Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 11. 21:21

Kivándorolnak a magyarok a választás után? - Megszólalt a szakértõ  

Ugrás a cikkhez
Egyre többen számolnak be arról, hogy elöntötték a Facebook-ot azok a posztok döntõen a fiataloktól, amelyek arról szólnak, hogy kivándorolnak az országból. Ezért most megpróbáltunk utánajárni annak, hogy mennyire lehet valós
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mikieger85 2018. 04. 11. 21:21
Előzmény: #1  portfolio
#2
Remélhetőleg IGEN. Rohadjon rá a rendszer azokra, akik megszavazták!
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 21:30
Törölt hozzászólás
#3
Mikieger85 2018. 04. 11. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
90ben baloldal? Ápolód messze jár?
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 22:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Én úgy látom, hogy nem a pótlás megy, hanem a még több rablás. Amikor pénztáros egy év alatt világrekordot döntött meggazdagodásban, akkor tudatosítani kell, hogy azt a közösből lopták el. Ez csak amiről tudunk, amiről ír az a sajtó, ami éppen az oligarchák kezében van. Mi lenne, ha szabad lenne a média? Ha az összes visszaélés fel lenne tárva, nagyon meglepődnének a szavazópolgárok, milyen jól élhetnénk. Így viszont biztosítjuk a felső (tíz)ezer állampolgárunk luxus életszínvonalát az idők végezetéig.
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
Nem hiába sír a himnuszunk...ugye "megbűnhődte már a nép a múltat"......a jövendő még csak most következik.
kiegyezo 2018. 04. 11. 23:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
Azér' az hatalmas lesz, amikor Viktor bácsi serege 2030-ban, 20 évnyi kétharmados kormányzás (meg egy korábbi négy év) után még mindig arra fog mutogatni, hog mer' a Gyula meg a Bokros. 
Hogy került most elő ez a négyes? De tényleg. Kiváncsi vagyok.
Vazsmegyei 2018. 04. 12. 00:21
Előzmény: #2  Mikieger85
#7
Kivándorolni? Hova?
 -
Itt már az emberek a saját agyukat mossák, hajukat tépik, hogy nem az történik, amit egy demokratikus választáson nem tudtak megvalósítani! Nincs szükségük demokráciára, nincs szükségük diktatúrára?
-
 De van szükségük: a vesztesek diktatúrájára van szükségük! Agyament ötletelések, mintha életükben nem éltek volna EURÓPÁBAN! Pszichikai esetek tömegével! És ezek akarnak hatalmat, másokat (ki-szolgálni) és maguknak is ezt az életet kívánják!  Gondolatharcosok! Azt hiszik, hogy van hitük, amit a keresztényektől megvonnának, de maguknak fenntartják!
 - 
Kismillió szakértő, mert lételemük a Facebukás! Igazolva van a mondás, hogy nagy az isten kertje, tele velük!Rájuk szakadjon az amit akarnak, de bennünket a normálisan gondolkodókat kerüljenek messzire!
-pny
-pny 2018. 04. 12. 00:29
Előzmény: #7  Vazsmegyei
#8
Szerintem ideje lenne szakemberhez fordulnod.
kiegyezo 2018. 04. 12. 02:56
Előzmény: #7  Vazsmegyei
#9
Röviden eltekintek attól az apró ténytől, hogy nem értem, amit írtál. 
Egy jelentősebb gondolatfoszlányra azonban kitérnék: "amit egy demokratikus választáson nem tudtak megvalósítani". Persze, hogy nem, mivel nem tartottak ilyet. Mármint, ha a magyarországira gondoltál. Az érveket már ezerszer felsorakoztatták mások, kezdve a választási rendszer sajátosságain, amit a Fidesz magára szabott, az ellenzék parlamenti és közéleti ellehetetlenítésén át, egészen a célzott, egyoldalú és időzített pénzbüntetésekig, amik kizárólag az ellenzéki pártokat sújtották. 
No ehhez jönnek még azok a -nem fogom csalásnak nevezni- fonákságok, amik a tényleges lebonyolítás közben kerültek elő, és amivel tömve vannak hírek. Ó, véletlenül rosszul adtak ki szavazólapot, ó, véletlenül rossz rubrikába írták, ó véletlenül leáll a számítógépes rendszer.
Meg fogjuk látni, lesz-e kivándorlási hullám. Én azt gondolom, túl nagy nem lesz. 
Meg azt is gondolom, hogy dehogy is fogjuk meglátni. Az lesz a biztos jel, ha handabandázás lesz. Na, akkor fogjuk tudni, hogy sokan távoztak.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 06:33
Előzmény: #9  kiegyezo
#10
"Meg fogjuk látni, lesz-e kivándorlási hullám. Én azt gondolom, túl nagy nem lesz. "
Szerintem most az elején lesz egy kisebb, inkább az lesz a gond hogy senki nem akar visszajönni, illetve mennek a rokonok is ki. Én ezt tapasztalom a környezetembe.
És persze attól is függ, hogy milyen lesz az Unióval a kapcsolatunk. Ha a kormány nem változtat, akkor szerintem hamarosan nem leszünk tagok.
Épp most olvasom, hogy Magyarország és Lengyelország elutasította a  a kiküldött munkavállalók szabályozását. "Tetszik'" a magyar magyarázat. Nem szeretné a kormány ha a tartósan kint dolgozóknak a kinti béreket kellene megadni.
Tessék Fideszesek, lehet véleményt írni róla.
A vállalkozó (tartósan) kinti árakon dolgozik, a dolgozók pedig a magyar béreket kapják.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 08:21
Törölt hozzászólás
#11
andare 2018. 04. 12. 08:43
Törölt hozzászólás
#12
Tibi0002 2018. 04. 12. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#13
Pár évtized múlva Európai Egyesült Államok lesz már, így az államon belül már hazatérhetnek addigra.  Túl nagy jelentősége nem lesz, mert a magyar nyelv 100-200 éven belül eltűnik, valószínű angolt használnak mindenhol.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 08:52
Törölt hozzászólás
#14
andare 2018. 04. 12. 08:57
Törölt hozzászólás
#15
Commodore64
Commodore64 2018. 04. 12. 09:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
Az egyik rokonomat most vették fel a szlovák amazonhoz. sima melós 850eur nettó!!! kezdő fizetéssel.
Esetleg aki nem tudná......a győri audiba a kezdő bér kb bruttó 240000
andare 2018. 04. 12. 09:20
Törölt hozzászólás
#17
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 09:40
Előzmény: #13  Tibi0002
#18
A norvég, svéd, dán nyelvek sincsenek eltűnőben, pedig jó ideje mindenki tud angolul. És ennél sokkal keményebb falat Franciaország, ahol csak azért sem akarnak angolul tanulni. Magyarországon vagy mondjuk Bulgáriában meg még rosszabb a helyzet, az angolul tudók közül ráadásul sokan elmennek.
A másik kérdés, hogy ha az EU átáll angolra, akkor feltételezhető, hogy a már amúgy is a  hindi mellett angol hivatalos nyelvvel rendelkező Indiában is ki fog halni a hindi, illetve Kínában is az angol lesz a fő nyelv, akkor a 4-5 milliárd angol nyelvű ember mennyire tudná egyben tartani az angolt. Nem alakulnának-e ki külön nyelvek a dialektusokból (pl. mint a pitcairni nyelv)? Vagy intenzív nemzetközi kommunikáció mellett ez elképzelhetetlen?
kiegyezo 2018. 04. 12. 10:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
Haaat, en elsore Andorraval es Liechtensteinnel is beernem.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 10:16
Törölt hozzászólás
#20

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek