Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sanci101
Sanci101 2017. 09. 05. 22:21
Előzmény: #38999  Törölt felhasználó
#39000
Szerintem amit kivettek a opusbol itt akarnak részvény vásárolni !
Törölt felhasználó 2017. 09. 05. 21:37
Előzmény: #38998  Sanci101
#38999
ez jo és a kutya se
Sanci101
Sanci101 2017. 09. 05. 17:01
#38998
Konzum hír :)link
lizabell
lizabell 2017. 09. 05. 14:43
Előzmény: #38995  lukskypoker
#38997
Elöször is hetekig figyeltem a könyvet. Volt egy nagy dugo 230 es afelett. Látszott, ha azt kiveszik megindulhat. Vettem 220 körül és vártam. Hathor azt mondta, ebbôl nem lesz semmi. Ez kicsit elbizonytalanitott, de tovább vártam, és egyszer kivették forintonként a dugokat, majd jött is a felfüggesztés és az mkb s hir. Tudtam, az mkb val nyerô vagyok, azota folyamatosan van papirom.
betgyuri
betgyuri 2017. 09. 05. 14:41
#38996
Konzum részvényem van... folyamatosan figyelem a forumot.....én azért fektettem be, mert hiszem, hogy ez a részvény újra fog brutál módon emelkedni. Ha már a fundamentális adatokra akarunk figyelni, észrevehető, hogy a PL a Richter remek jelentést adott le, újabb és újabb piacokra tör be, 2 új gyógyszert is bevezetett, de amint kijöttek a pozitív hirekkel, rögtön adni kezdték a papírt... és a célára közelében van..... tehát a részvényesek többsége ott elad.... ugyanakkor a Konzum részvényesek egy része realizált, és kivár ( ahogy én is ) aki hajlandó akár évekre is hagyni dolgozni a részvényét 1000% feletti hozammal számolhat..... ez a cég nem tud megbukni....... Hajrá konzum :)
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 05. 14:31
Előzmény: #38994  lizabell
#38995
Én nem mondtam, hogy régi mutatókat kellene nézni... Májusban mi alapján szálltál be?(Nekem is bejött/bejön, csak befektetésnek nem nevezhető)
lizabell
lizabell 2017. 09. 05. 14:21
Előzmény: #38993  lukskypoker
#38994
Biztos sok papirban lehetett sikerrel napizni, nekem kevés időm van, ezt a két papirt választottam, ezeket tudom figyelni, a többit nem ismerem. Nem bàntam meg. Semmi mutató nem èrdekelt hogy milyen volt a konzum a multban, ez most más papir, és nekem bejött. Már most is elégedett vagyok, de a pakk tartva késôbbi 2500 feletti árfolyam reményében.
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 05. 14:10
Előzmény: #38991  lizabell
#38993
Bármiben rengetegszer lehetett.... ("zs kategóriát" kivéve) Milyen mutatók alapján fektettél/fektetsz be konziba?
Törölt felhasználó 2017. 09. 05. 14:09
Törölt hozzászólás
#38992
lizabell
lizabell 2017. 09. 05. 13:59
Előzmény: #38988  lukskypoker
#38991
Gunyolodhatsz nyugodtan, rengetegszer lehetett a konzumban napizni, pedig én csak majus óta veszem. És befektetni is kiválóan lehet, akár most is. Bár itt ugye megtanultuk, ha valaki konzumot vesz, azt jól kitömték, aki elad az meg másokat töm, de mindenkeppen csak egy spekulans..
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 05. 13:11
Előzmény: #38989  Törölt felhasználó
#38990
nebuz..zzál ezzel a fotexxel itt lszi:-)) örülök, hogy a múltkori fotexfanatik eltűnt.....
Törölt felhasználó 2017. 09. 05. 13:08
Előzmény: #38983  Tibi0002
#38989
fotex hol van érték alapon????
lukskypoker
lukskypoker 2017. 09. 05. 13:07
Előzmény: #38985  lizabell
#38988
Taníts Mester! Hogy lehet ilyenkor is napizni konzumban???
Törölt felhasználó 2017. 09. 05. 13:05
Előzmény: #38984  Juvefan
#38987
forintozok persze kárognak
Törölt felhasználó 2017. 09. 05. 13:04
Előzmény: #38985  lizabell
#38986
csak az alszik
lizabell
lizabell 2017. 09. 05. 12:30
Előzmény: #38984  Juvefan
#38985
Megyek is a nyomdába befektetni, a két papírba meg napizgatni és befektetni. Most ez speka vagy tömés, mert füzetcsomi az nem kell. Kannás bor sem. (régi opimus topikban célár 140, de lehet hogy az Est célár, mindegy, azert teszek be veteli megbizast). Bár eddig se jött be semmi amit károgtak, de az ördög nem alszik...
Juvefan
Juvefan 2017. 09. 05. 11:25
#38984
megjelentek a 2 papírban a károgó bloggerek , ez jelent valamit, venni kell :DDD
Tibi0002 2017. 09. 05. 11:17
#38983
Megjelentek a két papírban a magukat hosszútávú befektetőnek vallók. Sokuknak eddig bankbetét volt az egyetlen befektetése. A részvénybefektetés és a limites napokon napizgatás két külön téma, és a befektetésnek is több ága van. Aki nem egy diverzifikált portfólió részeként tartja ezeket, hanem célzottan ezzel a két céggel foglalkozik, azoknak a számviteli teljesítményt + ezzel kapcsolatos mutatókat kell alapul vennie. Ha nem így tesz, hanem találgat és reménykedik a politikai hátszelet illetően, az csak spekulál. Attól még lehet igaza! De nem árt tudnia, hogy nem befektet, hanem spekulál. Két élesen elkülönítendő stratégiáról van szó. Két ötlet: 1. Vegye a fáradtságot, és nézzen utána a BÉT-es nagyvállalkozók sztorijainak, miből mi lett. 2. Kerüljön végre tisztába a saját esélyeivel a nyereséget és a veszteséget illetően.
KOpi-papa
KOpi-papa 2017. 09. 05. 10:53
#38982
Nem tudom ki mit vár ettől a papírtól, de én hosszú távra tervezek. Azt az őrületet, ami nemrégen volt itt, úgy sem lehetett fenntartani hosszú távon! Szerintem teljesen érthető: ahhoz, hogy ez a rv az „egekdbe emelkedjen” nem most kell 5.000-en lennie (ezt szerintem odafent is tudják, és ezért tartják vissza), hanem majd mikor dübörög a biznisz! Bőven elég most ez a stabil 2.000-es szint, így is a legtöbben már többszörözhettek. Amúgy pedig a hosszas oldalazás sem mondható teljesen eseménytelen, hiszen augusztus eleje óta több mint 20%-ot növekedett a rv. értéke! (Július eleje óta, pedig kb. duplázott!) Az, hogy ki csalódott és ki nem a papírban szerintem nagyban befolyásolja, hogy ki hol szállt be és milyen szándékkal vette/veszi. Aki napizni szeretne, annak persze ezek a minimális forgalmak és a felfelé csorgás nem kedvez, így lebeszél mindenkit, hátha venni tud jó áron. Annak viszont, aki hónapokra, évekre tervez, szerintem egy szava nem lehet! Én legalábbis elégedett vagyok, nem csalódtam még. Nagy dolgokra készülnek, stabil papírt szeretnének csinálni, hosszú távon, ráadásul a rv. atyja hazánk egyik legsikeresebb, politikailag legtámogatottabb vállalkozója, aki láthatjuk, hogy nem szégyenlős, ha vásárolni kell. Mi kell még?!? Senki nem a pénze ellensége, előbb utóbb ismét visszatérnek a vevők, hiszen látni fogják, hogy itt épül a birodalom! Tehát szerintem a 3.000-es kiugrással a Konzum csak megvillantotta mire is képes…
OTP69
OTP69 2017. 09. 04. 23:13
#38981
Nem is értem... csak akkor jó egy papír ha (havonta, hetente) limitet produkál? Jó is lenne mindenki degeszre keresne magát :D.. azért nem minden habos-babos...várakozni is tudni kell :D

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek