Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 28. 15:45

Hogyan módosítaná az ellenzék a jövő évi adócsomagot? - Itt a lista!  

Ugrás a cikkhez
Alig két héttel ezelőtt, szombaton nyújtotta be a kormány a parlamentnek a jövő évi adóváltozásokkal kapcsolatos törvénymódosításokat. Azóta számos módosító indítvány érkezett a jövő évi adócsomaghoz, így például egyesek a családi adókedvezmény...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140634
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 07:43
Előzmény: #39  tokos.
#40
Fizessenek a dolgozók, ne a takarékoskodók!
Azok egyszer már megdolgoztak ezért a pénzért, a befektetést a takarékosságot ösztönözni kell.
Arról nem is beszélve hogy a sima bankszámla kamat szinte nulla, nehogy már azt adóztassák.
A tőzsde és egyebek pedig kockázatosak, azért mert én kockáztatok és nyerek nehogy már adóznom kelljen, főleg 20%-ot!
Na ne!
LE A TŐKEJÖVEDELMEK ADÓZTATÁSÁVAL!
ADÓZTASSÁK A SOKAT KERESŐKET, 1 MILLA/HÓ FELETT 98% ADÓT!
tokos. 2010. 10. 29. 07:18
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Es a kamaton is lehet bukni? A bukdat nem vonhatod le a nyerodbol?

Es mit kockaztat az alkalmazott? Nezd meg a MAL-t a tulajok lebecolnak, 2-3 alkalmazottt meg elete vegeig a sitten...
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 05:39
#38
És igenis legyen adómentes, mert a már egyszer megadózott zsémet kockáztatom, és lehet bukni is!!!
Ugyanez igaz kamatadóra is!

ADÓMENTES TŐKEJÖVEDELMEKET KÖVETEL A NÉP!
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 05:36
Előzmény: #26  jumbo2
#37
szerintem amúgy te csak a képzettebbek fizetését nézted, arra jön ki a 3500 juró átlagban, mondjuk a szakmunkástól az értelmiségi alkalmazottig.

de bizony ott is van takarítónő meg segéd meg betanított munkás..stb, meg éppen török vendégmunkás is.
erdélyből kiment hölgy automata gép kezeléssel gyárban 2000 körül keres több műszakban(betanított munka)

na ez kb ugyanaz mint a magyar átlagbér, állítólag már 200.000 felett, ez egy nagy HAZUGSÁG!!!!
200 felett ALKALMAZOTTKÉNT csak oklevéllel, diplomával kapsz, se a közszférában, se máshol érettségivel nem kapsz ennyit, legfeljebb ha valami spéci nélkülözhetetlen szaki vagy és 3 műszakban nyomod.

itt mindíg és mindenhol csak a bérből fizetésből élők legális jövedelméről van szó,
az hogy mennyit kap zsebbe a szülész, vagy mennyit keres egy soproni magán fogorvos az más történet.
talán éppenezért jobb a német átlag, mert ott nem nagyon vannak eltitkolt jövedelmek, és a nagyátlagba beleszámít minden vállalkozó meg mutyizó bankár , tőzsdés mindenféle extra jövedelme is.

persze gondolom itthon is így lehet valahogy statisztikailag felmutatni a növekvő reálbért hogy beleszámolják a nagy átlagba eleonóra 100 millás végkielégítését is.

tokos. 2010. 10. 28. 23:07
Előzmény: #35  tokos.
#36
a futyim tele van mar ezzel a rencerrel, begepelem ezeken a kis vacak billentyukon, aztan timed out hibauzenet.

Nezem, elveszett a beiras.

Begepelem megeccer, erre ott az elozo is... Direkt opatnak?
tokos. 2010. 10. 28. 23:04
Előzmény: #14  jumbo2
#35
Azert van ennek az adomodositasi javaslatnak jo oldala is, laccik, hogy elindult a harc a szoci szavazokert. Az LMP az egyik, a nemzetikommunistak a masik oldalrol fogjak elhalaszni a szavazoikat.

Sok kicsi szoci part - ezt szeressem...
tokos. 2010. 10. 28. 23:00
Előzmény: #14  jumbo2
#34
Egy hatalmas pozitivuma azert van ennek a dolognak, elindult a verseny a szoci szavazobazisert. Egyik oldalrol az LMP, masikrol a nemzetikommunista part csipkedi majd a szavazokat.

Ezt szeretem, a sok kis vavak szoci partot.
Törölt felhasználó 2010. 10. 28. 22:50
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
De amit az LMP akarna, az tiszta szoc. agyrém. Pont ezért nem szavaztam rájuk, mert ők kemény balosak.
tokos. 2010. 10. 28. 22:42
Előzmény: #31  tokos.
#32
Arra próbálok ezzel utalni, hogy mikor felbruttósították a béreket, akkor azt az adót ki kellett fizetni, és ki kellett termelni.

Míg a béreket állambácsi adta, neki mindegy volt, egyik zsebéből kivette, és átrakta a másikba.

Amikor viszont piaci szereplőknek ezt ki kellett termelni, akkor elgondolkodott azon, hogy mekkora pénzt adjon a pógárnak. És ezek alapján nem nagyon tudott többet adni, mint amennyit kitermelt, ha nyilván nem akarta veszteségbe kergetni saját magát. Kevesebbet persze adhatott, ha kapott a piacon, de az egy másik kérdés.

Vagyis szerintem egy kicsit túlhaladta az idő már ezt a Kupa féle dolgot 22 év alatt.
tokos. 2010. 10. 28. 22:36
Előzmény: #25  tokos.
#31
Amin viszont még érdemes elmélázni, hogy ez a felbruttósítás 22 évvel ezelőtt történt. Azóta más rendszer van, piaci folyamatok működtek, van egyáltalán köze a mostani béreknek az akkoriakhoz?
Törölt felhasználó 2010. 10. 28. 22:30
Előzmény: #22  zepi
#30
Zepi, részben egyetértek. Részben meg egyetértek a lineáris adó érveivel. Leírtam már: pontosan ezekért az én adórendszerem nem lineáris, hanem 2 kulcsos. És a nagyobb kulcsnak lenne valahol a havi br. 1 millió környékén a határa. Nagyjából a Bajnai által jövőre tervezett. Ez ugyanis a középrétegeknek kedvez, de nem juttatja hatalmas előnyhöz a felsőközép, ill. felső rétegeket. A mostani szabályozással mint az szintén leírtam, a Fidesz a politikai-gazdasági elitnek hatalmas kedvezményt adott, miközben az átlag környékén semmi előnyhöz nem jutnak (figyelem: az átlag alatt keres az emberek több mint 50%-a!). Ráadásul az állami bérplafon méginkább politikai célú intézkedéssé válik, elvettek alig félszáz embertől 1-2 milliót, miközben sok ezer embernek adtak az 1-2 milliós havi jövedelemhez többszázezret nettóban. Azaz az állam összességében rosszabbul jár, az állami elit meg jobban. Marika, a vidéki tanár meg jó, ha ugyanott marad. Mégis tapsikol nekik. Ez politikai bravúr (le a kalappal Orbán előtt - ügyesebben hazudik mint Fletó), de nem biztos, hogy a társadalom összhasznára van.
tokos. 2010. 10. 28. 22:21
Előzmény: #27  jumbo2
#29
Ezt akartam én is írni, de kimaradt, igazából nem nevezném pofánb@szásnak, bár egyes sávokban észrevehetően kevesebbet visznek haza, ha nincs gyerekük.
Törölt felhasználó 2010. 10. 28. 22:20
Előzmény: #22  zepi
#28
Ekkora butaságot már rég hallottam, mint az LMP szja javaslata. Ezek után mindenki próbálna olyan munkahelyen elhelyezkedni, ahol hivatalosan viszonylag alacsonyj övedelemmel van bejelentve, a többit meg zsebbe kapná. Valószínűleg az alacsonyabb járulékok miatt a munkáltatók sem zárkóznának el ettől a megoldástól. Virágozhatna a fekete gazdaság. Ezek tényleg komcsik. Ennél még a Bajnai-Oszkó fél szja tábla is sokkal értelmesebb volt.
jumbo2 2010. 10. 28. 22:17
Előzmény: #22  zepi
#27
"az egykulcsos adó bevezetése ekkora bérkülönbségek,
-mondom BÉRKÜLÖNBSÉGEK- mellett az alsó középosztály pofánb@szásával egyenértékű "

Tehát ugyan az alsó középosztály is minimálisan többet fog kapni és jobban jár, de te fájlalod, hogy a jobban keresőket már nem adóztatják agyon.
jumbo2 2010. 10. 28. 22:13
Előzmény: #19  tokos.
#26
Német oldalakon is ellentmondásos az adat, de többségében 41000 euró éves átlagjövedelmet írnak.
tokos. 2010. 10. 28. 22:05
Előzmény: #22  zepi
#25
Van benne igazság, bár tévedések is. A felső kulcsok nem igazán csökkentek. Talán Kupához képest igen, akkoriban volt még 60% is, de 99 óta, mióta érintve vagyok benne, azóta 40-38-36-40.68 volt a felső kulcs.

Amikor csökkent 1-2 százalékot, akkor valami más emelkedett, vagy csökkent az adókedvezmény, vagy bármi.

Az a bizonyos infla követő béremelés sem teljesen igaz, nálunk pl. a felső rétegnek nem adtak béremelést az elmúlt pár évben, ha így folytatódik, akkor jövőre lesz olyan beosztottam, akinek az alapfizetése magasabb lesz; mint az enyém, pedig, mielőt a főnöke lettem, jóval többet kerestem nála...
jumbo2 2010. 10. 28. 21:59
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#24
:)
zepi
zepi 2010. 10. 28. 21:47
Előzmény: #22  zepi
#23
89 az 98 , bocs
zepi
zepi 2010. 10. 28. 21:45
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#22
a sávokon némi változtatással elfogadható az LMP javaslata
az egykulcsos adó bevezetése ekkora bérkülönbségek,
-mondom BÉRKÜLÖNBSÉGEK- mellett az alsó középosztály pofánb@szásával egyenértékű
a 98-as bruttósítással nyitották tágra az ollót, még kupáék, az éves- inflációkövetőnek titulált- bérrendezések rendre a magasabb bérűeknek kedveztek, mivel az emelések %-osan ugyanannyi pluszt jelentettek, ám azóta jelentősen csökkentek a felső adókulcsok
ezt a tényt valahogy nem igazán akarja beismerni az a réteg amelyik ebből profitál, az alsó 2 millió biorobot meg talán nem is tudja...
nekem nem a zsebemet, hanem az igazságérzetemet báncsa
csaxólok...
Törölt felhasználó 2010. 10. 28. 21:34
Előzmény: #15  tokos.
#21
Lehetett tudni, hogy az LMP baloldali párt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek