Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
süveg
süveg 2022. 10. 30. 05:10
Előzmény: #798  wantuu
#800

Az említett IBKR hitelkamatok:
HUF 22%
minden más 1-10%
No comment.
Underwood 2022. 10. 30. 01:18
#799
Tudnátok segíteni, hogy mennyi az átfutási ideje az IBKR-be történő részvény transzfernek?
Erstéből szeretnék transzferálni. 
Van amire érdemes odafigyelni?
wantuu 2022. 10. 28. 21:46
#798

Na megismétlem, mert az előző hozzászólás szétcsúszott.
- szerintem csak beutalással tölthető az IBKR- OTP-nél sima belföldi forint utalás költség az Interactive Brokershez beutalás
- Interactive Brokers-ről havi egy kiutalás ingyen van bármilyen pénznemben (felette forint esetén 6000ft/utalás, euróban 8 EUR, dollárban 10 usd)
- lehet egyszerre több péznemben egyenleged
- forint számládról az OTP tud bármilyen pénznemben utalni, de ezt egyáltalán nem ajánlom, mert egyrészt rossz árfolyamon lesz a váltás, másrészt drágább lesz az OTP-nél is a banki költség ha külföldi devizában utalsz
Interactive Brokers-nél nem fog senki jobb árfolyamon váltani neked. Tehet olyan pénznemben érdemes beutalni az IBKR-hez, ami most rendelkezésre áll a bankszámládon. Ha forintod van, forintot utalj be, ha euród, akkor azt.A váltást meg már IBKR-en belül érdemes intézni. Gyakorlatban úgy néz ki, hogy bármilyen pénznemben vehetsz részvényt, nem kell előre váltani. Vásárlás utáni váltás attól függ, hogy Cash Accountod van, vagy Margin Accountod.
Cash account esetén az Interactive Brokers automatikusan megcsinálja a váltást - de azt nem tudom hogy rögtön vagy nap végén.
Ha Margin Accountod van, akkor egy USD-s részvényvásárlás után lesz egy pozitív HUF egyenleged és negatív USD egyenleged. Rajtad áll hogy megcsinálod a váltást, ezzel megszüntetve a negatív USD egyenleged, vagy fenntartod a negatív USD egyenleged.
Negatív egyenlegre napi kamatot számolnak fel, itt megnézheted hogy egy évre mennyi a hitel kamata náluk. (Jellemzően évi pár százalék.)
https://www.interactivebrokers.hu/hu/index.php?f=48476
Máshogy is nullázhatod a negatív USD egyenlet, USD részvényeladással, USD beutalással, stb.
wantuu 2022. 10. 28. 21:43
Előzmény: #796  TwoSevebOffsuit
#797
- szerintem csak beutalással tölthető az IBKR
- OTP-nél sima belföldi forint utalás költség az Interactive Brokershez beutalás
- Interactive Brokers-ről havi egy kiutalás ingyen van bármilyen pénznemben (felette forint esetén 6000ft/utalás, euróban 8 EUR, dollárban 10 usd)- lehet egyszerre több péznemben egyenleged- forint számládról az OTP tud bármilyen pénznemben utalni, de ezt egyáltalán nem ajánlom, mert egyrészt rossz árfolyamon lesz a váltás, másrészt drágább lesz az OTP-nél is a banki költség ha külföldi devizában utalsz
Interactive Brokers-nél nem fog senki jobb árfolyamon váltani neked. Tehet olyan pénznemben érdemes beutalni az IBKR-hez, ami most rendelkezésre áll a bankszámládon. Ha forintod van, forintot utalj be, ha euród, akkor azt.A váltást meg már IBKR-en belül érdemes intézni. Gyakorlatban úgy néz ki, hogy bármilyen pénznemben vehetsz részvényt, nem kell előre váltani. Vásárlás utáni váltás attól függ, hogy Cash Accountod van, vagy Margin Accountod.
Cash account esetén az Interactive Brokers automatikusan megcsinálja a váltást - de azt nem tudom hogy rögtön vagy nap végén.
Ha Margin Accountod van, akkor egy USD-s részvényvásárlás után lesz egy pozitív HUF egyenleged és negatív USD egyenleged. Rajtad áll hogy megcsinálod a váltást, ezzel megszüntetve a negatív USD egyenleged, vagy fenntartod a negatív USD egyenleged. Negatív egyenlegre napi kamatot számolnak fel, itt megnézheted hogy egy évre mennyi a hitel kamata náluk. (Jellemzően évi pár százalék.)
https://www.interactivebrokers.hu/hu/index.php?f=48476
Máshogy is nullázhatod a negatív USD egyenlet, USD részvényeladással, USD beutalással, stb.
TwoSevebOffsuit 2022. 10. 28. 20:20
#796
Sziasztok!
Most nyitottam számlát. Az érdekelne, hogy a befizetésnél az IBKR terhel-e valamit és csak beutalással lehet-e (lehetőségnek csak ezt dobta fel) pénzt rakni a számlára. OTP-s számlámmal tervezem a befizetést. Az OTP milyen költséget számol fel és azt kondíciós listában milyen név alatt keressem. Ugyanígy visszafelé, milyen költségeket vonz a kiutalás
Plusz hogyan müködik a számla. Lehet rajta több deviza is egyszerre? És a forint számlámról befizethetek más devizában is?
Köszi a segítséget!
1916 2022. 10. 27. 07:42
Előzmény: #785  nemMargit
#795
Ma reggel vettem dollárt, pár ezret. Normál deviza konverzió tranzakcióval. Szóval nekem ment a váltás. 
wantuu 2022. 10. 25. 21:44
Előzmény: #793  combo
#794

Nem világos, vettél EUR/USD alapú részvényt, és nem történt meg utána a HUF->EUR/USD a váltás? Elvileg nap végén csinálják meg a konverziót.
De nekem margin account van, szóval nem tudom.
combo 2022. 10. 25. 21:41
Előzmény: #791  wantuu
#793
Köszi.
Cash accountom volt eddig. Ha CAD-dal meg tudják oldani az automatikus konverziót, akkor miért nem tudják EUR-ral? Felőlem fel is számolhatják a váltási jutalékokat. Mi lehet ennél jobban befektetési célú váltás?
wantuu 2022. 10. 25. 19:29
Előzmény: #791  wantuu
#792
*váltasz = forintot váltasz EUR-ra, hogy a negatív EUR egyenleget nullára hozd
wantuu 2022. 10. 25. 19:24
Előzmény: #790  combo
#791

CAD-os példa a Cash accountos példa, ha Cash accountod van, úgy fog működni szerintem.
Margin accountal lehet mínuszba menni, ott te döntöd el hogy váltasz, vagy fenntartod a negatív egyenleget a másik pénznemben és fizeted utána a napi kamatot. Napon belül nem tudom van-e kamat, meg kell kérdezni a supportot.
combo 2022. 10. 25. 19:03
Előzmény: #788  8uk52
#790
És amúgy mennyi lesz annak a költsége (kamata), ha negatívba megy az egyenleg, akár csak pár percig? (És akkor majd lehet sakkozni, hogy biztos legyen rajta annyi HUF, hogy át tudjam utána váltani.)
Miért nem tudták megcsinálni úgy, hogy automatikusan megcsinálja a konverziót vételnél, mint a CAD-os példában? Nem értem. :(
nemMargit 2022. 10. 25. 18:43
Előzmény: #788  8uk52
#789
"If Clients want to withdraw funds, IBCE will automatically check first the availability of the currency. If there are insufficient funds available in the requested currency, IBCE will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one."
thx, kérdés, nyomok egy eur withdrawalt, a számlán csak usd és huf van, én hufot konvertálnék, IB mit fog csinálni?
nemMargit 2022. 10. 25. 18:09
Előzmény: #786  wantuu
#787
köszi, ezt is benéztem, direkt megnéztem hol a kamat a tegnapi statementben, sehol, akkor ezért, gondoltam pár nappal elcsúsztatva benne lesz, hát nem
wantuu 2022. 10. 25. 17:58
Előzmény: #785  nemMargit
#786

Köszi az infót, valami ilyesmire tippeltem.
Sajnos IBCE semmiféle kamatot nem ad a szabad egyenlegre többi IB entitással ellentétben. Törvényileg nem adhatnak. :(
nemMargit 2022. 10. 25. 17:36
Előzmény: #784  wantuu
#785

Megjött a válaszuk, a lényeg:
"conversion to base is no longer possible in IBCE unless it is to close a negative balance. We issued a communication on 17th October on this to changes to forex policy to comply with regulations for the IBCE entity"
Általában először a devizát vennéd meg és utána vennél belőle valamit, de így először meg kell venned mondjuk az eurós papírt és aztán konvertálhatsz.
közben a forintra kapsz 14% kamatot, de csak a 3 millió feletti részre(alatta 0%).
wantuu 2022. 10. 25. 14:58
Előzmény: #783  nemMargit
#784
Kiszamolos reddit fórumon valaki ma írt hasonlót. Elméletileg mától valami változás van. Jó lenne megtudni, pontosan mi a helyzet.
(Nekem se megy a váltás úgy tűnik.)
nemMargit 2022. 10. 25. 14:38
#783
Üdv, nektek egyből beutalás után megy a váltás? Nekem hétfői HUF beutalás, ma nem engedi EUR-ra, base currencyre váltani.
combo 2022. 10. 25. 12:09
#782
Köszönöm Wally_Karue válaszait. (Csak nem akarom széttördelni a topicot, inkább lájkolom mostantól.)
Most ott tartok, hogy beutaltam és átváltottam az EUR-megtakarításra szánt összeget IBKR-re. Most ott áll, és őszintén szólva nekem ez jó, jelenleg nem akarok tőzsdézni ilyen viharban. De lehet, hogy szólni fognak érte előbb utóbb. Arra gondoltam, hogy veszek belőle rövid lejáratú európai állampapírokat, amik legalább kinullázzák a tranzakciós díjakat, de kicsit el vagyok akadva, és úgy látom, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű. Csinált már valaki ilyet?
Én ezt számolgattam eddig: Ha veszek egy EUR állampapírt, az (0.1% min. 2 EUR) + (0.0425% min. 2 EUR), ahol a második összetevő az Euronextnek fizetendő. Ez idáig rendben van, de elkezdtem nézegetni az európai államkötvényeket, és az euronext oldalán baromi illikvidnek tűnnek, pl. a jövő januárban lejáró holland NL0011613922 "DKJ"-nek alig volt forgalma, és ilyen 0.99 bid - 1.02 ask ajánlatokat látok, meg egy-két bolondozást (0.5 bid).
Az IBKR felületből abszolút nem vágom, hogy mi fog történni, ha beadok egy vételi megbízást mondjuk 0.995-ös limitáron. Szerintem az belőle, hogy 3 hónap lekötés után kevesebb pénzem lesz mindent egybevetve, mint amennyit beraktam. :) Ilyen 0.5-1 millió HUF körüli összegről van szó, ahol már a minimum EUR-ok is számítanak. Ennél többet nem merek, most tanulom az egészet.
De azt ugye jól gondolom, hogy amikor lejár a kötvény, akkor szépen kifizetődik az IBKR cash számlájára (és akkor már nincs semmilyen levonás, csak a vételnél)?
Most már lassan kevésbé kockázatosnak és olcsóbbnak tűnik valami egyedi részvényt megvenni és napon belül eladni, és ezzel le van tudva az, hogy befektettem a beutalt pénzt...
Suyen85
Suyen85 2022. 10. 24. 21:37
Előzmény: #778  1916
#781
Ez csak formalitás. Nekik az hozza a pénzt ha kereskednek minél több termékkel minél többször. El akarják kerülni, hogy a teljesen kezdők baromi gyorsan elveszítsék a tőkéjüket mert akkor nincs miből jutalékot fizetni hosszú távon nekik. 😄
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2022. 10. 24. 14:04
Előzmény: #778  1916
#780
el. tapasztalat
Szeni
Szeni 2022. 10. 24. 08:55
Előzmény: #776  Suyen85
#779
Szuper, köszi szépen!
1916 2022. 10. 23. 20:30
Előzmény: #777  Suyen85
#778
És azt elhiszik majd hogy hirtelen kb meg 100xozódott a jövedelmem? :-D
Suyen85
Suyen85 2022. 10. 23. 17:47
Előzmény: #774  1916
#777
Mindegyik kérdésre válaszd a legnagyobbat és akkor engedélyezi, ja meg mindenképp válaszd ki a future engedélyeket.
Suyen85
Suyen85 2022. 10. 23. 14:58
Előzmény: #773  Szeni
#776
Szia. Van kötéslista és 20-as könyv is. Én mondjuk SC-vel csatlakozok az IB-hez és ott így néz ki. 
OTP — ImgBB (ibb.co)
lo5o_ 2022. 10. 23. 09:46
Előzmény: #774  1916
#775
Index határidő helyett lehet CFD-t, vagy német/francia turbo certifikátot/mini futures-t venni.
1916 2022. 10. 22. 21:21
Előzmény: #761  1916
#774
Valakinek legyen már tippje plz
Szeni
Szeni 2022. 10. 19. 08:08
#773
Sziasztok! IBKR-nél le lehet hívni valamelyik platformon a részvény kötéslistákat? Valakinek van esetleg tapasztalata, hogy a BÉT valós idejű adatszolgáltatásra történő előfizetéssel milyen mélységig lehet látni az ajánlati könyvet? Előre is köszi!
wantuu 2022. 10. 18. 14:02
Előzmény: #770  Mardel82
#772

Nekem volt hasonló problémám, bár nem az Interactive Brokersnél. A megoldás az volt, hogy a telefonnak több kamerája van, és rosszat használt az applikáció. Volt valami ikon amivel át lehetett váltani másik kamerára, és akkor éles lett.
A másik tapasztalat, hogy érdemes megpróbálni távolabbról fotózni, némelyik kamera nagyon közelről nem tud fókuszálni. Aztán majd ők belenagyítanak.
Illetve érdemesebb több telefonos böngészővel próbálkozni (Chrome, Firefox, stb.)
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 10. 18. 13:56
Előzmény: #767  combo
#771

EU tőzsdéken szerintem nincs értelme, amerikai tőzsdéken van/lehet értelme, főleg livikid papíroknál, én a VLowFee-t vagy a MAxRebate-et szoktam használni hogy minél olcsóbb legyen egy kötés
persze szerintem ehhez Tiered pricing kell
Mardel82 2022. 10. 18. 13:42
#770
Sziasztok!
Nagyon megköszönném ha tudnátok nekem segíteni. Épp befejezném a számlanyitast a IB en,  utolsó lépés még, hogy fel kell tölteni egy szelfit ahogy fogom a jogsit vagy a személyit. Namost akárhogy próbálom nem sikerül élesre. Az igazolványon az adatok nem látszódnak rendesen. Végül feltötöttem úgy ahogy sikerült, de szerintem nem fogják elfogadni. Mindenhogy próbáltam már az elő és hálapi kamerával, más fényviszonyokkal, egyszerűen nem akar fókuszálni. 
Érdekes viszont hogy ha kilépek a felületről és a kamera saját applikációjával csinálom akkor nincs ilyen gond,  tűéles minden!! :( 
Köszönöm előre is a segítséget! 
kissherceg
kissherceg 2022. 10. 18. 09:08
Előzmény: #766  lo5o_
#769
jövőre lesz csak kész :(
TothTam
TothTam 2022. 10. 18. 09:06
Előzmény: #765  cscsb
#768

Mindig ígérik, de az az érzésem, hogy az IB-nek ez túl macerás. Túl kicsi piac vagyunk mi.
De tévedjek, mert az nekünk csak jó lenne....
combo 2022. 10. 17. 22:39
Előzmény: #764  Wally_Karue
#767
Köszönöm. És tényleg. Most hogy utánaolvastam, ti használjátok a SmartRoutingot? Mik a tapasztalatok? Van értelme annak ilyen 1 millió ft-nak megfelelő összegeknél, vagy szépen állítsam be a legolcsóbb tőzsdét kézzel?
lo5o_ 2022. 10. 17. 19:20
Előzmény: #765  cscsb
#766
Én pár hete azt olvastam valahol, hogy idén már nem lesz TBSZ.
cscsb 2022. 10. 17. 15:49
#765
Sziasztok! Az IB megoldotta már a TBSZ számlák kérdését? Ha igen átcuccolnék az Erstétől... Tudja valaki? Előre is köszönöm
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 10. 17. 15:45
Előzmény: #763  combo
#764

szerintem csak a TWS-en tudod kiválasztani a tőzsdét, a webes felületen én nem találtam meg, hogy hogyan kell
combo 2022. 10. 17. 15:33
#763

Kezdő kérdés:
Hogy tudok a GETTEX-en venni részvényt vagy ETF-et? (Ott a legkisebbek a jutalékok.)
A webes felületen próbáltam eddig, de ott egyáltalán csak akkor jelenik meg GETTEX mint lehetőség, ha az ISIN-t írom be a fenti fő keresőbe vagy az "Order Ticket"-nél, de odáig nem jutok el, hogy venni is lehessen. (A fő kereső egyszerűen nem csinál semmit, ha az ISIN alján megjelenő stock-nál rákattintok; az "Order Ticket"-nél pedig "Unknown contract" üzenetet dob.)
1916 2022. 10. 16. 20:28
Előzmény: #760  ppw
#762
Nem is akarok váltogatni, nekem az usa részvények meg az index futik a lennének a fő csapásvonal. 
1916 2022. 10. 16. 20:27
Előzmény: #759  lo5o_
#761
Futikat nem enged trédelni nekem az IB. Valamit előzőleg állítólag nem úgy adtam meg a kereskedési tapasztalataimat illetően, hogy engedélyezzék, pedig hát mindenre sok évet állítottam. Amikor engedélyezni akarom hogy futuresekkel is trédelhessek, az az üzenet jön vissza, hogy függőben van az engedélyezés. De ez már hetek óta. Ügyintéző szerint mg max 2 nap az elbírálás. Valami tippetek van ?
ppw
ppw 2022. 10. 16. 20:17
Előzmény: #758  1916
#760
Ha devizákat akarsz _trédelni_  (nem egy sima váltásról van szó!), akkor annak számos módja van: CFD, határidő, opció stb. Ez viszont nyereségadó köteles.
Nem vagyok benne biztos, hogy engedik a base deviza sűrű változtatását.
lo5o_ 2022. 10. 16. 18:35
Előzmény: #758  1916
#759
Lehet venni még turbo certiket és határidős devizát is.
1916 2022. 10. 16. 18:24
#758
Na már most akkor aki IB-nél devizákat akar trédelni, annak a lentiek szerint marad a sima devizakonverzió, ám ehhez változtatgatni kell a base devizánkat, az meg 1 napos átfutású. Illetve második lehetőségként marad még a deviza CFD kereskedés. Erősítse már meg valaki, vagy javítson ki ha szükséges plíz. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 22:01
Előzmény: #756  ppw
#757
Valószínűleg igazad van, ezért nem is lehet konvertálni, csak a bázisdevizába.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 21:45
Előzmény: #755  ppw
#756
Tehát tegyük fel, hogy 1 éve nyitottál számlát 1000 USD-vel, ehhez beutaltál 320 000 HUF-ot.
Nem csináltál az ég világon semmit.
Most kell a pénz ezért szeretnéd visszautalni, 1000 USD most már 420 000 HUF ér. Keletkezett 100 000 HUF nyereséged. Szépen visszaváltják HUF-ra és visszautalják. Hiába nyertél 100 000 Ft-ot, nem kell fizetned egy fillér adót sem ezután.
Viszont ha közben elkezdesz kereskedni és termeled USD-ben a nyerőket, azt a nyitás és zárás napján érvényes MNB középárfolyamon át kell váltani HUF-ra és ebből kiszámolni a nyereséget Ft-ban. Ebben a tranzakcióban lehet egy deviza erősödés okozta Ft nyereség is, ami természetesen adóköteles, de ezt az SZJA trv is leírja.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 21:34
Előzmény: #754  Tazsomaru
#755
1. Az egy dolog, hogy az IB milyen riportot küld a NAV-nak, azt te nem vagy köteles elfogadni lévén hogy hibás is lehet, mint ahogy ez megtörtént itt sokakkal.
2. Ha igazad lenne, akkor egy sima banki devizaszámlán történt váltás is nyereségadó köteles lenne, ami pedig nem az, vagy szóljon aki találkozott ilyesmivel.
3. Te itt a margin számlára történt utalásról és váltásról beszélsz, ami azért lehet adóköteles, mivel Margin számláról van szó, amin tőkeáttételes kereskedés történik, ez nagyon nem azonos a sima devizaváltással.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 21:02
Előzmény: #753  wantuu
#754
Nekem 2018-ra nem valós adatok érkeztek a NAV-hoz az IB-től (akkor még UK) és az általam beküldött Activity Reportot tekintették ők is elfogadhatónak, ami alapján az adót bevallottam. Egyébként én nem azt írtam, hogy a kimutatásban szereplő szummát küldik meg, hanem hogy a kimutatás alapján könnyen elkészíthető a bevallás, mert átlátható a nyereség, a veszteség, az osztalék, az azok után levont adó és a költségek és ezek keletkezésének időpontja. 
wantuu 2022. 10. 15. 20:25
#753

Szerintem alapvetően az fog számítani, amit az Interactive Brokers bead a NAV-nak, az pedig nem az Activity Report-ban szereplő szumma, hanem amit egy más módszerrel, az SZJA törvény alapján kikalkulálnak év vége után. Ezt ők is hangsúlyozzák ha megkeresed őket.
wantuu 2022. 10. 15. 20:15
Előzmény: #751  Tazsomaru
#752

Nem az a kérdés hogy keletkezik-e nyereséged/veszteséged, hanem hogy adóköteles-e. Egy olyan befektetési szolgáltatónál, ami eleve nem enged forexezni mert nincs rá engedélyük Magyarországon, ott nem lehet üzletszerű forex nyereséged szerintem.
Egyébként a nem magyar Interactive Brokers-nél lehetett szabadon forexezni, szóval ilyen szempontból ott kérdésesebb.
Szerintem évi pár váltás az Interactive Brokersnél kb. ugyanolyan, mintha az OTP-nél váltanád át a pénzed párszor, aztán kiszámolnád és bevallanád a nyereséget.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 20:04
Előzmény: #750  wantuu
#751
Ez pontosan így van, addig amig beutalod a pénzt mondjuk egy margin számlára és egyből átváltod a bázisdevizára. Nem keletkezik árfolyamnyereség. De ha én nem akarom a forintomat 430-on átváltani a bázisdevizára (USD) csak egy hónap múlva 400-on akkor nyereséget realizálok, vagy 500-on és akkor veszteséget realizálok. Ha nem váltod le, már másnap ott lesz a lebegő nyereség, vagy veszteség, hisz a beutalt pénzből azonnal margin lesz.
wantuu 2022. 10. 15. 19:47
Előzmény: #749  Tazsomaru
#750

Szerintem te akkor olyanra is számoltál adót, amire nem kellett volna. Attól még, hogy egy random riport kiszámolja a Forex nyereséged, nem jelenti azt hogy az adóköteles.
Ezt nem a bróker riportja dönti el, hanem az SZJA törvény. Az SZJA törvény pedig eseti devizaváltást magánszemélyeknek nem tekinti adókötelesnek tudtommal.
1. számú melléklet az 1995. évi CXVII. törvényhez - Az adómentes bevételekről
7. Egyéb indokkal adómentes: a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik;
Aki 2021. évben, vagy 2022. évben van az Interactive Brokers magyar leányánal, annak ők automatikusan beküldik a NAV-hoz az éves nyereséget, és meg fog jelenni az SZJA tervezetben. Az előző évre még nem adott részletes adóigazolást az Interactive Brokers, de 2022. évre már minden bizonnyal fog, ott majd kiderül.
Szerintem amíg a bróker hangsúlyozza, hogy forexezni nem lehet, csak eseti váltást enged csinálni a bázisdevizára, addig a fenti rész valósul meg.
Ahogy más is írta, a CFD az mást tészta.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 19:16
Előzmény: #748  wantuu
#749
Mivel ez egy IB topic én arról írok. Nem ismerem a RC számláját, de simán lehet, hogy a deviza árfolyamnyereséget ők a részvénnyel együtt számolják. Nem tudhatom. Azt tudom, hogy az IB-nél külön van a részvény, az opció és a forex. Azt is tudom, hogy mindig az Activity Report (AR) segítségével csinálom meg a bevallásom és kellett már beküldenem a NAV-nak 2018-as adóévre ilyen AR-t pdf-ben, amit elfogadtak adategyeztetésre. Ezért írtam, ha valaki ebből csinálja meg a bevallását nem lesz probléma.
wantuu 2022. 10. 15. 18:44
Előzmény: #745  Tazsomaru
#748
Pontosan melyik magyar brókercég éves adóigazolásában láttál ilyen Forex nyereség részt?
A Random Capitalnal ha egy részvény tranzakció részeként forex nyereséged / veszteséged volt, az a részvény/nyereségben jelentkezett.
De ha jól emlékszem külön Forex rész, sima váltásra, nem volt az adóigazolásban.
Interactive Brokers-nél pedig az Activity Report NEM azt adja ki, ami a NAV-nak be lesz adva. Erre egyelőre nincs is riport, dolgoznak rajta .
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 17:17
Előzmény: #746  domdom
#747

Belépsz az IB fiókodba az IB weboldaláról, vagy a TWS-ből. Utána Performance and Reports fülön kiválasztod a Statements lehetőséget.
https://www.screencast.com/t/Lr7HZj1Kks
Ha egy részletes kimutatást szeretnél, akkor "Activity" és Period-nál állítsd be a lekérdezés időszakát. Year to Date az idei év. Utána jobbra lent "Run".
https://www.screencast.com/t/T57zyRRJjCD
Valami hasonlót kellene látnod most. 
https://www.screencast.com/t/nlYGV2HibG
Realized and Unrealized Performance Summary  itt legalul a Forexnél látni lehet azokat a devizákat amik a számlámon voltak/vannak és eltérnek a számla alapdevizájától. Mellette a realizált, vagy lebegő P/L. Egyébként egy ilyen kimutatásban mindent megtalálni, ami az adóbevalláshoz szükséges. érdemes havonta is lementeni, de ha az oldal működik, bármikor lekérhető évekre visszamenőleg is.
domdom
domdom 2022. 10. 15. 16:40
Előzmény: #745  Tazsomaru
#746
Ezt pontosan hol találom meg IB-n, hogy mennyi az ebből származó nyereségem?
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 13:51
Előzmény: #744  ppw
#745
Sajnos kis hazánkban, ha a brókerszámládon devizát váltasz és közben nyereség realizálódik, azt be kell vallani és az adót megfizetni. Az IB ezt a kimutatásokban szépen be is teszi a realizált nyereségek közé, amit el is küld a NAV felé. Az hogy miért váltod át a pénzt, spekulálsz, kereskedsz, vagy csak mert, az nem érdekli a NAV-ot.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 12:01
Előzmény: #741  Tazsomaru
#744
Fenét.A sima deviza konverzió nyeresége nem adóköteles, csak 0.3% tranzakció adó köteles.
A CFD Forex-ezés az nem sima deviza konverzió, az már spekuláció, kereskedés, annak a nyeresége adóköteles.
1916 2022. 10. 14. 20:11
Előzmény: #738  offshort
#743
Ezt a TWS-ből screenshot-oltad ki? Nálam nincs ilyen. Vagy nem találom, pedig kerestem rendesen. Mondjuk nekem linuxon megy, az nem tudom számít-e.
1916 2022. 10. 13. 20:41
Előzmény: #741  Tazsomaru
#742
Ez másképp nem is lehet.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 13. 20:32
Előzmény: #737  1916
#741
Ha az átváltás során nyereséget realizálsz, az adóköteles és az IB ezt el  is küldi a NAV-nak.
1916 2022. 10. 13. 20:19
Előzmény: #738  offshort
#740
ezek a beállítások a mobilappban is elérhetők? Nem látom őket. Céges laptopra meg nem tudok tws-t tenni.
offshort
offshort 2022. 10. 13. 14:57
Előzmény: #737  1916
#739
Én ugy tudom ez nem adoköteles, de nézz utána, lehet h változott!
offshort
offshort 2022. 10. 13. 14:55
Előzmény: #736  1916
#738
A CFD pozik mindegyike tőkeáttétes, akár FX akár részvény! 
Amikor az ordert beadod, akkor kiirja egy ablakban a képernyő közepén hogy mennyi a fedezeti igény (margin)! 
FXCONV beállitásával a számlán levő devizát tudod másikra váltani, ezt egy lenyilo menuben találod, 
ha IDEALPRO-n vagy vlmelyik másikon hagyod, akkor más müveletet hajt végre.  
.
https://i.imgur.com/mDAtqtv.png
1916 2022. 10. 13. 13:16
Előzmény: #732  offshort
#737
Az átváltogatás nem adóköteles? Annyit és ahányszor válthatok ide-oda, amennyit akarok, mindezt adókötelezettség nélkül? 
1916 2022. 10. 13. 13:13
Előzmény: #732  offshort
#736
Úgy van ahogy írod, forex pozi CFD. Ez nem tőkeáttétes dolog? Másrészt mi az az FXCONV?
combo 2022. 10. 10. 21:54
#735

Ha már devizakonverzió:
https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/faq/#/content/370340641
Erről az október 17-én élesedő változásról emailt is küldtek.
Matyi_atya
Matyi_atya 2022. 10. 10. 18:50
Előzmény: #733  Muadam6
#734

CSPX-re gondolsz.
Dicsértessék.
Muadam6 2022. 10. 10. 18:35
#733
Sziasztok!  Sima klasszik S&P 500 osztalékvisszaforgató ETF-et szeretnék venni az IB-n keresztül. Ha jól tudom csak európai tőzsdén lehet európai polgárként ilyenekhez hozzájutni, közvetlenül az amcsiktól nem. Az a bajom, hogy bármire rákeresek, azt nem engedi megvenni, mert az írja "retail" vagyok, és ezt csak a nagy intézményi dolgok vehetik. Valaki útba tudna igazítani mi is az, amelyikre én gondolok?
offshort
offshort 2022. 10. 10. 16:05
Előzmény: #726  1916
#732
Sztem két külön dologról beszélünk! 
Én a 715 hsz-ben a számlán levő összeg átváltásáról irtam. 
Te pedig (ha jól értem) egy forex pozit szeretnél nyitni, ahhoz valoban teljesen mindegy h miben van az alapdeviza, a pozi nyitásakor automatikusan átváltja a szükséges összeget! 

https://i.imgur.com/fGg70bw.png ;

a két alsó sor a CFD forex pozi nyitás lehetősége, 
a felső sor a a számlán levő összeg váltása
"FXCONV " beállitása fontos! 
tehát ha most mondjuk dollárban van a számlád, 
akkor ugy tudod forintra váltani , ha a base currency HUF-ra van állitva! 
hogy mennyit akarsz, azt manualisan kell állitani! 
A CFD trédek adokötelesek , az "átváltogatás" nem! 
1916 2022. 10. 10. 12:15
Előzmény: #730  lo5o_
#731
Hmm, lehetséges. Én követtem az emberke tanácsát és így meglett a vaccslisztembem. Most ki akarom próbálni egy vétellel, de perpill meg elkezdett felelőrösdni kissé a forint. Így egyelőre kivárok. 
lo5o_ 2022. 10. 10. 12:09
Előzmény: #728  1916
#730
Ha a watchlist-be "usd.huf cfd"-t írsz, az is jó. Az IBFXCFD lehet, hogy csak egy "virtual security".
1916 2022. 10. 10. 11:15
Előzmény: #728  1916
#729
1916 2022. 10. 10. 11:11
Előzmény: #727  lo5o_
#728
 Az ukáz amit kaptam: Please download TWS or IBKR Mobile app, proceed there to Watchlist and add USD.HUF, in dropdown menu select Smart CFD
lo5o_ 2022. 10. 10. 11:07
Előzmény: #726  1916
#727
Nálam nincs IBFX, sem IBFXCFD a tws-ben. Ilyenek vannak többek között: USD.HUF CFD, EUR.USD CFD.
1916 2022. 10. 10. 10:37
Előzmény: #715  offshort
#726
Ez a termék : United States dollar CFDUnited States dollarIBFXCFD az véleményem szerint amellyel USD-ben kereskedhetsz véleményem szerint, és itt nem kell a base currency váltogatással vacakolni. Tehát a vétel után akár 1 perccel is eladhatom az USD-t. Nekem legalább is most ezt mondta az IB-s ügyintéző cseten.  Valakinek ha ezzel tapasztalata írja már meg plz. Egyébként csak TWS-ben és mobil alkalmazásban érhető el.
8uk52 2022. 09. 30. 13:23
#725
Ezek a devizakezelési díjak, éves díjak?
https://www.interactivebrokers.hu/hu/index.php?f=48264
offshort
offshort 2022. 09. 23. 20:57
Előzmény: #716  combo
#724
néha váltok, (kb 2 dodo költség:)) 
most 419-en is huf-ra, aztán 410 körül vissza usd-re, 
nem lehet eltalálni a tetőt, vagy az aljat!
lo5o_ 2022. 09. 23. 15:11
Előzmény: #719  szem66
#723
Én úgy tapasztalom, hogy  az USA részvények real time adatai ingyenesek (egy párat néztem csak meg).
szem66 2022. 09. 23. 14:55
Előzmény: #721  feel
#722
Köszi.
feel
feel 2022. 09. 23. 14:37
Előzmény: #720  feel
#721
Edgx equities re allitsd tickert meg beirod amit akarsz
feel
feel 2022. 09. 23. 14:36
Előzmény: #717  szem66
#720
szem66 2022. 09. 23. 13:55
Előzmény: #718  lo5o_
#719
Köszi, már "el is vesztem" benne. :)
Tudna valaki ajánlani gyakorlati tanácsot?
- Nem folytatnék napi, kereskedést, buy and hold tipusú befektető vagyok.
- Magyar és USA részvényekben gondolkodom.
lo5o_ 2022. 09. 23. 13:50
Előzmény: #717  szem66
#718
szem66 2022. 09. 23. 13:25
#717

Milyen real-time adat lehetőségek vannak IB kereskedési felületeihez és mennyibe kerülnek(legjobb, legjobb 5, legjobb 10, stb.)?
combo 2022. 09. 23. 00:02
Előzmény: #715  offshort
#716

Ó, köszönöm, ezt nem tudtam. Most már utána is olvastam, hogy valami engedély hiánya miatt van így. Elég körülményes így, kicsit hacklife szaga van. :) Én nem árfolyamspekulálni szeretnék, hanem mindenféle devizában részvényt venni majd.
Itt van leírva egy másik módszer is margin accounttal (1. komment):
https://www.reddit.com/r/kiszamolo/comments/wsafx1/ibkr_deviza_keresked%C3%A9s/
offshort
offshort 2022. 09. 22. 21:17
Előzmény: #709  combo
#715
arra a devizára tudod váltani a számládon levő összeget amit beállítasz!
ha forint van a számládon, csak akkor tudod dollárra váltani, 
ha a "base currency" dollárra van állítva! 
ha eur-t állitasz be, akkor arra!
ha chf-et állitasz be, akkor arra! 
ha netán forintra akarsz visszaváltani, akkor előtte azt kell beállitani!
és ennek az átállításnak a "lappangási" ideje kb 24 óra! 
ezt az időt kell kalkulálni! 
szem66 2022. 09. 22. 16:21
Előzmény: #713  lo5o_
#714
Köszönöm szépen az infót.
lo5o_ 2022. 09. 22. 16:20
Előzmény: #705  szem66
#713
Mennyibe kerül a
 - a számlanyitás
.
0
.
- magyar bankszámlára HUF utalás befogadása,
.
0.
.
- HUF számláról kiutalás magyar bankszámlára,
.
havonta egyszer 0
.
- a számla megszüntetése?
.
0
szem66 2022. 09. 22. 15:44
#712
Tudja esetleg valaki, hogy található IB official kondiciós lista PDF-ben?
szem66 2022. 09. 22. 15:43
Előzmény: #708  offshort
#711
Kánaán! :)
Átnézem őket.
Köszönöm az irány mutatást.
szem66 2022. 09. 22. 15:41
Előzmény: #706  feel
#710
Ebben a videóban sajnos nem találtam meg a választ a kérdésekre.Sajnos csak a tranzakciós díjakról hallottam a videóban, arról is csak érintőlegesen.
Még átnézem "offshort ma, 13:52Előzmény: #704  szem66#708" ajánlásait azután újra jelentkezem. :)
combo 2022. 09. 22. 15:27
Előzmény: #701  offshort
#709
Ez a "base currency" pontosan micsoda? Eddig úgy gondoltam (én is csak ismerkedem a rendszerrel), hogy csak annyi, hogy a kimutatásokat stb. milyen devizában lássam, pl. adózáshoz. Szerintem ennek nincs köze ahhoz, hogy milyen devizákat tartok ott éppen. Vagy rosszul gondolom?
offshort
offshort 2022. 09. 22. 13:41
Előzmény: #703  lo5o_
#707
jó tudni, köszi! 
feel
feel 2022. 09. 22. 13:39
Előzmény: #705  szem66
#706
szem66 2022. 09. 22. 13:37
#705

Mennyibe kerül a
 - a számlanyitás
- magyar bankszámlára HUF utalás befogadása,
- HUF számláról kiutalás magyar bankszámlára,
- a számla megszüntetése?
Köszi a válaszokat.
szem66 2022. 09. 22. 13:32
#704
Nagyon új vagyok IB környezetben, sőt még számlám sincs csak érdekődöm.Első körben a  webes kereskedési felület használata érdekelne(gondolom az az egyszerűbb).
Hol találok valami használható magyar nyelvű leírást a kereskedési felület használatáról?
lo5o_ 2022. 09. 22. 13:27
Előzmény: #701  offshort
#703
Tavaly megszűnt az inactivity díj.
szem66 2022. 09. 22. 13:26
Előzmény: #668  1916
#702
Hali!
Tudja esetleg valaki, hogy található IB kondiciós lista PDF-ben?
offshort
offshort 2022. 09. 22. 13:15
Előzmény: #700  combo
#701
én úgy tudom az "alvo" számláknak van valami havi költsége, 
kb 10-20 dollár, érdemes utána nézni, 
de váltogathatod is a devizanemeket, csak a "basic currency"-t kell átállítani,
az viszont kb 24 óra mire aktiválódik! 

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek