Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 22. 19:50

JÓSDA topik  

Várom a választ,rossz időt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 16. 19:09
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
A richternél a beszállási pontott hosszú távra gondoltam!
Bár, ha 34800-34900-ról visszapattan, akkor rövid távon is érdemes belevágni.
Törölt felhasználó 2009. 08. 16. 19:05
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#319
Tisztelt Möbius!

Rég nem láttam tőled ilyen jó előrejelzést, talán így hirtelen egy jutott eszembe, amikor az OTP-re egy napjára mondtad, hogy +- 3%! Le a kalappal!

Ha van rá lehetőséged, akkor ezen a topikon megosztanád velünk a heti bejegyzéseidet is, mert sajnálattal látom a különbözö (OTP) topikok már rég nem az RV szól! Régebben olvasgatam őket, de manapság nem vissz rá a lélek, hogy végigböngészem őket! Előre is köszi!

A Richterrel kapcsolatos nekem az a véleményem, ha forgalommal felfele indul el csak akkor érdemes beszálni, mert nagyon beszükült! (cc 37900-tól)
Törölt felhasználó 2009. 08. 16. 18:42
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
Kedves Möbius, nagyon szépen köszönöm az előrejelzést. Megpróbálok ennek megfelelően cselekedni. Elhatároztam,h tanulni fogok, ki szeretném ismerni a tőzsde világát, tudom,h h mint mindenhez kitartás és szorgalom szükséges. Emelem kalapom! Zongi
Törölt felhasználó 2009. 08. 16. 18:35
Előzmény: #316  recluse82
#317
Nézzük először kiértékelésképpen és kiindulási alapul az elmult hét eseményit:
A 33. Hét kiértékelése.
A hétre rányomta a bélyegét a nemzetközi vizeken tapasztalható profitrealizálás, volatilitás.
OTP:Az előre jelzett támaszok között pattogott az árfolyam, valóban ez a tartomány már a kockázatot jobban vállalni tudók terepe volt.
Összességében enyhén emelkedett heti szinten (+2,5%-ot péntektől péntekig, az előző péntekhez képesti heti csúcs pedig 8% volt)
EGIS: oldalazott (péntektől péntekig 1,2%-ot csökkent, a csúcs +2,8% volt)
TVK: A határozott vételi felhívás helyesnek bizonyult (heti szintű záró változás +12%, a legkedvezőbb napig, azaz csütörtökig +15%)
Tehát előző heti prognózis zömében helytálló volt.

VÉLEMÉNY A KÖVETKEZŐ 34. HÉTRŐL

A piac továbbra is volatilis (nagy ingadozások várhatók), harcok fognak folyni az alsó és a felső támaszok környékén. Elképzelhető egy lágy korrekció, ami alapja lehet a további emelkedésnek, mivel a fő emelkedő trend még nem tört meg. A márciusban kezdődött , majd kis pihenő után a júliusban folytatódó emelkedés elbizonytalanítja a befektetőket, azaz a hangulat egyre idegesebb, ami heves reakciókat vált ki árfolyam ingadozások formájában.
Általánosan tehát semlegesnek ítélhető meg a következő hét, a kevésbé kockáztatni szeretők számára a CASH növelése javasolható. Az elemzésben járatosabb , napi szinten is jobban eligazodók számára egy-egy alsó támaszról való visszapattanáskor a vétel javasolt.
Az egyes papírok önálló élete kifulladni látszik, a vezető nemzetközi indexek pontosabb követésére számítok a magyar részvények tekintetében.
A bankpapírokkal nincs baj, az FHB-ban még mindig van növekedési erő a múlt heti rally után is, bár érdemes megvárni egy kisebb korrekciót mert rövid távon az eddigi rally elakadt.
Középtávú befektetők számára a bankpapírok vétele javasolható.
Az OTP –nél ellenállási szint a 4500, ezt elveszítve 4300 alatt már a trend megtöréséről beszélhetnénk.
Nagyobb a valószínűsége azonban a 4500-5000 közötti ingadozásnak.
Ez alatt azt is értem, hogy a rövid távú ingadozás alatt helytelen lépés az ijedtség miatti veszteséges eladás: tehát TARTÁS.
Az EGIS tekintetében oldalazást vagy enyhe időleges visszacsorgás várható, de középtávon vissza fog térni az emelkedés.
A TVK is kifutotta magát egy időre, tehát az irány lefelé várható.
A Richternél látok lehetőséget az emelkedésre.
recluse82
recluse82 2009. 08. 16. 14:39
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#316
Kedves Möbius!

Én nem nyaggatnálak az email címemmel csak arra lennék kíváncsi hogy este lesz e itt a topicba még vmi jövő héttel kapcsolatos prognózis? Köszönöm
Törölt felhasználó 2009. 08. 16. 06:58
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#315
Az én saját gondolatom az hogy megy tovább hétfőn minden már mult héten is volt ilyen "dráma" kedden, mert ha esés van akkor dráma ha emelkedik happy ez közhagulat !

Emelkedni fogunk de ezt szerintem az otp-n látszik majd legjobban kicsik már előtték a puskaport ,talán még a richterbe látok fantáziát!

Hmm majd figyelünk és kiderül!!!

Nem régen vágtam bele ÉLESBE de nagyon sok a spekuláció talán rutinnal azt is kilehet hazsnálni saját malomba hajtani!

Csak azt nem értem hogy a SZAKEMBEREK tényleg ennyire mellé fognak vagy NEM akkarják nyilványosan "jósolni" anyagi okokból!/elemzőkre gondolok nem az itteni fórumra /
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 22:15
Előzmény: #308  kolibri
#314
Nos, kedves Kolibri, kérlek írj néhány iránymutatást a jövő hétre. Remélem nem probléma. (Bár a múlt héten is kértem, de Möbiuson kívül senki nem tett le semmit.)
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 20:36
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#313
Möbiusz kiszúrta a fülescsészét a tvk chartján ahogy gondolom mások is:) a célárat már kb teljesítette is, úgyhogy csak lassan a vétellel.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 19:19
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Alapvetően senki, néhány ismerős kivételével, aki kb. ugyanazt olvashatja , mint itt vasárnaponként.
Tehát nincs semmi értelme.
Elnézést kérek mindenkitől, de a válasz ugye az email címem megadásával járna, s nem győzném a parttalan kérdések megválaszolását.
Ha pedig nem válaszol valaki egy címére érkezett levélre, az udvariatlanság.
Maradjunk a nyilt fórumon.
Többen ezenkívül megróttak, hogy az irányok, várható árfolyamok megadása után miért nem szólok, hogy el kell adni.
Ezt még egyetlen elemzőtől sem láttam, hogy ha pl. az elemzése után emelkedik a részvény árfolyama, akkor szerdán beszól: eladás , mert ez a maxiimum.
Elégedjetek meg azzal, ha nyilt beírások születnek, s az irányok általában (70-90%-ban) helyesek.
Mindenki önállóan tőzsdézik, itt csak némi gondolatébresztő prognózisokról van szó.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 19:07
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#311
Valaki aki kéri ezeket az elemzéseket kapot már valaki ????
Mert olyan szorgalmasan kéritek???

Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 18:33
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Möbius, kérlek nekem is küldj az elemzéseidből!
Attila csai669@gmail.com
Előre is köszi!
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 18:03
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#309
Kedves Möbius!
Én is nagyon szivesen venném, ha kaphatnék a hirleveleidből. Amiket olvastam eddig, azok bejöttek. Grat hozzájuk.
Az e-mail címem: grunciprog@gmail.com
Előre is köszönöm.
kolibri 2009. 08. 15. 14:32
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#308
komám!....ha olvasnád a cégekkel kapcsolatos híreket nem élnél sötétségben:)).........egissel kapcs megemelt célár hír volt.....ezért emelkedett 2x is.....+ jólett a gyj.....möbi nem mágus......csak egy balfék aki a sok hiba mellett néha betalál.......de ez csak a naggyszámok törvénye alapján, szigorúan......semmi több
amúgy ha megy a piac, akkor minden megy.....még a kicsi és szar papírok is......funda nem számít.......majd rájösz:))
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 09:16
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
Sziasztok Möbiusz rajongók és Möbiusz.

Gratulálok az eddigi teljesítményedhez, kiváló. Én mégis óvva intenék mindenkit attól, hogy ilyen szinteken bevásároljon, mert eléggé megnőtt a kockázat-hozam arány és jómagam nem hiszek a TA-ban, előremutató indikátor nincs, még Möbiusz indikátor sem. Te is csak a múltból tudod meríteni a jóslataidat. Éppen ezért én nem jósolni jöttem ebbe a topikba, mert én nem tudom mi fog történni jövő héten. Ellenben hiszek a fundamentumokban és a gazdaságelemzésben és a mostani szintek higgyétek el nagyon drágák. Szóval Möbiusz funok csak óvatosan, mert a bukót nem Möbiusz szenvedi majd el helyettetek, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lesz igaza, de nem kell feltétlen rábízni magatokat és a pénzeteket valakire, próbáljátok magatokat képezni.

Sok sikert a továbbiakban is Möbiusznak és a rajongóinak A Válságban.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 21:48
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#306
Azért nem semmi Möbius már ott tart, hogy majdnem bármelyik kisrészvényt fel tudja vinni.
ha azt írja, hogy a tvk a legjobb üzlet lesz a héten, akkor hétfőn 3100 felett lesz mert elkezdi mindenki venni.
Gratulálok... remélem továbbra is így megy neki és meg lehet lovagolni a farvízét.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 21:39
#305
Szia Möbius.
Kb másfél hónapja nagyon kapacitáltál mindenkit, h vegyen Egist. Akkor fel is pattant 17e körülről 18900-ig (te ott adtál el), majd vissza.
Akkor sokat élcelődtünk, h bezzeg te kiszálltál mi meg maradtunk a lecsóban :)
Én is kiszálltam 3 hete.
Most 21e fölött is járt, tehát ha tartom - jó lett volna nekem.

2 kérdésem lenne: Te akkor tudtad, sejtetted, számítottál rá, eljöhet eddig?
Ezt mutatta a Möbius index? :)

A másik, h most tudnál mondani szintén egy ilyen emelkedő trendben lévő papírt (A TVK-ról volt már szó)

Nagyon megköszönném, h válaszolnál :)

Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 21:26
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Möbi, nekem is légyszi!
kelkaposzta72@yahoo.com
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 20:56
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#303
Miért nem fizetsz be egy grafikonrajzolóra és próbálsz elemezni Te magad? A pénzt nem dugják a zsebedbe.Olvass és tanulj,akár innen a netről.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 20:56
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Üdv Möbius!

Az Otp-s topicban írtam tegnap, hogy ha van rá mód örömmel venném én is "hírleveleid". (Nem türelmetlen vagyok félre ne értsd, csak mivel az egy pörgősebb topic nem tudom, hogy olvastad-e, kommentemet. Itt nagyobb a valószínűsége.)

vtibor79@gmail.com

Előre is köszönöm!

Kellemes hétvégét!
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 20:41
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
Möbi!
Légyszíves heti előre jelzésedbe szólj pár szót Egis TVK párostól is!

Köszi

Topik gazda

1otp
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek