Topiknyitó: Portfolio 2010. 02. 18. 14:18

Jobbik: "Nem akarjuk, hogy az ország beledögöljön az IMF-hitelbe"  

Ugrás a cikkhez
Nem tervezi a Jobbik, hogy megtagadnák az IMF-hitel visszafizetését, egyszerűen csak nem akarják, hogy "beledögöljön" az ország az adósságteherbe - olvasható a Jobbik gazdasági kabinetfőnökével készült interjúban a párt gazdasági programjáról a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128838
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 20. 09:33
Előzmény: #110  jumbo2
#120
Egyik sem.
Törölt felhasználó 2010. 02. 20. 00:22
#119
Törölt felhasználó 2010. 02. 20. 00:01
#118
lehet ez nektek nagyon idegen, de a nemzeti radikalizmus most az egyetlen út, mely a nemzetünk fennmaradásához kívánatos egyszerűen nincs más félre kell tenni minden kisstílű egyéni érdeket és összefogva, megtervezve hazánk jövőjét, együtt küzdeni egy SZEBB JÖVŐÉRT!!!!
minden igaz emberre szükség van!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 23:57
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
hitelt csak olyasmire szabad felvennie egy nemzetközösségnek, melyből olyan vállalkozásokat finanszíroz, melyek kitermelik a hitel visszafizetéséhez szükséges pénzeszközöket és megújulva gyarapítják a közösség vagyonát
tokos. 2010. 02. 19. 22:05
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
Miutan van nemi hitelem nekem is, sok szempontbol ertheto a dolog.

A problema az egesszel az, es ezst nem en talaltam ki, hogy rosszkor szuletunk, es rosszkor halunk meg,

Oregen kellene szuletni amikorra mar sikerult kitermelni a nagyobb lakast, vagy a hazat, az autot, igy konnyen tudnank gyereket vallalni, fel tudnank nevelni, aztan, mire kirepulnek, mar eleg lenne egy egyszobas, vagy masfelszobas is, amiben a csecsemokorunkban bekovetkezo halalunkig elvegetalnank.

Ehelyett a legtobb ember kirepul az eletbe, amit, ha nincs csaladi tamogatas elkezd egy alberletben, a gyerekeket akkor vallalja, amikor nem feltetlenul tudja megadni nekik, amit szeretne, aztan megoregszik, es mikorra egyenesbe jon esetleg meg is hal, .

Na mondjuk ezt a szar sorrendet egyengeti valamelyest a hitel, persze, ha esszel, ertelmes dolgokra veszik fel.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 21:56
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Ja, és az államok is első sorban a folyó fogyasztásaikra vesznek föl hitelt, bocsájtanak ki állampapírokat, nem a beruházásaikra. A beruházásaikat szerintem tartalékokból kell megoldaniuk, profittermelő vállalkozásokra pedig szintén nem alkalmasak.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 21:53
Előzmény: #113  tokos.
#114
Jól látod, mind azt, hogy a hitel az nyereségtermelő vállalkozások finanszírozására és nem előre hozott fogyasztáséra való, és azt is, hogy az államoknak sokkal inkább tartalékokkal kellene rendelkezniük, mint hitelekkel.

Mint ahogy pl. a biztosítók sincsenek eladósodva, nekik is tartalékaik vannak, nem hiteleik...
tokos. 2010. 02. 19. 21:46
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#113
Szerintem akira nem a hitelt, mint olyant iteli el, hanem a fogyasztashoz kapcsolodo hiteleket. A vallalkozoi hitelekkel semmi baja.
tokos. 2010. 02. 19. 21:46
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#112
Szerintem akira nem a hitelt, mint olyant iteli el, hanem a fogyasztashoz kapcsolodo hiteleket. A vallalkozoi hitelekkel semmi baja.
jumbo2 2010. 02. 19. 21:35
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#111
"habár Te még elfogadod az állami eladósodottság tényét egy bizonyos szintig, én már egyáltalán nem. "
Sokszor leírtam, hogy megtiltanám az állam eladósodását. 0% adósság a kívánatos.

Ennek sajnos jelenleg csak államcsőddel van realitása az országok döntő többségében.
jumbo2 2010. 02. 19. 21:28
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#110
Moderátor vagy a fórumon? Esetleg pf alkalmazott?
Erre már rákérdeztek ma, nem jött válasz.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 21:13
Előzmény: #107  malachy
#109
Így van, a korrupció is rémisztő. Az viszont szerencsére örvendetes, hogy végre legalább egy részük le is bukik, el is kapják.

De ebben a topicban előtte nem erről volt szó.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 21:11
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#108
Akira, visszakanyarodtunk a jó régi témánkra. Oda, amiben nem értünk egyet. Továbbra is azt mondom, hogy te nagyon földhözragadt vagy és egyébként éppen a saját gondolatsorod világított rá, hogy egy ilyen pénzügyi rendszerben egyszerűen ki sem tudod kerülni a hitelt. Amit valami ördögtől való dolognak tartasz. Pedig nem az és nem a gonosz liberális gazdaságpolitika hívta életre az elmúlt évtizedekben, hanem ez már jóval korábban létezett. Éppen fordítva történt, a hitel, a tőkemobilitás és a globalizmus alakította ki ilyenné a mai pénzügyi rendszert.

Te hiszel a szabad versenyben, hiszel a gazdasági racionalitásban. Ezért nem értem, hogy miért nem tudod elfogadni, hogy az összgazdasági hatékonyságot javítja, ha a tőke térben, időben és a gazdaság különböző szereplő között átcsoportosítható. A pénzügyi rendszer pedig ezt végzi.
malachy 2010. 02. 19. 21:03
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#107
ja, persze. Amit ezek műveltek a fejünk felett, nem az a rémisztő. Már naponta viszik el a rendőrök őket, de véletlenül sem azon sajnálkozol hogy egy bűnbanda vágta tönkre ezt az országot (ismét, ebben profik).
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:57
Előzmény: #104  loxo
#106
hosszú hónapok óta nem tapasztaltam se elsőre, de többedre
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:49
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#105
Hála a Jó Istennek ,ti már beledöglöttetek!
Tudod ,sokunknak sokkal fontosabb Magyarország, mint az SZDSZ!
"És ezt nagyon őszintén mondom!"
loxo 2010. 02. 19. 20:31
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
Nincs igazad! Valóban több van benne, mint ami első olvasatra tűnik.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:31
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Azoknak akik még hisznek Magyarország feltámadásában.

link
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:27
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
Vannak nickek akiket nem lehet pontozni .
Véletlenül pont azok akiknek nyomnám a pluszt!
Igaz (kipróbáltam), minuszt sem lehet adni nekik. Akkor igy biztosan korrekt a rendszer.
Köszönjük a véleménnyilvánítás szabadságát!!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#101
lehet, de se a lexikális, se a tudás, se a melamkólia, se a humor nem jelenik meg benne.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek