balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 12:02
előzmény: #22079  balentum
Nem ellened írtam!
ma, 10:22
előzmény: #22077  eredmeny
Bocsi ezt biztos, hogy ide akartad írni???
ma, 10:16
Bocs javításb pont egyéb szempontjai helyett egyéb okai
ma, 10:14
Nem akarok ünneprontó lenni: 1., A hazai börze szabályozói környezete nem szolgálja a fejlödést, söt...a, A Prémium kategóriás részvényeknél a likviditás jelentösen szór..., pedig AZ egyik leggontosabb szempont.b,Az alacsonyabb közkézhányad mellett a fentieknek ( a pont ) egyéb szempontjai is vannak.c,Bizonyos cégek cégértéke nehezen " megfoghatók", d, Szerintem akkor is szigorítani kell a Prémiumba kerülés feltételein ha ez -- talán átmenetileg, talán nem-- a prémium kategóriaban jelentös lemorzsolodást jelentene!!!
ma, 10:07
előzmény: #22068  Larry71
ugy néz ki hogy csak szombatonként frissül régebben vasárnaponként és csak akkor ha uj bejegyzés volt
ma, 09:42
Csak emlékeztetőül hátha valaki nem olvasta:
Ismét eltelt egy hét és folytatnám a nem túl népszerű rovatomat.
Gondolkodtam rajta, hogy abba hagyom, mert igazán nem tudtam vele "megmozgatni" a kedves fórumozókat. de még nem adom fel ha másért nem a magam kedvéért összegezem a hetet és ezt itt le is írom.
No akkor lássuk:
A múlt hét reménységei közül igazán egyik sem hozta az elvárásokat és nem alkottak maradandód.
Sőt a WABI inkább negatív meglepetést okozott. A többiek inkább oldalaztak, csak a SET tudott erősödni.
Ezek után nálam,
A HÉT NYERTESE:
Egyértelműen a Csepel ahol nem tudom mi történt, de két limites nappal 44%-ot emelkedett. Tudjuk volt már bőven 1K felett is és remélem most is ezt vette célba lehetőséget adva a beragadtak esetleges kiszállására. No majd meglátjuk.A HÉT VESZTESE:
Nálam továbbra is a Ricsi, mely sajnos nem tudott megkapaszkodni és tovább zuhanva még 5K alá is benézett és ugyan felette zárt, de nincs kizárva további süllyedés.
Meg kell említeni még az ML papírokat, melyek egy igaz vagy nem igaz hír hallatára jelentőset estek és igazából csak az esésük állt meg hétvégére, de nem megnyugtató a helyzetük.
Még a Telkót kell megemlíteni ahol lejött róla az oszti és tovább is esett és nem néz ki valami jól.
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Na ezt a legnehezebb megmondani, mint ahogy az eddigiekben mindig alaposan mellé is trafáltam.
Most úgy látom, hogy a SET és az EST lehet a jövő hét nyertese, mert az egyikben jönnek sorban a bejelentések, a másiknál pedig a közelgő kgy okozhat felfelé ívelő érzelmi hullámokat.
Talán még a Wallist lehetne megemlíteni, mert ott a fordulat jelei látszanak és várható már a megkezdett korrekció folytatása.
 Szóval részemről ennyire futotta, jó lenne ha még több érvet, ellen érvet is olvashatnánk, melyek nem feltétlenül nekem hanem az ide látogató olvasóknak IS szólnak.:-))
ma, 09:41
előzmény: #22073  kimi99
Hát nem tudom, de szerintem ez nem a pályán dől (dőlt) el.
Tuti, hogy már meg van a döntés, de az "előadást" még meg kell rendezni a népnek.
Szóval a fogadásokat csak ésszel, mert itt nem a sportteljesítmény számít.:-))
ma, 09:17
előzmény: #22072  balentum
Ment a levesbe
Egy magyar gyerek ott van ill a portugál Veloso , Guti utan a 2. legjobb pasz kiraly
Ma kiesik a Kisvárda 
szombat, 19:48
előzmény: #22071  kimi99
Még nyerhetnek, most lőtték a az egyenlítőt.:-))
szombat, 19:43
előzmény: #22070  balentum
Nekem is kuka ha Genoa nem nyer
Csak a Ner add nekem nyereményt lasd opus 2017 
Ahol lesz Ner az nyer!!
szombat, 19:36
előzmény: #22069  kimi99
Sajnos a Dortmund meccsen nem volt még egy gól, így ugrott a szelvényem.
De nem baj most csinálom az esti eseményekre, ez csak egy játék aprópénzzel.:-))
szombat, 19:25
előzmény: #22062  balentum
Lyon nagyon megy 
Henrikeppel is jo lett volna 😊
szombat, 19:05
előzmény: #22065  AIDA64
Estet és Parkot is és azt sem lehet látni,hogy mit!
szombat, 18:57
előzmény: #22066  jamukha
Hát ja, de ez nem valami biztató.
Köszi szépen, nem lettem boldogabb, mert úgy látom hosszú lesz az út.
Csak aztán egyszer meg ne unjam és akkor pá, pá....!:-)))
szombat, 15:47

Zöld szaggatottal jelöltem a 10 évig épített emelkedő háromszöget, amiből jó fundára, de CARIPRAZIN bevezetés nélkül nem tudott kilépni.2015 szep 18.-án eljött az is, ami nagy fegyvertény volt egy Kelet-Európai cégnek, még 2 hétig lefogták az árfolyamot, onnan korrekciókkal szárnyalt 7296 HUF-ig, ahol már a P/EPS ráta 23 volt.Erik a konferenciahívásokon rombadöntő, kapott is az alkalmon, én úgy értelmeztem, hogy lemondott a tisztségéről, hogy ne legyen bejelentési kötelezettsége és távozott, mert ez később derült ki, másképp nem lehetett.Decemberben ki is derült milyen jól tette, kezdődött a vegzálás az ESMYA körül, aminek a vége az lett, hogy a bevétel nem, hogy növekedett volna tovább, hanem mélyrepülésbe kezdett a negatív kampány, meg a felírhatóság korlátozása miatt.A VRAYLAR közben szárnyalt, évi 67% bővüléssel a felírásokban, az összeg is rendben, mert átlépte az 500 millió $-t, a korábban feltételezett 1 mrd meg is lesz 2020/22 közt valamikor.De a zászlóshajón kívűl az eredményhányad a többiben feleződött, a royaltie mellett mutatóban egy kevés innen, onnan.Tekintettel a sikertelen ESMYA USA bevezetésre, meg a szabadalmi oltalom lejárta azért közeledik, nem pedig fordítva, ez az általam rég emlegetett 1 lábon állás egy több évtizedes távlatban gondolkodónak már sok volt és 2018-tól megszakításokkal, de adják a papírt. Nem néztem rá a tulajdonosi szerkezetre, de kockázat nagytulaj bejelentési kűszöb alá esése, mert tovább vinné lefelé, arra spekulálva, hogy likvidálja a poziját.A 14 hónapos átlag, túl meredek szögben metszi az 50-est, a piros hurkapálcán kívűl még valamiféle fordulós gyertya nincs, mint tavaly nyáron, amikor a Bloombergen betámasztották az árfolyamot.A VRAYLAR-on kívűli pirulák bevétel/profit számaiban kellene beállni változásnak, illetve bevezetés megkezdésének közelségébe kerülni egy kísérleti stádiumban lévő molekulával, addig itt 6000 fölé menet nem lesz.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190518v00qp2o3f.png
szombat, 14:17
előzmény: #22063  balentum
amugy cégjegyzékbenfrissitették beltáv és nordot,de miért nem lehet tudni
szombat, 14:15
előzmény: #22063  balentum
igen mert addig minden speka
szombat, 13:46
előzmény: #22061  AIDA64
Ennek én is tudnék örülni, mert tisztulna a kép és indulhatna velük a "normális" kereskedés.
Csak az a kérdés, hogy érdeke ez valakinek vagy nem.
A zavarosban lehet a legjobban azoknak, akik tudják hogy hova kell dobni a hálót.:-))
szombat, 13:44
előzmény: #22059  kimi99
A szelvényemen szerepek a Lyon győzelem, csak nehogy rossz ómen legyen.:-))
szombat, 13:28
előzmény: #22057  kimi99
nem bánnám ha nord és est is elkelne az idén
szombat, 13:26
előzmény: #22053  balentum
sajna ha valaki nem ért valamihez elkezd gyülölködni,vagy irigykedni,vagy gunyolodni,és ez megmutatja az ember szellemi magasságát.
szombat, 12:49
előzmény: #22058  balentum
Akkor nem megyek ki az utcára 
Varom a május végi majálist 😊
Ma hajra Lyon fc ( marozsan dzseni miatt)
szombat, 11:56
előzmény: #22057  kimi99
Majd jönnek az önvezető kamionok és robotok vezetik a kocsikat.:-))
A "forgalomfigyelést" tőled tanultam, résen leszek:-))
szombat, 11:49
előzmény: #22051  balentum
-A Waberer's ki tudja hol all meg?
Pedig az " oktondiak" a sofőrök fizetését is visszavágták!
Es mondjak hogy nincs ember 
- ESTM sztem kb 10 nap és remelem BCS  urunk indítja a mandulát!!
Ha jovo heten emelkedik az lesz a nyar papírja!!! A forgalom  lehet sugni fog
szombat, 11:12
előzmény: #22054  jamukha
Köszi, akkor várjuk.
szombat, 11:11
előzmény: #22053  balentum
Na megkaptam én is.:-))
szombat, 11:01
előzmény: #22050  balentum
Holnap ránézek arra is.
szombat, 10:57
előzmény: #22052  AIDA64
Köszi, látom magában lehet bízni.
De mint látja valaki ezt is egy - jellel jutalmazta.:-)
szombat, 10:39
előzmény: #22051  balentum
ez szép összefoglalo volt
szombat, 10:23

Ismét eltelt egy hét és folytatnám a nem túl népszerű rovatomat.
Gondolkodtam rajta, hogy abba hagyom, mert igazán nem tudtam vele "megmozgatni" a kedves fórumozókat. de még nem adom fel ha másért nem a magam kedvéért összegezem a hetet és ezt itt le is írom.
No akkor lássuk:
A múlt hét reménységei közül igazán egyik sem hozta az elvárásokat és nem alkottak maradandód.
Sőt a WABI inkább negatív meglepetést okozott. A többiek inkább oldalaztak, csak a SET tudott erősödni.
Ezek után nálam,
A HÉT NYERTESE:
Egyértelműen a Csepel ahol nem tudom mi történt, de két limites nappal 44%-ot emelkedett. Tudjuk volt már bőven 1K felett is és remélem most is ezt vette célba lehetőséget adva a beragadtak esetleges kiszállására. No majd meglátjuk.A HÉT VESZTESE:
Nálam továbbra is a Ricsi, mely sajnos nem tudott megkapaszkodni és tovább zuhanva még 5K alá is benézett és ugyan felette zárt, de nincs kizárva további süllyedés.
Meg kell említeni még az ML papírokat, melyek egy igaz vagy nem igaz hír hallatára jelentőset estek és igazából csak az esésük állt meg hétvégére, de nem megnyugtató a helyzetük.
Még a Telkót kell megemlíteni ahol lejött róla az oszti és tovább is esett és nem néz ki valami jól.
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Na ezt a legnehezebb megmondani, mint ahogy az eddigiekben mindig alaposan mellé is trafáltam.
Most úgy látom, hogy a SET és az EST lehet a jövő hét nyertese, mert az egyikben jönnek sorban a bejelentések, a másiknál pedig a közelgő kgy okozhat felfelé ívelő érzelmi hullámokat.
Talán még a Wallist lehetne megemlíteni, mert ott a fordulat jelei látszanak és várható már a megkezdett korrekció folytatása.
 Szóval részemről ennyire futotta, jó lenne ha még több érvet, ellen érvet is olvashatnánk, melyek nem feltétlenül nekem hanem az ide látogató olvasóknak IS szólnak.:-))
szombat, 09:40
előzmény: #22049  jamukha
Köszönjük, de tudnál ilyet mondjuk a Ricsire is csinálni??
szombat, 09:12
előzmény: #22048  jamukha
A múlt hét csütörtök-péntek reménykeltő Hammer candlestick után eséssel indult a hét, az MA50, meg a rés is le lett törve, amit 3 nap emelkedés követet, tegnapi gyertya Gravestone Dojira hasonlít a legjobban, a chart alapján most látom esélyét egy alacsonyabb csúcs kialakulásának, napon belül akár többszöri irányváltásos kereskedést várok továbbra is. Hetesen maradt Neutral High Wave, csak most zöld a teste.
Ellenállás: MA50: 2868
Támasz: MA50: 2800 korábbi sávtető
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190518v00q9bdlb.png
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190518v00qximbq.png
szombat, 09:05
előzmény: #22047  balentum

Tettem föl új DAX-ot az idővonalamra:DAX sokkal jobban tagolt csatornával résekkel, mozgóátlagokkal.Csütörtökön az elhalasztott USA autókra kivetni szándékozott védővámos hírre megfuttatták, aznap USA-t záróra be is adták, így a péntek egy Hanging Man Harami pozícióban.
Ellenállás: rés 12,319/344
Támaszok:MA50: 11,896, a zöldel jelzett parallel alsószár is oda esik
Rés: 11,777/846
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190518v00qk23sc.png
péntek, 20:14
előzmény: #22045  AIDA64
Akkor vállalhatnál "bérviszketést" megbízási szerződéssel.
Én megbíználak csak emelkedjünk már.:-))
péntek, 17:25
előzmény: #22043  balentum
igen talán nincs is olyan ami valamennyit nem ment volna mé g a saros nutex is,igaz az ott van ahol a sehol.
péntek, 17:24
előzmény: #22044  balentum
jo volna de csak akkor viszket ha van részvényem.valamiböl
péntek, 16:16
előzmény: #22042  AIDA64
Úgy legyen.
Erre is viszkethetne a tenyered egy kicsit.:-))
péntek, 16:16
előzmény: #22040  kimi99
Már éppen ideje lenne.
Minden ment már valamikor csak a Rába szarakodik.:-)
péntek, 16:13

Még mindig venni kell a Rábát az OTP szerint
jo volna már rábán is huznának 1500ig
péntek, 16:06
setbe egyre több a hir mégsem megy 4ig szintén.lehet megvoltak a csucsok

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE