Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 20:56

KÓSA A BLOOMBERGEN - \"GREEK SITUATION\"  



link



link



Forint Falls on Report Fidesz Sees Possible ‘Greek Situation’

Share Business ExchangeTwitterFacebook| Email | Print | A A A By Stephen Kirkland



"June 3 (Bloomberg) -- Hungary’s forint weakened against the euro, erasing earlier gains after Napi.hu reported deputy chairman of the ruling Fidesz party, Lajos Kosa, said that the country has a “slim chance to avoid the Greek situation” and that the new government’s primary objective is to avoid a sovereign default. "
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:15
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#44
Jó reggelit , Kósa egyszerűen király , szavaival még amerikát is bedönti. Meg olyan kemény , simán fel biciklizik Loki mezben Pestre , meg hagymás vért eszik velővel . És nagyon szereti a görög konyhát , a görög narancsot , a görög joghurtot , és a görög bajuszos nőket.Tehát nem csoda hogy gyakran eszébe jutnak a görögök. : o )
balalajka 2010. 06. 05. 00:43
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Akkor rohadtul az egészségedre!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:30
Előzmény: #41  balalajka
#42
nekem is
balalajka 2010. 06. 05. 00:06
Előzmény: #40  balalajka
#41
Ahogy iszok, egyre gyatrább a helyesírásom! sorry (lassabban)
balalajka 2010. 06. 05. 00:02
Előzmény: #38  exmnbs1
#40
Lehet külhonból a galambposta lasabban ér ide, talán a pólusváltás bezavar!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:38
Előzmény: #38  exmnbs1
#39
genesisben nincsenek csontvázak
exmnbs1 2010. 06. 04. 23:35
Előzmény: #35  balalajka
#38
aki ellenére nyilatkozott a stábjából, az ennyi idő alatt már repült
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:34
Előzmény: #35  balalajka
#37
Roubini, Möbius, Kósa
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:33
Előzmény: #35  balalajka
#36
eredmény?

balalajka 2010. 06. 04. 23:29
Előzmény: #33  exmnbs1
#35
Dehogy, nem, DEHONYNEEEEM!!!Bár lehet vannak fiúk, akik éreznek magukban annyi gazdasági szakértelmet, hogy kedves szavaikkal aláássák az elmúlt 1 év kínkeserves eredményeit. OV-ről pedig amióta tudom , h. néhány éve még 1 sms-t sem bírt fogadni, már azt is feltételezem, hogy a háta mögött cincognak az egerek. Talán hétfőn okosabbak, és nem jelentősen szegényebbek leszünk!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:24
Előzmény: #33  exmnbs1
#34
látom rápörögtél a témára rendesen

exmnbs1 2010. 06. 04. 23:20
Előzmény: #32  balalajka
#33
nem képzeled, hogy ovi nem tudott róla előre?
szerecsenmosdató cikk
balalajka 2010. 06. 04. 23:16
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
+++++++++++++++++++++++++Részemről Pulitzer-díj, vagy mi a szösz!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:21
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
;)

ELJEN ORBAN VIKTOR!

EZEK UTAN AZT MONDANAM BE, HOGY HETFOTOL AZ ORSZAG NEM TUD KAMATOT FIZETNI A DEVIZAHITELEK UTAN!

AZTAN JOHET A ROCK AND ROLL!
EURO: 350 KORUL - AHOGY AZT RONA VIZIONALTA (FIDESZES KOZGAZDASZ TANACSADO) UTANNA MEG MINDEN ELADO INGYEN AZ ORSZABAN.........CSANYI MEGY KI MOSZKVABA MUNKATKERESNI A SBERBANKHOZ.......
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:09
#30
Tárgy: Mit csinálsz?
Feladó: "Főnök" viktor@orbanviktor.hu
Dátum: 2010. 06.03. 20:22
Címzett: lajos.kosa@fidesz.hu

Szerbusz Lajos!

Nem akarok durva szavakat használni, de mégis mit művelsz? Láttál te mostanában euró/forint árfolyamot? Segítek: 280 felett járunk. Az oké, hogy kormányülésen megbeszéltük, hogy 280-290 lenne az ideális árfolyam, de ettől még nem kell marhaságokat beszélni.

Ráadásul most hívott Csányi, nem igazán tetszett neki, amit délután látott. Meg tudod, hogy a Pintér Sanyinak is van százezer OTP-je, legalább neki szóltál volna, mielőtt kinyitod a szád.

Vagy azt hitted, nem érdekli a sajtót a konferencia? Próbáltam Szíjjártót mozgósítani, hogy vetesse le a napi.hu-ról a cikket, de addigra késő volt. Lehozta a Bloomberg, ott pedig már kevés az én szavam. Az oké, hogy a kampányban hónapokig államcsődről beszéltél a debreceni nyugdíjasok előtt, de most már más világ van. Finoman kell beadni az embereknek, hogy mi a helyzet.

Az egészben az időzítés volt a legkiborítóbb: miközben én Brüsszelben térdeplek, hogy egy kicsit feljebb alkudjam azt a nyomorult hiányt, te benyögsz egy ilyet, hogy államcsődben vagyunk. Még most sem hiszem el. Ezek után örülhetünk, ha marad a 3,8 százalékos hiánycél.

Persze, egymás között már megbeszéltük, hogy nem lesz itt azonnali nagyarányú adócsökkentés, de ezt még nem kell mindenkinek tudnia. Ezt majd én bejelentem pár hét múlva szomorú arccal. Most csináltál nekem egy kis pluszmunkát: szólnom kell Varga Misinek, hogy gyorsan találjon egy-két termetes csontvázat valahol, vagy ha nem talál, akkor csináljon. Azt már rég beígértük, hogy a hétvégén kihozzuk az első jelentést a gazdaság állapotáról, most már nem tudjuk sokáig húzni.

De nyugi, nem hátrálunk ki mögüled. Már felhívtam Szíjjártót, hogy holnap reggel álljon ki a sajtó elé, és süsse el, hogy tényleg államcsőd közelben vagyunk. Ezek után már ciki lenne mást mondani. Én holnap elmegyek Edelénybe, lepakolunk pár homokzsákot, aztán este majd beszélünk. Addig meg bárki keres a sajtótól ne szólj egy szót sem.

Üdv
Viktor

link

Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:08
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
Attase, te is keversz két dolgot.

Az, hogy shorton keresünk, az jó és oké.

De ettől tudjuk már meg elkülöníteni az országérdeket. Itt, amikor arról beszélünk, hogy ezek a Fidesz nyilatkozatok über gázosak, akkor ez nem azt jelenti, hogy ez nekem szar, mert longolok, hanem azt jelenti, hogy szar az országnak.

Egyébként mivel itt élsz és Ft-ban kapod a fizudat feltételezem, és mert ez a hazád, ezért alapvetően Magyarország long vagy, ahogy fretek is írta, bármit is csinálsz a tőzsdén...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:56
#28
Valószínű, hogy a Lajosnak felhatamazása volt e téren.
Lehet, hogy ő sem gondolta, hogy ily vihart kavar.
A devizahiteleseket beáldozza a kormány. A gyenge forinttal talán beindul a gazdaság. Az infláció növekvő bevételt okoz, ami az egyensúlyt javítja. Mindannyian
fizetünk.Adó csökkenés majd egyszer valamikor. Az exportőrök mindenesetre köszönik.Minnél rosszabb most, annál nagyobbnak tűnnek majd az eredmények,
ha lesznek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 15:50
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
shortoslajos?
exmnbs1 2010. 06. 04. 15:38
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:31
Előzmény: #24  oaxaca
#25

Nem nyafogni, shortolni amíg be nem tiltják!!
oaxaca 2010. 06. 04. 09:28
Előzmény: #23  Phylaxa
#24
további szép napot mindenkinek!
örülök hogy végre lehetett politikával és gazdasággal kapcsolatban is váltani néhány kulturált hangú gondolatot!
ritka az ilyen manapság, hogy az eszmecsere kapcsán ne kívánnák egymás halálát a felek két perc után... :)
Phylaxa 2010. 06. 04. 09:24
Előzmény: #20  oaxaca
#23
Képzelheted, hogy a görögöknél mi lehet. Nekik már nincs meg ez a lehetőségük. Ez az egész "Görög" helyzettel való összehasonlítás szerintem arra jó, hogyha eurónk lenne akkor ugyanabban a helyzetben lennénk mint ők. A piac már megértette és adják is a forintot. Abban viszont igazad van, hogy önmagában nem áll meg ez a stratégia. A devizahiteleseket mindenképpen meg kell menteni, ha ezt az utat választják. Remélem, hogy a jövő héten már valóban hallunk egyértelmű lépéseket.
oaxaca 2010. 06. 04. 09:20
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
én eddig pont belőle azért többet néztem ki. mindenesetre a Fidesz egy nagyon jól szervezett, totálisan felülről irányított, fegyelmezett párt. szóval minden bizonnyal Lajosunknak épp ez volt a tegnapi napra rendelt házi feladata, hogy ráhozza a frászt mindenkire... meg is oldotta becsülettel...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:16
Előzmény: #20  oaxaca
#21
kíváncsi lennék azért egy export mercedes importtartalmára. fel kellene hagyni, hogy kósahuszár próbálja beállítani az optimális keresztárfolyamot. egyrészt nem létezik olyan, másrészt ha létezne, miért pont kósahuszár tudná, hol is van, harmadrészt honnan veszi a bátorságot, hogy kísérletezzen. mert lehet, nem 2, hanem 12 %-ot tol rajta. tanulatlan, korrupt hülyegyerek ez a lajos gyerek
oaxaca 2010. 06. 04. 09:12
Előzmény: #18  Phylaxa
#20
persze, nem mondtam, hogy egyáltalán nincs igazad, és a Mercedes-es példa is ok.
én csak arra próbáltam utalni, hogy van némi káosz a kormányzati kommunikációban/elképzelésekben. az egymillió munkahely is nagyon jól hangzik, de sose fog megvalósulni. még akkor sem, ha a németeknél (mint legfontosabb kereskedelmi partnerünk) a csillagos égig szökken fel a gazdasági növekedés.
a közszféra létszámlefaragásával is totál egyetértek, de onnan is keletkezik majd sok tízezer (esetleg 1-2-3 százezer) álláskereső. ezzel együtt pedig szintén nonszensz az 1 millió új munkahely. meg még sokminden más ami itt kampányszövegként megjelent...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:00
Előzmény: #6  fortai
#19
És az öszödi nem volt nyilvános beszéd.

Az más kérdés, hogy nyilvánosságra hozták valakik.
(Valószínűleg ezek az idióták voltak akkor is a háttérben.)

Ez b@rom meg bejelenti (hazudja) a világnak, hogy csődben van az ország.
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:58
Előzmény: #15  oaxaca
#18
Egy "devalválás" nem csak az exportcégeket segíti. Az import drágulásával kiesik nagyon sok minden. Mint ahogy az energiaimportunknak pedig nagyon rosszul fog esni. A kérdés hogyan akarsz munkahyelyeket teremteni. Mert ha jól láttam eddig csak annak örült mindenki, mikor a Mercédesz és hasonlók mellettünk döntöttek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 08:55
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#17
Én '98 óta nem hiszem, hogy bármit is értenek a gazdasághoz.

Vannak valamilyen ködös kommunisztikus elképzeléseik, de ebből én inkább nem kérek.
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:52
Előzmény: #15  oaxaca
#16
Nekik szólt az, hogy őket kell megmenteni. Ezt várjuk, hogy miként teszik. Az önkormányzatok átalakítását is úgy várjátok, hogy a fele az utcára és minden ok? Ezt senki sem gondolhatja komolyan. Ne akarjatok már egy erős költségvetést 1 millió eltartóval a többi meg kit érdekel valósággal!!!
oaxaca 2010. 06. 04. 08:47
Előzmény: #14  Phylaxa
#15
gondolom majd a sok devizahiteles (akiket Viktorék épp gőzerővel mentenek? - 201 a CHF devizaközepe) pirosra fogja tapsikolni a tenyerét osztozva az exportcégek örömében....
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:39
Előzmény: #10  togyozo
#14
Miért nem figyeltek oda amit mondanak? Nem ígérgettek, hanem egyfolytában mondták, hogy mire készüljünk. Mégis ki hogyan képzeli, hogy beindul a gazdaságunk? Hogy egy 3.5% hiányt tartunk és addig faragunk amíg mindenki szépen lassan beledöglik? Miért mondták a németek végig a 10 év alatt, hogy a monetáris únióhoz csak az csatlakozzon akinek biztos gazdasága van? Érthetetlen. Megdrágul az import, a kieső dolgokat elő kell állítanunk. Az export cégek pedig köszönik szépen. Ki hogyan képzelte a munkahelyteremtést? A ládagyárakat nem finanszírozzák. Ehhh.....tényleg még mindig Kádár-gondolkodás van sok fejben.
fokukac 2010. 06. 04. 00:29
Előzmény: #12  fokukac
#13
szíjjártó petya magyaráz:

link

fokukac 2010. 06. 04. 00:08
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#12
na, látom, megismerted a gazdasági "képességeiket". :)

Az az igazság, hogy csodálkoztam is, hogy 2 hónapja milyen idealisztikus reményeid voltak velük szemben, pedig ők konzekvensek, évek óta nyomatják a gazdasági bullshit-et....
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 23:23
Előzmény: #10  togyozo
#11
Két dolog lehet a mai Kósa-Varga ámokfutás mögött:
1.
tesztelik a piacokat, mint ahogy az IMF-nek is hónapok óta udvarolnak, a 6-7% hiány ügyében.
2.
Direkt rontanak "kicsit" a helyzeten, hogy nehogymá' a komcsik húzzák ki az országot a szarból...

Mindkét verzió játék a tűzzel!
togyozo 2010. 06. 03. 23:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Milegyen!

"A nyilatkozat nem oszt nem szoroz. Már rég be akarták verni a buxot, Forintotot, magyar cds-t felhúzni. Most ez a Kósa dolog csak egy indok.
Nem a hír mozgatja a piacokat..."

Egymásra raktál egy EURHUF meg egy EUR/zloty chartot? Látod, mi volt 14.30-kor (a Bloomberg 14.27-kor hozta le)? Vagy az OTP piacán?
rigusz 2010. 06. 03. 23:00
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Remélem egy darabig csak sűn jön ki neki kábelfektetés közben!
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:58
Előzmény: #4  malachy
#8
Rosszul látod!
A nyilatkozat nem oszt nem szoroz. Már rég be akarták verni a buxot, Forintotot, magyar cds-t felhúzni. Most ez a Kósa dolog csak egy indok.
Nem a hír mozgatja a piacokat...
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:49
Előzmény: #6  fortai
#7
Valamivel indokolni kell, hogy miert nem lehet majd adot csokkenteni. A szerencsetlen gumicsizmas paraszt, aki rajuk szavazott, mert telebeszeltek minden baromsaggal meg majd megint bologat, hogy persze Viktorka szeretne, de azok a hogyishivjak csontvazak, vagy izek miatt a vetesben, illetve koltsegmizevetesben nem lehet...errol is a szocik tehetnek...pfujjj...
Lesz itt majd nagy jolet!
fortai 2010. 06. 03. 22:38
Előzmény: #4  malachy
#6
Azért ilyen nyilatkozata egyiknek sem volt.
Kivétel az öszödi,de annak meg is lett a hatása.
Ilyet kinyilatkozni,hogy csődközelben vagyunk és Görögországhoz hasonlítani az országot teljes felelőtlenség.Ráadásul Varga is nyilatkozott a csontvázakról és már elötte is nyilatkoztak amire nem volt hatás így valami ütőset akartak.
Csak lehet túlsakkozzák a politikai játszmát és bedöngetnek minket a föld alá akkor majd lesz kapkodás és bűnbak keresés.
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:05
Előzmény: #4  malachy
#5
az ilyen nem hozzáértő b...rom ko....csog embernek távoznia kéne még az országból is! sok devizahiteles most szív a hüly...sége miatt! ki fogja kifizetni a havi 10-20-akár 50e Ft-al több törlesztőrészletet, mert ilyen szem...tek vannak a korm...on...
malachy 2010. 06. 03. 22:01
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Csak azt nem értem, hogy korábban akár Veres akár Gyurcsány nyilatkozott bármit, a piac figyelembe se vette. Most meg Kósa nyilatkozik, és minden bukik. Mert kimondta a varázsszót: Görögország. Legalább ezt az országot ne említette volna...
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 21:46
Előzmény: #2  rockmaster
#3
Megkérdezném a kedves fórumozókat?

Ki is ez a Kósa?
Őszintén milyen tisztséget is tölt be az úriember a jelenlegi kormányban, a Fidesz alelnöki tisztségén kívül?

Hogyan jön ő ahhoz, hogy ilyen buta nyilatkozatokat tegyen?
Hogy tehet politikus ilyen nyilatkozatokat?
Egyáltalán felméri a Fidesz ezen nyilatkozatok súlyát?
Komolyan mondom én korábban még azt hittem ezeknek van fogalmuk a gazdaságról, ma már úgy látom nincs.
Teljesen hülyeségeket beszélnek, ez a szar nagy általánosság, konkrét dolgok!!!!!

Beszarok! Uraim konkrét dolgokat várnék, nem fostalicska általánosítást, miért mosnak bennünket össze egy alapvetően adócsaló nemzettel? Direkt akarják a devizahiteleseket még nagyobb szarba vinni?
Ennyire nem gondolhatják, hogy jó nekünk a 300 feletti euró is.

A legdurvább az egészben, hogy még most sem hangzott el egy fia gondolat sem, hogyan próbálják majd meg beindítani a növekedést, mikor "szerintük" óriási a hiány.
Vicc, hogy nagyobb a növekedés, bár tény az Áfa bevétel szerintem nem biztos, hogy túlteljesül, bár az még a jövő hozadéka.

Egy szó mint száz, én korábban még azt hittem ezek majd végre tesznek valamit, ma már azt mondom, olyan ember kéne a parlamentbe akinek egy csöpp esze is van, és legalább fel tudja mérni szavainak súlyát, és nem csak kamuzik.

Orbán Viktor először pl. a lengyelekhez ment haverkodni.
Kérdem én:milyen exporttermékünk megy Lengyelországba?
Mezőgazdasági termék nyilván nem, hiszen sokkal nagyobb a mezőgazdaságuk, akkor mitől várják a csodát?

Ezek tök hülyék, agyuk nincs kapkodnak, értelme nincs amit beszélnek, a gyöngén elfogult közgazdászokkal jönnek már megint , meg az adócsökkentéssel, ami már rég nem járható út.
Utoljára megkérdem, hogyan akar ő önkormányzatot megszüntetni, mikor az csak újabb munkanélkülieket szül?
Beteg ötlet...................
rockmaster 2010. 06. 03. 21:08
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Egy igazi hazafi... szégyen...

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek