Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 09:55
előzmény: #25966  gyula1971
péntek, 17:29
előzmény: #25964  DAXHU
1980-as 90-es években nem pörögtek ilyen feltűnően a kis lakások?
péntek, 17:28
előzmény: #25961  johai
Érdeke,mert a családi házak relatíve olcsók, a 70 m2-lakáshoz képest!
péntek, 16:46
előzmény: #25960  gyula1971
Ez mindig is így volt. Csak most nagyon feltűnően pörögnek a kis lakások Bp-en. Mondjuk a hitelszigorítás is a kisebb lakások piacának kedvez.
péntek, 16:44
 az október 1-jei szigorítást meg fogja érezni szerintem a piac. 
péntek, 16:15
Egy közel 20 ezer négyzetméteres irodaházat adtak el Bel-Budán...
Ejnye, ez nem elég blikkfangos... az "Új irodaház tűnt fel a Bel-Buda-háromszögben" mennyivel  blikkfangosabb lett volna... :)
péntek, 11:18
előzmény: #25960  gyula1971
Nincs mibol!
Azon is csodalkozom hogy mibol tudjak megvenni 800k/nm-ert a garzonokat.
35 negyzetmeterrel az 28 milla,ha ezt megduplazzuk az mar 56 millio,es csak 70nm-es....ennyit egy jo allapotu csaladi hazert se fizetnek az emberek.
Hitelt pedig csak fedezetre adnak,en ugy tudom,ami ugye lehet 3 gyerek is hozomra:)
csütörtök, 12:46
előzmény: #25959  DAXHU
A nagyobb lakásokat nem viszik úgy,mint a kicsiket?
szerda, 18:20
előzmény: #25957  kbb
A mentett hirdetéseimből látszik, hogy a kis lakásokat (használt) viszik. Állapottól függőn 700-900 ezer ft között vannak. De kb néhány hétig vannak fent. Persze 5-6-7-13 kerületekről van szó. 
szerda, 18:20
előzmény: #25954  nemecsekerno
Egy, ugyanaz a személy.
kbb
szerda, 17:59
Nálunk még felfelé kúsznak az árak, sőt időarányosan több lakást eladtak a hónapban, mint nyáron. Bár ez külváros, ahol a hitelszigorítás hatása nem egyértelmű (aki belsőbb kerületi panelre nem kap hitelt, itt jelenhet meg vevőként).
szerda, 17:15
Ha mindet nem is adták el de egy párat egészen biztosan 😉
szerda, 16:38

Amit látok a lakóhelyem környékén (Buda, kisebb lakótelep):
- tavasszal az előző évekhez képest sokkal több lakás került meghirdetésre (kb 3szor több), és ez a szám még most is stabil,
- nyár végén jelentek meg az eddigi legdrágább lakások,
- de nyílik az olló, mert most már megjelentek lakások olyan hirdetési árban is, amilyen ez év januárban volt.
Az a sejtésem, hogy a meghirdetett, majd a piacról levett lakások közül nem mindet adták el.
szerda, 07:24
előzmény: #25952  zmonsterhun
Szerintem a "realestate" nevű kommentelő nem ugyanaz az ember, mint a korábban "ncseed" néven kommentelő fórumtárs. Egyrészt nem olyan a stílusa. Azonkívül ncseed - bármekkora seggfej is - következetes volt, mindig ugyanazt írta és tartotta magát hozzá, pl. hogy sosem akar eladni, míg realestatenek az volt az első kommentje, hogy el akar.
realestate alig több, mint egy hónapja regisztrált és összesen 7 hozzászólása volt. ncseed 4 éve regisztrált és többezerszer hozzászólt már. Minek csinált volna egy új profilt? Szerintem realestate csak egy sima troll, aki megpróbál belebújni ncseed bőrébe és most épp röhög rajtad, hogy felhúztad magad. Nem éri meg, hidd el :)
kedd, 23:25
Neked is szól a realestatenek írt kommentem, szerintem pont neked kéne magadba szállni és megmondom neked miért:
Amiből most vásárolnak az a te pénzed is. Ha van agyad, el fogsz gondolkozni. Ha nincs, akkor meg el lehet menni az iskolába tanulni.
kedd, 23:23
előzmény: #25951  reaIestate
Valószínűleg ki fognak engem tiltani innen. De nem érdekel, már csak azért sem, mert agyhalottakkal, főleg, mint te, KÁR VITATKOZNI.
Egy elmebeteg állat vagy.
Kezdjük ott, nem tudom mióta érzed magad zseninek azért, mert felismerted: alacsony kamatkörnyezet mellett eszközbe fektetnek az emberek, mint a forint. Jóllehet ezt sok más épeszű felismerte, csak éppen nem volt pénze beszállni a “piaci ár” alatt sem. Azért tettem idézőjelbe, mert különösen proli és tudatlan elmére vall aki ezt a fogalmat ebben a kontextusban használja? Ki állít piaci árat? Nincs olyan, hanem mindig az adott időpillanat kereleti és kínálati egyensúlya adja meg. Akkoriban az embereknek nem volt pénzük, most sincs, most hitel van. Szánalmasnak tartalak, hogy egy fórumon fröcsögöd ki magad, ahelyett, hogy a szerencsétlen pénzeddel valamit
kezdenél mielőtt a valagodba dughatod, mert elértektelenedik.
Szánalmasnak gondollak, hogy csak a saját szánalmas parasztos szintű, primitív üzleti sikereden lovagolsz, abba bele se gondolva, hogy ennek a mostani partynak egy
olyan gazdaságpolitikai és társadalmi követezménye lesz, amit akkor is szívni fogsz, ha van lakáshiteled, ha nincs. Az ilyen alantas, egysejtű, 0 racionális gondolkodással rendelkező féregtől mit is lehetne várni.
Szeretnék elköszönni minden fórumozótól, legyetek jók te meg jobban tennéd ha eltakarodnál az ingatlanműhelyes blogba, ahonnan már egyszer elküldtek a halál tetves ***-ra az állandó képzeteid és hazugságaid miatt, egy hiteltelen fos ember vagy.
kedd, 22:43
előzmény: #25950  babyboy
Szeretem a magyar államot én nagyon szeretem a magyar államot főleg a mostanit!!! Érdemes volt kivárni ezt az 5évet bevallom nagyon szorítottam, hogy tartson ki a növekedés és kitartott így teljes a boldogság tökéletes az időzítésem csont nélkül!!! Ezt csinálja valaki utánam!!! Lehet próbálkozni😉
kedd, 20:59
Senki nem állította itt évek óta, hogy árcsökkenés van, viszont arról, hogy irreálisak az árak, vannak itt hozzászólások. De ez -sajnos- így is van.
Magyarországon valóban nem csökken. :( De ha megnézel külföldi videókat Amerikáról mondjuk, ott már 1-2 hónapja tart a lassú árcsökkenés, és tovább kell hirdetni az ingatlanokat, mire ténylegesen el lehet adni.
Magyarországon viszont még mindig fordítva ül a kormány a lovon, ami az ingatlanpiacot illeti.
kedd, 19:59
Néha-néha belepillantottam a fórumba, hogy ki mit nyilatkozik, de úgy látom a tények nem a többség véleményét támasztják alá eddig... már évek óta háborognak itt a hangadók, hogy itt van már az árcsökkenés meg irreálisak az árak. Erre azt látom a környezetemben és tágabb körben, hogy soha nem látott magasságokban vannak a lakásárak és mellette pörög a piac, azaz van valós kereslet ezeken az árakon. Mindenesetre azért én itt pár ember helyében magamba szállnék és elgondolkodnék, hogy hülyeségeket írtam évekig.
kedd, 12:04
Nálunk a kamatfelár maga még mindig,ezen kellene lefaragni...
hétfő, 19:14
előzmény: #25946  net91
25942-re ment a hozzászólás
hétfő, 19:12
A szakérték elmondják, hogy mire számítanak...........a  valóság pedig sokszor egész más lesz. 
A piac sokkal összetettebb (válság, politikai helyzet....stb) annál, hogy pontosan előre lehessen jelezni a folyamatokat.
(100 jóslatból, véleményből jó ha 10 ha bejön)
hétfő, 16:25
előzmény: #25944  sakal83
:D
hétfő, 15:29
előzmény: #25943  sakal83
"Alkudnál a lakásra? Felfelé is mehet az ár!2008. április 29. kedd 08:30  Érdekes eredményeket hozott az Ecostat legfrissebb felmérése: az ingatlanbarométer értéke a tavaly év végi 43,9%-ról idén március végére 46,6%-ra emelkedett. A mutató a vásárló lakosság, a vállalatok, az önkormányzatok és az ingatlanforgalmazók várakozásai alapján áll össze."
Érdemes a dátumot nézni:)
hétfő, 15:23
Már bocsánat, de az a mai árkahoz képest további 148%-os növekedés nominálisan... a 800kpernmes lakás 2 milla lesz? És ezt mekkora infláció mellett jósolták? évi 25%:)
hétfő, 15:12

Hétvégén volt a közgazdász vándorgyűlés, ahol volt ingatlanos szekció. 2023-ig évi 10-20%-os nominális növekedést jósolnak, melyet a költségek növekedése támaszt alulról. Szerintük nem a befektetők hajtották fel az árakat. Még mindig alacsonyabb a befektetők aránya, mint Ny-Európában. Kevesebb új épülhet 2020-tól, ez viheti az újszerű lakások árát, mivel helyettesítő termékei az újaknak. Cordiás és Metrodomos ember volt ott.
https://kozgazdasz-vandorgyules.blog.hu/2018/09/09/videok_2018
hétfő, 10:40
előzmény: #25939  mpagnes
nem csak eladó vagy csak vevő valaki, szerintem a többség megjelent mindkét oldalon.
vasárnap, 17:25
előzmény: #25939  mpagnes
sőt a vevő hitelt vesz fel a használtra és az eladó azt is betétben helyezi el....
vasárnap, 17:02
de eladó is volt az ügyletben....a vevő kiveszi a betétet, az eladó visszateszi .....a használtak adás-vételétől nem fogy a betét, csak az újak esetében
vasárnap, 13:03
Mit mondanak az ingatlanosok ? Jönnek például a kínai és vietnami vevő és azt mondjak: kell 4 lakás , jó drága,de hamar !
vasárnap, 12:10

egyértelmű, most prémium helyzetben vannak az építőipari cégek, volt ez másképp is és lesz ez megint másképp. Leng az inga.
Egy társasház eladásnál a lakásokat a tárolókat garázsokat lehet eladni, tehát rá kell számolni ezekre a közös területek, építési- gépészeti elemek költségét is. Az ingatlan beruházók ezért maxolják ki a beépíthetőséget.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE