Topiknyitó: Portfolio 2019. 04. 25. 16:04

Imádják a magyarok az EU-pénzt, amit úgyis ellopnak a nagy többség szerint  

Ugrás a cikkhez
A magyaroknak leggyakrabban az EU-pénzek jutnak eszükbe, ha az Európai Unióra gondolnak és toronymagasan ezt a területet tartják az uniós tagság legnagyobb elõnyének, de közben csaknem háromnegyedük szerint a pénzek jelentõs részét
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sanka 2019. 04. 28. 08:21
Előzmény: #44  atyafi
#48
Remélem élvezni fogod a fideszes kórházi ellátást!
kiegyezo 2019. 04. 27. 11:34
Előzmény: #43  atyafi
#47
Baszki, a Malév magyar állami tulajdonban volt, úgy ment tönkre minden mentőöv és a beleöntött vaskos milliárdok ellenére. 
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 27. 11:04
Előzmény: #40  elemes
#46
Most nézd meg. Mityufi mennyire hatékony? Érzed olvasva a hülyeségeit ahogy megfideszülsz? Én nem.
badsector1
badsector1 2019. 04. 27. 10:43
Előzmény: #44  atyafi
#45
Ne kerülgesd mint macska a forrókását.
Hány kórház és iskola épült a fütyisz alatt?
Hány kórházi osztályt kellett a fütyisz alatt bezárni?
atyafi 2019. 04. 27. 10:37
Előzmény: #24  badsector1
#44
Hány iskola épült szépült bővült, pedig be is zárhatták volna mint szoclibek. Egyiket a másik után zárták be a kórházakkal együtt. Vasútvonalakat szüntettek meg és adtak el mindent ami még kellett valakinek, potom pénzekért.. Álmomban ne jöjjön elő ez a banda és ifjú titánjai pláne ne!
atyafi 2019. 04. 27. 10:33
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#43
Igen a multi megfizeti a rendes árat és karbantartja a vagyonát úgy mint a a MALÉV nél, az Balettintézetnél és sorolhatnánk  a megvett és lerohasztott külföldi érdekeltségeket. Szerencsére a közművekből ezek visszavásároltak amit lehetett  a " nagyszerű külföldi gazdáiktól" Van is utálkozás elég.
atyafi 2019. 04. 27. 10:26
Előzmény: #35  qpec
#42
Ezzel a baromsággal kábítjátok magatokat, holott az igazság az, hogy az embereknek legalább a  fele jól elvan ezzel a kormánnyal krumpli nélkül is. Ettől a falra másztok, de ez van!
atyafi 2019. 04. 27. 10:23
#41
Inkább negatív véleményt adtam volna, de sajna nem kérdeztek. Az eus pénzt nem imádom, de teljesen jogosnak és kevésnek tartom a piacaink és az értékeink rendszerváltáskori  kisajátításáért.
elemes
elemes 2019. 04. 26. 09:35
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
az a helyzet, hogy nem kell újítani. a buta trollok olcsók, csak sok kell belőlük. a marketingtörténelemben még nem találtak fel a sulykolásnál eredményesebb eszközt. a hatásfoka gyenge, de ha elég sok pénzed van, akkor nincs más dolgod, mint az összes csatornán minél többször ismételgetni ugyanazt a baromságot. a többség nem fogja elhinni, de ENNEK ELLENÉRE beépül az emberek gondolkodásába.
jarisz 2019. 04. 26. 09:06
Előzmény: #35  qpec
#39
El is fogyott a krumpli,oszt jó napot :'(
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 09:02
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
troll vagy
tipikus
de annak is szar
vitára alkalmatlan és érdemtelen
az eszköztárad elárul
ideje lenne újítani a központban,nem csak másolni a ruszkikat
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 08:45
Előzmény: #33  badsector1
#37
Javaslom a keresoszolgaltatokat... ott ahol azt is megtalalod hogy Matolcsyek elloptak a jegybank aranytartalekat... mikozben amugy megtizszereztek, de az mar teged ne zavarjon..
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 08:43
Előzmény: #34  badsector1
#36
Ezzel vitatkoznék, szerintem most nem is akart senki különösebben összefogni, ami talán jobb is, mert az eredmények tiszta helyzetet teremtenek majd abban, hogy kinek mekkora a támogatottsága. Az önkormányzati választási összefogásnál meg egyelőre úgy tűnik, hogy Budapesten inkább az LMP a ludas, de igazából még ők se zárták ki, csak halasztják az EP választás utánra.
qpec 2019. 04. 26. 08:17
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#35
Vagy kilóra megveszik őket! Lásd  választási krumpliosztás,élelmiszercsomag osztás stb. Igazad van.
badsector1
badsector1 2019. 04. 26. 08:17
Előzmény: #32  Bekre_Pal
#34
2018-ban az lmp-nek volt kulcsszerepe a Fidesz 2/3-hoz, ep vlasztásoknl az mszp kapta a feladatot, hogy akadályozza meg az összefogást.
badsector1
badsector1 2019. 04. 26. 08:14
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#33
Van egy kis bája mikor a saját szavaidat sem tudod megvédeni. 😎
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 26. 08:06
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32

"meggyőződésem, hogy orbán pénzeli őket, hogy foglalják a helyet és ne alakulhasson ki egy valamire való ellenzék"
 
évek óta nekem is pontosan ez a meggyőződésem. kb. a kiegyenesített kasza és vasvilla az, ami még megmaradt. de mivel ez egy olyan nép amelyik jámboran tűri a rúgásokat, ilyen nem lesz, hanem megvárjuk, amíg az öreget talppal előre kitolják a színről a végelgyengülését követve, és csak reménykedünk, hogy récsöl, a rogán klán meg a többi közül valamelyik kevésbé tragikus jut majd ki folytatásnak az utódlási hatalmi harcok végeztével.
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 07:32
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy ha nem a fidesz, akkor ki? Az ellenzék töketlenül viselkedik, meggyőződésem, hogy orbán pénzeli őket, hogy foglalják a helyet és ne alakulhasson ki egy valamire való ellenzék. Így van bebiztosítva az egypártrendszer a parlamenti demokráciában.
Az ellenzék annyi hibát követ el, hogy ezt csakis forgatókönyv szerint lehet eljátszani. Egy jól időzített sakkjátszma, hogy a voksoláskor a fidesz legyen csúcsformában.
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 07:09
Előzmény: #28  qpec
#30

Aki nem hajlandó a fenekét felemelni, hogy a "jóakaróit" elküldje a fenébe, az meg is érdemli sorsát.
Úgy látszik, ők nem számítanak. Balatonnál az ingatlanárak a csillagokban, hasonlóan Budapesten. Mi kell még? A vellness szálók dugig vannak, a Balcsinál 2 évre eladva a szállások, nem beszélve a plázákról, kávézókról, éttermekről. Van bőven olyan ember, aki nem 130 ezerből tengeti életét, igaz annak a 90%-a fideszes.
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 06:53
Előzmény: #24  badsector1
#29
Szerintem nem kell iskola, hiszen egyre kevesebb a gyerek, eljutunk arra a szintre, ami a háború után volt, 1 tanító, egy osztály, 6-tól 10 éves gyerekek. Nem szabad okos embereket kinevelni, mert azok nem hisznek el mindent, a buta ember nem lázad.
qpec 2019. 04. 26. 06:48
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#28
Vedd már le a szemellenzőt és nézz körül egy kicsit.Nem a kiemelt helyek és a vadászkastélyok világában él a lakosság zöme.3 millió ember él 130 ezer ft nettóból.Azok közül itt egy sem írogat,köt üzletet,mert a napi megélhetés a gondja.Persze ha választás van,nem emeli meg a hátsóját,hogy változzon a vezérkar.Nagy baj ez nekünk is,akik a piacot próbáljuk a hátunkon vinni a jobb megélhetés reményében és szidjuk ,hogy nem elég likvid.
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 06:43
Előzmény: #24  badsector1
#27
Nezz utana magad, csak nyisd ki hozza a szemed..
Törölt felhasználó 2019. 04. 26. 06:40
Előzmény: #22  badsector1
#26

A Balaton is épül, szépül, a turistaforgalom az egekben, az agrárvállalatok virágoznak, az energetikai cégek fejlődnek és természetesen a kastélyok is megújulnak. Sok minden épül, csak nem a közösségé, hanem lölö-jé. De itthon marad, nem viszik el a multik.
Jó szöveg, ugye! Miért jobb a kisembernek, hogy lölö viszi el, mint a multi? Mert a multi a rendes árat megfizetné a saját zsebéből, míg lölö, a meggazdagodási világbajnok, az államkasszából finanszírozza vagyonát.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 26. 00:07
Előzmény: #22  badsector1
#25
Pl vadászkastély.
badsector1
badsector1 2019. 04. 25. 21:54
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Hány kórház és iskola épült?
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:50
Előzmény: #22  badsector1
#23
Korhaz, iskola, tanuszoda, utak, vasutvonalak, hosszu a sor, de annak akinek csukva a szeme hiaba meselek..
badsector1
badsector1 2019. 04. 25. 21:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Mi a krvaanyja épül a stadionokon és a középületek napelemesítésén kívül?
Ennyi szar út kádár óta nem volt.
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:30
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21

Természetesen  mindenhol épül valami, de képzeld el, ha sokkal több minden épülne. Kell az autópálya, kell a vasút és kell minden, csak nincs rá pénz, mert valaki háromszorosáért építi, aztán mindent felvásárol és szépen csak azokat engedi be, akik meg tudják fizetni. Nem a nemzet gyarapszik, hanem az egyének vagyona növekszik, amit a közösségnek szántak.
És persze pénz az hatalom.
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:23
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Magyarok panaszkodnak sokszor kuldfoldon hogy ellopjak a penzt.. a valasz a kulfoldi hazaiaktol tobbnyire: hat bmeg nalunk is ellopjak, de Magyarorszagon legalabb epul is valami... erre varrjal gombot!
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:21
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Es a kohezios alapokbol erkezo penzeket a megfelelo tobbnyire luxemburgban adozo  francia, nemet, osztrak epitocegeken keresztul illik visszafolyatni annak aki adja azokat.. olaf ezt nem vizsgalja... de ha valaki elzarja a penzek visszafolyatasat a fenti csatornakon, akkor az egybol korrupt lesz...
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:18
Előzmény: #15  badsector1
#18
Van magyar bűnüldözés, csak a saját fészkükbe nem piszkítanak. Az EU-s pénzt mindenhol megvámolják, szerintem ezt az EU a  politikusok lefizetésére használja, ez egy sikerdíj az együttműködésért. Persze csak közvetett módon adhatják, mert különben korrupciónak nevezhetnénk. Az okosabbja megtalálja a módját, hogy saját zsebébe kerüljön és csak bátorság kérdése, hogy milyen arányban. Szerintem orbán a legbátrabb  V4 -ek között. Olyan szinte fejlesztette a lopást, hogy már nem kell bújkálniuk, sőt egyértelműen mutatja az utat, ha velünk vagy, jól jársz.
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:17
Előzmény: #1  Portfolio
#17
Blablabla.. a korrupcio az amibol kimaradsz.. ha xy nem eri fel esszel hogy kozvetve o is reszesul belole akkor tuti csak lopas lehet.. a ballib media szerint is csak lopas lehet, ok igy csinaltak, mashogyan miert lehetne?.. tuti lopas. Sir a magyar, csak risket lat mindig, azt mindig.. opportunity-t soha...
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 21:02
Előzmény: #14  Phylaxa
#16
"nyilvánvalóan jogkör átadással"
Tévedsz, nem adunk át jogkört, mindössze annyi történik, hogy EU-s pénzeknél az EU-s ügyészség is felléphet. Minden jogkörünk megmarad, Polt Peti az EU-s ügyészséggel párhuzamosan is vizsgálhatja pl. az Elios ügyét.
badsector1
badsector1 2019. 04. 25. 20:46
Előzmény: #3  Phylaxa
#15
"A pénzt ugyanis ugyanúgy el fogják "lopni", mint eddig, csak más köntösben, viszont feladunk mindent, ami az önálló bűnüldözéssel kapcsolatos."
  
Nem adunk fel semmit, mert gyakorlatilag nincs magyar bűnüldözés.
Elios ügynél világosabban nem mutatja meg neked, hogy a fidesz közeli törvénysértések el vannak nézve.
Phylaxa 2019. 04. 25. 20:29
Előzmény: #12  Peterbond
#14
Még egyszer ne keverj bele a hazai ügyészség problémájába, nem ahhoz szóltam hozzá, ezért biztosan nem játszok semmit! Ha viszont nem megoldani akarod, hanem belekeverni az EU ügyészséget ebbe, nyilvánvalóan jogkör átadással, hogyan máshogy, akkor olvasd el a véleményemet erről, hiszen csak erről írtam. Szerintem túltárgyaltuk. Neked olyanokkal kell erről beszélgetned, akik egyetértenek abban, hogy az EU ügyészség majd megoldja az általad" 9 éve folyamatosan felvázolt" haza ügyészség problematikáját. Ok?  :)
Phylaxa 2019. 04. 25. 20:24
Előzmény: #10  Peterbond
#13
Az a baj, hogy mást állítasz és másról beszélsz mint én. Én világosan reagáltam Maci állítására. Nem beszéltem semmi másról. Ellenben te arról beszélsz, hogy a hazai ügyészség nem végzi egyáltalán a dolgát és azt állítod, hogy én nem beszélek erről. Nos teljesen világos, hogy nem erről beszélek. Tehát ebben igazad van. Az én állításom más volt és fenntartom. Ha a magyar ügyészséget akarod megváltoztatni, akkor beszélj a választókhoz és indokold meg nekik, hogy miért kellene megváltoztatni. Én ebbe nem szólok bele. Viszont ne keverd bele az EU-s ügyészséget, ha nem akarod, hogy beleszóljak. Korrekt? :)
Peterbond 2019. 04. 25. 20:00
Előzmény: #10  Peterbond
#12
És mégegyszer. az elmúlt 9 évben többször hangoztattuk hogy az ügyészség nem jól működik. Nagyyobb átláthatóság kell, több elllenőrzés. Hogy nő a korrupció sőt intézményesedik. Ezek sehol se zavartak téged. Szóval most ne játszd hogy az ügyészség mmunkájának hatékonysága fog csökkenni mert EU ügyekben az EU ügyészség IS eljárhatna.
Peterbond 2019. 04. 25. 19:58
Előzmény: #10  Peterbond
#11
Idéznék a FIDESZ 2009-es EU-s kampányprogramjából:
.
"A POLGÁROK BIZTONSÁGÁT SZOLGÁLÓ IGAZSÁGÜGYI EGYÜTTMÛKÖDÉST A Fidesz egyetért minden olyan törekvéssel, amely egyszerûbbé és biztonságosabbá teszi az európai és köztük a magyar állampolgárok életét. A jogérvényesülés Európájának építése felé tett eddigi lépéseken túl a Fidesz támogatja az igazságügyi együttmu˝ködés elmélyítését, az állampolgári jogok hatékonyabb érvényesülését a családjog, a gyermekek jogai, valamint a büntetôeljárási jog területén. A Fidesz támogatja továbbá az Eurojust és partnerei, az Európai Igazságügyi Hálózat, az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), valamint az európai rendôri együttmûködés (Europol) közötti kooperáció erôsítését, operatív jogokkal való felruházását, harmadik országokkal vagy más szervezetekkel „egyablakos” ügyintézô szervvé alakítását, végezetül pedig az Európai Ügyészség felállítását, hatáskörének bôvítését az unió pénzügyeit sértô bûncselekményeken túl más súlyos, több tagállamot érintô bûncselekményekre is. A Fidesz üdvözli, hogy uniós ügynökséggé válik a hágai székhelyû európai rendôri együttmûködés, az Europol. Európai ügynökségként bármilyen súlyos bûncselekmény felderítésében részt vehet majd, ha abban legalább két tagállam érintett. Egyúttal a közös nyomozások lehetôségét is megteremtik. Ezzel a lépéssel is tovább nôhet az állampolgárok biztonsága."
Peterbond 2019. 04. 25. 19:56
Előzmény: #8  Phylaxa
#10
Tehát mégegyszer.
.
NEM VESZI EL mert a magyar ügyészség ugyanúgy eljárhat.
.
EGY Szóval se mondtam hogy vegyük el és adjuk oda másnak ahogy kb sehol se merült ez fel.
.
Egy egyszerű kérdésre nem tudtál egy választ adni hogy szerinted jól működik-e az ügyészség.
.
Ha engem kérdezel szerintem nem hogy nem végzi jól a dolgát hanem EGYÁLTALÁN nem végzi a dolgát. Én ezen változtattam volna és fel is szóllaltam ellene. Ellenben te nem aggódtál ezen de mostmár aggódsz hogyha külföldre kerülne akkor nem lenne ellenőrzés. Hát a mostanitól kevesebb tuti nem lenne. És mégegyszer az EU ügyészség IS eljárhatna EU pénzek esetén. A magyar ügyész ugyanúgy indíthat korrupciós eljárást.
.
Ez a lopás mentegetőzése szöveg valahogy NEM volt divat Gyurcsányék alatt. Csak jelzem akkor Orbánék is helyeselték az EU ügyészség ötletét mint ahogy sok minden mást is ami kormányra kerülve már inkább kényelmetlen nekkik.
Törölt felhasználó 2019. 04. 25. 19:48
Előzmény: #8  Phylaxa
#9
azért Nálad vannak bajok,ha nem vagy troll   
ha troll vagy,akkor bocs,akkor értem
Phylaxa 2019. 04. 25. 19:26
Előzmény: #7  Peterbond
#8
Ha valamelyik ország ügyészsége szerinted nem végzi jól a dolgát, akkor odaadod másnak? Te is tudod, hogy nem így van és nem is erről van szó. A választók 90%-a azt sem tudja, hogyan működik az egész. "Vegyük ki a kezükből és adjuk oda más országnak, akkor majd nem lehet lopni!". Erre reagáltam. Az, hogy miről van szó az pedig kit érdekel nem? Ha azt akarod, hogy a választók állást tudjanak foglalni ebben, akkor magyarázd el, hogy miről van szó, mi lesz jövőre, ha kiadod a kezedből és vállalj is érte felelősséget! Na ezt nem teszi senki. Inkább hazudik, aztán amikor az lesz, amit ő akar, akkor leszarja, hogy ki állítja, hogy ő hazudott. Ennek mi értelme? Ha pedig így működik, akkor miért állítja ugyanez az ember másnak ugyanezt, ha mások csinálják? Primitív dolog az egész szerintem. Ha segítséget akarsz, akkor kérj segítséget és ne vedd el az emberektől a tulajdonukat! Ugyanis az, hogy az országon belül, hazai hatóságok végezhetik az ügyészségi munkát, az hazai tulajdonjog. Az pedig, hogy az EU országok segítik egymást nemzetközi ügyekben, az pedig egy szövetség. Amikor a rendszer váltás után az első választások alkalmával bizonyos helyeken 2000 HUF-t és egy pár kolbászt kaptak a választók, az is primitív dolog volt nem? Most már semmit sem akarnak adni nekik, csak mondjanak le valamiről, mert valakik "lopnak". Nevetséges. Haladunk lefelé keményen.  :)
Peterbond 2019. 04. 25. 18:44
Előzmény: #6  Peterbond
#7
De inkabb rakerdezek nehogy azzal vadoljanak hogy belelatok mast masok mondandojaba.
.
Szerinted a magyar ugyeszseg jol vegzi a dolgat?
Peterbond 2019. 04. 25. 18:32
Előzmény: #5  Phylaxa
#6
Meg komolyan is vennem az aggodalmat de ha a mostani ugyeszseg munkaja neked megfelelo akkor Brusszelevel se lehet gobdod mert a nullatol kevesebb ellenorzes nem lehet.
.
Mellesleg hol volt szo hogy itthon NE lehetne eljarni. Csak arrol van szo hogy kintiek is vizsgalhatnak es EUs penzugyekben.
Phylaxa 2019. 04. 25. 18:15
Előzmény: #4  Vortex
#5
Központosítanak. Brüsszelben lesznek bizonyos jogok, itt pedig marad "kapd el".  Nyilván nem azonnal, hanem szépen nyugodtan. Aztán jön a "ki gondolta volna". Akik pedig támogatták, azok pedig az "Engem félrevezetett a Maci! Azt mondta, hogy az a lényege az egésznek, hogy itthon nem tudnak majd lopni. Aztán most ugyanúgy lopnak, csak már nem hívják annak, a bűnüldözésünket pedig kiherélték. Most mi lesz? " :)
     
Nem, nem tudok semmi konkrétumot nyilván. Nincs is jelentősége. A fenti mindig bejön, ha lemondasz valamiről. :)
Vortex 2019. 04. 25. 16:52
Előzmény: #3  Phylaxa
#4
"hanem magukhoz vesznek minden értelmeset belőle, mi pedig elképedünk a tehetetlenségtől, ha valami történik"
Milyen minden értelmeset vesznek magukhoz? 
Néhány példát azért hozhatnál.
Phylaxa 2019. 04. 25. 16:28
Előzmény: #2  _Macika_
#3
A több mint 75% szerint pedig tudja, hogy mivel jár, ha csatlakozunk az EU ügyészséghez. A pénzt ugyanis ugyanúgy el fogják "lopni", mint eddig, csak más köntösben, viszont feladunk mindent, ami az önálló bűnüldözéssel kapcsolatos. Ugye ezt is kimutatja a "reprezentatív felmérés" ? Nem kiegészítik és segítik a hazai bűnüldözést, hanem magukhoz vesznek minden értelmeset belőle, mi pedig elképedünk a tehetetlenségtől, ha valami történik. Ugye ezt marketingeled Maci? Nyugaton egyébként nem lopásnak hívják ugyanezt, hiszen nagyon ritkán osztanak nem hazai tulajdonú cégeknek.  :)
_Macika_
_Macika_ 2019. 04. 25. 16:04
Előzmény: #1  portfolio
#2
A magyaroknak leggyakrabban az EU-pénzek jutnak eszükbe, ha az Európai Unióra gondolnak és toronymagasan ezt a területet tartják az uniós tagság legnagyobb előnyének, de közben csaknem háromnegyedük szerint a pénzek jelentős részét ellopják - derül ki a Policy Solutions átfogó kutatásából. A reprezentatív felmérésben részt vevők közel négyötöde ezért jóval szigorúbb fellépést várna el az Európai Uniótól és több mint háromnegyedük szerint Magyarországnak csatlakoznia kellene a szigorúbb fellépést lehetővé tevő Európai Ügyészséghez.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek