balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 11:10
előzmény: #22392  jamukha
Azt mutat amit akar. Vajna halála után hónapokig nem adott ki friss infot a rv könyvről.
ma, 11:01
előzmény: #22391  DonFisher1
Olvastam az EST-ben, hogy mennek betekinteni a céghez, most akkor meglátogatták BCS-t az pedig megmutatta a monitoron, hogy mi a stájsz?
ma, 10:31
előzmény: #22387  jamukha
Nos ez nem egészen így megy.
A T+3 nap arra vonatkozik, hogy kb ennyi idő kell az értékpapír elszámolásához. 
A bejelentési kötelezettsége pedig a rv tulajdonosának van.
Most pl. 2 hónapig nem volt frissítve a tulajdonosi info SET nél. 
Ha 5% alá kerül vki és nem jelenti, akkor max kap egy ejnyebejnyét, a cég meg lehet, hogy újabb 2 hónapig nem frissíti az adatokat.
ma, 10:16
előzmény: #22388  balentum
estben megy tovább a huzavona tudjuk mit jelent
ma, 10:13
előzmény: #22211  Higuain
azt csinál amit akar
ma, 10:11
Megint eltelt egy hét, tehát újra itt az összefoglaló.
Nehéz az előző napi hozzászólók után megszólalni, de mivel elkezdtem az én "marinénis" összefoglalómat.
Az előző heti várakozásom ismét nem jött be hiszen sem az EST, sem a SET nem alkotott maradandót. A Wabi jól indult, de végül is vissza csorgott a kiinduláshoz.
No akkor lássuk hogyan alakult a hét, tehát szerintem:
A HÉT NYERTESE:
Hát ez most nehéz, mert igazából nincs komoly jelöltem. De mivel választani kell én az ENEFI-re szavazok, mert ugyan nem nagy forgalommal, de szépen tartotta magát és a 440-ről indulva már a 480-at is ostromolva 470 közelében tudott zárni.
A HÉT VESZTESE:
Erre a címre két jelöltem is van. Az egyik az EST, mely 114-ről indulva már 100 alatt 93-on zárt, ami jelentős majdnem 20%-os esést jelent.
A másik a Telkó, mely az oszti vágás utáni esés után még alul tudta múlni magát és 425-ről zúgett le 410-ig és nagyon nem néz ki jól. Sajnos meg kell még említenem a Wabit, mely az 1325-ről leküzdötte magát magát majdnem 1200-ig és valamit visszakorrigálva felette zárt.
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Na ezt a legnehezebb megmondani, de egy biztos az EST vagy pozitív, vagy negatív szereplő lesz hiszen a keddi kgy-től függően várható heves mozgás valamelyik irányba. Hogy melyikbe én nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok akik már tudják, de egy hét múlva mi is megtudjuk.:-)
Még reménység lehet a Ricsi és titokban én a bízom a Rábában is, amiért gondolom sok mínuszt kapok, de vállalom, mert egyszer csak bejön.:-))
Szóval ennyi lett volna az én meglátásom, kíváncsian várom a hozzáértők és a nem hozzáértők véleményét is.
ma, 09:50
előzmény: #22386  DonFisher1
Köszi, az keresztbe tesz akkor annak, hogy egy bejelentési küszöb alatti %-ról valaki 4%-ot csak úgy okosba beszakadás nélkül kiszórjon 3 nap alatt.
ma, 09:47
előzmény: #22385  jamukha
Asszem T+3 napra pontos adatokat lehet lekérni a tulajdonosok pakkjáról. 
ma, 08:45
előzmény: #22373  Higuain
Mekkora késéssel lehet betekinteni az 5% fölötti tulajok pakkjainak %-aiba?
ma, 08:29
előzmény: #22383  balentum
Sosemadomel pakkok :)
ma, 06:08
előzmény: #22380  DonFisher1
Hát ez is érdekes!
Kár, hogy a tulajdonhányadot nem lehet realtime-ban megnézni, mert akkor nem lehetne a népet az érdekeknek megfelelő irányban "megvezetni".
Így utólag már bármit ki lehet magyarázni, mint ahogyan szoktuk is hallani.:-)
ma, 06:01
előzmény: #22379  kimi99
Igazad van.
Ha már a bajnokság nem jött össze valamit kellett adni Garancsinak is.
Legyenek boldogok, a Honvéd nem érdemelt vereséget, főleg nem így.
A hosszabbítás jobb lett volna, mert ott kijöhetett volna a különbség valamelyik irányban.
Na mind1, hajrá Kispest akkor is.:-)
szombat, 23:59
előzmény: #22380  DonFisher1
Annyit még hozzáfűznék, hogy minden nagytulaj adott el. Nem csak Sobadi és Hali + a J.G anyacégénél, a Massa Bonorumnál is maradt anno min 40k db, és gondolom az se nagyon van már meg.
szombat, 23:20
előzmény: #22376  balentum
Hagyd a francba 
Az egesz Mo nagy resze az foleg a tozsde hisz " puszkos uzlet" nemhiába vagyunk kevesen akik uzzuk!!
De SET be anno en 26-27 minuszt kaptam!
Parázs meccs volt 
Ebben egyetértünk, h csak a Kispest!!
Ill par vidéki fellegvar!
szombat, 22:41
Előző könyv? 
szombat, 22:01
előzmény: #22372  balentum
Szerintem épp, jó ha másképp látják a dolgokat az emberek (magam véleményét minek halljam vissza 50X, az nem segít) vagy inkább jó ha másképp közelítenek meg dolgokat, mert így lesz teljeskörűen felmérve a hozam/kockázat, de ha következetlen saját meglátásait illetően, akkor az viszont nagy baj, céltól függetlenül. Magának is másnak is. Pro-kontra-t magának is fel kell állítani, ha csak a pozitívumot látja vagy csak a negatívumot, akkor nagy bajba fog garantáltan kerülni, de ez annyira banális. Baj ha ezekről beszélünk....abszolút igazság nem létezik, de a tények makacs dolgok, a következetlen érvelés pedig lekövethető. És az nem vélemény hanem félrevezetés. Lehet nem szándékos, de félrevezető.
szombat, 19:50
előzmény: #22375  balentum
Ugye, ugye hogy ráéreztem.
Szépen, sunyiban  jelölnek a gerinctelenek.
csak így tovább hajrá!
Honvéd 1:0-ra vezet, ez a lényeg!!!!
szombat, 19:20
előzmény: #22374  balentum

Megint eltelt egy hét, tehát újra itt az összefoglaló.
Nehéz az előző napi hozzászólók után megszólalni, de mivel elkezdtem az én "marinénis" összefoglalómat.
Az előző heti várakozásom ismét nem jött be hiszen sem az EST, sem a SET nem alkotott maradandót. A Wabi jól indult, de végül is vissza csorgott a kiinduláshoz.
No akkor lássuk hogyan alakult a hét, tehát szerintem:
A HÉT NYERTESE:
Hát ez most nehéz, mert igazából nincs komoly jelöltem. De mivel választani kell én az ENEFI-re szavazok, mert ugyan nem nagy forgalommal, de szépen tartotta magát és a 440-ről indulva már a 480-at is ostromolva 470 közelében tudott zárni.
A HÉT VESZTESE:
Erre a címre két jelöltem is van. Az egyik az EST, mely 114-ről indulva már 100 alatt 93-on zárt, ami jelentős majdnem 20%-os esést jelent.
A másik a Telkó, mely az oszti vágás utáni esés után még alul tudta múlni magát és 425-ről zúgett le 410-ig és nagyon nem néz ki jól. Sajnos meg kell még említenem a Wabit, mely az 1325-ről leküzdötte magát magát majdnem 1200-ig és valamit visszakorrigálva felette zárt.
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Na ezt a legnehezebb megmondani, de egy biztos az EST vagy pozitív, vagy negatív szereplő lesz hiszen a keddi kgy-től függően várható heves mozgás valamelyik irányba. Hogy melyikbe én nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok akik már tudják, de egy hét múlva mi is megtudjuk.:-)
Még reménység lehet a Ricsi és titokban én a bízom a Rábában is, amiért gondolom sok mínuszt kapok, de vállalom, mert egyszer csak bejön.:-))
Szóval ennyi lett volna az én meglátásom, kíváncsian várom a hozzáértők és a nem hozzáértők véleményét is.
szombat, 18:26
Hát ez érdekes!!
szombat, 17:13
előzmény: #22213  HoStrucc
. Sunflower Kft.17,621 701 776
Sóvágó Sándorné5,99578 345
Sóvágó László5,96575 293
Clearstream Banking S.A. (Letétkezelő)5,91570 345
Bodorkós László5,47528 000
Közkézhányad:64,96%Utolsó frissítés dátuma:2019. máj. 23
péntek, 20:04
előzmény: #22371  Justy
Szerintem nem baj az ha valaki másképp látja a dolgokat, mert pro-kontra lehet érvelni és más véleményt megfogalmazni. Én nem tudok és nem is akarok igazságot szolgáltatni csak azt teszem, hogy mindenkinek lehetőséget adok a megnyilvánulásra.
És ha ez sikerül csak köszönettel tartozom érte.
Tehát köszönöm szépen a mai megnyilvánulásokat, nekem tetszett és elgondolkodtató volt.
Holnap jön a "marinénis" heti rovatom az értékeléssel.
Jó lenne ha a profik is beszállnának és hozzá tennék a "szakmát".:-))
péntek, 18:14
előzmény: #22364  balentum
Na ilyen se volt hogy ennyire, örült volna az írásaimnak, sőt....! Igaz Pittike? XD Na mindegy, ha lesz haszna akkor legyen, de nem hiszem....emberek fejében sincs erre igény. Sum up: Jánosra visszatérve, remekül tud érvelni és érveket felsorakozni amellett ami mellett érvel, sőt ekkora rutinnal , tudással tapasztalattal ezt sokan tudják és hasznosítják is és nem olyan ártatlanul mint János. Az a gond, hogy János nem lát a chartok mögé, és pont ez a lényeg ezen kispapíroknál, hogy ezen visszaesések (opus 80-ról le 40-re) pont a János féléket rázatják ki, hogy minél kevesebben részesüljenek a minél nagyobb árfolyamnyereségből, azaz kicsavarják a kicsik kezéből a részvényeket, betojatva őket, ha ránéznek egy ilyen semmire nem jó chartra. Szóval oké, lehet obégatni, hogy már sokat ment, és mi az ami nem ment sokat de sokat fog? Aki olyat ajánl ami 2-3 évig csak esik, az ne kritizáljon olyan szegmenst ami hozott jócskán , de nem ért hozzá....itt is olyan szempontok alapján elemez, ami szempontok hasznosítása máshol sem ment, mert irreleváns. Lehet 1960 előtt ezek a faktorok érvényesültek, de manapság ahol algok kereskednek, meg manővereznek, lehet már elavultak ezen vizsgálati módszerek. Amióta a FED beállt értékpapírt vásárolni, már megváltoztak a tőzsdei jelenségek 2009 új világot hozott, melyet sokan nehezen dolgoznak fel, én is....mert jegybank ennyire soha nem volt aktív szereplője az ÉP-piacnak, így már érdemes újragondolni a kereskedési stratégiánkat, ha nem akarunk bukni vagy nyerőből lemaradni (vagy mind2 egyszerre). Mert az egy dolog, hogy a magyar kispapírokat fikázza, de a nasdaqban is 2-3 éve esést vizionált illetve a Bitcoinban (egyedül ez jött be, de azt meg hol tudta shortolni halandó), de amiben meg emelkedést elemzett ki, azok keményen esnek.....ez ultra gáz.....szerintem. Ő neki valszeg ez az elemzés nagyobb örömöt okoz mint a hozam, illetve a veszteségei nem fájnak neki, na de na, mi nem ő helyzetében vagyunk, hogy na uri muri....neki ez afféle drága hobbi, ami úgy is jó, ha semmi hozadéka.
péntek, 17:58
előzmény: #22364  balentum
AKKO/PLotinus szobában ez megszokott ;-) Látszik ezek szerint ki ott a befektetői kör. Élőben is nagyszerű , korrekt emberek.
péntek, 17:56
előzmény: #22368  Attila-port
Hát aki egy vizsgált idősíkon nem tud húzni pár trendvonalat meg leolvasni pár mozgóátlagot és ezek helyzetét, metszetét nem tudja értelmezni pár hónap után, hát az keressen más hobbit!
péntek, 15:45
előzmény: #22365  Justy
Szerintem is ez a helyes hozzáállás. Nem tippelni és jósolni kell, hanem az árfolyammozgást kezelni. Persze valamilyen módszerrel, elemzéssel meg kell határozni az irányt :-)
péntek, 15:35
előzmény: #22362  casual
persze de jelez, hogy merre lesznek befolyásolva nagy eséllyel a traderek, aztán amikor a traderek  rájönnek, hogy ez csak csel  akkor lesz érdekes a tánc, de ez rövid távú dolog, ugye mi inkább befektetésről beszélgettünk előbb az meg minimum 3 év. Nekem 6 éve van folyamatosan Plotinus/Akkom (ez a leghosszabb befektetésem).....legjobb befektetésem eddig a legnagyobb részét 2530-ért vettem 6 éve, és korrektnek tűnik a mostani IT is, mennek a dolgok intéznek mindent határidőre, és mivel ingatlanos céget várunk oda és ha így lesz az szuper, mert nincs befektetési ingatlanom, így ily modon részesülök az ingatlan boomból, a héten is bővítettem a pakkom és még jövő héten is fogom, modizott az ár 200 darabbal mozgatható csak ebben a 800-as sávban amit Pompi kihangsúlyozott (ugye ő nem volt kgy-n, nem nézegeti az ajánlati könyvet, nem nézi a forgalmi adat változást, mekkora közkezű rt-ről beszélünk stb)....nem is emlékszem hogy 6 év alatt lett volna valami váratlan árfolyammozgás benne, ami negatívan lepett volna meg, mindnek volt előre látható oka (01.23-i kgy előtt mondtam hogy bezuzzák kgy után az árfolyamot, természetesen nem dobom, csak a spekák huznak el, még nagyobb bezuzasra szamitottam), tán egyetlen kockázatos befektetésem volt amin nem izgultam és iszonyat sokat emelkedett az ára és fog is reményeink szerint. Kispapírok legszűzebb tagja, már gyanús is, aztán lehet , kapa, ezt se zárjuk ki.
péntek, 15:11
előzmény: #22357  balentum
én is, csak ha belelendülök, de befejezem.....mára elég belőlem.
péntek, 15:10
előzmény: #22362  casual
előre jelzés a tőzsdén? Persze hogy nincs...azért tudsz keresni a tőzsdén mert a 90% veszít, persze, ha lenne előre jelző akkor nem lenne vesztes, de nem is működne a dolog. Ki hogy mit olvas ki a jelekből amit mindenki másképp értelmez. Igen elérkeztünk addig a pontig amíg tanulható ez az egész, innentől pedig készség amit nem tudsz megtanulni vagy van hozzá érzéked vagy nincs ha van, akkor könnyebb....PL. nekem van olyan indikátorkészletem, ami az egyikre használható a másikra nem igazán, de lehet ugy finomítani h a másikra is jó legyen, de inkább kerestem olyan cégeket, ahol tisztább a jelzés, hogy nagy eséllyel fordul az irány, hangsúlyozom, nagy eséllyel...de az se baj ha nem arra megy, mert zárod a pozid, ha meg jó irányba megy akkor kifuttatod.már ha az irány 20%-át eltalálod pluszban vagy. a vesztőt elvágod a nyerőt futtatod......nem mindig, de ha szigoru vagyok....ha tudom hogy volatilis a termék akkor nem , mert fundásan vettem pl.....de akkor meg a money management miatt nem kerülhetsz bajba. Szóval nem megtippelni meg előrejelezni kell, nem ezen múlik, ha nem azon, ha nem arra megy, akkor tudatos vagy-e és le tudod-e kezelni ha nem arra megy az ár amerre neked hozamot hoz. Lefedezed, lent hígítasz, lezárod? Más nem korreláló terméket veszel mellé.....inkább ezeken múlik, ha a veszteségeket tudatosan kezeled,a nyerőket meg kifuttatod akkor nagy panasz nem lesz, és ehhez nem tized annyit nem foglalkozom elemzéssel mint Pompi mégis eredményes lesz, mert ez szimpla matek és nem jóslás, meg bélből olvasás.
péntek, 15:09
előzmény: #22361  Justy
Ez így van és ne felejtsük el, hogy az embernek lehet éppen jó vagy rossz napja, érhetik külső hatások is amik befolyásolhatják a megnyilvánulását.
De amit itt csináltatok délután szerintem példaértékű és követni való.
Ettől rosszabb soha ne legyen. Gratulálok!!!
péntek, 15:08
előzmény: #22356  Justy
Nagy könyv!
péntek, 15:00
előzmény: #22359  Justy
Vagyis ez csak megerősít abban amit írtam, hogy nem előrejelző eszköz, hanem inkább befolyásoló. Sokszor látható nap elején, hogy a "nagyok" kvázi kijelölik a kicsiknek "engedett" aznapi játszóteret.
És ez egészen addig így van, amíg nem jön egy még nagyobb, akivel aztán lebokszolják az irányt.
péntek, 14:59
előzmény: #22340  balentum
Másképp nem is lehet,  pláne egy tőkepiaci forumon....miért kéne acsarkodni? Az acsarkodik és gorombáskodik, aki nem biztos a tudásában és kisebbségi komplexusát így kompenzálja, ha meg nem tud valamit az ember, pl  én még nagyon sok mindent, akkor kérdezek, annyira nem bonyolult ez. Csak hát az emberi jellemben ott van a gyarlóság ezt is el kell fogadni itt is és az RT-kben is ;-)

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE