Topiknyitó: Portfolio 2012. 06. 07. 07:15

Ingatlanosok trükkjei - Erre vigyázz a szerződésnél!  

Ugrás a cikkhez
Sokat tisztult a hazai ingatlanszakma a válság kitörése óta, de még mindig nem eleget: a mai napig vannak a piacon különféle ügynökségek és értékesítők, akik néha vitatható módszerekkel próbálják növelni forgalmukat. Első látásra minden ígéretesnek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=14&i=168259
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 15:45
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
No akkor fussunk neki mégegyszer.
Tehát akkor azt állítja (nem tereltünk gyerekkorunkban együtt libát azt hiszem), hogy akinek van tapasztalaton alapuló véleménye az ossza meg ezen a nyilvános fórumon, csak azért mert nem ingatlanos, és így nem érthet hozzá?
Ha ezt komolyan gondolja, akkor azt hiszem világos, hogy ki az aki itt lejáratja magát... :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 15:37
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#19
az előbb írtam le, h miért ne legyen véleménye, olvass vissza...
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 15:36
Előzmény: #15  manipulator
#18
hát igen, erről beszéltem az imént, megy a köpködés meg fujjogás, meg az általánosítás, semmi építő jellege nincs ennek a témának, jellemzően magyar virtus ez, ezért tartunk ott ahol...
johai 2012. 06. 08. 15:11
Előzmény: #16  szivacs
#17
-:))
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 15:03
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#16
Érdekelne, hogy hogy látja a #6-ban leírtakat?
manipulator 2012. 06. 08. 14:59
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Miért, ez itt szakmai fórum?
Vannak becsületes ingatlanosok is,és taxisok is,például!
Sok ingatlanost ismerek.Lenyomják, ha lehet az eladási árat,olyan szintre,ahol a tulaj is simán el tudná adni,utána meg pofátlanul számla nélkül felveszik a jutalékot!Persze vannak kivételek,de olyat nem ismerek!
johai 2012. 06. 08. 14:57
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#14
Mondjuk engem nagyon érdekelne, hogy a mai internetes világban, mi kerül 3%-ba egy ingatlan közvetítőnél?+

Mondjuk ez engem is,de vegyük a biztos 5%-t.Ami egy 20 millás ingatlan esetén 1,25 millió forint.
És mennyiben biztos a jogi helyzetem ,garantálja a közvetitő a jogi viszonyokat,és az esetleges csalás esetén anyagi felellöséget is vállal?
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 14:53
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Miért is ne lehetne véleménye az ingatlanosokról olyan embernek, aki nem ingatlanos, hanem mondjuk egy eladó, aki igénybe vett ilyen szolgáltatást, vagy vevô, aki ingatlanoson keresztül vásárolt (akár pozitív az élmény, akár negatív)?
Vagy akár olyannak, aki a közelébe se megy semmilyen közvetítônek, legyen az akár ingatlan, munka vagy utazás?
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 14:16
Előzmény: #9  manipulator
#12
ezt a "trükköt" még egy ovodás is ismeri...
az tegye már fel a kezét az ócsárolósok közül, aki dolgozott már valaha a szakmában, mert ha nem , akkor nyugodtan tartsa meg magának a véleményét, csak magát járatja le vele, amihez nem értesz nem oszd az észt, alapszabály...
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 14:15
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
Érdekelne, hogy hogy látja a #6-ban leírtakat?
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 14:15
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#10
Érdekelne, hogy hogy látja a #6-ban leírtakat?
manipulator 2012. 06. 08. 13:55
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Nagyon is igazak a cikkben írtak!
Én még sokkal több trükköt tudok,például a sok kamu hirdetés,amit feltesznek,vagy kiragasztanak a közterületekre!
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 13:30
Előzmény: #1  portfolio
#8
Aki ezt írta, soha nem foglalkozott ingatlanközvetítéssel és megetette egy közvetítő. Sok hamis dolog van a cikkben. 20 éve foglalkozom közvetítéssel, és nem ilyen a piac, még csak nem is hasonlít rá.

portfolio.hu nem engedhet meg magának ilyen színvonal alatti cikket.
kissat 2012. 06. 08. 07:19
Előzmény: #6  szivacs
#7
Nálunk (megyei jogú város)egy mezítlábas figura tíz évnél régebb óta van a piacon.
Közben giga botrány, büntetőügy az egyik "nagy" körül.
Személyfüggő a dolog: szaktudás és emberség vagy inkább az arcbőr vastagsága nem a mundér színétől függ.
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 00:10
#6
Az ingatlanos szakmával van egy alapvető probléma. Mégpedig az érdekeltségi viszonyaik.
Ugyanis a közvetítő az eladóval van szerződéses viszonyban és tőle kapja a nem kevés jutalékot.
Ugyanakkor ha már sikerült aláíratni az eladóval a megbízási szerződést, az érdekeik szétválnak sőt ellentétesek. Aktív és költséges vevőszerzésben a közvetítő nem érdekelt, az neki biztos költség bizonytalan bevétellel szemben. Ha pedig valahogy egy komoly vevőjelölt akad horogra, akkor az ingatlanos érdeke nem az, hogy minél magasabb árat érjen el, hanem az, hogy mindenképpen létrejöjjön az adásvétel rajta keresztül -bármilyen áron- mert csak akkor kap jutalékot. Ennek érdekében gyakran nem a fizető megbízó hanem a vevő érdekeit képviselve, a vevőnek a minimálárat megsúgva nyomják le az árat az eladónál, forszírozva, hogy adja el olcsón is, mert egyhamar úgysem fog jobbat találni.
Ez az ellentmondásos érdekeltségi rendszer megérett egy olyan átalakításra, amely összhangba hozza az eladó, a vevő és a közvetítő érdekviszonyait és kiküszöböli a jelenlegi kontraproduktív állapotokat.

Olyanféle közvetítői szerződések kellenének, melyekben a közvetítő csak a költségeit fedező alapdíjat kap, ha csak minimáláron sikerül értékesítenie az ingatlant, de erősen progresszív jutalékot, egyfajta nyereségrészesedést, ha afölött sikerül eladnia. Így anyagi érdekévé válna neki is a magasabb eladási ár elérése, az őt fizető vevő érdekének képviselete.

Próbáltam egy-két közvetítőnél efféle szerződést javasolni, de csak pislogtak, hogy az nekik nem jó. Amit meg elém toltak, az viszont nekem, mint eladónak és fizetőnek nem megfelelő.
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 23:37
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Ez engem is érdekelne! Jó a kérdés! Max fél % -ot még eltudnék képzelni..
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 23:33
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Mondjuk engem nagyon érdekelne, hogy a mai internetes világban, mi kerül 3%-ba egy ingatlan közvetítőnél?

Mert ugye, mondjuk egy 10.000.000 Ft-os ingatlan adás-vétele esetén 3% az 300.000 Ft.

Ezért az összegért mit tesz a közvetítő?

Felteszi a netre?

őszintén érdekelne.
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 19:39
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Gratulálok!

Ön 1 a 100-ból.
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 19:35
Előzmény: #1  portfolio
#2
Tisztelt Szerző!

Megőrizte inkognitóját, de szívesen beszélgetnék Önnel...

Hét éve foglalkozom ingatlanközvetítéssel, kicsit másképp látom a mai piacot, mint Ön. Bár van egy kicsi cégünk, melyet a férjemmel közösen alapítottunk (nem jókedvünkben lettünk vállalkozók, de kitartunk!), több paraméter alapján az Ön által \"mezítlábas\"-nak titulált ingatlanos volnék. De....

- nagyon szeretem és megbecsülöm az ügyfeleimet, az ő ajánlásaikból élek, általában azok az ügyfelek is továbbajánlanak, akiknek ingatlanát nem is én adom el...

- megbízási szerződésemet jogász készítette, jogász ügyfeleim is minden esetben aláírják, mert korrekt, világos, mert így is lehet....

- és még mesélnék a jutalékról, annak természetéről, arról, hogy ingatlanosnak lenni egyáltalán nem olcsó mulatság, arról, hogy amit ír, sok helyen, az csak a felszín, arról, hogy a \"nagyok\" milyen visszataszító módszerekkel dolgoznak, mire \"tanítják\" a náluk dolgozó ügynököket, arról, hogy aki a \"nagyoktól\" tanul és tisztességes, az azért hagyja ott őket, aki pedig nem, az teljesen kihullik a rendszerből...

és még sok minden másról is.

Keressen meg.

Üdvözlettel: egy tisztességes, szakmáját szerető, ügyfeleit megbecsülő ingatlanközvetítő

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek