balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 12. | 10:34
előzmény: #21939  balentum

A facebookon szoktam poénkodni:
" Rákérdezhetek, te RÁBA tulaj vagy?"-:)XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
május 12. | 10:32
előzmény: #21937  AIDA64
Mindennek eljön egyszer az ideje és ralizni fog.
Talán ez alól csak a RÁBA a kivétel, nem véletlenül van nekem egy valaggal..:-))
május 12. | 10:29
előzmény: #21936  jamukha
Köszi és teljesen igazad van.
Sajnos a kp lehetőségem nem nagyon engedi meg most a db szám növelését.
A Ricsi nekem hosszútávú befektetés nem sürgős tőle a szabadulás.
Ha veszek 5K alatt csak azért teszem, hogy "ne maradjak ki belőle" mert bízom benne, hogy egyszer úgy is visszajön és addig csak mozi, mivel a pakkomat bizonyos okok miatt csak egyben adhatom el.
Az EST egy másik történet, nem mertem sok pénzt bele tolni abban az időben.:-))
május 12. | 10:25
előzmény: #21935  balentum
ott1 igen nagyon régen ralizott talán az ,nutex és nord nem ralizott ,jo rába sem
május 12. | 10:23
előzmény: #21932  balentum
Felhívnám a figyelmed arra, ha higítasz, akkor ne is előző db-szám szerint tegyed, hanem befektetett összeg legyen ismételve, így nem félúton lesz az átlagod, hanem alatta, zellerrel szinte semmiben nem értek egyet, de abban igen, hogy lefelé a db-számnak nőnie kell, az EST-ben is így kellett volna nyócvannál, pedig bíztattalak is.
május 12. | 09:34
előzmény: törölt hozzászólás
Igen, magam részéről a MOL-t vettem 3060-on, de a pénteki nap után kivárnék, hogy marad e 3100 fölött vagy visszajön alá, mert akkor akár 3K alá is benézhet és akkor én ott bővítenék.
Az OTT1-nek már ideje lenne magához térni, fde sajnos állítólag még 180 környékére is lenézhet.
Ott vennék, de egyébként csak mozi és várom az emelkedést.:-))
május 12. | 09:09
Törölt hozzászólás!
május 12. | 08:38
előzmény: #21923  nemelemzo
Na igen :)
május 11. | 20:38
előzmény: #21931  X9Z5
Van belőle bőven, én már csak 5K környékén vagy alatta fogok venni ha lejön addig.
Jobban szeretném ha jövő héten visszaindulna 6K felé.:-)
május 11. | 18:51
előzmény: #21929  balentum
Richtert érdemes venni, hiszen alulárazott az értékeltségi mutatók alapján. 
május 11. | 16:57
előzmény: #21925  Estevan
Jó észrevételek, de majd egy hét múlva leszünk okosabbak.:-))
május 11. | 16:55
előzmény: #21924  X9Z5
Van már belőle és mostani áron már szerintem drága a még oly kecsegtető szép osztalék ellenére is.:-))
május 11. | 16:54
előzmény: #21923  nemelemzo
Teljesen igazad van, de ez a papír "körön kívüli", mert nem lehet vele normálisan kereskedni a napi 4 licit miatt.
De a számszerű teljesítménye alapján valóban ő a múlt hét nyertese.:-))
május 11. | 12:34
előzmény: #21925  Estevan
estnél még lehet idökérés,nutex micsoda jön?
május 11. | 12:32
előzmény: #21924  X9Z5
nehogy vegyen ,majd összel 1200 ért
május 11. | 11:32
előzmény: #21921  balentum
Nord az azért érdekes mert a 4g megvétele után kezdték gyüjtögetni, és Jászai elmondta, hogy Telekomos céget mindenképpen akarnak miközben legútobb már nem cáfolta, hogy vennének új tőzsdei céget, a Telekomot nem tudták megvenni csak a T-Systemst így kizárásos alapon marad a Nord ha valóban kell nekik telkós tőzsdei cég (persze Telekommal nem lehet összehasonlítani) Estnek két héten belül eldől a sorsa, ha megjön a befektető 28-dikára az lehet a következő tőzsdei sztori ha nem akkor a következő nagy bukás, Enefi MVM miatt érdekes, Akko Wing miatt, Nutexról vasárnap hír, ezeket érdemes figyelni, azt gondolom a futur duplázása miatt pár nagybüffencs rámozdulhat a kicsikre, SZVSZ
május 11. | 11:00
előzmény: #21922  balentum
Vegyél ANY-t, hamarosan 100Ft lesz az osztalék, kitűnő beruházások, hatalmas exportigényt kell kielégíteni. 
május 11. | 10:26

Igaz, a sarokban elbújva, de azért még van egy nagy nagy nyertes, szerintem országos rekorder, heti lebontásban is szép eredménnyel, de 3 nap alatt 820 ról 5300-ra ugorva, de hét végére is megtartva  a 4600-as szintet.
Íme a csúcsokat döntögető mostohatestvér: https://www.bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/EHEP
május 11. | 10:13
Ez gyors volt, köszi.:-))
május 11. | 09:59

Ismét eltelt egy hét és eljött az értékelés ideje.
A múlt héten jelölt reménységek közül egyik sem hozta a várakozásokat, sőt még szépen alul is múlták magukat és vagy estek vagy oldalaztak.
Szóval ezekkel alaposan mellé lőttem, de egy hete senki nem vitatkozott velem, sajnos.
No de nézzük hogyan állunk most:
A HÉT NYERTESE:
Véleményem szerint a Nord, mely többszöri próbálkozás után áttörte az 50 Ft-os ellen állást és ugyan alatta zárt, de a hét elejétől számítva durván 20%-ot tudott emelkedni. Az hogy ezek után mi lesz nem tudható mert benne van egy kis korrekció lehetősége is, de a további emelkedést sem zárnám ki.
A HÉT VESZTESE:
Nálam egyértelműen a Ricsi, mely a hét eleji emelkedés és oldalazás után a jelentés hatására nagyot esett és a vélemények alapján további esés sem kizárható még az 5K alá is benézhet. Szóval nem valami rózsás a helyzete, persze innen lehetne szépen fordulni és nyerni.
Majd meglátjuk.
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Erre a címre most a WABERERS-t jelölöm, mely fordulni látszik (bár egyesek szerint még lejjebb van az alja) és benne van egy 10-20 %-os emelkedési lehetőség.
Meg kell még említenem az ENEFI-t és a SET-et ahol bármelyik pillanatban jöhet egy olyan hír melytől hirtelen emelkedés várható. Persze a NORD és a FUTUR is okozhat maglepetést.
Szóval érdekes, izgalmas hét elé nézünk, melyet indít egy portfóliós konferencia hétfő a MEDVE NEM JÁTÉK címmel.
Én ott leszek, remélem sokan leszünk és lesznek már ismerős arcok is.
Várom a véleményeket.:-))

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE