Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hali
hali 2006. 09. 25. 10:10
#600
Hatalmas vétel volt:))
hali
hali 2006. 09. 25. 09:35
#599
Jó reggelt!:)
Nem sok minden történik,de az látszik,hogy eladó 230 alatt nem igen van már!!
A 12k-s emberünk hol lehet????:)))
Olvasta a tervünket akivételről, vagy úgy van ahogy írtam és megíjedt??:))
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 07:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#598
A péntek elég rázós nap volt és akkor sem esett,szerintem ma is rázós nap lesz.Ha nincs az a 12000db akkor már 260 körül lennénk.
kissherceg 2006. 09. 24. 21:48
Törölt hozzászólás
#597
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 21:01
Előzmény: #595  Törölt felhasználó
#596
200 körüli beker árral én is boldog lennék..de sajnos csak 230 ért van..szerintem ez alatt nem igazán fogsz kapni..Én is Green mester tanácsait követem bízhatsz benne csak mohó voltam és magas lett a beker áram.De mint tudjuk ez egy hosszú távú It sztory ugyhogy van idő..
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 20:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#595
Üdvöz legy ujabb rajongoooo :)
kissherceg 2006. 09. 24. 20:17
Törölt hozzászólás
#594
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 20:15
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#593
Ahogy a mongolok mondták: nem tudjuk mi fog történni majd Isten eldönti.Nem sokan vannak szerintem akik ennyivel benne vannak mint én ha év végéig lesz 320 az sem baj megvárom.Másban miben van ekkora fejlődési lehetőség..
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 20:04
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#592
értem....amúgy én is ezt tippeltem hogy kajszi...de nem írtam le nehogy nagy baklövés legyen :) thx again!

jovő hét izgi lesz...
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 19:57
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
Hát nem vagytok ínyencek ha nem jöttök rá..:))
Egyébként kajszi(sárgabarack) ugy ismerik Kecskeméti fütyülős barack de olyat már nem csinálnak a Zwackék csak gyönge utánzatot..:)
A titka hogy minél tovább érlelni kell min 1 év és aszalt gyümölcsöt kell ágyasként beletenni.Mint a Konzumba..Jövő héten szeretnék még venni 230alatt ha ugy véled hogy beesik bár én inkább azt szeretném hogy felfelé menjünk.Ezen kívül csak graphi parkom van de az nem áll túl jól..
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 19:39
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
sziasztok....
én továbbra is várom hogy szórjanak...és úgy adogassak....ez egy nyugis hosszútávú story....persze azért ne csak ez az egy részvényed legyen!!! és persze én sem vagyok jós...de úgy gondolom...kíváncsi leszek a köv negyedévre az újabb hírekre...momentán megér ennyit. SZVSZ szigorúan...

Alex,
az anyag isteni :) mindenkinek bejött aki kóstolta. Mi az alapanyag?
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 19:27
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#589
remélem a folytatódó esésben egyre többen látják meg, hogy ezt könnyű lenne meghúzni
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 17:01
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#588
Holnapra mi a meglátásotok?
Törölt felhasználó 2006. 09. 23. 17:19
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
Abból hiába indulsz ki mi van a könyvben ,bármikor bárki berakhat ajánlatot ha úgy érzi..Nem lehet tudni ki mikor akar realizálni.Lehet egy olyan scenárió hogy hírtelen ugrunk és aztán mindig visszacsorgunk valamennyit és egyre magasabb árfolyamról ugrunk meg,végülis eddig is valami hasonló történt.SZVSZDe kiváncsi vagyok mások véleményére is Green mit gondolsz erről?
hali
hali 2006. 09. 23. 16:37
#586
Szia Alekszandrosz!
Köszi,hogy egyetértesz velem(majdnem..),de abból igazad van,hogy lehet sok eladó még 300-ig,de inkább 270 felett,mint alatta!!
A múltkor 270-ig szinte mindent megvettek és aki azon vette az vagy csak felette száll ki vagy már eladta mondjuk szerdán a nagy forgalomban kisebb bukóval!!
Tehát szerintem a 12k-st kivéve(ha van neki)nincsen 15 k eladó 260-ig!!Az pedig nem mennyiség szerintem!!
Mondjuk ha valaki tudna írni egy mélységit 300-ig(vagy az összes ajánlatot )azt megköszönném!
Sziasztok!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 23. 15:10
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#585
Nekem is több ezer darab van és most nem izgulok ugy mint mikor 190-ért volt és néhány nap mulva kiszálltam 10%-kal.Stabil az árfolyam 210 körül megfogják a beöntést ergó csak felfelé mehetünk de mindenki a másikra vár és ekkora pakkok jócskán elveszik a kedvét bárkinek,lehet hogy néhányan bedobják de alapvetően felfelé haladunk.Szerintem hali következtetései jók de nagyon kockázatos ha valaki ezt merné tenni, vissza tudná vásárolni magasabb áron mert gondolom még vannak akiknek van 260 környékéről és realizálnának 300 alatt sokan.
Szerintem tulajdonos lehet inkább aki lenyomná az árakat.Arészvénytöbbség náluk van.
Ha spekuláns akkor ennél olcsóbban nem igazán juthatott hozzá..
hali
hali 2006. 09. 23. 12:20
#584
Sziasztok!
Egyszer már íram,hogy szerintem sehogyan nem fog sikerülni a megvétele alacsony áron,mert ha tényleg lenne neki 12k és el is akarná adni akkor szerdán 230-on simán el tudta volna adni....
Az én SAJÁT!!! meglátásom a következő a 12k-sal kapcsolatban:
-szerintem max pár ezer(mondjuk3-4k)van neki
-venni szeretne hozzá még pár k-t olcsóbban(lehet ő áll a vételi oldalokon is..)
-azt gondolja hogy egyben nem veszik meg tőle(remélem nagyon rosszul...)és ha belekapnak a maradékkal azonnal kiszáll..
-viszont,ha nem jön be neki a dolog és egyben veszik meg tőle (mondjuk 240 körül),akkor 2percen belül 235 körül 12k-val vevőként lesz már bent!!:)
-de mivel nem lesz ott az emelkedés gátja(ő maga)az árfolyam tovább fog emelkedni,és egyre feljebb áll vevőként aminek a vége valószinüleg az lesz,hogy +20%-on (körül lesz kénytelen venni!!Számára legrosszabb esetben ,csak már másnap kap 300ft felett.....!!!
Ez a véleményem és remélem be is fog jönni!!
Üdv mindenkinek!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 23:44
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#583
"hagyni kell hagy remegjen meg majd 200 körül összeszedjük".....Greenikem,ezt mibol gondolod, hogy megtehetjuk ?
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 23:16
Előzmény: #581  hali
#582
1 K nekem is bármikor gyerekek :DDD

hali
hali 2006. 09. 22. 15:42
#581
Szerintem most Greeninek nincsen igaza-persze kivételesen-!!
A 12k-s pufferes lehet(vagy egy része legalább is az,mert úgy gondolja,hogy egybe nem veszi meg senki)és az árat akarja lenyomni!!!
Ha lenne neki,tényleg 12k akkor 230-on miért nem adta oda szerdán??????
Ott volt a vevő.....

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek