Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 30. 15:46

Itt a bejelentés: a horvátoknak elõbb lesz eurójuk, mint nekünk  

Ugrás a cikkhez
Az euró bevezetése növeli Horvátország globális, politikai és gazdasági hitelességét, valamint eszközt jelent a gazdaság fejlesztéséhez - jelentette ki Andrej Plenkovic horvát kormányfõ hétfõn Zágrábban, az euró
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
airmax_2_0 2017. 10. 30. 15:46
Előzmény: #1  portfolio
#2
Kívánom, hogy sikerüljön...
Azért az megfontolandó, hogy 80% fölötti állami és kitudja milyen mértékű vállalati+egyéni adósság állománnyal mennyire tudjak majd adott esetben a görög utat elkerülni...
Bár állítólag a görögök állatira jól vannak... No majd kiderül hogyan lesznek, ha megkezdődik a kamatok emelése...
andare 2017. 10. 30. 16:07
Törölt hozzászólás
#3
ts3 2017. 10. 30. 16:14
Előzmény: #2  airmax_2_0
#4
Azért az eurón kívül, a görög politikai vezetésnek is volt egy csöpp köze ahhoz ahova jutottak.
kardkovacsi 2017. 10. 30. 16:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Igen ez sajnos a legfontosabb ki nem mondott érv Matolcsyéknál, hogy akkor nem tudnának lopni orrba szájba.
kardkovacsi 2017. 10. 30. 16:26
#6
A tranzakció költségekhez. Van egy kisvállalkozásom. Szoftvert gyárt külföldre ad el. Tranzakció költségek. Eleve a bank mivel devizautalás 6.5 dollárért írja jóvá a pénzt a számlámon. T+2 elszámolás van, azaz két napig túl a bank pluszba a pénzemen. Mivel a költségeim is devizában keletkeznek egy devizás bankkártyát is fenn kell tartanom ami 50-60 dollár per év. A váltás. Kb. 3-5 forint körül van dollár esetén szinte az összes banknál. Euró hasonló %-os arányban. Nagyjából 1-2%-ot ellop a bank mert ugye egyik se akarja vállalni a kockázatot vagy időt fordítani arra, hogy naponta többször jegyezzen árat. Részükről is logikus érv ez, mert volatilis a piac és nem éri meg időt neki.
Ha eurónk lenne ez az összes költség gyakorlatilag zéró lenne. Ez az amit tőlem Matolcsy ellop azzal, hogy nem képes bevezetni az eurót.
andare 2017. 10. 30. 16:35
Törölt hozzászólás
#7
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 30. 18:45
Előzmény: #6  kardkovacsi
#8
"Ha eurónk lenne ez az összes költség gyakorlatilag zéró lenne." Ha ez igaz, akkor nincs más dolgod, mint a cégednek nyitni külföldön egy számlát. Pölö kinézed, melyik bank milyen ajánlata tetszik, aztán (tfh. nem elég nekik szkennelve elküldeni a doksikat) kinézel egy jó kis telelő/nyaraló terepet a környéken, és pihenés közben egyik munkanap megnyitod (de ma már elég sok helyen lehet on-line intézni a nagy részét, ha igazolni tudod, hogy a cég évek óta működik, nem terrorista/pénzmosó stb. vagytok... és még lehetne ragozni).
 "Ez az amit tőlem Matolcsy ellop azzal, hogy nem képes bevezetni az eurót."  Bármennyire is rühellem ezt a tolvaj bandát, azt kell mondjam: azért vannak legális lehetőségek, csak élni kell velük. Jobb, mint sopánkodni. (Persze el kellene már kergetni a rákba ezt a maffiózó bagázst, de láthatjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, pláne nem fog gyorsan bekövetkezni...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 30. 19:56
#9
"Az euró bevezetésével egyrészt kiküszöbölhető lenne az árfolyamkockázat, másrészt a devizaátváltásból fakadó tranzakciós költségek is jelentősen csökkennének, ami még vonzóbbá tenné az országot a külföldi turisták szemében." Hehe, én még emlékszem, amikor a DM volt a de facto "hivatalos" fizetési eszköz :) Ha EUR lesz, az azzal "üzérkedő" boltosoknak, stb. bevétel-kiesést fog okozni. Biztos a bankok is nagyon örülnek majd neki... :)
pitcairn2 2017. 10. 30. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
speciel az EKB is gyalázatos teljesítményt nyújt...
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fzuV
sok tekintetben még az MNB-t is alulmúlja...
pitcairn2 2017. 10. 30. 20:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
kevesebb mint 20 év alatt több mint 600%-al robbantotta fel a mérlegét...
https://fred.stlouisfed.org/series/ECBASSETS
ez a gyalázatos shit-show lenne az áhított etalon?!
BudFox
BudFox 2017. 10. 30. 20:31
Előzmény: #11  pitcairn2
#12
csak ezt akarják bemagyarázni hogy milyen jó az Euró nekünk meg stb...
aztán a saját házuk táján kéne először rendet tenni :-))
persze ha bevezetnénk eltűnne egy csomó mozgástér nekünk...és ez nem biztos hogy olyan jó lenne nekünk.
pitcairn2 2017. 10. 30. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#13
a bankbetétek elinflálásában is "jobb volt" az EKB az utóbbi években az MNB-nél...
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fzv5
siralmas, hogy ilyen opciók közül kell választani...
pitcairn2 2017. 10. 30. 20:34
Előzmény: #12  BudFox
#14
a következő válság alatt valószínűleg be fogják dönteni az eurozóna körüli kis valutákat az euro nevezetű shit-show védelmében
ez kétségkívül az eurocsatlakozás mellett szól
gambadoro 2017. 10. 30. 20:44
Előzmény: #14  pitcairn2
#15
hát éppen ezért fognak belépni orbánék az utolsó pillanatban
bár én inkább 18-ra tippelek most 20-as belépéssel
ha nem nyer a fidesz akkor biztos a 18
ha nyer akkor is nagy a sansz
azzal együtt h az alacsonyan maradó kamatokon kívül semmi előnye nincs az eurónak
az netto hülyeség, hogy majd emiatt magasabbak lesznek a fizetések lásd szlovákia
egyedül pozsonyban jó a bér de kizárólag Bécs miatt
40 km
el lehet képzelni
mindenhol máshol a magyar alatti a fizetés vagy annyi
kardkovacsi 2017. 10. 31. 12:06
Előzmény: #8  upgrayeddAKS
#16
Úgy látom nem érted a problémát. Ha Magyarországon élsz akkor forintra van szükséged, nem? Forintban fizeted az alkalmazottad vagy forintban veszed ki az osztalékot. Egyszer úgyis át kell váltanod akkor pedig bukod a váltás költségét tök mindegy hogyan próbálsz nagyon okosnak tűnni.
Igen vannak de akármit csinálsz a váltás költsége 1-2% lesz ha nem 100e-es tételekben váltasz. Nézd meg mennyiért váltja át a bankod a devizát forintra ha kint vásárolsz, de még a nagyon új és nagyon trendi Transferwise  (feltételezem fogalmad sincs mi ez)  is 1% fölött váltja a dollárt vagy eurót forintra pedig nekik nagyon kedvező váltási áraik vannak.
Mellesleg próbál meg cégként külföldön számlát nyitni. Nem beszélve arról, hogy az megint csak költség mert ki kell menned, az összes magyar cégpapírt hivatalosan le kell fordítanod.
Persze jobb és könnyebb okoskodni mint gondolkodni és utána nézni a dolgoknak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 31. 12:17
Előzmény: #16  kardkovacsi
#17
Már bocs, de össze-vissza "beszélsz". "Mivel a költségeim is devizában keletkeznek egy devizás bankkártyát is fenn kell tartanom..." vs. "Forintban fizeted az alkalmazottad vagy forintban veszed ki az osztalékot." Honnan tudtam volna előre, hogy marhasáokat írsz és/vagy nem bontod ki tisztességesen, mi a problémád? Néma gyereknek anyja sem érti a szavát... Ez egy...   
  "Mellesleg próbál meg cégként külföldön számlát nyitni. Nem beszélve arról, hogy az megint csak költség mert ki kell menned, az összes magyar cégpapírt hivatalosan le kell fordítanod. " Ha nem akarsz utánanézni, és inkább vernyákolni akarsz, akkor megetheted, de én csak segítő szándékkal leírtam valamit, amiből (mivel logikusnak tűnt, hogy már eleve tudod ) kihagytam az európai válllakozási formát. Ez kettő...Persze jobb és könnyebb okoskodni mint gondolkodni és utána nézni a dolgoknak. Ezt meg én is írhatom neked, és én legalább joggal írom :) Ez három... De tudod mit? Úgy döntöttem, hogy teszek a problémádra, és további jó vernyikolást kívánok! Azzal nyilván "beljebb vagy" :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 31. 12:21
Előzmény: #17  upgrayeddAKS
#18
vállalkozási, na :)
  (Btw. magánszemélyként is lehet szlát nyitni, ez persze már vállalkozási formától is függ, stb.) De rájöttem: nem ér annyit ez az egész, hogy vernyákolni / fikázni akarókkal foglalkozzak, amikor csak segítő szándékom volt. Hajrá Magyarország, hajrá idióták, kretének, majmok, stb.! :)
kardkovacsi 2017. 10. 31. 12:31
Előzmény: #17  upgrayeddAKS
#19
Oda volt írva:
"A tranzakció költségekhez. Van egy kisvállalkozásom." - kisvállalkozás, nem egyéni vállalkozó...érted, ez céget jelent okoska. Az a baj, hogy belém akartál kötni és azt képzelted ami beleillik abba, hogy bele lehessen kötni a másikba. Leírtam a problémát, nem? Ha külföldről kapsz pénzt kisvállalkozásként akkor át kell váltanod az eurót/dollárt és ez pénzbe kerül. Tekerheted ahogy akarod. Ha eurónk lenne ez a költség nulla és akárhová tekered külföldi számla, külföldi vállalkozás akkor is költség lesz mert egyszer forintra akarod váltani a devizát mivel itt élsz. Tényleg olyan kurva bonyolult ezt felfogni? Még egyszer, csak hogy értsd. Átváltod a devizát forintra annak költsége van.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 31. 12:53
Előzmény: #19  kardkovacsi
#20
Már bocs, de össze-vissza "beszélsz". "Mivel a költségeim is devizában keletkeznek egy devizás bankkártyát is fenn kell tartanom..." vs. "Forintban fizeted az alkalmazottad vagy forintban veszed ki az osztalékot."  Felfogod végre, hogy abból indultam ki az idióta szöveged alapján, hogy nem kell átváltanod? Nem azt írtad, hogy bizonyos költségelemek, hanem hogy "a költségeim is devizában keletkeznek". Ennyira nehéz a felfogásod, vagy trollkodni akarsz?   "Van egy kisvállalkozásom." - kisvállalkozás, nem egyéni vállalkozó..." Ja, és eddig totál pongyolán fogalmaztál, majd pont most fogsz pontosan, mi? B+, és tényleg nem mikrovállalkozásról beszélünk btw.? Csak ha már annyira pontos akarsz lenni, akkor a 10 fő alatti vállalkozásokra is gondolni kell... nem tudom, hogy az van-e neked, de le is sz..rom, mert kezdesz egyre bunkóbb módon viselkedni, mintha az, amit leírsz, az szentírás lenne, a megmásíthatatlan kinyilatkoztatás, stb. Közben meg össze-vissza csúsztatsz és pontatlanul fogalmazol, de nyilván ezért is én vagyok a hibás... holott én csak azért vagyok hibás, mert ilyen gyökér-mentalitású "honfitársakkal" is szóba állok. :) Ha neked az kell, hogy elnézést kérjek, amiért látatlanban is megpróbáltam segíteni, akkor esetleg megteszem... de nem most, mert , kb. el is fogyott a türelmem, úgyhogy csá... Azaz még pár gondolat, bár segíteni nem tudok vele... váltsd csak nyugodtan a devizádat, ahogy akarod. Ja, és tudtad, hogy a devizaárfolyamok ingadozásána még nyerni is lehet? Na, akkor talán megtudod, mire találták ki a tőzsdét :) De nehogy kötözködésnek vedd, felőlem annyit rinyálsz, amennyit csak akarsz... tudod: vannak, akik mindenben a "veszélyeket" látják, és vannak, akik a lehetőséget. Hátha ez segít, bár erősen kétségeim vannak... nyilván vernyákolni könnyebb meg másokat hülyének beállítani (btw. egy közös IQ-tesztre nagyon kíváncsi lennék, hány ponttal maradnál alul, de ezt már nem fogjuk megtudni... lehet, hogy csak azért vagy rám dühös, mert sz..r napod volt, meg az is lehet, hogy a magyar nyelvtan nem megy neked, amúgy lehetsz akár brilliáns matematikus is, stb. Tudom, hogy nem vagy, de azért hátha jól esett, hogy ilyet írtam :) Ja, és ügyesen tudsz trollkodni... elismerésem. Engem nehéz rávenni arra, hogy egy kvázi-funkcionális analfabétának magyarázzak hosszan dolgokat. De mondom, hogy ebben akár tévedhetek is, mert lehet, hogy érted a magyar nyelvet, csak "valami közbejött"... tumor, brainfart, ilyenek :) Na hagyjuk, mert engem is jogosan érhet az a kritika, hogy nem kérdeztem bele először, nem voltam illedelmes, stb. Dehát nem vagy egyedül a sajátos stílusoddal te sem :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek