Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2017. 07. 17. 22:47
Előzmény: #32219  sly36
#32220
heszélsz=beszélsz,, bocs
sly36
sly36 2017. 07. 17. 22:45
Előzmény: #32149  Törölt felhasználó
#32219
Mi az a KONZUMÁT részvény?? Én nem értem, miről heszélsz, szerintem más sem, azért nem válaszol senki
JannY 2017. 07. 17. 22:45
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#32218
Sziasztok Cápák! Egy ideje nézegetem a trender, és sztem 3400ig tartani kell a pozit az 1799es korrekció óta. Vélemény? Uvd Jani
pitcairn2 2017. 07. 17. 22:40
Előzmény: #32216  Konzumos
#32217
az SCD holdingnak anno olyan jó kapcsolatrendszere volt, hogy az összes parlamenti pártot fel tudta sorakoztatni a Balaton-törvény átírásához megjegyzem az volt az igazi buli, a területrendezési terv átírása után hatalmas mértékben értékelődtek fel azok a vízparti telkek az uniós pénzből megvalósított Balaton-terv is az ő ötletük volt, de akkor azt megvétózták Brüsszelben és vmi azt súgja, hogy most is lehet ilyen fordulat
Konzumos
Konzumos 2017. 07. 17. 22:37
#32216
Az utóbbi években sorra indultak felszámolások a balatoni kempingeket tulajdonló cégek ellen, miután a korábban ebben a bizniszben egyeduralkodó SCD Holding az évtized végére összeomlott. Erre a sorsra jutott Balatonakali községben a Holiday Park Akali Kft. is - ismertette a 24.hu.
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 17. 22:34
Előzmény: #32197  Metwolf
#32215
Konzum 5 percesen a délutáni dupla alj: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 22:33
Előzmény: #32149  Törölt felhasználó
#32214
Elnézést mindenkitől, én kissé földhözragadtabb kérdésben szerettem volna kikérni a nagyrabecsült tőzsdézésben, s talán e papírban is jártasabb társaim véleményét. az előző posztomban. ma, 19:16 #32138
pitcairn2 2017. 07. 17. 22:32
Előzmény: #32200  Törölt felhasználó
#32213
a befektetőket nem ML vonzotta be hanem az az "ellenzéki" sajtó amely mítoszt csinált ML-ből ML jó sansszal egy adóssághegy tetején csücsül, legalább akkora papírtigrisnek tűnik ő mint a konzum:)
pitcairn2 2017. 07. 17. 22:29
Előzmény: #32210  Törölt felhasználó
#32212
a "hisztéria" veszélyes dolog:)
pitcairn2 2017. 07. 17. 22:28
Előzmény: #32200  Törölt felhasználó
#32211
pedig nagyon egyszerű a megfejtés: már az elejétől fogva egy csinos buborékot akartak fújni, ahol végül aranyáron sózzák rá az értéktelen papírokat a sor végén állókra mert a sor végén állók fognak szívni ők jó sansszal mindent el fognak bukni persze addig még lehet játszani:)
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 22:16
Előzmény: #32199  synergy
#32210
Ja és minden tiszteletem a gondolkodó magatartásért, de sajnos ez fog engem is sokszor vissza pedig most a hisztéria többet kihoz a papírból mint gondoljuk. Mert egyéb információ hiányában és annak tudatában amiket leírtunk , most még ez nem nevezhető másnak .
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 22:09
Előzmény: #32199  synergy
#32209
Az Nyrtk. esetén fontos szempont, hogy az elmúlt két-négy hétben a sajtó is ráugrott a történetre, ráadásul nem is akárkik (444.hu – baloldal, hvg.hu-baloldal, index.hu – Simiicska, portfolio.hu – Simicska, Magyar Nemzet – Simicska), ami és most lehet, hogy nevettek, egyúttal politikai kockázatot is magában hordoz. Biztos vagyok abban, hogy nem kizárólag a kormányzati szereplők, hanem az említett média és ellenzéki szereplők is pontosan tisztában vannak azzal, hogy mi folyik, illetve készül itt a következő 1-2 évben. Válasz 4 A politikai kockázatot látom a legnagyobbnak, bár most mindenki üdül és nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, de ez egyik napról a másikra durva fordulatot hozhat. Másik tényező a transzparencia, ami nem sokáig halogatható. Tavaly 09.15-én volt a gyorsjelentés. Ha ott nem fakítanak az idén, akkor ez tényleg csak piramis.
Bagi 2017. 07. 17. 22:09
#32208
Vettünk egy új Campinget :-) link
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 21:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#32207
ez látszik most de igy lesz e?
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 21:57
Előzmény: #32203  Konzumos
#32206
Mindig mindent helyesen kell értelmezni. 3 kitörési szinthez 1686 - 3178 az 1799 92 % kicsit több mint 80% 876 -3178 1799 59% kicsit kevesebb mit 62 % 236-3178 1799 46 % kicsit kevesebb mint 50 %
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 17. 21:52
Előzmény: #32199  synergy
#32205
Remek írás, vélemény, köszönjük!
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 21:51
Előzmény: #32199  synergy
#32204
Az Nyrtk. esetében az árfolyammal történő manipuláció nyilvánvalóan lehetőséget biztosít „kifizetésre” vmilyen körnek, de azt remélem senki nem gondolja, hogy a komoly szereplők ezen a színtéren számítanak a kifizetésre. Válasz 3 A F-es nagyobb külső kör meg kell, hogy elégedjen a tőzsdei emelkedéssel. Biztos hogy kellett bele vinni nekik időnként pénzt, hogy bizalmat hozzanak és ne omoljon be azelőtt, hogy a háziasszony bevinné a pénzt a tőzsdére a konyhaszekrényből. A MAG valóban nem itt kapja majd a pénzt, de ha komolyan belevesznek a kicsik, akkor biztos hogy szerét ejtik egy kis realizálásnak.
Konzumos
Konzumos 2017. 07. 17. 21:44
Előzmény: #32194  Törölt felhasználó
#32203
Nem válaszolt kérdésemre,pánikban volt? 80%-os esést írt ember,higgadjon le mielőtt ide írogat. Remélem senki nem vette komolyan.. Nem kellet 1000 hozzászólást végigolvasnom.Emlékeztem a pánikoló brigádból önre. Nem kevesen voltak,gratulálok a megérzésükhez.
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 21:42
Előzmény: #32199  synergy
#32202
A cégek tulajdonosi struktúrájából nyilvánalóan látszik, hogy markáns részben az alapkezelői struktúrára került felhúzásra, amelynek röviden esetünkben a lényege: az Nyrtk-ben többségi tulajdonnal rendelkező cégek és természetes személyek biztos, hogy nem az Nyrtk-ből kerülnek kifizetésre, hanem az alapkezelőkből, aminek az előnye, hogy a nyilvánosság ezt nem látja. Válasz2 A struktúra kiváló !!! (A jövőben akár én is fogom alkalmazni, csak még kell itt nyernem pár 100m-et.) Jól takarja a vagyon mögött állókat, mivel a korábbi cikkek szerint az alapokban befektetési jegyekben van lejegyezve a tulajdon, így kiválóan kezelhető tartós befektetési számlákon is. Így a nyereség adómentes és a tulajdonrészek mobilan adhatók vehetők mint bármely befektetési jegy , csak természetesen zárt körben. Az eredmény itt is kifizetésre kerülhet !!!
synergy
synergy 2017. 07. 17. 21:38
Előzmény: #32200  Törölt felhasználó
#32201
Igen, az egy érdekes kérdés, sajnos, ez hivatalosan nem kell, hogy kiderüljön, mivel bejelenteniük nem kell, addig meg nem tudjuk meg, amíg valaki a Takarékbank Zrt. dokumentumait nem teszi fel a fórumra. Csak egy megjegyzés még mindenkinek: Mészáros Lőrinc 2016-ban az akkori cégei tevékenysége után 4,2 milliárd Ft. osztalékot vett ki..... Mégyegyszer. 4,2 milliárd (!) forintot!!!!! Eezek Kft-k és Zrt-k. Konzum, Opimus még a kanyarban sem volt. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy az idei tevékenység után jövőre még ennél is több lesz, de az irány egyértelmű..

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek