Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:54
Előzmény: #25179  Törölt felhasználó
#25180
A félelem ott van a levegőben.
Akvirálnak 6 ft-os papírokkal,ami a tőzsdén 70-80 ft körül mozog.
Ha 12ft-ért dobnák piacra,már úgy is dupláztak,hát még 70-80ft-os áron.
Ez azért ugye érthető.
Igenis erre kikéne találni valamit.
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:48
Előzmény: #25173  Törölt felhasználó
#25179
"Olyannyira, hogy az első eszetlen száguldásnál voltam bátor leírni, hogy az a részvény nem ér 2000 forintot, inkább csak 400-at (akkori áron 200 és 40 forint); zengett is tőle az egész gazdasági sajtó"

ez így rendben van..

szerintem nehéz lehetet jó döntést hozni ebben a tőkeemelésben és a mérlegelésnél biztos sok érv és szám elhangzott.

János valahol hibáztak.....
mint látja a tőzsde szereplői (újságok, topikok, elemzők, stb.) nem szeretik a jelen helyzetet.
Szerintem kivétel nélkül így gondolják.

Nagyobb konszenzusban kellett volna meghozni a döntést.

most pedig jó éj kívánok és csata mentes napokat..

martin36
martin36 2008. 05. 06. 23:46
Előzmény: #25177  Törölt felhasználó
#25178
Jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:43
#25177
14:45 b....meg, már fáradok

Jó éjt még egyszer

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:42
#25176
15:45
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:41
#25175
Jó Nagypalz,

50 millió, vagy 60? Akik ismernek, azok tudják, hogy minden döntésem előtt – kis túlzással - fillérre kiszámolom, hogy meddig és mennyit és főképp miért. Csak azt tudom mondani, amit Gubán úrnak mondtam egy tavalyi telefonbeszélgetésem során: “Látom, hogy nehéz meggyőznöm Önt, de tudja Gubán úr, én tudom, hogy mit csinálok.”

17:45-kor (PCT) egy telekonferencia kezdődik a holnapi genfi utazásom előtt; mindenkinek jó éjt kívánok

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:36
#25174
Re “Civin úr, látja mit tett? Óriási a csalódottság. Teljesen érthető, hogy még ilyen jó hírnek sem tudunk örülni.” / Jovi

Jó Jovi,
(ma már dr.) Gyarmati Andrea ezüstérmes lett a montreali olimpián és magyarázkodnia kellett egy ország előtt, de még inkább 1954-ben volt jellegzetes a helyzet, amikor 4:2-re vertük a világbajnok Uruguay-t és 4:2-re a volt ezüstérmes brazilokat, majd kikaptunk (másodikok lettünk) egy futball VB döntőben – szétverték ezt a hihetetlen teljesítményt ilyenformán „értékelő” honfitársaink a fél várost.
Nincs itt valami generálisan elkódolva, Jovi?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:29
Előzmény: #25170  Törölt felhasználó
#25173
"Saját tőke kb.: 3100 mFt, árbevétel 2400 mFt, eredmény kb.: 300 mFt (nagyon nehéz most prognosztizálni), kapitalizáció 60 millió darab."

de ha a kapitalizáció nem 60 millió lenne hanem mondjuk 50 millió.

akkor szebb lenne az átlag,

viszont értem azt is, h miért jó a nagy részvény szám a "barátikézben"

egy ez új cég lett és nagyon jó piaccal rendelkezik és fudamentummal. Biztos, h felvásárlási és egyébb spekuláciok ellen jobban tudnak majd védekezni...
hisz ez is reális lehet.

Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:22
#25172
Jó Jonasjozsef,

kérem szépen, ne gyötörjön már; pár perce másoltam be harmadszor (közöltem negyedszer), hogy Ön nem a kibocsátások miatt veszít (ha veszített), hanem egy meggondolatlan pánikroham részese (remélem Ön nem volt az).
Ezek nélkül a részvények nélkül még ma is 100 millió forintos árbevételnél és pár tízmillió eredménynél tartanánk, ahogyan akkoriban írták, a HUMET® még ma is egy „kisebb közért” lenne……..

Őszinte híve

---------
Jó Nagypalz,

ha valaki, hát én, aki már voltam gazdag és nagyon-nagyon szegény (2002-2005 között közel egymilliárdos veszteséget szenvedett el a HUMET®); nos hát én igen nagyra tartom a más pénzét. Olyannyira, hogy az első eszetlen száguldásnál voltam bátor leírni, hogy az a részvény nem ér 2000 forintot, inkább cask 400-at (akkori áron 200 és 40 forint); zengett is tőle az egész gazdasági sajtó.
Nagyra tartom az Ön pénzét is, ezért írom le itt ki tudja hányadszor, hogy nem érte (volna) Önöket kár, akik ezerszámra dobálják ki megfontolatlanul a részvényeiket az ablakon; még egy diszkontszámítást is közöltem, kvázi árfolyamprognózist.
Tisztelem Önt és azokat, akik megtisztelnek azzal, hogy magyar forintokban fejezik ki percről-percre tőzsdei kereskedési időkben, hogy mire tartanak minket, a HUMET®-et. Gyakran irracionális ez az ítélet, de érdeklődéssel figyelem.

Az elnézéskérését tisztelettel és köszönettel elfogadom és remélem, hogy a megfontolatlanok (közöttük a “kajmán tesó”) türelemmel lesznek és kerülik a pánikot és megkeresik azt a pénzt, amiért az utóbbi pár évben magam és munkatársaim rengeteget dolgoztunk és dolgozunk – az időeltolódások miatt gyakran éjjel-nappal.

Azt hiszem igaza van, jó, hogy levelezek itt, mivel pár embernek (akik alaposan elolvassák, amiket írok) fix pontokat adok a tájékozódáshoz és nem vesznek és adnak el elhamarkodottan, nota bene eufórikusan, vagy pánikszerűen.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:17
Előzmény: #25170  Törölt felhasználó
#25171
Nem nevezhető rossznak az üzlet politika.
Csak ezek a 6ft-os kibocsájtások ne volnának........
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:08
Előzmény: #25168  Törölt felhasználó
#25170
én köszönöm a válaszát, tisztelettel..

és én kérek elnézést a tiszteletlen hozzá szólásokért..

talán ezek a viták medő viták, mert nincs szavazati jogunk annyi, amennyivel hatni tudnánk.
és sajnos az is tény, hogy nem tartják szempontnak a befektetőket akik a bizalmukat és és pénzüket adják a részvényekért, aminek eszköz értéke van.
egy példa: mondjuk én és családom
vagy a Morgan Stanley (kajmán tesó)

Szerintem jó, hogy ide beír.....
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 23:02
#25169
Jó Nagypalz,

mivel a „felhígítás” kifejezést használja, hát akkor újra (negyedszer):

Jó Mindenki,

Akkor a barátságos kezek konstrukciójával és elszámolásával kapcsolatban az alábbiakra hívnám fel szíves figyelmüket

2006 december 31-én a HUMET® Nyrt saját tőkéje 486 mFt, az árbevétele 130 mFt, eredménye pedig 48 mFt volt, a kapitalizáció 14 millió darab.

Amint a közgyűlésen azt elmondtam és a jelentésemben is olvasható (lásd: www.humet.hu) a várható 2008-as adatok az alábbiak:

Saját tőke kb.: 3100 mFt, árbevétel 2400 mFt, eredmény kb.: 300 mFt (nagyon nehéz most prognosztizálni), kapitalizáció 60 millió darab.

Namármost:
(a) saját tőke változása: 3100 / 486 = 6,38
(b) árbevétel változása: 2400 / 130 = 18,46
(c) eredmény változása: 300 / 48 = 6,25
(d) ezek átlaga = 10, 36

ezzel szemben:

(e) kapitalizáció változása: 60 / 14 = 4,29

ebből következően a kapitalizáció változása (a) a fundamentális mutatók átlagához képest (4,29 osztva 10,36 =) 0,41 és (b) a leggyengébbnek látszó fundamentális mutatóhoz képest (6,25 osztva 4,29 =) 0,69.

Tehát miről is beszélünk?

Item # 1:
Ezek szerint a kibocsátás mértéke az arányoshoz képest mindössze 41%, azaz itt hígításról nem beszélhetünk, itt az ellenkezője történik folyamatosan. Nem véletlen, nem inkorrekt és pláne nem pofátlan (Jó Don Laca).

Item#2:
Ma eddig – négy és fél óra alatt – 500.000 darab részvényt vásároltak a BÉT-en (Jó Nagypalz).

Egyébként az emlékeim közül felmerül egy régi kabaréjelenet, amikor Dobó Istvánt, az egri várvédőt a törökök legyőzése után elszámoltatja a császári számvevő; mi kár keletkezett itt kérem szépen….. Ez Magyarország.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 22:53
Előzmény: #25166  Törölt felhasználó
#25168
Ez lesz a veszte!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 22:52
#25167
Jó Exmnbs1

Ez talán korai kérdés, de a fedezeti összeg, amíg a REANAL szállított a Freseniusnak (2007 elejéig) felülről 47% volt. A gyógyszeriparban (bár ez az oldat nem gyógyszer az 50-85% közötti érték fogadható igazán el, bár a nagyobb szám (85%) hihetetlen beruházási költséget (kutatás) tételez fel. A szándék van meg, még nincs szerződésünk; hadd hangsúlyozzam.

Őszinte hive

----------

Jó Mindenki,

Néhány idézet (a helyesírási hibákat szíves engedelmükkel kijavítottam) és azokra a válasz:

-
“Kérem mutasson az Önökéhez hasonló példát a fejlett tőzsdekultúrával rendelkező nyugati országok esetében. Félek tőle, nem talál. (Szerintem az ottani Felügyeletek nem is néznék jó szemmel az ilyen eseteket.) / Viatoris”

Az angolszász társasági jog meghatározza a maximális (authorized) alaptőkét, ami nyilvánvalóan magasabb, mint az aktuális (már kifizetett és a jegyzett tőkét deklaráló) alaptőkét. A két “alaptőke” (authorized capitalization – equity) különbségének terhére az Igazgatóság bocsát ki részvényeket. Ezeket a részvényeket az igazgatóságok döntése alapján bocsátják ki és kerülnek tőzsdére. Ezt egyébként a közgyűlésen is elmondtam.

-
“Csereklei erőteljes befolyása érvényesül / Gubika”…”Én is inkább a "barátikezek" fojtó szorítását éreztem.. / nagypalz”

Több munkatársamnak van komoly befolyása rám, ezek nevét (részben) felsoroltam, de láthatók a HUMET® honlapján (www.humet.hu)

-
“Csak azt tudnám,hogy van pof...., képe ide jönni irogatni ?Akire minden ráfér, az csak egy selejt / Hermelein”

Engem Civin Jánosnak hívnak, Szentendrén lakom és Zuglóban dolgozom. Ön kicsoda Hermelein?

-
“Én voltam az egyetlen aki nemmel szavazott. Civin úr elég zokon vette a dolgot. / kalandor7”

Zokon vettem (?) és a szavazólap alapján megkérdeztem, hogy Ön mégis miért szavazott nemmel. Ön azt mondta, hogy azért, mert ha kapna 6 forintért részvényt azonnal eladná és jól keresne vele. Ennek a logikátlanságát ott és akkor már nem indokoltam, mivel a szavazás előtt már beszéltünk erről. Egyébként Ön volt valóban az egyetlen, aki a határozat ellen szavazott, de több, az Ön szavazatánál nagyobb kisrészvényes nem szavazott a határozat ellen! Ennyi történt, Uram.

-
“Elidegenítési tilalom lenne az egyetlen lépés amivel… / Nagypalz”

Erről is beszéltünk a közgyűlésen. Nem én, hanem valaki más elmondta erre az észrevételre, hogy ezek a részvények egy vállalat tulajdonosánál landolnak, akinek nem mehet el annyira az esze, hogy kiszórja a papírjait, hiszen egy értékes vállalatot adott érte cserébe. Ez feleslegessé tesz bármiféle elidegenítési tilalmat.

-
“hátha lepénzel minket a civin / drpsimon”

Engem Civin Jánosnak hívnak, Szentendrén lakom és Zuglóban dolgozom. Ön kicsoda, Drpsimon?

-
“ha itt füge lesz, akkor max. c úr talpa alatt fog a fütyülni a szél / budapesti”

Engem Civin Jánosnak hívnak, Szentendrén lakom és Zuglóban dolgozom. Ön kicsoda Budapesti?

-
“…….és ezt akkor se veszem soha többé, ha tök jól tudnék vele keresni.... / robbaj11”

Mi ez, ha nem ésszerűtlenség? Kérem logikusan és megfontoltan járjon el (nem cask HUMET® ügyben), mielőtt bármiről dönt, Uram.

--
Köszönöm a meglepően sok igen értékes hozzászólást mindenkinek, aki józanul áll a HUMET® ügyeihez. Ajánlom figyelmükbe a 2008-2009-es üzletpolitikánkat, amely letölthető a honlapunkról www.humet.hu

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 22:49
Előzmény: #25165  exmnbs1
#25166
Gratulálok...... szép munka, őszintén

csak hozzá tenném:
a következő öt évben akkor megint lehet majd részvényt nyomtatni....

és megvesszük azt a céget is.

a mester azt mondta nem akar nagyot hibázni.
Nos az első hiba: higítás, bizalom vesztés..
exmnbs1 2008. 05. 06. 21:35
Előzmény: #25162  Törölt felhasználó
#25165
Még 119 termék van)))))
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 21:19
Előzmény: #25161  Törölt felhasználó
#25164
DonLaca
én megértelek, de
1. bármely részvényekkel foglalkozó könyvben benne van, hogy hosszútávú legalább 3 éves (van ahol 5 évet emlegetnek) befektetés a részvényvásárlás
2. teljes tőkém 90%-át még OTP-be sem fektetném
egy ilyen Humet félébe pedig max 2%-ot
(csak a szükséges adrenalin szint elérése miatt )

a modellportfolióban persze akár 100% is lehet Humet hiszen nem valóságos pénzért semmi sem drága
mondjuk Anna portfóliójában a humethez oda van írva, hogy:
"ezt a pozíciót hosszabb távra terveztük"

(ráadásul ott volt vlmi 76-os követő stop ami még nem aktíválódott, meg azt sem értem, hogy mit és hogyan követ, de az is lehet, hogy keverem a szalámival )
fene se érti

persze nemakarok tolakodni, világos, hogy mindenki csinál amit akar a saját pénzével
(és ezzel nem akarom mentegetni jó Csucskát)
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 21:01
Előzmény: #25161  Törölt felhasználó
#25163
szegeny Anna....
:)
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 20:52
Előzmény: #25154  stacstac
#25162
Freseneus?
Ha most ha a Reanal minden régi ügyfelével újraszerződnek, akkor lesz itt "örömhír" bőven.
A szerződő pedig a PBC, ami jelenleg egy láthatatlan vödör..
Törölt felhasználó 2008. 05. 06. 20:51
Előzmény: #25160  Törölt felhasználó
#25161
"Anna modellportfolioja" Trendlines

Én is olvastam 79 Nyitónál Vételt ajánlottak. Másnap ha jól emlékszem 86 -nál nyitott. Tán annak hatása volt a 91-ig a kitörés. Most az "Anna modellportfolioja" 75 -nél van (Mármint a Humet). Tehát aki annak hatására vett bele...
:-D

NO COMMENT!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek