Topiknyitó: Portfolio 2010. 02. 18. 14:18

Jobbik: "Nem akarjuk, hogy az ország beledögöljön az IMF-hitelbe"  

Ugrás a cikkhez
Nem tervezi a Jobbik, hogy megtagadnák az IMF-hitel visszafizetését, egyszerűen csak nem akarják, hogy "beledögöljön" az ország az adósságteherbe - olvasható a Jobbik gazdasági kabinetfőnökével készült interjúban a párt gazdasági programjáról a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128838
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:25
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
rendben. részemről zárva az ügy.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:22
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Az a félmondat nem elsősorban neked, hanem annak a másik véresszájúnak szólt.
A politikai véleménynyilvánítás körében folyó polémiák során azt útálom a legjobban, ha valaki anélkül kezdi el szidni a másik felet, hogy előtte pontosan tájékozódna azzal a témával kapcsolatban, amiről véleményt formál.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:17
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
semmi közöm a jobbikhoz.
csak jeleztem, hogy milyen udvarias voltál a másik trotyikba!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:08
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Azt mi sem szeretnénk, hogy az ország beledögöljön az IMF hitelbe, de azt igen-igen kívánjuk, hogy a Jobbik beledögöljön az országba.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:02
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
liberalis,

Sőt, a konzervatizmus azt jelenti, hogy ragaszkodás (nem visszatérés) a jól bevált rendszerekhez... :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:58
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
"agyilag zokni" osztod az észt?)))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:52
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
"radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan"

Hát szerintem ez éppen a konzervativizmus ismérve.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:34
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
"radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan"

Nem, nem ezt mondják a radikálisok. A radikálisok azt mondják, hogy "akasszuk föl a királyokat!"

A mérsékeltek pedig azt mondják, hogy ami eddig baromság volt, azt azonnal abba kell hagyni (ld. a bankok a betéteseik pénzén történő államadósságnövelése), de a korábban, barom módon vállalt kötelezettségeket teljesíteni kell. Többek közt azért is, hogy fájjon, és hasonló baromságot eszébe se jusson egyik jövőbeli kormánynak se megtennie.

Az a baj, hogy a kádári szocializmus látszatjóléte is hitelből volt és nem gazdasági teljesítményből, de ez sem fájt eléggé ahhoz, hogy megakadályozza a későbbi kormányokat/népet abban, hogy ismét hitelből teremtse meg a szintén időszakos látszatjólétet.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:23
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
hroka,

Nem, nem szimpatizálok a jobbikkal, és nem vagyok radikális.

Radikális az lenne, ha a felvett hiteleket államcsőd nélkül "leírnánk" (bár ez egyenlő lenne az államcsőddel), az nem radikális, ha a baromságról, a további állami eladósodásról, hitelfelvételről lemondanánk. Erről persze amilyen gyorsan csak lehet.

Az a radikális, ha valaki a jeges vízben majd meg fagy, erre beugrik a tűzbe, de az nem radikális, ha csupán kijön a jeges vízből, megtörölközik és felöltözik az évszaknak megfelelően.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 10:05
Előzmény: #1  Portfolio
#31
Valószínű minden dollár és euro alapú államadósságot vissza kell fizetnünk az utolsó centig. Amit Antal József elmulasztott, azon már kár sírni, múlt századi történet.
Most a legfőbb cél inkább az legyen, hogy a gazdaság fejlődjön, és fokozatosan csökkentsük az államadósságot, mert évi 1200 milliárd Ft kamatfizetés ablakon kidobott pénz!!!
Azért az vicc, hogy a nyugati országok fuldokolnak az államadósság terhe alatt, Kína meg nem tudja hová tegye a pénzét...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 10:02
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
"Ha rajtam múlna, és a bankoknak megtiltanám, hogy a betéteken állampapírt vegyenek, kötelezővé tenném, hogy a betéteket termelő vállalkozásokba fektessék. Ne adhassák tovább kölcsön az államnak, hogy az elherdálja."
te JOBBIK-os vagy Magyarok Szövetsége szimpatizáns:)
azt mondod, mint a radikális gondolkodók
radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:57
Előzmény: #24  jumbo2
#29
drop,

"Szerintem itt a fórumon sokaknak van állampapírjuk.

Tőlük elvennéd a pénzüket? "

A befektetések kockázatáért nem kellene vállalniuk a felelősséget maguknak a befektetőknek? Még akkor is, ha állampapírról is van szó.

Nem mindegy, hogy egy állam ma dől be az elmúlt évek felelőtlen eladósodása miatt, vagy majd későbbre odázzuk újabb hitelekkkel?

Lásd a görögöket, pl.

Na, ezért visítozom már évek óta, ha meghallom az állampapír szót a kockázatmentesség fogalmával egy lapon, és ezért magyarázom itt is mindenkinek, hogy miért nem veszek állampapírt soha.

Mert egyszerűen nem bízom az államban, se a magyarban, se másban. Mindenütt csak legalizált maffiózókkal van tele, ez lett a nagy demokráciából.

Egyébként pedig csak gondolj bele, hogy ha egyre többen is azon a véleményen volnának, mint én, hogy elvből nem vesznek állampapírt, a végén vajon kitől venne föl hitelt az állam? Az állam eladósodásához az is kell, hogy legyen az állampapírra vevő, így valójában csak attól fogadom el az állam eladósodásának kritikáját, aki maga még sose vett államkötvényt, azaz sose járult hozzá az állam eladósításához.

Ha rajtam múlna, és a bankoknak megtiltanám, hogy a betéteken állampapírt vegyenek, kötelezővé tenném, hogy a betéteket termelő vállalkozásokba fektessék. Ne adhassák tovább kölcsön az államnak, hogy az elherdálja.

Bár tudom, hogy ez a saját farkába harapó kígyó tipikus esete, de az államnak, mint szabályozónak a maga hülyeségei ellen is illenék szabályokat alkotni - nemde?

Egyébként ki más alkothatna az állam számára betartandó szabályt? Talán én? :)

loxo 2010. 02. 19. 09:53
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Ez egyébként tetszik! Itt is lenne mit kapargatni!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#27
"Drop, teljesen felesleges a vita vitaképtelen emberekkel."

Mondom másképp:

Fegyvertelen emberrel úriember nem folytat szellemi párbajt... :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:42
Előzmény: #24  jumbo2
#26
"Az ecuadori lapok címoldalán kivétel nélkül az ország külső adósságának ügyét tárgyalják. A fővárosi Expreso idézte Rafael Correát, aki bejelentette, hogy az államadósság eredetét 16 hónapig vizsgáló bizottság tagjai megtalálták azt a 200 politikust és pénzügyi szakembert, aki felelős az ország eladósításáért 1976 és 2006 között. A legnagyobb példányszámú liberális El Universo azt a mondatot emelte ki a baloldali elnök beszédéből, hogy nem csak bíróság elé akarja állítani őket, hanem meg akarja tagadni a törvénytelen, a korrupció révén felhalmozódott tartozás kifizetését. A lap egyelőre három érintett ország – Brazília Spanyol, és Olaszország - hiteleivel kapcsolatban közölte, hogy a bizottság törvénytelenségeket állapított meg azokról. "

ragdós lesz az ecuadori példa
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:34
Előzmény: #24  jumbo2
#25
"9
Az államadósság terheinek csökkentése
Az elmúlt húsz év:
Hazánkat az elmúlt évtizedek politikája az államadósság növekedésének meredek lejtőjére küldte.
Ma már mintegy 1200 milliárd forintot költünk évente csak kamatfizetésre, a tőkevisszafizetés egyre csekélyebb
Ezt a tételt a teljes politikai vezetés érinthetetlennek tartja – fizetjük, ha belerokkan is az ország.
A szebb jövő:
Tiszta gazdasági alapokkal megteremtjük a költségvetés egyensúlyát, megállítjuk az eladósodási folyamatot; az eladósodottság
szintjének kiszámítható leépítéséről törvényt alkotunk.
Radikálisan felülvizsgáljuk az eddig folytatott államadósság-politikát, beleértve visszamenőleg a ’70-es évektől felvett
hitelek feltételeit is, a felelősök megnevezésével együtt. Ezzel együtt tárgyalásokat kezdeményezünk a törlesztés és vissza-
fizetés feltételeinek újbóli meghatározása céljából, a növekedést lehetővé tevő könnyítésekkel, beleértve az adósság egy
részének leírását is.
Törvényben rögzítjük, hogy az állam nem vehet fel hitelt működési kiadásaira, csak olyan fejlesztésekre, melyek megtérülése
nemzetgazdasági szinten bizonyítható."

részlet a JOBBIK programjából
forrás : link
jumbo2 2010. 02. 19. 09:27
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Szerintem itt a fórumon sokaknak van állampapírjuk.

Tőlük elvennéd a pénzüket?

De ha van megtakarításod egy bankban, akkor a bankodnak biztos van egy halom állampapírja. Ha nem fizeted vissza a meglévő államadósságot, akkor vagy

1. a bankod becsődöl, vagyis nem kapod meg a betétedet
2. kibocsájt az állam újabb államadósságot, amiből megmenti a bankot (bár válószínűtlen, hogy valaki megvenné az új adósságot)

Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:20
Előzmény: #21  jumbo2
#23
régi kölcsönök visszafizetése, az új kölcsönökből, majd azoké a még újabbakból ez tényleg egy kívánatos út:)))

"Akkor most kinek és mit nem fizetünk vissza? "
én senkinek semmit nem fizetnék vissza:))) raboltak már eleget itt nálunk az elmúlt 500 esztendőben
takarodjanak ki a Kárpát - medencéből

na most igaza van pénznyelőnek agresszív voltam:)))
amúgy egy szolid, békés, galamblelkű kedves, okos stb. vagyok:)))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:12
Előzmény: #21  jumbo2
#22
Drop, teljesen felesleges a vita vitaképtelen emberekkel. Sem a hozzáértésük, sem a vitastílusok nem vitaképes. Egy kocsmában se mész semmire gazdasági összefüggésekkel és logikus érvekkel.
jumbo2 2010. 02. 19. 09:10
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Inkább a Jobbikos "főközgazdász" állítását kommentáld a '80-as évek adósságairól, ami nyilván már régen vissza lett fizetve. Persze nyilván új adósság lett helyette kibocsátva, de a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz.
Akkor most kinek és mit nem fizetünk vissza?

Hogy is van ez?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek