Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2013. 09. 28. 09:30
Előzmény: #218  Krumenaker
#220
Tisztelt Krumenaker,

igen itt is pontosan az lehet a cél, hogy mindaddig, amíg kiderül, hogy mit ér a cég, addig maradjon életben (a jogi személyisége maradjon meg).
Egyébként az apportérték vitatásának nem az a célja, hogy az eredeti állapotot állítsuk helyre, hanem az, hogy kiderüljön, kik is az apportőrök (dél afrikai befektetők?!). Ezek nyilván nem jelennek meg a nyílt színen így aztán az a felülértékelés, ami miatt az egész projekt lefagyott megszüntethető, mert nincsen, aki vitatkozzon. Ha Varga István vitatkozik, márpedig vitatkozik, akkor nyilvánvaló, hogy ő volt a dél afrikai befektető, aki pedig jön pár tízmillió bírsággal a PSZÁFnak.
Janssen – mint részvényes - kitolható a hamis váltói miatt. Rényi csinált 4 milliárd veszteséget, nem beszélve az őserdő-apportról… nem lenne nehéz ezt a három főrészvényest kitolni. A hitelezőkkel, mivel semmi más esélyük nincs, szintén meg lehetne egyezni. A felszámolónak, ha helyzetbe kerül példa értékkel a kisrészvényesi érdekeket kellene előtérbe nyomnia és azt a sanszot, ami nem kizárt, hogy van a projektben, meg lehetne játszani.
Szóval akár így, akár úgy, de a vagyont egyben kell tartani, ebben Önnek teljesen igaza van. Most már csak egy koncepciózus menedzsmentre, vagy ha késő, hát akkor egy értelmes és tisztességes felszámolóra van szükség. Azt hiszem meggyőztem, hogy Vargát egy közgyűlési napirendi ponttal cseszegetnie, hogy tisztességgel vezesse a céget, teljesen felesleges, de ha „csak egy kicsi hiányzik…” állok rendelkezésére.

Őszinte híve
Civinjanos 2013. 09. 28. 09:17
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
Tisztelt Virsli,

engem ott és akkor azzal bíztak meg, hogy a tőzsdei kompetenciákat biztosítsam, ugyanis dr. Rényi és stábja éppen kivonult a menedzsmentből. Ezt a feladatot a lányom, Teca megoldotta, engem Varga István elnöki tanácsadónak kért fel. Ezen utóbbi tisztemben kaptam információkat és kaptam képet arról, hogy mi is a HUN MINING-gal a helyzet.

Azt, hogy van-e benne fantázia eldönteni nem tudom/tudtam, de az esély az megvan arra, hogy kiderüljön. Ez egy bányaprojekt, amit egy bányászathoz értő cégnek fel kell mérnie, és a rentabilitása – azaz, hogy van-e benne fantázia - ezen felmérés alapján lehet kimondani. Ezért – összefoglalásképpen – azt ajánlottam Vargának mint de facto elnöknek -, hogy egy olyan állapotot hozzon létre, amelyben egyáltalán szóba állnak a HUN MINING-gal azok, akik alkalmasak egy rentabilitásvizsgálatra.

Ezt a dolgozatot Varga a maga módján elutasította, mert nem értette. A „kritikájából” az ő (Varga István) képességeiből és elmeállapotából sok minden egyértelművé vált. Ezek között kiderült az, hogy fogalma sincs, miért van, mit jelent és mi célt szolgál a tőzsde, a tőzsdei jelenlét.

Az is kiderült, hogy addigi pályafutása során többeket nagyon csúnyán megvezetett, volt aki többek füle hallatára szélhámosnak titulálta - minden ellenérvem dacára.

A megoldás az a kisrészvényesek oldaláról, ebből az aspektusból egyébként adott. Az, hogy az elmúlt két évben mit romlott a helyzet, arra csak becslésem lehet. Sokat biztos nem romolhatott, mert már 2011-ben is katasztrofális állapotban volt a cég.

Őszinte híve
Krumenaker 2013. 09. 28. 09:05
Előzmény: #213  Civinjanos
#218
Tisztelt Civin úr!

Köszönöm a hozzáfűzéseit és a véleményét.

Rendkívül keszekusza a helyzet, és megértem mindenkinek az álláspontját, aki afelé keresné a megoldást, hogy minden korábbi vezető és nagytulajdonos tűnjön el a cégből, és egyfajta tabula rasa után kezdődjön valami gyökeresen új.

Ezzel csupán az a bajom, hogy egyrészt kivitelezhetetlennek látom, másrészt - ha mondjuk bíróság kimondaná, hogy Vargáék apportja szabálytalan volt és semmis, és visszaáll a régi helyzet, Rényi vezetésével egy üres, csupán többmilliárdos tartozást hordozó céggel - rosszabb helyzet állna elő, mint jelenleg, ugyanis eltűnne a cégből az egyetlen érték, a bányák-meddőhányók.

Szerintem nagyjából két kifutási irány lehet, az első, ami felé a tehetetlenségi nyomaték taszigálja most a céget, nevezetesen a a végrehajtási eljárások sorozata, amelyek szétforgácsolják majd a vagyont, apránként széthordva, a másik, ami egy lehetőség lenne (és ezt célozza az egész kezdeményezésem, bizonyos témák napirendi tárgyalásával), hogy a társaság szabályos működésének helyreállításával, a büntetések (értelmetlen vitatásuk helyetti) fizetésének megkezdésével, egyfajta bizalmi restauráció révén befektetőt vagy hitelezőt találni, aki likviditást hozna cégbe. Véleményem szerint befektető vagy bank így is csak igen szigorú feltételekkel és a teljes vagyon fedezetében nyújtana hitelt, aminek - vélelmezhetően - az lenne a hosszútávú következménye, hogy a tulajdonába mennének át a bányák-meddőhányok... DE! Itt legalább egyetlen kézbe mennének át, és nem forgácsolódnának szét, és a hitelező esetleg beléphetne új nagytulajdonosként a Hunminingbe.

Röviden ennyi, majd pár gondolatot még hozzáfűzök ehhez.
Törölt felhasználó 2013. 09. 27. 14:28
Előzmény: #213  Civinjanos
#217
Tisztelt Civin Úr!

Ha jól értelmezem akkor Ön is lát fantáziát a cégben bizonyos személyi változtatások után?
ferike73
ferike73 2013. 09. 27. 14:07
Előzmény: #215  Civinjanos
#216
Gondolom egy boldog humetes :))))
Civinjanos 2013. 09. 27. 13:55
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
Tisztelt Fapados,

engem Civin Jánosnak hívnak. Szabad tudnom az Ön nevét?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 09. 27. 12:39
Előzmény: #213  Civinjanos
#214
Mikor húzol már innen az egész fórumról a büdös picsába?
Civinjanos 2013. 09. 27. 11:21
Előzmény: #207  Krumenaker
#213
Tisztelt Krumenaker,

azért írom, hogy ha „csak egy kicsi hiányzik” itt vagyok és segítek, mert teljesen egyetértek Önnel – elvileg.
A problémát tökéletesen leírta, főleg az mélyreható, hogy Varga István nincs tisztában a tőzsde jelentőségével és követelményeivel.

Én dolgoztam neki (eddig ingyen) 2011 végén, de arra is képtelen volt, hogy felfogja, hogy mi a saját érdeke. A javaslatom egy olyan kiterjedésű üzleti terv lett, amelynek az eredménye annyi lett volna, hogy egyáltalán szóba álljon vele bárki komoly befektető.

Varga István egy korlátolt elme, akinek pl.: általam is a kezében volt a tárogató, de amit ő nem tud, azt nem is hajlandó felfogni, megtanulni meg pláne nem; ez persze nem volna baj, de senkit – így engem sem - tűrt meg maga mellett. Ennek én speciel igazán örülök és örültem, mert az egyik potenciális üzletfelével tárgyalva és védve őt és dr. Varga Imrét (aki a társa a bizniszben és Imre fia Viktor az irodavezetőjük) – ismétlem, többször is megpróbáltam védeni a két Vargát – ez az ügyfél annyit mondott:

- Bármit is mond, a véleményemet nem tudja megváltoztatni, ezek ketten szélhámosok.

Aki ezt a jellemzést adta, komoly ember. Én ezt hallva tettem le arról, hogy Vargának bármit is elhiggyek; még azt sem, hogy érdemes érte bármit is tenni. A bánya (és a meddő) más, abból lehet valami, de Rényit, Vargát és Janssent ki kell takarítania ebből a projektből, ha bárki bármit is érdemben tenni akarna. Amíg ezek közül egynek is a legcsekélyebb ráhatása van a dolgokra, addig bármennyi információhoz is hozzájuthat t. Krumenaker, de előre lépés itt nem lesz. De… ha csak egy kicsi hiányzik, jövök és segítek, ez a projekt (nem Varga!) megérdemelné.

Őszinte híve
exmnbs1 2013. 09. 27. 09:42
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#212
nem, már nem vezető a cégben
de háborúznak vele
ferike73
ferike73 2013. 09. 27. 09:22
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
Nicsak kibeszél?
Törölt felhasználó 2013. 09. 27. 09:19
Előzmény: #209  ferike73
#210
a folyamatos személyeskedéseid nem érdekelnek
ferike73
ferike73 2013. 09. 27. 09:16
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Jézus ! nálad alapvető értelmezési problémák vannak MaciLaci

nehéz lehet így tőzsdézni mi?

bár a demóhoz gondolom ez is elég ha a szomszéd segít bekapcsolni a számítógépet :))))))))

hahahahhahaha
Törölt felhasználó 2013. 09. 27. 08:33
Előzmény: #201  exmnbs1
#208
döbbenet h rényi még itt van
ez odaláncolta magát?
mert a többi **** vezető már lelépett, vagy kirúgták
Krumenaker 2013. 09. 27. 07:12
Előzmény: #206  Civinjanos
#207
Tisztelt Civin úr!

Szó sincs arról, hogy én önvizsgálatot és önfeljelentéseket szeretnék elérni.

A mostani vezetés - amelynek a szélhámosságával kapcsolatban nem foglalnék állást, mert nem ismerem őket - sodródik az árral, és nem veszi észre, hogy a szabálytalan működésből (is) eredő pénzügyi ellehetetlenülés a fejére fog dőlni.

A kifizetetlen tartozások, büntetések egyre komolyabb összegű végrehajtási eljárásokat fognak generálni, aminek az eredményeként a cégben fellelhető egyetlen érték, a 300 hektár meddőhányó (valós értékéhez képest természetesen 1-2 nullával alacsonyabb áron!) a végrehajtás során törvényszerűen és visszafordíthatatlanul kicsúszik majd a kezükből.

Nem hiszem, hogy ezt akarnák, viszont nem látom, hogy tennének ellene. Illetve nem érzékelik, hogy mi lenne az olcsóbb és fájdalommentesebb számukra (benyúlni a zsebbe és kifizetni a büntetéseket, egyúttal átállni szabályszerű működésre - ami egyébként az árfolyamon is segíteni, tehát ami kimenne a réven, vélhetőleg visszajönne a vámon).

Egyébként látható, hogy a mostani cégvezetés csak úgy idekeveredett a tőzsdére, és nem látják át a viszonyokat, nem érzékelik az elvárásokat, ezzel azonban nincs is semmi baj, nem kell mindenhez érteni - ám ha nem értünk valamihez, akkor magunk mellé veszünk valakit, aki ért. Ezen a vonalon is komoly bajokat látok, mert az idők során többen is bekerültek a vezetőségbe, akiktől várható lehetett volna, hogy sínre rakják a dolgokat - ezek a személyek azonban rendre lekoccoltak.

Röviden és nem teljes körűen ez az álláspontom, és ebből következnének a javaslataim.
Civinjanos 2013. 09. 26. 17:44
Előzmény: #205  Krumenaker
#206
Tisztelt Krumenaker,

Önnek teljesen igaza van, küzdeni kell és valószínűleg – ez utóbb derül ki – érdemes is. Ezek az emberek, akik a Novotrade-Genezis-HunMining ügyben involválva vannak, valamennyien szélhámosok. Az, hogy ha ezek a szélhámosok a saját strómanjaikkal megszavaztatják, hogy világítsák át őket, nota bene indítsanak pereket maguk ellen, Ön nyert.
De! Mindezek után, lássa, én Önnel lennék: Ha párszázezer forintnyi részvény, szavazat hiányzik, írjon és én is beszállok.

Őszinte híve
Krumenaker 2013. 09. 26. 15:05
Előzmény: #204  Krumenaker
#205
Tartalmilag pedig azt gondolom az egészről, hogy tőzsdén lévő cég esetében (tehát olyan cégnél, amelyben számos vétlen kisbefektető is tulajdonos lehet) az utolsó pillanatig küzdeni kell a csőd és felszámolás ellen, mert azzal mindenki csak veszít.
Krumenaker 2013. 09. 26. 15:01
Előzmény: #203  Civinjanos
#204
Tisztelt Civin úr,

a baj akkor is baj, és éppen akkora, ha nem tudunk róla, vagy nem ismerjük a nagyságát.

Én ezt a cégét már a Novotrédes időkben is figyelemmel kísértem, és szenteltem rá az évek során annyi figyelmet, hogy ahhoz képest a mostani tervezett megmozdulás (rákérdezni pár dologra) nem túl nagy erőfeszítés.

Civinjanos 2013. 09. 26. 12:07
Előzmény: #202  Krumenaker
#203
Tisztelt Krunemaker,

kár a részletekbe belemennie, mert csak a baj meg a bánat kerül lesz konkrétabb. Hagyja az egész céget a fenébe, majd az unokái eladják ezeket a részvényeket. Itt értelmes megoldás csak két kereset lehet, az egyik Rényi ellen, aki, mint IT tag csinált 4 milliárd mínuszt, a másik meg egy apport-érték per a bányászok és a befogadó IT tagok ellen.
Ez a kettő blokkolná ezt a szerencsétlen szélhámos Vargát és többen nem veszítenének ezen a csúnya átverésen – ha már a BÉT, a PSZÁF, a rendőrség nem állítja meg őt.

Őszinte híve
Krumenaker 2013. 09. 26. 10:26
Előzmény: #184  Krumenaker
#202
Várom a jelentkezését olyan Hunmining részvénytulajdonosoknak, akik legalább 0.1 %-os tulajdoni hányaddal (~50.000 db részvény) rendelkeznek a cégben, és összehangolt fellépés keretében hajlandóak napirendi előterjesztéseket tenni a cég 2013. október 25-én délelőtt 11 órára összehívott közgyűlésére.

A tervezett új napirendi pontok (további javaslatokat is várok):

1. A társaság pénzügyi helyzetének áttekintése, különös tekintettel a társaság ellen folyó végrehajtási eljárásokra.

2. A társaságot érintő peres eljárások áttekintése.

3. A társaság transzparens működéséhez szükséges feltételek megteremtése.

Jelentkezni a hunminbef@gmail.com címen lehet 2013. szeptember 30-ig.

exmnbs1 2013. 09. 26. 09:56
Előzmény: #159  ferike73
#201
úgy van
az illegális hígítást sok sok lépcsőben igyekeztek tisztára mosni és a tőzsdére bevinni
a 43m WCpapírt

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek