Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 09. 23:54
#24160
Gyűjti az osztrák hoteleket Mészáros Lőrinc A Hotel Ferein nevű szállodát ugyanaz a cég üzemelteti, mint a Relax Resortot, a RELAX Gastro & Hotel GmbH., amely a Hunguest Hotel tulajdonában van. A Hunguest, amelyet Jászai Gellért vállalkozó és köre vásárolt meg Leisztinger Tamástól, már korábban is több szálon kötődött Mészároshoz, idén viszont a felcsúti polgármester többségi tulajdonos is lett a Konzum Nyrt-ben, a Hunguest Hotel tulajdonosában.
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 07. 15:39
#24159
Mészáros Lőrinc megszerezte a leendő nemzeti szállodaláncot?
-pny 2017. 04. 07. 15:21
Törölt hozzászólás
#24158
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 07. 14:45
#24157
Közpénzből fejlesztheti a szállodáit Mészáros Lőrinc2016 október 13. 14:35 A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó hotelek fejlesztése miatt született az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) hitelprogramja – írja a Magyar Nemzet szakmai szállodaipari forrásokra hivatkozva.A Magyar Nemzet szállodaipart belülről jól ismerő, névtelenséget kérő forrásai szerint nem nehéz kitalálni, hogy az ágazatban szokatlanul magas, 44 milliárdos keretösszegű programmal Mészáros Lőrinc felcsúti polgármestert szeretnék helyzetbe hozni közpénzből.A közép-magyarországi régión kívül bejegyzett vendéglátóhelyek, szállodák és egyéb turisztikai fejlesztéseket tervező vállalkozások 1–600 millió forintig juthatnak kamatmentes hitelhez.Az MFB kizárólagos állami tulajdonban van, a fejlesztésekre fordított összeg közpénz.
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 07. 00:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#24156
A Vért Kft. ügyvezetője a 29 éves Mészáros Ágnes, Mészáros Lőrinc egyik lánya. A vállalkozó két lánya, Ágnes és Beatrix gyakorta vesz részt a Mészáros-cégek vezetésében, sőt amint arról korábban beszámoltunk, Beatrix barátja Pálffy Balázs, annak a Körösaszfalt Mélyépítő Zrt.-nek a vezére, amely többek között kulcsszerepet játszik Simicska Lajos Közgépének visszaszorításában is. A jelenlegi cégnyilvántartás szerint Mészáros Lőrinc gyermekei is aktívan részt vesznek a vállalkozások életében: két lánya közül Mészáros Ágnes a Mészáros és Mészáros Kft., ­illetve a BAU-PRODUKT 2002 Ingatlanforgalmazó és Szolgáltató Kft. egyik ügyvezetője, továbbá testvérével, Beatrixszal együtt az Aranykorona Zrt. igazgatósági tagja. De Mészáros Beatrix közben a Búzakalász 66 és a Bakony Hús Kft. ügyvezetője is. A felcsúti polgármester fia is a Búzakalász ügyeit segíti, míg az édesanya, Mészárosné Kelemen Beatrix jelenleg a Puskás Ferenc Sport Hotel Nonprofit Kft. ügyvezetője. Nettó 2 milliárd 950 millió forintért a West Hungária Bau Kft. és a Mészáros-gyerekek cége, a Fejér-B.Á.L. Zrt. konzorciuma építhet iskolát Izsákon. Nem először nyert a két cég együtt közbeszerzéseken. A Fejér-B.Á.L. Zrt. egy a Mészáros Lőrinc családjához köthető cég, amelyet tavaly júniusban alapított Mészáros Ágnes, Mészáros Beatrix és Mészáros Lőrinc (a cégnévben a B.Á.L. a keresztnevek rövidítéséből jön) – nézett utána a lap a Cégközlönyben. A West Hungária Bau Kft. győri székhelyű, a milliárdos vállalkozó Paár Attila többségi tulajdonában van. A cégcsoport dolgozott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika főépületének és a Várkert bazár felújításában is, de bevonták őket az új MTK-stadion építésébe is. Nem először nyert a konzorcium közbeszerzésen. A WHB és a Fejér-B.Á.L. korábban egy dunakeszi iskola és sportcsarnok megvalósítására lebonyolított NSK-s közbeszerzésen is nyert bruttó 3,7 milliárd forintért. Aztán megnyerték a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) közbeszerzését is, amit a Kerepesi úti „Nemzeti Lovarda területén meglévő épületek átalakítására és bővítésére, továbbá új épületek építésére" bonyolítottak le. A cégek 2,5 milliárdos árajánlattal nyertek, noha a beruházás előzetesen becsült értéke 1,8 milliárd forint volt.
-pny 2017. 04. 06. 09:02
Törölt hozzászólás
#24155
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 04. 06. 08:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#24154
Ember, mint mondtam, Neked tényleg semmi humorérzéked nincs. Amikor azt mondtam, hogy maga Lőrinc vagyok, az egy trollkodó rendszerkritika, ahogyan a profilképem is. Amikor olyanokat írtam, hogy aranyember-papír és egyebek, ebbe a vonulatba illik bele. Nem tartozik Rád, hogy mennyiért vettem és igen, lelkes kezdő vagyok. Nekem jó lesz 150-én is eladni, az is profit. Lehet, rosszkor vettem, de gondolom, Neked van aranygömböd, amiben látod, hogy ajánlati ár lesz 2 nap múlva igaz? Amikor meg köztudomású tényekről beszéltem, arra utaltam, hogy tudjuk, amit tudunk, ez már sok oldalról túl van lihegve és unalmas. Emelkedő vagy csökkenő papír van, mas nincs. Unalmas hallgatni a mutyis, lebeszélő dumákat, amit mindenki tud és mindenkinek a könyökén jön ki.
Törölt felhasználó 2017. 04. 06. 06:23
Törölt hozzászólás
#24153
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 06. 00:19
#24152
Közgyűlés után,nyár folyamán jöhetnek a nagy deal-ek,állami megrendelések.
-pny 2017. 04. 06. 00:01
Törölt hozzászólás
#24151
Konzumos
Konzumos 2017. 04. 05. 23:55
#24150
Mészáros Lőrinc gyermekei beülhetnek a Konzum igazgatóságába A Hunguest-szállodákat közvetve tulajdonló Konzum Nyrt. igazgatósága öttagúra bővül, három pozícióra Mészáros Lőrinc három gyermekét javasolják.A Konzum Nyrt. egyik igazgatósági tagja, Forczek László lemond igazgatósági tagságáról, továbbá a Konzum két igazgatósági tisztséget alapít, a megüresedő pozíciókba Mészáros Lőrinc három gyermekét, Mészáros Ágnest, ifj. Mészáros Lőrincet és Mészáros Beatrixot választhatja meg a közgyűlés - derül ki a Konzum április 26-ára összehívott közgyűlésének előterjesztéséből. Az igazgatóság elnökének tiszteletdíja havi 50, az igazgatósági tagok tiszteletdíja havi 35 ezer forint - írja a Portfolio.huAz öttagú igazgatóság másik két tagja Jászai Gellért és Linczényi Aladin Ádám. Mészáros Lőrinc gyermekei egyéb családi cégekben is vezető beosztást töltenek be.Február végén jelentette be a Konzum, hogy Mészáros Lőrinc 19,57 százalékos részesedést vásárolt a vállalatban, ez a bejelentés pedig alaposan megmozgatta a Konzum árfolyamát, kevesebb mint két hét alatt 57 forintról 204 forintra emelkedett az árfolyam - írja a szakportál.A Konzum Nyrt. érdekeltségébe tartozó Konzum PE Magántőkealap jegyzett tőkéje 15,75 milliárd forint. A régióban turisztikai, valamint pénzpiaci befektetésekre koncentráló alap legjelentősebb befektetése a Hunguest Hotels Szállodaipari Zrt., amelyben 71,13 százalékos közvetlen és közvetett részesedése van.
-pny 2017. 04. 05. 23:37
Törölt hozzászólás
#24149
exmnbs1 2017. 04. 05. 22:24
Előzmény: #24147  Törölt felhasználó
#24148
Eleg gaz hogy megszemelyesiti
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 21:56
Előzmény: #24145  Lastdeposit
#24147
Kétlem.
-pny 2017. 04. 05. 21:50
Törölt hozzászólás
#24146
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 04. 05. 21:44
Előzmény: #24144  Törölt felhasználó
#24145
Én maga Lőrinc vagyok!
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 20:22
Előzmény: #24143  Lastdeposit
#24144
Te Mészáros Lőrinc vagy? Esetleg hasonlítasz rá? Vagy az ő nevében teszel adott esetben valótlan kijelentéseket?
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 04. 05. 19:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#24143
Amiket leírtál, azok köztudomású tények, de teljesen értelmetlen ezekről beszélni, mégha figyelembe is veszed a döntésednél. Emelkedő, csökkenő papír van, egy jó sztori stb. Engem hidegen hagynak ezek, vagy keresek vele pénzt vagy nem.
exmnbs1 2017. 04. 05. 19:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#24142
A hiteleket nem kell számolni?
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:23
Törölt hozzászólás
#24141

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek