Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 28. 15:45

Hogyan módosítaná az ellenzék a jövő évi adócsomagot? - Itt a lista!  

Ugrás a cikkhez
Alig két héttel ezelőtt, szombaton nyújtotta be a kormány a parlamentnek a jövő évi adóváltozásokkal kapcsolatos törvénymódosításokat. Azóta számos módosító indítvány érkezett a jövő évi adócsomaghoz, így például egyesek a családi adókedvezmény...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140634
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 01. 16:52
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#102
"Ha a reálkamatot adóztatnák, semmi bajom nem lenne vele, de amíg a betéti vagy lekötetlen pénzek kamata infláció alatti, addig pofátlanság beszedni adót utána. A különbözet után adózni, az okés lenne."

Ilyen alapon akkor az árfolyamnyereségnek is csak a reálhozam része után kellene adózni. Tovább megyek, egy cégnek se a teljes nyerője után kellene fizetne társasági adót.
szivacs
szivacs 2010. 11. 01. 16:36
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#101
Úgy gondolom, hogy egy szabály annál hatékonyabb, minél közelebb áll az emberek igazságérzetéhez, a közerkölcshöz.
Annál többen fogják betartani és az alóla kibújókat pedig elítélni, minél többeknek egyezik meg a belső értékrendjével, igazságérzetével.
Ez a javaslatod ilyennek tűnik, ezért támogatom.
Nézzük, milyen hatásai lennének még.
Mivel elismeri az infláció kiegyenlítésének jogosságát, azt nem tekinti jövedelemnek és nem is adóztatja. Ezáltal ösztönöz a megtakarításra, amire szükség is van.
Egyúttal - mivel az adózás alapjául szolgál - ráirányítja sokak figyelmét az infláció alakulására. Ezzel reálisabbá válhat az infláció-statisztika, nehezebbé a trükközés, mivel sok érdekelt figyelne rá. Ez szintén pozitív hatás.
tokos. 2010. 10. 29. 21:31
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Aha.

Mennyi időnként van ilyen? Mekkora értékben?

Amúgy nyilván nem a fehér hollóra gondoltam, hanem a tőzsde forgalmának a 99.9999%-át jelentő részre.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 21:29
Előzmény: #95  tokos.
#99
Nem arra írtam, hogy adózik -e, csak arra, hogy értéket állít -e elő egy tőzsdei befektető? Pont annyira, mint egy bank.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 21:28
Előzmény: #94  tokos.
#98
Igen, a kaszinók is fizetnek, de nem az egyének. Viszont a tőzsde esetén a befektetési cég is fizet még adót, amellett, hogy az is, aki nyer.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 21:22
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#97
Ha neked a 200 ezer jó kereset, amit jól meg kell adóztatni, akkor gondolom, te mennyit keresel és miért gyülölöd annyira akik többet keresnek. 4-500 ezer kőgazdag? Egy jó mérnök keres ennyit, észnél vagy? 98% adónál szerinted ki akarna mérnök lenni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 21:17
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#96
De akkor minek a kapitalizmus? Hogy legyen, aki elvégzi a többletmunkát azért, hogy a lustábbaknak is jusson belőle? Persze nem mindenki lusta, aki szegény, de azért lehet összefüggéseket találni. Mondjuk ott vannak a szakma nélküli munkanélküliek. Valaki megtiltotta nekik, hogy szakmát tanuljanak? Vagy aki nem piacképes szakmával rendelkezik, annak, hogy tanuljon egy olyat, amire igény van?
Szerinted aki elhúz, azt érdekli, hogy elveszik az állampolgárságát, ha egy olyan hülye országban él, ahol így büntetnek? A kommunizmusban is kivégeztek néhány embert, mert el akart szökni az országból, nem hiszem, hogy a külföldre szerencsésen eljutott magyarok sokat filóztak azon, hogy menjenek, vagy ne. Ott van például a focista esete, szerencsétlent halálra itélték, és végre is hajtották, a TV-ben is foglalkoztak vele. Ilyen rendszert akarsz?
tokos. 2010. 10. 29. 21:03
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
miert, a bank nem adozik a jovedelme utan?
tokos. 2010. 10. 29. 21:00
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
a szerencsejatekok jo resze utan kell adot fizetni, a kifizeto fizeti, legalabbis, ha jol tudom

azert nem velelen, hogy a szerencsejatek zrt. Nagy befizeto.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 20:58
Előzmény: #47  tokos.
#93
Van egy induló cég jó elképzeléssel. Gondol egyet, és részvényeket bocsájt ki, amikre lesznek vevők is. Ebből a pénzből a cég értéket állít elő, amiből te így, vagy úgy visszakapod a pénzed, ha te is befektettél. Mennyivel vagy te kevesebb, mint a bank, amelyik pénzt ad egy cégnek, amiért aztán még több pénzt kér vissza?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 20:53
Előzmény: #43  tokos.
#92
A tőzsde nem állít elő értéket, valahonnan valahová megy a pénz csak és kockázattal jár. A szerencsejáték után sem kell adót fizetni, pedig ott még gazdasági megfontolások sincsenek. (Vagy legalábbis minimálisak.)
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 20:49
Előzmény: #41  tokos.
#91
Ha a reálkamatot adóztatnák, semmi bajom nem lenne vele, de amíg a betéti vagy lekötetlen pénzek kamata infláció alatti, addig pofátlanság beszedni adót utána. A különbözet után adózni, az okés lenne.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 20:35
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#90
Persze, amellett, hogy még bonyolítanák a rendszert, megint lenne, aki semmit nem fizet, míg egy komolyabb szaktudással rendelkező mérnök mondjuk az éves bónusza 70%-át nem is látná. Ez még viccnek is rossz.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:45
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
simán..:-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:38
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
:))

Imádom amikor mérges vagy. Gondolom pörgött az agyad valami frappáns válaszon, de mivel nem jutott eszedbe ezért kineveztél fideszdroidnak.

Ettől függetlenül fenntartom hogy szegényes vagy, hangulatkeltő, imádod a feszkót, sajnálatra méltó a hozzáállásod, olvasni nem tudsz, ha mégis akkor nem érted a szöveget.

Minnél többet írsz annál többször fognak előkerülni korábbi ellentmondó hsz-ek tőled:)))

Csúcs az ijen fórumozó balek................
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:33
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
pattanj le fideszdroid
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:30
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Nem azt írtam hogy politikusok húztak el. Hanem azt hogy te is úgy tüntetnéd el a vagyonod mint ők.

Szövegértésed=0

Én a Kanadaiak helyében már most beszarnék amiatt hogy hozzájuk indulsz:))

Ott is beindítasz egy lázadó totyikot?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:28
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
milyen politikusok húztak el , ember, senkise.
csak az értelmiség menekül
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:23
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Leírásod alapján ugyanazt az eljárást alkalmaznád mint azok a politikusok, vezetők stb akiket az elmúlt hetekben itt kritizáltál a buga miatt.

Semmivel sem vagy különb náluk ezek szerint.

És az a csöki akire gondolok. ( kérdezd meg nem e csuklik a család)
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:16
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
mit értesz csöki?
szerinted ha elhúzok kanadába nem adom el előtte a lakást/kocsit egyebet?
amúgy meg az csak jobb ha elszedik az állampolgárságot mert könnyebben kapsz odakinn kanadait mivel politikai menekült státuszod lesz, míg így az nincs.
sehol sem vagy a megértésben barátom.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:14
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Én értelmeztem, azért írtam neked:)))

Hülyeséget beszéltél azt jónapot.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 18:09
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
mindenokés, csak nem leszek olyan lúzer hogy itt hagyok bármit is, ennyi.
kanadában meg simán kapsz állampolgárságot.
miről beszélünk töpperek?

de alapvetően ha értelmeznétek a szöveget akkor megértenétek a dolgokat.köszi.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:52
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Lehet :)))
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:51
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Nyilván azért ír ilyeneket, mert nincs neki semmije:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:50
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#78
Kubumaci idézlek.

"aki meg elhúz annak el kell venni az állampolgárságát és a vagyonát.
és kész."

Nemrég írtad egy másik topikban hogy te hamarosan Kanadába mész és már nem fog érdekelni ki mit csinál itthon. ( akkor a külhoni magyarok szavazati jogáról volt szó)

A fenti idézeted értelmében akkor a te vagyonodat is elvehetik?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:47
Előzmény: #74  outsider42
#77
a gazdagokat keményen sarcolni kell!!!
98%-os adót!
szivacs
szivacs 2010. 10. 29. 17:43
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#76
na szóval SZJ adójavaslatod nincs?
szivacs
szivacs 2010. 10. 29. 17:42
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#75
Utánad készülünk egyre,
Mióta hegyekre kapva
Feljött bátorságod napja,
Hogy a halált leteperje.

¦: És itt maradt a világra,
figyelve fegyvered szavára
a harc, mely utadat járja,
commandante Bin Osama. :¦

A halál először rettent,
Először hanyatlott hátra,
Mikor felkelt Santa Clara,
Hogy jöttödre seregeljen.

¦: És itt maradt... :¦

Sohasem csalódott benned,
Ki karod erejét várta,
Hajtott mindig új csatákra
A forradalmak szerelme.

¦: És itt maradt... :¦

A sírod hiába ássák
A vérrel vegyített sárba,
Hiszen gyilkosod se látta
A mosolyod apadását.

¦: És itt maradt... :¦

outsider42 2010. 10. 29. 17:37
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#74
Anyádtól vegyél el komcsi köcsög. Vagy dolgozz és ne itt jártasd naphosszat a pofád!
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:14
Előzmény: #70  szivacs
#73
nem. a che guevara revival band-ben.
kedvenc dalunk:

link
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:12
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
tanultam, éppenezért tudom hogy aki a többséget tapossa az előbb utóbb fel lesz kötve.
főleg manapság.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:09
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
mindig többen voltak a szegények, égis a legritkább esetben vannak olyan törvények amik nekik jók. Te nem tanultál történelmet????
szivacs
szivacs 2010. 10. 29. 17:05
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
te nem a Neoprimitív együttesben játszottál a Martosban ?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 16:58
Előzmény: #68  szivacs
#69
nem kell a duma, a szegényeknek adni kell a gazdagoktól elvenni.
az orbándiktatúra pont az ellenkezőjét csinálja ezért lesz nagy baj belőle, ugyanis a szegények sokkal többen vannak .
szivacs
szivacs 2010. 10. 29. 13:48
#68
Egy optimálisnak tartott SZJA rendszer kialakításánál, először is tisztázni kellene, hogy milyen célokat kellene szolgáljon az új rendszer és a jelen állapotból hogyan lehet a lehető legsimábban áttérni rá.

Alapvető szempontok szvsz az alábbiak:
1. milyen hatással van a költségvetés bevételi és kiadási oldalára
2. hogyan változtatja meg a fizetőképes keresletet, a szabadon elkölthető pénztömeget
3. milyen hatást fejt ki az értéktermelés növelésére
4. a fekete-, szürkegazdaság arányát növeli vagy csökkenti
5. ösztönöz-e a jövedelmek SZJA hatálya alá történő bevitelére
6. ösztönöz-e a jövedelmek Magyarországon történő leadózására vagy inkább az "exportálására"
7. a jelentős társadalmi problémákat fokozza vagy enyhíti (pl. népesedés, aktív munkavállalók aránya, feketegazdaság, megtakarítások, nyugdíj, szociális kiadások, munkanélküliség, egészségügy, ...)
8. az érintettek igazságérzetének milyen mértékben felel meg

Bizonyára vannak még fontos szempontok, írjátok be!

Ezek alapján állítható össze egy olyan elképzelés, amelyik a lehető legtöbb szempont esetében találja meg az optimum pontot anélkül, hogy szélsőségesen rosszul teljesítene némely másik szempont esetében.

Próbáljuk meg!
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 11:03
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
most mit akarsz, még ők is jobban járnénak.
én abból indulok ki hogy egy nyelveket beszélő mérnök 4-500-at kap.
de arra 30%-ot fizetne, tehát jobban járna mint most,

efelett viszont megérdemlik a sarcot simán.

az én ötletem lenne a legigazságosabb...
a most nagyon keveset, vagy normálisat keresők jól járnának, a többi kőgazdag meg fizessen.

de még mielőtt.
a valódi kőgazdagokra ki kell vetni durva vagyonadót is!
luxusautókra 98%!!!!
ingatlanra is vagy 50%, még át kell csekkolni milyen értékhatárokkal és hogyan.
én valódi szociális érzékenységű adókat hirdetek!
lehet ha orbán bebukik a szeglénytaposó rendszerével jöhetek én:-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:56
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#66
4-500k az neked hol kőgazdag? Arról nagyban tehetsz te is, hogy tesco pénztáros vagy.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:52
Törölt hozzászólás
#65
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:47
Előzmény: #63  jumbo2
#64
azért antiszociális az orbánrezsim mert a szegényeket tapossa a kőgazdagok meg jól járnak.
meg kell ezt fordítani keményen!
a szegények ne adózzanak, a gazdagok meg még többet.

az én ötletem:
100 alatt semmi adó.
200 alatt 10%
200-500: 30%
500-1 milla: 60%
1 milla felett : 98%

ennyi.
jumbo2 2010. 10. 29. 10:43
Előzmény: #62  zepi
#63
Ez persze nem így van.

Van egy szűk sáv, ahol havi 1 - 4 ezer forinttal rosszabbul járnak jövőre, de utána már nekik is jobb lesz.
zepi
zepi 2010. 10. 29. 10:36
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#62
számomra kedvező az egykulcs, de a csak bérből érő kiskeresetűek bizony megszívják
és bizony ők vannak többen
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:32
Előzmény: #60  zepi
#61
aki 200 felett keres az már jól keres, meg kell jól adóztatni.
de ezzel nem is lesz gond, hanem a kőgazdagokkal akik 4-500K felett keresnek, azokra 98% adót!
zepi
zepi 2010. 10. 29. 10:30
Előzmény: #27  jumbo2
#60
még a 220 ezres bruttó fizetés is KEVESEBBET fog kapni, mint ebben az évben
nem fájlalom, csak így van
link
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:49
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
"a mai magyar lakosság jelentős része kommunista, csak nem tudja magáról hogy az, hanem azt hiszi, hogy mszps, jobbikos, fideszes, lmp-s. pedig nem. kommunista. Kádár él"

Sajnos ezt is szó szerint gyakran leírom ide. Nem véletlen, hogy csak baloldali ígérettel lehet választást nyerni.

És ahhoz, hogy itt érdemben előrelépés történjen meg kell halnia Kádárnak a fejekben is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:47
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#58
Teljesen egyetértek, pont ezt írtam én is. Tiszta kommunista adótábla ez. Kubumacit meg nem minősítem, mert felesleges.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:44
Előzmény: #55  jumbo2
#57
mindenkit szénné kell adóztatni aki nem földszegény és nem minimálbért keres, ennyi és kész.
a befolyt adót a szegények támogatására kell fordítani.
és kész.
de a már egyszer adózott pénz befektetéseit nem szabad adóztatni.

aki meg elhúz annak el kell venni az állampolgárságát és a vagyonát.
és kész.

és ha ez az alkotmánybíróságnak nem tetszik, be kell azt tiltani!
jumbo2 2010. 10. 29. 09:30
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Sajnos ebben van valami.
jumbo2 2010. 10. 29. 09:28
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#55
"A jövedelemadót pedig ki kellene vetni minden ingatlanra és pénzügyi vagyonelemre is, úgy hogy az szja-ból leírható legyen. "

A korábban becsületesen adózó nyugdíjas meg szívjon.
Nem támogatok semmilyen új adónemet, a kiadásokat kell csökkenteni, nem adókat emelni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:26
Előzmény: #52  jumbo2
#54
jumbo 2

a mai magyar lakosság jelentős része kommunista, csak nem tudja magáról hogy az, hanem azt hiszi, hogy mszps, jobbikos, fideszes, lmp-s. pedig nem. kommunista. Kádár él
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:26
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
egyébként azért lenne érdemes gazdaságtörténetet olvasni, mert akkor tudnád, hogy a különböző változások, pl. a 98%-os agyrémed várhatóan hogyan hat a gazdaságra, és rájönnél, hogy mekkor marhaság.

(adóelkerülés, képzettek kivándorálsa, GDP csökkenés pl.)
jumbo2 2010. 10. 29. 09:25
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
kubumaci, felfogtad, hogy az eu-n belül szabad a munkaerő áramlás (ok, pár ország még pár évig kivétel)? Ha Magyarországon 98%-os adót vetsz ki a jól keresőkre, akkor azok egy része emiatt le fog lépni.

Egyébként pedig kommunista vagy? Erre még nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:24
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Szerintem a legcélszerűbb az egykulcsos jövedelemadó minden jövedelemre, akkor nehezebb ügyeskedve kerülgetni, és nincs is sok értelme, hogy mit hol mutassunk ki. Ugyanakkor szerintem szükség lenne vagyonadóra is, ui. sok vagyon halmozódott úgy fel, hogy nem fizettek rá semmiféle jövedelem-típusú adót az elmúlt 2 évtizedben. Mondjuk szerintem nem 16% hanem 20% kellene hogy legyen az általános adó, az kb elfogadható lenne a költségvetésnek is. A jövedelemadót pedig ki kellene vetni minden ingatlanra és pénzügyi vagyonelemre is, úgy hogy az szja-ból leírható legyen.

Egyébként jelzem, hogy a tőzsdei kereskedés már most is adómentes pl TBSZ számlán.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:23
Előzmény: #49  jumbo2
#50
és mennyi a monacoi?
meg a kuwaiti?
meg a hollywoodi?

ember ne hasonlítgassuk mér fekete afrika szintjén álló balkáni hazánkat a világ legfejlettebb országaival!!!
jumbo2 2010. 10. 29. 09:21
Előzmény: #48  jumbo2
#49
Itt pedig a svájci átlagkeresetek:

link

4500 euró körül
jumbo2 2010. 10. 29. 09:13
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#48
A 3500 euró a teljes munkaidőben foglalkoztatottak átlagkeresete Németországban.
Reálisnak tűnik.
tokos. 2010. 10. 29. 09:13
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Valamit végig kellene gondolnod. Az élet nem arról szól, hogy adózzon a másik. Te így gondolod, de attól ez nem feltétlenül megoldás.

Továbbra sem értem, hogy miért kellene adómentesnek lennie mondjuk egy tőzsdei nyereségnek. Kockáztatj a pénzét? Lehet, ki nem szarja le? Mennyivel járul hozzá az ország fejlődéséhez? Mennyivel vitte előre az országot? Mennyivel viszi előre az, aki hidat épít, aki gyógyszert gyárt, vagy kifejeszt valami újat, hatékonyabban működteti egy adott cég erőforrásait?

Vagy egy másik kérdés, az OTP valamelyik vezére vezetésével elképesztő jó biznicet csinál, aminek köszönhetően az OTP árfolam megduplázódik.

Te véletlenül jó irányba hugyoztál a szélben., és nyerél 10 misit. A te jövedelmed, csupán azért, mert sikerült belepisálnod a szélbe, az adómentes, azoké meg, akiknek köszönheted adózzon 98 %-kal?!

Az égadta villágon semmilyen értéket nem termeltél, csak egyszerűen jókor, jó irányba álltál.
tokos. 2010. 10. 29. 08:49
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Nem fáj, csak nem értek vele egyet.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:46
Előzmény: #43  tokos.
#45
98%-os adót a magadfajta okoskodókra is!
állítólag tőzsdézel, akkor miért fáj az adómentesség?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:42
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
kubumaci, a hozzád hasonló buta komenistáktól óvja az isten magyarországot!

Nem értem miért nem lehetett tanulni 40 *opásából, abból hogy a komenizmus nem jó? Én éltem akkor, gyerekként jó volt, de a lemaradásunk a világ többi részétől egyre nőtt. Zsákutca.

Ez a paraszt-mérnökös dumád meg full Kádár.

Egyébként az LMP javaslata kapcsán én is rögtön erre gondoltam: tudtam hogy ezek balos csávók, de hogy komenisták azt nem.
tokos. 2010. 10. 29. 08:30
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Ha egy gazdag takarékoskodik, akkor ne adózzon, vagy mégis inkább?

Ha egy koma kurvák futattásából összeszed 100 misit egy év alatt feketén, és ezt megforgatja a tőzsdén 100%-os haszonnal, akkor vajon adóznia kellene, vagy nem?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:28
Előzmény: #41  tokos.
#42
de a gazdagok sokkal többet.
98% adót rájuk 1 milla felett ezt már írtam vagy 5X,
de a lényeg a takarékosságot ne adóztassák.
tokos. 2010. 10. 29. 07:58
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
"Fizessenek a dolgozók, ne a takarékoskodók! "

Ne a gazdagok fizessenek inkább?

"Arról nem is beszélve hogy a sima bankszámla kamat szinte nulla, nehogy már azt adóztassák. "

Ha nincs kamat, nem adózik...

"A tőzsde és egyebek pedig kockázatosak, azért mert én kockáztatok és nyerek nehogy már adóznom kelljen, főleg 20%-ot! "

Akkor pl. legyen a szerencsejáték is adómentes!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek