Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2017. 11. 26. 04:00
Törölt hozzászólás
#2060
hdl11
hdl11 2017. 11. 25. 21:34
Előzmény: #2056  Törölt felhasználó
#2059
Igen, valóban jó kis cég az RC. Szépen gyarapszik a forgalma 1-2 éve még csak 9-10 között ingázott most meg már a 6-7 hely között van a top 10 legnagyobb forgalmú brókercég között.
BUX hati kereskedésnél még már évek óta 1-2. helyen van kötésszámban és összforgalomban is.
Egyébként BEVA szempontból is jobb a KBC-nál, mert itt 5x annyi összegig van biztosítva a pénzed.
hdl11
hdl11 2017. 11. 25. 21:27
Előzmény: #2057  salaxx
#2058
Ez ha jól olvasom a KBC döntése (ami azért született meg, mert nincs elég forgalom rajta, valamint jobb áron tudnak teljesülni az eladások és a vételek közvetlenül a német, stb... piacokon), szóval szerintem a Randomnál továbbra is lehet kereskedni a Béta piacon.
Egyébként a Random forgalma ezen a piacon közel van a KBC-hez (kevesebb mint 20% a különbség köztük míg a teljes BÉT forgalomnál a KBC kb 130%-kal nagyobb forgalmú) így kb dupla annyi százalékot jelent nekik a teljes BÉT-es forgalomhoz képest a BÉTa piac forgalma. Nem hiszem, hogy feladnák.
salaxx
salaxx 2017. 11. 25. 16:22
#2057
a BÉTa kereskedés megszűnése a Mifid II következménye vagy ez KBC saját hatáskörű döntés? (szóval a randomnál lehet továbbra is BÉTan) kereskedni?
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 11:49
Előzmény: #2054  Törölt felhasználó
#2056
Az RC-t ismerd meg, próbáld ki demoban a Randit, a Random Interface-t, amely exe file.Több banki hátterű brókercégnél semmilyen törekvés nincs a szolgáltatás színvonalának emelésére, a díjaik pedig azért magasak mert azért hozta ide őket az anyabank, h minél több osztalékot vegyen ki a leánybankból és ezáltal vigyen ki az országból.
A hazai brókercégek forgalma: https://bet.hu/oldalak/adatletoltes
A Random kötésszámban már megelőzte a kbc-t.
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 11:45
Előzmény: #2054  Törölt felhasználó
#2055
Az legyen zavaró számodra ha külföldi banki hátterű és csak azért van itt h kivigye a profitot.
Az RC-nál megvan a kapcsolat a vezetőség és az ügyfélkör között a konferenciákon, amelyek nyilvánosak bárki számára, VF és tulajtársai alapították anno az Equitast, amelyet a kbc-nek adtak el, aztán mint vezetők egy ideig még ott maradtak, aztán megalapították a Randomot.
A tulajdonosok szakmai pályáját nézd, Tóth Nándor aki alapításkori RC vezető és még mindig tulajdonos a cégben az OTP Alapkezelő igazgatósági tagja, amúgy az Ingatlan Alapkezelőnél ügyvezető. 
Ezek a vezetők elkötelezettek a hazai tőkepiac iránt, a BÉT-en dolgozó szakemberek is tisztában vannak ezzel, több BÉT-es rendezvény volt már, Bozsik Balázs a BÉT egyik igazgatója is elismeri Virág Ferencet, korábban több mindenben működtek együtt.
Nem a banki háttér számít, a Thomas Peterffy által alapított IB sem banki hátterű mégis tőzsdén jegyzett brókercég elég magas saját tőkével.
Az számít h a társaság vezetősége vállalja-e a nyilvánosságot, amely a bizalom alapja, Virág elnök úr az RC-t be szeretné idővel vezetni a BÉT-re, amely azt jelenti h transzparens megbízható társaság a Random, hiszen a tőzsdére menetellel a média középpontjába lehet kerülni, továbbá rendszeres negyedéves jelentések, ez pedig minden bizalom alapja.
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 09:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#2054
Nekem van számlám a KBC és az Erstenel, szerintem a KBC felülete érthetőbb és onlineba van a portfoliód, de mindkét felületről elmondhatom, hogy megbízható volt eddig részemre. Ha volt kérdésem válaszoltak időben. Én maximálisan megvagyok elégedve mindkettővel. Nem kis ideje tőzsdézek, de eddig semmiféle nagyobb gondom nem volt egyikkel sem. Az RC nem ismerem, számomra zavaró, hogy kicsik, azért nem is döntöttem mellettük, de attól még lehet, hogy nagyon jó szolgáltató, ahogy leírjátok. Mindenkinek magának kell eldönteni szerintem, hogy mik az elvárásai, saját korlátai, és az szerint választ céget.
X9Z5 2017. 11. 25. 08:18
Törölt hozzászólás
#2053
X9Z5 2017. 11. 25. 08:11
Törölt hozzászólás
#2052
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 07:14
Előzmény: #2047  Törölt felhasználó
#2051
Ez egy nagyon félrevezető lista, vigyázzatok! Ehhez képest a KBC-nél a külföldi kereskedés valójában sokkal olcsóbb, az OTP is 0.35% direktbrókerrel - amiben benne van 5 valósidejű ársáv is, és sztem az Erste is olcsóbb lett, ezek régebbi árak.
X9Z5 2017. 11. 24. 23:24
Törölt hozzászólás
#2050
deszcsakafi 2017. 11. 24. 21:27
Törölt hozzászólás
#2049
Snapsz
Snapsz 2017. 11. 24. 21:25
Előzmény: #2038  treff
#2048
2017. december 1-jét követően a PETI-ből indított tranzakciók már a WebBrokerben teljesülnek, a megbízásokat a megjelenő új képernyőn lehet megadni a már ott megszokott módon.


Mi az az ott megszokott mód? A PETI így jó ahogy van.
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 20:06
Előzmény: #2046  Lajos50
#2047
http://www.brokermonitor.hu
Amúgy a kbc-nél az alapvető gond h fióktelep és brüsszelben próbálják meg eldönteni h mi a jó az ügyfeleknek, lényegében semmi mozgástere a helyi vezetőknek, akik Budapesten dolgoznak, továbbá a kbc egy merev bank, nem reagál a piaci igényekre, nem fejleszti folyamatosan az online kereskedési felületet. Anno kiváló brókercég volt, 2013 óta fióktelep.
Lajos50
Lajos50 2017. 11. 24. 19:53
Előzmény: #2045  Törölt felhasználó
#2046
Van egy olyan oldal ahol a brókerdíjakat lehet összehasonlítani?
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 19:43
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2045
Azért a Random és a Degiro sokkal jobb, ha szétnézünk nemzetközi szinten találunk sokkal jobb brókereket a kbc-nél. Minden brókercég más miatt éri meg, egyik a hazai piacon a legjobb, másik nemzetközi részvény, másik tőzsdén kívüli ügyletek, szóval nincs olyan h ez v az a legjobb, az egyes eszközosztályokat figyelembe véve kell értékelni. Lehet h Random jobb a Degiro-nál a hazai piacra, de a Degironál meg elérhető olyan részvény is amely olyan tőkepiacon van amely a BATS-on nem érhető el, vagy egyáltalán nem likvid. Attól függ szóval milyen eszközre van szükség, kinek mi a jó, és melyik terméket melyik brókercégnél a legelőnyösebb elérni.
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 19:10
#2044
szerintem nem olyan szar igaz 100 oldalt el kell olvasni én egy betüt sem,babla minden szerzödés.jo ez erre a kis idöre
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 19:09
Előzmény: #2042  kukker
#2043
Még ha rendben is van minden nagyon drágák a szolgáltatások és legfőképp ott a kompromisszum a külföld és profi csomag között, nem lehet a 2-t ötvözni. A devizaváltás pedig azért nagyon drága, több Ft eltérés, míg a Random Brokernél szinte középárfolyamon kapsz $-t,  €-t.
A kereskedési felülete pedig 20.századi a KBC-nek, semmi fejlesztés, továbbá semmi közvetlen kapcsolat az ügyféllel, ami a Randomnál megvan. KBC egy nagyon unalmas brókercég, semmi többletet nem ad, semmi kiugrót, pedig a piacon nem lehet a babérokon ülni, hanem fejleszteni kell, Hernádi Zsolt erről is gyakran beszél a Corvinuson a MOL stratégiája kapcsán. A kbc forgalma pl töredéke a 2008-asnak, több brókercég is megelőzte azóta a rossz stratégiája miatt.
kukker 2017. 11. 24. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#2042
Nem tudom, hogy miért is sok a rossz tapasztalat.
Kb 3 éve van KBC-nél számlám külföldi részvények miatt. Nekem évente 2-3-szor van valami apró gondom, vagy kérdésem-kérésem, eddig mindig flottul ment mind emailen, mind telefonon.
A megbízásokkal nem volt gondom, a valutaváltás rendben, a megbízások rendben, utalások rendben, a webes felület rendben, én egy kicsit értetlenkedem, hogy ennyi gond hogyan jön elő többeknél.
Passzolom tényleg, nekem kényelmes, rendben van, gyorsak és segítőkészek és nem vág földhöz a számlavezetési díj...
Túl szerencsés meg túl türelmes lennék? :)
-bubu-
-bubu- 2017. 11. 24. 18:21
Előzmény: #2039  treff
#2041
mi ez, hogy modernizálják?? 
azt jelenti, hogy el lesz baszva mint a fórum ? :o) mert akkor én is pápára teszem öket teljesen 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek