Topiknyitó: zotyó 2011. 11. 08. 09:33

HUN Mining az aranybánya?  

A tegnapi közlemény az Igazgatótanácstól azt jelzi,hogy megszületett a megegyezés a főbb tulajdonosok között.Ez talán lendületet adhat a cégnek,s az árfolyam megkezdheti az emelkedést az 50 Ft körüli szintekről:

"RENDKÍVÜLI TÁJÉKOZTATÓ

A HUN Mining Igazgatótanácsa tájékoztatja részvényeseit, hogy a mai napon egy Davies Corporation nevű céggel a leányvállalatok többségének értékesítésére vonatkozó főbb szerződéses tárgykörökre vonatkozó jegyzék (Term Sheet) aláírására került sor. Részben a világszerte tapasztalható nehéz pénzpiaci körülmények következtében, részben a társaság külső partnereinek fizetőképessége miatt az elmúlt évben nem sikerült a bányászati leányvállalatok finanszírozását megoldani. A szerződéstervezet egy belső átszervezési folyamatot követően kerül véglegesítésre, melynek célja, hogy a szellemi termékek, földterületek, a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád és a kutatási jog az értékesítendő leányvállalatok vagyonának részét képezze, míg a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád (ásványi eredetű termék) többsége a holding vállalatban, a HUN Mining Nyrt.–ben marad. A tranzakció letéti megállapodásokon keresztül bonyolódik, ezzel teljes biztonságot nyújtva a szerződő feleknek. Felek megállapodtak abban is, hogy közös erőfeszítéseket tesznek az anyaghányó harmadik fél felé a lehető legjobb piaci áron történő értékesítésére és a jelenlegi értékelési áron felüli nyereség megosztásában.

Davies Corporation első lépésben a HUN Mining Nyrt 29% - os részvénycsomagjának megszerzését tervezi és ennek megfelelően szerződött a a HUN Mining Nyrt. legnagyobb jelenlegi tulajdonosával, a Servertech Inc. –el a tulajdonában lévő 15,475,931 darab HUN Mining részvényének megvásárlására.

A fenti lépések összhangban állnak a 6GMobile holland telekommunikációs céggel korábban nyilvánosságra hozott tárgyalásokkal, mely szerint a 6GMobile részvényesei a HUN Mining részvények megvásárlására és a 6GMobile anyavállalatának HUN Mining Nyrt. részére történő értékesítésére törekszenek. Amennyiben ez megvalósul, új menedzsment felállítása válik szükségessé. A 6GMobile társaságot mozgató legfőbb erő Harry van Streun, aki a tervezett új Igazgatótanács elnöki pozícióját töltené be és a 6GMobile fő részvényese. A fentiekben jelzett tranzakciók elegendő forrást biztosítanak az új telekommunikációs stratégia megvalósítására.

Az előszerződésben rögzített előlegek kifizetését és a kivásárlásra vonatkozó szerződések véglegesítését követően az Igazgatótanács közgyűlést fog összehívni a tranzakció részvényesek általi jóváhagyásának megszerzésére.

Budapest, 2011. november 7.

HUN Mining Nyrt. Igazgatótanácsa"

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2013. 06. 13. 12:31
Előzmény: #377  drLaco
#380
ha már vidámság, ehhez mit szóltok: link

Nem is tudom hogy ezeken mér sírjak vagy nevessek. Mit várunk ha ilyen a "fej" ?
exmnbs1 2013. 06. 13. 12:30
Előzmény: #378  hali
#379
tolvajrv-ekben beültetni viszont nagyon nagyfiús((((((
árfolyam jóslat után könyörögni dettó)))))
hali
hali 2013. 06. 13. 12:28
Előzmény: #375  watson
#378
Szia!

Nem tudom,mert nem látom mi a cég,én csak kereskedek.

Viszont mivel egyből kaptál erre egy pluszt,és Ex nagyon örül,már tudom ki adja rögtön minden hozzászólásra a negatívokat:)

Köszi Ex!

Kicsit gyerekes:)

Üdv:hali

drLaco 2013. 06. 13. 12:28
Előzmény: #375  watson
#377
Hú basszus, vizuális típus vagyok... Ez durva! :-)
exmnbs1 2013. 06. 13. 12:22
Előzmény: #375  watson
#376
)))))
watson
watson 2013. 06. 13. 12:21
Előzmény: #367  hali
#375
hali ez olyan szöveg, mint:

"ha lenne pálinkám, már nem lenne" :D

Ha lenne valakinek pénze bányászkodni, miért keveredne ebbe a trágyadomb bűnözői bagázsba???
Te beletennéd a lompost ebbe a darázsfészekbe? ;)
hali
hali 2013. 06. 13. 12:09
Előzmény: #373  exmnbs1
#374
Szia!

Válaszok?

Üdv:hali
exmnbs1 2013. 06. 13. 12:06
Előzmény: #371  hali
#373
jól teszed
exmnbs1 2013. 06. 13. 12:04
Előzmény: #371  hali
#372
2010. július 19. - 18:09 - Hogy is van ez?

Emberek, valamit nem értek:

Értékeljünk egy kis vállalatot, ha a bánya és az üzem a felszámolóé, a támogatás a füstben, az MFB hitel meg az űrben, akkor mi ért itt 21 mrd-ot? Erre a könyvvizsgálót, mint garantáltan hiteles ellenőrző forrást ne adjátok válaszként, mert sajnos láttunk már olyan (olajipari) vállalatot és BIG4 könyvvizsgálót, ahol ez a mutatvány dugába dőlt!

Egy kis gyorstalapaló vállalatértékelés: a területen lévő bányászati vagyon nem a Pólusé, hanem az Államé (lsd. trv. cikk: "3.par. (1) Az ásványi nyersanyagok és a geotermikus energia természetes előfordulási helyükön állami tulajdonban vannak. A bányavállalkozó által kitermelt ásványi nyersanyag a kitermeléssel, az energetikai célra kinyert geotermikus energia a hasznosítással a bányavállalkozó tulajdonába megy át.")

A társaságé a bányászati jog lehet, ami vagyoni értékű jog. Ezek alapján, ha azt vesszük, hogy a következő 10-20 évben folyamatos kitermelés folyik - azért a kapacitásszámítások is megérnek egy misét - és a bányajáradék megfizetése után lesz a kitermelet "kincs" a társaság tulajdona, akkor ki lehet számolni, hogy a cég bevételek-költségek milyen eredményt hozhat a jövőben. Írnak az urak beruházásokat is, meg ingatlanokat, tehát amortizálni is kell (meg némi hitelt is fel kell venni)... Ezek alapján a hozam alapú vagy DCF alapú cégérték számítás jöhet szóba... Tehát akkor számoljunk egy kicsit DCF alapon:

Ahhoz, hogy a 21 mrd-os cégérték igaz lehessen, nagyságrendileg évi 2,5 mrd FCFF-et (Free Cash For the Firm) kell produkálnia az apportált cégeknek az elkövetkező 5 évben, majd azt követően is. Jelen esetben nemhjogy a fenti FCFF érték, de még ennyi árbevétel sem látszik ebben a csoportban. Lehet, hogy Rényi urat átvágták? Esetleg Rényi úr vágott át valakit? Vagy mindenki átvágott mindenkit? :)))

Szóval 21-26 mrd. akkor miből is jön ki? Biztos van olyan rejtett erőforrás (készlet vagy ki tudja mi) a tulajdonosok BUXájában, amit beapportáltak a cégbe, sőt a társaságok termelését is hiperűr sebességgel tudják felfuttatni, de ennek igazán kis esélyét látni (egyébként apportáltak már az elmúlt évben is VALAMIT az egyik cégbe, gondolom erre azért nincs minden évbenlehetőségük...).

Szóval én azt gondolom, tiszteségesebb lenne visszatértni a földre aztán olyan dolgokat álmodni, amit aztán meg is lehet valósítani...

donvito

hali
hali 2013. 06. 13. 12:01
Előzmény: #370  exmnbs1
#371
Szia!

Én be is fejeztem a részemről.
Szerintem te is hagyhatnád a te részedről:)
Mondjuk a 10 nap múlva lévő árfolyamot ide írhatnád még nekem.

Tegnap előtt nem azt írtad,hogy a Nordtelekom lesz másnap 16ft is?:)

Üdv:hali
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:55
Előzmény: #367  hali
#370
felesleges a pénzes kamut mantráznod
attól még nem lesz igaz
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:53
Előzmény: #367  hali
#369
azért nem árt elolvasni milyen egy klassz cég is)))))
link
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:52
Előzmény: #367  hali
#368
olyan nem lesz
a jogok amint látod a f.a.-ban voltak valaha
hali
hali 2013. 06. 13. 11:42
Előzmény: #366  exmnbs1
#367
Szia!

Ha mégis lesz pénz ,ezek nem lesznek szerintem akadályok.

Üdv:hali
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:33
Előzmény: #363  hali
#366
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:31
Előzmény: #362  exmnbs1
#365
voltak az apportálás után visszavett cégek, elpárogtatott szabadalmak, stb
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:28
Előzmény: #362  exmnbs1
#364
voltak az apportálás után visszavett cégek, elpárogtatott szabadalmak, stb
hali
hali 2013. 06. 13. 11:26
Előzmény: #362  exmnbs1
#363
Szia!

Több "leányuk is van" pár ellen felszámolás van..de azt honnan tudjuk melyiknél vannak a bányászati jogok?(jelenleg)

Üdv:hali
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:23
Előzmény: #360  hali
#362
a felszámolótól is megvehetné a cuccot már ha lenne mit
exmnbs1 2013. 06. 13. 11:22
Előzmény: #359  drLaco
#361
székhely stílusosan a Kerepesi útra került Hangácsról))))

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek