Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 01:51

khr(bar)  

tudja valaki, hogy a khr (bar) adatokról hol érhető el valamilyen statisztika?



"Immár 716 ezer fős a legalább 90 napos késéssel fizető hiteladósok tábora Magyarországon - derül ki a köznyelvben BAR listának nevezett Központi Hitelinformációs Rendszer legfrissebb adataiból. A válság hatására dinamikusan, havonta 3-4 százalékkal bővül a rendszerben tárolt mulasztások és visszaélések száma is a BISZ Zrt. kimutatása szerint."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 27. 09:33
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
"Egy főre jutó mulasztások számának alakulása:
0,6613 2004
...
"
bocs, de ez így nem annyira jó, mert biztos, hogy ennek az értéke min. 1 :-)
az más kérdés, hogy ha ezt gyorsan rendezte, akkor a listán szerepel, de nincs mulasztás
.
úgy tippelem, hogy az adatok kb. 5-6 hónap csúszással mutatják a helyzetet (90 nap türelmi idő + 2-3 hónap elmaradt részlet)
Törölt felhasználó 2009. 07. 27. 09:15
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
igen, furcsa, hogy mindentől független (és kb. változatlan) a rendezések száma.
mintha lenne valamilyen szűk keresztmetszet. de nincs ötletem, még soha nem néztem meg, hogy mi egy mulasztás rendezésének pontos folyamata.
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 16:36
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Köszönöm szépen, hogy fektettél bele időt:))
Bár két fontos adat még nem látot napvilágot előttem.Ez a mulasztás számszerüleg mennyi vagyis a bankrendszer eszköz állományához képest mennyi.Következő pedig hogy bankrendszeren belül hogyan csoportosulnak a tartozások (aki lóg 100 millióval az is egy ügyfél meg aki lóg 100ezerrel az is )
Tettem egy nagyon gyors számitást,ezen számitás szerint a következőt látom.
1.Természetes személyek számának dinamikus változása 30%(2005);23%(2006);23%(2007);27%(2008);16%(2009 I.Félév).Ha igy folytatódik és az első félév hasonló lesz mint a második akkor mondható el, hogy 5%-val nagyobb mértékben nőtt a regisztráltak száma.
2.Úgyan úgy mint az 1. pontban Fennálló mulasztások száma:46%;18%;54%;55%;24%(2009 első félév).Ahhoz képest hogy 2007és 2008-ban több mint felével nőtt a mulasztások száma és mindenki úgy tartotta a száját mint régi rendszerben ahhoz képest a mostani félidős 24% majdnem hogy egész jó adat.
3.Én úgy látom a számitsáknál,hogy fő probléma nem is az új problémás ügyfelekkel lesz hanem a meglévő problémás ügyfelek további mulasztásai.
Egy főre jutó mulasztások számának alakulása:
0,6613 2004
0,7413 2005
0,7107 2006
0,8903 2007
1,08353 2008
1,15782 2009 első félév

Persze nyilván láthatóbb jele lesz későbbiekben.De jelenleg még nem beszélhetünk orbitális hitelbedölésekről.
Annyi aggasztó jel talán lehet hogy a BAR listáról valahogy nem kerülnek ki az emberek BISZ adatok szerint.
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 15:33
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#11
mivel most nem éjjel van, így kipihenten aránylag gyorsan megtaláltam:
link
(milyen meglepő, hogy pont itt ... :-) )

valamint:
"a lejárt és meg nem fizetett tartozásának összege meghaladja a késedelembe esés időpontjában érvényes legkisebb összegű havi minimálbért és ezen minimálbérösszeget meghaladó késedelem folyamatosan, több mint kilencven napon keresztül fennállt."

azaz egy bankban "ott felejtett" folyószámlával, amin nem történik tranzakció, nem lehet könnyen felkerülni

szerintem a cégesnél fontosabb a lakossági - ha a cég kezd beborulni, senki nem fogja feleslegesen betolni a pénzt, inkább átmenti egy másikba
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:41
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:39
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Igy van én is egy picit aggódok,mi lesz a munkanélküliekkel.
De biztos nem úgy megy hogy megy az OTI és megkéri az ügyfelét hogy fizessen.
OTI:Uram legyen szives fizesse az ingatlan hitelét
Ügyfél:Na huzzon a busba,még pont maga hiányzik mikor még állásom sincs és magán életem sincs renben.
Szerintem türelmi idő és egyéb konstrukcióval megoldhatók áthidalhatók a problémák.Állam csinált is egy alapot direkt ilyen esetekre.Pontosan nem ismerem a részletét ezért nem is mondok semmit,biztos van benne legalább annyi kiskapú mint trükk.
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:33
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
jól mondod aki elvesztette a munkáját majd
a hitelét azon már ez nem segít

mert akkor is a népszerűséggel volt elfoglalva gyurcsány
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Forint nem erősödik hanem mintha kilötték volna.Mindent lehet mondani, de hogy devizahiteleseknek most szar lenne azt nem.Feltéve ha van állása az illetőnek.
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:24
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
eleve az a gáz hogy rengeteg devizahiteles van

mintha ingyen adták volna

a bankok meg ügyi nem mondták hogy ne vegyél fel

Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 12:16
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Igen szépitettem:)Szépiteni kell.
Azért mielőtt korrekt módon irnék rászánnék egy két napot és megnézném hogy a BAR listások listára kerülés pontos okát.Melyik osztály?Mekkor pénzről van szó?Melyik banknál?
Remélem 716ezerből nem 200ezer darab aki nem fizette be diákhitelt ami minimum pár ezer forint.Ne szivassák a befektetőket.
Szóval szó mi szó aki egy szám alapján megmondja hogy az jó vagy rossz az meglehetősen ügyes tapasztalt ember.
Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 11:21
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
kár ezen szépíteni

tán csak nem a gyurcsányi kormányban dolgoztál?

dübörög a gazdaság

jaja

úgy összeroppanunk itt bajnai
meg a draskovics filmrendezővel hogy csak na

Törölt felhasználó 2009. 07. 26. 10:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Kicsit kezeljük bővebben a kérdés.Igy önmagában meglehetősen magas adat ez a 716ezer.Egy konyhatündért el lehet kápráztatni ilyen számokkal.Kicsit meg kellene vizsgálni néhány dolgot.
1.Mennyire bővül a MO-i hitelintézetek vagy bámilyen pénzügyi intézményhez tartózó ügyfélek köre.
2,Pontosan mennyi is a Ügyfél szám/Bar lista tagok száma.Ennek a dinamikája hogyan változik?
3.Önmagában hogyan változik?Oké emelkedik,persze hogy emelkedik miután
"A BAR listában a lezárt mulasztások az üzleti lekérdezésekben a lezárást követően a láthatósági idő leteltéig (5 évig) láthatók.".Lehet hogy rosszúl értelmezném.Tehát ha XY-nak nincs tartozása attól függetlenül a 716ezer ügyfél közül valamelyike lesz?
4.Én úgy láttam hogy ha megnézem hogy 4,5 hónap alatt (130-20ezer/3,5=31,5ezer) 31,5 ezerrel bővült havonta az BAR listások száma akkor ahhoz képest az utolsó egy hónap nem is olyan tragikus,mindőssze 36% kevesebb havi szinten az utolsó hónapban mint az előző hónapokban (3,5 hónapban)
exmnbs1 2009. 07. 26. 09:47
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
link

ez egy szűkített változata gondolom

Topik gazda

koistvan
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek