Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Teló
Teló 2020. 01. 12. 20:34
Előzmény: #27902  jamukha
#27920
Túra remek ötlet!!én anno Budaörsöt másztam körbe.) 
Valószínű olyan ízletes,mint amilyen jól néz ki!!👍🙂
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 20:31
Előzmény: #27916  casual
#27919
Felőlem lehetne, én tudnék nélküle élni.
Mostanában a tippmix-et is hanyagolom tehát e nélkül is meglennék valahogyan.
Mivel nem a tőzsdéből élek felőlem azt is bezárhatnák, de mi lenne akkor a spekulánsokkal meg megélhetési tőzsdésekkel??,
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 20:09
Előzmény: #27917  Törölt felhasználó
#27918
Mellesleg még egyszer: nem vagyok topikgazda és nincs törlési lehetőségem még ha akarnám akkor sem.
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 20:07
Előzmény: #27912  csilla23
#27917
Csilla 23 Hölgyem vagy Uram!
Ugye csak viccel és nem lehet ennyire naiv, hogy az említett "sztorit" elhiszi és komolynak gondolja.
Mert ha nem és igaznak hiszi akkor számomra minden megkérdőjeleződik önnel kapcsolatban, bár eddig se voltak illúzióim.
Szóval már viccelni sem lehet és mindent el kell hinni??  
Bocsi ez nem a leves topik.:)))
casual 2020. 01. 12. 20:00
Előzmény: #27915  dervis
#27916
Úgy tűnik képes, olyan mértékben, hogy egyesekből már az ironiára való fogékonyságot is teljesen kiöli...
A Pf. már régen, de mostanra már a fórum is megérett a pusztulásra.
Lerombolni, felszántani, besózni...
dervis
dervis 2020. 01. 12. 19:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#27915
Szomorú látni, hogy az irigység ilyen mértékben képes torzítani a személyiséget...
Teló
Teló 2020. 01. 12. 18:33
#27914
Mi folyik itt...?
Time is precious.Use itt wisely.-mondja az angol.
Ezt Elemzőközpontban olvastam,hátha vki tanulással töltené értékes idejét.
"Sokan szeretnének kiharapni egy nagy falatot az elérhető tőzsdei profit tortájából, de kevesen veszik a fáradságot, hogy kereskedési tervet készítsenek saját maguk számára. Legtöbben az őket érő impulzusok alapján,rendszer nélkül, össze-vissza kereskednek. Részben ez az oka annak, hogy a legtöbb kereskedő veszteséges.A piaci szereplők viselkedésének vizsgálatából (technikai elemzés) úgy tudsz előnyt kovácsolni, hogy kitartóan azonos módszereket használsz. Ezeket kereskedési stratégiáknak hívják. A stratégiák nem a legfontosabb elemei a kereskedési sikernek, de akinek nincs kereskedési stratégiája, az biztosan nem lesz hosszú távon eredményes."
Remélem inspirál vkit az önképzésre-aki fogékony rá..
kupec 2020. 01. 12. 17:21
Előzmény: #27907  jamukha
#27913
Engedj meg két apró megjegyzést:
(1) egy szabadalom élettartamából nem vesznek el csak úgy; az oltalmi idő lerövidülése csak akkor fordulhat elő, ha egy viszonylag hosszú eljárásban a szabadalmat megsemmisítik, vagy a szabadalmas nem fizeti meg az aktuális fenntartási díjat (ez utóbbi gyógyszergyárak esetén nem jellemző);
(2) a határon átnyúló kereskedelmi engedély nem zárja ki másik fél  határon túli szabadalmi oltalmának a határon túli bitorlását, ami viszont súlyos pereket vonhat maga után.
csilla23
csilla23 2020. 01. 12. 16:52
Előzmény: #27906  Törölt felhasználó
#27912
Balentum/Dedelle Uram! Biztosan elolvasta, hogy mit/miket írt ez “jóember”? Tudja, hogy mit is támogat? Az Ön régi “története” - ide vagy oda - Éva nénivel. Jóérzésű embernek, ha tőzsdézget, ha nem, felfordul a gyomra. Ön a topikgazda, régóta követem mi mindent írnak be ide, mert sok értelmes, normális “sorstárs” szokott felbukkani, de az a meglátásom, ha ilyen “beteges” ember (az volt a tavalyi célja, és az idei is, hogy valakit véglegesen kitiltasson a fórumról, ha közben minden pénzét is elveszíti; plusz sokadszor azzal sérteget, rágalmaz embereket, köztük egy idős nőt, hogy kivel hempereg...) kap itt teret, akkor ki fog száradni a topik, mint a Szahara...
csilla23
csilla23 2020. 01. 12. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#27911
Szegénységi bizonyítvány.
LazacManci 2020. 01. 12. 15:15
Törölt hozzászólás
#27910
jamukha
jamukha 2020. 01. 12. 14:54
Előzmény: #27907  jamukha
#27909

Nem szoktam általában jókat írni a hölgyekről, de a facebookon, van valaki aki élvezi a bizalmamat.
Teljesen más mint az itteniek, akikre azt lehet mondani, hogy még kérdezni is hülyék, mint az egyik szomszéd, akinek sokat magyaráztam a tőzsdét, természetesen a sikerek mellett a bukókat is kielemeztem.
Fúrcsa mód csak a bukók ragadtak meg az agyában, azon kívűl semmi, vissza is élt vele, nem nagy tiszteletre szert téve, telcsiben letíltva, név: "füstbementterv 3", 4-ig tart a számozás, még 3 jóképességű boldogít.
A másik véglet, a bizalmamat élvező hölgy a héten kérdezte, hogy mi a véleményem az ausztrál dolcsi/sima FOREX devizapárról, mert szerinte erősödni fog az újjáépítés miatt.
Erre örömmel válaszoltam, példának felhozva Fukusimát, ami után a yen erősödött, ahelyett, hogy bedőlt volna, mert amire váltanak az erősödik, amit váltanak az gyengül, az újjáépítéshez márpedig kp kell.
Ehhez a színthez, hogy meg merje kérdezni is tudás kell, ésszel megpróbálása a sikernek, nem pedig gusztustalansággal, ami a tolvajokban jelen van.
Lehet, hogy van itt is hasonló, de én megismerve őket, legalábbis a tolvajpapírozókat, a háttér kör Emailezés arról szól, hogy kiszedni, hogy kinek mennyi db-száma van és ezekkel az információkkal csencselnek egymás közt.
Olyanok mint a vipera, még arra is támadnak, akitől tanulhatnának sokat, akár halandzsázásra is felhasználva, mert sok minden ami az 1000 mrd fölötti kapitalizácíósokban működik, eladósodottság foka, jövedelmezőség, elhibázott akvizíció következménye mint a TEVA-nal stb. hasznos lehet akármelyik ótvarban is, de nem acélosan ellenállnak mint Sztálin elvtárs, a mocsárból nem lehet kirángatni őket.
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 14:40
Előzmény: #27907  jamukha
#27908
Elgondolkodtató amit írsz.Én minden esetre csak 6K alatt tervezek venni.Itt az én korrekciós chartom, melyet még tavaly készítettem:
https://invst.ly/pgz-x
Meghaladta a várakozásaimat, de a magenta szín bejöhet.
Behúztam a 7K-t és a 6K-t és most csak nézem melyiket éri el előbb.
Ha a 7-et akkor short, ha a 6-t, akkor vétel, de egyelőre csak mozi.:))
jamukha
jamukha 2020. 01. 12. 14:27
#27907

Na akkor újra a RICHTER:
Pozitívum:
-VRAYLAR royaltie még a vártnál is több
-Matolcsy a gyenge forinttal gondoskodik a magyar munkahelyekről, ebben érdemi változás nem lesz, amíg a piac ki nem kényszerít kamatemelést, nem úgy néz ki
Negatívum:
-gyenge forint ellenére is csak 118 HUF EPS-t számoltam, ez lófax, VRAYLAR nélkül is tudott ennyit a cég korábban, ha az nem lenne akkor mennyi lenne a matek?
-1 lábon állás a bevétel eloszlása
-nincs külföldi nagytulaj, Aberdeen, BR távozott, utóbbi bukóban, küszöb átlépésről hír nincs
-USA-ban zabosak az originális árazásokra, bevezetőár 1200 $ volt dobozonként, lenne miből faragni
-AbbVie felvásárolta az üztleti partner Allergant, kétséges a továbbiak, VRAYLAR hasonlónál nem fogják törni magukat, hogy 20%-ot utaljanak, amikor a sajátjuk után nem kell
-volt rá precedens, hogy a szabadalmi oltalmi időből elvettek, a bevétel trapéz alakot ír le, a fölső vízszintes rövidül, a bőtermő időszak ezáltal, generikus gyártók belépésekor az ár 1/3-ára esik, akkor zuhan a trapéz jobb szárán lefelé, bevezetési időszak 4 év általában, a trapéz bal szára
-Kanadában 1/3 áron forgalmazzák ugyanazon pirulákat, kaptak már engedélyt határon átnyúló kereskedelemre, természetszerüleg a royaltie 1/3-ára esne
Az árfolyam teljesen szembe megy ezzel a fundával, 6270-ről van shortom benne.
A TEVA és MYLAN gyógyszeresekben van kitettségem, ezért tudom mi a stájsz.
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 14:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#27906
Ami tőlem tellik, ígérem megteszem, de az egészségére vigyázzon, mert az a legfontosabb. (csak tudnám, hogy kit tisztelhetek önben, de még tippem sincs).
Sok sikert.:)))
LazacManci 2020. 01. 12. 14:17
Törölt hozzászólás
#27905
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 14:12
Előzmény: #27902  jamukha
#27904
Látod neked van igazad.
Jó étvágyat hozzá.
Míg mi itt tépjük a szánakt és koptatjuk a gépet, addig te élvezed a szép időt és adsz az egészségednek.
(De ma reggel én is tenisszel kezdtem)
Ha már elolvastad mi a véleményed egy kicsit bővebben?
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 14:08
Előzmény: #27901  Törölt felhasználó
#27903
...voltam.:))
jamukha
jamukha 2020. 01. 12. 14:08
#27902

Az utolsó 20 hozzászólást olvastam vissza, de minek.
Én 15 km gyalogtúrázás után ebédeltem egy frankót, a patkóban félbevágott goldenalma, ez nem a 13 dolcsis hamburger amit a licsitévén istenítenek, attól sokkal jobb-:)XD
Először a kinyúló részeket vágom a kacsáról, utána hosszában a szeleteket.
http://www.keptarhely.eu/images/2020/01/12/v00/20200112v00r4kc2x.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 01. 12. 13:59
Előzmény: #27899  Hathor
#27901
Én sem ezzel kelek és fekszem, de ha valamilyen oknál fogva felvetődik a téma akkor elmondom a véleményem . És lehetőleg nem azt, amit hallani szeretnének hanem az igazit. Most is csak válaszoltam az általad felvetettekre és remélem nem durva csak esetleg nyers, de őszinte.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek