Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 19. 10:26

Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t  

Ugrás a cikkhez
Elképesztő tételben adja Dr. Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója az OTP papírokat: a bankvezér a mai bejelentések alapján közel 7,8 milliárd forintnyi OTP részvénytől szabadult meg. A mostani nem az első alkalom, hogy vezető beosztású OTP...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=186877
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 20:27
Előzmény: #38  BenedekAkos
#40
Nagyon kétlem, hogy most bármelyik nagy külföldi bank az OTP felvásárlásán gondolkozik, bármilyen árfolyamon. Az Unicredit örül, ha minél kevesebb tőkét kell betolni a magyar leányába az árfolyamrögzítés miatt, nemhogy másik magyar bankot vegyen.
p-b 2013. 07. 20. 20:27
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#39
lehet, hogy péntek du. már vissza is vette a pakkját, tradelt egy jót, oszt közben nyert 1 mrd-ot.:))
BenedekAkos 2013. 07. 20. 20:24
Előzmény: #36  p-b
#38
Az is lehet, hogy a Navracsics bejelentése csak másodlagos ok. Ilyen árfolyamon akár még az Unicreditnek is vonzó lehet egy nagyobb OTP csomag.

p-b 2013. 07. 20. 20:23
Előzmény: #34  BenedekAkos
#37
megveszi felcsútot foci csapatostúl :)
p-b 2013. 07. 20. 20:21
Előzmény: #32  BudFox
#36
Szerintem is,.... dee ott a vidi vip páholyában meg egyéb helyen erről (miért) nem beszél(hett)ek. Miért a navracs bejelentése után katapultálta csak a pakkját a piacra? Jóval előtte is tudomást szerehetett volna, s korábban is adhatta volna magasabb áron is. Szóval nagy haverok nem lehettek, s ezután gondolom még akkorák sem lesznek. Biztos betett viktátornak többek között a Bajnaiéknak adott otépé támogatás is. Vagy fenese tudja milyen motívációk feszülnek egymásnak aszínfalak mögött... Demján után Csányi is megy a levesbe!?...
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 20:20
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Mi lett volna a sokkal jobb megoldás? Ha egy nappal később csinálja már csak 7 milliárdot kapott volna.

Szerintem ez volt a legjobb megoldás, mert nyilván az a cél hogy minél inkább beijessze a kormányt: összeomláshoz vezet a terv. Ehhez nem árt egy látványos árfolyam zuhanás.
BenedekAkos 2013. 07. 20. 20:16
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#34
És szerinted mit kezd most Csányi a pénzével?

Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 20:09
Előzmény: #32  BudFox
#33
Nekem azért kicsit hihetetlen hogy végleg ki akár szállni mert akkor biztos talált volna valami sokkal jobb megoldást.
BudFox
BudFox 2013. 07. 20. 20:06
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
szerintem e mögött a mostani sztori mögött semmiféle terjeszkedés, bank megvétele , stb. nem áll.

itt most tényleg a devizahiteles kormányjavaslat / törvény állhat a háttérben.

de szerdáig megtudjuk, a kormány szerdán teszi közzé az elképzeléseit....a héten csak "szondázták" szerintem a piacot.

egy biztos : szerdán óriási mozgások lehetnek.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 20:06
Előzmény: #20  BudFox
#31
"Hajrá Fidesz - a magyar embereknek segít , ezt ne feledjétek !"

Hogy lehetne ezt felejteni?!
Mind a pár százezer drága magyar Fideszes testvérének segít bizony! A kb 8 millió idióta , aki még 20 év múlva is ezt az ámokfutást nyögi, az meg nem magyar ember, kutya labanc mind.
A rohadék Német Amerikai Izraeli OTP is megérdemli, hogy szívjon. Drága Magyar bank kell nekünk, drága Magyar Simicska vezérigazgató úrral.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 19:57
Előzmény: #26  BenedekAkos
#30
hetfön reggel 8kor megkapod aválaszt hogy mindent eladott a cége
csak az a 10000darabja maradt.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 19:57
#29
Ekkora tételt csakis forgalomban lehet eladni, azt meg ugye csinálni köll! Majd azt kell figyelni, hogy Sanyi bácsi és felesége az Opus kötvényektől is megszabadul-e. Ha igen, akkor véglegesen ki fog szállni a bankos sztoriból és az eddig is meghatározó mezőgazdasági portfólióra összpontosít és teszi magát másképp megkerülhetetlenné, igaz immáron Szingapúrból irányítva. Amúgy 8 milliárdért vajon hány disznót lehet venni?
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 19:55
Előzmény: #25  BudFox
#28
Pont arra gondoltam hogy nem az OTP venné meg, hanem valami "egyéb" megoldást találtak, amibe a versenyhivatal nem tud belekötni.
BudFox
BudFox 2013. 07. 20. 19:53
Előzmény: #26  BenedekAkos
#27
miért, mennyi maradt még neki ? úgytudom hogy 10.000 az egyik cégnél. de a másikaknál pontosan mennyi is ?
BenedekAkos 2013. 07. 20. 19:50
#26
Ha menekülne, mindent eladott volna. Ez szerintem inkább csak egy jelzés - belengeti az árfolyamot. Csányi nem fogja eladni a maradékot, ha mégis, akkor viszont nagy baj van.

BudFox
BudFox 2013. 07. 20. 19:34
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
igen, azt mondom mind Fundamax fórumtársunk.

ha bármiféle üzlethez kéne az OTP -nek a készpénz, akkor nem az igazgató adogatná el a saját megtakarításait.

másrészről pedig ilyen nagy cégek nem az "alkalmazottak" félretett pénzeiből szoktak terjeszkedni.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 19:05
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
A versenyjogi problémák megkerülésére gondoltam.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 19:00
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Az MKB megvételéhez most nem kell pénz. Részben azért mert nem szokás vételárat fizetni a szerződés aláírása előtt. Márpedig ha lesz ilyen szerződés, akkor még a PSZÁF (októbertől MNB) és a GVH engedélye is kell majd hozzá. Tehát a vételár kifizetése még akkor is nagyon sokára lenne, ha már lényegében megállapodtak volna. Ezen kívül simán le lehet bonyolítani részvénycserével. Végül a vételár vagy jelképes (1 EUR), amihez nem kell pénz, vagy valódi, (mondjuk az MKB saját tőkéjét közelíti olyan helytállási kötelezettségek beépítésével, amivel hosszú távon a bajorok többet fognak fizetni, mint az OTP). Ha viszont valódi akkor száz milliárdos nagyságrend, nem 8 milliárd. Arról nem is beszélve, hogy Csányi likvidál, nem az OTP. Az MKB vevője pedig nem Csányi lenne magánszemélyként, hanem az OTP.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 17:27
Előzmény: #20  BudFox
#22
Én úgy tudom hogy CSányi már szinte befejezte a tárgyalásokat az MKB megvételéről.
Nem lehet ez a háttérben ?
Commodore64
Commodore64 2013. 07. 20. 16:53
Előzmény: #20  BudFox
#21
Ide is beírom :

VG nem véletlenül vitte ki a Fotexet anno. Így visszatekintve a lehető legjobb döntést hozta meg akkor, annak ellenére ha ez sok befektetőnek bosszúságot is okozott. Egy olyan vállalkozást mondjatok, ami ma ebben az országban biztonságban van?!
Csányi kicsit elkésett.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek