolio.hu/ingatlan/lakas/becs-vagy-budapest-ezuttal-az-uj-lakasok-arat-hasonlitottuk-ossze.325315.html
Tavaly még volt itt egy kolléga, aki folyamatosan azt hirdette, hogy ő Bécsben olcsóbban vesz lakást mit azt tehetné Budapesten.
Ahogy olvasom ott még mindig 2-3 szorosa a lakásár az itteninek.
(Ja, és mielőtt félreértenétek az cikk nem ironikus jellegű. Ezek a szikár tények.)
szombat, 18:50
előzmény: #41059  Dwayne.Hicks
pénz hiányában , marad az irónia. :)
szombat, 18:10
előzmény: #41080  izomman20
A paraszt berlok meg a csaladpolitika tart el?
szombat, 16:52
előzmény: #41072  MethYou
Micsoda kamugépek írogatnak ide. Mint valami kihelyezett elmeosztály.
szombat, 16:47
előzmény: #41077  izomman20
Nem járok ilyen helyekre ahol méregetni szokás.xd
szombat, 16:22
előzmény: #41076  gummymaci
Én 9 éve dolgozom Magyarországon (sokáig tanultam lébecoltam több felsőoktatási intézményben)   most a 5. ingatlanra gyűjtök ( 7 év múlva kell egy tőke arra is ha ki akarom a jelenlegit adni. addig pedig a pénz tartalék állam papírba . ) Akkor most kinek van  nagyobb? :-) 
szombat, 16:13
előzmény: #41070  izomman20
Van egy ismerősöm aki   a 3.-ik lakását veszi. Nincs 30 éves,igaz külföldön dolgozik, 5 éve.
szombat, 15:28
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/egyszeruen-megdobbento-amit-a-magyarok-a-hitelekrol-gondolnak.1.325439.html
Alapvető pénzügyi ismereteket, ezért kellene már általános iskolában oktatni!
szombat, 15:09
előzmény: #41072  MethYou
Van egy negyedik is amit 7 év múlva kiadom (amibe jelenleg lakom- legnagyobb értékű lakás-  és vidékre költözöm jó levegőre mivel úgyse kell majd dolgozni- CSOK moratórium akkor jár le )  és akkor Thaiföld is össze jöhet nyaranta ( 2,5 hónap) mert Iskolába fognak járni a gyerekek.  1-2 év múlva ha abba hagyom a munkát  Görög nyaralás viszont össze jöhet 2,5 hónapig már 2-3 száz ezerért (havonta) van havonta kiadó kecó szigeteken . Venni nem érdemes ott nyaralót , mert halott piac (180 % os GDP arányos államadósság ) Pontos számokat nem írok mim van és miből fogok élni ez az én dolgom és senkinek semmi köze hozzá csak, azért mondtam van ilyen is.  De én az a fajta ember vagyok akit a pénz egy bizonyos szint felett nem érdekel és nem akarok milliárdos sem lenni csak kényelmesen megélni életem végéig egy normál életszínvonalon .
szombat, 15:04
előzmény: #41071  terelemel
Igen bruttó  ez 4,8 % ..De nekem nem nagyon kell adót fizetnem ( családi adókedvezmény) 
Lakás felújítást is megúszom , mert ha rosszabb állapotban adja vissza az ingatlant levonom a kaucióból.
100 % ban van eddig kiadva már 3 éve minden , mivel piaci ár alatt 10 % al adom, ezért motivált és normálisan fizető bérlőim vannak.
Mielőtt még valaki azt mondaná az mostani családpolitika csak azt támogatja akinek van valamije annak gyorsan mondom most fog a kormány babaváró kamatmentes hitelt ( vagy később támogatás is lehet ) adni szabad felhasználásra = önerőre. Egy pár csupasz seggel is tudni fog már lakást venni nem kell otthon mama hotelba  évekig megkuporgatni azt a 20-30 % önerőt sem.
szombat, 15:03
3 külvárosi panel bérleti díjából akarsz nyugdíjba vonulni és Thaiföldön nyaralgatni 3 gyerekkel? Kicsit túltolod..
szombat, 14:56
előzmény: #41069  izomman20

1.44
* 0.85 (15% adó)
* 0.9 (felújításra felrerakva,  biztosítás, stb)
* 0.9 (nem lesz 100% kiadva,  atbasz  bérlő) 
=
~0.7*1.44= 1m
1m/30 = 3.3%
EZ MÁR NEM BULI
szombat, 13:54
Sokan azt hiszik az Orbáni család politika egy nagy rácseszés és hülye aki vállal gyereket .. Egy frászt az albérletest is kiemeli a mocsárból esélyt ad a jó középosztálybeli életre és ha jól csinálod forgatod a vagyonod akár passzív gondtalan életed is lehet 30-40 éves korodra a gyerekekkel a nyakadban is!  Sajnos itt sok az ócsároló és lebeszélő aki inkább a fiatalokat eltanácsolja külföldre  hagy albérleteskedjenek egy életen át ott.. Sok sikert ..
szombat, 13:51
előzmény: #41067  hallelujah
120*12 =1,44 mFT /30 mFT = 0,048 = 4,8 % / év 
szombat, 13:50
előzmény: #41066  izomman20
Számomra az ingatlan teremti meg az anyagi függetlenségem ezzel tudtam kivívni és már most se kéne dolgoznom. Még 1-2 évet lehúzok, hogy megfelelő cash tartalékom legyen az esetleges viharok átvészelésére és örökre utána leteszem a lantot élem 37-38 évesen a gondtalan nyugdíjas éveimet a Görög Thaiföldi  tengerpartokon! Hihetetlen? Pedig ezt értem el ingatlanokkal majdnem a nulláról.  Eszem ágában sincs soha fel nem adni az ingatlanokat és a hozzájuk kapcsolódó passzív bevételi forrásokat , mert az azt jelentené újra robotolhatnék.. Ismeritek a 30 éves nyugdíjast aki vissza vonult 30 as évek közepén? Na én a nagycsaládos verziója vagyok ( 3 gyerekkel feleséggel) Nekem az ő eltartásukra is össze kell grundolnom a megfelelő havi bevételt, de már tényleg nem sok van hátra ( akár most is vissza tudnék vonulni, csak nem volna annyi millió cash tartalék ami veszélyt jelenthet ha kiesik 1-2 lakás.. vagy jön egy nagy válság ) 
szombat, 13:46
előzmény: #41064  izomman20
összeszorzonád osztanád nekem mert nem tudom 30misi 120e per hóért kiadva
szombat, 13:24
előzmény: #41065  izomman20
Ráadásul a bölcsek az ingatlant mindig preferálják azért, mert nem tudják elvenni nem tudják zárolni befagyasztani a kifizetéseket ahogy egy Bank megteheti vagy egy állam ha mondjuk beüt a krach és államcsőd lesz.. Igaz mi még ettől messze lehetünk , de sose lehet tudni mikor jön egy idióta kormány aki újra elkezdi halmozni az államadósságot és csődbe viszi az országot.. Ez 10-20 év  alatt vészjósló szcennárió esetén megtörténhet  az ingatlan viszont megfogható sehova nem viszik el generációkat kiszolgál a hozama  átvészel háborúkat  - válságokat és államcsődöket , mert lakni mindig kell az embereknek valahol! Én rosszul is érezném magam ha ennyi pénz állna bankba vagy állampapírba amit egy tolvonással elvehetnének! Sokan vannak ezzel így higgyétek ezt el! Opció még az arany, de azt tárolni tudni kell és nincs HAVI HOZAMA  . tehát értelmetlen pénzt bele tenni. 
szombat, 13:20
előzmény: #41063  hallelujah
Ingatlan a felértékelődésével  és a bérleti díj hozamával még szerintem a tőzsdét is veri..
Mennyi is volt egy Pesti panel a rendszerváltáskor? 3-4 MFT? most meg 25 ? Nalátod.. ÉN se találok egyszerűen jobb helyet  az ingatlanban lévő vagyonomnak . Nemzeti Kötvény?  Gyakorlatilag nullázol vele inflációt alig tartja  bár minden ami nem ingatlan jövedelem oda teszem hogy legalább értékéből ne veszítsen a Prémium Állampapír mellet ami még van infláció +1,7 % .. 
Aki ingatlant vesz és hosszú távú játékos ( a többség ilyen minimum 10 ) az még ilyen árak mellett is jól járhat lehet lesz megingás , de 20-30 év múlva lehet 50-60 millió is lesz vagy mégtöbb egy 25 mft os jelenlegi panel..
A nagy tőzsdei befektetők is évtizedekre csipegetik a részvényeket és tartják örökre sose akarnak kiszállni a jó osztalék hozam miatt és nem érdekli őket az időleges visszaesés.
Ráadásul 4 % illetéket senki se akar bukni az ingatlan piac nem a ki be ugrálást díjazza mégha időlegesen van egy egy jó állam papír mi a garancia, hogy 3-.4-5 év múlva is lesz ? És akkor mehetek újra ingatlant venni ki tudja milyen áron és fizethetem ki a 4 % illetéket.. Köszi nem inkább örökre maradok benne.

szombat, 13:13
előzmény: #41063  hallelujah
4,8 % hozam és az ingatlan ár infláció felett tartja az értékét hosszú távon +1,7 % al!
tudom hogy estek a hozamok , de még külvárosba elérhető a 6-7 % is.. vagy vidéki nagyvárosokba..
szombat, 13:05
előzmény: #41062  izomman20
Ha 140 évvel ezelőtt vetted lehet de mivan ha ma veszel egy 30m egyszobast? És 120ert kiadós? Az hány százalék?
szombat, 12:49
előzmény: #41039  masseduction
Ingatlanpiac az elmúlt 140 évben az infláció felett teljesített +1,7 % al.. és ha  erre még a bérleti díj rámegy amit hónapról hónapra kapsz!
https://www.youtube.com/watch?v=lcvFlNQNuvg&t=635s
szombat, 10:18
előzmény: #41059  Dwayne.Hicks
Igen kapsz csak jo kepzeloero es bizalom kell hozza.
A kornyek pedig paratlan Teleki terre jarhatsz a gyerkocokkel
szombat, 10:15
előzmény: #41058  impudent
A nyockerben is megjelentek a fiatal parasztparok es egy ket polgari alak abban a hitben hogy epul szepul a kornyek.
Meg 20 ev es talan lesz valami elhetoseg.
Vagy csak szenny buz zsufoltsag.
A kilencben mar korabban tortent es jo iranyba halad.
Egyre nagyobb zsufoltsag es levego sincs.
Erdemes 60 millaert venni egy 75 m2 er lakoparkit
szombat, 10:11
előzmény: #41058  impudent
Pont most akartam ráugrani erre a "soha vissza nem térő" lehetőségre. Gondolom ennyiért remek minőség és műszaki tartalom is párosul hozzá. Természetesen 100% hitelből. Szabfel + lakáscélú... :D
UI: aki esetleg félreértené a fentieket, azoknak jelezném az irónikus jelleget...
szombat, 09:57
előzmény: #41057  Dwayne.Hicks
A Kiss Jozsef utcaban 32 m2 megkapod 25 millaert.
Uccso lehetoseg.
szombat, 09:46
előzmény: #41049  hallelujah
Én figyelem Budapestet és egy xi kerületi szegmenst illetve két agglomerációs települést kb.1 hete, hirdetés darabszámok tekintetében.  Egyelőre csekély csökkenést látok a darabszámokban. Sajnos. Pedig én is keresem a pontot amikor a családot albiba költöztetem és minden ingatlantól megszabadulok...
szombat, 08:57
Az tortenik hogy egyre tobb kp kell a parasztnak a jo elet es az ingatlan fenntartashoz amit nem fog tudni maskepp megszerezni mint eladassal.
A hiteleik is telitodtek tehat a bank nem ad tobbet.
Tele hitellel jo elet fenntartashoz nics eleg kp
szombat, 07:46
előzmény: #41054  buyandhold
Mit kezdj vele? Attól függ mi a portfóliód....
De ha csak ingatlanja van valakinek az nem egészséges ott egy link lentebb mi volt a vélekedés akkor amikor lent voltak az árak... Most pont ugyanaz a vélekedés a GYIK en mint itt a hurrá optimistáknak... Tehát az általános vélekedés mindig nagyon fa*zan meh tudja mondani hogy mi van/inkább volt de a változást elképzelhetetlennek tartja mint a forró vizes béka.... Hidd el ennyi felhajtoval osztonzovel tudott csak idáig fajulni a helyzet de ez nem a piac... Ezért én odatennem az ingyen pénzt amit az állam ad így közvetetten ahol alulértékeltseg van... Nézz körül mindig van ilyen pár meg most is! Realizálásának van itt a helye mert nem tudhatja senki meddig tart... Utólag könnyű azt mondani hogy ez és az történt de ezt láthatod az átlag paraszt is megmondja a GYIKon! Pitcairn2 ön látszik hogy pénzügyi eszközökben az legműveltebbek között van itt és csak azért fújnak itt rá mert az orra alá dorgolik elkapta őket a szerencse hullám a műveletlen paneljait mert nem látnak tovább és nem gondolkoznak rendszerben... Én tisztelem pitcairn2-t mert folyamatosan jót mond és az nem csökkent az értéken hogy az unortodox MNB a populista fidesszel mást csinál az nem kapitalista gazdaság hanem szerencsejáték... Nézd csak meg kik a leggazdagabb emberek milyen képességekre van itt Mo-n szükség ahhoz hogy benne legyél a top ban... Hat elárulom nem a tudásra... De ettől még van értéke nem lesz mindig disznopasztor elitunk a parlamentben...
szombat, 06:17
Videki megyeszelhelyek, amiket figyelek, tenyleg nott a kinalat 10%-al. A kinakati ar meg nott 50%-al.
Most van egy hullam, hogy: meghirdetem meg dragabban, ha ennyiert is elviszik, akkor vigyek. Aztan 1 ev mulva meg verik a fejuket a falba, hogy olcson adtak oda. Ez megy mar 3 eve.
Meghirdettek a szomszed panziot(Balaton)...kapaszkodj meg 450millioert. Ismerem a panziot, jol megy, szeretik csinalni. Ez is ugyanez a jelenseg: ha van aki megveszi ennyiert, akkor vigyek. Mellesleg ha hozamot szamolok, akkor realis az ar erte. Csak igy egy osszegben leirva a legtobb embernek soknak hangzik. Egyes forumtarsak szerint ennyi penz nincs is :)))
Nekem is megfordult a fejemben, hogy meghiredtni ezt azt, szigoruan jo magas aron, ha viszik. vigyek. A problemam, hogy mit kezdjek a penzzel. Nincs masba fektetni. Es ezert nem lesz itt ar csokkenes. Mert nincs motivacio az eladasra. Az emberek ulnek az ingatlanon, mert mit kezdjenek a penzzel?
szombat, 02:22
előzmény: #41010  highlife
Én darabszámban és reálértéken gondolom, hogy nem lesz nagyobb a hitelfelvétel. Persze minden ingatlanos hitelre gondolok. 
péntek, 23:54
előzmény: #41050  pitcairn2
ez se lenne rossz hasonlat az Bp ingatlanpiacra:
https://youtu.be/eGbAXSV9E-k?t=92
egyszerű mint az 1x1 de átmeneti vakság uralkodott eddig
péntek, 23:03
előzmény: #41047  highlife
a "jegybank = csapos" hasonlat sokkal életszerűbb:)
https://youtu.be/d0nERTFo-Sk?t=267
péntek, 23:03
Csak én tapasztalom hogy az ingatlan com on közel 10% nőtt a kínálat? Most akarják meg eldurrantani a használt vágyaikat az MNB túlértékeltseg és az újlakás átadás hullám előtt... Vagy csak kezd felgyülemleni mert a vágy árakon már kevesebb befektető kapkodja? De valami határozottan történik! Most májusban!!! Kíváncsi leszek a statokra valszeg csökkentek az eladások! 
péntek, 22:56
előzmény: #41047  highlife
"Ők terelgetik a piacot nha verbálisan néha beavatkozással, "
Tehát tiszta lapokkal játszik ha ezt írod hiszen előre közli mit szeretne... Mind a fed ekb mnb az eddigi kommunikációjával teljes összhangba van mert nem kényszerültek más pályára... Tehát az irányt tisztán közlik!!!
péntek, 20:10
előzmény: #41034  hallelujah
Te sem gondolhatod, hogy egy jegybank (saját valutával) majd kiteríti a lapjait a világ spekulánsai számára?? Sem az EKB, sem az MNB. Teljesen érthető és elfogatott szerintem, hogy nem adnak tiszta lapot! Ők terelgetik a piacot nha verbálisan néha beavatkozással, a piac is próbálja a saját akaratát ráerőltetni a jegybankokra (kamatemelés kikényszerítése deviza manipulációval)... ez egy ilyen "játék"!
péntek, 18:45
előzmény: #41043  Batiszkáf
Hizlalod a hienakat.
Hajra !!!
péntek, 18:39
előzmény: #41044  pitcairn2

Megsem zavarja a bankarokat hogy EUR/USD 1.1-ig gyengult, sem az esz nelkuli QE, amit a FED mar sziv vissza, ECB meg csak szoba sem hozta (de legalabb mar nem nyomtat ujat csak potolja a lejarokat).
Ja, tegyuk hozza, az ECB kozvetlen magancegeket hitelez (kozponti bank!!!) szerte EU-ban. Ez egy vicc.
péntek, 17:57
előzmény: #41037  terelemel
az EKB-nak más mandátuma van mint a FED és a nemzetközi bankárok számára sokkal fontosabb az euró mint a dollár
péntek, 17:02
előzmény: #41029  highlife
"A többségetek sértődötten most is duzzog még és erősködik hogy de most már tényleg jön az esés. Veszteni tudni kell"
Ilyen is van. Én egyszerűen beláttam, hogy a következő 15-20 évben bérelni fogok. 
péntek, 17:01
előzmény: #40967  buyandhold
Szerintem félreértettél. A bérlakás alatt azt értem, ha egy lakást kiadásra építenek, vagy vesznek, de attól függetlenül, hogy ki a tulajdonos. Tehát te is bérlakás tulajdonos vagy.
Az állami bérlakás építéssel abszolút nem értek egyet. Elég megnézni a mostani bérlakások állapotát, vagy azt, hogy kiknek adják bérbe. Vagy a nemzeti eszközkezelőhöz kerülő ingatlanok se egy sikertörténet sajnos. Túl könnyű csalni benne, ellopni a pénzt, meg azt mindenki kifelejti, hogy a fenntartása is komoly tétel, mert nyilván ezekhez is kell kismillió aktatologató állami alkalmazott aki majd ellenőrzi, hogy a bérlők betartják egy szerződésben szereplőket, meg ott van a felújítás költsége ami sajnos az emberek hozzáállás miatt szintén komoly tétel. Ezzel szemben a csok-ot, adókedvezményeket mindenki igénybe tudja venni aki teljesíti a feltételeket és sokkal nehezebb visszaélni vele.
péntek, 15:32
előzmény: #41028  1kor13
Te tényleg elhiszed, hogy Donald Trump egy szuverén döntéseket meghozó amerikai elnök? A háttérhatalom embere, pont úgy, mint a FED is a háttréhatalom intézménye.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE