Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
copa 2011. 06. 20. 12:38
Előzmény: #1036  watson
#1040
"Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll... "

Az első link a jelenlegi árakat tartalmazza, a második a jul 1-utáni árakat.

NYESZ-nél a 2000Ft számlavezetés marad, de tartozik hozzá egy kötelező normál számla, amire most jön a számlavezetési díj, hiába nincs rajta semmi.
copa 2011. 06. 20. 12:32
Előzmény: #1037  copa
#1039
A NYESZ-nél a jutalék is változik, pl 2-es csomagban normál kötésnél 0,1%-ról 0,25%-ra.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 12:30
Előzmény: #1034  pioca
#1038
Érdeklődnék, h. mi van akkor ha osztalékra vagyok jogosult (pl. nutex), nem tudom mikor kapom meg (eddig nem jött meg, a kifizetés kezdődátuma elméletileg júni 15.), időközben eladtam a rv-t, és most megszüntetem az értékpapírszámlát is (amin a rv. tranzakciókat lefolytattam) az equitas-nál?
Az osztalékom hogy kapom meg?
copa 2011. 06. 20. 12:28
Előzmény: #1036  watson
#1037
A 2-es csomaggal a jutalékok változatlanok, de azon kívül minden változik:
számlavezetés 0-ról 500-ra
minimumdíj 150-ről 200-ra
transzfer 1000-ről 5000-re
pénzutalás bankba 0,02%-ról 0,05%-ra
pénzutalás brókercéghez 0-ról 0,05%-ra

Hírtelen ennyi jutott eszembe, és ki tudja később még milyen meglepetéssel örvendeztetnek meg.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:12
Előzmény: #1029  copa
#1036
"Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá."

A részvényparkolás irreleváns az adókedvezmény szempontjából. A kedvezményre jogosító műveletnek (nyereség realizálás) kell az aktuálisan élő számlák közül az elsőként megnyitotton lenni, azaz a régi bezárását követően jogosít az újon köttött ügylet kedvezményre.

A 3 év az jó kérdés, de szerintem a jogfolytonosság a lényeg, és nem kezdődik újra a 3 év.

számlacsomagok: nem világos még minden momentum a számomra sem, de én úgy látom hogy a 2. csomaggal minden változatlan marad, a havi 500Ft-os szla vezetés és a 150-ről 200Ft-osra emelt minimumdij mellett, vagy tévedek?
Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll...

NYESZ-R esetén viszont törvényileg 2000Ft az évi szla vezetés ha jól emléxem ;)
copa 2011. 06. 20. 11:57
Előzmény: #1034  pioca
#1035
Azt tudod, hogy jul 1. után megszűnik a brókercégekhez való ingyen pénzutalási lehetőség.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:52
Előzmény: #1032  copa
#1034
Úgy van, legalábbis az ügyintéző ezt mondta. A transzfer már meg is történt, azt mondták lehet, hogy már ma átér de legkésőbb holnap. A pénzt egyenlőre nem utalom, mert szerdán jön rá a nyomda osztaléka meg egy 20000Ft os pakkot el akarok adni és csak ha fizikailag a számlán lesz a lé akkor lehet utalni.
copa 2011. 06. 20. 11:49
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1033
Na erre kíváncsi leszek.
copa 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1030  pioca
#1032
Akkor ezek szerint telefonos eljárás esetén nem kell előtte bankszámlaszámot aktiválnod KBC-hez odautalással.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1031
Az alább kérdést tettem fel emailben a KBC Equitasnak.
"A NYESZ számlán nincs Daytrade megbízái lehetőség csak normál!"

Válaszuk:
"Valóban nincs feltüntetve, elnézését kérjük, javítani fogjuk. Köszönjük, hogy szólt!
Tehát a Daytrade megbízás díja ugyanannyi, mintha a normál, vagy TBSZ számlán tenné."
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:38
Előzmény: #1029  copa
#1030
A költöztetés menete: Felhívod a kbc ügyfélszolgálatot, a menüben kiválasztod a transzfert. Az ügyintéző azonosít, majd elmondod, hogy transzferálni szeretnél, és miből mennyit. Megadod neki a célállomás keller számát (esetemben a randomé 483/M, a többit ők intézik. 1000Ft/értékpapírfajta.
A pénz utalása 144-el kezdődő számlára (közvetlen számlaszámom a brókercégnél, és ingyen utalják oda)ugyanaz a telefonos eljárás mint a transzfernél
copa 2011. 06. 20. 11:32
Előzmény: #1027  watson
#1029
Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá.

Néhány éve kérdeztem Equitas ügyfélszolgálatot NYESZ ügyben, azt mondták forduljak adótanácsadóhoz, mert ők nem tudnak válaszolni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:22
Előzmény: #1026  watson
#1028
kedves KBC_Equitas!

csatlakoznék Ferenc86 és pár további hozzászóló kérdéséhez, azaz hogy egy hosszú távú, elvileg akár 30-40 évre szóló számlatípusnál hogy lehet ilyen drasztikus mértékű jutalék emelést végrehajtani, amivel a legkedvezményezettebb számlatípusból egy csapással a legkedvezőtlenebbé válik a NYESZ számla.

Jó, tudom, hogy a jogbiztonság Magyarországon kezd értelmezhetetlen fogalommá változni, de ennek ellenére motoszkál bennem egy homályos kósza emlék, érzés, egyfajta jogérzet, hogy ha én 40 évre elkötelezem magam valami mellett, akkor 3 év múlva ne lehessen azon úgy egyoldalúan, önkényesen változtatni a káromra, hogy abból 37 évig menekülni sem tudok jelentős adófizetési kötelezettség nélkül.

Megtisztelne válaszával, hogy Önök mennyire tartják korrektnek az eljárásukat.

Köszönettel,

watson
watson 2011. 06. 20. 11:10
Előzmény: #1012  copa
#1027
"Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói."

ttist csak megerősíteni tudom, én is vittem Unicredittől KBC-hez NYESZ-R számlát ;)

A törvény egyértelmű, amíg 2 számla van NYESZ-R-nek megnyitva addig csak az elsőként nyitotton végzett műveletekre vonatkozik a kedvezmény. Amint becsuktad a régit onnantól az új, a fennállók közül elsőként (vagy egyetlenként ;) megnyitotton veheted igénybe a továbbiakban a NYESZ-R kedvezményt.
watson
watson 2011. 06. 20. 11:01
Előzmény: #1001  stock33
#1026
"kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz? "

A brókercég készletértékelése csak tájékoztató jellegű, nem vagy köteles azt figyelembe venni!

Webbróker kimutatás: "Az itt látható adatok tájékoztató jellegűek. A tőzsdei ügyletből származó jövedelem után számított árfolyam-nyereségadót az SZJA. 1995. CXVII. törvény 67/A.§-a szerint kell meghatározni. "

"67/A.§ (5) A jövedelmet és az adót a jövedelmet szerző magánszemély az ellenőrzött tőkepiaci ügylet(ek)ről a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok (teljesítés-igazolások), illetőleg saját nyilvántartása alapján – az árfolyamnyereségre irányadó szabályokat is értelemszerűen figyelembe véve – állapítja meg, az adóévről benyújtandó bevallásában vallja be, valamint az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig fizeti meg."

kiemelném: "saját nyilvántartása alapján"
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 10:24
Törölt hozzászólás
#1025
copa 2011. 06. 20. 09:48
Előzmény: #1019  kislajos
#1024
KBC Equitas-ról beszélek. Ott van a NYESZ-normál számlapáros. Eddig nem bosszantott, csak annyiban, hogy külön kell a kettőre belépni a kütyüvel.
bronz 2011. 06. 20. 09:21
Előzmény: #1022  wyl
#1023
Gondoltam, hogy bennem van a hiba. :)

Ha nem veszik észre, hogy mennyi "pozitív visszacsatolás" jött az ügyfelektől a Facebookon, itt vagy a Stocklandyardon, akkor kijönnek egy új csomaggal menteni a menthetőt. Ha meg nem, akkor a Random Capitalnek piszok jó hónapja lesz. :)
wyl 2011. 06. 20. 09:08
Előzmény: #1021  bronz
#1022
rosszul értelmezed az információt...
Hihetetlenül kedvező???

Igen, hihettelenül kedvező!!! Nekik :-)
bronz 2011. 06. 20. 08:53
Előzmény: #1019  kislajos
#1021
"Tisztelt Ügyfelünk!

Július 1-től a KBC a PETI és Webbróker kereskedési rendszeren keresztül számos külföldi tőzsde részvényeit teszi elérhetővé ügyfelei számára, hihetetlenül kedvező díjak mellett!"

Hihetetlenül kedvező???
LOL :DDDD
Még a BÉT díjak is rohadt drágák lesznek immár, nemhogy a külföldi tőzsdék kereskedési díjai.
Ezt a parasztvakítást, amit ezek csinálnak. Nemhogy tanulnának a kritikákból és gyorsan lépnének, kijönnének egy 4. díjcsomaggal az ügyfélvesztés minimalizálása érdekében, helyette tovább megy a PR és a magyarázkodás, hogy ez majd milyen jó is lesz nekem.
wyl 2011. 06. 20. 08:52
Előzmény: #1018  Knight Tyris
#1020
Szia!
Mindig a nyereség/veszteség létrejöttének napján kell az adóalapot forintosítani.
link
kislajos 2011. 06. 20. 08:24
Előzmény: #1017  copa
#1019
Ez a számlapáros az Ersténél van?
Mert ha igen, akkor ott akkor kellett csak a normál számlára számlavezetési díjat fizetni, ha volt rajta bárminemű egyenleg.
Knight Tyris 2011. 06. 19. 21:39
Előzmény: #989  wyl
#1018
Szia Wyl,

A forintosított adóalappal kapcsolatban 1 kérdésem lenne, mert idéntől engem is érinteni fog.

A hivatalos MNB HUF középárfolyam esetében, mindig az adott napi ZÁRÓ HUF árfolyamot társítod ahhoz az ügylethez amit adott nap lezártál és nyesreséged vagy veszteséged keletkezett rajt?

Azért is kérdem, mert felmerült bennem, hogy esetleg a december 31.-ei záró HUF árfolyamot igényelné az APECH mint váltási árfolyamot.

Azt még tedd meg lszíves, hogy belinkeled, ahonnét a HUF adatokat szoktad leszedni

Köszi!

copa 2011. 06. 19. 20:45
Előzmény: #1011  ttis
#1017
A NYESZ-ről még az jutott eszembe, hogy amikor nyitottam NYESZ számlát, kötelező volt nyitni mellé egy normál számlát is. Hiába mondtam, hogy nem kell, nem volt nekem abba belepofázási lehetőségem. A normál számlán soha nem volt semmi forgalom, és nem is lesz, de most még arra is fizessek havi számlavezetési díjat, miközben a NYESZ számlának is van külön számlavezetési díja.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:48
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1016
még egy dolog nem tetszik kbc-ben, de ahogy néztem a random progit ott sincs normális grafikon rajzoló... otp ebben jobb.
üdv.,
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:46
Előzmény: #1014  CMOTDilbert
#1015
sziasztok!
a korábbi hozzászólóhoz hasonlóan én is készítettem pár hete egy piackutatást, mert nem voltam elégedett az otp brokival. a kbc mellett döntöttem, annak ellenére, hogy a random árai valamivel kedvezőbbek voltak (fő a biztos háttér jeligével). megnéztem az online felületeket, elérhetőségeket, stb. az equitas számlámat múlt kedden megnyitottam, otp-ből egyenlőre nem tettem át a részvényeimet.
a változások bizonyára sok mindenkit érzékenyen érintenek (500ft havidíj, +50ft kötésdíj, stb.), de ha valaki nem tízezresével vásárol, akkor ez nem jelenthet nagy problémát.
két unszimpatikus dolga van az equitasnak:
1) digipass (állandóan vinnem kell, mintha inzulin lenne...)
2) nincs normális mobilbróker megoldásuk, igaz, hogy a webes felületre be tudok lépni mobilon keresztül is

kérjek írjátok majd a tapasztalataitokat az átlépésekről, maradásokról, stb., egyenlőre nem viszem át pár hétig a pénzemet equitashoz.

köszönöm,
üdv.,
CMOTDilbert 2011. 06. 19. 19:37
#1014
Mottó: kétfajta emberrel nem szeretek tárgyalni. A hülyével... és aki engem néz annak.

Árakat emelni lehet, persze, nem haragszom érte. (Hacsak nem kartellszerűen történik, mint pár éve a hati esetében.) Csak nem szertem, ha megmagyarázzák, hogy mi ez az én érdekem, és az én véleményemet nem veszik figyelembe. Jogom van távozni, tervben is volt részlegesen, csak időm nem volt még rá. Mint említették páran, NYESZ, TBSZ miatt ez nem egyszerű. A transzferdíjak emelése miatt megpróbálom viszonylag gyorsan átgondolni a lehetőségeim.

NYESZ-díjak emelésétől a készletértékelésig sok problémát felvetettetek. Utóbbiban az az érdekes, hogy az év elején kiállított igazolás nem tartalmazza ezt az adatot, enélkül meg nem tudom felhasználni az adóbevalláshoz szükséges nyilvántartásomban.

Ami engem eddig a legjobban zavart, az a biztonság. Pár év alatt többször kértem, hogy lehessen a Webbrókerben jelszót változtatni. Nem lehetett. Aztán jött a kötelező digipass. Több családtag, több digpass. Ez van. Nagyon büszkék rá. Nem kellene. Írtam nekik: ám legyen digipass, DE... tegyék csak szépen vissza a https oldalra a belépés lehetőségét a Webbrókerbe (link Nyilván ezt nem érti egy ügyfélszolgálatos, ezért kértem, hogy továbbítsa a biztonságért felelős szakember(ek)nek. Hónapok óta nem javították ki ezt a hibát, így a jelenlegi belépés digipass-szal sokkal kevésbé biztonságos, sokkal inkább támadható (MITM), mint a jelszavas volt.

Amikor szerződtem, az Equitasnak volt egy családias hangulatú fóruma. Ilyen régóta nincs. Van helyette olyan nagyvállalati arrogencia, amivel nem tudok megbékülni. Hagytam már ott olyan pénzintézetet, akik szinte minden hibajelentésre "technikai okok"-ra hivatkoztak, hibajavítás, fejlesztés helyett. Ennek ellénre kívánok nekik sok sikert. Nemcsak üzletit, de elégedett ügyfeleket.

Végül szeretném megemlíteni, hogy néhány kellemetlen élmény (pl. zrt-s részvények elhajtása) ellenére volt olyan lépésük, ami összhangban állt a kérésemmel: nem kell a TBSZ miatt évente bemenni, el lehet intézni postai úton. Bár az államkincstár is lehetővé tenné. :)

Remélem, a "gazdaságos" versenytárssal minden rendben van, és nem történt jogtalan adatkezelés a Figyelő-akcióban.
pioca
pioca 2011. 06. 19. 18:40
Előzmény: #1012  copa
#1013
Ma délelőtt megkötöttem a Randommal a szerződést!!!
És láss csodát, hiába, hogy hétvége van, aktiválták a felhasználói fiókomat.
copa 2011. 06. 19. 17:54
Előzmény: #1011  ttis
#1012
Köszi. Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói. Nem szeretném elk.rni.
ttis 2011. 06. 19. 12:18
Előzmény: #1010  copa
#1011
Bementem a UNICREDIT-be és mondtam, hogy átakarom vinni a NYESZ-t máshova. Mondták, semmi gond, nyissak máshol NYESZ számlát és áttranszferálnak mindent.
KBC - számlanyitás és 5000 Ft minimum befizetés, vissza UNICREDIT - megadtam az új KBC számlaszámot, pár papírt aláírattak. Egy héten belül minden az új számlámon volt (részvény + kp) és megszűnt az UNICREDIT NYESZ számla is.
A korábbi adóvisszatérítések nem szűntek meg, de a számlavezetési díj mindkét szolgáltatónál levonásra került.
Ha valami kell még, akkor szólj.
copa 2011. 06. 18. 22:28
Előzmény: #1009  Sony123
#1010
Azt meg tudod mondani, hogy kell átvinni úgy, hogy ne vesszenek el az adókedvezmények?
A naptári évre vonatkozó 2000Ft számlavezetési díjat, mind a két szolgáltató leveszi az átvitel évében?
Sony123 2011. 06. 18. 22:02
Előzmény: #1008  csirkecomb
#1009
Szia korábban azt csináltam, hogy megnéztem legalább 10-15 brokit és összehasonlítottam őket...és végül ezért döntöttem a kbc mellet!:-))

De most, hogy ennyit változtattak minden tekintetben megint készítek valami táblicskut magamnak én megnézem a díjszabásokat és szolgáltatásokat! Ha elkészültem vele majd szólok és leírom...és mindenki úgy dönt, ahogy neki jól esik!:-))

Egyébként meg szép estét mindenkinek!:-))
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 21:28
Előzmény: #1006  ttis
#1008
ttis
Majd írd meg hová vitted, mert engem is érdekel!
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 21:15
Előzmény: #1001  stock33
#1007
Stock: te is olvass figyelmesebben:) Pont ezt írom az eleje óta, hogy adóhatása van a dolognak. Itt egyesek azt vitatták, hogy ezen túl se mindegy, hogy mit adsz el. Az adóhatás olyan speki esetében, aki inkább hosszútávra játszik és lépcsős pozícióépítéssel száll be ill. ki, ott eséllyel van évforduló 2 kiszálló között, neki lehet ez szempont. Egy rövid-/középtávra játszó speki, vagy egy kisebb tőkéjű speki számára (aki egyszerre, vagy 2-3 lépésben rövidebb idő alatt lép ki/be poziba) annak mindegy. Én ezt mondom.
ttis 2011. 06. 18. 20:58
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1006
Igen átvihető. Én 2009 végén vittem át az UNICREDIT-től a KBC-hez a kedvező(bb) feltételek miatt
Most keresek másikat, és majd átvisezem oda.
Johnny178 2011. 06. 18. 20:45
Előzmény: #1004  Johnny178
#1005
Ja meg is van: a számlavezetési díj sokkal alacsonyabb a startban, de mocskok :)
Johnny178 2011. 06. 18. 20:39
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1004
Helló, megmondaná valaki hogy a start és a profi csomag között mi a különbség.
Mármint egyértelmű hogy a profi a kedvezőbb így mindenki azt fogja választani?
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 18:51
Előzmény: #1002  copa
#1003
"Abban az esetben, ha az előtakarékoskodó több nyugdíj-előtakarékossági számla esetében tett "NYESZ-R" jelölést, akkor az időben elsőként tett nyilatkozathoz kapcsolódó számla minősül az előtakarékoskodó nyugdíj-előtakarékossági számlájának, és a nyugdíj-előtakarékossági számlához kapcsolódó kedvezményeket csak ehhez a számlához veheti igénybe."
Ezek után nem tudom, hogy átvihető-e?
copa 2011. 06. 18. 17:20
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#1002
Ferenc86

A NYESZ számla más befektetési szolgáltatóhoz átvihető. De a feltételeit nem tudom.
stock33
stock33 2011. 06. 18. 14:43
Előzmény: #961  Törölt felhasználó
#1001
készletértékelés: én is vezetem a táblázatot, már csak ellenőrzés végett is

nade: év elején az előző évi tőzsdei mutatványomról kapok egy összegzőt a brókercégtől. ahogy más brókercégeknél is, a kbc-nél az igazolás feketén fehéren tartalmazza a nyereséget/veszteséget. még egyszer: igazolásról van szó.

nekem is volt már szja ellenőrzésem, mivel véletlenül kimaradt egy tízezres nagyságrendű tétel. a beadás után észre is vettem, de ugyebár május 20 előtt nem lehet önellenőrizni, így nem tudtam javítani. fura, de 4-5 nappal a leadás után már ott figyelt a postaládában az apeh idézés. bizony, egyből kiszúrták a 10 milliós nagyságrendű bevallásban, hogy hibádzik a 10e-es tétel. az apeh mindenről tud, minden le van jelentve... ahogy valszeg a brókercégek is megküldik azt az igazolást, amit én megkaptam, benne a kimutatott nyereséggel / veszteséggel.

kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz?

hát ezért figyelek én oda a készletértékelésre, és inkább szívom a fogam, ha rosszat adtam el, de nem piszkálom, és írom át sajátra.

Te lehet, hogy úgy kereskedsz, hogy egyszerre eladsz mindent, de ezzel nem mindenki van így. Nekem pl. év végén több tízmilliónyi részvényem volt, miközben az év közbeni kereskedésemkor össze-vissza (lifo, fifo) adtam el őket. pl. még most is van 2009-es otp-, miközben idén volt már egy rakás 2011-es vételem, eladásom, pár százalékos nagyságrendű nyereséggel, veszteséggel.
wyl 2011. 06. 18. 14:38
Előzmény: #999  copa
#1000
Csak az általad írt láma idézetet olvastam, melyről lemaradt az idézet vége a „nuku számlavezetési dij” rész…
Ettől függetlenül szerintem a havidíj, csakúgy mint az új transzfer díj, új átutalási díj csomagfüggetlen kategória, azaz egy plusz költségnövelő tényező lesz/lehet minden ügyfél számára. Természetesen ne legyen igazam…
copa 2011. 06. 18. 13:35
Előzmény: #998  wyl
#999
Figyelj, elolvastad a 995-ös hozzászólásomat, valamint a 898-as és 913-as hozzászólásokat?
wyl 2011. 06. 18. 13:28
Előzmény: #997  copa
#998
...és gondolod, hogy a havidíj fizetésétől is mentesülsz? A havidíj költség csomagfüggetlen, mindenkire egyaránt vonatkozik, kivéve, ha offline módon vetted, azaz kereskedsz az instrumentumokkal.
copa 2011. 06. 18. 12:46
Előzmény: #996  wyl
#997
Már hogy ne lenne értelme. Pl. ha valaki nem kereskedik, csak hosszútávú befektetései vannak. (bef. jegy, részvény, stb.)
wyl 2011. 06. 18. 12:20
Előzmény: #995  copa
#996
ha nem fogadod el az új lehetőségek valamelyikét, akkor marad ugyan a régi számla érvényben, de nem tudsz vele semmit sem kezdeni, tehát kereskedhetetlen inaktív számlád lesz hiába lesz rajta cash, vagy részvény.
Így okafogyottá válik a régi számlád. Ennek ebben a formában semmi értelme.
Ego vagy váltasz valamelyik csomagra, vagy másik broki céget keresel...
copa 2011. 06. 18. 12:07
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#995
GordonG

Láma írta 898-ban:
"amíg nem fogadom el valamelyik új számlacsomagot, addig a régi vonatkozik rám"
Erre a KBC 913-ban igennel válaszolt.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 12:04
Előzmény: #992  jvgb
#994
Ami elszomorít az egészben a TBSZ. Nekem semmi hasznom nincs a külföldi piacokkal, mert nem kereskedhetek velük. Egyszerűen csak megemelték az árakat. Olvasgattam a TBSZ szerződést, és sehol nem láttam büntető kamatot,azt tudom, hogy elvesztem ezt az évem, ha átviszem máshová, de büntető kamatot nem szívesen fizetnék. Egonról a jelenségről annyit, hogy tavaly nyáron folyamatosan a 3600 Otp emlegette aztán hip-hop 5600 volt az árfolyam. Nincs semmi gond a RC vár minket. Külföldi kereskedésre a IP ajánlották, vélemények? hol olcsó? hol a legolcsóbb?
Cyberslider
Cyberslider 2011. 06. 18. 12:01
Előzmény: #992  jvgb
#993
Na most látom mi történt? Havidijas lesz? Ejnye! Eddig ezért is voltam a kbc-nél... Főleg amilyen a BÉT, 1-2 évig még várhatok. Ez már tuti, hogy így lesz? Hová érdemes menni? Random Capital jó? Milyen háttérrel rendelkeznek? Húzok át az biztos, a transzfer még nem olyan vészes. Hát sajnálom, ezvan.
jvgb
jvgb 2011. 06. 18. 11:20
Előzmény: #991  jvgb
#992
Ha többen írunk, akkor talán csinálnak valamit.
jvgb
jvgb 2011. 06. 18. 11:18
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#991
Írjál nekik emailt!
Én már megtettem.
wyl 2011. 06. 18. 11:09
Előzmény: #987  Törölt felhasználó
#990
Így már Ok :-)
wyl 2011. 06. 18. 11:08
Előzmény: #985  Törölt felhasználó
#989
5 szolgáltatónál vagyis inkább 4, mert az egyik inaktív állapotú.
Nekem így egyszerűbb, habár a két MT4-es fx cégeknél exceleznem kell (igaz az is platformról exportált adat) melyre rá kell vinnem az mnb hiv. dev. átváltási árfolyamát, hogy az adóalapot forintosítsam két plusz oszloppa. Természetesen itt is mögötte van az alapbizonylat. Ebben az esetben sincs sok kérdés felelet a hatóság részéről, mert az adatok hitelesek...
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 11:07
Előzmény: #987  Törölt felhasználó
#988
Tavaly nyitottam a randomnál számlát, mert főleg hatizom, és ott a legolcsóbb
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 11:06
Előzmény: #986  wyl
#987
A randomál is kereskedem, így van ott is zsozsó, ezért tudom megcsinálni ezt. A KBC től az utalás meg nem olyan vészes (0,01%)
wyl 2011. 06. 18. 10:59
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#986
Az érdekes lenne....de csak lenne, merthogy...
Az Eq-nál ugyan be tudod rakni nyitóba eladásra, de a RC-nél még nincs fedezeted, amivel meg tudnád venni, hacsak előtte nem töltöd fel annyi összeggel az RC számládat.Utána meg ott a kp-d a EQ-nál
Persze lehet, h valamit félreértettem...
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:58
Előzmény: #977  wyl
#985
a biztonságot értem, de ez csak akkor kivitelezheto, ha mindened egy helyen van, mert akkor ugye csak toluk kapsz kimutatást, csak rajtuk tudod leverni ha valami nem úgy van, stb.
de ebben az esetben még egyszerűbb, mivel csak 1 helyről kell bekérned az igazolásokat, így onnan meg csak beszerzel egy olyan papírt amiben rajta van, hogy neked mindig megvolt ez a részvényed ebben az évben es kész.
HA "nagyobb" visszaigénylő vagy, akkor automatikus vizsgalat van. rám kb 3-4evente kerul sajnos a sor, a tavalyi év gyenge lett (ebbol remelem az kovetkezik, hogy a kovetkezo ketto-harom mosolygos lesz), ezert vittem be a cdken a koteslitaimat es minden olyan papirt amit kertek. en mondtam, hogy a keszletem az ekkortol es ilyen aron van, ők azt mondtak hogy rendben es hamarosan utalják a pénzt.
En nem hallottam még olyanrol, hogy ezzel az egesz igazolassal valahol hatalmas problema lett volna, mivel a brokercegek nem tudnak kiadni olyant, amit bevihetnek, mivel a tobb helyen kereskedes miatt nem tudnak mit alapul venni, ezert csak az en alltalam keszitett osszegzes lehet mérvado.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:56
#984
Azt hiszem, hogy ebben az országban jelenleg hosszútávra tervezni nem nagyon ajánlatos, lásd ezt a példát (NYESZ, TBSZ).
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:53
Előzmény: #980  wyl
#983
Nyitó szakaszban gondoltam eladni magamnak a két számla között (bedni max vételin az egyik számlán, és min eladásin a másik számláról)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:53
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#982
NYESZ számlán ha daytradet csinálok összesen 0,5% os lesz a jutalék 0,2 helyett!! Ez abszurd!! Rettentően felvagyok háborodva, hosszú távra terveztem a számlát, előtakarékosság, erre most szétrombolnak! Valaki segítsen már, mit lehet tenni? Ha meg megszüntetem a számlát, büntetőkamat a jóváírásokra, + adó fizetés visszamenőleg minden plusszos trade után, stb, de ilyen kondíciókkal meg hogy kereskedjek?? Nagyon kivagyok.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:52
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#981
KBC nél TBSZ-nvannak az rv-k, a Randomnál normál számlára mennének. Úgy is lehet? És akkor is csak 1000 ft?
wyl 2011. 06. 18. 10:49
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#980
Nem akarok beledumálni, de azért nem árt végig gondolni hogy jársz jobban.
1 variáció:
transzferáltatod a rv-ket instrumentum x 1.000 huf
Elönye, hogy a jelenlegi beker áradon kerül át keleren belül a randomos szládra 1-2 napon belül.
2.variáció
EQ eladási jutalék + utalási költség + random vételi költség.
Hátránya, ha netán azalatt az idő alatt emelkedik a rv-ek árfolyama.
Előnye , ha az utalási időszak alatt csökken a rv-ek árfolyama.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:49
#979
A legcikibbnek az tűnik, hogy ott van náluk a NYESZ... Ha felmondom az alapszámlát, ugrik a NYESZ is.

Azzal mit lehetne csinálni? Ki lehet szimplán venni, ami rajta van, csak le kell adózni, ha netán volt nyereség rajta, vagy egyéb bukó is van? Állami támogatás még nem érkezett rá, csak saját befizetés.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:41
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#978
transzfer költsége 1000 ft, átfutási ideje 1 nap. olcsóbb, gyorsabb, biztonságosabb, kényelmesebb.
wyl 2011. 06. 18. 10:40
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#977
Szerencséd volt, mert olyan előadóhoz kerültél, aki vagy nem értett hozzá, vagy nem akart belebonyolódni, vagy olyannal aki esetleg megsajnált, hogy szegény trader milyen sokat melózott, stb...
Persze kerülhettél volna olyanhoz is, aki rendesen megfingat heteken hónapokon keresztül, mert a bizonyítás ténye nálad volt/van/lesz.....
Elküldhet, hogy ezt hozd még be,azt magyarázd meg stb.
Nekem erre nincs időm, eenergiám főleg azon oknál fogva, ha egyszerűbb lehetőséggel ,magyarázkodások nélkül is mindez megoldható.
A tied is egy kivitelezhető álláspont, amit tiszteletben tartok, de nekem az egyszerűbb megodás nyújt kisebb melót és egyben nagyobb biztosnágot. Nekem is volt anno ezzel a témával kapcsolatos vizsgálatom, tehát megalapozottan mondom a véleményemet/álláspontomat ezzel kapcsolatosan.
Persze kinek a pap kinek a papné....:-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:32
#976
hétfőn eladom a kbc és rv ket, a random számlámon visszaveszem. T+3 nap után utalás haza, majd a randomhoz. Utána vége a KBC s pályafutásomnak
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:30
Előzmény: #973  Törölt felhasználó
#975
majdnem 4 szeres :-) 100 ft odavissza vs 380 ft odavissza
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:29
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#974
link

Randomnál használható telefonok listája Mobilbrókerhez
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:29
Előzmény: #968  wyl
#973
ohh mar 6-8 éve annak?! én meg azt hittem hogy csak kb 5 :)
kereskedjen retro árakon!! :) Milyen kis mókásak voltak a KBCs fiuk, azt hittek, hogy majd ezt is szépen beveszi a magyar, hiszen olyan lusta volt eddig, simán lesarcolhattak őket akar a HAROMSZOROS határidős jutalékkal is, még ez is simán belefér! Haat ez van, ez most nem jött össze.

Egon igazi Kamikaze, ha ismered személyesen, akkor szerintem csak mosolyognál a "jelenségen". :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:27
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#972
A mobil kereskedési rendszer letölthető és megy samsung galaxy s esetében, az meg ugye androidos. Külön androidos alkalmazás tudtommal még nincs.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:21
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#971
errol beszelek, szerintem olyan 5 evvel vannak elmaradva a piactol!! :)
Az olyan nagy ugyfelek fognak ott maradni, akiket kulon hiv a broki, hogy most ezt vedd meg azt vedd, de a kicsiknek ezen az aron mar tenyleg horror. szerintem.

a dkj transzfer olcsobb, mint a penz transzfer. jelenleg. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:20
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#970
errol beszelek, szerintem olyan 5 evvel vannak elmaradva a piactol!! :)
Az olyan nagy ugyfelek fognak ott maradni, akiket kulon hiv a broki, hogy most ezt vedd meg azt vedd, de a kicsiknek ezen az aron mar tenyleg horror. szerintem.

a dkj transzfer olcsobb, mint a penz transzfer. jelenleg. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:17
Előzmény: #962  wyl
#969
en azzal tamasztottam ala, hogy megmondtam nekik, hogy 3200 forintrol van az OTPm még mindig, es ők nem kerdeztek es nem is kellett olyan papirt bevinnem amin barki által le lett volna irva, hogy ez honnan van! a brokercegek csak az eladasokat kozlik, a veteleket soha!!
En megneveztem a 4 ceget, ok ha akarjak leelenorzik, hogy minden nap vegen az elmult 2 evben valoban megvolt a reszvenyem, aztan ennyi.
en tudom, hogy megvolt ha az apeh ellenőrizni akarja akkor nyugodtan megteheti, en allok elebe!! az hogy ebbol a 4 cegbol 2nel sosem volt ilyen fifo rendszer az eddig sem erdekelt, es ezutan sem fog.
wyl 2011. 06. 18. 10:15
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#968
Ez a külföldi rv.vásárlási lehetőség ilyen kondíciók mellett amolyan parasztvakítás a köbön.:)
Lehet, hogy több száz külföldi rv. kereskedésére ad lehetőséget a rendszer, de milyen áron.?
Biztos sokan örülnek a német amerikai, stb részvény vásárlási lehetőségeknek, de irreálisan magas a jutalékuk és konverziós (1, 2, 3, esetleg 4% ???) költségek is terhelik és továbbra is egyirányú (LONG) kereskedési rendszert dt lehetőség nélkül kínál. Tehát shortolni day-tradelni ezeknél nincs lehetőség!!! Ellentétben egy fx piaccal, amit irásaikban burkoltan lefikáznakak a KBC-sek.
Pedig sztem tök mindegy melyik (kbc, fx) piacot választja valaki, ha nem képes a kockázatait kezelni bármelyikkel pórul járhat, csak az időtartam a kérdéses…..
Véleményem szerint sok kisbefektető fog beleragadni, esetleg ha mostanság magasabb szinteken longol bele. A real árakról nem találtam tájákoztatót,habár az usa rv-ek realja általában több szolgáltatónál is elérhetők. (pl yahoo, stb) Szóval nemtudom kinek is éri meg ez, de majd az idő megmutatja.
Ezekkel a külföldi részvényekkel kb 6-8 éve az ebrokernél kereskedtem hasonló kondíciók mellett, mint amit most nyújt újdonságként július 01.-től a KBC
Amúgy az elemzéseikhez pár szót: Nem akarom bántani az Equitas elemzőjüket, de volt alkalmam nekem és másoknak is megismerni a (BudaCash nyilvános fx versenyek 2007 és 2010 alkalmából is), ahol 1-2 hét alatt sikerült leamortizálnia nullára a számláját. Az ilyen elemzőknek sztem nincs hitelessége, legalábbis az én értékrendemben biztosan nincs. De bárki is elemezget a „közös pénzen”, mert ugye semmi sincs ingyen, így ezek a szolgáltatások sem, akármennyire is annak kiáltják ki.
Véleményem szerint az fizessen elemzésekre, aki hisz benne, igénye van stb. Ezt nem demokratikus, ha az is viseli a terheit akinek nincs szüksége rá.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:09
Előzmény: #953  bronz
#967
ha neked a brokerceged azt mutatja ki, hogy azt adtad el, akkor az ugy is tortent?!? ne már!! ez hol van leirva?!?
ha en az X brokercegnel 1000 forinton veszek piros reszvenyt, es az Y brokercegnel 2000 forinton veszek piros reszvenyt majd eladom az Y brokercegnel a reszvenyemet, akkor a jelenlegi szabalyok szerint ÉN dontom el, hogy melyik reszvenyem lett eladva!! azaz irhatom az adobevallasba, hogy nekem 2000ftrol van meg az 1e piros reszvenyem!
a brokercegek csak eladasokat kuldenek az APEH felé SOHA nem kuldenek beker arat!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:07
Előzmény: #848  McLain
#966
Még csak egy napja vagyok randomos :)

Beregisztráltam online, elmentem a sarki Tescóba. Kislány mondta, hogy már hónapok óta nem regisztrált senkit, de tegnap már én voltam a harmadik. Naszóval, az online kitöltés kb 5 perc, a Tescóban újabb 5, és amikor eljöttem, már aktív is volt a hozzáférésem. Beléptem, egyből felkínált egy START nevű alszámlát, amire felpakolnak 5000 Ft-ot, amivel játszhatsz, próbálkozhatsz. Erre a számlára nem tölthetsz fel, és levenni is csak 5000 Ft ellenében tudsz, de ha nyereséged van az 5000 Ft-on felül, az a tied, ha elbukod, max azt az ötezret bukod, ami úgyse a tied. Kipróbálásra jó.

Nem kell Digipass, amivel az Equiotasnál nyűglődtem (sose volt épp nálam, amikor kellett volna).

A normál számlád egyenlegét fel lehet tölteni kis felár ellenében bankkártyával, van mobil kliens iOS-re és Symbianra (egy Androidosat azért értékelni tudnék). A felületek szerintem szépen meg vannak csinálva, szebb, színesebb, mint az Equitasé. Ennyit tudok elsőre mondani, tranzakciót még nem hajtottam végre.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 10:04
Előzmény: #952  szigma
#965
Orr a lenyeg! Nekem elfogadta a papirfuzetes verziot! Ha tudod, hogy a reszvenyed megvan 3 eve, es csak ugy dtzel vele, hogy az minden korulmenyek kozott megmaradt, akkor nincs ilyennel gond!!
es itt most a 3200 forintos otprol beszelunk. a keszletertekelesemben jelenleg 5801rol van meg, de kit erdekel?!? en 3200rol tartom es kesz. A brokercegnek nem kell, es nem is tud kiadni ehhez igazolast, mivel nyugodtan kereskedhetek egyszerre 4 cegnel es ugy még jobban tudom varialni a dolgokat.
nem tudom anno melyik ceg vezette be ezt, dehogy pl ez fontosabb legyen, mint a jutalek merteke azt azert kotve hiszem! :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 09:37
#964
a készletértékelési probléma engem annyira nem zavar, de ezekkel a jutalékokkal kivel akarnak versenyképesek lenni???

link

0.45% külföldi részvényre? Noooormális???
Ez vételre+eladásra 0.9%, ami több, mint egy NyEU index átlagos változása egy nap, tehát daytrade-del ki se lehet termelni ezt. A forgalmuk így 0 lesz.

Még a külföldi díjcsomagban is magas a 0.25%/0.3% forgalomtól függően, de ebben a csomagban a bux lesz irreálisan drága.

Vártam, hogy mikor vezetik be a külföldi kereskedést, de így marhára nem jó. Még megvárom, hogy lejárjon a DKJ-m, aztán én is lelépek.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 09:25
Előzmény: #962  wyl
#963
Adót az EQ alapján fizetek. Egyébként jelenleg EQ nál csak tbsz en kereskedem (hétfő reggelig), és ott csak fifo van. A normál EQ számlámon van a többi készletértékelési lehetőség
wyl 2011. 06. 18. 08:47
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#962
Ok, ez egy dícséretes dolog,ha így csinálod, De arra nem gondoltál, hogy egy esetleges apeh ellenőrzés során a bizonyítás a Te feladatod. Mivel támasztod alá az igazadat amikoris az Equitas renszere tök más adatokat mutat nyereség szempontjából?
Megkérdezik, hogy miért is fizetsz kevesebb adót?
Na ez a teljesen fölösleges dolog. Ez, hogy van jelenleg készletértékesítési rendszer az EQ-nak és ez nekik nem jelent semmilyen téren többletet.. sem rendszerfejlesztésben, sem költség terén...ugyanis megvan már…….Viszont a tradernek előnyt jelent, ha van, mert alkalmasint megkíméli a fölösleges munkáktól és és a magyarázkodásoktól....
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:45
Előzmény: #953  bronz
#961
Bronz:

"nem mindegy, hogy mikor realizálod azt az adó miatt."

Olvass figyelmesebben, ugyanis azt írtam, hogy tök mindegy melyik pakkot adod el, ugyanannyi a nyerőd, egyedül adóhatása lehet a dolognak, ha a különböző eladások között év váltás van. (az adókuegyenlítés miatt összességében az adó is ugyanannyi leszámítva azt az esetet ha a két eladás között 3 év telik el).

Egyébként a példád:

Volt 7.500.000 Ft-od, vettél 100 db Richtert 40k-n, meg még 100-at 35k-n. Most 38k az árfolyam. Eladsz 100 db-ot.
A.) A 35k-n vetteket adod el. Portfólió: 100 db Richter, 3.800.000 Ft pénz. Egyenleg: 7.600.000 Ft.
B.) A 40k-n vetteket adod el. Portfólió: 100 db Richter, 3.800.000 Ft pénz. Egyenleg: 7.600.000 Ft.

Mindkét esetben ugyanannyi Richtered, ugyanannyi szabad pénzed van és mindkét esetben ugyanúgy 100e Ft-al nőtt az egyenleged.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek