balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 16. | 16:00
előzmény: #22019  AIDA64
Szép volt fiúk, gratulálok nekik.
Végre valami értékelhető eredmény.:-)
május 16. | 15:47
előzmény: #22017  balentum
Mert 316/158 örökös emlegetése csak annyit ér , mint amikor valaki azt mondta, hogy a SET (a 4IG kistestvére) 3 héten belül 940 lesz. Nos a 3 hét tegnap lejárt és mennyi a SET??? (700 körül mozog)
Szóval az ilyen könnyű jóslásokkal csak óvatosan, mert könnyen hiteltelenné tud válni az ember.
Persze nem mind1 ki mondja: egy ízig vérig spekuláns vagy egy magát rutinosnak, tapasztaltnak tartott "sztártréder", akinek általában jönnek a megérzései, de néha még Ő is tud tévedni.:-))
május 16. | 15:26
előzmény: #22016  kimi99
Figyelj!
Én eladom a meglévő Opust és Konzit mostani 396/200 áron, de ha nem megy le oda akkor vállalod a veszteségem kompenzálását?
május 16. | 15:04
előzmény: #22015  balentum
Nagyon lent van 
Meg a kamionosok fizujat is visszanyirtak
Opus konzu megy a beígért 316/158 váltásra 
május 16. | 14:51
Waberes-be belecsíptem egy kicsit, de úgy látom korai volt, ez nem fog fordulni.
Egyelőre irány dél.:-)
május 16. | 11:56
előzmény: #22013  kapasvan
Akkor kíváncsi lennék mit mondanál rólam első ránézésre, de úgy hogy nem tudod ki vagyok, mert az itteni "előéletem" már befolyásolna.:-))
május 16. | 11:51
előzmény: #22012  nemelemzo
testbeszéd az nagyon érdekes, egyszer mikor eljöttem egy cégtől, megkértek h egy másik munkakörre interjúztassak le egy embert, utána az volt a véleményem h nem fog tudni erkölcsit hozni, hát nem is tudott:))) elég jó emberismerő vagyok:))
május 16. | 11:24
előzmény: #22009  balentum

Ismét az üzletkötői múltammal hozakodok elő, de én sem kötöttem szinte egyetlen fontos üzletet sem személyes látogatás nélkül. Eleinte havonta jártunk képzésekre, mit kell figyelni, több órás filmeket vetítettek, pszichológusok magyarázták az emberek viselkedését, kommunikációját. Főnököm még Amerikában is volt, ők az emberek manipulálásának világbajnokai és főnököm is elég jól elsajátította ezt.
Az üzletkötést mindig egy sakkjátszmának tekintette, mikor a fő cél érdekében sok bábut fel kell áldozni. Sokszor úgy éreztem, hogy falra hányt borsó amit tesz, aztán meg kicsírázott és bazi nagy termést hozott. Persze nem mindig sikerült, de sokszor sírjából hozta vissza az üzletet.
május 16. | 11:05
előzmény: #22010  AIDA64
Igen, de akkor közbe lehet szólni is "visszaterelni" az elbeszélőt.:-))
május 16. | 10:53
előzmény: #22009  balentum
ez tény de beszélgetésnél is elbeszélünk egymás melett
május 16. | 10:50
előzmény: #22003  nemelemzo
Most más világ van és ez a kommunikációban is érződik.
Én jobban szeretem a verbális kommunikációt, mint a mostani face, sms stb. írásos párbeszédet.
Sajnos itt a fórumon is csak a beírás alapján "ítélkezünk" és félre értünk dolgokat pedig lehet, hogy a leíró teljesen másképp gondolja csak félre érthető és nincs lehetőség azonnali korrekcióra magyarázatra.
Szóban ez lehetséges és ami még fontos, hogy megjelennek az érzelmek, gesztusok melyek még igazabbá (vagy hamisabbá) tudják tenni a kommunikációt.
Szóval ezért van szükség az élő beszélgetésekre, mert teljesen más kép alakulhat ki emberekről.
május 16. | 10:49
előzmény: #22006  nemelemzo
kemény,de 0 áig nem engedik le,egyszer csak fordulnak,opikonzi
május 16. | 10:48
előzmény: #22002  balentum
amugy opi konzit többet vártam ,ez már gáz lölöéktöl,nem kéne hagyni de hát magyarok ne tözsdézzenek dolgozzanak majd én tözsdézek,"ov"
május 16. | 10:47

Tegnap este találkoztam egyik kisbüfi barátommal, aki mérgelődve bosszankodott, hogy nem mert 200 alatt konzumot venni, mert annyira beszakadt és most már végleg kimaradt, pedig ha tudta volna.........200 alatt már nagyon megéri.
Éppen most hívtam őt, újra itt a lehetőség, de ismét remeg a keze, mi lesz, ha. Megértem, hiszen 170 es esztikéje terheli számláját és nem akarja realizálni veszteségét, hiszen ott még bármi lehet. Meg a wallisba is elég magasan ugrott bele, ott a megtakarításait váltotta át egy nagy nyerő reményében.
A kisbüfik már csak ilyenek. Utólag mindenki okos.
május 16. | 10:40
előzmény: #22000  nemelemzo
Ebben nagyon igazad van,sajnos ez megy itt!
május 16. | 10:36
azért elég zöld
május 16. | 10:34
előzmény: #22001  balentum

Az apám a nyudíjba vonulása előtt, több évtizeden át, vezető funkcióban volt és sokszor mondta, hogy minek a szerződés, amit én megígértem, az többet ér mint a közjegyző előtt aláírt, hitelesített, törvényileg alátámasztott papírfecni.
Ezt jópárszor bizonyította az, hogy a bíróságon soha nem a vádlottak padján ült, de nagyon jól jött, ha a mások ígéreteit szerződésben rögzítették. Persze több kevesebb sikerrel megtudták büntetni a gazembereket, de az okozott kár ritkán térült meg teljesen, bármilyen terjedelmes is volt a szerződés.
május 16. | 10:26
előzmény: #21996  AIDA64
Hát nem lett bikafutam.:-((
május 16. | 09:36
előzmény: #22000  nemelemzo
Ebben is egyet értünk.
Sajnos ma a lojalitás fontosabb mint a tudás és hozzáértés.
A morálról már ne is beszéljünk.
De ez van (most) ilyen körülmények között kel megőrizni értékeinket, mert minden véget ér egyszer és eljön az az idő, amikor az érték az érték lesz és csak az fog számítani.
Vagy túl naiv vagyok???
Most nem tudunk mit tenni sodródunk ezzel sz*rral, de azért véleményünk még lehet.:-))

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE