Topiknyitó: Portfolio 2010. 09. 21. 11:59

Hogy indul a tőzsdén a CIG Pannónia? (Interjú)  

Ugrás a cikkhez
Október 11-én kezdi meg részvényeinek nyilvános kibocsátását a CIG Pannónia Életbiztosító - közölte a Portfolio.hu-val Gaál Csaba, a társaság vezérigazgatója. A szakember ismerteti az interjúban a tőzsdére lépés legfontosabb paramétereit, hozzátéve,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=138769
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 09:17
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#69
a brókernetnek csak a hazafias érzelmek miatt volt szüksége a cig köntösére. most már nemcsak az ügyfeleket nyúlják le borzalmas jutalékra és rángatják be eszement befektetésekre, hanem a kisbefektetőket is leveszik a bét-en egyazon termékkel. (a legjobb az egészben, hogy az ügyfelek pénzén is jegyeznek a részvényből. kedvezménnyel persze:)))))))))

Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 09:13
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Szerintem felettébb kockázatos befektetés, hiszen csak és csakis akkor lehet nyereséges a biztosító, ha az ügyfelek egészen hosszú távon megtartják a biztosításaikat, legyen az akár egyszeri díjas "betét", avagy rendszeres díjas "kényszermegtakarítás".
Az első néhány és ügyfélbefizetései ugyanis kellenek a szemtelenül magas (akár 150-180%-os jutalékokra), valamint a nem kevésbé magas folyamatos működési költségekre. Még akkor is - vagy annál inkább -, ha ezeket a költségeket a lemorzsolódó ügyfelektől kőkeményen levonják...

Őszintén szólva teljesen indokolatlannak látom (funda szempontból) a 40 Ft-os névértékű részvények hússzoros áron történő kibocsájtását, persze a tőzsde alapvetően nem a fundáról, sokkal inkább a pszichológiáról, a spekulációról szól...
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 06:52
Előzmény: #41  mondoka
#67
Mire nyereséges lesz addigra megbukik a fidesz...
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 06:41
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#66
Kitűnő helyzet értékelés.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 23:46
Előzmény: #64  tokos.
#65
Természetesen igazad van, hullafáradt vagyokés kétszer is entryt írtam exit helyett.
tokos. 2010. 09. 21. 23:35
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
Ha jól értettem, ez exit point az alapítóknak, entry point meg inkább nekem lehet(ne).

Ugyanakkor némileg nagyobb lelkesedéssel vennék, ha mondjuk nem 20-szoros áron akarnák a nyakamba sózni, hanem 5-szörösön... És akkor
a számításaitok szerint is kb árán lenne.

Nyilván az is belejátszik a dologba, hogy az alapítók egy része nem akar túl alacsony tulajdoni hányadot, nehogy kikerüljön a kezükből az irányítás esetleg. Lehet, hogy nem teljes az egység köztük, úgy gondoltam.
tokos. 2010. 09. 21. 23:27
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Köszi,

Én elvileg kapk némi kedvezményt, ha jól tudom, de majd meg kell kérdezni a komát, aki rámsózta a dógot.

Ugyanakkor volt olyan papír, ami 2 év után 20-szorosát érte emlékeid szerint?
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 23:16
Előzmény: #60  tokos.
#62
Tokos, azért ez nem ilyen egyszerű. Másokat bevonni egy részvénytársaságba (ami most ráadásul kényszer is bizonyos értelemben) az mindig egyenlő azzal, hogy vagy az eredeti tulaj elad, vagy legalábbis csökken a részesedése, mert új papírokat nyomnak ki. Ilyen alapon pedig mindig ott lehet a gyanú, hogy ezt miért teszi. Az esetek többségében ráadásul eladás is van a kibocsátásban. Nem véletlenül. Mert, ahogy írtam ez egy entry point az alapítók számára, ha esetleg később nem alakulnának jól a dolgok (ilyen van még akkor is, ha nem eleve a lehúzás a szándék, viszont egy cég alapító számára mindig és több lépcsőben kell kiszállási pont).

Egyébként az, hogy csak alig 4-5%-ot adnak el (hogy éppen pénzüknél legyenek) és a többi marad, azt jelzi, hogy ők is bíznak a cégben, tehát eleve mutyiról meg lehúzásról hülyeség beszélni. Én a jelenlegi infók alapján drágának tartom. Jegyezni valószínűleg nem fogok (pláne úgy, hogy az egyébként sem olcsó árazás mellett mezei kisbüfiként további +25%-al szivatva vagyok, ami arra jó, hogy a tőzsdei bevezetéskor az intézményiek és kedvezményesek akár ki is tudnak szállni nyerőben, én viszont nem). Aztán azt meg meglátjuk, hogy a tőzsdén mi lesz vele.
ingcapa 2010. 09. 21. 23:06
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
értelek pénznyelő.
a laikus mit gondolhat?
40 ft a névérték. ok. mondjuk 7-800 forint körül beáll az árfolyam...
húúúú ez mekkora sztori emberek, ezt venni kell ezerrel, és már ezer felett az árfolyam pillanatok alatt...
ez benne lehet a pakliban nem???
na meg a jobbos média támogatása, meg csányi, meg a hazafias multiellenes közhangulat.
merthogy végre itt egy igéretes magyar cég, aki majd nem viszi ki a zsét az országból. Én ebben látom a komoly lehetőséget, az árfolyamemelkedésre.
tokos. 2010. 09. 21. 23:01
Előzmény: #1  Portfolio
#60
Azon gondolkodtam, hogy ha ez olyan qrva jó befektetés, akkor a tulajok miért eladni akarnak, és miért nem venni?

Illetve az is eszembe jutott, hogy ha eladhatja majd a bevezetés utáni égbe szökő árakon, akkor miért szórj aki sz@ros 800 pézért???

Bűzlik ez nekem. Nagy sz@rba nyúttam, félek..
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:57
Előzmény: #57  ingcapa
#59
Watson az eszközértékre számolta a 70Ft-ot. A névérték 40.

A névérték árazás szempontjából nem számít. De a tulajdonosok szempontjából egy új cégnél persze, hiszen ők ennyiért tették be a pénzüket. De ez a te szempontodból mindegy. A CIG nem azért drága mert 40Ft a névértéke, hanem azért, mert 700-900Ft-on akarnak eladni valamit, ami jelenleg 70-et ér, ha sokat sikerül eladni 700-900-on, akkor meg 200-at. Ezért cserébe nagy növekedés és egyelőre jelentős veszteséget ígérnek. Ezért drága, nem a névértéke miatt.

tokos. 2010. 09. 21. 22:49
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Ismételtelek, pedig nem olvastalak, pont ezt számoltam ki én is.

Ráadásul érintve vagyok a dologban, a minimális díjjal én is kötöttem egy biztosítást, gondoltam megpróbálom, de így, hogy 20-szoros áron akarják rámsózni, így azért némileg elment tőlem a kedvem.

Nincs nagy tőzsdés múltam, volt olyan a nem túl távoli múltban, hogy eg ypapír 2 év alatt 20-szorozta a névértékét?

Belértve akár OTP, MOL, FHB, stb???
ingcapa 2010. 09. 21. 22:42
Előzmény: #56  tokos.
#57
Akkor mégis csak számít a névérték????
Ugye-ugye pénznyelő???
tokos. 2010. 09. 21. 22:40
Előzmény: #32  watson
#56
Ha jól olvastam, a névérték 40 Ft, nem 70.

A bót itt alighanem arra megy, hogy aki annak idején beszállt, most a részvényeinek 5%-át eladja 800-on, így megmarad az eredeti tulajdoni hányadának 95%-a, mi gyakorlatilag ingyen vót.

Na az nem lehetett rossz bót, most viszont kezd nekem is egyre gyanúsabbá válni a dolog.
ingcapa 2010. 09. 21. 22:40
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Az tisztán látszik, hogy a Cig, Bnet szimbiózisban él egymással.Azt én is komoly problémának látom, hogy csak a bnet-re támaszkodnak, erről avivás Bartók tudna mesélni. A bnet által kötött szerződések megmaradása, fizetettsége az éves díjak miatt időlegesen(2-3évig) jó, de vajon hány bnetes Cig szerződés fogja megélni a lejáratot?! Gyanítom nem sok...
Egy jó életbiztosító legalább 1500-3000 ügynökkel kell hogy értékesítsen, úgy hogy az új szerzések max. 25-30%át hozza az alkusz, a fiók, stb...
A magyar piacon tisztán alkuszi értékesítésben bizni, szerintem elhibázott stratégia...
Mi lenne, ha mondjuk union, uniqa adná az új szerzésre a legmagasabb alkuszi jutalékot???
A bnet kinek értékesítene tovább???
Egy emberben lehet bízni a Horváth Bélában, ő tényleg ért az életbiztosítási üzlethez...
Neki sokat köszönhet a Cig, meg a leendő részvényesek is!
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:24
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
"aki ma magyarországon rv-t jegyez az balek. full balek."

Szerintem meg te vagy túl fiatal és tapasztalatlan.

Aki '96-ban mondjuk 100 Ft-on vett OTP-t, az még ha hozzá se nyúlt és most is megvan neki, akkoris nagyon jól áll. Örülnél te ilyen hozamnak 14 éven át...
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:20
Előzmény: #48  watson
#53
Tényleg jól leírtad ezt a tőzsdei álmodozás jelenséget és a hasonlatok is jók (ezekhez képest a KEG és az AAA ennél is durvább gyors tulajdonosi kiszállók voltak álmok nélkül). Nem szeretem ezt a +/- -osdit, de nyomtam egy +.

Egyébként nagyon ügyesen kitalálták a CIG-nél ezt a kibocsátást. A régi tulajok 2 millió db-ot adnak el. Azaz alig változik a kezükben lévő mennyiség (50 millióból 2 nem tétel), miközben 2 millió 750 Ft-on 1.5 milliárd. Azaz annyi, amennyivel ők már a cégbe tolt pénzüket vissza is kapták. Elindítottak egy céget és 2 év múlva ők máris a pénzüknél lesznek úgy, hogy ehhez tőzsdei mutyi még nem is kellett, a tőzsdén se kellett még eladni ehhez semmit, és a tulajdonuk is nagyrészt megmarad. Ez egy jól kitalált entry point számukra.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:13
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
aki még nem tudja, előbb utóbb megtanulja, ez kisbüfi balekfogó.

ha valakinek nincs szüksége a pénzére, adja inkább a vöröskeresztnek mint a sokmiliárdos vagyonú, az emberek becsapásából meggazdagodott brokineteseknek.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:11
Előzmény: #41  mondoka
#51
aki ma magyarországon rv-t jegyez az balek. full balek.

mellesleg megjegyzem, hogy Kovstec és a volt óvónéni vagyona fejenként 27 miliárd forint, ezt a sok balektól sikerült lenyúlni akik bedőltek a brokinetes hirtelen lett pénzügyi tanácsalóknak.

és aki nem tudná, a CIG Pannónia Járai papa, és a Brokinet (Kovstec+óvónéni) bulija.
ennél több infó erről nem is kell. bukta, mint a brokinetes "tuti" befektetések voltak.

onoffon 2010. 09. 21. 22:02
Előzmény: #32  watson
#50
Látom itt mindenki tisztában van azzal, hogy valójában mit is jelent a névérték és a többi szakszó!!!:D:D:D

joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 18:29
Előzmény: #48  watson
#49
ezt az álmosat ezt nagyon szépen leírtad. :) bontok is egy sört.
watson
watson 2010. 09. 21. 18:17
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
persze vannak akik szeretnek álmokat vásárolni úgy hogy előre kifizetik az álmokat évtizedekre aztán reménykednek hogy bejön és a pénzükhöz jutnak ;)

Genesisben meg hol vannak már a 2800-tól, nemhogy az álmoktól... :))
Humetben is álmodoztak. Aki csodálkozna a párhuzamon annak elmondom hogy indkét tupírka milliárdos kategóriába tupírozta magát ;)

Az RFV és a Pannergy is hasonló az álomvásároltatásban csak ott van remény még a beteljesülésében, bár ott is jó előre beárazták a még meg sem lévő eredményességet.
Amúgy az rendben van hogy valamennyit beáraztak, de itt is és a Genesisnél is a kibocsátók mohósága eltúlzott, és igen kétséges hogy valaha is lesznek annyira eredményesek hogy egy többszörös felérat elviseljen tartósan az árfolyamuk.

Szerintem a Pannergy és az RFV felhúzása is előre eltúlzott ami az illikviditásukból és a könnyed manipulálásukból is fakadhat.
De ehhez legalább belátható időn belül (évek) hoznak is valamit, bár szerintem nem olyan gyorsan ahogy azt az álmokban elképzelték.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:53
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
...teljesen igazad van. Jó hogy nem mondja, hogy a Kostecz és csapata örök hűséget esküdtek nekik ;), egy vicc. Maradt volna termék-fejlesztő...

... a biztosítási piacon köztudott, hogy az éves díjfizetésű szerződések megmaradási aránya a legjobb, hát milyen véletlen, hogy a BNET miben is engedélyezi az UL-ek kötését? Hát csak éves díjban. Ráadásul az még extra-jutalékot is termel nekik.

...ahogy otthagyták az AVIVA-t, úgy fognak majd máshova menni, ha a jutalékkulcs már nem lesz "piacképes" és találnak a "hazafiasságon" kívűl más ideológiát az MLM-hálózatuknak. Nem kéne kizárólag rájuk építeni az egészet, mert csuda vége lehet, lásd AVIVA.

...inkább a saját hálózatukat kéne erősíteni, és az alkuszi vonalakat.

joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 17:43
Előzmény: #39  watson
#46
még nem bírtam kiszámolna a hetven forintit csak úgy hogy a saját tőke/jegyzett tőke.:)
nekem is drágának tűnik, bárhogy is kúrtam el az eddig számításaimat kilencszáz forint közelében sem volt:)
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:40
Előzmény: #42  Pnorb
#45
az rfv-vel pont nem kellene összevetni, és 2750-en volt a jegyzés, nem 3750-en, papírom is van róla - még a nyaralást is félbeszakítottam miatta :))

a párhuzamba állítható cég sokkal inkább pl. a kulcssoft névre hallgató...
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:33
Előzmény: #41  mondoka
#44
Inkább úgy kérdezd fog-e termelni valaha nyereséget?! Az okosmókus bemondta a tutit a mikrofonba:
"[..] a Brokernet piacvezető a hazai életbiztosítási piacon. Ha nem akarsz piacot veszíteni, legalább az új szerzéseid felét a Brokernetnek kell biztosítania[..] A Brokernet egy hatezer fős hálózat, év közepén a mi saját hálózatunk 268 főből állt. [..] A Brokernet ráadásul jobb minőségű állományt
termel, mind átlagdíjában, mind időtartamában jobb teljesítményt mutat a
saját értékesítésünknél. Jelen pillanatban a Brokerneten keresztül szerzett állomány esetében 12%-os a törlési arány, míg a saját hálózatban 20% fölötti."

Namost, ha nem tudnak a brokernetnél jobb (vagy legalább közel olyan jó) saját értékesítést csinálni, akkor örökre a bnet fogja diktálni nekik a feltételeket, különben az állományt átviszi egy másik biztosítóhoz, pont úgy, mint hogy most áthozta ide. Ez esetben a CIG profitja annyi, amit a bnet megenged!
Legalább annyi ész lenne a cégben (mondjuk a vezérigazgatónak), hogy nem nyilatkoznak ilyeneket.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:24
Előzmény: #42  Pnorb
#43
...nem Japán biztosító, egy kockázati tőke-kezelő, nem ugyanaz.

"Kockázati tőkealapot üdvözölhet tulajdonosai között a CIG Pannónia Életbiztosító Zrt. a japán hátterű ELAN SBI Capital Partners személyében - jelentette be Járai Zsigmond fb-elnök. 10 millió eurós befektetésével mintegy 10%-os részesedést szerzett a kockázati tőkealap a biztosítóban. A zártkörű tőkeemelésről tegnapi közgyűlésén döntött a biztosító, a lehetőség az érdeklődő befektetők számára továbbra is nyitva áll."
Pnorb 2010. 09. 21. 17:20
Előzmény: #41  mondoka
#42
Hy,

Május környékén 240 Ft-os árfolyamon szálltak be magyar üzletemberek, majd ezután nem sokkal egy Japán biztosító 480 Ft-ért vett kb. 10%-os pakkot.
Náluk az internetes biztosítás nagyon megy, és ha megnézitek, itthon is ezirányban indulnak el a dolgok. (Olcsóbb, nem kell márványos bankszékház hozzá nem értő ügyintézőkkel).

V.ö.: tavaly tavasszal egy másik Bux cég (3 betűs nem pénzügyi cég) részvényei 3750 Ft-ért volt jegyezhető. Nézd meg ma mennyi volt.
mondoka 2010. 09. 21. 17:11
Előzmény: #39  watson
#41
Ez így nagy lutri az biztos. Ami persze később évek múltával nagy sikersztori is lehet akár. Akár igen, akár nem!
De mindenesetre most ez egy elég drága jegy erre a Pannon Expresszre.
A baj csak azzal van hogy az ember szeret közben is vigyázni a pénzére. És mi lesz az alatt a pár év alatt amíg nem termel nyereséget? És mi lesz ez alatt ha közben egyébként nagy korrekciók, vagy esetleg medvepiac lesz?
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:11
Előzmény: #36  Pnorb
#40
Gyenge próbálkozás.
watson
watson 2010. 09. 21. 17:02
Előzmény: #37  joepappa
#39
hehe. ;)

szerintem semmilyen helyesírási hiba nem volt csak betüelütés, azt meg nem lehet ezen a fórumon korrigálni.

amúgy szerintem shortolni sem lehet egy ilyen papírt...

De mindegy is, én nem fogadni járok a börzére hanem befektetni amikor van mit, és van mibe. Na arra ez a papír totálisan alkalmatlan, jelen körülmények között ;)
ingcapa 2010. 09. 21. 17:01
Előzmény: #36  Pnorb
#38
akkor mégis csak drága???
majd veszek a piacon...
genivel összehasonlítani azé ne mááááá
geni=üres telek, portásfülkével
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 16:53
Előzmény: #36  Pnorb
#37
elhangoztt az utolsó érv is:) bíbíbíb te még írni sem tudsz.:)
Pnorb 2010. 09. 21. 16:51
Előzmény: #33  watson
#36
Szia,

Ok, elhiszem, hogy tanítottak számolni, de helyesen írni azt már nem tudsz... :)

És nincsenek ügyfeleim...

Mondom, shortold kicsirigó :)

Szép napot.
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 16:50
Előzmény: #33  watson
#35
nagyon gáz, hogy már most megmondják a tutit a brókernetes (ügynökök)tanácsadók:)
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 16:49
Előzmény: #33  watson
#34
ezt nem gondoltam volna hogy ilyen hamar elkezdik hírdetni a tutit. egyre gázabb.
watson
watson 2010. 09. 21. 16:48
Előzmény: #31  Pnorb
#33
Pnorb ez marhaság.
A brokinetes ügyfeleidet győzködhetet én még tanultam számolni ;)

watson
watson 2010. 09. 21. 16:43
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
sok minden lehet de most ezt mondták:
"Gaál Csaba: A társaság 10 millió 850 ezer darab új részvény kibocsátásával emel tőkét, ezen felül meglévő részvényeseink 1,9 millió darabot értékesítenek majd. Tulajdonosaink közül 12 fő jelezte eladási szándékát. Jelenleg 51 millió darab részvénnyel rendelkezik a társaság"

azaz 10,85 x 700Ft +51 x 70Ft / 61,85mdb = 180,5Ft pontosan

(az 1,9mdb-ot meg ugye nem a cég bocsátja ki hanem Járaiék nyerészkednek rajta egy szerény 10x-es szorzóval.)

Szóval most ez van ha találnak elég balekot... és tény hogy a Brókernet jó balekfogó.
Később meg lehet akármi is.
Reálisan ha a tőzsdén nem megy le 200Ft alá akkor a túlértékelt szemétből én nem vennék semmiképpen sem.
Pnorb 2010. 09. 21. 16:43
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Sziasztok,

A kibocsájtási 938 Ft egész jó emlék lesz az év végi 2000 Ftos részvényárfolyamon.
Waccon shortold keményen, ahogy ígérted, a gatyád is rámegy...
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 16:38
Előzmény: #27  watson
#30
ezen definíció: A vállalat nettó vagy könyv szerinti értéke megegyezik a mérlegben szereplő összes eszköz és az összes kötelezettség különbségével
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 16:27
Előzmény: #27  watson
#29
Azért watson, arról ne feledkezz el, hogy sok millió db-ot bocsátanak ki. Ez mind növeli a saját tőkét és az eszközértéket is. Sok milliós kibocsátás esetében az arány akár a fordítottja is lehet: 1/5 70Ft-os eszközérték mellé tesznek 4/5 700 Ft-ot.

Szóval jól ki van ez találva. De szvsz kedvezmény nélküli kicsi számára a 900 Ft nem tűnik jó biznisznek.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 16:24
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Pont ez a baj, hogy:
1. Eleve nagyon túlárazottnak tűnik ez a 750-900 Ft.
2. Az intézményiek és a kisbüfik egy jó része is -20%-on jut hozzá. Közülük már sok potenciális eladó is lehet a normál áron (lentről nézve az +25%, nem kevés).
3. Így mezei kisbüfinek kedvezmény nélkül szvsz nagyon meggondolandó a jegyzés. Szinte kizártnak tartom, hogy ne lehetne majd számukra olcsóbban venni a tőzsdán.
watson
watson 2010. 09. 21. 16:21
Előzmény: #26  joepappa
#27
joepapa, eszközérték 70Ft/részvény definíció szerint. (ennyit kapnál egy részvényért ha könyv szerinti értéken dobra tudnák verni az eszközöket)

iNDy, ha találnak elég balekot akkor bevezetés után egész jó lesz az árfolyam ;)

sacc: 4/5 70Ft eszközértékű papír mellé betesznek 1/5 700Ft eszközértéket, akkor:

4/5x70+1/5x700= 196Ft ;))

Járai a 70Ft-os részvényéből mindjárt 196Ft-osat csinált. ( de én ennyit sem adnék érte a börzén ;) I

ügggyes...

lyen adottságokkal lesz itt lebőgés ha valódi vevőt keresnek, bár ahogy Genesisnél látjuk nagy az Isten állatkertje... és valaki nyitva hagyta a kertkaput ;))
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 16:07
Előzmény: #22  watson
#26
akkor, kiveszem belőle az eszköz oldalt C-t(most látok először biztosítós mérleget:)) kb 6,1 a számom a névérték nem változott csak a menyiség és kijön egy 246Ft./rv.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:46
Előzmény: #22  watson
#25
...azért az sokaknál megbirizgálja majd a pénztárcát, hogy kibocsátási ár alatt 20%-al vehetnek majd (részvényopció UL-kötés esetén) részvényt, nagyon komoly tételeket adtak el belőle tavaly pl. Brokernet.

...és azért azt is jó tudni, hogy azon közvetítők, akiknek az ügyfele vásárolt UL-t, az is jogosult ám az ügyfele éves díjának 50%-ig venni CIG részvényt, szintén 20% diszkonttal.

Szóval lesz itt vevő, akinek oda lehet majd adni, és szerintem nem 70 forinton fogják.
watson
watson 2010. 09. 21. 15:42
Előzmény: #22  watson
#24
Jobb lenne ezek után kiegészíteni egy "ány"-al azt a cégnevet ;)))
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:40
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
ebben az iparágban ez a veszteség semmi. másrészt nem az adózott eredmény számít, hanem a cash-flow.

watson
watson 2010. 09. 21. 15:39
Előzmény: #16  joepappa
#22
Utánanéztem az equilor oldalán link

2010 H1
sajáttőke: 3,347 mrd Ft
jegyztett tőke: 1,935 mrd Ft (40Ft/részvény)

Azaz az eszközérték: 69,19Ft/részvény
amit a folyamatos veszteségek miatt kéne még diszkontálni valamivel ;)

joepapa. az összes eszközzel (mérlegfőösszeg) nem számolhatsz, csak azzal ami a sajáttőkéből van. (A többi eszköz idegen tőkéből van)

Ez persze az optimista számítás, mert csak akkor igaz,ha a jövedelmezősége pozitívan tudja hozni az összes eszközre vetített kockázatos hozamot (pl. kockázatmentes 5% +2-4%)

Azaz 23,678mrd x 7% = 1,657 mrd nettó +osztalékadó / év. Na ehelyett van most - (mííínusz) 2,610 mrdFt /év (1,305mrd /2010H1)

szerintem a kibocsátási árat egy nullával ellőtték.

Jó az ha 70Ft-ot ad érte valaki.
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 15:37
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
etikus nem etikus, mégis megveszik. :) érdekesebb kérdés ugye hogy a leányt beröffentik-e, azaz nem csak ezzel a unit linked biztosítással arat, hanem egyébb biztosítások is elérhetőek lesznek-e.
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 15:34
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
szerintem innen akarják finanszírozni az veszteségeiket, mindenképpen tőkét kell bevonniuk, mert évent két miliárd veszteség simán benne van még három négy évig. és ugye a tőkekövetelményeknek meg kell felelniük.szerintem ezért adnak kedvezményt az intézményieknek. érdekes bevezetés lesz na.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:32
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Biztos, hogy szükségük van a külső forrásra, ez a tetemes veszteség miatt egyértelmű.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:29
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
és érdemes azon is gondolkodni, mi lehet a tőzsdére menetel célja. külső forrás kell a növekedéshez vagy esetleg szeretnének kiszállni az alapítók.

aztán: a cig nem etikus cég, a brókernettel karöltve unit linked biztosítással nyomul, ami szvsz bűncselekmény (az ügyfél első éves díja cca a jutalék). csodálom, hogy viktor ezt negedi járainak.
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 15:26
Előzmény: #16  joepappa
#17
tovább gondolva, nem ismerem a 2010-es számokat. de 900-forint körüli jegyzés még emelhati is akár a cég értékét. ez feltételezés.:)
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 15:25
Előzmény: #12  watson
#16
2009-es mérleg alapján igen 40forint alatt van a saját tőke részvényeneként. A jegyzett tőke 1 376 049ezerFt.
a saját tőke 864 307ezerFt.
Én számításom szerint ha eszközértéket veszünk figyelembe, akko összes eszköz/jegyzett tőke ez kb 12,5 ez azt jelenti hogy egy részvényre a jegyzett tőkénél 12,5szer több eszköz jut, tehát egy rv-re 495Ft nyi eszköz jut ezt szerintem egy korrekt érték a rv árára. mégegyszer ezt 2009.-es adatok alapján számoltam.
szedjetek szét ha elcsesztem:)
mondoka 2010. 09. 21. 15:14
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#15
Ha ebben nincs félreértés akkor bolond az a magánbefektető aki ebzügyben jegyzés úján akarja a pénzt szórni. Nemde?
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:14
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Helyesen természetesen: vagy nagyon soknak tűnik az árazás.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 15:11
Előzmény: #12  watson
#13
Nem néztem meg a számokat, meg mást is csinálok a gépen. De jogos a szöveg. Itt vagy valami nem egészen stimmel, vagy nem soknak tűnik az árazás.
watson
watson 2010. 09. 21. 15:07
Előzmény: #10  joepappa
#12
joepapa valamit félreértettem abból anmit írtál vagy tényleg nem stimmel.

Ha igaz a 40Ft-os névérték, és "a saját tőke szeritnem. jegyzett tőke alatt van a folyamatos veszteségek miatt.", akkor 40Ft alatt van a saját tőke részvényenként?

Azaz ha "az eszközértéket venném figyelembe", akkor kb. a 20ada kéne legyen a jegyzési ár a mostaninak.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 14:50
Előzmény: #10  joepappa
#11
Igen, azt is nézném.
joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 14:41
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
itt nem irányadó a saját tőke szeritnem. jegyzett tőke alatt van a folyamatos veszteségek miatt. lehet hogy rosszul gondolom de én az eszközértéket venném figyelembe a rv közelítő értékének meghatározáshoz.
ingcapa 2010. 09. 21. 14:31
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
látok benne fantáziát, de csak ha lement a jegyzés, meg a kezdeti hurráhangulat.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 14:29
Előzmény: #7  ingcapa
#8
Az mit zavar? A névértéknek semmi, de semmi jelentőssége.

Ha árazás szempontjából számolgtni akarsz, akkor pl. a saját tőke lehet irányadó, összehasonlítva hazai és külföldi biztosítókéval.
ingcapa 2010. 09. 21. 14:27
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Engem csak az zavar, hogy 40 ft, a névérték.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 14:11
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Spqr:

"A jegyzők számára 600-750 forintos ársávot határoztunk meg,
...
Október 25-én délben az így kialakult kereslet-kínálati viszonyok módosítanak minden árat. Ha például az egyensúlyi ár 700 forintra jön ki, ez lesz a kedvezményezetti ár, és ennek 125%-ra lesz a száz százalékos, végleges ár. "

Tehát ha 700 lesz az intézményi, akkor 875 a kisbüfis.

Olvass figyelmesebben.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 14:06
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
más kérdés, hogy a brokinetes banda cégébe én egy ft-ot sem fektetnék.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 14:06
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
penznyelo,
a cikk írja az intézményiekre a 6-700 ft-os árat, nem én találtam ki:

"A jegyzők számára 600-750 forintos ársávot határoztunk meg..."
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 13:24
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A 20% kedvezmény az intézményieknek tényleg gáz a kisbüfikre nézve, de amit írtál az hülyeség. A 938 Ft-os árhoz 750 Ft-os intézményi ár tartozik. Ha az intézményi 700 lesz, akkor 875 a kisbüfis ár.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 13:11
Előzmény: #1  portfolio
#2
vegye aki akarja 938 ft-ért a részvényeket, tuti buli, főleg, hogy a tervek szerint az intézmények ugyanazt a papírt majd 6-700 ft-ért vehetik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek