Topiknyitó: lzoli41 2020. 10. 28. 15:19

Hogyan készülj a következő válságra? Vezesd be az eurót!  

Mindig feltétlen híve voltam az eurónak és minden ilyen vitát átolvastam figyeltem és többször hozzászóltam. De Daniel Gros megközelítése tetszett a legjobban, ami így szólt:
"A közgazdászok továbbra is vitázni fognak arról, hogy az euró jó ötlet volt-e. Úgy tűnt, az euróválság igazolta az ezzel kapcsolatos brit szkepticizmust.
Ám az elmúlt években a közvélemény-kutatások azt mutatták, a lakosság túllépett az akadémiai vitákon. A legfrissebb Eurobarometer-felmérés szerint a megkérdezettek csaknem 80 százaléka jó dolognak tartja az eurót."
https://www.vg.hu/velemeny/a-kozgazdaszok/kulonleges-kapcsolat-2-2044218/
Azt hiszem ez frappáns válasz. A napokban jelent meg egy tanulmány arról, hogy a magyarok 70% is szeretné az eurót (Tárkitól olvastam), azaz hasonlóan gondolkodnak.
Az igazi kérdés az, hogy a sok nemzeti konzultációt folytató elitünk ebben az esetben miért nem követi a jó irányú népakaratot?
A számomra egyik legmeghatározóbb szerző Niall Ferguson (történész nagyon erős gazdasági pénzügyi megközelítésekkel és a legjobb húszba sorolják) a Civilizáció című könyvének végkövetkeztetésében Churchillre hivatkozik:" a (nyugati) civilizáció központi elve az uralkodó réteg alávetése az emberek bevett szokásainak és az alkotmányban kifejezett akaratának."
Mire mi eljutunk ide fogunk még megélni egy pár válságot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:12
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

lzoli41
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek