Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 10:23
Előzmény: #195  EURHUF_goes_to_haven
Mi havonta-kéthavonta jövünk. Tapasztalatunk szerint a szupermarket árak Magyarországon átlag 20-25 százalékkal magasabbak mint Németországban és kb. 10-15 százalékkal, mint Ausztriában. Kint az alapból drágább termékeket is rendszeresen akciózzák, ezért nem kell soha tolongani meg időpontot tervezgetni, bármikor megy az ember bevásárolni, mindig éri valami kellemes meglepetés. Amennyire látom, a németek az Aldit kedvelik a leginkább a nagyobb boltláncok között, Interspart csak az osztrákoknál láttam. Az Aldi osztrák megfelelője a Hofer, elképesztő árukészlettel és nagyon barátságos árakkal. Az ingatlanok vételára, ahogy írod, mindkét országban magas, ezért a lakosság 60-70 százaléka lakásbérlő. Az autópiac nagyon fejlett, kis utánjárással olyat vehetsz, amilyet elképzeltél magadnak. Még akik újat vehetnének 4-5 évente, azok is 1-2 éveseket vesznek inkább, mert lehajolnak azért az 5-10 ezer euróért, amit így megspórolhatnak.
mpagnes 2023. 08. 05. 10:20
Előzmény: #198  Verona
Jó történet ez. Tetszik.. A villanyszerelő tulajdonképpen diplomás jövedelemmel rendelkezik. 
Verona 2023. 08. 05. 07:39
Előzmény: #196  mpagnes

Nekem egy nagyon jó barátom él Texas államban. 
Fiatalabb korban magas szinten, versenyszerűen  küzdősportoztunk mindketten és így kerültünk baráti kapcsolatba. Józsi elég balhés srác volt, nem kötekedett de mindig hagyta, hogy belekössenek, ezért elég sok rendőrségi ügye lett. 
Eljött az a pillanat amikor lépni kellett, mindketten kértük a vízumot amit ő meg is kapott én viszont nem, ez miatt maradtam "Magyarországon" és lett családom itt. (Németországban élünk jelenleg)
Józsi villanyszerelő, erre építette vállalkozását ami rendkívül jól bejött neki.
Egy indián lányt vett feleségül, akire nagyon büszke és nagyon boldogok. Két lányuk született akik már voltak Magyarországon meglátogatni a polgármester papájukat. (nem beszélnek magyarul) Józsi viszont még egyszer sem jött vissza... Az mondja az országtól sok negatívumot kapott minden téren és nem vágyódik már kicsit sem haza.
Amerika az életet jelentette neki. Megnevelte, embert faragott belőle és családot kapott... Nagyon boldog családban él és rendkívül hálás a sorsnak, hogy így alakult az élete.
Van ilyen történet is.
Nudli
Nudli 2023. 08. 04. 23:11
Mindenhol turistának jó lenni.
A turista nyitott, odafigyel, udvarias, nem érintik a hétköznapok gondjai. Nem foglalkozik politikával. 
A szép dolgokat nézi, élvezi azt amit ad egy hely. Reggeli egy kroaszon a kévéhoz, ebéd egy jó étteremben, egy pohár jó bor egy folyóparton.. 
Élj úgy mint egy turista. Ez a cél. 
mpagnes 2023. 08. 04. 23:03
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
Én mondanám a problémát is.. Egyébként nem egyszerű az USA-ban. Én úgy mondom, hogy nehéz, de megéri. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 22:49
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
 Ez pontosan így van. nyugalom nem fogható ahhoz ami otthon van.
Az ingatlanok és a szolgáltatások drágák magyar szemmel, de elértem azt, hogy a boltokban nem nézem az árakat. Se élelmiszernél, se ruhánál. Még mielőtt a kasszához megyek csekkolom csak. Ezt otthon nem tudtam megtenni, az első mindig a cimke volt. Pedig ottani közeben se tartom túl rossznak a fizetésem, de persze nem fogható az ittenihez. BW ;) Svájc-Francia sarok. innen a haza út 7-8 óra így azért havonta nem , de 3-4-5 ször bele fér évente..Most mikor majd megyünk agyalok, hogy ausztriában egy élelmiszerboltot kifosztok, mert hogy én a sparban nem fosom körbe a bokám az árak miatt az is tuti....
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 17:59
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
"Egyontetu velemenyuk az usaban konnyebb megelni es letbizonytalansag nem fenyegeti oket". Erre írtam, hogy a messzi amerikás ember nem fog azzal dicsekedni, ha esetleg mégis lecsúszott. Az meg ott gyorsan beüthet. A német-osztrák magyarok 95 vagy még több százaléka jól tudja, hogy mit várhat ha veszi a bátorságot és megpróbálja a váltást. A bejelentett munkaviszonnyal együttjáró, meglepően széleskörű, ingyenes és professzionális egészségügyi ellátást például nagyon meg lehet itt kedvelni. A mindennapokban tapasztalható nyugalmat nemkülönben. Össz-Németországot tekintve akadnak ugyan rosszabb hírű régiók is, de Bajorországban, ahol magam is élek, elég jó az összkép. Ausztriáról nem is szólva.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 17:19
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
Az eur/huf ráta a jelenlegi 390 körül nagyon hízelgő a forintra nézve. Valahol 450 körül volna itt és most indokolt, de valamiért még nem akarják kirántani Brüsszelben/Frankfurtban alóla a szőnyeget. Még nem.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:58
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
Ami meg a legfontosabb, hogy a nagy átlag 2000-2200 euró nettó fizu kinti vásárlóereje német-osztrák viszonylatban sokkal magasabb, mint az érte kapható kb. 780-850ezer forinté Magyarországon.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:50
na go olvaso modba
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:50
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
Mo. az otthon
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:49
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
elvagyok itthon
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:47
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
Messziről jött ember mindig azt ír vagy mond, amit akar. Az Usa egy extrém mértékben széttagolt ország szociális és vagyoni tekintetben, sok magyarnak elhiszem, hogy szépen bejött az ottlét, a többségük meg úgy lehet inkább stagnál, vagy lassan csúszik lefelé, ahogy idősödik. A német-osztrák magyaroknál az usához fogható különbségeket nem tapasztaltam, pedig sokuk történetét ismerem az elmúlt 15 évből, mióta magam is Bajorországban élek.A túlnyomó többségük az 1500-2500 euró/hó nettó jövedelemmel rendelkezik, mivel itt ennyit adnak a standard szakmákban. Orvos, informatikus, vállalkozó stb. az itt is más kategória, de ezeknék sem annyival, mint az usában. Aki nem fél a munkától, az itt mind megtalálja a helyét. Magyarország akár havonta látogatható, ha úgy akarja
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:24
de vegulis raerek hat legyen lecsuszott mar 3 sor :XD Ausztriasok haveruk  becsiek elegedettek szakmunkasok a lakhatas berelt lakas kulon szoba es elcsapnak mindent az uccso juroig 10! ev kint . Nem jonnek tobbet haza. Londoniak csaladoskent mar hazajottek a lakhatas gyerekkel naluk macera 10+ ev utan, svedbe elso kezbol levo amolyan onkoris lakast szerzett az egyik magyarazta de nem figyeltem nek igy olcso de messze a csalad  hazajott. A Texasi maradt imadja az usat A Nyujorki detto. Egyontetu velemenyuk az usaban konnyebb megelni es letbizonytalansag nem fenyegeti oket
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:16
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
de kezdj ra el fogom olvasni a lakhatas lakaspiac erdekel a melo nem csak a vasarloero paritas
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:15
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
itt egy vasmegyei a fomufti vezerszonok azert usazik mert abban van tapasztalata. Aminek orulok erdekeset ir , mas vilag az usakok
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:12
Sziasztok, jó ez a topik, csak nagyon amerikás. Hol marad a több százezernyi kitántorgott honfitársunk német-osztrák tapasztalata?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 14:24
https://hvg.hu/gazdasag/20230804_Magyarorszag_EU_kiskereskedelem_forgalom
Európa legjobb helye annak ellenére, hogy a forgalom csökkent, az elköltött összeg nőtt. 
Az applenél pont fordítva csinálták idén. Apple iphone kevesebbet adtak el, de mégis az összbevételük nagyobb lett.
FeherTibi 2023. 08. 03. 23:37
Én amúgy azon kívül hogy informatikai munkát végzek a Riviéran, érdeklődő, a ki költözést is bevállaló informatikusok (+projekt menedzserek, informatikai csapat vezetők, stb) számára tudok segíteni külföldi munkában, pl. Svájcban, Franciaországban, az Egyesült Államokban és még több országban, ahol a cegunknek kapcsolata van.
mpagnes 2023. 08. 03. 23:16
Előzmény: #178  sityaki
Így van. Ami a munkájuk, ahhoz nagyon értenek, jobban, mint mi.
mpagnes 2023. 08. 03. 23:14
Előzmény: #177  emerald
Maradjunk annyiban, hogy mindenki buta a maga módján.
De hát én irigylem őket, mert mi sok felesleges dolgot tudunk. 
mpagnes 2023. 08. 03. 23:09
Előzmény: #173  Matyi_atya
De van bennünk ilyen. Sőt egy napot is,  mert az is 30-35 ezer Ft. Egy éve még 2023 november volt a dátum, aztán maradjunk még 2 hónapot, mert az is 2 millió Ft. De hát volt egy terv 7,5 éve, az a terv megvalósult.
Egyedül ez nagyon nem okay. 33 hónapig csak egyikünk dolgozott, de abból is elvoltunk és maradt havi 700 $ akkor is. Utána a 2. bér mind plusz volt, maradt havi 1500-2000 $. Aztán jött a covid 50 hónap után és maradt havi 3000 $ vagy több is kicsit. 
sityaki 2023. 08. 03. 20:07
Előzmény: #177  emerald
Kérdés, mi a buta meghatározása. Az afrikai dzsungelben vagy Csukcsföldön valszeg rendkívül butának minősülnénk. Az meg nem butaság, ha valaki Amerikában nem tudja, hogy hol van Magyarország. Kb. mintha megkérdeznénk valakit a pesti utcán, hogy mi Botswana fővárosa. Az amerikai "átlag" valszeg semmivel se butább általában véve, mint egy közmagyar. Amerika teljesítményén cseppet se látszik, hogy butákkal lenne tele az ország, a személyes tapasztalatom se ez volt.
emerald 2023. 08. 03. 19:34
Előzmény: #168  mpagnes
Jó döntés ez, pihenni is kell.
Nagyon érdekes amit írsz, az oktatás minőségéről és hogy az átlag nagyon buta. Hallottam már ezt, de gondolom akit jobb iskolákba járattak, azokra ez nem jellemző.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 03. 18:24
Előzmény: #175  FeherTibi
Murdochal keversz jól írod. Igen, a második fele igaz.
FeherTibi 2023. 08. 03. 16:56
Előzmény: #174  Vodafonelive
De te nem Svajcban elsz ? Vagy Murdoch el ott ? Gepeszmernok vagy, jol emlekszem ? 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 03. 16:53
Előzmény: #171  EURHUF_goes_to_haven
Minden váltásnak megvolt az oka, tökéletes nincs és soha nem is lesz. Én innen már csak külföldre szeretnék.
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 08. 03. 14:59

Érdekes volt amiket írtál. Abból úgy látszik, hogy ketten jól jöttetek ki nagyon, de ha valaki egyedül megy ki, a jövedelmet megeszi a megélhetés majdnem teljesen.
Nincs bennetek ilyesmi, ha csak még két hónapot maradnátok, megtakarítanátok még kb 2 millió ft-ot?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 14:44
Hát sok sikert remélem boldogok lesztek és nem bánjátok meg .
Nekünk még nagyon képlékeny, hogy mi lesz. Ha agyonlőnének se tudnám megmondani mi lenne a "legjobb" döntés. Egyelőre hitel legyen ,aztán még kicsi pénz gyűjtés ez tuti. Ha közben munka hely váltás akkor lehet tolódik, aztán gondolkodás. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 14:43
Előzmény: #169  Vodafonelive
Hasonló volt havernak is, pár hónaposokat "kifelejtette :D ugródeszkázott végig felfelé
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 14:43
Előzmény: #169  Vodafonelive
Hasonló volt havernak is, pár hónaposokat "kifelejtette :D ugródeszkázott végig felfelé
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 03. 12:32
Előzmény: #164  EURHUF_goes_to_haven
Nekem a leghosszabb melohely 2 ev, utana 1 ev 3 ho, van 1 eves is. A mostanin tovabb szeretnek maradni.
mpagnes 2023. 08. 03. 11:21
Előzmény: #167  EURHUF_goes_to_haven
Nincs itt már semmi terv. 5,5 hónap és ennyi volt.
8 év.
Ez az 1500 hozott nekünk 50 ezret még infla korrigálva is. Jó az. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 11:10
Előzmény: #166  mpagnes
Ha ez az 1500$ kiárazódik az idővel akkor infláció stb függvégényében terveztek még, vagy a haza költözés miatt már semmi ?
mpagnes 2023. 08. 03. 09:00
Előzmény: #165  mpagnes
A covid miatt 1500 $ extra alakult ki a bérünkben. 5000 helyett 6500 dollárt fizettek évekig.
Féltek, hogy elmegyünk. 
mpagnes 2023. 08. 03. 08:45
Előzmény: #164  EURHUF_goes_to_haven
Hát ugye mi 22-23 éve tapasztaltuk, hogy mi van itt. Mi sosem takarítottunk otthon, de még hasonlót sem végeztünk. Úgy láttuk, hogy menekültként itt ebben óriási pénz van, ha van óraszám. 33 hónapig nem tudtuk növelni az óraszámot. Kicsit emelkedett.
 Aztán a covid elhozta a kánaánt 50 hónap után, mert ezek itt azt hitték, hogy a szeméttel terjed a covid.
Annyi óra lett, hogy nem tudjuk megcsinálni sem.
Nem fix helyre jöttünk. Már másnál dolgozunk. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 08:07
Előzmény: #163  mpagnes
Pontossan így van. Amikor a cégnél felajánlottak oktatást, én mindenre ugrottam. Legyen az akár nyelv, excel magasabb szintű, végeselem, vagy kiküldetés. Ebből egyrészt látszik, a cégnek, hogy nem ülsz az iszapban, másrészről meg tisztában vannak vele, hogy a tudásodat meg kell fizetni, mert ha ők nem akkor a következő cég majd megadja amit kérsz. (job hopperek). 
Ez külföldön szerintem igaz, magyarországon, csak a fiatalokra, és azokból is csak egy szűk bátor rétegre. Ismerősi körben is van ismerős aki 12 éve ugyanott van zéró ambíció, mamahotel, de egy jogsit se csinált még meg... másik meg már kozmetikázza a CV-t , hogy 2 banki állást "összevon", hogy ne tűnjön annyira hűtlennek :D Én eddig 2-3 éven belül váltottam az utolsó 3 helyen vagy cégen belül, vagy teljesen mást. Mostani helyemen maradok kicsit többet, de ha jön lehetőség nem ugrok el előle.
Ti ahogy kimentetek "fix" munkára mentetek ki EV-nek ? vagy közben azért volt pár állomás ? Érdekelne neked mi a tapasztalatod.
mpagnes 2023. 08. 03. 08:02
Előzmény: #161  EURHUF_goes_to_haven
Én azt a tudást röviden protekciónak hívom. 
mpagnes 2023. 08. 03. 07:59
Előzmény: #160  EURHUF_goes_to_haven
Otthon hirtelen csak a vasút jut eszembe. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 07:55
Előzmény: #159  mpagnes
Minden cég ami nem EV, az "lehúz",  az idődért és tudásodért cserébe ad fizetést, és igen arra mennek, hogy őnekik többet termelj mint amennyit neked kifizetnek... Nem szociális intézmények.
Minden egyén saját magáért felelős, hogy a tudása, értéke a cégnek minél nagyobb legyen. 
Mindenki a saját sorsának kovácsa, már nincsenek 40-50 éves 1 munkahelyes emerek. A mostani világ, ha az ember nem EV, vagy saját vállalkozás akkor jobb hopper a multik közt, amennyiben nem tudja vagy akarja az érdekét érvényesíteni. Idilli azt elvárni, hogy akkor mikor  a cégnek is szarul megy, kötelezve sincs rá, hogy emeljen . Ebben az időben ha pl csökkentett munkaidő van , akkor kell egy új képességet megtanulni amivel utána lehet kopogtatni a főnöknél, hogy héjhahó --> bértárgyalás.
Az, hogy a cégen belül milyen a hierarchia, mennyire vannak alkalmatlan emberek magas pozícióban is egy jó indikátor -->ezek a cégek taposnak jobban lefelé, és nem érdekeltek abban, hogy a dolgozót + oktatásra küldjék, új jobb modernebb eszközök, jobb munkakörnyezet ami motiválja stb.. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 03. 07:45
Előzmény: #159  mpagnes
Ilyenkor azér jó ha van egy erős szakszervezet, pl Németországban elég nagy tüntetéseket szerveznek amivel elég jól ki tudják kényszeríteni a kollektív emelést, ami általában fix összeg vagy %. (Így szociális alapon az alacsonyabb kerestűek többet kapnak), de nem panaszkodom, mert így is az itteni inflációt kb fedi (kicsit alatta). És ehhez nem kellett semmit tennem. 
mpagnes 2023. 08. 03. 07:26
Előzmény: #157  Vodafonelive
Úgy értettem, hogy magyar cég nem húz le? 
mpagnes 2023. 08. 03. 07:25
Előzmény: #157  Vodafonelive
Magyar cégek sem emeltek. A családban senkinek nem emeltek otthon. Itt sem emeltek. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 03. 07:12
Előzmény: #153  mpagnes
Ezekben az amerikai cegekben nincs gerinc se itthon se kint. Miutan eljottem es visszahallottam, hogy volt olyan munkatarsam akinek 25%-os inflacioval nem emeltek semmit a beren ott azert el kell gondolkodni.
mpagnes 2023. 08. 03. 01:18
Nem írok ám ide, ha nem beszélgetünk semmiről..
mpagnes 2023. 08. 03. 01:09
Előzmény: #154  bendgeuz
Nem tudok jobbat. Ez jó. 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 03. 00:32
Előzmény: #153  mpagnes
Zillow mellett milyen másik ingatlanos oldalak megbízhatók Kaliforniában? Tud erre valaki valamit? 
mpagnes 2023. 08. 02. 23:13
Előzmény: #151  Vodafonelive
Otthon megbecsül és nem húz le? 
mpagnes 2023. 08. 02. 22:27
Előzmény: #150  csendben
Igen. Ilyen világ van. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 02. 17:02
Előzmény: #149  FeherTibi
En meg alig egy hete lettem harminc megis kulfold fele orientalodom ami nem Amerika, koszonom szepen de a lehuzos, agyondolgoztatos, keves megbecsultsegu cegekbol nem kerek (most valtottam amerikai multitol) van jobb hely annal az orszagnal. Egyedul elvileg max az tortenhetne ha harman orokolnenk ott lakast (2 kulon allamban) de annak is annyi az eselye, mint az Amerikai munkanak, ha meg is tortenne lehet elgondolkodnek rajta de amugy nem.
Francia cegnel vagyok, eddig meg nincs okom a panaszra.:)
csendben 2023. 08. 02. 14:37
Előzmény: #144  mpagnes
FeherTibi 2023. 08. 02. 14:34
Előzmény: #147  Vodafonelive
Nem sok esélyem, de valamennyi esélyem van egy fél éves amerikai projekt munkára. Ha lehetöségem lesz rá, szerintemmegpróbálom, és nem a pénz miatt. Ki akarok szabadulni a pénzorientált, pénz számolós világból, miszerint ha havix Ft-ot teszek félre, akkor 20 év mulva ennyi meg annyi pénzem lesz. Ez jól hangzik, de 20 év mulva majdnem 70 éves leszek.Nem szórni akarom a pénzt, de nem is csak számolgatni, spórolni. Gondolom, Amerika is pénz orientált, de másképp, mint Magyarország.Magyarországon inkább a kispolgári harácsolás megy, kapcsolatok, stb. A lehetöségek inkább Amerikában vannak. Persze én mostFranciaországban vagyok, ide is szeretnék visszatérni egy fél éves amerikai munka után. Elég intenziven tartom a kapcsolatota magyar honfitársaimmal emailen, telefonon, olvasom a magyar cikkeket, stb. Pénz hajsza, harácsolás amit hallok. Franciaországban,ahol most dolgozok is dolgozni kell persze a pénzért, de sokkal nyugodtabb minden, mint Magyarországon. Most Eóegy másik világot akarok megismerni,a kiváncsiság hajt, nem a pénz, ezért akarom Amerikába menni. Megérezni, miért a világ vezetö hatalma, stb. Sokat számolgattammár a pénzemet, nem lettem gazdag, de már nem is akarok lenni. Élményeket akarok, világokat látni, tapasztalni. Nem vagyok gazdag, de ha lenne mondjuk 1 millió Forinttal több a bankszámlámon, semmit nem jelentene.... Sok magyar ismeröstöl hallom, hogy számolgatnak, kalkulálnak évek óta, hol vegyenek új lakást, de nem vesznek.. Más ismerös, gazdag ember 10 éve tervezi, hogy külföldre megy dolgozni...Minek tervez, ha gazdag, és nem megy sehova ? Tapasztalataim szerint gyakran jól léptem, ha a környezetem véleménye ellenére, megérzés alapján cselekedtem. Annak idején igy vettek fel az egyetemre. A pontszámaim nem voltak meg, de megtekintettem az értékelést, és fontos pontokat tudtam reklamálni, mert itt ott nem kaptam pontot a jó (rész) eredményért. Ezért vettek fel. Ha nem reklamálok, nem vettek volna fel.
mpagnes 2023. 08. 02. 14:06
Előzmény: #147  Vodafonelive
A tegnapi dolognak semmi köze a munkához. Ez csak turista és üzleti utakra vonatkozik. Az ESTA max. 90 napra érvényes.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 02. 12:50
Előzmény: #143  FeherTibi
Nem feltetlenul eri meg, a tegnapi utan meg 3x atgondolando.
mpagnes 2023. 08. 01. 22:51
A munkára nem vonatkozik ez a szigorítás.
mpagnes 2023. 08. 01. 22:24
De Amerika is csak maradjon csendben, mert Portik Tamás fel-alá járkált az USA-ban úgy, hogy az Interpol körözési listáján volt.
mpagnes 2023. 08. 01. 22:17
Hát szerintem sűrűn utazgatni eddig sem lehetett 90 napra. Hallom, hogy sok embert küldenek vissza a reptérről, ha mondjuk harmadszor lépne be 2 éven belül 90 napra.
FeherTibi 2023. 08. 01. 16:50
durva ez az amerikai vizum szigoritas, plane, hogy nemreg gondoltam ra, hogy dolgoznek ott fel evet...
altalaban veve eleg nagy pofonokat kap mostanaban az ember a magyar kormanytol, a kormany miatt... barmilyen tervek egy pillanat alatt osszedolnek...
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 13:50
Előzmény: #141  mpagnes
van viszont rengeteg intravenas drogos, aki a buszmegalloban adagolja magat a walk of fame kornyeken. brutalis zombi apokalipszis van los angelesben. erdekes, azt leszarjak a rendorok, de ha kezedben egy uveg 2%-os sor, akkor kattan a bilincs. megvannak a prioritasok
mpagnes 2023. 08. 01. 13:39
Előzmény: #140  bendgeuz
Ja, de itt nagyon érdekes, hogy részeg ember nincs az utcán. Pedig sokat isznak. 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 13:30
Előzmény: #139  mpagnes
SF Fishermans Wharfon barna papirbol ittuk a sört :D 
Pont azon rohogtunk, hogy igy 100 meterrol mindenki biztosan tudja, hogy alkoholt fogyasztunk, mig ha csak siman ittuk volna uvegbol, valszeg nem annyira feltuno. Erdekes hozzaallas. 
mpagnes 2023. 08. 01. 13:24
Előzmény: #130  bendgeuz
Na ok, de pl. az óceán partján sört iszol és a rendőr megbilincselve visz el. Bűncselekmény ez is. Senkit nem veszélyeztetsz. Ez a bűncselekmény szó csak ilyen túlzás. 
FeherTibi 2023. 08. 01. 12:51
Előzmény: #137  FeherTibi
"Allamferfi" idezojelek kozott
FeherTibi 2023. 08. 01. 12:50
Előzmény: #136  bendgeuz
minden hibaja ellenere Horn Gyulat sokkal tobbre tartom, mint az Allamferfi Orbant...
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 12:47
Előzmény: #134  FeherTibi
itt meg szanyi kapitany se itta el teljesen az agyat.
most igy elnezve ezt a videot, dobbenetes a kulonbseg a mai viszonyokhoz kepest. horn gyulaek itt teljeen korrekt europeer emberek modjara beszelnek, volt lakossagi forum, tiszta europa, pedig hogy utaltuk a szocikat akkoriban. visszasirjuk a 2000-es eveket, dobbenet
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 12:44
Előzmény: #134  FeherTibi
keverem a kettot, ja :DDDD
FeherTibi 2023. 08. 01. 12:28
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
Törölt felhasználó 2023. 08. 01. 12:22
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
a legjobb🤣
Törölt felhasználó 2023. 08. 01. 12:21
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
😄👍
Törölt felhasználó 2023. 08. 01. 12:20
Előzmény: #126  bendgeuz
" egyedul vagyunk pelikan! "
-
tán Virág mondta?
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 10:51
Előzmény: #127  mpagnes
nem egy helyen volt 75 a limit, de California nagyreszen valoban 65. Na itt mentunk 80-90 kozott. Most nezem, hogy az buncselekmeny. Szep... :(
mpagnes 2023. 08. 01. 10:49
Előzmény: #126  bendgeuz
Itt a rendőr nyugalmat hoz, ha megjelenik. 
mpagnes 2023. 08. 01. 10:48
Előzmény: #125  szieszta
Itt nekünk rendőr hívott trailert, mert lyukas lett 2 gumi. Még a szerelést is lealkudta nekünk a rendőr 250-ről 60 dollárra. Kiabált a szerelővel. És rendőrautóban vitt minket a szerelőhöz. Középen puska, mögöttünk rács. Elől ültem, párom hátul a rács mögött. A szerelő mosolyogva köszönt el tőlünk a végén. Persze a rendőr nem volt ott már. 
mpagnes 2023. 08. 01. 10:44
Előzmény: #120  bendgeuz
Ja most látom. 65 az. 65 a megengedett. 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 10:40
Előzmény: #125  szieszta
a rendorseg az allamrendet szolgalja es vedi, nem az allampolgart. ahogy a hr se a munkavallalokat kepviseli, hanem a tokeseket a munkavallalokkal szemben. egyedul vagyunk pelikan!
szieszta 2023. 08. 01. 10:38
Előzmény: #123  mpagnes

Ott igaz a szlogen, hogy szolgálunk és védünk.
Az egyik ismerősöm mondta, hogy Dániában egy traktort el kellett vinni szervizbe, de 1 kilométert gyorsforgalmin kellett megtennie. Jöttek a rendőrök és a karbantartó és az 1 kilométeren, a leálló sávban elkísérték.
mpagnes 2023. 08. 01. 10:25
Előzmény: #121  szieszta
Ja, az jó úgy. 
mpagnes 2023. 08. 01. 10:25
Ha mindenki gyorsan megy, akkor nincs gond. Itt relatív gyorshajtás van. Szemmel kiszed és fotó sem kell. Itt minden börtön és elengednek 1 óra múlva..
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 10:19
szieszta 2023. 08. 01. 10:17
Előzmény: #119  mpagnes
Én 10 éve vettem 2 éves autót 160 ezer kilométerrel. Azt biztosan nem a városban hajtották rá és nem hiszem, hogy visszatekerték. :-)
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 10:07
Előzmény: #119  mpagnes
3 hetig mentunk a 75 helyett 90-nel a tomeggel egyutt, mivel mindenkit nem szedhet ki a rendor, ezert mindenki gyorshajt :D jo jo, lehet szerencsenk volt. amcsi haver szerint ha 10mph a gyorshajtas merteke, akkor az mar borton? ez igaz?
mpagnes 2023. 08. 01. 10:06
Előzmény: #117  bendgeuz
Ja, csak ingatlanhoz, de 35-45 % bérlő. Én csak 10 éves autókat néztem.
Audi 1,8 T volt 7 éve 10 évesen 61 K mérföld, 7.200 $.
Mercedes ML 500 14 évesen 3 éve 7.500 $, 119 K mérföld..
Itt a mérföld nem gond, mert 90 % autópálya 100-130 km/h-val, mert nem lehet menni itt gyorsan. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 01. 10:02
https://hvg.hu/itthon/20230801_USA_Amerikai_Egyesult_Allamok_vizummentesseg_szigoritas_ESTA
Hátha valakit értin. Gondolom a munkavállalói vízum nem változott.
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 09:28
Előzmény: #116  mpagnes
mondjuk ingatlanhoz. 20% szokott lenni es az nem lehet hitel

hasznalt auto egyebkent mennyire draga? 4-5 eves max 50k merfold, 4wd SUV, Toyota, Ford, Dodge?
mpagnes 2023. 08. 01. 09:20
Előzmény: #114  bendgeuz
Mihez kellene önrész? Autóhoz nem kell. 
szieszta 2023. 08. 01. 09:10
Előzmény: #113  EURHUF_goes_to_haven

Angliában is ugyan ez a helyzet, jó barátom több évig élt ott. Havonta küldték a hitelkártyákat, csak aktiválnia kellett volna. Sok munkatársa az egyikkel fizette a másik tartozását és soha nem izgultak, hogy mi lesz.
Nagyon sokat panaszkodott az ügyintézésre. A bankban valamit elintézni, reklamálni a horror kategória, több hónapos procedúra volt. Ott úgy van, hogy az egyik csak a hitelekre van betanítva, a másik a befektetésekre. Az is úgy, hogy meg van a betanult szöveg, csak vissza ne kérdezzen az ügyfél.
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 01. 08:56
Előzmény: #113  EURHUF_goes_to_haven
amcsi haver is mindig valogat a kartyai kozott, egesz jo cashback kedvezmenyei vannak 5-7%
masik kartyan merfoldoket irnak jova, stb.

ezt a nem gyujtok penzt temat en se ertem. semmihez se kell onresz? ahhoz azert cash szokott kelleni itt felenk europaban
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 01. 08:39
Előzmény: #112  Karvalytokes
Egyik barátom is folyamatossan hitelkártyával fizet, mert arra adnak mindenféle kedveményt, de minidg pontosan fizeti. OTP nél is vannak valami kuponok, de eddig semmi használhatót nem találtam.
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 08. 01. 08:38
Előzmény: #111  mpagnes
Lehet neki nem de az atlagamcsi az úszik a kàrtyaadóssàgba.
mpagnes 2023. 08. 01. 08:28
Előzmény: #110  Karvalytokes
Azt nem egyben kell fizetni. De nem volt tartozása. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 08. 01. 08:00
Előzmény: #108  mpagnes
Az ismerösőd miért nem mondta hogy a hitelkàrtya tartozàsàt akarja kifizetni?:)Vagy ahhoz sem kell pénz?
mpagnes 2023. 08. 01. 07:55
Előzmény: #107  szieszta
Itt drága minden tanulás és 55 évesen már nem kezdem újra. Ápoló 50 ezer.
Itt semmit nem tudnak. Pénztáros...visszajáró 7 $. Kivesz 4-et és nem tudja, hogy ahhoz 3 kell. 
mpagnes 2023. 08. 01. 07:52
Előzmény: #106  szieszta
Magyar ismerős pénzt gyűjtött és mondta a munkahelyen. Az amerikaiak azt kérdezték, hogy mire készül?
 Mert csak kábítószer- és fegyverkereskedelemhez kell pénz.
Erről ennyit. Itt nem kell pénz semmihez. 
szieszta 2023. 08. 01. 07:47
Előzmény: #105  mpagnes
Miért nem végzel el valamit ott?  Az ismerősöm középiskolás gyerkőcei voltak kint fél évet, a gyatra angol tudásukkal is a legjobbak közé tartoztak. Állítólag ott van olyan, hogy érettségivel is gond a helyesírás.
szieszta 2023. 08. 01. 07:41
Előzmény: #101  mpagnes
Ezt az Amerikában élő ismerősöm is megerősítette, hogy ott nem divat a spórolás. Ami van, azt el kell költeni, ráadásul mindent részletre is meg lehet venni.Haza látogatni nem tudnak, mert drága  a repülőjegy, de az egész amerikai kontinenset körbeutazgatták. 
mpagnes 2023. 08. 01. 07:29
Előzmény: #103  Vodafonelive
De azt se gondold, hogy mi 8 általánossal jöttünk ide. Le sem írom milyen végzettséggel, mert mindenki megszédül.
mpagnes 2023. 08. 01. 07:20
Előzmény: #103  Vodafonelive
Hát nem tudom. Még nem hallottam itt elfogadott diplomáról.
Az orvosi bizonyítja, hogy nagyon gáz.. De az ápoló is fura..
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 01. 07:15
Előzmény: #89  mpagnes
Gondolom van kivetel, esetleg honositattni kell stb.
mpagnes 2023. 08. 01. 04:19
Előzmény: #99  FeherTibi
Mi 90 hónap átlagában 4870 dollárt kerestünk ketten és a megtakarítás 1.880 dollár/ hó. 33 hónapig csak egyikünk dolgozott.
mpagnes 2023. 08. 01. 04:18
Előzmény: #99  FeherTibi
Meg hát ugye amerikai nem takarít meg pénzt, tehát komolytalan a cikk..

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek