Topiknyitó: Portfolio 2017. 12. 21. 22:24

Katalán választás: az elszakadáspártiak állnak gyõzelemre  

Ugrás a cikkhez
Választásokat tartottak Katalóniában csütörtökön és este 9 óra után érkeztek is az elsõ eredmények a szavazatok számlálásának elindulása után. Az jól látható, hogy rendkívül szoros eredmény várható, a leváltott korábbi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2017. 12. 22. 00:50
#9
Ezt a felállást és rá adott, adandó Fideszes reakciókat majd tegyük el akkorra, amikor a Fideszt győzi le 3-4 párt összefogása. Előre kódolva van ebben a kettős mérce csodálatossága:)
-pny
-pny 2017. 12. 22. 00:31
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Remélem, nálunk is lesz ilyen és mindenáron el akarnak majd szakadni a romák. Viszik fővárosként Felcsútot és a fővajdát is királynak. A kisvasútat ajándékba adjuk, szerintem az ittmaradók vannak annyira nagyvonalúak, hogy habár az ő pénzükből született ez a cigány giccs, örömmel átadják a szakadároknak. Vihetik a proli zsenijüket és a piros pöttyös fenekű féleszűt is magukkal. És végre létrehozhatják az álmukat: félázsiát Európa közepén. Tőlem aztán körbe is kerítésezhetik az egészet. Sőt, talán jobb is lesz úgy. Csak történjen már meg végre...
gambadoro 2017. 12. 21. 23:46
Előzmény: #4  _Bekre_Pal_
#7
azért most komoly nyomás alatt szavaztak
mekkora a spanyolok aránya katalóniában?
gambadoro 2017. 12. 21. 23:46
Előzmény: #3  butykos
#6
ez mennyiben releváns az elszakadás kontextusában?
minden magyar magyarországon él?
engem inkább a katalóniában élő spanyolok érdekelnének
és egyáltalán nem biztos, hogy elszakadnak
pitcairn2 2017. 12. 21. 23:42
Előzmény: #3  butykos
#5
akkor érdekes dimenziók nyílnak meg, hiszen tonképpen mindegyik település szavazhat arról, hogy:
a) Katalóniához szeretne tartozni
b) Spanyolországhoz vagy
c) egyikhez sem:)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 21. 23:39
Előzmény: #2  gambadoro
#4
Szerintem annyira nem.
Csak egy vélemény.
szerintem annyira karakán, mint az angol amikor brexitelt, vagy a magyar amikor újra szavaztak/szavazza a nert
butykos 2017. 12. 21. 23:36
Előzmény: #2  gambadoro
#3
Arra leszek kíváncsi, ha sikerül a függetlenedésük, vajon a tartomány határán kívül élő katalánok mit fognak kezdeni. Átköltöznek az új nemzetállamba, vagy megpróbálnak valamilyen formában hozzájuk csatlakozni. :)
gambadoro 2017. 12. 21. 22:24
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez egy karakán nép
Nem kádárnépe

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek