Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 11:37
Előzmény: #855  Civinjanos
#860
"Az, hogy a tőzsde nullszaldós játék, az tény, olyan tény, mint az, hogy az ég kék és a 2 x 2 az mindig négy."

Amennyiben a tőzsdére lépő cégek eleve úgy indulnak hogy semmi értéket nem akarnak teremteni, akkor Önnek teljesen igaza van.
Nem tőzsdéző spekikről írtam.
watson
watson 2014. 04. 26. 11:22
Előzmény: #846  hali
#859
Kedves hali, hogy ne kelljen ezer évre visszanézned, megsúgom hogy mind az 1db részvényem megvan még, ezért írhattam hogy bányavállalat-tulajdonosként néztem be ide a grafomán topikba :D
ergo továbbra is tartom, hogy "normális részvényt kell venni" ;)

János pedig ahhoz képest amit a tévutas pereivel csinált, igenis pozitív dolog lehetne ha valami építőbbet tenne. Ha pereskedik legalább komolyan venné a büntető pereket, hogy a Varga félék sittről nézgelődjenek, vagy építene újabb céget a kritikákat megfogadva.

Korábban írtam hogy a színes papírokkal akvirálás pozitív lehetett volna a Humetben, azonban ha ezzel a részvényesi értéket csökkenti (márpedig ez tény, hiába rajzolgat János egyre nagyobb részvényszámokat) azzal a részvényesek 90-99%-ának veszteséget okoz amiben megy itt az egymás mellett elbeszélés. ;)
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:56
#858
„Nem biztos, hogy teljesen érthető volt, amit kritikaként írtam (vélem utóbbi megnyilvánulásaikból). Adva van egy befektető Varga fantáziaképeiben, aki/amely 70 millió euró készpénzzel és névértéken – 500 forinton - beszállna. Erről Varga szerint létezik egy szándéknyilatkozat. Most megjelent egy állítólagos vevő, aki 13 milliárd forintra kötelezte el magát. A befektetőnek – ha lenne – már itt kéne toporzékolnia az ajtóban néhány teli bőrönddel, de nincs sehol.”

Őszinte hívük
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:54
Előzmény: #856  Civinjanos
#857
és lásd #851
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:53
Előzmény: #854  DoktorMinorkaVidor
#856
Lásd #850
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:51
Előzmény: #850  hali
#855
Kedves Cápa,

Az, hogy a tőzsde nullszaldós játék, az tény, olyan tény, mint az, hogy az ég kék és a 2 x 2 az mindig négy. Azt hiszem ostobaság, amit írt, hogy az, hogy én ennek a tudatában voltam, mint vállalatvezető az szomorú lett volna. Kétség kívül vannak nálamnál sikeresebbek, akik a 2 x 2 mindig 4 tényt sem ismerik, de azért a többségünk azért az alapfogalmakkal tisztában van.

Kedves Hali,

amit ír, a 90% vesztesről, ezt nyilván túlzás, és maga nem gondolja komolyan.
De legyen, számoljunk.
A számok ekkor a következőképpen alakulnak: 300 ember nyert, 100 kritizál mert vesztett, 2600 pedig vesztett ugyan, de tudomásul vette, hogy rosszkor vett és rosszkor adott el – ez előfordul. Mégsem háborog itten, mert azt, amit produkáltam az kétségbevonhatatlan sikernek tekinti, ezért elismeri, de még fontosabb ennél, hogy tudja, hogy a tőzsde mire való.

Őszinte hívük
DoktorMinorkaVidor 2014. 04. 26. 10:49
Előzmény: #851  Civinjanos
#854
"A baráti kezek ebben az üzletben maga a HUMET volt, mindaddig, amíg én vezettem a céget. "
akkor mégis igaz amit Hali ír? :)

"Nullszaldós az igaz,de...mivel a részvények döntő része a baráti kezeknél volt(legyen 10 ember),ők nyertek az emberek kb:90%-a meg vesztett."
denon 2014. 04. 26. 10:46
Előzmény: #852  denon
#853
"maga helyén"
denon 2014. 04. 26. 10:44
#852
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:42
Előzmény: #850  hali
#851
Kedves Hali,

azt hiszem, hogy azt kellene felfognia, hogy sokszori és világos magyarázatok ellenére nem érti az egész „baráti kezek” rendszert. A baráti kezek ebben az üzletben maga a HUMET volt, mindaddig, amíg én vezettem a céget.
Megismétlem, hogy a baráti kezekre azért volt szükség, mert a magyar Gt. nem engedte meg az ún.: treasury (saját) részvénykibocsátást. De igaza van, mert a baráti kezek kerestek a kibocsátáson, azaz maga a HUMET Nyrt, ez pedig minden részvényes érdeke volt. Ebből lett forrása az akvizícióknak (vállalatfelvásárlásoknak) így lett a 4 milliárdos saját tőkéjű és 250 milliós nyereségű minimulti; mint Ön is jól tudja: a semmiből.

Őszinte híve
hali
hali 2014. 04. 26. 10:36
Előzmény: #847  Civinjanos
#850
Kedves Civin!

Tényleg az utolsó ,a témával kapcsolatban.

1.Nullszaldós az igaz,de...mivel a részvények döntő része a baráti kezeknél volt(legyen 10 ember),ők nyertek az emberek kb:90%-a meg vesztett...

Igaz nullszaldó ez is,csak itt te és még pár ember keresett,páran még nyertek kisebb morzsákat,páran nullán kiszálltak,a többiek meg...

Ennyit a számításokról!

Üdv:hali
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:29
Előzmény: #848  Törölt felhasználó
#849
Kedves Cápa

kérem, mielőtt ilyeneket ír, olvassa végig a HUMET sztorit. Ha van valaki, aki sokat tett azért, hogy ez a cég a mínuszból profitábilis legyen, az én voltam. Az elnézésékérését ezen a topicon, vagy a jól ismert 20/42-11-111-es telefonszámon várja

őszinte híve
Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 10:26
Előzmény: #847  Civinjanos
#848
"amikor arról írok, hogy ki milyen módon értékelte a munkámat, akkor abból lehet és kell kiindulnom, hogy a tőzsde egy nullszaldós játék, tehát hosszú távon ugyanannyian nyernek, mint amennyien vesztenek."

Nagyon szomorú hogy egy tőzsdén lévő (volt) cég tulajdonosa így gondolkodik.
Fel sem merül Önben hogy a cégével esetleg nyereséget termeljen, csak arra figyel hogy a "nullszaldós" rendszer jó oldalán álljon:(((
Civinjanos 2014. 04. 26. 10:10
Előzmény: #845  hali
#847
Kedves Hali,

amikor arról írok, hogy ki milyen módon értékelte a munkámat, akkor abból lehet és kell kiindulnom, hogy a tőzsde egy nullszaldós játék, tehát hosszú távon ugyanannyian nyernek, mint amennyien vesztenek. De itt és most megengedem, hogy annak van igaza aki azt véli, hogy kevesek kerestek és sokak vesztettek, mert ezt nem lehet kizárni. Ekkor a 4000-es sokaságnak nem a fele azaz 2000 kisrészvényes nyert, hanem „csak” 1000. Az arány ekkor 100 (száz) engem kritizáló és 1000 (ezer) engem elismerő vélemény lenne. Ez sem olyan rossz.
Nyilvánvaló, hogy ebbe az 1000 engem elismerő ember közé kell érteni azokat, akik az én részvényeimet is megvásárolták a tőzsdén, bízva abban, hogy minden figyelmeztetésem dacára a cég erősebb, mint az engem követőek bűnelkövetési hajlam; sajnos ez a feltételezés nem lett igaz.
Egyébként lehet, hogy igaza van, ez a számítás is rossz, és akkor nem 1000, hanem csak 500 fő volt elégedett azzal, amit csináltam. Ekkor 100 az 500-hoz az arány. Még ezzel is meg lennék elégedve, ha így lenne. Ha megengedi ezt az 500 személyt most nem fogom egyenként felkutatni és megnevezni, még a nicknevükön sem. A 100 hivatkozott kritikus nickneveit megtalálja a HUMET topicokban.

Őszinte híve
hali
hali 2014. 04. 26. 09:49
Előzmény: #844  watson
#846
Szia!

..ha ez neked pozitív dolog volt..hát..na mindegy.

..és még engem oktattál egyszer,hogy normális részvényt kell venni.

Üdv:hali
hali
hali 2014. 04. 26. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#845
Jó(?)Civin!

Jó ez a gondolatmenete a 100darab "csesztetőről"+ a 96%-a elégedett volt a munkámmal...

Fordítsuk meg:
Hány ember gratulált Önnek az eredményekhez a részvényesek közül?(a családtagok és baráti kezek nem számítanak....)

Legyen a részvényesek száma az Ön által átlagnak vett 3000fő.
Az én tippem nem két jegyű szám,de legyek optimista legyen az elégedettek száma 10fő...

Szóval ez 0,4 százalék..

Akkor 99,6%-a nem volt elégedett az Ön előző okfejtésén alapuló megfordított nézet alapján..!

Ja és még egy:Mennyi is volt a részvény árfolyama?(a kinevezése napján 8000ft-bár én egy nullával többre emlékszem,de ezt a sok kavarást a gép se tudta követni szerintem)

Talán Pénznyelő tudná pontosabban.(ha olvasod egy kis segítséget kérnék)

Amikor távozott meg 2700ft...

Nem rossz 10 év alatt...

Nálam ez az értékmérő a többi nem érdekel,mert mivel osztalék nem volt(az igaz erről nem is volt soha szó!-ezt nem is mondta soha senki,hogy lesz! )

..de tovább nem foglalkozom ezzel az üggyel,mindenki azt ír amit akar.

Üdv:hali
watson
watson 2014. 04. 26. 09:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#844
auuu... grafománok :D

benéz az ember a bányavállalatához és bányászok helyett egy csomó grafománnal találkozik :D

Kedves János!
Eddigi munkásságát és lelkesedését látva, van remény arra, hogy ismét belevágjon valami pozitív dologba amiből újra felépülhet egy 80 főt foglalkoztató vállalat? Ha lát erre reményt én támogatnám holmi zsebekben bányászkodó szatócsok és vargák helyett :DD
Civinjanos 2014. 04. 26. 08:26
Törölt hozzászólás
#843
hali
hali 2014. 04. 26. 00:56
Előzmény: #827  Civinjanos
#842
Jó Hétvégét!

Gondolkodtam rajt,hogy válaszoljak-e-nem kellene-de nehéz megállnom..sajnos..

Mi sokszor beszéltünk telefonon,de valahogy azt a mondatot soha nem mondta el nekem(nekem se),hogy a tőzsde nem a kisbefektetőkért van.
Akkor se hangsúlyozta,amikor a részvényeket "árulta" éveken át a hozzám hasonlóknak..

A tőzsdén veszíteni is lehet(aki nem így áll neki az felejtse is el),én is buktam már sok részvénnyel(jóval többet is ,mit itt-jobban mondva én itt nem is vesztettem-később majd kicsit részletezem),de ez a sok közül azért fáj,mert hittem(és jó sokan így voltak vele) egy olyan személynek,aki ezt egy pillanatra sem érdemelte meg...

(részletezve a humetes történetemet:
-még 1999-ben vettem ilyen részvényt a 10 napos felfüggesztése előtt és nem keveset kerestem vele(adtam-vettem),aminek nagy részét vissza is buktam a Humet-pbc-vel,a szaldó még így is pozitív ,tehát nem ez bánt)

Nem csak személy szerint Önnek hittem,hanem az unikális termékének(cég termékének)is,magának a Humet szirupnak a sikerében bízva..

Igaz egy alkalommal ,amikor kipróbáltam saját magam,azt mondtam inkább meghalok,de ebből soha többé..olyan rossz íze volt..egy szóval:Borzalmas

Beszélgetésünk során ezt többször el is mondtam Önnek(nagyjából egyetértettünk abban,hogy ízesíteni kell).

Szóval én a termékben is bíztam..
..amiből mi is lett???
Kínai piac,Usa piac,stb....ezek soha nem valósultak meg..

Igaz Kanadában sikerült megvenni a Humet-Pbc többségét,de Humet szirup mennyi is lett eladva??
..mert az árbevétele e szomszéd (közepes)élelmiszerboltéval versenyezhet maximum..ami semmit sem emelkedett.

Sehol nem jött ebben a nagy "vállalatépítésben" egy nagyobb szerződés,betörés a termékkel külföldi piacokra,stb.

Nálam ez jelenti a vállalat fejlődését..ami nem volt..

Pld:az fejlődés hogy eladok első évben 1000tojást 10 év múlva meg 10000tojást per nap..de nem úgy ahogy ez a vállalat épült..,hogy megveszem a 9000tojást előállító/eladó vállalatot-nem is olcsón-az én 1000 tojásosom mellé és utána verem a mellem,hogy 10 év alatt tízszereztem az értékesítésemet..

Ez így lett egy minimulti,amivel a baráti kezeken kívül kevesen nyertek..

Ezt Ön is jól tudja,hogy ma már nem működne..(10 éve még nem látta senki a végét,ma már annyi új/kezdő nincsen)..és ,ha nincsen a Morgan Stanley ,vásárlása előbb össze dőlt volna az egész...(az volt a szerencsefaktora!)

Mellékesen visszatérve a Humet-Pbc-re -airől azt állította(nem egyszer),hogy egyesül a humettel és jön a magyar tőzsdére-azóta eltűnt,el se lehet adni-,hogy az Ön utasításait nem tartották be..

Könyörgöm?ki is volt a legnagyobb (szinte egyetlen) nagyrészvényes??Aki le tudta volna váltani a vezetést?
Szerintem Ön!
Attól még nem kell egy cégben dolgozni,ha nyugdíjas akar valaki lenni,de ha nem jó az alkalmazott le lehet váltani ...
Nem inkább eladta "extrém"-Ön szerint-alacsony áron,tovább zúzva a részvény árát lefele,persze,amíg el nem fogyott addig nem volt annyira szar a cég..

Lassan már saját magam unom az írásom(hát még mások),válasza természetesen lesz mindenre..Remélem el is hiszi,hogy Ön a legbecsületesebb ember a világon!

Én választ sem várok egyébként!

Mindig úgy gondolom ,hogy a sors amit elvesz vissza is adja és fordítva is így lesz..

Magam mindig eddig is és ezután is becsületesen szeretnék élni(a családommal minél többet lenni)és lelkiismeret furdalás nélkül aludni(bár ez sokakat nem izgat)

További Jó Hétvégét Mindenkinek!

Üdv:hali
DoktorMinorkaVidor 2014. 04. 26. 00:36
Előzmény: #840  Ody_Mnadrell
#841
sly most készül csődmédiát vásárolni :)
a főtolvajozó :)

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek