Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2019. 11. 28. 15:48
Előzmény: #2216  salve
#2220
"azt is xx alkalommal leírtam, hogy a délszlávok és az egyéb minket körülvevő országokhoz képest mi mentalitásban is nagyon el vagyunk maradva és ennek történelmi okai is vannak - önbizalomhiánytól kezdve a majdnem nulla nacionalizmuson át odáig, hogy  az exjugoszláv térségnek már a mi rendszerváltásunk előtt 15 évvel is akkora nimbusza és óriási PR-ja volt nyugaton (hiszen a játékosaik igazolhattak nyugatra), amit pl. mi magyarok sohasem fogunk tudni utolérni mert ny-ton azt hiszik, "jó játékos csak a délszlávoknál teremhet", a többi feltörekvő piacot ezért alaptalanul lebecsülik, és csak 2-lagos piacnak nézik!"
Es tucatszor leirtam ez a TE tevhited amit mentegetesnek hasznalsz. Be is mutattam. Ha ugy lenne amint irod akkor Gera Hajnal es a tobbiek ( 10 en feletti jatekos ) nem jatszott volna kint top bajnoksagban a 2000 es evekben. Azota tenyleg nincs kint most pl kb Gulacsin kivul egy stabil kezdo se. De ez nem valami regi mentalis problema hisz annak a 2000 es evekben is fenn kellett volna allnia. Nem mellesleg nem csak delszlavokkal peldaloztam hanem szlovakokkal es mas kis nemzetekkel is.
EDDA87 2019. 11. 28. 15:43
#2219
Hajrá FERENCVÁROS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Peterbond 2019. 11. 28. 15:40
Előzmény: #2216  salve
#2218
"DE képzeld el, hogy ő hozzád képest előrelépett és kimondottan dícsérte nemcsak Dárdai hanem Storck munkáját is"
Ne adj hulyesegeket a szamba rendben. Van egy tevkepzeted velem szemben amit a vegletekig tolsz. Tucatszor leirtam es tovabbra is taetom hogy Dardai kituno edzo es nagyon jo meglatasai voltak. Ideztem tobbszor is hogy o realisan latja a szintunket, ehhez alakitotta ki a taktikat es igy tudtunk eredmenyesek lenni. O is megmondta hogy nem jo ahogy mikodnek a dolgok. Ossze is rakott egy valtoztatasi csomagot amit vegul lesoportek az asztalrol. Pont ezert mondom hogy tovabbra se valtozott jo iranyba semmi es mar bocs de ezt osztja Dardai is. De kerlek idez tole ha maskepp latja. Erdekes a Hertaba se vitt egy magyart se. Se tehetseget se kiforrott jatekost.
Peterbond 2019. 11. 27. 16:27
Előzmény: #2216  salve
#2217
"DE azt viszont állítom, hogy 2010 óta annyiban mégis előreléptünk, hogy legalább egy EB-re kjutottunk, továbbá a következőre is még mindig van esélyünk, és selejtezőben az utolsó fordulóban is volt  esélyünk - ez 2015 előtt rendszeresen nem így volt."
Kerlek ird le hany pontot szereztunk 2000 ota az egyes selejtezokon. Csak mert en nem latok valtozast. 2016ban es most is csak azert vagyunk potselejtezon mert megemeltek a keretet. Ezert nem voltunk elotte itt pedig semmivel se teljesitettunk rosszabbul elotte.
Az egyetlen kivetel az maga az EB 3 mecse. Amit szinten a Csanyi era elotti mag hozott ossze. Vagy attol hogy itthon stadionok epultek attol focizott jobban a kint jatszo jatekosok java? Vagy Gera es Kiraly es Szalai a Premier legueban es a Bundasban nem jo korulmenyek kozott edzhettek.
Ha mar fejlodest akarsz mutatni most volt epp cikk. Az NB1 ben 2!  21 even aluli kezdett osszesen. 4 csere volt de egyutt nem jatszottak 90 percet.
Es most nem top 1 liga megugrasrol beszelunk. Az NB1 rol!
salve 2019. 11. 25. 15:47
Előzmény: #2208  Peterbond
#2216
1. egyetlen szóval sem állítottam soha, hogy nálunk minden szép és jó, főleg 2010 óta - én CSAK annyit állítottam: tökmindegy mennyi pénzt tesz bele bármely országban és akárki a futballba, abból önmagában még semmi sem következik, sem siker sem kudarc! esély viszont keletkezik elvileg arra, hogy legalább a körülmények javuljanak, több pálya legyen és ne legyen blamázsérzése egy szülőnek akkor, amikor  esteleg focizni akar a gyereke mint korábban = több igazolt játékosunk legyen =  nőjön az esélye az újabb Gera és társai felbukkanásának!  DE azt viszont állítom, hogy 2010 óta annyiban mégis előreléptünk, hogy legalább egy EB-re kjutottunk, továbbá a következőre is még mindig van esélyünk, és selejtezőben az utolsó fordulóban is volt  esélyünk - ez 2015 előtt rendszeresen nem így volt.
 no itt lépsz be mndig te és mindezt lekicsinyled, lefikázod, a szerencsére fogod a kijutást is, holott ezzel még Hegyi Ivánt is alulmúlod (rokonlelkek vagytok, ő az, aki 30 évig kéjes örömmel és öncélúan alázta gúnyolta a magyar futballt a népszabadságban, 2010 után pedig a Csányi érát is gúnyolta és fikázta, hiszen ő is orbángyűlölő, miközben alternatív programot sohasem volt képes felmutatni), DE képzeld el, hogy ő hozzád képest előrelépett és kimondottan dícsérte nemcsak Dárdai hanem Storck munkáját is, és veled ellentétben elismerte, hogy igenis nem szerencsesorozat, hanem valós teljesítménnyel, azaz előrelépésként és sikerként könyvelhető el nemcsak a kijutás a 16-os Eb-re, hanem az ottani szerplés is (mielőtt újraírnád, h. csak azért jutottunk ki mert növelték a látszámot akkor megsúgom, a dánok meg úgy kerültek ki az 199.-es EB-re, hogy a jugoszlávok helyett ugrottak be felkérésre (miután ők saját erőből nem juotttak ki), és ők meg csak úgy, megnyerték azt az EB-t, - tehát mint a magyarok esetében is, most fogd rá a dánokra is azt, hogy ők érdemtelenül és szerencsével jutottak ki arra az EB-re , uyge? és csak "véletelen szerencsesorozattal" nyerték meg, ugye?!
2. Gera, Király  és a többiek akiket említettél: ez nem fokmérője semminek hiszen mint írtam, abból hogy nálunk 4-5 ször kevesebb igazolt játékos van mint pl. a hollandoknál, még nem következik az, hogy nálnuk 1 db tehetség sem bukkanhat fel, akik eljutnak mondjuk a bundesliga 1-be és ott beválnak. az kettőnk közt a különbság hogy te a topligákban szereplő magyarok számán akarod lemérni kizárólag hogy hogy állunk, én meg azt mondom, hogy inkáb a válogatott szereplésén mérném le.
3. azt is xx alkalommal leírtam, hogy a délszlávok és az egyéb minket körülvevő országokhoz képest mi mentalitásban is nagyon el vagyunk maradva és ennek történelmi okai is vannak - önbizalomhiánytól kezdve a majdnem nulla nacionalizmuson át odáig, hogy  az exjugoszláv térségnek már a mi rendszerváltásunk előtt 15 évvel is akkora nimbusza és óriási PR-ja volt nyugaton (hiszen a játékosaik igazolhattak nyugatra), amit pl. mi magyarok sohasem fogunk tudni utolérni mert ny-ton azt hiszik, "jó játékos csak a délszlávoknál teremhet", a többi feltörekvő piacot ezért alaptalanul lebecsülik, és csak 2-lagos piacnak nézik!
 4. a hollandokkal semmi gond nincs -  a gond veled van, hiszen a holland példa nyomán épp azt kéne elismerned, hogy ott pl. hiába profi hozzánk képest az egész futballközeg és rendszer (ami legalább olyan jó közeg mint mondjuk a horvátoké akiket imádsz és hozzájuk képest állandóan csak a magyarokat szólod le és senki mást), mégsem tudtak kijutni sem a 16-os eb-re, sem a 18-as vb-re, miért? hiszen ők a horvátokkal legalább egy szinten vannak! és erre én azt állítom, hiába van ott a miénkhez képest legalább 10-szer annyi pénz a futballban, meg a miénkhez képest 4-5 ször annyi igazolt játékos, lásd már be, hogy önmagában ez sem garancia semmiféle sikerre - miért nem lehet ezt végre megérteni??!
 tehát 5. azt sem aakrod (a rosszindulatod miatt )megérteni,hogy bármi megtörténhet és nem lehet csak az "orbánrednszderből, vagy csak abból levezetni 1-1 ország futballjának sikerét vagy sikertelenségét, hogy ott az állam mekkora pénzzel szállt be és ha igen akkor mibe, milyen az infrastruktúra vagy sem, stb., hanem azt kell látni, hogyha vki sikeres akar lenni ebben a spotban akkor minden együtt kell: elég fiatal, nekik minőségi képzés minden korosztályban, akadémiék, rengeteg befektetett munka, minél tőkeerősebb klubok és ott hozzáértő edzők, ÉS ha mindez megvan együtt, MÉG AKKOR SINCS  semmiféle garanciád semmiféle sikerre, lásd pl. belga válogatott ahol mindez együtt volt szintém, és jó 15 évig sehol sem voltak ugyanúgy mint mi, miután kiöregedett a korábbi aranygenerációjuk a 90-es évek elején! hiszen még ha jóval több igazolt játékosunk is lenne mint most, akkor sincs arra semi garancia hogy több új Gera is kikerül majd közülük - ez annak csak az esélyét növeli meg és csak elvileg, de gyakorlatilag NINCS rá semmilyen garancia!!!
konklúzió: nem elsősorban a környező osrszágokéhoz kell mérnünk a magyar futballt hanem korábbi önmagához képest! és korábbi önmagához képest ma sokkal jobb passzban van, mint volt korábban, a Csányi éra előtt. senki, én sem állítom hogy csányi mlsz-e mindent jól csinál, de jelenleg nincs alternatív programja a csányiéhoz képest senkinek, és ő is csak azért vállalta el az elnökséget mert Nyilasitól kezdve  sokan mások sokáig győzködték h. vállalja el, mert nem látnak erre nála alkalmasabb embert!
és akkor jön Peterbond meg a hozzá hasonló Hegyi Iván szintű rosszindulatú kóklerek, akiknek programjuk persze ninvcs, csak teletorokkal azt üvöltik hogy itt minden csak szar szar és még annál is szarabb -ez nem csoda, hiszen a demagógia lényege mindig is az volt hogy pofázni tudtok, mert az nem kerül semmibe, de le lehet vele járatni és kigúnyolni azokat, akik 30 év tespedése után, végre tesznek is vmit!
Törölt felhasználó 2019. 11. 23. 08:12
Előzmény: #2203  deszcsakafi
#2215
Felejtős. Sima 3-0 bolgár győzelem, nem is kell utána már bekapcsolni a Puskás világítást
csibe74
csibe74 2019. 11. 23. 01:21
Előzmény: #2206  _Macika_
#2214
Pedig állítólag szerencsés ez a sorsolás. Ez a legkönnyebb.  Má kérdés , hogy a magyar válogatottnak nincs könnyű ellenfél , akit tuti megverne. 
SeldonKuper 2019. 11. 23. 01:02
#2213
trollbamondo 2019. 11. 22. 22:39
Törölt hozzászólás
#2212
Peterbond 2019. 11. 22. 17:45
Előzmény: #2210  Peterbond
#2211
A vb re meg 6-1-3 mutatoval nem ment ki. A franciaktol kapott ki ami valjuk be azert nem szegyen meg nekik se.
A 10 mecsbol 1 volt gaz. A bulgaroktol 2-0 ra kikapni. A tobbi kb realis. 19 pontjuk lett mint a svedeknek. Es ez keves volt. Ennyi.
Peterbond 2019. 11. 22. 17:38
Előzmény: #2209  Peterbond
#2210
Mellesleg hollandia 6-1-1 mutatoval ment ki az EB re a nemetek mogott.
Peterbond 2019. 11. 22. 17:36
Előzmény: #2207  salve
#2209
"dehát ott így is 4-5 x annyi igazolt játékos van mint nálunk!  akkor végkép nagy feladvány hogy megmagyarázd, mi történt velük - talán az hogy már náluk 4 éve tart az az ökörsé tézised hogy az év 3 fontos napján bárkitől kikaphatsz?"
A szlovakoknal meg kevesebb mint nalunk. A finnek most jutottak ki es nekik is kevesebb van.Az igazolt jatekosok szama akkor szamit ha van jo rendszer melle. Kinanak kb 100 szor tobb igazolt jatekosa lehet megse verik a kis nemzeteket se.
Apropo kis nemzetek. A linkelt elemzes is felhivja a figyelmet hogy a csoportunkba csak kissebb nemtetek eloztek meg minket. De akikkel potselejtezozhetunk is 2 kissebb es csak a romanok nagyobbak.
Peterbond 2019. 11. 22. 17:31
Előzmény: #2207  salve
#2208
"hiába példálózol a horvátokkal: ők nem szedtek össze akkora lemaradást 25 év alatt, mint mi, ilyen egyszerű."
1. Peldalozok masokkal is. Lenyegeben az osszes kornyezo orszaggal. A zagrabot pl a penz miatt hozom fel. De hozhatnam a szlovak csapatot is akik apropenzbol kepeznek jo jatekosokat.
De a lenyeg. Te 25 ev lemaradasrol beszelsz neha 30 rol. Ehhez kepest a 2000 es eveink tele vannak jatekosokkal akik top ligakban huztak le eveket kezdokent. Dardai huszti Gera Kiraly es a tobbiek. Az volt az elvileg 25 eves elmaradas csucsa. Most 9 ev "fejlodes" ellenere erre a szintre se jutunk el. Akkor itt ne 25 ev elmaradasrol beszeljunk. Nem mellesleg a kornyezo orszagok pont ugyanannyira nem oltek allami szinten semmit a focijukba mint mi. Csak ok 9 evvel ezelott se kezdtek el.
"a horvátoknál nem volt futballellenes a közeg legalább 25 évig úgy, mint nálunkutolsó ellenérv: magyarázd már meg, hogy a hozzánk képst legalább 4-5 x annyi pénzből gazdálkodó holland futtbal miért nem volt képes kijuttani a válogatottját sem a legutóbbi Eb re, sem a legutóbbi vb-re? "
Nem tudom epp a hollandoknal mi a gond de most tenyleg kerestel egy nemzetet es kesz ezzel megvan magyarazva mibden. Attol hogy mashol is elbasznak dolgokat nem kovetkezik hogy itthon minden jo. 
salve 2019. 11. 22. 17:03
Előzmény: #2197  Peterbond
#2207

igen, erőlködsz, folyamatosan (le sem tagadhatod, bárki ha elolvassa amiket írsz ez tettenérhető)
hiába példálózol a horvátokkal: ők nem szedtek össze akkora lemaradást 25 év alatt, mint mi, ilyen egyszerű. világosan leírtam mesze nemcsak a befektetett pénz mennyisége számít hanem amentalitásban is lemaradtunk, és messze lemaradtunk (fejben sem vagyunk elég erősek és nemcsak a sportban hanem bármely téren egy hozzánk képoest nacionalista délszláv akármilyen néppel szemben.)
a horvátoknál nem volt futballellenes a közeg legalább 25 évig úgy, mint nálunk
utolsó ellenérv: magyarázd már meg, hogy a hozzánk képst legalább 4-5 x annyi pénzből gazdálkodó holland futtbal miért nem volt képes kijuttani a válogatottját sem a legutóbbi Eb re, sem a legutóbbi vb-re? talán mert ott is orbánrendszer van? dehát ott így is 4-5 x annyi igazolt játékos van mint nálunk!  akkor végkép nagy feladvány hogy megmagyarázd, mi történt velük - talán az hogy már náluk 4 éve tart az az ökörsé tézised hogy az év 3 fontos napján bárkitől kikaphatsz?
és végül, egy szóval sem állítottam hogy a magyar futball lehanyatlásért gyurcsány a hibás - azt írtam , visszaolvasható, hogy nálunk 1986 óta folmatos züllsében és lealáztatásban volt a futball, negatív hangulat és pnztelenség itatta át, meg zavarosban halászó percemberek és azért jutottunk ide. - ÉS ehhez képest igenis előrelépés történt a Csányi érában, lásd eb eredményessség és az h. meost is van még újra esélyünk így is  kijutni! szóval elég volt az erőlködésedből..mert nem realista, hanem sárdobáló vagy, ezt fenntartom
_Macika_
_Macika_ 2019. 11. 22. 12:28
#2206
Bolgár-magyar meccs lesz az Eb-ért, majd Izland vagy Románia jöhet
elvtársakkal megvívunk rendesen
szívás
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 11. 22. 12:28
Előzmény: #2204  Peterbond
#2205
ha ez a mostani legutóbbi állapotú csapat megy ki, akkor Bulgáriától is kikapunk. A románok szerintem padlón vannak, szerintem Izland lesz inkább. De csak fél füllel hallgattam az egészet, szóval még feltételes módban írkálok inkább. :)
Peterbond 2019. 11. 22. 12:25
Előzmény: #2203  deszcsakafi
#2204
Roman-magyar....
Meg szerencse hogy EB re nem vonatkozik a zartkapus mecs.
Amugy en nem becsulnem le annyira se a romanokat se izlandot. Meg a Bulgarok ellen mi lennenk talan az eselyesebbek. Masik kettovel szemben minimum keteselyes.
Egy stabilabb vedelemmel talan menni fog ha felepulnek a serultek.
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 11. 22. 12:18
#2203
mekkora mákunk van a sorsolásnál basszus. Ha ezt nem tudjuk megcsinálni, akkor nincs ott a helyünk.
Peterbond 2019. 11. 20. 19:48
#2201
https://index.hu/sport/futball/2019/11/20/eb_selejtezo_kudarc_elemzes/
Érdemes ezt az elemzést is elolvasni. Bár ebből se értek mindennel egyet sok reális meglátás van benne.
"Az a Wales jutott ki, amelyik mindegyik csoportellenfele ellen szerzett legalább egy pontot.
AZ ELŐTTÜNK LÉVŐ ORSZÁGOK MIND KISEBBEK NÁLUNK.
Horvátország 4,2 milliós, Wales 3,13 milliós, Szlovákia 5,5 milliós. Az infrastruktúra szinte biztosan rosszabb mindenhol. Ennek ellenére máshol folyamatosan bukkannak fel a tehetségek, nálunk elvétve jön ki egy-egy játékos a rendszerből, ami félreérthetetlenül jelzi, máshol jobb a szakma, a kiválasztás, a versenyeztetés."
"MINDEZ AZÉRT LEHET, MERT A LEGFONTOSABB KÉRDÉSSEL NEM SIKERÜLT ŐSZINTÉN SZEMBENÉZNI. LEHET-E ÚGY FUTBALLT CSINÁLNI, FEJLESZTENI, FELÉLESZTENI – NEVEZZÜK, AHOGY JÓLESIK –, HOGY A RENDSZERBEN NINCS BENNE A SZÁMONKÉRÉS LEHETŐSÉGE."
"A szurkolói gépen az utaskísérő bemondta, ezúttal sem a szurkolókon múlt, mindent megtettek, akik útra keltek. Azt is hallottam még: talán most már jobb lenne, ha a politika nem szeretné annyira a focit."
Phylaxa 2019. 11. 20. 17:12
Előzmény: #2199  poreci
#2200
Arra kell figyelni, amit Marco Rossi mondott a meccs után. 30 éve várok rá, hogy valaki kimondja. "A magyar válogatott képessége ennyi!" Megdícsérte egyébként őket, hiszen hajtottak. 20 éve biztosan mondom, hogy mi akarással és hajtással felvisszük az ellenfél 16-sához a labdát és ott nyugodtan le is rakhatjuk és futhatunk vissza. A játék képe és főleg az eredmény semmit sem változna. Mi 30 éve nem vagyunk gólveszélyesek. Mi csak egyre több pénzért kihajtjuk magunkat. Egyetértek Rossival és örülök, hogy végre valaki kimondta. Addig amíg ezt nem fogjuk fel, addig nem lesz változás. Ez van.
poreci 2019. 11. 20. 16:38
Előzmény: #2195  salve
#2199
Kit akarsz te meggyőzni?Amellett, hogy van vagy 8 általánosod, mert olyan szinten írsz helytelenül. Talán egy tanulatlan focista lehetsz, vagy egy 10 éves gyerek.Mindenkit hülyének és demagógnak provokátornak minősítesz, aki a tegnapi meccs megnézése után nem a 2016-os EB szereplésre rejszol?Hagyd már a hülyeségedet és nézegesd ismétléseken a válogatott őszi meccseit!
Szeptember 9. (hétfő), 20.45:
Magyarország–Szlovákia 1–2 kikaptunk, összevissza játékkal egy kva gyenge Szlovákia ellen
Október 10. (csütörtök), 20.45:
Horvátország–Magyarország 3–0 Esélyünk és támadásunk sem volt
Október 13. (vasárnap), 18.00:
Magyarország–Azerbajdzsán 1–0 CSak azért nyertünk, mert a bíró nem adta meg az azeriek teljesen szabályos gólját
November 19. (kedd), 20.45:
Wales–Magyarország 2-0 Esélyünk és támadásunk sem volt
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Szeptember 5. (csütörtök):
Montenegró–Magyarország 2–1 olyan szarul játszottunk a 2. percet követően , hogy fájdalom volt megnézni a meccset!
November 15. (péntek), 19.00:
Magyarország–Uruguay 1–2 Uruk 20 perc alatt bevágtak kettőt, aztán mondták nekik, hogy jól van , ne alázzatok meg 70.011 embert egy hatossal, ez egy barátságos stadion avató meccs. Ennek megfelelően onnantól fogva már csak cicáztak velünk, egyetlen épkézláb helyzetünk nem volt.
  
Peterbond 2019. 11. 20. 16:06
Előzmény: #2195  salve
#2198
Te most oszinten nezesd meg magad mert ez mar paranoia es kepzelges amit itt leadsz.
Mutatnek en neked elvakult bizonygatast mibt amit te tolsz csak masik iranybol es elpattanna az agyad. Sehol nem fikaztam hogy lam az U21 6 mecsen 2 pont. Ennyit erunk. Beka segge alatt es moldavia meg koszovo a mi szintunk. Minket alaz trinidad es Tobago es Feroerbe mar az ikszerz megyunk.
Majd ha a fenti szinten nyomom leszek ott ahol te voltal csak a masik iranybol. Akkor szolhatna mas ( de nem te ) hogy azert ez tulzas mert az.
Jogod vaknak lenni.
Peterbond 2019. 11. 20. 16:02
Előzmény: #2194  salve
#2197
"Peterbond erőlködik azon, hogyan lehet belekötni a mygar futballba"
Magyarazd mar meg hol erolkodok? Itt sokan nyomatjak a "szar a magyar foci" es a tobbi semmire se alapozott erzelmi kirohanasokat. En probalom realisan nezni tenyekkel es szamokkal. En kin voltam az osszes hazai mecsen kiveve a zartkapus azerit. Kinn voltam a Fradi mecsein is. En szeretem a focit. De utalom ha a 4-0 utan mosolyogva mondja Siger hogy ezt ki kell elemezni de semmit se valtoztatunk es azt mobdjuk tapasztalatot kell szerezni. Meg mindig pechunk van. Az fel se merul senkiben hogy a Zagrab evi 2 millabol termel ki tehetseges jatekosokat akik a keszen vett legiosainkat vertek el akiket az ifistaink keptelenek kiszoritani. Nekik a kezdo csapatban tobb volt ifistajuk volt mint nekunk a keretbe 4 ev alatt osszesen.
Mondhatod hogy csak fikazni akarok de akkor azt irogatnam mint a tobbiek itt hogy "ezert ennyi stadiont?" Vagy "Lamlam a sok botlabu" es hasonlo lozungokat oszt jonapot. Mondom ha nem akarsz beszelgetni nem muszaj. Majd beszelgetek massal. Menj egy origo honlapra es veregethetitek egymas valat ott hogy minden jol halad van fejlodes csak a mocskos Gyurcsany a hibas.
________
________ 2019. 11. 20. 15:46
Előzmény: #2195  salve
#2196

ez a fránya TV, meg internet
legjobb lett volna, ha le se adják a meccset, csak a vezér nézte volna a VIP páholyból, aztán hazajön, hogy 5-0-ra nyertünk (mint általában mikor Brüsszelböl hazajön, és cipóra verik a fejét)
a propaganda meg hössé kiáltott volna ki minden focistát, meg természetesen a vezért
de hát aki látta a meccset, azt nem lehet meggyözni, hogy "Nekem higyjél ne a szemednek!!!"
lehet próbálkozni, de olyan sikere lesz, mint a tegnapi meccsnek
salve 2019. 11. 20. 15:32
Előzmény: #2193  Peterbond
#2195

nem
a  különbség az, hogy te a kákán keresed a csomót (ahogy a sár és fikadobálüktól ezt már megszokhattuk, hiszen ők nem vitatkozni vannak fent ezen a fórumon, hanem kötekedni és hangulatot kelteni - ti az a kategóri és emebrtípus vagytok, aki ha kint van egy zöldellő virágos réten akkor nem szippant egy nagyot a kelleems virágillatból és nem élvezi azt, hanem eltorzult arccal elkezdi végigjátni a területet hogy hátha ráakad egy kutyaszarra is és ha igen,  akkor felderülhessen majd az arca, mert akkor végre lesz vmi, amibe beleköthet!!! -nos ez a ti  szintetek, ennyit "értek"...)
salve 2019. 11. 20. 15:14
Előzmény: #2190  Shortelek
#2194

nem erőlküdtem, nem erőlködök
Peterbond erőlködik azon, hogyan lehet belekötni a mygar futballba, én csak erre reagáltam
azt pedig egy szóval sem állítottam, milyen jó a magyar futball - azt állítottam, hogy 30 év lemaradását (a rendszerváltás óta) nem lehet behozni nemhogy 6-8, hanem még 18 év alatt sem, mert nemcsak infrastruktúrában maradtunk el (ezt most pótoljuk be folymatosan), hanem mentalitásban is (ahogy az egész ország sincs a topon, ennek is történelmi okai vannak)
és azt tettem hozzá, hogy pl. ebben a selejzetősorozatban is erején felül teljesített a válogatottunk, legyőzte a vb ezüstérmest és Wales-t is hazai pályán, csak a végére sajnos elfogyott (pótvédelem játszott tegnap este miután lesérültek vagy 5 sárga maitt nem játszhattak a legjobb védőink), tehát a tegnap esti vereség ellenére is dicséretet érdemel a csapt mert így is az utolsó meccsen is volt esélye a továbbjutásra. zt pedig szintén nem tudja letagadni Peterbond sem és más sem, hogy 40 év után igenis előrelépsé volt a myagr futball számára, hogy kjuott egy EB-re, sőt, hogy nem érdemtelenül jutott ki, azt épp azzal bizonyította is, hogy ott nem 3 vereséggel zárt, hanemcsoportelsőként továbbjutott
és hogy nem tartunk ott ahol szeretnénk? hogy nem vagyunk elég jók? persze hogy nem lehetünk elégedettek, sok hiába van még a rendszerben, de 1. az előző kormányok semmit sem tetek a sport és főleg a futball érdemi fejlődése éredkében -most viszont pár éve történik vmi!, 2. megismétlem: soha semmiben nincs semmi garancia a sikerre, főleg a sportban nincs tehát egyetlen lehetőséged van, az hogy keméynen dolgozol és vagy lesz eeredmény (meg előbukkan elég tehetséges fiatal), vagy, nem! és 3. nálunk a 30 év lemaradás azt jelenti, hogy egy Hollandiához képest 5-6 szor kevesebb fiatal focizik, így kész csoda, hogy még így is ennek elenére is képes a válogatttunk , legalább iylen sikeres lennei (hogy a tegnapi vereség elenére is még mehete tavasszal az euroligás pótselejtezőre, ami azt jelenti hogy nem állunk rosszabbul mint a beezzegrománok, a bezzegszerbek és a bezzegbulgárok, és bezzegszlovákok!
Peterbond 2019. 11. 20. 15:04
Előzmény: #2189  salve
#2193
" mi 40 év után jutottunk ki újra EB-re illetve vb-re sem jutottunk ki 30 éve már akkor, amikor újra kivívtuk az EB szereplést - tehát önmagunkhoz képest előreléptünk (akkor is ha ezt a véltelnere akarod fogni vagy bármi másra, mint sár és fikadobáló)"
Nem fikazza itt senki azt az eredmenyt. Egyszer Baumgartner is pontot szerzet az F1 ben. Az volt neki is a "3 napja" a peldambol. Nekunk a 2016 volt ilyen. Ahogy a hotvat mecs is. A tegnapi walesi meg a tobbi 359 nap. A kulonbseg hogy te a 3 napokat hiszed atlagnak.
Peterbond 2019. 11. 20. 15:00
Előzmény: #2187  salve
#2192
"annál nagyobb az esélye annak, hogy ott több tehetség jelenhet meg, ilyen egyszerű! az tehát hogy nekünk 60 évvel ezelőtt volt egy aranycsaptunk, az iylen kis országok esetében max. 1x fordulhat elő évszázadonként, de inkább 1x sem. a csillagok állása kellett hozzá, kivételes helyzetben és kivételes, párját ritkító együttállásban."
Reszben igaz reszben nem. Fugg az adott sporttol is es annak elterjedtsegetol nepszerusegetol profizmusatol. Lasd pl kajak amiben ultra jok vagyunk vagy vizilabda. Utobbiban pl a nalunk sokkal kissebb szerbek is vilaguralkodok tudtak lenni.
Fociban volt holland korszak es cseszlovakianak es a cseheknek is volt 2 aranygeneracioja is. Most a Belgaknak van egy arany generacioja. Es most nehezebb vilaguralkodonak lenni. A maguk koraban Puskasek igenis a top voltak. De azert az mar nosztalgia agogy beallitjuk hogy ilyen fenyevente tortenik. A portugaloknak is volt egy Eusebiojuk egy Figojuk es most van egy Ronaldojuk.
rockmaster 2019. 11. 20. 14:50
Előzmény: #2189  salve
#2191

Már elnézést, de én nem fikáztam senkit! Románokat meg se említettem, játékos leigazolásokról se írtam...
Ahhoz amit írtál: ha objektíven nézed, akkor láthatod, hogy 2016-ban is annyi pontot szereztünk, mint 2012-ben, meg előtte (+- pár pont). A különbség, hogy 2016-ban megemelték az EB-n résztvevő csapatok számát, így több esélyünk nyílt kijutni. Ez 2016-ban elég volt hozzá, most nem. Én azt látom, hogy évtizedek alatt nem változott semmit a focink ugyanaz. Ami változott, hogy közben sok ország feljött hozzánk, töredék pénzből, nagyobb alázattal és akarattal.
Shortelek 2019. 11. 20. 14:29
Előzmény: #2189  salve
#2190
Hiába erölködsz, rakás szar a magyar futbal!!
salve 2019. 11. 20. 14:20
Előzmény: #2179  rockmaster
#2189

ez is demagógia, merthogy van egy nagy különbség illetve inkább 2: mi 40 év után jutottunk ki újra EB-re illetve vb-re sem jutottunk ki 30 éve már akkor, amikor újra kivívtuk az EB szereplést - tehát önmagunkhoz képest előreléptünk (akkor is ha ezt a véltelnere akarod fogni vagy bármi másra, mint sár és fikadobáló)
a másik pedig az, hogy a románok pl. szintén kint voltak az eb-n, és mi csoprtelsőként továbbmentünk, ők meg nullapontot szerezve széygenkezve mentek haza.. de jössz te mint főokos és ismételgeted a marhaságaidat és megpróbálod bemagyarázni, hogy ők "ugynaazt érték el mint mi", holott erről szó sem volt a 2016-os eb-n!
a belga cég felmérésére hiába hívatkozol, meg arra is hogy az utánpótlásunkban nincs meg apl. a befektetett munka
benne va, csak ti nem akartok róla tudomást venni, lásd a puskás akadémia évről évre megrendezett tornáit, ahol a Honvéd rendszersen legyőzte és többször is a real uyganoylan korú csspatait éveken át, továbbá maga a Pafc is bejutott éppen belga klubot (azt hiszem a Bruge volt az) legyőzve az elődöntőben.
az egy más kérdés hogy akadémiáról kikerülve mi lesz bárhol bármely futballistából. itt hiába példálózol ás országokkal hogy mindnek több játékosát igazolják le nagy klubok, mert soha nem fogod tudni bebizonyítani, hogy ez mindig egyens araányban sikerül a befektetet munkával.
Digane pl. a juventus akadémián tanult, nagy tehetség volt, mégis évekig kallódott mert onnan kölcsönadták (mert a nagy klubok akadémiái csak játszanak a tehetségekkel, nem evszik őket komoylan, sok játékost csak azért veszenk meg h. ne legyen a konkurenciáé, jegelik pár évig majd túladnak rajtuk minden logika nélkül, hiszen egy csspatba csak 11 fő fér be, de nekik 3 játékosuk van legalább minden posztra). és akkor jössz te mint okostojás és ráfogod , de csak a mygarokra, hogy azért nem kerülnek a topcspatba mert magyarok - Diagne odakerült, Szalai Ádám is odakerült egykor a real utánpótlásba, de még sem volt és soha nem is lehetett, nem is lesz semmi logika abban, hogy x adott tehetség mekkora karriert futhat be! Diagna pl. idekerült aztán egy belga klub 2. csaptától újpestre, itt futott egy baromi sikeres vagy szerencsés 11-es gólszériát egy félszezobna, lecsapott rá a egy kínai klub, onnan került a török élvonalba, majd msot nemrég onnan  vissza Belgiumba, épp azt hiszem a Bruges-be. nagy teehtségről van szó ha egykor megvette a Juve, és mégis hülyére vették, símán lehetett volna belőle is akár világsztár is, ah akpott volna lehetőséget és komyoaln vették volna -ennyin és ennyiken múlik, hiába ismételgeted a végtelenül unalmas, csak a amygarokat fikázó demagógiádat..
Peterbond 2019. 11. 20. 13:57
Előzmény: #2185  Shortelek
#2188
Azert egy ezresbe fogadnek most hogy az akori madridi keretbol egy se erne el olyan futomennyiseget vagy sebesseget mint a mostani madridbol a cserepad utolsoja. Ahogy az akkori vedelmeket latva sokszor a hajat tepne egy olasz kiesocsapat edzoje is.
Akoriban az is nagy taktikai huzasnak szamitott hogy a 3 csatar nem maradt fenn lodorogni az ellen terfelen es visszajott vedekezni.
salve 2019. 11. 20. 13:57
Előzmény: #2180  poreci
#2187

csak azt hagytad ki, hogy mi egy kis ország voltunk már akkor is - márpedig épp az a lényeg, hogy minél több igazolt játékos van valahol, annál nagyobb az esélye annak, hogy ott több tehetség jelenhet meg, ilyen egyszerű! az tehát hogy nekünk 60 évvel ezelőtt volt egy aranycsaptunk, az iylen kis országok esetében max. 1x fordulhat elő évszázadonként, de inkább 1x sem. a csillagok állása kellett hozzá, kivételes helyzetben és kivételes, párját ritkító együttállásban.
ezért irreálisak azok, akik ma nem értékelnek semmi előrelépst ami ha kis mértékben is de máris van - és te is ebbe a körbe tartozol, mint provokátor.
Kína pl. ezért jött fel minden sportágban mert óráiási emebranyaga van hozzá, úgy nem nehéz eredményesnek lenni és tehetségeket találni, csak el kellett kezdeniük pénzt beletenni meg tanulni a sprtot -- ez ma a holland meg a magyar futball közt is a különbség, hogy ott 5x annyi igazolt játékos van mint nálunk (mert ott nem semmittevéssel telt el 30 év mint nálunk), persze hogy eeredményesebbek - de erre szándékosan nem reagálsz, hiszen akkor el kéne ismerned hogy csak kifogásokat kersel, pontosabban a kákán kersed a csomót
Peterbond 2019. 11. 20. 13:54
Előzmény: #2172  salve
#2186
"soha senki nem fogja tudni megmagyarázni pl. , mi lehetett az oka, hogy a magyar futballközek ki tudta termelni a Puskásék generációját - mármint azt nem tudja megmagyarázni senki, hogy épp akkor és épp minálunk, egy iylen kis országban, hogy lehettt annyi tehetség és és azok hogy tudtak összekerülni és oylan csapatot alkotni, amely vilgáverő lett!"
Pedig vannak ra elemzesek es koze van hozza hogy a szocializmusban tenyleg nyomtak a sportot es a sport nem volt meg annyira profi mint mostanaban ( focistak cigiztek a palya szelen neha es ha megnezed az akori es mostani iramot eg es fold ). Es volt masoknak is vilagvero csapatuk. Braziloknak hollandoknak is. Mi jok voltunk a jatekban egy idoben. Voltak jo edzoink es jatekosaink. De a jatek fejlodott es othagyott minket mi pedig tovabbra is abbol a multbol akarunk megelni. Az akkoriak meg nem a multbol eltek meg ( nem is volt meg akkor akora mult ) hanem megujitani akartak a jatekot es volt mogotte politikai segitseg is.
Most a politikai tamogatas megvan csak a mogottes munka nincs meg sot. A penz jon eredmeny nelkul is igy senki sincs rakenyszeritve az eredmenyre. Mig pl a szoci idokben azert volt kemeny eredmenykenyszer. Nem mintha az a jo ut lenne. Eszak koreanak se jon be a dolog.
Shortelek 2019. 11. 20. 13:42
Előzmény: #2180  poreci
#2185
Puskásnak akkoriban nem volt pocakja!!
Peterbond 2019. 11. 20. 13:40
Előzmény: #2171  salve
#2184
"jól van peterbond (álnéven), - maradjunk annyiban hogy demagóg voltál, vagy és az is maradsz futballügyben (is)
nincs miről beszélnünk a továbiakban, a mesterséged címere a demagógia és nem vitatkozni vagy itt (értelemsen), hanem hangulatot kelteni! ha ezt te nem szégyelled akkor nem, de az nem engem"
1. Mifele alneven. Persze nem ez a nevem a szemelyimben de gobdolom a salve se neked.
2. Mitol vagyok demagog? En erveket hozok fel. A demagog szoveg a "minden szar volt korabban es szarbol nem lehet varat epiteni". En peldakat hozok es kerdezek. Nem altam le szidni senkit es pont szeretnem realisan atbeszelni a dolgokat. De te dolgod. Nem muszaj velem beszelgetni. Majd beszelgetek massal.
Peterbond 2019. 11. 20. 13:35
Előzmény: #2175  ________
#2183
Marmint mire gondolsz? En nem latom hogy barkit szidni kene a mecsert. Mindenki hozta az atlagat. A walesiek is a magyarok is. A jatekvezeto jo volt. A taktikaban nem voltak nagy hibak. Nem voltak boduletes nagy hibak senki reszerol. Ez a ket valogatott kb realis szintje.
Egyszer mar ide beirtam egy mondast. Egy dartsos mondta ( mar nem tudom ki ). Az ev 3 napjan megversz barkit. Masik 3 napjan kikapsz barkitol. A tobbi nap dobti el milyen jatekos vagy. Na ez a tegnapi egy ilyen "tobbi nap" volt.
Bale hozta amit Bale tudd atlagban es ez mutatja miert a Madridban jatszik. Ramsey hozta amut tudd atlagban es mutatja mert jatszik ahol ahogy a walesiek zome is. Es a magyarok is hoztak amit tudnak es ez mutatja is miert nem igazoltak le oket egybol a horvatok megverese utan. Ahogy miert nem kapkodtak szet 2016 ban a magyar keretet. Nekunk az volt a 3 napunk amikor barkit elverunk.
Most en max Szoboszlain lattam hogy ettol a tobbet tudna vagy legalabbis mi tobbet varunk tole. A tobbiek hoztak a szintjuket. Ennyi a kulonbseg.
Peterbond 2019. 11. 20. 13:29
Előzmény: #2147  deszcsakafi
#2182
"Nem jutunk ki szerintem, és "nyugdíjazni" kell Dzsudzsákot, Szalait, de még másokat is. Szerintem."
Ez ok csak egy kerdesem van. Kit tegyunk be helyettuk. Nevezzetek meg a csatart akit Szalai helyen kene jatszatni. Es maris latjuk hogy mirol beszelunk hogy nincs elorelepes. Mert nincs senki aki kivaltana a 30 eves Szalait csatarposzton. A jelenlegi csereje PRISKIN aki meg nala is idosebb. Es nem tudok egy necet se mobdani en se akit jatszatni kene helyette es akar minimalisan is fel tudott valamit mutatni NB1 en kivul nem hogy Bundesliga tapasztalatot.
Dzsidzsak hasonlo. Kene helyette egy jo szelso de nem tudunk egyet se akinek lenne 20 mecse egy top 10 liga barmely csapataban es nem mult el 26 mondjuk.
poreci 2019. 11. 20. 13:06
Előzmény: #2172  salve
#2180
Puskásék idejében azért más volt a helyzet. Egyrészt az akkori társadalmat még a Horthy rendszer tanárai nevelték fel, kemény körülmények között felnőve, nem volt az egész társadalom a szocializmus mutyista korrupcióra épülő lagymatagságával átitatva.
Másrészt akkor még a többi országban sem volt a foci annyira profi sport, ergo egy-egy tehetségesebb csapatnak könnyebb volt kiugrót alkotnia. Ma már nem biztos, hogy Puskás akkora pocakkal be tudna kerülni egy Real Madridba, még ha ugyanaz a tehetsége meg is lenne.
Ma már amikor mindent mérnek, mindenkiből a maximumot hozzák ki külföldön és tudatosan készítik fel a gyerekekek fizikailag és mentálisan ahhoz profi ,erre specializált szakképzett oktatók- hogy profi játékosokat neveljenek, azzal a magyar közegben uralkodó mutyi uram-bátyám rendszer nem tud versenyképes lenni.
Illetve az aranycsapat technikai újítása volt az akkor a 2-3-5-ös felállás is. Ehhez persze kellett edzőképzés is anno.
rockmaster 2019. 11. 20. 13:03
Előzmény: #2174  salve
#2179

Ezek az országok sokkal, de sokkal kevesebb pénzből eljutottak oda, ahova nekünk nagy pénzekkel sikerült. Az egész alapja az utánpótlásképzés. Már vagy 20-30 éve forog ez a lemez, mindenki mondja, de eddig senki se vette komolyan. Nemrég a magyar akadémiai rendszert átvilágították külföldi, független céggel, és íme itt van róla egy cikk:
https://pestisracok.hu/belga-kritika-nem-csak-a-magyar-futball-az-utanpotlasneveles-is-beteg/
Az MLSZ 2020-ig nem is hozza nyilvánosságra.... miért??? Pontosan a transzparencia hiányzik az egész magyar fociközegből, az eltitkolt TAO pénzektől eddig..
poreci 2019. 11. 20. 12:59
Előzmény: #2174  salve
#2178
Oké, akkor az általad felsorolt országok közül az elmúlt 10 évben hány ország hányszor vett részt nemzetközi tornák döntőiben?Mert lehet egyre épp kijutni vagy nem kijutni, de azért 10 év alatt van 5 döntő.Szerbek , Szlovákok, Írek , Izland, Románia simán többször szerepelt.Észak Írek , Bulgária , Bosznia... Kb. ez a színvonal , akikkel mi együtt vagyunk. Ezek közül É Írország lakosságra kisebb, mint Budapest, Bosznia az egyik legcsoróbb állam egész Európában 3,5 millió lakossal és Bulgáriának is kevesebb lakosa is van és mindig is az egyik legcsóróbb legkorruptabb EU államnak minősült.Nézd meg, hogy a mostani sorozatban a góljaink hány százaléka volt pont rúgásból - ahol nem kell foci tudás, csak kellő szerencse leginkább a gólhoz meg egy-egy magas vagy jól fejelő ember.
Hány kidolgozott akció gólunk volt? Szerintem az összes csapat közül az egyik legkevesebb. 
Ha téged elégedettséggel tölt el, hogy ezekkel az államokkal van a labdarúgásunk egy szinten és látod a fejlődést egy olyan selejtező sorozatban, ahol meccseken keresztül hozzuk a nulla tudatosan kidolgozott helyzet/ meccs mutatót, akkor legyél boldog ezzel, biztos fiatal vagy és nem láttad focizni a régi magyar válogatott csapatokat, amikor úgy ültünk le, hogy bárki ellen volt esélyünk és azon kívül voltak a kötelező győzelmek. Hogy kupacsapataink megélték még a tavaszt is , de legalább a novembert, nem júliusban hullottak ki az idegen légiósokkal megerősített csapataink mindenféle lett, kazah, andorrai, meg albán csapatokkal szemben...
________
________ 2019. 11. 20. 12:53
Előzmény: #2175  ________
#2177
Attól tartok Walesnek.
Törölt felhasználó 2019. 11. 20. 12:26
Előzmény: #2173  poreci
#2176
Ha szolhatok en is. Latszottak eredmenyek, az utolso csoportmeccsen versenyben voltunk. Ez is elorelepes. De a tegnapi sorsdonto meccsre igy kimenni??? Nem, nem az ellenfel volt ennyivel. Mi voltunk ennyire selejtek. Ez a szomoru.
________
________ 2019. 11. 20. 12:23
Előzmény: #2170  Peterbond
#2175

Legyünk akkor végre pozitívak!!!
A tegnapi eredményhez kinek kell gratulálni?
salve 2019. 11. 20. 12:19
Előzmény: #2168  Peterbond
#2174

ha csak nálunk csőd az egész futbball és mindenhol máshol pedig csúcsszuper a mi régiónkban, akkor, meg kéne tudnod magyarázni, de nagyon gyorsan:
hogy lehet az, hogy a következő országok most ugyanúgy euroligás pótselejtezőt játszhatnak majd, az EB részvételért  mint mi (tehát ez azt jelenti, hogy nagyjából egy szinten vagyunk velük):
Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Szlovákia, Fehéroroszország, Észak-Írország, Írország, Izland , Bulgária, Románia
nos?? ezek mind olyan ország akim azért nem juotttak ki a csoportjukból mert ott orbán uralkodik, (és ész nélkül építi a stiadionokat de persze semmihez sem  ért sem ő sem a futballszövetség, csak ellopják a pénzt)???
poreci 2019. 11. 20. 12:10
Előzmény: #2163  salve
#2173
A csoport 3. helyet  amivel kijutottunk pótselejtezőn az EB-re , 1990 és 2010 között is majdnem mindig hoztuk. 
Most az EB sorsoláson 4.-ek lettünk. Akkor hol látod itt az előre lépést?
Játékban pl. én sehol nem látom. 
salve 2019. 11. 20. 12:08
Előzmény: #2168  Peterbond
#2172

sehol és semmiben me lehet csodát tenni 9 év alatt, főleg a futbbalban nem!
soha senki nem fogja tudni megmagyarázni pl. , mi lehetett az oka, hogy a magyar futballközek ki tudta termelni a Puskásék generációját - mármint azt nem tudja megmagyarázni senki, hogy épp akkor és épp minálunk, egy iylen kis országban, hogy lehettt annyi tehetség és és azok hogy tudtak összekerülni és oylan csapatot alkotni, amely vilgáverő lett!
erre az a szsbatos válasz: ez szerencse dolga is, nemcsak a körülményeké és nemcsak azon múlik ki az edző, stb. stb.
xxx alakalommal leírtam továbbá, hogy nem összehasonlítható k-k európában sem 1-1 ország, mert a déslzlávoknál történelmi okokból (redszerváltás előtt és után is), teljesen más mentalitás, más közeg, más szelek uralkodtak (nálunk el volt folytva mesterségesen  az egészséges tehát a normális nacionalzmus a 2. világháború óta), így mentálisan is lemaradtunk a kádárrendszerben (sport szempontból) még a bennünket körülvevő országokhoz képest is
de te ez nem érted, nem tudod felfogni, mert nem azért vagy itt, ezt tudjuk régóta
további jó fikakenegetést és dobálást kívánok neked, a kisstílű "szórakozásodban"
salve 2019. 11. 20. 12:00
Előzmény: #2169  Peterbond
#2171

jól van peterbond (álnéven), - maradjunk annyiban hogy demagóg voltál, vagy és az is maradsz futballügyben (is)
nincs miről beszélnünk a továbiakban, a mesterséged címere a demagógia és nem vitatkozni vagy itt (értelemsen), hanem hangulatot kelteni! ha ezt te nem szégyelled akkor nem, de az nem engem
és az érvem a végére: azt soha senki sem tudhatja, hogy mely generációban és mikor, hány tehetséges gyerek van vagy lesz, és hogy azok mekkora karriert futhatnak be akár itthon, akár külföldön!!
ez a civil életben is így van egyébként, tehát hiába demagogizálsz, a téynek ettől függetlenül tények maradnak!
egyetlen megoldás van: a kőkemény munka (a sportban is), és a mindenkori eredményességhez nagyon sok minden kell, többek között szerencse is, no és persze profi közeg, jó körülmények - nos utóbbi 2 éppen az, ami nálnuk jó 30 évig egyik sem volt adott, minden demagógiád ellenére sem!
Peterbond 2019. 11. 20. 11:53
Előzmény: #2162  kimi99
#2170
Szoboszlait hagyjuk tegnaprol. Tole ez a tegnapi keves volt. Tole elvileg tobbet varunk. O lenne a kovetkezo 10 ev szzarja az uj Dzsudzsak vagy Gera sot. Ehhez kepest hozott egy NB1 kozepet. Egy nagy helyzetunk volt es ott is 7 meterrol a kapusba lottuk. A keretbol jobb mint az atlag de annyival kene kimagaslania a magyarokbol mint Ramsey nek a Walesikbol. 
Peterbond 2019. 11. 20. 11:47
Előzmény: #2163  salve
#2169
"mi pedig önmagunkhoz képest igenis előreléptünk, mert a győzelmet és egy tornára való kijutást nem kell megmagyarázni -azt csak a hozzád hasonló fikadobálók próbálják elbagatellizálni és a szerencsére fogni (mellesleg márcsak azért is előreléptünk önmagunkhoz képest 2010 óta, mert miután kujutottunk az EB-re, ott csoprtelsők lettünk, éppen az osztrákok síme legyőzésével, továbbá a portugálok elleni parádés játékkel, ahol  végig őnekeik kelett egyenlíteni, sőt a végé 3-3 nál még nekünk volt egy nagy kapufánk, tehát ha az bemegy akkor a nyga Ronaldót és cspatát kiejtettük volna, ok?)!!"
Es ebben a 2000 es generacio vitte a primet es 1 ( illetve 2 ) jo edzo. Semmi 2010 utani tett nem volt benne. Nem a fiatalok harcoltak ki hanem a 2000 es generacio akik 90 vegen 2000 elejen kepzodtek.
Peterbond 2019. 11. 20. 11:45
Előzmény: #2163  salve
#2168
"újraolvashatod amit írtam: azt írtam, hogy 30 év lemaradását nem lehet behozni 8 év, de lehet hogy még 18 év alatt sem!"
Mentegetozes. 9 ev alatt felno egy teljes generacio. Mi volt olyan rossz az elozo rendszerben ami meg kitermelt 8 ev alatt 10 feletti top 4 bajnoksagban kezdo jatekost de a mostani 9 ev javotas alatt 3 ig se jutottunk?
Miben es hol volt az rosszabb mint most? 9 ev alatt csodat lehet fociban csinalni. Nem megy mindenkinek de lehet. Javulast meg aztan boven. Ennyi penzbol es tamogatassal meg ami idehaza van kulonosen. Ehhez kepest a szomszedaink elore lepnek mi meg hanyatlunk tovabb.
Peterbond 2019. 11. 20. 11:41
Előzmény: #2164  Peterbond
#2167
Amugy osszesegbe nezve az EB selejtezot ez a realis helyezesunk. A mi rivalisaink a szlovakok lettek volna. Ott 2 vereseg volt. Dardai mint mindig most is realisan latta a dolgokat. Oket nem sikerult megverni ezert kb a szerencse adott nekunk lehetoseget egy bravur gyozelemnel a vegeig a kijutasra. De az keves volt. Es most se mondjuk ki hogy rossz fele haladunk hanem mibdent fogunk a regi rendszerre a szerencsere pedig inkabb nekunk volt belole tobb mint kevesebb. Igy nem is lesz valtozas. Kulonosen ha mar a focistaink is elhiszik hogy ez igy jo.
poreci 2019. 11. 20. 11:41
Előzmény: #2163  salve
#2166
nem lehet behozni 30 évet 8 év alatt, de a lemaradásunk azóta nem csökkent, hanem gyorsuló ütemben növekszik lemaradásunk.
Volt 2 meccsünk az EB-n? Húha. Ha az osztrákok nem úgy jöttek volna ellenünk, mint a norvégok, hogy itt az álomsorsolás, vagy bepattant volna az ő kapufájuk az elején, akkor mi lett volna a véleményed?
A Portugálok ellen meg pont úgy játszottunk, ahogy az a portugáloknak megfelelő volt. Ők döntetlent akartak játszani, mert nem a belgákkal akartak utána meccselni, hanem a lengyelekkel.
És akkor mi a véleményed a Lichtenstein , Luxemburg meg hasonló gigasztikus félamatőr csapatok elleni elmúlt 5 évben nyújtott teljesítményeinkről?
poreci 2019. 11. 20. 11:35
Előzmény: #2162  kimi99
#2165
Batik, Sigér, Zsótér? Hát ezekkel a magyar bajnokságban edződött vitézekkel kísérletezett a mester Montenegró ellen. Azok még szarabbak voltak. Ezek azért nem játszanak mondjuk egy Bundesliga 2-ben, vagy egy lengyel ligában, mert oda sem férnének be.
Nem arról van szó, hogy a magyar bajnokságnak csoda játékosai lennének, akiket elnyomnak. A magyar bajnokság csapatait beárazzák a július-augusztusi EL és BL selejtezők. Litván, kazah, albán, bosnyák bajnokságokkal vagyunk pariban. 
Peterbond 2019. 11. 20. 11:33
Előzmény: #2158  salve
#2164
Bocs de megint rossz kiindulasbol vonsz le rossz kovetkeztetest. A mostani problemak nem 2010 elotti hozadekok es azota javulas lenne. Fel eve mar bemutattam hogy 2010 ota nemzetkozi szinte tovabbra is esunk vissza. Jobbak voltunk a 2000 es evekben mint a 2010 esben.
Az utanpotlasunk tovabb gyengult es nem termelunk ki meg olyan szintre se jatekosokat ahova a 2000 es evekben kitermeltunk.
Es nem penz hianyzik vagy infrastruktura. A zsolna kepzi a valogatott szlovak jatekosokat es nagy csapatoknal jatszanak. A zagrab evi 2 millio eurobol mukodteti azt az utanpotlas kepzeset amibol 3-10 millio kozotti jatekosok jonnek ki es akik 4-0 ra vertek vegul itthon a Fradit amelybe meg csak be se fer egy magyar utanpotlasban nevelkedet fiatal. En kin voltam a mecsen es a 4-0 realis volt a teljesitmeny alapjan. A kinti iksz volt inkabb eron feluli eredmeny.
Es sajna a majusi mondandom nem hogy all most is hanem meg rosszabb a helyzet mert Nagy Adam angol masodba kerult az olasz bajnoksagbol Sallai meg meg kevesebbet jatszik.
salve 2019. 11. 20. 11:32
Előzmény: #2160  poreci
#2163

újraolvashatod amit írtam: azt írtam, hogy 30 év lemaradását nem lehet behozni 8 év, de lehet hogy még 18 év alatt sem! egyébként peterbond szokta ezeket írni (lehet hogy te ő vagy csak másik néven..), továbbá főleg azt nem, hogy Hollandiában nem volt antifutballhangulat az elmúlt 30 éveben, így ott 5-6 -szor annyi gazolt labdarúgó van jelenleg is, mint nálunk! - értelemszerű, hogy nagyobb merítésből több tehetség kerülhet ki!
mi pedig önmagunkhoz képest igenis előreléptünk, mert a győzelmet és egy tornára való kijutást nem kell megmagyarázni -azt csak a hozzád hasonló fikadobálók próbálják elbagatellizálni és a szerencsére fogni (mellesleg márcsak azért is előreléptünk önmagunkhoz képest 2010 óta, mert miután kujutottunk az EB-re, ott csoprtelsők lettünk, éppen az osztrákok síme legyőzésével, továbbá a portugálok elleni parádés játékkel, ahol  végig őnekeik kelett egyenlíteni, sőt a végé 3-3 nál még nekünk volt egy nagy kapufánk, tehát ha az bemegy akkor a nyga Ronaldót és cspatát kiejtettük volna, ok?)!!
kimi99
kimi99 2019. 11. 20. 11:25
Előzmény: #2160  poreci
#2162
Egy Pátkai mit is keres ott megye1 színvonal?
Nagy Ádám is gyenge semmi ereje Dzsudzsák lejárt az ido 
Szoboszlai aki tett vmit Es a csere Kovács 
Nem ertem pl dibusz batik Sügér Zsótér ezek miert nem?
poreci 2019. 11. 20. 11:15
Előzmény: #2160  poreci
#2161
ja és a 4 tét meccsből 3-at úgy veszítettük el (az összes idegenbeli meccsünket) , hogy a győzelemre a teljesítményünk alapján zéró esélyünk volt. Kb. 1 kapura tartó rúgás/meccs mutatóval. Nem pech, vagy bíró, vagy mély talaj okozta a vesztünket, hanem totálisan esélytelenség volt az egész meccsen!

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek