Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vezer1947 2022. 10. 29. 13:16
Előzmény: #7159  vezer1947
#7160
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Folytatva az előző levelemben leírtakat a Börzsöny aranybánya következő kutatási, fejlesztési és innovációs szakaszát szeretném közzé tenni!A honlapunkon a napokban közzé tett bányászai potenciál/ nyitólapon lévő első összeállítás + táblázat / I.ÜTEME az alábbiak szerint valósítható meg:- A jelenleg a Hun Bányászat Kutatási, Fejlesztési és Innovációs KFT 32 m Ft-os törzstőkével rendelkezik és az eddigi K+F tevékenységek / 2018-2022 között /  12,6 m € értékű fejlesztéseket igényeltek. Erre a kötelezettségre  a Családi cégeink a Hun Ásványfeldolgozó KFT és a Varga's Invest & Consulting Zrt adott a kutató professzoroknak fizetési garanciát!- Mivel a K+F+I következő fázisai további likvid  tőkét igényelnek, ezért pénzügyi és/vagy szakmai befektetőkre van  szükségünk.A befektetési tárgyalások folynak.- A cél a Hun Bányászat KFT átalakulása Zrt.-társasági formává név változtatással.A tervezet Társaság neve: " Börzsöny Aranybánya Zrt. " és jelentős tőke emeléssel történő cégbírósági bejelentéssel.- A BÖRZSÖNY ARANYBÁNYA Zrt. cégbírósági bejegyzése után felkészülünk a tőzsdei bevezetésre. Az már biztos, hogy a BÉT-re nem megyünk fel - a Civin János -neves tőzsdei szekértő véleményét is  figyelembe véve !- A lehetséges  tőzsdei bevezetés:  a, LONDONBAN,  b, PÁRIZSBAN,  c, ZÜRICHBEN,  d, FRANKFURTBAN  várható, a befektető Társ és a tőzsdék támogatási készségük figyelembe vételével.Ilyen volumenű MEGA projekttel - valós aranybázis bizonyítottságával - a világ egyik legnagyobb aranybányája építhető fel a koncessziós bányászati jog elnyerésével a Börzsöny hegységben!
Vezér1947
vezer1947 2022. 10. 29. 12:39
Előzmény: #7158  vezer1947
#7159
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Szeretném bemutatni Önöknek Magyarország újkori történelmének grandiózus beruházásának a lehetőségét a BÖRZSÖNY ARANYBÁNYA megnyitásával.Ebben az igen kockázatos bel és külpolitikai helyzetben is neki kell látni a NEMZET ARANYÁNAK a kitermelési lehetőségéhez!Mint a honlapunkon olvashatják:www.aranybanyaborzsony.huwww.hungoldmining.eu
Elkészült az I-II-III-IV ÜTEMBEN a Börzsöny aranyának a kitermelési, feldolgozási és értékesítési  terve.
Az I. ÜTEMBEN cca. 1000 tonna arany termelhető ki a honlap nyitó oldalán részletezettek szerint.A bánya nyitás kizárólag koncessziós bányászati pályázat kiírásával és annak elnyerésével lehetséges! Előzetes környezetvédelmi - érzékenységi és terhelhetőségi vizsgálat - pozitív ajánlásával rendelkezünk!A Börzsöny aranybánya  koncessziós bányanyitás pályázat kiírása és  döntése a Magyar Kormány kezében van!
Társaságunk a Hun Bányászat Kutatási, Fejlesztési és Innovációs KFT,  2018-óta foglalkozik-  az apporttal befogadott 1995-2001 között végzett LONE TAR KFT Farkas István okl. bányamérnök által jegyzett Börzsöny arany dúsulások kutatásával-  és annak bizonyításával.Politikai és Család védelmi okokból a bányamérnök Farkas István - érezve a politikai fenyegetéseket a kutatási eredményeket egy bécsi bankszéfben elzárta - melyet az özvegye a férje és fia meggyilkolása után 20 évvel nyithatott ki!Lásd: LONE STAR KFT cégtörténet.
Mivel családi szálak kötnek a kiirtott Farkas Istvánhoz- második nagybátyám - törvényesen megszereztem - apport közjegyzői hitelesítéssel - az elzárt Börzsöny aranybánya fúrások magmintáinak nemzetközi független laborokban történt - arany és ezüst dúsulás  - analitikáját és bányászati  kutatási és fejlesztő  céget alapítottam rá!Igen komoly zavart okoztam ennek a kutatási anyagnak a bejelentésével és a sajtóban történt közzé tételével a Bányahatóságnál, mivel  a LONE STAR KFT kutatási anyaga az irattárból és  a fúrási  magminta raktárából, minden a Börzsöny aranybánya kutatási anyaga /1995-2001 között/   eltűnt!
A bécsi banki széfből előkerült dokumentumok eredeti példánya pedig igazolta:
- A LONE STAR KFT kért és kapott a Szolnoki Bányakapitányságtól a Börzsöny aranybánya területén bányászati kutatási engedélyt,- A Rózsabánya és a Nagyírtáspusztai cca. 100-105 méter mélyfúrások anyagmintáinak elemzése szenzációs arany és ezüst dúsulásokat bizonyítottak,- A fúrási eredményeket a Bányahatóság befogadta, elismerte a Magyar Geológiai Szolgálat tértivevényes levéllel igazolta a nemesfém készletet.
Sajnos a Farkas István és fia meggyilkolásával ez a projekt befejeződött.A Hun Bányászat K+F+I  KFT tulajdonába került apporttal új fejezet indul a Börzsöny aranybánya nyitás történetében!Vezér1947
vezer1947 2022. 10. 29. 11:33
#7158

Kedves Civin János!
Teljesen egyet értek a BÉT-et minősítő  szakmai értékeléseddel!
Ezért is - igazolva az én és a befektetői köröm véleményét - , NEM fogunk a Börzsöny Aranybánya Részvénytársasággal a BÉT-hez csatlakozni!
Kiszámíthatatlan, megbízhatatlan, egyes üzleti köröknek megengedő, akik útban állnak kicsinálják!
A PSZAF összevonása, beolvasztása az MNB-be teljesen HIBÁS LÉPÉS VOLT, EZZEL   A POLITIKA JÁTÉKA SZERE LETT A BÉT!
vezér1947
Civinjanos 2022. 10. 28. 17:10
Előzmény: #7156  rózsika
#7157

T. Rózsika,
a tanulság levezetése ezen két cég esetében nem túl bonyolult.
 Alapvetés, hogy a tőzsde ma már egy gazembereket hívogató szervezet, ahol a tudatlan tömeg könnyen áldozata lehet mindenféle kóklerségnek. Erre vonatkozóan a budapesti Értéktőzsde (a továbbikban: a Tőzsde) és felügyelet az MNB álláspontja az, hogy ha ilyesmi történik, akkor ott büntetőeljárásnak kell következnie. Ezt kezdeményezni a két „hatóságnak” vagy van ihletése, vagy nincs. Holott…
 A tőzsde eredeti célja, hogy lehetőséget adjon arra, hogy ígéretesnek ítélhető vállalkozás(ok) pénzt gyűjtsenek a fejlődéshez. Ehhez alapvetés a teljes transzparencia. Ha ez az átláthatóság kizárt, mert senki sem ellenőrzi (a társaság felügyelői, a könyvvizsgáló, a tőzsde, a pénzügyi hatóság = MNB) megette a fene az egészet. Engem ez a fajta indíttatás vezetett évtizedes portfóliós hozzászólásaim megírására. Ma a Tőzsde egy csalásokra és hazugságokra nyíltan felhívó szervezetté vált/válik, eredeti célját elvesztette.
Az én időben ékezethibákat is azonnal számon kért a Tőzsde. Ebből kiindulva a HunMining és a Nutex esetében én magam is többször a fent írt alapvetésre (transzparencia) hívtam fel az ellenőrzésre felkent, ott dolgozók figyelmét – semmi nem történt. Összefoglalva: a Tőzsde minden gazdaságossági alapot nélkülöző ab ovo talaját vesztett, ellenőrizetlen cégek menedzsmentjének bűnös és büntetlen pénzcsinálási bázisa lett. Ezen még az sem változtatott, hogy többször elhangzott, hogy a Tőzsde alapvető célja (lesz) a szélhámosok törlése a kereskedhető cégek listájáról. Legutóbbi esetként Végh Richárd vezérigazgató úr kinevezésekor adott nyilatkozataira emlékszem, aki viszont testközelből láthatta az évtizedes küzdelmemet, erőfeszítéseimet, majd az általam összehozott vagyon szétlopását is, lévén Ő a HUMET® termékek feltalálójának, dr. Csucska főorvos úrnak az unokája.
 Annak idején nehezményeztem, hogy az általam (elnézést az egyes szám első személy használatáért, de hangsúlyozni szeretném, hogy miben voltam érintett és miben nem) 700 millióért megvett Reanal többségi tulajdont 70 millióért „adták el” az utódaim egy Liechtensteinben hamarjában bejegyzett HUMET Int’l alapítványnak, amiről annyit tudunk, hogy a szavazatelsőbbségi részvények kibocsátásakor ez az alapítvány volt a kedvezményezett. Erről az alapítványról azóta (2009) soha, senki, semmikor semmiféle információval nem jelentkezett. A Reanal akkor egy működő gyógyszergyár volt, múltja évszázados, jövője biztos, mivel milliárdos ingatlanvagyonnal rendelkezett. Miután ezt a szemenszedett lopást a Tőzsde és az MNB elnézte, kaptak olyanok vérszemet, mint Csereklei és a Genezis-es Rényi, no meg a HunMining-os Varga. Nincsenek csodák.
Akik ide írnak, csalódottak, akiknek eddig is számtalan alkalommal leírtam, hogy végtelen jóindulatukból pénzzel tömik ki azokat, akiket ma is szidnak. A felelősség az övék is, nem csak a „hatóságoké”.  De... Itt és most már senkit sem hibáztathatok, látva mi történt, történik ebben az országban. Történelmi hagyománya van a gazdasági bűnöknek, Trianon, a zsidóüldözés, az államosítás és a rendszerváltás óta és az elmúlt évtized eseményeit látva. Ez a nép nem a generációkon átívelő tisztességes üzletelésre van szocializálva, a külső és a belső körülményei ilyenek.
Dixi.    
 
Őszinte hívük
rózsika 2022. 10. 28. 15:34
Előzmény: #7150  Civinjanos
#7156

"Ezek az emberek egyetlen értékelhető üzletet csináltak az elmúlt években, miszerint a Reanal ingatlanokra egy banktól felvettek 3,5 millió forint kölcsönt"
.
Ezt én egy kicsit másképp látom. Először is, nem az volt a lényeg, hogy felvették a 3,5 milliárdot, hanem, hogy nem fizették vissza, és az a Cúnya bank valamilyen "rejtélyes" okból kifolyólag nem tett büntetőfeljelentés, illetve, én nem tudok róla, és talán azért tudnánk róla, ha tett volna...
.
Ha megpróbáljuk áttekinteni a banda tevékenységét az elmúlt bő 10 évben, akkor csak a nyilvános adatokra támaszkodva is látunk olyat, hogy részvénynyomtatás gazdagon, meg volt valami Organic Mission-ös kötvénykibocsájtás, és feltételezem, hogy a Reanalból is folyamatosan csurrant-cseppent, vagyis fosztogatták, ahogy csak bírták, és nyilván volt több minden, amiről még csak nem is hallottam. Aligha irreális becslés, ha azt mondom, hogy mindent egybevéve összejött nekik az a 10 milliárdocska...
Vicus2000 2022. 10. 26. 18:59
Előzmény: #7153  vezer1947
#7155
Megveszi a Nutexet😀
Civinjanos 2022. 10. 26. 18:15
Előzmény: #7153  vezer1947
#7154
Így legyen. Ámen.
vezer1947 2022. 10. 26. 17:51
Előzmény: #7148  Civinjanos
#7153

Kedves Civin János!
Sok igazságot írtál, a GENESIS gazembereiről,  de a Baritmix sugárvédő nehéz beton szabadalom az él, és igen nagy lehetőség előtt áll!
Mi a Paks-2 és az Akkuyu, összesen  6 darab atomerőművi blokkok építéséhez szükséges sugárvédő nehéz beton alapanyagot fejlesztettük  ki!
Nem árulok el nagy titkot, de 3 évig az MTA KK Tudományos Tanácsadó testület külsős tagjaként - részt vettem a Paks -1 első 12 éves üzemidő meghosszabbításánál - és megdöbbentő volt számomra, hogy a Paks - 1 sugárvédő nehéz betonozásánál a szovjetek a betonba tett vasoxidjai a kötési idő előtt egyszerűen a beton falazat alsó egyharmadára süllyedtek le!
Magyarul a felső 2/3 rész sugárállósága  véleményes!
Ekkor jött - Isten nyugosztalja - Tassy Mihály bányamérnök - aki a rudabányai egykori ércdúsító meddőhányó anyag összetételét kutatta. Ő ki akarta vonni a vasoxidot vas klorid előállításra, mi pedig prof.Salem Georg Nehme BMGE javaslatára a bárium szulfátot és a magnetitet szeparáltuk - labor és félüzemi szinten - ami meglepően homogén nehéz és szuper nehéz beton alapanyagot adott.
A Baritbeton szilárdsága, vízzáró képessége, tűzállósága és sugárállósága kiváló minősítést kapott. A BMGE kísérleti atomreaktorban történt
- ionizált sugárzás felező vastagsága,
- a tizedelő sugárállóságát a BMGE Nukleáris Technikai Intézet prof. Aszódi Attila , a Pécsi Tudományegyetem professzora Dr Batthiány István auditálta.Lásd a még működő hunmining.hu honlapot.
Szakmailag a tudósok világszabadalmat hoztak létre!
Sajnos a mocskos politika áldozata lett a HUN MINING Nyrt, mert sem a Paks-2, sem a török Akkuyu atomerőmű építése politikai okokból nem tudott elindulni!
Ezért az alkotók és én sem tehettem semmit!
 Én 10 millió darab részvényt veszítettem 500 Ft/db névértéken!
Ezért visszautasítom a rágalmaidat, mert a HUN MINING  IT -melynek tagjait ismerted - tisztességesek voltak kivéve a Rényi és bandáját, akiket 1 hónap alatt kirúgtam a Társaságból!
Ha 2010 -2015 között elindulhatott volna az Akkuyu atomerőmű építése - kezünkben volt aláírt 40 m € értékű Baritmix export szerződés a Roszatommal és a Törökország Energetikai Miniszterével  - amikor lelőtték a törökök az orosz repülőgépet. Azóta áll az Akkuyu beruházás!
Hol lenne már a Hun MINING részvényes csapata?
A BÖRZSÖNY aranybánya projekt pedig egy új fejezet lesz! A JÓISTEN kárpótól mindenért! Én a tudósaimat arany részvénnyel  kifizetem!
Megnyugtatlak, nem a BÉT-en!
Sokat fogsz még hallani felőle!
Jó egészséget kívánok!
Vezér1947
Civinjanos 2022. 10. 26. 16:07
Előzmény: #7151  Vicus2000
#7152

Tisztelt Vicus,
annak idején, 2009-ben, amikor a Nutexes lopássorozat megkezdődött egy szép chartsorozattal elég szájbarágósan bemutattam a t. Tőzsdének és az MNB-nek (akkor még PSZÁF), mi történik. A válaszuk az volt, hogy ha én ott és akkor bűncselekményt látok, akkor tegyek feljelentést. Megtettem, bízva abban, hogy a PSZÁF vizsgálat végén a PSZÁF csatlakozik.
Nos nem.
A rendőrség (és az ügyészség) két ízben utasított el azzal, hogy ami történt az nem bűncselekmény; 2011-ben és 2018-ban – ez utóbbi esetben kilenc(!) év nyomozás után… Kilenc olyan év alatt, amikoris folyamatosan a három „hatóság” szeme láttára, közfelháborodással fogadtatva folyt a lopás, mentek a Reanal, a kanadai és amerikai vállalatok, a vagyont érő ingatlanok az off shore vonalon a Belize-i levesbe…
 Őszinte híve
Vicus2000 2022. 10. 26. 15:56
Előzmény: #7150  Civinjanos
#7151
A felügyelő szervek végig nézik tétlenül?
Civinjanos 2022. 10. 26. 15:51
Előzmény: #7149  Qwertzuio
#7150

Tisztelt Q, ha még lenne is… mit mondjak lenne.
A Nutex egy másik eset. A probléma itt is az, hogy bármely befektető, bárki (akár gazember is legyen) azonnal felismeri a gazembereket, a csalókat.
A Nutex még HUMET volt, amikor a saját tőkéje, azaz a részvényesek vagyona mai áron közel 8 milliárd forint volt. Ezt az aktuális vezetői az elmúlt években ellopták. Ki társulna, vagy egyáltalán kötne üzletet ilyen emberekkel, aki ezt tudja? Márpedig a dolog – a lopás ténye – évtizedes történet és közismert.
Ezek az emberek egyetlen értékelhető üzletet csináltak az elmúlt években, miszerint a Reanal ingatlanokra egy banktól felvettek 3,5 millió forint kölcsönt. Na ahhoz a bankhoz sem mennék számlát nyitni, nemhogy a Nutexbe befektetőt hozni…
 Pár évvel ezelőtt többször is közzé tették, hogy jön a befektető a Nutexbe… nos ezek, akik nyilván valóságos befektetők lehettek volna, nyilván utóbb, menet közben látták meg, vették észre, hogy kikkel állnak szemben.
Őszinte híve  
Qwertzuio
Qwertzuio 2022. 10. 26. 15:35
Előzmény: #7148  Civinjanos
#7149
Nincs kedve megmenteni a Nutexet? 
Varga úr sikereinek köszönhetően vissza tudnánk hozni Önnel azt a pénzt, amit elbuktunk a bányában. Üres cég már nem jó business? Cs, Hub nem adna inkább nyomtatott papírt 50-70 körül? Találjon már nekik befektetőt please. Amúgy Mr Varga vegyen még egy üres céget és jöjjön a tőzsdére csak ne arannyal, hanem reális dolgokkal és a kedves részvényesei nyerjék vissza a Hunmining buktájukat. Vagy ez csacskaság? Civin jól látja 
Civinjanos 2022. 10. 26. 15:18
Előzmény: #7146  vezer1947
#7148

Édes Pista Bátyám,
elöljáróban hadd kívánjak Neked jó egészséget és nyugalmas nyugdíjaséveket. Nekem megadatott a szerencse, hogy közel 14. éve annak, hogy az üzletből kiszálltam. Hidd el, nincs szebb dolog annál, mint figyelni a fiatalokat, miképpen küzdenek meg a ma kihívásaival.
 Igazán nem is Neked írom ezeket a Téged meggyőzni vágyó sorokat, hanem azoknak, akik valóságos hatással lehetnek Rád, már ha vannak ilyenek. Ezt egy rövid összefoglalással és néhány következtetéssel kezdem.
 1)      Létrehoztál egy részvénytársaságot HunMining néven.
2)      Ezzel gyermeteg módon kimentettél egy hétpróbás, sokszáz, talán ezreket megkárosító gazembert a nyakáig érő szószból.
3)      A részvénytársaságod valamennyi részvényese vesztett az Általad vezetett befektetésen.
 4)      A szakértőid által hatalmasra értékelt Baritmix vagyont soha senki egy fillérért sem vásárolta.
 5)      Közel 30 milliárdra taksáltad (meg a könyvvizsgálóid) a rendelkezésedre álló vagyont, amire vonatkozóan senki, de senki soha nem jelentett be kárigényt, ennélfogva (a) az egész 30 milliárd nyilvánvalóan kamu, csalás, bűncselekmény (b) Néked és a könyvvizsgálóidnak börtönben volna a helyed/helyük.
Összefoglalva: évtizedes nyilvánosság előtti üzletemberi tevékenységed összefoglalása cirka ennyi. Nincs ember, aki ezek után Téged – már megbocsáss a szóért – de nem szélhámosnak, csalónak, bűnözőnek tekintene.
Mindezek után, ha egy szemernyi jó érzés is volna Benned, akkor a nemzet aranyát, ezüstjét semmiképpen sem Te promotálnád, mert – ha ez a sokezertonnás készlet létezne is, érne is valamit, akkor hazaárulás az, amit teszel; egy sokezertonnás kincset (már ha lenne) értékelnéd le a múltadból Rólad levonható konzekvenciák miatt.
Aranyról írsz: Pista Bátyám – hallgatni is arany.
CJ
Vicus2000 2022. 10. 26. 12:16
Előzmény: #7146  vezer1947
#7147
Ha el akarja venni csak idő kérdése és elveszi
vezer1947 2022. 10. 26. 10:01
Előzmény: #7145  Törölt felhasználó
#7146

LÖLŐ  és a NER maffia nem megvenni akarja az 1995-2022 közötti - nemzetközi színvonalú - bányászati kutatási eredményeket, a szabadalmakat, a technológiákat, a területfejlesztési terveket, a városrendezési terveket, egyetem alapítását a Pálos KOLOSTORBAN, az elfogadott érzékenységi és terhelhetőségi vizsgálatot, annak pozitív elfogadását, hanem azt ELVENNI AKARJÁK!
Így prosperál a NER 2010 -óta. Példa erre a Zarándok János Gánti bánya esete Orbán Győzővel!/ Lásd PARTIZÁN filmet /
A Börzsöny olyan nagy projekt, ami Magyarországon 1200-1300 -as évek óta, az Árpád-házi bányák nyitása óta nem volt!
 A koncessziós bányászati időszak alatt, 35+ 50 %  = 52,5 év alatt cca. 500 Milliárd EURÓ a tiszta haszon termelhető ki az arany bányászatból!
Nagy a Kormány hallgatása! Teljes a Göbbels-i média elhallgatási tiltása!
Érdemes megnézni a honlap frissítésen a 2022.10.26.-i Börzsöny aranybánya legfrissebb mérnöki becsléssel megállapított nemesfém készletét! VILÁGRASZÓLÓ EREDMÉNY!
9.000 tonna arany és 9.000 tonna ezüst termelhető ki I-II-III-IV ütemben 150- 500-1100-2100 méter mélységekből.
http://www.aranybanyaborzsony.hu
http://www.hungoldmining.eu
A Sajtó meg hallgat!!!!
A nyugati nagy befektetők által írt levél:
 " Mit szól hozzá a Börzsöny projekthez a  PM VO? Addig nem tudunk befektetési ajánlatot ADNI, AMEDDIG A PM VO nem ad ki A PROJEKTET POLITIKAILAG támogató nyilatkozatot!"/
 A megfejtő kód PM premier miniszter, VO Viktor Orbán / Még a nagy külföldi multi befektetők sem mernek ebben a "demokráciában" nyíltan írni!!!!
Mire fog ez vezetni?
Sorban várja a világ 10 legnagyobb aranybánya befektető cége az együttműködés lehetőségét Börzsöny aranybánya  megnyitásáért, mely a MAGYAR ARANY KITERMELÉSÉT HOZNÁ MEG A HAZA BOLDOGULÁSÁÉRT!
Mekkora a tét?
Börzsöny aranybánya lehetne EURÓPA közepén a VILÁG LEGNAGYOBB aranybányája!
 A FÜGGETLEN MAGYARORSZÁG MEGALAPÍTÁSÁNAK A FEDEZETE, SVÁJC ÉS AUSZTRIA UTÁN KÖVETKEZHETNE MAGYARORSZÁG? AZ ARANY ALAPÚ FORINT BEVEZETÉSE? Megszüntethető lenn azonnal a KÁLLAI-kettős gusztustalan politikai játéka!
vezér1947
Törölt felhasználó 2022. 10. 23. 12:58
Előzmény: #7144  rózsika
#7145
Lölö az egész Börzsönyt bekapná, csak egy nagy lyuk maradna ott.
rózsika 2022. 10. 23. 12:57
Előzmény: #7139  vezer1947
#7144
Mészáros urat kellene bevonni a projektbe, az talán segítene. Nem is értem, hogy ez eddig miért nem merült fel... :-)))
Törölt felhasználó 2022. 10. 23. 12:38
Előzmény: #7142  HuTi
#7143
Bonyolult volt neki a hsz lánc értelmezése...
HuTi 2022. 10. 23. 12:29
Előzmény: #7141  vezer1947
#7142
Mitől kellene berezelnie? 
vezer1947 2022. 10. 22. 10:19
Előzmény: #7140  Törölt felhasználó
#7141

T. Szenesk!
Ennyi a véleményed?Berezeltél?
Vezér1947

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek