Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 22:47

Így csaltok ti  

"A Kecskeméti Törvényszék törölte a múlt vasárnapi időközi önkormányzati választás eredményét, az ötből egy (a 32.) szavazókörben meg kell ismételni a választást. A szombati dátumú végzés szerint a bíróság a rendelkezésére bocsátott videófelvétel alapján megalapozottnak találta a kifogást, hogy az érintett helyen a választói akaratot befolyásolva szervezetten szállítottak embereket a választókörbe:ez kampánycsendsértésnek minősül.

..."



A magyar demokráciában példanélküli, bíróság által is bizonyítottnak talált választási csalás.



Mi lesz itt 2014-ben...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2013. 10. 14. 11:42
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
Az egyik "kicsit" gyilkolt a másik pedig "nagyon".....

Mind két fél meg nem engedett módszert használt a célja elérése érdekében.
A "mértéken" nem érdemes vitázni.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 14. 11:32
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
Ha ezeket egymás mellé teszed, akkor elég látványos a különbség. És még van pofája a jobboldalnak a kizárólagosan erkölcsös és becsületes szerepében tetszelegni.

A helyzet az, hogy a jobb oldal rettenetes erővel dolgozik azon, hogy Gyurcsány tette egyre kisebbnek, elfogadhatóbbnak, az ügy kirobbanását követő hozzáállása pedig egyre szimpatikusabbnak hasson...
Törölt felhasználó 2013. 10. 14. 11:28
Előzmény: #297  _pampa
#298
Bajnaiék egy jogilag rosszul megfogalnazott, de igaz állítással kampányoltak (azzal, hogy a Fidesz csalt).

Ezzel szemben a Fidesz egyszer szervezetten szállította a szavazókat, ezért lett megismételve a választás. A megismételt szavazás során pedig 2 különböző módon is durva hazugsággal kampányoltak.
_pampa 2013. 10. 14. 11:20
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
Azért azt is említsük meg, hogy a másik fél is csalt. Arról is született határozat.
Törölt felhasználó 2013. 10. 14. 10:50
Előzmény: #295  _pampa
#296
Tény, hogy egyetlen kis körzetben sikerült a Fidesznek
3 bizonyított súlyos jogsértést is elkövetnie. Az első miatt megismételték a választást, a másik kettőt a megismétlés során tette. 1-et bíróság, 2-őt választási bizottság mondta ki.

Példanélküli, hogy egy kormánypárt ilyen nyíltan csaljon sorozatosan.
_pampa 2013. 10. 14. 09:59
Előzmény: #294  kukutyinbenko
#295
Ez az a helyzet amiből nem jöhetett ki jól a FIDESZ.

Amennyiben nem nyer: Itt a bizonyíték az előző csalásra!
Így,hogy nyert: Itt a bizonyíték, hogy megint csaltak!

szvsz

"Baja: az ellenzék szerint „csalással is alig győzött” a Fidesz
A baloldali pártokat tömörítő választási szövetség szerint ismét történtek olyan dolgok, amelyek visszaélés alapos gyanúját keltik. Ha kell, megint megismételtetnék a választást. A Fidesz szerint „a bukott baloldalnak tudomásul kell vennie a vereségét”.
Lejátszás
A baloldali pártokat tömörítő Összefogás Bajáért választási szövetség képviselőjelöltje elfogadja a vasárnapi bajai időközi képviselő-választás eredményét, ha nem kapnak információt törvénysértésről. Teket Melinda, az MSZP, az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció közös jelöltje ezt az urnazárás után tartott sajtótájékoztatóján mondta. "A választás most nem a mi győzelmünkkel zárult, de mindent megtettünk, hogy a tisztességes kereteken belül végigcsináljuk a kampányt" - fogalmazott.

Hajdú Miklós, a választási szövetség képviselője kérdésre válaszolva megerősítette: Kovács Csaba, a Fidesz jelöltje 138, Teket Melinda 69 szavazatot kapott a 32-es szavazókörben rendezett, megismételt választáson. Elmondta: olyan dolgok történtek, amelyek visszaélés alapos gyanúját keltik, ezért élni fognak a jogorvoslat lehetőségével. Közlése szerint két beadványt nyújtottak be a helyi választási bizottsághoz: az egyik ételosztással, a másik pedig a választók szervezett utaztatásával kapcsolatos. "Álláspontunk szerint, ha szükséges, meg kell ismételni a szavazókörben a választást" – mondta, hozzátéve, volt lehetőség arra, hogy a választók akaratát befolyásolják.

Hajdú Miklós azt mondta, szerették volna demokratikus politikai versengésben megmérettetni magukat, de Baja fideszes polgármestere, "Zsigó Róbert olyan hadjáratot folytatott az ellenzék és a demokratikus hagyományok ellen, amely korábban elképzelhetetlen volt".
Okos energia közvetlenül a termelőtől kis-és középvállalkozásoknak.
Úgy fogalmazott: 2010-ben óriási fölénnyel győzött a szavazókörben a Fidesz, "most csalással, hazugsággal és fizetett aktivistákkal is alig". A jelenlegi eredmény nem valaminek a vége, hanem a változás kezdete – hangoztatta a szövetség képviselője.
Az ellenzéki pártok korábban közös közleményükben azt írták: "Ha minden alapos gyanú kivizsgálása után is kijelenthető lesz majd, hogy a Fidesz ma valóban győzött Baján, a győzelme akkor is egy vereséggel ér fel: egy alig fél ezres választókör megnyeréséért cserében egy egész ország előtt veszítette el a becsületét".
"A fideszes választási csalás miatt a mai napon megismételt választási forduló sem szűkölködött ugyanis a gyanús, visszaélésekre utaló eseményekben. Ezekkel kapcsolatban a helyi választási bizottsághoz, illetve a rendőrséghez fordultunk: a választások tisztaságáért felelős szervek válaszán múlik, hogy a bajai fideszes eredmény "csupán" tisztességtelen volt-e, vagy törvénytelen is" - tette hozzá az MSZP, a DK és az Együtt-PM.
Kiértek arra is, hogy Teket Melinda az Összefogás Bajáért közös jelöltjeként derekasan helytállt: 2010-ben még óriási fölénnyel nyert itt a Fidesz, most pedig csak alig. Mindezek alapján úgy látják, hogy "a kormányváltó hangulat egyre erősebb az országban".
Zsigó Róbert fideszes polgármester még az előzetes eredmény kihirdetése előtt közölte: a Fidesz jelöltje, Kovács Csaba a korábbinál nagyobb különbséggel nyerte meg Baján a megismételt szavazóköri és - szavazati előnyével - a 3-as számú egyéni választókerületi önkormányzati képviselő-választást is. Vasárnap esti tájékoztatása szerint Kovács Csaba 138, Teket Melinda, a baloldali pártok - az MSZP, az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció - közös jelöltje 69, a jobbikos Markó György 14 szavazatot kapott, míg az LMP jelöltjére, Ikotity Istvánra nem érkezett egyetlen érvényes voks sem. Zsigó Róbert reményét fejezte ki, hogy Baján mostantól újra nyugalom lesz, megszűnik az elmúlt hetekben tapasztalt felfordulás.
kovács csabát, a fidesz jelöltjét (b) megtapsolják a párt irodájában, miután bejelentették győzelmétKovács Csabát, a Fidesz jelöltjét (b) megtapsolják a párt irodájában, miután bejelentették győzelmét
A polgármester az MTI-hez a Fidesz által, a sajtótájékoztatóval egy időben eljuttatott közleményében azt írta, "Baja immár másodszor is világosan megüzente, hogy nem kér a bukott baloldalból, se együtt, se külön-külön". A Fidesz köszönetet mond a választáson másodszor is megjelent választóknak, akik bizalmukat adták a további munkához - áll a közleményben. "A bukott baloldalnak tudomásul kell vennie a vereségét" - írta Zsigó Róbert.
Később a helyi választási iroda vezetője közölte: a Fidesz jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást a bajai 3-as számú egyéni választókerületben, Kovács Csaba az 1071 érvényes szavazatból 508-at kapott. Papp Zoltán tájékoztatása szerint a második Teket Melinda, az MSZP, az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Demokratikus Koalíció közös jelöltje lett 446 szavazattal. Markó György, a Jobbik jelöltje végzett a harmadik helyen, ő a szavazatok 7 százalékát kapta. Az LMP jelöltje, Ikotity István 3,8 százalékot ért el.
A Fidesz jelöltje az érvényes szavazatok 47,4 százalékát, míg a három baloldali párt közös jelöltje a szavazatok 41,6 százalékát kapta. A választókerület szavazásra jogosult polgárainak 36,8 százaléka, 1071 ember élt a szavazati jogával, illetve adott le érvényes szavazatot.
Az előzetes eredmény ellen 48 órán belül lehet fellebbezni, ha ilyen beadvány nem érkezik, akkor ez a választás hivatalos végeredménye. A helyi választási iroda csak a választókerületi szavazás összesített eredményéről adott tájékoztatást, a szavazóköri megismételt voksolás adatairól külön nem. A bajai 3-as számú egyéni választókerület 32-es szavazókörében azért kellett megismételni a szavazást, mert a Kecskeméti Törvényszék illetékes bírói tanácsa azt állapította meg, hogy ott kampánycsendsértés történt szeptember 22-én megtartott időközi önkormányzati választáson.
A helyi választási bizottság vasárnap este közzétett határozata szerint jogsértést követett el az Együtt-PM, az MSZP és a DK alkotta Összefogás Bajáért választási szövetség is. A testület - a Fidesz kifogásának helyt adva - azt állapította meg, hogy a baloldali szövetség választási alapelveket sértett meg a Bajai Tükör című kampánykiadvány 2013/3-as számában közzétett több állítással. A bizottság határozatában eltiltotta a választási szövetséget attól, hogy a jövőben közzétegyék valótlan tartalmú, illetve "ténylegesen bizonyítékok nélküli" állításaikat. A testület határozata nem jogerős, azzal szemben két napon belül a Bács-Kiskun Megyei Területi Választási Bizottsághoz lehet fellebbezni.
Tegnap este percről percre közvetítettük a bajai időközi választás alakulását. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja.
atv.hu / MTI"
kukutyinbenko 2013. 10. 12. 11:04
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#294
"Ez lenne a beismerés?"

Ne légy telhetetlen. Az ő pártjában és az ő helyzetében, ez egy öngyilkossággal felérő beismerés. Igyekezett úgy fogalmazni, hogy ne ítélhessék azonnali tarkólövésre, illetve maradjon esélye a rehabilitációra, ha a nagy vezér esetlegesen megbukna valamikor.
Tudom, messze messze egy távoli galaxisban..., de én még hiszek a csodákban.
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 09:37
Előzmény: #290  enigma
#293
Mivel nincs foci, legalább stadion kell, hogy a "tudjuk ki" elvtárs a nagy szomorúságban jól érezze magát.
Szerintem a cél szentesíti az eszközt, mindenképpen kell a 2/3 is (még egy esetleges csalás révén is) a nemzet érdekében.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 21:29
Előzmény: #287  loliense
#292
Szünet van. 4:0 oda egy félidő alatt, ez fáj.

Így, hogy mondod, megtaláltam mire gondolhatsz.

Pokorni:
„Ez szomorú, mármint a csalás...” „Amit láttunk ezen a bizonyos videón, az az, hogy segítettek odajutni a szavazáshoz embereknek. Ezt nem tudom, hogy tilos-e. A bíróság úgy ítélte meg, hogy gyanúra ad okot. Ez nem támasztja vagy, nem bizonyítja talán minden kétséget kizáróan a láncszavazást, ahogy ön fogalmazott. Tehát ezt én nem tudom megítélni”

Ez lenne a beismerés?
Zorro1973 2013. 10. 11. 21:25
Előzmény: #290  enigma
#291
Pf 20:20 hihetetlen:((
enigma 2013. 10. 11. 21:21
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#290
Nézzed csak. Eddig 4-et kaptunk. De Magyarország jobban teljesít! Ebben is, ahogy az egyéb dolgokban.
Még néhány stadion építésre szükség lehet.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 21:06
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#289
És a Fidesz miért nem perelte be egyik sajtóterméket se, amik Fideszes csalásról, kampánycsendsértésről írtak?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 21:06
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#288
És a Fidesz miért nem perelte be egyik sajtóterméket se, akik Fideszes csalásról, kampánycsendsértésről írtak?
loliense 2013. 10. 11. 20:42
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Remélem nem hasonlítok a copyzos Spál-ra

De sebaj,majd félidőben megkeresed a videót róla az interneten,azt jól őszintén megnézed

Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 20:37
Előzmény: #285  loliense
#286
Erről lemaradtam. Tudnád idézni? Hol jelent ez meg?

Elnézést kérek, ha majd nem válaszolnék, de megy a holland-magyar! Viszont tényleg érdekel a Pokorni féle bajai bocsánatkérés. Őszintén!
loliense 2013. 10. 11. 20:34
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Márhogy bocsánatot kért,mert csalt a pártja a bajai választáson?-tényleg,hogy jön ez ide,nem is érthető
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 20:24
Előzmény: #282  loliense
#284
Emlékszem az esetre. Nem tudom hogy jön ide, de emlékszem rá.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 20:22
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#283
Milyen jó lett volna, ha a bíróság beidézi Lakatos Ferencet és felteszi neki ezt a kérdést! Könnyű megtalálni, hiszen a rendszáma is megvan, legalábbis a bíróság igazoltnak látta, hogy az nem sárga, tehát esélyesen ismert. Esetleg aszóban forgó választókat sem ártott volna megkérdezni. 146 főnek nem olyan lehetetlen feltenni egy körkérdést.

Még az is lehet, hogy tényleg azért, amit Lakatos a videón állított, mert "hátrányos helyzetűek" azok az "öreg hölgyek", "akik nem tudják megoldani, hogy ide jöjjenek".

Uram bocsá! Még a sajtó is megkereshetné Lakatost. Hátha ugyanúgy közlékeny lesz, mint a videón volt. Nem ezt hívnák oknyomozó újságírásnak?

Ha meg tömegével szedte fel a népeket, akkor az érintett utcákban mindenki tudja mi történt. Tudják, hogy Lakatos kérdezgette-e a szállított választók pártállását, győzködte-e őket, vagy előre meghatározott portákra kéretlenül ment-e be, mert azok még nem voltak szavazni.

Feltételezni sok mindent lehet, de ezt akár ki is lehetne deríteni. Miért nem próbálja meg senki?
loliense 2013. 10. 11. 20:16
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#282
Akkor bizony a látásoddal lehet a gond,kedves öcsémbátyám

Talán a hallásoddal nincs ekkora probléma ,mikor a besúgó leszármazott Pokornyi elvtárs a TV-ben bocsánatot kért a csalás miatt,csak meghallottad
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 20:11
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#281
És egy látványos hazugság véletlenül egyenértékű egy félreérthető állítással.

Továbbá egy helybenhagyott határozat azonos hírértékű, mint egy módosított, melyben egy nyilvánvaló hazugságot nem találtak jogsértőnek... véletlenül.

És aki nem ugyanannyit ír a két esetről, az nem is lehet objektív.

Kezdem azt hinni, hogy a fideszesség az az objektivitás szinonímája...
Én feladtam, bíbelődjél egyedül vele. :DD
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 20:03
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
"A cselekményt Lakatos Ferenc követte el."

Saját magának? Miért?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:58
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#279
Az MSZP-t nem vádoltam semmivel. Két hozzászólásban említettem meg. Az egyikben azért mert Széll Péter MSZP-s volt polgármester és ő is beszélget a felvételen Lakatossal, valamint ő tanúskodott a bíróság előtt. A másikban a 2010-es eredményekkel tettem összehasonlítást. 2010-ben még nem volt MSZP-E14-DK jelöltállítás, csak MSZP-s jelölt (na jó, a CM és a SZEMA is támogatta, de ma meg ők nem játszanak). A Jobbik eredményét is megemlítettem. Ezek szerint a Jobbikot is vádolnám?

A mondataim nem keltik annak látszatát, hogy a Fidesz ártatlan csak annak a látszatát keltik, hogy nem látok bizonyítékot a bűnösségére. Az MSZP bűnösségének látszatát pedig pláne nem keltik.

A cselekményt Lakatos Ferenc követte el.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:55
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#278
Nem szervezte senki. Tehát Lakatos Ferenc véletlenül furikázta a szavazókat, akik véletlenül beültek a véletlenül arra járó Lakatos kocsijába, aki véletlenül pont mindig a szavazóhelyiséghez vitte őket, véletlenül kérdezte meg az arra véletlenül járó Ajtai Tibort, hogy nem lesz-e ebből baj (miből? a véletlen furikázásból? ugye...), aki véletlenül mondott valótlant a dolog szabályosságával kapcsolatban (választmányi tagként pontosan tudnia kellett volna) és mindezek után teljesen véletlenül lett a Fidesznek a többi körhöz képest feltűnően sokszoros szavazat előnye.

Te egy értelmes ember vagy. Sose értettem, amikor egy kurva pártszimpátia miatt képes egy értelmes ember is arra, hogy ilyen félkegyelműnek látszódjon, csak hogy le ne kelljen írnia, hogy az ahová történetesen az x-et tette, csalt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:52
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
Ha a bíróság egy kimondta volna, vagy egy beadvány nyomán kimondja a fidesz nevét, gondolom akkor az sem lenne mérvadó, mert objektív vagy és a fidesz elvből nem lehet bűnös így az = maga az objektivitás.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:50
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#276
Ismét itt a következő objektívitásod.

Korábban egyfolytában azt szajkóztad, hogy semmi nem számít, amit nem a bíróság mondott ki és az a lényeg, amit a bíróság mondott ki. (Pl. fidesz nem lehet bűnös, mert a bíróság nem mondta ki.)

"Most", hogy a bíróság olyat mondot ki, ami neked nem tetszik, a bíróság rögtön nem mérvadó.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:49
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#275
Rendben. Én nálad benne vagyok a fideszes skatulyában, tehát ne is foglalkozz velem! Kár magad felidegesítened egy olyan miatt, mint én!
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:47
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#274
Nevetséges.

És még pont te jössz azzal, hogy mások mennyire magyarázzák bele a fideszt a jogsértésbe, amikor, ha előkerül a jogsértés, akkor te rögtön leállsz mszp-zni és egyúttal védelmezni ("nem bizonyítható") a fideszt.

Rád is vonatkozik a (az általad felemlegetett) határozat érdemi része:
a mondataid alkalmasan annak a látszatát elteni, hogy a fidesz ártatlan és mondjuk az mszp a bűnös.

Akkor minek hoztad fel az mszp-t?

Továbbá, ha nem a fidesz követte el a jogsértést, akkor ki követte el szerinted?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:45
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#273
Szerintem az sem igazolt, hogy szervezett lett volna. Ez a bíróság nem kellően megalapozott megállapítása. Az meg pláne nem igazolható, hogy bármelyik párt szervezte volna?

Te bizonyítás nélkül alapigazságként kezeled, hogy ezt biztos szervezte valaki. A valaki biztos egy párt volt. Tehát csak rá kell mutatni az egyikre. Ha nem a Fideszre mutatok, akkor mutassak egy másikra. Ha megtenném, ugyanolyan tarthatatlan lenne az álláspontom, mint most a tiéd. Akkor könnyen nyerhetnéd a vitát és teljes joggal.

Viszont én nem mutatok senkire, csak azt kérdezem, hogy te miért mutogatsz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:41
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#272
"tényszerűségre törekvő álláspont is vérfideszes hozzád képest"

És még vicces is vagy.
Úgy nevezed magadat az objektivitás mintapéldányának, hogy folyamatosan elfogultan a fideszt véded, nem tudsz különbséget tenni egy pofátlan hazugság és egy félreérthető mondat jogsértése között.
Továbbá szerinted az az egyenértékű tejékoztatás, hogy ha azonos mennyiségben közölnek egy helybenhagyott határozatot (mely a félreértést vizsgálta) egy módosított határozattal (melyben először az egyértelmű hazugságot nem tartották jogsértőnek).

Erre mondtam, hogy logikád szerint 1 = 3, mert mindkettő szám, vagy egy rákiabálás azonos súlyú egy többszörös brutális gyilkossággal.

Bizony ez a te elfogulatlan, fidesztávoli objektivitásod.

Ugyan vicces vagy, de viccből is megárt a sok(k). :D
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:36
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Szerinted melyik párthoz köthető a szervezett szállítás Baján?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:34
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#270
Vita technikád a számba adni olyat, amit nem állítok, majd azzal vitatkozni. Nem állítom, hogy az MSZP szervezett volna bármit, csak nem látom bizonyítottnak, hogy a Fidesz tette volna ezt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:34
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
"Önmagában érdekes módszer az eredményből következtetni, mert ez alapján mindenki csaló, aki nyer."

Nem. Nem ezt mondtam.

Szerinted melyik párthoz köthető a szervezett szállítás Baján?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:34
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
"Nem vagyok tag, aktivista, hívő, szimpatizáns."

"Elfogulatlan", "kiegyensúlyozott" és "jogkövető" magatartásoddal nagyon annak mutatod magad. ;)
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:31
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#267
"Ha azt állítják, hogy a fidesz csaló és te a fidesz közösség tagja vagy, akkor bizony a te becsületed is sérülhet.
Amúgy meg (noha a fidesznek nincs emberi méltósága) van hírneve, előterjesztő lehetsz, ha már úgyis a fidesz "jogi képviseletét" látod itt el."

Elkönyvelsz a Fidesz közösség tagjának és a Fidesz jogi képviselőjének, hiszen beskatulyázva könnyebb érveket érdemi cáfolat nélkül lesöpörni, vagy figyelmen kívül hagyni. Tudom, hogy nem hiszed el, de valójában nem vagyok a Fidesz közösség tagja. Nem vagyok tag, aktivista, hívő, szimpatizáns. Sok témában a Kormány ellen foglalok állást.

Persze minden nézőpont kérdése. Ha te vagy elfogult, akkor még az objektív, tényszerűségre törekvő álláspont is vérfideszes hozzád képest. Ha én vagyok elfogult, akkor most csak hazudozok. Szíved joga az utóbbit gondolni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:20
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#266
Tehát akkor azt akarod mondani, hogy az mszp-s polgármesterhez van köze és ő irányítja?
Továbbá ők hozták azt a néhány ellenzéki szavazót a sok kormánypárti pedig mind magától jött (ellentétben a többi körrel szemben)?

A - különben szintén - elfogulatlan, kiegyensúlyozott és jogkövető és egyébként is igazsághoz közelebb álló véleményed.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:18
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#265
"Szerinted ki követte el? (vegyük figyelembe azt is, hogy a többi szavazókör fej-fej melleti arányához képest 3-szoros Fidesz előny jött ki)."

Önmagában érdekes módszer az eredményből következtetni, mert ez alapján mindenki csaló, aki nyer. De legyen, játszunk ezen a pályán.

A tények:
- A Fidesz 66 %-kal nyert ebben a szavazókörben. Ez a Fidesz ellen szól.
- Csakhogy a magas Fidesz arányban nincs semmi meglepő, hiszen 2010-ben 83 %-kal nyert ugyanitt. A Fidesz gyengült, míg az MSZP és a Jobbik 2010-hez képest erősödött. Ez az MSZP és a Jobbik ellen szól. A teljes választókerületben a Fidesz 12 %-kal gyengült, míg ebben a szavazókörben 17 %-kal.
- Ebben a szavazókörben 146 szavazatot adtak le. A másik 4-ben 850-et, azaz átlag 212-t. Ennek a szavazókörnek a 32 %-os részvételi aránya a teljes választókerület 34%-os arányával szemben nem utal tömeges szállításra. Annak meg semmi értelme, hogy bármelyik párt néhány szavazóért álljon neki szervezni.
- A részvétel ebben a szavazókörben a 2010-esnél 39 %-kal volt nagyobb, míg a teljes választókerületben csak 12 %-kal. Ez utalhatna szállításra, de messze kisebbre, mint amekkora különbség kialakult, úgy 20 fő körülire.
- Azonban pont ugyanilyen mértékben volt magasabb a részvétel a 31-es szavazókörben is, ahol meg a baloldali jelölt aratta a legnagyobb arányú győzelmét.

2010-ben ebben a szavazókörben 87:10-re verte a Fidesz az MSZP-t. Most 97:29 jött ki. Reálisnak tartod a tények tükrében, hogy biztosan, kétséget kizáróan a Fidesz szervezett szállítást, a szállított személyek a Fideszre szavaztak, és a szállítás nélkül a Fidesz vesztett volna, azaz 97 helyett csak legfeljebb 28 szavazatot kapott volna?

Én nem tartom reálisnak. Sőt értelmetlen kockázatnak tartom, amit kár lett volna felvállalni. Ennek a választásnak a bírósági határozat nélkül egészen minimális lenne a jelentősége. Úgy is, ha megnyeri és úgy is elveszti a Fidesz. Így most hatalmas országos ügy lett belőle. Ez állna a Fidesz érdekében?

Ha már egyszer szállítással akarja valaki befolyásolni az eredményt, akkor miért egy 450 fős szavazókörben teszi egy amúgy 3000 szavazásra jogosultat számláló választókerületen belül? Egy kis szavazókörön keresztül csak aránytalanul nagy és túlzottan nyilvánvaló manipulációval lehet döntően befolyásolni a teljes választás eredményét.

Miért pont ebben a szavazókörben, amikor manipuláció nélkül is, még a baloldali kampánystábok nyilatkozatai alapján is ez egy stabilan Fideszes körzet? Az eleve várhatóan nagy arányú győzelemhez képest egy kicsit még nagyobb arányú egy amúgy kis körzetben, alig változtat a teljes eredményen.

De egyszerű a képlet. Vasárnap új szavazás. Nézzük meg meg, megfordul-e az eredmény.

Mindezzel együtt köztünk az a különbség hogy te alap nélkül állítod a Fidesz szervezését, én viszont nem állítom, hogy biztosan nem szervezett a Fidesz, csak annyit állítok, hogy erre még láttam bizonyítékot.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:13
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#264
Nyilván nem volt megszervezve, mert a felvételen "az hangzik el", hogy ha az út szélén véletlenül látok járókelő szavazókat, akkor fordulhatok 50x is? :DD
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 19:07
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#263
Ha azt állítják, hogy a fidesz csaló és te a fidesz közösség tagja vagy, akkor bizony a te becsületed is sérülhet.
Amúgy meg (noha a fidesznek nincs emberi méltósága) van hírneve, előterjesztő lehetsz, ha már úgyis a fidesz "jogi képviseletét" látod itt el. :DD

Más kérdés, hogy a bíróság nem fogja megállapítani, hogy az emberi méltóságod sérült (nyilván azt sem, hogy a szereplőké sérült, mivel a felvételek épp azt bizonyítják, hogy elkövették a cselekményeket), de azt sem, hogy a fidesz jó hírneve sérült. Ráadásul attól, hogy korábban a bíróság jogosultság hiányában nem mondott ki egy tényt, attól még az a tény megállhatja a helyét.

Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:41
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#262
Szerinted a bizonyított szállításnak és a kiugró 3-szoros szavazatnak nincs köze egymáshoz?

Egy bíróság mozaikokból rakja össze a történteket. Figyekembevéve az életszerűséget is (ez egy ismert jogi fogalom). Önmagában életszerűtlen, hogy a szocik szerveznek szállítást és a másik 4 szavazókörben fej-fej melletti eredményből (sőt enyhe szoci előnyből) háromszoros Fidesz szavazat lesz...
csendben 2013. 10. 11. 18:37
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#261
Értem,kösz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:34
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#260
Széll Péter meg MSZP-s és volt polgármester.

A kérdés, hogy Lakatos Ferencnek mi köze a Fideszhez, vagy Ajtainak mi köze a szállításhoz? Esetleg mi támasztja alá, hogy Ajtai irányítja Lakatost.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:33
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
Akkor lássuk.

1. A jogsértést bíróság mondta ki. Te is elfogadod.
2. Nem tudod, hogy a Fidesz követte el.
3. Szerinted ki követte el? (vegyük figyelembe azt is, hogy a többi szavazókör fej-fej melleti arányához képest 3-szoros Fidesz előny jött ki).
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:30
Előzmény: #255  csendben
#258
Értelemszerűen a második. Egy tényállítást akkor fogadok el valósnak, ha azt bizonyítják alátámasztják.

Én is állíthatnék másokról csúnya dolgokat, de nem teszem, mert nem tudom alátámasztani, pedig úgy hiszem, hogy igaz.

Ez most magáért (helyettem) beszél?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:26
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#257
"Ezt az állításodat most már tucatszor leírtad. Elsőre is megértettem. Még csak azt sem állítom hogy biztosan helytelen. Csak azt kérném, hogy támaszd is alá! Ha képes vagy rá, elfogadom."

Már leírtam. Ajtai Tibor Fidesz választmányi tag.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:25
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#256
"Valóban megállapította. Szerintem helytelenül, mert abból, hogy Lakatos többször fordult a szervezettség nem állapítható meg."

Persze, véletlenül arra járt, egymás után többször is...

Te kit akarsz itt hülyének nézni? Mert szólok, hogy engem nem tudsz. Kampányolj ezzel a célközönségnél.

Szerintem pont a többször fordulás igazolja a szervezettséget. Meg a "véletlenül" 3-szoros szavazatarány a többi helyhez képest.
csendben 2013. 10. 11. 18:23
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#255
Nem szeretnék belefolyni a vitába,csupán azt nem látom tisztán,hogy mit is akarsz bizonyítani:
- a fidesz nem csalt,vagy
- amíg nincs "bizonyíték" (kérdés:ki-mit ért alatta...),addig nem ismered el a csalás elkövetését?

Az első esetben sokat segítene a dolgon,ha megmondanád,hogy (szerinted!) melyik párt -vagy szimpatizánsai- követet(tek) el csalást.
(értsd:törvénysértést)

A második eset magáért (helyetted) beszél...

Elfogadom bármelyik válaszodat és nem fogok vitatkozni róla!

:-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:19
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#254
Az van, hogy az elfogult jobboldali szavazók túlmenve a Fidesz saját taktikáján (ők ugye kussolnak inkább az ügyről) olyan vegemensen tagadják a nyilvánvalót, hogy ezzel akaratuktól teljesen ellenkező módon egyre korrektebbnek láttatják Gyurcsányt az ő ügyével kapcsolatban...
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:18
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#253
"A bíróság megállapította a "szervezett" szavazói szállítást."

Valóban megállapította. Szerintem helytelenül, mert abból, hogy Lakatos többször fordult a szervezettség nem állapítható meg.

"Akik elkövették, a Fideszhez köthetőek, ill. Fidesz választmányi tagok"

Ezt az állításodat most már tucatszor leírtad. Elsőre is megértettem. Még csak azt sem állítom hogy biztosan helytelen. Csak azt kérném, hogy támaszd is alá! Ha képes vagy rá, elfogadom.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:16
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
1. Eddig se jelentett be pert a Fidesz semmilyen sajtótermék ellen. Pedig két hete sok helyen leírták, hogy ők követték el.
2. Nem vontam le belőle következtést (te hol láttál ilyet?). Csak gondolatébresztőnek szántam.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:13
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#251
Abból vonsz le következtetést hogy egy ma 14:33-as cikkért a Fidesz még nem perelte be az újságírót?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:13
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#250
A bíróság megállapította a "szervezett" szavazói szállítást. Erről jogerős ítélet van. Akik elkövették, a Fideszhez köthetőek, ill. Fidesz választmányi tagok.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:10
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#249
Most megint gyenge képességűnek tetteted magad és direkt félreérted, mint néhány hozzászólással korábban. Az egy ember, aki magyaráz és kérdez, Lakatos Ferenc és nem Ajtai. Ő az elkövető. Róla mit tudunk?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:08
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#248
A Fidesz beperelte az Indexet ezért? Szerinted miért nem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:08
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Most komolyan azt akarod mondani hogy a Fidesznek semmi köze nem volt hozzá ???
Szerinted épeszű ember ezt elhiszi ??
Vagy Te is tudod hogy nem így van, csak megpróbálod megmagyarázni ?
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:06
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#246
"A felvételeken Ajtai Tibor látható szervezőként..."

Ezt a "szervezőként" megfogalmazást fejtsd egy kicsit!
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:06
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#245
"Az, hogy egy ember - akiről nem tudjuk mi köze lenne a Fideszhez, vagy bármely más jelölő szervezethez"

Tudjuk, mi köze. Ajtai Tibor a Fidesszel szövtségben álló Lungo Drom megyei elnöke és egyben a Fidesz megyei választmányának a tagja.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:04
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#244
"Ez most komoly? Szerintetek teljesen rendben van, hogy a sajtóban bizonyíték nélkül jogsértéssel vádolnak valakit?"

1. A bíróság megállapította a jogsértést.
2. A jogsértést a bíróság az ítéletben megfogalmazva, tanúk és felvételek alapján látta bizonyítottnak.
3. A felvételeken Ajtai Tibor látható szervezőként, aki a Fidesz választmányának a tagja.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 18:00
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
Nem nyert! Azért nem tehetem, mert a hírnévrontás polgári jogi kategória, feljelentés szóba sem jöhet. A becsületsértés esetén pedig magánvádra indul az eljárás. Nem az én becsületemről van szó, tehát magánvádló sem lehetek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 17:57
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
Mert magad is tudod, hogy nincs igazad. ;)
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 17:55
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
Nem tehetem! Ha van kellő jogismereted, két piros pontért megmondhatod miért nem.

Topik gazda

penznyelo_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek