Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 14. 23:00
Előzmény: #78697  Idea
#78700
Túl hülye vagyok ahhoz, hogy megértsem, amit írtál. :)
Sanci101
Sanci101 2018. 11. 14. 22:26
Előzmény: #78694  Sanci101
#78699
A fontosabb vagyonelemeket egyenként értékelve az MKB Elemzési Központ számításai szerint a Konzum fair értéke a P/BV érték 2,13-szeresén található. A Konzum egy részvényre jutó könyv szerinti értéke a 2017. évi IFRS konszolidált, nem auditált pénzügyi beszámoló alapján 1958 forint, így egy részvény fair értéke 4175 forint.Figyelembe véve az elmúlt években tapasztalt bejelentéseket és a menedzsment terveit, fontos megjegyezni, hogy a társaság erőteljes növekedési szakaszban van, ahol a következő években további cégeket (privát és nyilvános) is megvásárolhat. Az egyéb üzletrészek, vállalatok felvásárlása nem feltétlenül növeli tovább a P/BV mutatót; azonban ha a tőke értéke nő, a vállalat értéke is növekedni fog, amennyibe nem kell számolnunk jelentős részvénykibocsátással. A P/BV abban az esetben is módosulhat, ha más, alapvetően a Konzum P/BV értékétől jelentősen eltérő iparágban szerez részesedést a Konzum. Továbbá a társaság könyv szerinti értékére hatással van a birtokolt társaságok tőkéjének egymáshoz viszonyított aránya is.
feel
feel 2018. 11. 14. 22:24
Előzmény: #78696  MLK
#78698
Nem tudhatjuk,hogy hol lesz az alja,max csak tippelni tudunk en 225ft kornyekere raktam es mint mondtam elkepzelhetonek tartok egy 200ft alatti leszurast is majd onnan vissza.
Meglatjuk en bizom a fordulatba.
Idea 2018. 11. 14. 22:17
Előzmény: #78671  HARDCORETERROR
#78697
Szerintem itt a lényeg - nyilván nem mondok ezzel semmi újat - , hogy ML és aki mögötte van nagyon jól járjon. Van erre egy kombináció aminek az elemei összeálltak már, kérdés, hogy úgy lépik -e meg ahogy gondolom. Ha igen, akkor először a Konzum rv-k fognak rosszul járni - talán ez már folyamatban is van most és a számok alapján valahol közel van/lehet/stb a vége, olyan "szép, esztétikus" lenne ML-nek, szinte kiabál a megvalósításért. (De húzhatják még, csinálhatnak még jobb arányokat maguknak.) De utána viszont az Opus részvényesei, tehát mi az ő kárukra nyerhetünk (ez a nyerés egyébként lehet akár a legkisebb veszteség is, bár azért azt nem hiszem). Ők lesznek szerintem a legvégén... a botnak. Ha én csinálnám, szétkenném az egészet, hogy minél átláthatatlanabb legyen, de jog és pénz szempontjából a kívánt eredményt érjem el.
Ráadásul úgy tudják kavarni a történéseket, hogy a kicsi ebből minimálisat profitáljon, vagy - ahhoz képest amennyit ML nyer - ő már csak jelentősen kevesebb nyereményt tudjon realizálni.
-
A baj, hogy az első elemét igen jól láttam, mégsem valósítottam meg teljes szívvel, ugráltam, türelmetlenkedtem, töredékét hoztam el a lehetségesnek, de ez nyilván egyéni szoc. problem. Hátha majd most :)
MLK
MLK 2018. 11. 14. 22:14
Előzmény: #78684  feel
#78696
Valóban. Már csak az a kérdés, hogy ez tényleg az alja-e az árfolyamnak. Tartok tőle, hogy nem és ez nem lebeszélés, mert én a fúzió előtt már semennyiért nem vennék Konzumot, pontosan az általam leírt bizonytalansáv miatt! Egyszerűen szerintem az átváltásról jelenleg rendelkezésre álló infok alapján nem lehet eldönteni, hogy hol éri meg venni. Nem a cég rossz, sőt a fúzionált cég szerintem brutál lesz, sőt az OPUS- nál sem látok nagy problémát, de a Konzumot szerintem csúnyán elintézték.
Konzumbohóc 2018. 11. 14. 22:11
Törölt hozzászólás
#78695
Sanci101
Sanci101 2018. 11. 14. 22:11
Előzmény: #78692  Metwolf
#78694
Egy dolgot biztosan kijelenthetünk, mind az Opus, mind a Konzum részvényesei szempontjából fair lesz az elszámolás. A beolvadással mindkét társaság részvényesei jl járnak majd - derül ki az interjúból.A Napi.hu október 18-i konferenciáján jelentették be, hogy fúzióra készül két tőzsdei cég. Az indoklás szerint a cél a nemzetközi terjeszkedés, illetve, hogy ők adják a magyar GDP pár százalékát.A fúzióval létrejövő társaság a BÉT negyedik legnagyobb vállalata lesz, egymilliárd euró feletti piaci kapitalizációval, az EBITDA pedig meghaladhatja a 30 milliárd forintot. Osztalékot is tervezünk fizetni, mégpedig a 2019-es eredmények után - mondta akkor Jászai Gellért, a Konzum Nyrt. elnök-vezérigazgatója.  Vagyis az én értelmezésemben fair értek lesz el számolva!!!
vnorbee 2018. 11. 14. 22:09
Előzmény: #78692  Metwolf
#78693
En egy dolgot nem ertek ha egyik zsebbol a masikba pakolja a reszvenyeket es kurvara mindegy ML nek az arfolyam akkor miert kell osszevonni a 2 ceget ??
Mi ertelme ??
Szarnak adnak meg 1 pofont ??
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 14. 22:00
Előzmény: #78690  _Macika_
#78692
Köszi az infókat, várjuk a fejleményeket. Nem véletlen nyilatkozták azt, hogy nemzetközi embereket, bankot is akarnak hívni a lebonyolításhoz. Lesz aki számol.
Konzumbohóc 2018. 11. 14. 21:56
Törölt hozzászólás
#78691
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 14. 21:55
Előzmény: #78689  Metwolf
#78690
cégeknek igazából nem számít a  pl 314, leírják
ennyi
ml is leírhatja, annyival kevesebb adót fizet
sztem az árat,  majd kiszámolják, de nem ők, hanem a megfelelő pü emberek
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 14. 21:51
Előzmény: #78685  MLK
#78689
Nem az apportálandó vagyon számít  - az úgy van ahogy mondod, egyik zsebből a másikba kerül - , hanem a Konzum részvényekért kapott Opus részvények darabszáma....tehát az elszámolás módja a lényeges, esetlegesen ha figyelembe veszik az árfolyamot akkor az is, és így jön képbe a 314Ft. CIG és a Duna Aszfalt 300Ft-on kapott papírokat. Jászainak pedig pár Ft-os papírjai vannak.
De így van, alapvetően nem tudunk semmit, csak találgatunk, én is.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 14. 21:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#78688
Igen, látom. Hát aki jelzi addig akkor változik a szöveg...de infók hiányában ki jelezné?
" Az előzetes felmérést követően a Közgyűlés megállapítja, hogy a jelenlegi ismeretei szerint nincsen olyan részvényes, aki a Beolvadásban nem kíván részt venni."
feel
feel 2018. 11. 14. 21:46
Előzmény: #78684  feel
#78687
kockazatrol*  bocsanat....
feel
feel 2018. 11. 14. 21:44
Előzmény: #78684  feel
#78686
tortenetben*
MLK
MLK 2018. 11. 14. 21:44
Előzmény: #78678  Metwolf
#78685
Csak akkor bukik, ha feltételezzük, hogy a két cégben meglévő tulajdoni hányada jelentősen eltér a fúziókor. Ha hasonló, vagy ad abszurdum ugyanannyi, akkor nem bukik, mert egyszerűen egyik zsebéből a másikba kerül a hajdanán 314 ft-on beapportált vagyon. Ebben az esetben pont bármennyi is lehet az átváltási árfolyam. És most jöhetsz azzal, hogy a Jászainak csak Konzumja van és majd ő vigyáz a Konzum részvényesekre, de egyrészt ki tudja, hogy a fúziókor (vagy most) mennyi OPUS-a van, másrészt őt 1000 meg 1 féle módon ki tudják fizetni...
feel
feel 2018. 11. 14. 21:44
Előzmény: #78680  MLK
#78684
A "kockazat" szerintem az volt,hogy az arfolyam aljan adtad a reszvenyeidet szvsz.Persze ez a te dontesed volt es felesleges ezek utan mar kozkazatrol beszelni.Mindenki eldonti,hogy mit lat ebben a tortenedben.Utolag majd kiderul az is,hogy jo dontest hoztal vagy sem.Lehet neked lesz igazad.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 14. 21:42
Előzmény: #78680  MLK
#78683
Sokan éreznek és cselekszenek hozzád hasonlóan, maximálisan megértem, hogy ezt a bizonytalanságot nehezen lehet elviselni már. Én is érzem ezt, de nem tudom elképzelni, hogy Mészáros kitoljon saját magával, Jászaival és a CIG-el is az átváltáskor. Ergo vannak itt magasabb igények, mint a kisbüfik, amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni átváltásnál. Természetesen tévedhetek!
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 14. 21:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#78682
Hát S.O.S.-ben le kell zongorázniuk a héten még és beadni bejegyzésre, ha szavazni akarnak vele.
Konzumbohóc 2018. 11. 14. 21:35
Törölt hozzászólás
#78681

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek