Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2012. 09. 21. 19:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
2-3 éve kereskedtem rajta (nem rossz tapasztalatok miatt mentem más helyre).
A felülete jó, 1 dolláros rv kereskedés,
help jó (felületről interneten, mailon, tf-n), biztonság ok (legjobb amivel találkoztam), egy hét alatt postáztak, egy kód lapot, amivel jelszó, stb-n túl még akkor generált kód, dekódolás útján lehetett a felületre (számlára) belépni.
10k dollár kellett a számlanyitáshoz (25 dolcsit vontak le az egész megnyitásra, stb) . Hazautalással, más amcsi bankhoz való átutalással semmi probléma nem volt.
Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 19:55
Előzmény: #2  apocca
#3
köszönöm,
devizával is kereskedtél_? (FX)
néztem a költségeiket és hihetetlenül olcsónak tűnik, de lehet, hogy nem mindenre figyeltem :)
eF
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Nekem 6-7 éve van számlám náluk. Úgy lehet tömören megfogalmazni, hogy majdnem a legjobb áraik vannak mindenben de épp nem a legjobbak. Részvény 0.5 cent egy darab azaz 1 dollár 200 darab. Ha sokat veszel/adsz - több ezer darab - akkor érdemes máshoz menni. Határidő hasonló, picivel marad a el a legjobbaktól.
A forex pont ugyanez, viszont a forex swap-jaik nem valami jók ezért napon túli pozira nem a legjobb.
A kereskedési felület kicsit bonyolult és maga a TWS egy túlfejlesztett monstrum. Van android és iphone szoftverük is. Én az Androidot használom, az egész jó.
A pénzed tuti biztonságban van, mert csak készpénzre ha jól emlékszem 1 millió dolláros biztosításuk van számlánként.

A support(ügyfélszolgálat) az viszont katasztrófa, ha valami bajod van ne várj segítséget, vagy ha igen várnod kell rá.

Van programozási interfészük amin keresztül az egész tws-t vezérelni lehet, Amibrokerhez tudsz csatlakozni, adatot letölteni. Hasonlóan a kimutatásaikat is nagyon szuperül le lehet tölteni (pl. ebbe TradingDiary Pro).

10 dolláros havi számlavezetési díj van amit letradelhetsz, illetve az adatért(amerikai részvény és határidő) is talán 10 dollárt kérnek, de 30 dolláros jutalék felett az is ingyen van.
Utalás általában 3-4 nap alatt kimegy, a hazautalás is hasonló idő.
Ja és magyar a tulaj :)
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:31
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Deviza. Nagyon szűkek a spreadek de náluk jutalék is van $2.5 minimum ami talán 125000 dollárnyi tétellel egyezik meg. A szűk spread tényleg szűk, eur.usd-ben fél pip. De a jenek is 2-3 között vannak, láttam már aud.jpy-ban is fél pipet. Azt kell tudni, hogy itt floating spread van azaz változik. Például hír előtt vagy illikvid időszakban (éjfélkor) kinyílik. Gyakorlatilag több bank nagy bank ajánlatait kötik be egy könyvbe (lehet látni is épp kié hol van) amibe akár te is be tudsz állni.
Egy dolog van ami forexnél zavaró, hogy ők nem váltják vissza bázis devizára a nyereséget/veszteséget. Ha például eur.huf-al tradelsz (igen lehet és ott is nagyon szűkek a spreadek, 10-20 fillér egy usd.huf) akkor forintban fog keletkezni a nyerő ami ott fog állni forintban a számládon. Nyilván ezt érdemes időnként átváltani(ennek is van minimális költsége).
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:50
Előzmény: #5  kardkovacsi
#6
Elírtam a jutalékot, $2.5 a minimum forex esetén.
Törölt felhasználó 2012. 09. 23. 19:49
Előzmény: #6  kardkovacsi
#7
köszönöm a kimerítő választ. Igen, én is ezt számoltam ki, nagyon kedvező spread (én csak eurusd-vel kereskedem, jelenleg 3 pip a spread + a számlavezetés cca. 4000 huf) itt 0-0,5 pipet számoltam spread-nek, és máshol is nyílik a jutalék pl éjjel, hírre...
És ha jól olvastam, minnél nagyobb a forgalom, annál olcsóbb a számlavez díj. (ahogy írtad, napi 50000usd/fél lot kötéshez számolnak 2,5 usd-t, de ha meghaladom havi szinten az 100m usd-nyi kötésmennyiséget, akkor olcsóbbodunk, 0,00002 usd-ig lemegy. (igen, jól számoltam, az 1 lot-hoz 2 usd költség.... :) nekem ez a rettenetesen olcsó kategória :)) jelenleg 30 usd-t fizetek 1 lot-nyi usd után... nem is értem, hogy lehetnek ilyen olcsók, és ha jól olvastam ECN brókerek, tehát nincs árbuzizás :)
A felületüket még nem néztem ez is fontos lehet...
köszönöm mégegyszer az infot,
eF
kardkovacsi 2012. 09. 24. 01:12
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Esetleg még megnézheted a Dukascopy-t. Náluk jobbak a swap rate-ek csak olyan bonyolult számlát nyitni. Hitelesített másolat kell mindenből és azt küldeni rendes levélben. Kész horror egy IB-hez képest ahol csak egy szkennelt dokumentum kell és kész is.
Törölt felhasználó 2013. 04. 06. 18:31
#9
Sziasztok! Remélem másnak is vannak ilyen problémái mint nekem mert az azt jelenti hogy sikerrel zárta az előző évet.

Tudja valaki hogy hogyan kell kiszámítani az adóalapot?

Letöltöttem a számlakivonatot egyelőre eléggé érthetetlen nekem. Ráadásul kaptam pár levelet pl a Proshare-től amin vmi adózáshoz szükséges papírokat küldtek de hogy minek azt nem tudom ugyan is tudtommal itthon adózok.

Szóval USD-ba van a számlám. Ha vettem illetve eladtam egy amerikai részvényt akkor ki kell számolnom minden egyes tranzakcióhoz a forint vételi illetve eladási értéket az mnb hivatalos középárfolyamán??? Ez így nagyon sok munka lesz 100-200 kötést tekintve...

Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??

Bocsi eléggé kivagyok...
ts3 2013. 04. 06. 21:48
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Az MNB oldaláról le tudod tölteni egész évre a hivatalos MNB közép árfolyamot.

Egy kis excel programozási ismeret segíthet, hogy ne kelljen 200-szor kiszámolni a forint értéket és a bevallás a 172. sor d. oszlopban történik.(ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem)

"Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??"
Nem adózik, de azért az adóbevalláson fel kell tüntetni, hogy mennyi osztalékot kaptál(167. sor d. oszlop,adó e oszlop) és mennyi adót vontak le(57. sor b. oszlop)
kardkovacsi 2013. 04. 07. 15:53
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Azt is megteheted, hogy megváltoztatod a base currency-t forintra, majd fogod ezt a szoftvert ( www.tradingdiarypro.com ) és szépen megcsinálja neked az egészet. Tény, hogy az IB forint árfolyamát fogja használni de szerintem minimális a különbség az MNB-hez képest.
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 19:00
Előzmény: #10  ts3
#12
>"Ha kaptam osztalékot, és abbol
>automatikusan levonták az adót akkor az
>itthon már nem adózik igaz??"
>Nem adózik, de azért az adóbevalláson fel
>kell tüntetni, hogy mennyi osztalékot
>kaptál(167. sor d. oszlop,adó e oszlop)
>és mennyi adót vontak le(57. sor b. oszlop)

Szerintem téves. A 167-be a belföldi osztalékot kell írni. 182b -be írjuk a külföldi osztalékot. Az IB 15%-ot levon, a magyar adókulcs 16%, ezért az 1% különbséget még a 182c -be be kell írni és befizetni.

Az adóbevalláshoz bizony egy nagy excelben össze kell számolni a 200 db realizált P/L-t (de csak azt), mindegyiket az adott napi forintárfolyammal.
ts3 2013. 04. 07. 19:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Igazad van.
apocca
apocca 2013. 04. 07. 19:54
Előzmény: #11  kardkovacsi
#14
Elvileg a kereskedés napon aktuális MNB közép volna a hivatalos átváltás.
És excellel oldottam meg én is.
De idáig nem szőröztek, amúgy vele.
pf2 2013. 04. 07. 20:22
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
én másképpen keresem/gyakoroltam a megoldást:

miután a 2013. dec.31-én érvényes árfolyamon számol a könyvelőm minden céges szir-szart, ezért én is így adom be, a személyi jöv . adó számítást.

NAV - nak meg van apparátusa számolja ki a különbségeket , ha olyan nagyon lényeges tarja.

Tavaly is háromszor javították saját számításukat , ezért nem izgatom agyon magam .-))
kardkovacsi 2013. 04. 07. 20:24
Előzmény: #14  apocca
#16
Amúgy ez is totál önbevallás. Van egy ismerős (tényleg nem én :) ), aki simán letojta az egészet. Az IB nem küld semmilyen infót a magyar navnak. Szóval ha egy picit eltérsz a valós adattól akkor se lesz semmi probléma.
Én például biztos vagyok benne, hogy ha megkérdeznénk az navot, hogy milyen algoritmus szerint kell számolni a profitot nem biztos, hogy meg tudnák mondani. Ugye kettő is lehet, az egyik amikor a profitot kiszámolod az eredeti devizában és utána konvertálod vagy egyből konvertálsz és a kettő különbsége adja a profitot.
Törölt felhasználó 2013. 04. 08. 00:42
#17
Erről mit tudtok? Benne van a jelentésben.

Interactive Brokers Hungary Kft. (IBH)
kardkovacsi 2013. 04. 08. 10:34
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Van itthon egy szoftver fejlesztőcsapat mint az IB leányvállalata. Pár éve 50 körüli létszámmal üzemeltek.
Törölt felhasználó 2013. 08. 11. 21:46
#19
Ha veszek egy S&P e-mini hataridos kontraktust 1650-ert egy olyan napon, amikor 220 forint a dollar arfolyama, majd eladom 1650-ert egy olyan napon, amikor az arfolyam 221, akkor hogy kell kiszamolni az adoalapot?

A kontraktuson 50-es szorzo van (minden tozsdepont $50-t jelent), tehat elvileg

-1650*$50*220 forint + 1650*$50*221 = 82 500 Ft?! Anelkul, hogy dollarban egy centet is kerestem volna? Vagy valahogy a letettel kell szamolni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 12. 09:37
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Forintositott tételek különbsége. Lásd szja tv. Lehet hogy dollarban nem kerestél, de volt arfolyamnyereseged.
fosforos 2015. 02. 02. 20:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#21
Nem küldött az Erste igazolást az IBKR részvényem után kapott osztalékról. Kérnem kellett volna vagy automatikusan január 31 ig meg kellett volna küldenie? Évekig megkűldte. Köszi ha válaszolsz
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 07. 21. 08:51
#22
link
;)
Törölt felhasználó 2016. 07. 26. 09:30
Előzmény: #22  Tazsomaru
#23
köszi a linket. tegnap utaltam haza ezzel a módszerrel 4 ft-tal váltotta jobban az ib a $-t, mint a bankom.
kozi723
kozi723 2016. 10. 06. 17:47
#24
Sziasztok!

Felteszem a kerdesemet ebben a topikban is, hatha itt lelek valaszra. Arrol erdeklodnek gyakorlott IB szamlatulajdonosoktol, hogy a szamlat ha csak konverziora szeretnem hasznalni es eur/usd/huf valtogatasra hasznalnam, akkor megtehetem-e ezt es ha igen akkor milyen koltsegekkel es spreaddel teszi meg ezt nekem IB. A koltseg oldalat opcioguru oldalan lattam, gyakorlatilag fillerekert, sokkal inkabb a spread ami erdekes szamomra. A masik kerdes, hogy melyik bank fogadja IB tulajok penzet? Gyakorlatilag csak jot olvastam eddig roluk, de tekintettel a szamlanyitasi minimumra, nem szeretnem ha 20-30ezer dollarr "felreutalnek".

Megbizhato a broki? Ki-befizetesi gordulekenyseg, es ehhez hasonlok erdekelnenek.

Koszi elore is a velemenyeket, tapasztalatokat!
goapsy1
goapsy1 2016. 10. 07. 00:48
Előzmény: #24  kozi723
#25
Az IB nem tudom, milyen költséggel vált, én, ha váltani akarok, transferwise-on keresztül utalok (most váltottam épp nemrég, mert jövő héten megyek Angliába dolgozni.)

Tokkal-vonóval 0,7% a költség, ha forintról vagy forintra váltok, amúgy bármilyen más pénzre 0,5%, csak a forintra rájön még a tranzakciós adó (bár az más cégnél is.) Ezen felül nincs spread, azon a középárfolyamon vált, amit pl az investingen is lehet látni.

Vannak akcióik is, ha kell, tudok olyan linket adni, amin keresztül ha beregelsz hozzájuk, az első utalás ingyenes (1000 vagy 3000 fontig, ezt most nem tom fejből.) Ezt én is úgy kaptam, mert lehet hozzájuk regisztrálni közvetlenül a honlapjukon is, csak akkor nem jár első ingyenes utalás.

X9Z5 2016. 10. 07. 08:44
Törölt hozzászólás
#26
kardkovacsi 2018. 04. 24. 10:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Így 2 év után válaszolok :)
Vannak brokik akik bizonyos szegmenekben jobbak. Pl. van akinél fix x dollár van részvényre és aki sokat vesz azoknak az olcsóbb vagy vannak kifejezetten opciós brokik akiknél olcsóbb egy kontraktus mint az IB-nél.
Törölt felhasználó 2018. 06. 20. 21:24
#28
SZiasztok,
ma beléptem a TWS-be és az a látvány fogad, hogy szinte semmit nem tudok adni-venni, mert mint retail client, pl. az etf-ek le vannak tiltva...Másnak is van ilyen tapasztalata? Mi a megoldás? Azon kívül, hogy 500.000euróval nyitok számlát...Köszi
kardkovacsi 2018. 06. 20. 22:23
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29

Az összes kitöltendő meg van? Vannak olyan "papírok" amiket időnként meg kell újítani. Ilyen a W8-BEN. Ha valamelyik nincs meg letilthatják a tradinged.
Mellesleg a legjobb ha megkérdezed a supportot. Válaszolni fognak. Nekik is érdekük, hogy minél többet tradelj :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 20. 22:32
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
EU ügyfelek részére az ETF kibocsájtóktól valami újabb dokumentumokat (KID) vár az IB. Amíg ez nincs, addig nem kereskedhet EU ügyfél az IB-nél ETFekkel. Opciókat tudsz venni és kiírni is rájuk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 20. 22:34
Előzmény: #29  kardkovacsi
#31
Te tudsz kereskedni most IB-nél ETF-el?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 20. 22:45
Előzmény: #31  Tazsomaru
#32
kozi723
kozi723 2018. 06. 20. 23:05
Előzmény: #29  kardkovacsi
#33
Én néhány napja tudtam venni TUR-t. Akkor azt pont nem érinti a cirkusz? Honnan tudom checkolni, hogy pontosan melyeket blokkolták? 
kozi723
kozi723 2018. 06. 20. 23:06
Előzmény: #33  kozi723
#34
Vagy akkor még meg tudtam venni, most pedig nem tudnám eladni ha akarnám? :D Az kínosabb lenne :D
Törölt felhasználó 2018. 06. 21. 00:02
Előzmény: #33  kozi723
#35
TUR-t is érinti.Abból látod, hogy a ticker mögött ott egy piros kör, amire ha ráhúzod az egeret, kiírja h a termék nem elérhető.
Törölt felhasználó 2018. 06. 21. 00:10
Előzmény: #30  Tazsomaru
#36
és mi van ha kiírok egy put-ot pl. köv. lejáratra SPY-ra, arra a strike-ra amin egyébként is venném (min.1 hónapig tartok egy pozit)akkor adott esetben opciókifutáskor megkapom? (ha meg nem, akkor enyém a prémium)mert az úgy elég érdekes lenne, és már meg is van oldva a probléma:)
kozi723
kozi723 2018. 06. 21. 22:14
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Igen, valóban. Hát ez szuper, akkor nem kell gondolkodnom, hogy kistopoljam-e ha rosszra fordulna a dolog... :D Van valami kommunikáció, hogy meddig tarthat ez az állapot? 
kozi723
kozi723 2018. 06. 21. 22:17
Előzmény: #37  kozi723
#38
Opcioguru azt írja eladni lehet, csak venni nem. Akkor legalább pozíciót zárni tudok, ha gebasz van.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 21. 22:17
Előzmény: #37  kozi723
#39
Lezárni le tudod. Csak venni nem tudsz. Nyugodtan állíts be SL-t.
Tibi0002 2019. 01. 24. 10:15
#40
Lerágott csont a kérdés, de gondolom, IB-n nem lehet tbsz-t intézni?
Amcsi osztalék után EHO-t kell fizetni, de vajon ezt KATA vállalkozás mellett is fizetni kell?
eurocent 2019. 01. 24. 10:38
Előzmény: #40  Tibi0002
#41
Ez után már én is érdeklődtem. Lényeg, csak akkor számít KATA-s bevételnek, azaz nem kell EHO-t fizetni az osztalék után, ha rendelkezel megfelelő tőzsdei kereskedői végzettséggel és a tőzsdei kereskedést felveszed a tevékenységeid közé. Ha ezt nem teszed meg, akkor magánszemélyként kell leadóznod az osztalékjövedelmet, hiába vagy KATA-s egyéni vállalkozó.
Ha viszont KATA-s BT-d van, akkor elvileg ott befektetésből származó jövedelemnek számít a BT-nél az osztalék, nem kell EHO-t fizetni, és még a tevékenységi körök között sem kell szerepelnie tőzsdézéssel kapcsolatos tételnek. Fura a magyar adózási rend...
Fontos, hogy vállalkozóként kell számlát nyitni a brókernél, még ha EV-ként regisztrálsz akkor is. Ha ezt nem jelzed, magánszemély számlát nyitnak és minden igazolást így állítanak ki, ami nem jogost EHO mentességre. 
Én ennyit tudok erről a lehetőségről.
Ha lesz valami érdemi infód ezzel kapcsolatban, megköszönném, ha leírnád, akár privátban is.
eurocent 2019. 01. 24. 10:41
Előzmény: #41  eurocent
#42
Lemaradt, hogy EV esetén lehet, hogy  az MNB-től engedélyt kell kérni a tőzsdei tevékenységre, míg BT esetén elvileg nincs ilyen kötelezettség.
Tibi0002 2019. 01. 24. 12:05
Előzmény: #41  eurocent
#44
köszi a választ. Utálok adóbevallással b#szkódni, ezért is szeretem annyira a tbsz-t. De ha  x hónap múlva opciózni is akarok, azt csak tbsz nélkül lehetséges.
Tibi0002 2019. 01. 24. 12:08
Előzmény: #43  lo5o_
#45
Hallottam erről, de van köztünk olyan, aki ezt tényleg így nyitotta meg, és működik is? 
szroller 2019. 03. 22. 02:00
Előzmény: #44  Tibi0002
#46
opciót nem lehet TBSZ számlára venni az SZJA törvény alapján?
Tibi0002 2019. 03. 22. 07:33
Előzmény: #46  szroller
#47
Azóta nem tudtam meg többet.
Boole 2019. 03. 22. 08:02
Előzmény: #45  Tibi0002
#48
Én már a második pénzügyi évben gyakorolom ezt a formát. 2018 és 2019-ben is nyitottam az xtb-nél TBSZ számlát. Én voltam az első, aki ilyet kezdeményezett náluk, tehát mindent részletesen jogilag a szájukba rágtam, de mikor megértették, akkor már gond nélkül ment minden. Az iratokat előkészítettem, amelyeket ők hivatalosan aláírtak, lepecsételtek és ezt követően az iratokat ajánlottan a NAV részére elküldtem, majd a bejelentést befogadták. Más dolgod nincs. Minden évben lehúzod az éves online riportot és elmented, eredetben kinyomtatod és elteszed, hogy később igazolhasd, hogy a vagyonod miből gyarapodott.
Mi kell hozzá:
1) bankszámla kivonat, hogy milyen számláról és mennyit zsetont átutaltál/befizettél (én USD-ben átutaltam).
2) A TE nyilatkozatod, hogy nyitottál egy TBSZ számlát és ezt bejelented, innentől kezdve TBSZ számlaként kívánod kezelni (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
3) A brókercég igazolása, hogy Te nyitottál náluk egy TBSZ számlát (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
4) A TBSZ számláról egy eredeti vagy másolati példány mellékelése.
  
Tibi0002 2019. 03. 22. 08:08
Előzmény: #48  Boole
#49
Köszi a leírást. :) 
Boole 2020. 04. 16. 14:46
Előzmény: #48  Boole
#51
Na ez már nem működik, mert a NAV a PM állásfoglalása alapján megváltoztatta a korábbi szakmai álláspontját. Tehát nem lehet csak belföldi szolgáltatóval TBSZ számlát kötni, ezért az egész nyereségem után befizettem az adót. Nagyon jól esett egy vagyont kifizetni.
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 08:02
Törölt hozzászólás
#52
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:00
Törölt hozzászólás
#54
Broafka_Ottokar 2020. 12. 31. 04:30
Előzmény: #53  8uk52
#55
De ez mit jelent? Lehet majd TBSZ-t nyitni náluk? Várhatóan mikortól?
Shareholder 2020. 12. 31. 10:07
Előzmény: #53  8uk52
#56
Azért én ennek annyira nem örülök. Angolszász tőkevédelem és szabályozás helyett jön a magyar, előbbi stabil és sziklaszilárd, utóbbiról inkább ne beszéljünk (K&H Equities, Budacash, Quaestor stb.). Én nagyon csalódott vagyok és keresni fogok más megoldást.
Hathor
Hathor 2020. 12. 31. 10:54
Előzmény: #56  Shareholder
#57
36millios Beva vedelem szamodra smafu akkor. Ertem
Hathor
Hathor 2020. 12. 31. 10:56
#58
A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság 403/2020. számú határozataBudapest, 2020. december 30.A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: Tőzsde) az Interactive Brokers (UK) Limited (székhelye: EC2N 4AY London, Level 20 Heron Tower, 110 Bishopgate, a továbbiakban: Tőzsdetag) kereskedési jogát a részvény szekcióban, valamint tőzsdetagságát 2021. január1-i hatállyal megszünteti.IndokolásA Tőzsdetag 2020. december 30. napján érkezett levelében kérelmezte kereskedési jogának megszüntetését a Tőzsde Hitelpapír szekciójában, valamint tőzsdetagságának megszüntetését 2021. január1-i hatállyal.A „Budapesti Értéktőzsde Zrt. Általános Üzletszabályzata elnevezésű szabályzat Harmadik Könyv –Tőzsdetagsági Szabályok” (továbbiakban: Tőzsdetagsági Szabályok) 10.2. a.) pontjában foglaltak szerint a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnik a Tőzsdetag felmondása esetén.A Tőzsdetagsági Szabályok 10.4. pontja alapján a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnése előtt keletkezett kötelezettségeket a Tőzsdetag a Tőzsdetagságának megszűnésétől függetlenül köteles teljesíteni, továbbá a 10.5 pont értelmében a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnése esetén a Tőzsdetagot a Tőzsdétől díj, vagy egyéb visszatérítés nem illeti meg.A Tőzsdetagsági Szabályok 12.1. e.) pontja alapján a Tőzsdetag a jelen határozat ellen fellebbezéssel élhet a 12.5. pontban foglaltaknak megfelelően a határozat kézhezvételétől számított 15 (Tizenöt) Tőzsdenapon belül az Igazgatósághoz címzett és a Vezérigazgatóhoz benyújtott fellebbezési kérelemben.Végh Richárdvezérigazgatóhelyett:Máté-Tóth Istvánvezérigazgató-helyettes
Spotlight 2020. 12. 31. 11:03
#59
Interactive Brokers Central Europe Zrt. már BEVA-tag 2020-12-12-től:
https://bva.hu/hu/befekteto-vedelem/beva-tagintezetek/
Az mondjuk tényleg jó lenne, ha elérhető lenne náluk rendes, hivatalos TBSZ. Ugyan meg lehet oldani valahogy külföldi szolgáltatónál is a TBSZ-t, de ahhoz alaposan utána kell olvasni és figyelni kell rá, hogy ne rontsa el az ember. Szóval jobb az, ha van hivatalosan támogatott TBSZ opció.
Honlapjukon csak ennyi van jelenleg:
http://ibhungary.hu/
Toboroznak magyar munkaerőt. Mivel magyar cég, magyar munkaerőt keresnek, budapesti iroda, én meg lennék lepve, ha ezek után nem lehetne majd TBSZ-t nyitni náluk. 
peter_s 2020. 12. 31. 11:21
Előzmény: #57  Hathor
#60
Nem smafu de attól, hogy a magyar jogrendszerben valami le van írva, még nem garancia semmire. Jobban bízom az angolszász szabályozásban és tőkevédelemben. Annak a lehetőségeit vizsgálom, hogyan lehetne az amerikai IB-nél számlát nyitni, a SIPC (Securities Investor Protection Corporation) mindent visz, nem elérhetetlen ez a lehetőség sem, viszont nem egyszerű.
sarkanyolo2 2020. 12. 31. 11:58
#61
Sziasztok!
Az hogy kaptak licenszt Magyarországon, az a kisbefektetőknek milyen opciókkal szolgál majd. Valaki pár mondatban le tudná írni a pro-kontrát légyszi? :)
Spotlight 2020. 12. 31. 12:16
Előzmény: #61  sarkanyolo2
#62
Pont erről beszéltünk eddig, hogy még nem tudjuk. BEVA tagságuk már van, tehát 100.000 euróig biztosítva vannak. TBSZ-t nem lehet tudni, hogy lehet-e majd nyitni náluk, vagy sem. Annyiban jó, hogy van budapesti irodájuk, MNB felügyeli őket, tehát ha gondod lenne, akkor tudsz akár személyesen is reklamálni.Ha jobban piacot akarnak szerezni Magyarországon, akkor mindenképpen el kéne indítaniuk a honlapot és kereskedési felületet magyarul is, magyar ügyfélszolgálattal, valamint elérhetővé tenni TBSZ-t és NYESZ-t.
A honlapjuk alján már olvasható:
https://www.interactivebrokers.com/
Interactive Brokers Central Europe Zrt.
Is licensed and regulated by the Central Bank of Hungary (Magyar Nemzeti Bank) under no. H-EN-III-623/2020. Registering Court: Company Registry of the Metropolitan General Court.Registered Office: 1075 Budapest, Madách Imre út 13-14., Hungary.Website: http://www.interactivebrokers.hu
Ebből nekem úgy tűnik, hogy lesz magyar honlap is, csak még nem volt idejük elindítani:
https://www.interactivebrokers.hu/
Egyelőre ennyit tudunk, várni kell még.
8uk52 2020. 12. 31. 12:54
Előzmény: #56  Shareholder
#63
Szempontodból logikus, ha nem örülsz, de nem kötelező a magyart választani, van ír vagy lux fiók is. Ha majd kitalálnak valamit Brexit utáni helyzetre, talán uk is maradhat.
Foxtrader 2020. 12. 31. 13:17
Előzmény: #62  Spotlight
#64
Szép, a kérdés h miben jobb mint a Random v Degiro.
acdik 2020. 12. 31. 13:18
Előzmény: #62  Spotlight
#65
A magyar nyelv nem hinném, hogy nagyobb piacot csinál nekik. Az a pár (tíz)ezer speki meg befektető neki ér annyit, marakodjon rajta az Erste meg a Random... Rettenet nagy költség fenntartani magyar nyelven ügyfélszolgálatot, szoftvert lefordítani, szerződéseket lefordítani, stb.. 
Spotlight 2020. 12. 31. 13:42
Előzmény: #60  peter_s
#66
Mondjuk azt nem értem, miért nincsen még egységes EU-s tőkevédelem. Kellene 1 db központi EU-s alap, ami garanciát nyújt számlapénzre, bankbetétre, értékpapírokra, lehetne mondjuk 500.000 euró / személy az összeg. Sokkal költséghatékonyabb lenne, mint minden tagállamban külön fenntartani egy külön intézményt a tőkevédelemhez. És akkor ehhez az egy központi intézményhez regisztrálna minden EU-s társaság, és egységesen érvényes lenne minden EU-s tagállamra, a mostani külön tagállami intézmények ebbe olvadnának bele.
Azt sem értem, hogy miért nincs még teljesen egységes értékpapírpiaci szabályozás. Pl. rámegyek egy ETF kibocsátó honlapjára, ott ki kell választani az országot, de Magyarország benne sincs a listában. Gondolom azért, mert még nem teljesen egységes a szabályozás. Úgy kéne megoldani, hogy elég lenne kiválasztani hogy "EU", azon belül már felesleges bonyolítás kiválasztani a pontos országot, kéne egy egységes szabályozás ami egész EU-ra érvényes az értékpapírokat tekintve.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 13:52
Előzmény: #64  Foxtrader
#67
Randomnál kb. mindenben:) BÉT részvények jutaléka fele (0,1% IB vs. Random 0,2%). Külföld, főleg amcsi piac meg ég és föld. Pl. nem kell hívogatni a randomot, hogy méltóztasson már vmi instrumentumot felvenni:) A Random usa rv. jutalék meg vérlázító, 0,2% napon túlra. IB meg 0,005usd/rv. Pl 100 AAPL 133usd-vel számolva adás-vétel Randomnál 53usd/15.747huf, IB 2usd/600uf. B&H +TBSZ lehet egyedül versenyképes itthon, de ha vki inkább kereskedik, mint befektet, annál az itthoni többlet jutalék simán elviheti a TBSZ adóelőnyét.(nem az államnak fizet, hanem a brokinak). És még lehetne sorolni az előnyöket, pl. IB-nél ott az olcsó opciós piac (lehet elfelejteni a buta stopot), vagy határidős piac stb, devizaváltás fillérekért (nem forex ügyletre gondolok, bár az is van, hanem sima USD/EUR/HUF váltásra).Lényeg, h az IB más liga, mint a magyar brókerek 100%-a:)
totoro
totoro 2020. 12. 31. 13:53
Előzmény: #66  Spotlight
#68
Ez jó felvetés. Én igazából azt nem értem, hogy a tőzsdepiac hogy tudott eddig ennyire szétaprózódott lenni. Hogy a fenébe nem sikerült még a globalizált világban egységesíteni a platformokat, és mindent egy nagy rendszerbe integrálni, ahol minden elérhető egységes feltételekkel. Ez lenne minden tőzsdei kibocsátó érdeke is, hogy eljusson x milliárd vevőhöz a részvénye minden faxni és bevezetgetés ide-oda nélkül.
totoro
totoro 2020. 12. 31. 13:56
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
Na várj csak, IB-nél kereskedhetek 0.1% os jutalékkal minden magyar részvényt átváltási költségek nélkül? Ez komoly?
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 13:58
Előzmény: #69  totoro
#70

https://www.interactivebrokers.hu/en/index.php?f=39753&p=stocks1
itt az van, keresd ki Mo-ot. Fix 0,1%/trade value, min 200huf, nincs max.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 14:00
Előzmény: #69  totoro
#71
Átváltás nem lesz, ha lesz HUF  a számládon. Ez lehet úgy, h eleve HUF a bázisdeviza, ha nem (nekem pl USD, de lehet EUR meg még sok más) akkor válthatsz HUF-ot, a spread meg ilyen 20-30 FILLÉR!!!
totoro
totoro 2020. 12. 31. 14:10
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Engem az tartott eddig vissza, hogy nem akarok több platformot, nem akarok több számlát, ezért figyelem érdeklődve az IB hazai megjelenését, jó lenne egy olyan szolgáltató ahol kompromisszummentesen elérek minden piacot.
totoro
totoro 2020. 12. 31. 14:12
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
De emlékszem régen voltak még hülyeségeik, hogy nem volt mindegy a számlaméret, meg nem köthettél annyi dt-t egy nap amennyit akartál. Vannak még ilyen megkötések?
kovaax
kovaax 2020. 12. 31. 14:17
Előzmény: #66  Spotlight
#74
Kb. azért, mert ehhez egységes gazdaságpolitika kellene, ami felszámolná a nemzeti kormányokat gyakorlatilag. Ez a nagy probléma az EU-val, szemben az USA-val...
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 14:20
Előzmény: #73  totoro
#75
IBUK-nál volt, napizni csak 25.000 usd számla felett lehet, de ez egy amcsi szabály, az IBCE-re nem fog vonatkozni, napizhatsz amennyit akarsz 25e alatti számlán is. Régen mikor én nyitottam számlát, 10.000usd volt a min, de már eltörölték. Inaktivitási díj még van, 10usd/hó (100.000 usd feletti számlánál ez nincs), de ezt lekereskedheted.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 14:23
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
el ne felejtsem, van adatszolgáltatási díj is, usa olyan 1-2 usd/hó/ piac(NYSE, ACRA,AMEX stb).Ebben nem vagyok pontosan képben, mert már évek óta nem használom az IB számlámat kereskedésre, csak megvan:)
Foxtrader 2020. 12. 31. 14:41
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#77
A devizaváltás milyen költségszinten van?
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 14:54
Előzmény: #77  Foxtrader
#78
Most pl az USDHUF 295.94/296.13 (Bid/Ask) az EURHUF 363.62/363.76, tehát 10-20 fillér körüli a spread.
Spotlight 2020. 12. 31. 16:47
Előzmény: #64  Foxtrader
#79
Degirónál nincs TBSZ. Külföldi TBSZ nyitásának utána olvastam, ez alapján nem ajánlanám senkinek. Nem éri meg 2-3 napig utána olvasni meg levelezni a NAV-val. De utána sem mehetsz biztosra, mert pl. a Degiro nemrég elkezdett olyat, hogy visszautalja neked a pénzt, amit nem használsz fel. Namost ha TBSZ-ről kiutalsz pénzt, akkor az megszűnik. Ez a külföldi TBSZ nyitás dolog egy szürke zóna, és könnyű elrontani, ha meg rosszul csinálsz valamit, akkor adózhatsz utána. Nem ajánlom a külföldi TBSZ-t senkinek.
Random Capital: magyar viszonylatban legjobb árak náluk vannak, de sajnos csak 100.000 euróig vannak biztosítva a BEVA által, de az sem pont 100.000 euró, mert ezt írja a BEVA: "A kártalanítás mértéke egymillió forint összeghatárig száz százalék, egymillió forint összeghatár felett egymillió forint és az egymillió forint felett rész kilencven százaléka." Sajnos a Quaester és Buda-Cash elintézte, hogy az emberek nagyon bizalmatlanok legyenek. TBSZ van náluk. Addig jók, amíg nem akarsz náluk tartani sokkal többet, mint 100.000 euró.
KBC: drága, de legalább biztos banki hátterük van, lehet nagyobb összeget is náluk tartani. TBSZ itt is van. Azért még mindig sokkal olcsóbb, mint sok másik magyar bróker. Magyar viszonylatban nem annyira drága, külföldi szolgáltatókhoz képest nagyon drága.
Interactive Brokers: ha lenne náluk TBSZ, akkor így ők lennének azok, ahol alacsony díjak vannak és mellé még stabil, erős biztonsági háttér is, és még TBSZ is nyitható. Hiánypótló lenne a magyar piacon.
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 17:05
Előzmény: #79  Spotlight
#80
Ha külföldi TBSZ-nél arra gondolsz, hogy nyitsz egy külföldi brókernél számlát, majd bejelented  a NAV-nak, hogy szeretnéd TBSZ-ként használni, az nem működik, ebben biztosra mehetsz:) Itt van, miért ne akarj külföldi TBSZ-t nyitni:    https://penzugyifitnesz.hu/mar-ne-akarj-kulfoldon-tbsz-szamlat-nyitni/

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek