Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 11:22
Előzmény: #18  szivacs
#20
Lehet, hogy átsiklottam valami fölött, de én egy fia következtetést sem láttam a cikkben, amit a becsült adatok változásából vont le a szerző.
ts3 2017. 08. 30. 11:21
Előzmény: #18  szivacs
#19
Szerintem a NAV-nak biztosan lehetnek pontos statisztikái, hogy hogyan változott az adó fizetők száma.
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 11:03
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Azt azért ne tévesszük szem elöl, hogy a szerző is azt állítja, hogy mivel nincsenek sem pontos sem egységes statisztikák, ezért ő is csak becsülni tud. A becslésekböl, pláne a becsült adatok változásából levont következtetések pedig legalább annyira tükrözik a becslő prekoncepcióját, mint a tényleges folyamatokat. Kb úgy, mintha mondjuk az apple vagy a kábel árfolyamáról nem lennének valós adatok, csak shortosok meg longosok "becslései" meg pletykák alapján próbálnának kereskedni. :-)
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 10:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#17
Semmi.
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 10:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#16
Pontosan. A "szabad áramlások" volt az egyik fő érve, oka és célja az exszoc országok beléptetésének. Mindenki megkapta amit akart, akkor most örülni tessék, ne pánikot kelteni: "Még nagyobb az EU-s integrálódás sikere: több magyar élt a szabad áramlás vívmányával, mint gondoltuk!"
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 10:41
#15
egyre több helyről jönnek a hírek a visszavándorlásról, értelemszerű hogy itt meg ilyen betámadós cikkek születnek....
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 10:36
#14
Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk. Megint egy példa arra, hogy többnyire fogalmunk sincs a valós helyzetről. Mondjuk, a politikusokat sohasem zavarták különösebben a tények. Kipróbáltak már rajtunk egy csomó intézkedést anélkül, hogy halvány fingjuk lett volna a valóságról.
gambadoro 2017. 08. 30. 10:30
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#13
aki sikeres nyugaton soha nem jön vissza aki megbukott az meg minek jön?
elemes
elemes 2017. 08. 30. 10:23
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
sokan kezdenek visszajönni :))))) állítólag van egy nemrég felfedezett délamerikai törzs, a kultúrantropológusok megfigyelték, hogy így számolnak: egy, kettő, három, sok.
elemes
elemes 2017. 08. 30. 10:22
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
attól tartok pár év és megtudjuk
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 10:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#10
A kérdés az, mi lett volna / lenne az alternatívája az EU csatlakozásnak?
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 09:56
Előzmény: #8  pf2
#9
Elhiszem. Én is 2011-ben mikor IMF +államcsőd veszélyt éreztem, elmentem Németországba dolgozni illetve előkészíteni az ottani terepet a családomnak,amennyiben a helyzet fokozódna. Az más kérdés hogy mivel a helyzet aztán nem fokozódott és a kedélyek is megnyugodtak,én visszajöttem Magyarországra. Én nem csodálkozom hogy fiatalok-és néha idősebbek- elmennek több pénzt keresni. Én inkább azon csodálkozom akik ma ezen csodálkoznak, mikor az EU csatlakozáskor nyilvánvaló volt hogy ez fog történni. Ugyanakkor vannak biztató jelek is:ahogy a devizahitelezés mizériája lassan kezd megszűnni(már "csak" néhány tízezren szenvednek a több millió, tudatosan jégre vitt szerencsétlenek közül) és a bérek emelkedni, sokan kezdenek visszajönni. És még németek, hollandok stb. is telepednek le Magyarországon. Szóval, nem kell pánikolni.
pf2 2017. 08. 30. 09:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#8
saját statisztikám három gyerek három ország : Németország , Hollandia , Svédország viszont mindegyik visszatér egy hónapra aztán 11 hónap kinnt család tíz fiatalja közül Nyugat - Európában - 4 fő Svájc , Franciaország ( francia középiskolai alapokkal) vűállalkozók, többi 3 perfekt angol Hollandia - USAegy Görögországban vállalkozik
elemes
elemes 2017. 08. 30. 09:17
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
"Én éppen hogy kurcsányék alatt menekültem -szó szerint!- külföldre, és jöttem vissza azóta..." mondd ki bátran, lebuktál mint ügynök és a GRU moszkvába menekített.
elemes
elemes 2017. 08. 30. 09:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
a mindenkori kormányok előrelátását mutatja, hogy a csatlakozáskor ezerrel lobbiztak "a munkaerő szabad áramlásáért." megkapták
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 09:00
Előzmény: #4  _Bekre_Pal_
#5
harmatgyenge amit csinálsz, ha már belekezdesz, akkor legalább csinálnád jól Pistike...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 30. 08:56
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
ilyen idősen is milyen élénknek tetszik lenni a néninek a fantáziájának
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 08:04
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
"Akkor most mit tetszenek naponta jajveszékelni hogy elmennek ?" Igen, pontosan ezt csinálják. Mintha ez függene attól hogy ki kurmányoz... Én éppen hogy kurcsányék alatt menekültem -szó szerint!- külföldre, és jöttem vissza azóta...
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 07:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
"Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk" A szerző logikusan levezeti: a zöme az EU csatlakozás óta/miatt. A kérdésem csak az: ezzel nem számoltak a csatlakozáskor? Nem volt nyilvánvaló hogy ez fog történni, nemcsak Magyarországon hanem az újonnan csatlakozó minden tagállamban? Nem volt nyilvánvaló hogy az EU csatlakozás egy beetetés, a gazdag országok így jutnak szabad piacokhoz és jól képzett olcsó munka erőhöz? Akkor most mit tetszenek naponta jajveszékelni hogy elmennek ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek