Topiknyitó: Portfolio 2010. 02. 18. 14:18

Jobbik: "Nem akarjuk, hogy az ország beledögöljön az IMF-hitelbe"  

Ugrás a cikkhez
Nem tervezi a Jobbik, hogy megtagadnák az IMF-hitel visszafizetését, egyszerűen csak nem akarják, hogy "beledögöljön" az ország az adósságteherbe - olvasható a Jobbik gazdasági kabinetfőnökével készült interjúban a párt gazdasági programjáról a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128838
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 20:00
Előzmény: #64  jumbo2
#100
drop,

A szakmai részben egyre jobban egyetértünk, habár Te még elfogadod az állami eladósodottság tényét egy bizonyos szintig, én már egyáltalán nem.

Ahogy nem tartom alkalmasnak a legtöbb embert arra az alacsony pénzügyi kultúráltságuk miatt, hogy hitelt vegyenek föl, az államokat sem tartom a "pénzügyi kultúráltságuk" miatt erre alkalmasnak.

Abban a vitában, hogy a jobbik mennyire szűklátókörű, mennyire radikális, és mennyire populista, nem kívánok részt venni.

Sokkal szívesebben beszélgetnék arról, hogy ha nem veszek magyar állampapírt, mert nem bízom az állam "pénzügyi kultúrájában", de nem veszek más állam (Euro és dollár alapú) ország állampapírtaiból sem, hasonló okok miatt, és a bankok pedig nem valódi termelő vállalkozásoknak helyezik ki a betétesek pénzét, hanem vagy állampapírban tartják, amelyet az államoo elherdálnak, akkor vajon milyen eszközben érdemes a pénzügyi megtakarításokat tartani?

És most ne gyere az arannyal, mert az arany kenyérre vagy energiára váltható értéke is erősen összefügg fent említett anomáliákkal, kockázatokkal. Továbbra is leginkább az alapvető, helyettesíthetlen fogyasztási cikkeket termelő vállalkozásokban hiszek hosszú távon, úgymint az élelmiszer- és energiaipar...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:38
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#99
Fel idegesítettek :)

Valakinek nem tetszett hogy Magyarnak tartom magam.

De ha libsi megfogalmazásban kéne megfogalmaznom akkor : Gyűlöletkeltésért ( amit részemről csak védekező mehanizmusnak tartok )
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:34
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
megjöttél a francia sítúráról?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:29
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
na mind egy én nem akarlak bántani (gúnyolni sem)
van neked elég bajod amúgy is:)))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:28
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
Pénznyelővel egészen kultúrálltan lehet vitatkozni, esze vág,mint a borotva
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:27
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
tavaly május óta vagyok itt, nem két éve (1999 májusában indult a portfolió)
a TF? Testnevelési Főiskola?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:25
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
Persze, hogy ismétlem magam. A bértopikoló lemez is baromi unalmas (azon kívül, hogy sértő), én erre teszem fel az én lemezemet. Csak nálam feltűnőbb, mert ugyanaz a nick. Te meg a 15. nickeddel teszed fel a Jobbik lemezeket.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:25
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#93
"Lehetetlen vele normálisan kommunikálni, sokan ezért inkább hagyják is a fenébe."
lehet mazohista vagyok, de engem szórakoztat egy ideig pénznyelő:)))))
persze nem akarok neki semmi rosszat Ő ilyen:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:23
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Az orosz válság környékén, '98-ban regeltem a TF-re. Annak kiszámolását, hogy ha most 2010 van, akkor az hány évvel ezelőtt volt, rádbízom. A PF-re pár évvel később jöttem.

Egyébként jól emlékszel, 2 évvel ezelőtt valóban azt írtam, hogy "közel 10 éve"...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:23
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
"Te vagy képtelen az érdemi vitára. Abban meg amit művelsz, abban meg nem kívánok részt venni. Ennyi. "
99%-ig megjósolható mondatok:)
olyan mint egy lemez, amit mindig felteszel max. néha újítasz egy kicsit rajtuk:)))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:18
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
nyomok rád egy pluszt:))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:17
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#89
a múltkor még 10 év volt, de 2002-re is emlékszem ami 8 éve volt:) volt egyáltalán 12 éve portfolió fórum?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:16
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
"meghátrálsz?"

Eszemben sincs. Te vagy képtelen az érdemi vitára. Abban meg amit művelsz, abban meg nem kívánok részt venni. Ennyi.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:16
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#87
A 6%-ot a Zorbán követelte, és megigazmondta, azóta mantrázzák a jóstehetségét is.
Jobbik vétlen!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:14
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Kalo6, másolj be egy olyat, amikor veled személyeskedtem pl. De kereshetsz másokkal kapcsolatosat is. Hajrá.

Az gondolom feltűnt, hogy nekem 12 éve ugyanez a nickem, pedig biztos nyomtak már rám páran. Csak én nem adtam okot arra, hogy kitiltsanak.

Már leírtam párszor, de megismétlen: kb. 12 év több ezer hozzászólásából biztosan előfordult néhány, ami nem volt teljesen higgadt/korrekt. A különbség a stílusban, az arányokban van, meg talán abban, hogy én tudok elnézést is kérni.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:12
#85
"magyarország gyarmatosítása
Hazánk beolvasztása a nemzetközi "bankárhatalom" által az "Új Világrend"-be, éppen most történik. (Az önálló nemzettudat, nemzeti érdek, nemzeti kultúra megsemmisítésével párhuzamosan.)

Jelenleg az önmagukat a fejlett nyugati világhoz tartozó társadalmaknak valló országok beolvasztása folyik egy új, a nemzetközivé vált „bankárhatalom” által irányított hatalmas birodalomba, melyet az amerikai elnökök „Új Világrendnek” neveznek. Ez a háttérben működő hatalmi központ uralja a pénzek áramlását, a tömegtájékoztatást, és ezen keresztül a vezető politikusokat, illetve pártjaikat. Leghatékonyabb eszköze pedig a manipulált tömegtájékoztatás: az országos újságok, rádiók, televíziók. Nem véletlen, hogy ezek nálunk is külföldi érdekeltségű tulajdonban vannak. A „közszolgálatinak” csúfolt médiák pedig a kormány „pénzcsapjának” szigorú pórázán működhetnek, szűk mozgástérrel.
Ennek a folyamatnak része az Európai Uniónak a valós egyenjogúságon alapuló szövetsége helyett birodalmi kormányzósággá való alakítása, melyben a tagállamok elvesztik függetlenségüket, mind politikai, mind gazdasági értelemben. Mindehhez kapcsolódik az önálló nemzettudat, nemzeti érdek, nemzeti kultúra megsemmisítése.
Az elmúlt húsz év során Magyarországon nem alakult ki valós, a nemzeti érdekeket megfogalmazó, és azokat hatékonyan képviselő civil társadalom! Mi ennek az oka?
Az idegen mintára létrehozott, jelenlegi politikai-társadalmi berendezkedés működési rendje az egykamarás parlamenti működés."

link
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:10
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
meghátrálsz?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:09
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Nem, kedves Zoli, személyeskedni, sértegetni, ill. visszaélni a normális fórumozás szabályaival te szoktál, amiért már több, mint tízszer kitiltottak innen néhány hónap alatt.

Érdemben vitázni veled nem lehet, érveid nincsenek, csak szélsőjobbos cikkeket tudsz másolgatni, a saját gondolat meg kimerül a személyeskedésben. Nem kívánok a továbbiakban rád időt pazarolni. Felesleges és értelmetlen.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:08
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Így igaz, ahogy mondod.
Ez a legellenszenvesebb dolog, hogy folyamatosan vádol valamivel, amit ő folyamatosan elkövet.
És még nagy hanggal, le is tagadja. "Szemünkbe" hazudik. Szörnyű ...
Lehetetlen vele normálisan kommunikálni, sokan ezért inkább hagyják is a fenébe.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:58
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
te kéred számon, hogy veled személyeskednek
folyamatosan azt teszed - az elvtársaidon kívül - mindenkivel

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek