Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 15:12

Kezdő Tőzsdézők és Spekik ide! – Általános kérdések+válaszok Kezdőknek és Középhaladóknak!  

Szevasztok!



Az új, kezdő Tőzsdézők, tőkepiac iránt érdeklődő Személyek kedvéért nyitottam ezt a fórumot. Segítsünk Egymásnak, segítsünk az ifjonc Tőzsdetitánoknak! :-)

Közös összefogással minden sikerülni fog Gyerekek!!



Itt bárki leírhatja a témával összefüggő kérdéseit, és biztosan válaszok is érkeznek e kérdésekre a már tapasztaltabb, haladó Tőzsdézőktől, Spekiktől.



Mindenkinek sok sikert, szerencsét és kitartó küzdelmet kívánok az életben és a tőzsdén is!

Hadd tegyek föl kezdetként jómagam néhány szakmai, általános jellegű kérdést (is):

(Demonstrálva, hogy bármilyen (akár könnyűnek mondható kérdést) is föl lehet tenni, nem szégyen!)



1.Mit jelent az ’EV’?

2.Marzs fogalma?

3.Részvényfelaprózás fogalma?

4.Részvényösszevonás fogalma?

5.'Reversed split' mit jelent?

6.Nyitó szakasz, záró szakasz hogy alakul ki, hogyan kell kiszámolni a részvények nyitó és záró árait?

7.Tőzsdei Kivezetési szabályok?

8.Stop Loss fogalma? Mikor érdemes használni?

9.Lombardhitel fogalma?

10.Tőkeáttételes pozíciók felvétele? Mit jelent pontosan és hol lehet ilyet igénybe venni?

11.Arbitrázs fogalma?

12.Derivatíva fogalma?

13.Swap, Swaption fogalma?

14.1 kontraktus=100 db részvény? Jól tudom?



Minden Kezdő és Érdeklődő nevében köszönjük szépen a válaszokat előre is!



Merjünk bátran kérdezni! Ne szégyelljük tudatlanságunkat! :-) Tanuljunk!!



Sziasztok!! Legyetek jók!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 15:15
#2
Az ember, főleg a Tőzsdés, Speki minden nap tanul vami újat és így tudunk fejlődni, ne feledjük el!!!

Sok sikert Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 21:23
#3
Úgy hallottam itt sok segítőkész, rendes Tőzsdés van, és jó híre van ennek a portfolio.hu-nak.
Ez tényleg igaz?
A topikok, fórumok és a fórumozók is rászolgálnak a jó hínévre? Vagy ez csak egy látszat hírnév és valóságban itt csak amatőrök vannak? :-)
Na most lehet bizonyítani, melyik is az igaz! :-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 21:33
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
link

itt mindent megtanulhat egy kezdő tőzsdéző
marslako2
marslako2 2010. 11. 08. 22:05
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Mi az rv?
marslako2
marslako2 2010. 11. 08. 22:05
Előzmény: #5  marslako2
#6
hu
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 01:16
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Te sokkal inkább provokátornak tűnsz, mint tanulni vágyó kezdőnek.
a kérdéseid nagy részére egyébként használd a guglit, Portfolio szótárát, szakkönyvet, bét szabályzatokat stb.
kezdőnek lenni, ha esetleg az vagy, nem azt jelenti, hogy kérdezned kell, és mások idejét rabolnod, hanem, hogy tájékozódnod.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 03:42
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Így van. Ez jó topik lesz, jó hosszúéletű! )))
sasa44 2010. 11. 09. 08:17
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#9
Kedves MrGordon! Az internetet kéne először tudni használni sztem. mert minden kérdésedre választ kaphatsz ezen keresztül. Ha még erre is lusta vagy, inkább ne is tőzsdézz, csak bukni fogsz. /és ez csak egy jószándékú válasz, ne érts félre/
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 00:36
#10
Köszönöm szépen Mindenkinek a nagyon értékes és önzetlenül segítőkész hozzásszólásokat. :-)
Köszi, a neten én is keresgettem, de nincs minden fönt, amit tudni szeretnék. Csak a kérdéseim egy részére találtam válaszokat.
Így továbbra is várom az értelmesebb, segítőkész, nem amatőrök segítségét, mert én tényleg kezdő vagyok, de úgy látom, hogy itt sokan mások szintén azok, hisz nem tudnak érdemben, normálisan válaszolni a föltett kérdésekre, linkelgetni én is tudok.... Ehhez nem kell nagy tehetség, tényleg csak ennyit tudnak az itteni spekik? Itt tényleg mindenki amatőr lenne??
Várom a kompetenxs, szakmai jellegű hozzászólásokat, senki többet harmadszor? :-))

Kérem, jelentkezzen egy igazi tőzsdés, aki tényleg ért a tőzsde világához!
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 06:05
Előzmény: #9  sasa44
#11
nagyokos
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 10. 07:02
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Itt nézz szét
link
link
link
link

Vannak a portfolios és quasteros ingyen előadások
Olvass Andre Kosztolányit szerezd be az összes könyvét meg más tőzsdés irodalmat is olvass.
Demóz vagy félévig ez ingyenes,de ha ez is kevés bemész egy brókercéghez és minden kérdésre kapsz választ!!
Úgyhogy kb 1évig ne kereskedj!!!!

ITT UGYANIS MAJD TE FOGSZ DÖNTENI A PÉNZTÁRCÁD ÉS MEGÉRZÉSEID ALAPJÁN VESZTESSÉG MINDIG LESZ DE EZ EZZEL JÁR A TANULÓPÉNZT MEG KELL FIZETNI
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 07:24
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
Először rágj át néhány hasznos oldalt, ismerkedj meg a ta-elemzéssel, indikátorokkal, mozgóátlagokkal, devizakamatokkal, stbstbstbstb
néhány hasznos oldal, ezeket minden nap átfutom, mert el lehet csípni sok hasznos infot:
link
link
link
link
link
link
link
ezeket rágd át alaposan, ill demózz, majd kereskedj kis pénzzel, alakítsd ki a stratégiádat, sokáig csak figyeld a kereskedést, majd szerezz tapasztalatot
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 07:30
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Magicmaan
Magicmaan 2010. 11. 10. 08:15
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#15
Eleve ezeket a kérdéseket egy kezdő nem tudja így összeállítani :)
Vagy valamelyik oldalról másolta be, amelyiken nagy valószínűséggel a válaszok is rajta vannak.

Egy tapasztalt tőzsdés egyébként sem fogja ezekre a kérdésekre feleslegesen tépni a billentyűzetet, mert megtalálható a neten.

Komolyan MrGordon azt várod, hogy valaki órákat azzal foglalkozzon, hogy a feltett kérdéseidre a neten megtalálható válaszokat összegyűjtse Neked?
Magicmaan
Magicmaan 2010. 11. 10. 08:20
Előzmény: #15  Magicmaan
#16
Inkább olyan kérdéseket tegyél fel, hogy pl. a shortolást, hogyan kell végrehajtani egy kereskedési rendszerben.. hogyan kell beállítani stop losst kiszállásra vagy akár beszállásra.. stb.

(mondjuk ezeket is meg lehet találni már a neten)
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 10. 08:36
Előzmény: #16  Magicmaan
#17
Szerintem MR GORDON vagy nagyon lusta vagy az agyunkat húzza REMÉLEM EZ A TOPIC ÖRÖKRE MEGSZÜNNIK
Tazsomaru
Tazsomaru 2010. 11. 10. 08:56
Előzmény: #17  vagfoldi
#18
Az Ázsia Centerben lehet venni varázsgömböt. Én annak a segítségével lépek be 35perces csartokon. Okvetlenül vegyél egy abakuszt is, mert annélkül nem fogsz tudni pozitiv hozamot elérni. Iphonra le is tudsz tölteni abakusz progit, és akkor az intézetből is fogsz tudni kereskedni.
sasa44 2010. 11. 10. 09:08
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#19
Köszi a jelzőt, én nem tartom magam nagyokosnak, mivel nem is vagyok az. Viszont annyi eszem azért volt, hogy utána nézzek dolgoknak mielőtt elkezdenék tőzsdézni.
Millió és még egy lehetőség van arra, hogy ezekről a dolgokról tájékozódj. Már elnézést de ki az a hülye aki személyre szóló tanfolyamot fog tartani neked a fórumon a legelemibb dolgokról?
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 09:09
Előzmény: #18  Tazsomaru
#20
:DD

Topik gazda

MrGordon
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek