Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 06:56
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
En van h egesz nap gép előtt kell lennem, olyankor a fórumot is olvasom...es nagyon hatrány. Képes osszezavarni a tömeg. Amellett agyilag is lesziv a sok info...
qpec 2017. 07. 09. 07:00
#202
Kedves Balentum!Dícséretes a hozzáállás az egész pénzmozgatási és nyereségcentrikus lehetőségek módszeres kereséséhez.Az külön jó pont,hogy az itt leírt javaslatokat,módszereket magad szűröd meg és próbálod az elképzeléseidbe beépíteni .Egy dolog biztos! az elvesztett pénzt nem lehet visszaszerezni,de lehet mindíg kezdeni,új lapot nyitni és a régi stratégiától megszabadulni,vagy azt módosítani.Ha lehetőséged engedi kísérd figyelemmel a portfólió rendezvényeit,mert rendszeresen tartanak továbbképzés jellegű találkozókat.Politikamentesen nem lehet a tőzsdét sem kezelni,mert vannak hírek ,storik,ami az égbe repítheti alvó,vagy szemétnek vélt rv-k árait is.Nem részletezem .A 6x életkoromból és 25 év spekulációjából fakadóan mertem leírni néhány gondolatot.Jó spekulálást,tartós nyereséges pozíciót és jó egészséget.Jelszavam továbbra is:Harjá Spekulánsok!!!/HS!!!/
balentum 2017. 07. 09. 07:12
Törölt hozzászólás
#203
balentum 2017. 07. 09. 07:17
Törölt hozzászólás
#204
Hathor
Hathor 2017. 07. 09. 08:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#205
Jelentem alasan a tozsden elert veszteseg ledolgozhato!! Csak szabalyokat kell betartani es hidegver kell hozza. Donteseket kell hozni, es azok mellett ki kell allni! Konzervativ, felos speki ne vegyen kockazatos papirokat, mert az estleges veszteseg megviselheti. Alapveto szabaly, hogy csak olyan penzzel tozsdezzen az ember, aminek nullara irasa sem donti be az embert. Ha Te ezt a penzt kepes vagy el is vesziteni egy rossz dontessel, akkor lehet kockazatos termeket venni. Ha nem vagy kepes veszteseget halmozni, akkor csak a konzervativ befektetest valaszd, azokban is meglehet a 20%even belul, ha nem omlik ossze a tokepiac. Kis kockazatos papirt is lehet valasztani, de konzervativ diverzifikalt megosztassal. Par szaz ezrenkent 5-10kis papir. Vagy nagy kockazattal all int nyomsz, dupla vagy semmire! Es a duplak most konnyen megvannak, de lehet semmi is belole. Donts magad elhatarozasa alapjan
Hathor
Hathor 2017. 07. 09. 08:52
Előzmény: #205  Hathor
#206
Fontos,hogy nem csak a Beten tudsz bukni. Peldaul egy midenki altal istenitett FX piac jobban ledaralhat (szerintem). Hiaba arany, ezust, olaj, dax, eur/usd, eur/huf vahy barmi. Egy crash tuske ellol nincs menekves, barmilyen jo trader vagy, csak fullos marginnal (esetleg). Az meg nem jellemzo, hogy az ember 1szeres attettel kereskedik bennuk.. annal inkabb a majdnem fullos pozicio, foleg egy rossz iranyba nyitott pozicio utani halmozassal. A lenyeg! A tozsde nem jotekonysagi intezet. Ha penzt akar az emer keresni, kockazatott kell vallalni, ahhoz meg olyan penzt kell betolni, aminek elvesztese fajhat, de nsm donthet romokba
Master21
Master21 2017. 07. 09. 09:20
Előzmény: #182  evazeller
#207
Sziasztok "új " arc vagyok itt a fórumon, de folyamatosan olvasom és figyelemmel kísérem amit írnak. Nagyon sokat tanultam és tanulok belőle. Viszont ahogy Balentum is írta a "szűrés" és a döntés az én dolgom" Ezt kellene szem előtt tartania mindenkinek. Érdekesnek találom a tőzsdei pszichológiát hogyan változnak az egyes személyek hangulata az árfolyam változásával, természetesen vannak akik kitartanak az elveik mellett nem biztos hogy az a nyerő de figyelemreméltó. A tőzsdén egyébként sem biztos semmi ,lehet elemezgetni de azt csak hozzávetőleges irányt mutat ami lehet csalóka is..Az is szép és jó hogy próbálunk tanácsokat adni másoknak hogy miért ne vagy mit csináljon mert szerintünk úgy jobban járna de meg kellene érteni hogy a tőzsde nem lelki segélyszolgálat nem játszótér és nem óvoda bár nagyon aranyos hogy előtör néha az anyai ösztön. ;-) Felnőtt emberek vagyunk mi tudjuk honnan indultunk , mi az amit kockára tehetünk és mi az amit nem.A döntéseinket befolyásolja személyiségünk és élettapasztalatunk. ez mindenkinek egyedi, ezért is fogunk egyedi döntéseket hozni. Mert mi ismerjük magunkat. Szép napot és kellemes kereskedést kívánok a jövő hétre, mindenkinek sok sok nyerő pozit!
lizabell
lizabell 2017. 07. 09. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#208
Szia! Nagyon rovid ideje tőzsdézem, de szerintem az első és legfontosabb dolog elérni azt a kiegyensúlyozott lelkiállapotot, hogy mások nyereségét totál természetességgel kezeljük. Ha nem tudsz örülni mások sikerének, esetleg irigység is van benned, az hatalmas gát. Én csak a saját egyenlegemnel foglalkozom, élvezem hogy a döntéseimet egyedül én hozom. Mások sikere rám inspiraloan hat. Az irigység egy oriasi negativ erő, azt ki kell zárni és teljesen elengedni, mert amig irigykedsz, arra koncentralsz, nem a saját ügyletekre, és kizökkent a hideg fejjel meghozott emociomentes döntesekből. És ahogy Hathor irta, a veszteseget vissza lehet hozni más papirral. Sikeres kereskedest es sok onbizalmat kivanok neked!
balentum 2017. 07. 09. 12:18
Törölt hozzászólás
#209
balentum 2017. 07. 09. 12:21
Törölt hozzászólás
#210
balentum 2017. 07. 09. 12:24
Törölt hozzászólás
#211
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#212
Ha biztonságos, de mégis jó hozamot akarsz és nincs időd mindig figyelni, akkor én lehet inkább bef.alapot javasolnék. A részvényeket folyamatosan követni kell. Nekem Opi és Konzi van, elég magas áron vettem, de bízom a további emelkedésben. Sokat olvasom a fórumokat és képben vagyok a gazdasági és bef.hírekkel is, de ehhez idő kell. Nem vettem minden pénzemen rv-t a biztonsági tartalékom magyar indexkövető részvényalapban van, erre néha ránézek, de ezt hosszú távon akarom tartani (11 hónap alatt hozott 24%-ot). Banki kamathoz képest ez kiváló. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:10
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#213
"Kisebb nyereség? :) Persze, hogy érdemes. Véleményem szerint az Opimus idén 500-700 Ft között lesz, jövőre választások környékére várható az 1000 Ft." Én is elég későn szálltam be (Opi-t 119-ért és 172ért vettem, Konzit 1805-ért) és nem is nagy pénzekkel. De egyet értek Petikével és bízom a további emelkedésben. Sokkal kisebb lesz a nyerőm, mint a tapasztalt rókáknak, de így is jó lesz az szvsz. Nem vagyok elégedetlen. Úgysem akarok nyugdíjba menni, szeretem a munkámat. :-)
balentum 2017. 07. 09. 13:15
Törölt hozzászólás
#214
evazeller
evazeller 2017. 07. 09. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#215
akkor nagyon elhamarkodottan írtam véleményt, elnézést kérek, nem olvastam vissza mindent, most már minden világos, és így megnyugtató is
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:33
Előzmény: #159  zsoltee77
#216
Igaza van Zsoltinak, minden szavával egyet értek. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#217
"Valószínűleg a "negatív" világnézetemből adódik, hogy én annyira nem örülök mások sikerének.Küzdök ellene, de még nem tudtam ezt a rossz tulajdonságot "levetkőzni"." Pedig ezen lehet dolgozni, bár kitartó munkát és sok időt igényel, de megéri. A személyiség fejleszthető, sokat kell olvasni hozzá és rendszeresen önreflexiót gyakorolni. Én alapvetően optimista szemlélettel rendelkezem, a pozitív beállítottságom miatt nálam a "félig pohár" majdnem teli. :-) De mégis mindig "dolgozom" magamon, megéri. Ezért nem vagyok elégedetlen a beszállómmal és az eddigi kis nyerőmmel sem és tudok örülni mások sikereinek, amiből talán én is profitálhatok némi nyerőt az "öreg rókák" tapasztalatainak megosztása által. Soha ne becsüld le vagy becsméreld magad, mint itt tetted. Értelmes, intelligens embernek tűnsz a beírásaid alapján. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 14:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#218
Ez így igaz. A nagyobb hozam miatt vettem részvényalapot, de tény, hogy ebben nagyobb kockázat is van, mint pl egy pénzpiaci alapban. De még mindig jóval kevésbé kockázatos egy blue-chipes rv.alap, mintha egyedi részvényeket vásárolnál. Nekem a 24% hozam 11 hónap alatt teljesen kielégítő, és biztonságosabbnak érzem itt a pénzem, mint ami a ML részvényekben van. De abban meg azért bízom, hogy jóval nagyobb nyereség lesz, mint a bef.alapon. :-)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 07. 09. 14:44
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#219
Köszönöm Kedves! :))
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 14:48
#220
Sziasztok!Pár éve abbahagytam a tőzsdézést,de előtte 10 évet nyomtam. Az eredmény egy nagy nulla lett :) Nem voltam profi ,de rengeteg olvastam,és már már azt hittem,hogy értek hozzá,de egy-egy rossz üzlet mindig keresztül húzta a számításaimat. pedig az üzleteim javarésze jól sikerült több ezer ügyletem volt sztem az összes BÉTes részvényben voltam rövidebb-hosszabb ideig,kereskedtem certikkel , az FX piacon is aktív voltam. A meglátásom röviden az,hogy nem érte meg az a rengeteg idő,amit erre kellett fordítanom,mert hiába volt egy rakás jó meglátásom,üzletem,ha az én hülyeségem miatt olyan üzletekbe ugrottam,amik semmissé tették a többit. Nem hibáztatok senkit,csak magamat. A rövidtávú kereskedésben ,aminek a célja,hogy pár százalékot,vagy akár nagyobbat keress rövid időn belül,akár napi kereskedéssel,de legfelejebb pár hónapos távlatban gondolkodva mindig lesznek olyan üzletek amikor teljesen feleslegesen nyitsz pozicíót és nagyobb veszteséget szenvedsz el. Ez főleg a kis és közepes papírokra érvényes,ahol a csőd sem zárható ki. HUMET-tel,Konzummal is megjártam anno. Igaz,hogy a veszteségeim származtak áttételes kereskedésből is daytrade,certik. na ezeket senkinek nem ajánlom,aki csak hobbiból csinálja. Az elvesztett idő mellett azt az idegeskedést is megspórolhattam volna sok éven át,amit napi szinten átél az ember még akkor is,ha nyerő pozicióban vagy... az egész pszichédet átjárja,h a papírom most hol tarthat eladjam,ne adjam,nem beszélve,hogy sose tudhatja,hogy milyen híerk jönnek ki,ami alapvetően megváltoztatja az árfolyamot. Szerencsés esetben jó irányba... :))Az igaz,hogy 10 év alatt rengeteg lehetőség volt jó üzletekre is,amikbe elég lett volna beszállni és a végén kiszállni nyereséggel. vannak ilyenek,amik majdnem biztosak, pld egy alacsony árfolymaú OTP, MOL,T-com,vagy amikor az arany emelkedett évekig,és egy egyszerű stop lossal szépen lehetet volna kaszálni. csakhogy a megalapozott üzletek mellet az ember hajlamos beszállni a bizonytalanba is... HUMET,Konzum stbÉn azt mondom ezzel a tapasztalattal,hogy rövidtávon csak azzal a pénzzel kereskedjetek,ami abszolút feleslegesen áll a bankszámlátokon. Ha keresni is akartok és kockáztatni egy nagyobb összeggel,akkor olyan részvényeket,vagy nyersanyagot vagy devizat stb keressetek,amiben a csőd, a nullázás,vqagy egyáltalán a tér lefele,vagy egy irányban minimális,vagyis a kockázat/haszon -ból a kockázat legalább nagyon kicsi.A kis közepes részvényeket lehetőleg kerüljétek messziről,megannyi csalás lehet bennük. Elég,ha a végén omlik össze,odavan az egész pénz,amit addig kerestél...A biztosabb haszon reményében érdemes megvárni,míg ez a tér kicsire csökken. pld megvárni egy nagyobb esést,csökkenést a piacon.Szerintem egy átlagembernek,aki nem akar idegeskedni,de nem is tud ezzel profi szinten foglalkozni napi szinten,meg a pénz,amit betesz adott esetben hiányozhat az életéből,ha esetleg elveszti az inkább NE TÖZSDÉZZEN,vagy csak nagyon nagyon óvatosan. Tudom nem szakszerű megállapítás,de a részvénypiac most elég magasan van,akár az ingatlanpiac,szóval elég nagy a prosperítás,amiből könnyen lehet egy nagyobb esés is hirtelen. Nem tudom ti hogy látjátok,de ha ez bekövetkezik,akkor ott minden borulhat egy új recesszióval. Laikusként ezt mondom :) lehetnek jó lehetőségek most is ,de nagyon érdemes észnél lenni. belegondoltam,ha veszek OTP-t pár éve 3000-4000 közt elég sokat volt,most 2-3 szoros pénzt tehettem volna zsebre egy atomstabil papírral idegeskedés nélkül... MOL ugyanez 11-12K után egy duplázást kellet volna csak kiülnöm... persze ez is csak okoskodás,de sztem ezek azok a vállallatok,ahol igen kicsi az esély,h becsődöl, az állam is őket segíti,rájuk támaszkodik.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek