Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 07. 08. 11:39
#3200
Schmeichelt lézerfénnyel zavarták az angol szurkolók. És erre valamelyik dán védő azt mondja, ha nag a tét, minde eszköz megengedett. Háááát... nincs többé a dánok mellett szimpátiám. Erkölcsileg valóban rohad a nyugat akkor....
gépnarancs
gépnarancs 2021. 07. 08. 11:36
Előzmény: #3198  raus
#3199
Amikor emberhátrányba kerültek ott már nem szorítottak semmit, de az tény hogy nagyon jól játszottak a bajnokságban. Az angolok pedig elképesztően teljesítettek a végére. A vasárnapi döntő egészen biztosan rendkívül izgalmas és színvonalas meccs lesz, nagyon várom.
raus 2021. 07. 08. 10:09
#3198
Angolok alja nép nagy segítséget kaptak az éjjel a királynőjuk ült a VAR szobában!!
Vasárnap lesz az első igazi kemény ellenfél eddig mázlistak voltak!!
- tegnap is csóró dánok 10 emberrel beszoritottak őket 
gépnarancs
gépnarancs 2021. 07. 07. 23:07
#3197
Az angolok keményen fingatják a dánokat.
raus 2021. 07. 07. 22:26
Előzmény: #3194  WLM
#3196
Nem azok meg fekak hada fehernek szurkolok!! 
Minket mindig szívatták az angolok történelem!!
WLM 2021. 07. 07. 21:43
Előzmény: #3192  raus
#3195
El is szóltad magad Uram,azonnali hatállyal egyenlő,viszont ezt is a dánok rugták ez tény.
WLM 2021. 07. 07. 21:40
Előzmény: #3192  raus
#3194
Én nem mondom,hogy fujj,de a dánok talán egy kicsit szimpibbek .Az  angolok is jó arcok a furcsaságaikkal a királynőjükkel együtt .
WLM 2021. 07. 07. 21:33
Előzmény: #3191  kukacponthu
#3193
Arra gondolsz,hogy végigengedik és csak utólag szólnak ?
raus 2021. 07. 07. 21:33
#3192
Fuuuujjjj Anglia!!!
Hajrá Dánia!!!
kukacponthu 2021. 07. 07. 19:42
Előzmény: #3190  WLM
#3191
Az uj les szabalynal nagyobb balfaszkodas nincs…
WLM 2021. 07. 07. 16:59
Előzmény: #3175  signal2
#3190
Amúgy a kezezésekkel kapcsolatos szabályokat eléggé összekuszálták.Jóval kevesebb kéz maradt kéz,a védők tekintetében.Természetes mozgásból adódó labdaérintés kézzel az már nem számít annak még akkor sem ,ha a labda kapura tartott.A támadó viszont akárhogyan érintkezik a labdával kézzel az azonnal kéz.Kicsit furi ,de valamiért enyhítették (vagy csak képlékenyebbé,manipulálhatóbbá tették) kizárólag a védelemre vonatkozóan a kezezés szabályait a közelmúltban.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 07. 13:16
Előzmény: #3188  raus
#3189
Szerintem hülyeséget beszélt mert minden meccset önállóan kell vizsgálni.Abból indulók ki hogy nyernek az angolok 2-1 re.De ha a Dánoknak szerencséjük van lehet 2-2 is és hosszabitás, de lehet hogy kitámadnak a dánok és 3-1 lesz a vége.A mindkét csapat szerez gólt viszont az összes ópciót lefedi ami számomra elképzelhető,elfogadható odds mellett.
raus 2021. 07. 07. 12:55
Előzmény: #3187  Karvalytokes
#3188
 Volt egy kecskeméti nagy mixes bukmeker tanfolyamot végzett szlovákban anno szerinte a gól gól veszett fogadás! De jó a szorzó hajrá!!
Mindegyiknek voltak nehezebb pillanatai 
Akar x is lehet
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 07. 12:23
Előzmény: #3170  WLM
#3187
Köszönöm..Egyébként megtettem 5X pénzért.:)Most a mai meccsen "mindkét csapat rúg gólt"van teritéken 2,2-ért.Az angolokra fogadni nem éri meg ,csak 1,7 a szorzó...
Peterbond 2021. 07. 07. 11:53
Előzmény: #3183  raus
#3186
Ez a fussunk beíveljük dolog már azért elég idejét múlt stereotípia. Pont mint azt mondani hogy az olaszok csak a catenaccio-t tudják és minden mecsüket 1-0-ra nyerik.
kukacponthu 2021. 07. 07. 11:43
Előzmény: #3183  raus
#3185
Haaaat…azert Owen, Gascoigne, Lineker vagy a maiak kozul Sancho, Grealish szemelyet azert nem zavarja a labda, mondjuk ha Immobile a bazis, akkor egyenesen brazilok:)
kszsah1 2021. 07. 07. 11:35
#3184
Na most a gyözelem örömére olasz barátaink a Földközi tengerben összeszedett pár száz "menekültet"  vihetik beintegrálni Lampaduzára. 
raus 2021. 07. 07. 11:34
Előzmény: #3180  Peterbond
#3183
Csak azért jusson be Anglia hogy teljes erővel olasznak tudják szurkolni mivel a Dánok szimpik!!
Angolok sosem voltak nagy labdazsonglorok kivétel Beckham tobbi fussunk iveljunk azt lesz vmi!!
Olaszok ahogy passzolnak cseleznek sokkal képzettebbek!!
kukacponthu 2021. 07. 07. 11:01
Előzmény: #3178  WLM
#3182
Meglatjuk, de nem lesz tiramisu az angol csapat…
kukacponthu 2021. 07. 07. 11:00
Előzmény: #3179  raus
#3181
Ez az angol csapat ugy nyeri siman a merkozeseit, hogy meg csak jol sem kell jatszaniuk, nekem meggyozoek.
Peterbond 2021. 07. 07. 10:47
Előzmény: #3179  raus
#3180
Semmi sem biztos, de azért kb 80% hogy az angolok mennek tovább. Én inkább úgy érzem hogy az angolokat becsülik le nagyon. Nem annyira szép meg mutatós a játékuk de nagyon eredményes. Az egész torna során (5 mecs alatt) NULLA gólt kaptak és az egy Skót mecset leszámítva (ahol szerintem messze a legrosszabbul játszottak) minden meccsüket behúzták pont annyira amennyire kell. Egy meccsen persze bármi lehet és remélem a Dánok meglepik őket de az mindenképp bravúr kategória lenne.
.
Viszont egyre jobban féltem az olaszokat egy angol döntő esetén. Korábban az olaszokat tartottam volna esélyesebbnek. Most már egyre bizonytalanabb vagyok. Meglátjuk a mai meccs után.
raus 2021. 07. 07. 10:25
Előzmény: #3177  kukacponthu
#3179
Ma sem bizti angolok avandzsalnak a döntőbe,nagyon leírják a dánokat! Dánia szimpibb csapat és ország is mint angol!!
Spanyolt lehet sajnálni mert 2 felido nagyot mentek! 
Tuloldalt sem lesz Pitti majd Brazil vs Argentin copa Amerika döntő 
WLM 2021. 07. 07. 10:18
Előzmény: #3176  kukacponthu
#3178
Korrekt gesztus, a spanyolok is szépen játszottak. Vettem a poént is,na ez nem lemosás volt. Ez már egy feszes ,biztonsági,klasszikus olasz foci volt. Nem merték (vagy nem tudták) azt a játékot játszani amitől beléjük szerettem.Majdnem rá is basztak.Ezek után szerintem Anglia könnyebb meló lesz ,majdnemhogy csemege.
kukacponthu 2021. 07. 07. 06:53
Előzmény: #3172  WLM
#3177
Lemaradtam valamirol, tehnap este mar a dontot jatszottak?
En nagyon nem irnam le az angolokat, nagyon nem, foleg hazai palyan…
kukacponthu 2021. 07. 07. 06:52
Előzmény: #3147  WLM
#3176
Gratulalok a gyozelemhez, a spanyolokat is “lemostak”:)
signal2
signal2 2021. 07. 07. 06:47
Előzmény: #3169  WLM
#3175
Én itt már semleges vagyok, de a rendező jól visszalassította a két jelenetet.
WLM 2021. 07. 06. 23:55
Előzmény: #3173  Zsugabubi
#3174
Mondasz valamit Bubi .Álééééé....
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 07. 06. 23:48
#3173
Ezt az europa bajnokságot akkor nyerték meg az olaszok amikor nem jutottak ki a 2018as vbre... Nem nyerheti meg más az eb-t....
WLM 2021. 07. 06. 23:42
#3172
GÓÓÓÓÓÓÓÓL ! Európabajnok Olaszország!  Alé,alé aaaaaleeeeeeeeeee !Micsoda meccs,így volt a legszebb.
Peterbond 2021. 07. 06. 23:42
Előzmény: #3123  Karvalytokes
#3171
Grat ez eddig tokeletes tipp. Az angol mecset azert remelem rosszul latod elore :).
WLM 2021. 07. 06. 23:32
Előzmény: #3123  Karvalytokes
#3170
Jár a tisztelgés Karvaly Úr, milliméter pontos jóslat. Na neked kellett volna fogadni. Gratulálok!
WLM 2021. 07. 06. 23:22
Előzmény: #3164  signal2
#3169
Ezek szerint a spanyoloknak drukkolsz  ,ők is szimpik, ahogy mondtam. Nem tudom mit csinálnak a var-osok több részeg havert koordinálok ,meleg a pite.Talán Kukac jobban képben van.Egyre biztosabb , a győztes európabajnok.
Peterbond 2021. 07. 06. 23:19
Előzmény: #3167  Peterbond
#3168
Peterbond 2021. 07. 06. 23:18
Előzmény: #3166  Peterbond
#3167
Itt egy 2019 es magyarazo cikk:
.
Nincs büntető, amennyiben:
  • a labda  a saját vagy egy másik játékos testéről pattan a kézre;
  • a labda úgy találja el a kart, hogy az szorosan a test mellett volt, így nem növelte természetellenes módon a test sziluettjét;
  • a játékos esés közben érinti a labdát, miközben a kar a test és a talaj között helyezkedik el (de itt sem növelheti természetellenes módon a test méretét a kar helyzete);
  • továbbá, amennyiben a kapus egy csapattárstól kapott labdát sikertelenül próbál kirúgni, megfoghatja azt kézzel.
Peterbond 2021. 07. 06. 23:14
Előzmény: #3164  signal2
#3166
Szerintem ugy itelte foldon tamaszkodva nem tudta elkerulni a labdat, nem is lathatta. Nem vagyok biro igy nem tudom ilyenkor mi a helyzet. Azt tudom olyan mar nincs hogy vetlen kez es hogy loveskor az suamit hogy megnovelte-e a testfeluletet jelentosen vagy a kez nelkul is elakadt volna a testeben. De ez gurulo labda volt es az olasz tamaszkodott a kezen nem a labdaert nyult.
signal2
signal2 2021. 07. 06. 23:04
Előzmény: #3164  signal2
#3165
Most meg egy ippont érő földrevitel.. 
signal2
signal2 2021. 07. 06. 22:51
Előzmény: #3163  WLM
#3164
Most akoor a kéz az hogy nem kéz? Videószobában mit csinálnak?
WLM 2021. 07. 06. 22:49
Előzmény: #3162  Peterbond
#3163
Sajnos, én meg erről beszéltem. Csak összerakjuk ezt a meccset ketten. Tényleg szép volt a gól .
Peterbond 2021. 07. 06. 22:38
Előzmény: #3160  Peterbond
#3162
Na Morata csak rám akar cáfolni. Ez szép gól volt.
WLM 2021. 07. 06. 22:33
Előzmény: #3160  Peterbond
#3161
Nee, még FIFA -zol is ? Tudtam,hogy jó arc vagy.:) Amúgy tényleg megmondtad ,ott a pont.Én csak reménykedtem.
Peterbond 2021. 07. 06. 22:23
Előzmény: #3158  WLM
#3160
Ha ez FIFA lenne azt mondanám az egész spanyol csapatnak együtt nincs annyi "Finishing" je mint az egy szem Chiesa-nak. Egyenlőre ez a különbség a két csapat között.
Peterbond 2021. 07. 06. 22:21
Előzmény: #3157  Peterbond
#3159
Na erről beszéltem :). Azért kicsit sajnálom Laporte-t. Remek mecse van. a Gól elött is óriásit szerel de ez is kevés volt. 
WLM 2021. 07. 06. 22:20
#3158
Góóóóóól ! Szép, de életveszélyesek a spanyolok. Komoly meccs.Nagyon nincs megnyerve.
Peterbond 2021. 07. 06. 21:49
#3157
Eddig a spanyolok hozzák amit vártam tőlük. uralják a középpályát, magas a labdabirtoklásuk de közben a támadó harmadban a befejezések borzasztóak. Az olaszok kiugratásai eddig nem jöttek be, de csak egy ilyen kiugraás sikerüljön jól és meglesz a vezetés.
Peterbond 2021. 07. 06. 18:23
Előzmény: #3144  rwinke
#3156
Ezt szépen összeszedted, igen így igaz. Én még azért azt is hozzá tenném ezen edzők közül kb egyiknek sincs oka szégyenkezni az eredményeivel.
.
Lőw: 1 Vb arany, 1 VB bronz, 1 EB ezüst 2 Eb elődöntő.
.
Klinsmann: VB bronz
.
Rudi völler: VB ezüst
.
Berti Vogs: EB arany és ezüst, VB-n viszont "csak" negyeddöntők. 
.
Beckenbauer: VB arany és ezüst, EB elődöntő.
.
Ez az elmúlt 40 év eredménye. Ribbeck az egyetlen aki nem igen tudd mit felmutatni de ő 2 évet volt csak edző ( miközben ő mikor válogatottt edző lett már 33 éves edzői múltja volt 98-ban )
Peterbond 2021. 07. 06. 18:11
Előzmény: #3149  WLM
#3155
Köszönöm. Este hajrá olaszok! De addig is Fradi mecs van.
Peterbond 2021. 07. 06. 18:07
Előzmény: #3145  kszsah1
#3154
Aha pontosan ezért tette. Veled személyesen közölte. Az ilyen marhaságokat most te tényleg el is hiszed?
.
Dzsudzsák is gondolom ezért igazolt az arabokhoz anno. Komolyan az ész megáll hogy van egy tévképzetetek és arra húzzátok fel az alternatív valóságotokat.
kszsah1 2021. 07. 06. 18:04
Előzmény: #3150  globaltrend
#3153

Teljes mértékben egyetértek veled ,
volt szerencsém hosszabb ideig a német közigazgatásban dolgozni , csak egy példa a német állapotokról : jött egy papir fenntröl hogy aki nem ért eggyet vagy negativ beállitottsága van az emigránsokhoz azoknak tanfolyamokat szerveznek ahol felvilágosulhatnak. Több példát nem irok mert még reggelig sem lenne vége.
De még eggyet hogy a fociról is legyen szó :  szerveztek meccseket az irakiaknak , szireknek , araboknak olyan körforgásos lebonyolitással , na ezek az elsö meccsen úgy össze verekedtek hogy öröm volt nézni , a biró aki magas beosztású  volt a városnál,. úgy futott elölük mint a nyúl.
WLM 2021. 07. 06. 17:44
Előzmény: #3150  globaltrend
#3152
Ismét megtiszteltél egy hosszú válasszal,köszönöm. Sajnos sok mindenben egyetértek veled ,de van amiben nem. Szerintem Signal és Peterbond ugyanolyan normális átlagos emberek,mint mi, csak őket egy másik politikai csoport tévesztett meg ,mint minket. Ők hisznek a bevándoroltatás ezen formájában és a szivárványosdiban mi meg nem. Ezért van jobb és bal olda stb.l ,mert nem vagyunk egyformák.Én úgy látom,hogy rendes jóravaló emberek csak bizonyos dolgokat másképpen látnak.Te még nálam is pesszimistább vagy ,de ugyanúgy tisztellek,mint őket.A jó szándék a legfontosabb az út szerintem másodlagos. Ha nekünk lesz igazunk úgyis rájönnek és módosítanak az álláspontjukon és fordítva...A fanatizmus,az elvakultság a legveszélyesebb, oldaltól független.
rwinke 2021. 07. 06. 17:37
Előzmény: #3144  rwinke
#3151

Nem nagyon szokott érdekelni a pluszminusz bajnokok lelkivilága, de hogy egyszerű tényt beírok (még csak nem is politikai témában) és valamelyik elborult elméjű minuszolja az valami csodás :))))
Jelzem ennyit érnek a hozzászólásaid is kb :)))))
globaltrend 2021. 07. 06. 17:02
Előzmény: #3124  WLM
#3150
kedves Wlm,
bocs de nem osztom a véleményed az általad említett libernyákokról -  azért nem, mert ami tképviselnek az vállalhatatlan és főleg politikai téren az (arra gondolok hogy a magyar szélsőbal és szélsőjobb koalíciójának a szekerét tolbni szerintem nem jófejség, hanem tisztességtelen és még finoman szólva is demagóg - még konkrétabban: megpróbálni elhitetni az emberekkel azt, hogy aki még 1 éve is nyíltan zsidózott vagy a kóser étkezésen gúnyolódott, stb. az ma már "demokrata, meg úriember" lenne. én ismerek tisztességben megőszült zsidó embereket akik életükben semmit el nem loptak és pártnak sem voltak tagjaik, sőt tőről metszett balliberálisként támogatták az mszp-szdzs-t is évtizedeken át, ám a gyurcsányizmus óta majd annak folytatásaként a ma már nyílt és fentebb említett elvtelen koalíciókötés után a hányingertől kifordult gyomorral, teljese joggal ábrándultak ki az egész balliberális oldalból, amelynek ismétlem, ma már a szélsőjobb is tagja és azért, mert nem az elvek számítanak nekik - mint az előbb említett zsidó embereknek -  hanem a pénz és ahtalom bármi áron való megszerzése. az általad említettek tehát hiteltelen emberek akik hazudhatjék magukat semlegesnek vagy demokratának, de aki tud gondolkodni, ezt a hazugságot nem hiszi el - és ennek semmi köze ahhoz hogy az orbánrendszer jó vagy sem, ez nem arról szól. hanem arról, hogy nekem és az említett zsidóknak is nem fogja tudni eladni a liberalizmus kékjébe csomagolt nácizmust sem ez a 2 demagóg, sem senki más! ezt persze azzal ütik el hogy úgy tesznek, mintha ez az egész zárójel amit itt felsoroltam nem létezne, sőt még mosolyognak is hozzá..ezt nevezem én egy aljas, kész átverés show-nak..).
"ezek a szarok ,mint a BLM vagy a szivárványosdi lmbtqixyvzzs többet árt a kisebbségi csoportoknak ,mint használ"
értékelem hogy józanul ítéled meg ezt a kérdést, mert teljesen egyetértek! abban is, hogy - bár hivatalosan nem lett még kötelező nyugaton a térdeltetés - a kötelezővé tétel irányába mennek a dolgok amit úgy érnek el, hogy aki nem tezsi meg az vegzálásnak van és lesz majd egyre inkább kitéve. ezért írtam azt, hogy egészséges normális társadalmakban iylen nincs -  ilyen csak vagy bimbózó diktatúrákban, vagy autoriter/fél autoriter diktatúrákban volt és van, ahol ha xy-nak elmaradt 1-1 iylen gesztusa, akkor ezt a megfigyelők/besúgók feljegyzik és lehet hogy nem azonnal, de idővel repülhet az illető a munkahelyéről..a Kádárrendszerben ez még nálunk is így volt, az általános iskolában figyelték hogy ki nem vett részt a május 1-i felvonuláson, a munkaheyleken a szskszervezet figyelte ugyanezt, és az illető csak évvégén tudta meg, hogy legalábbis nem kapta meg az éves bónuszt pl.. az aikolásoknak pedig nem értdelni, hanem órai szünetekben vezényszóra menetelni kellett a felvonulásra való gyakorlásként, tehát ideológiai terror és agymosás uralkodott, hiszen közben mozgalmi dalokat is énekelniük kellett!
no ez köszön ma vissza az elbutlóban lévő nyugaton, amely most mér nem érzékeli hogy bajban van, mert az a stádium még nem jött el (az őslakossok méf mindneütt többségben vannak). de ismerek már olyan magyar anyát a kiBrüsszelben él az ötödikes lányával és a tanárnéni azt javasolta, írassa át a gyereket más iskolába, miután a sz osztályban mr csak 2 fehérbőrű ygerek volt az övével együtt, és többször is megverték őket, csak úgy, a bevándorló gyerekek!
amiről te írtál, hogy a focit is el akarnák lehetetleníteni idővel, az mellément: azért, mert aki eljut bevándorló háttérrel egy válogatottságig, az kap akkor afizetést meg értékeli annyira ezt a tényt, hogy küzd a befogadó ország színéért! de ez csak a jéghegy csúcsa, mert ők a bevándrolóelithet tartoznak már, és az az elit bizony nagyon vékony (lásd nálunk a cigányságnak is mindössze lehet úgy max. 3% a az, aki ugyanígy viselkedne - de a gyöngyöspatai iskolába nem az ő gyerekeik járnak, oda azoké járnak, akik tt uyganúgy verték meglopták megalázták a maygar tanárokat és diákokat is, ahogy a brüsszeli iskolábana muszlimok és afeketék a fehér kislányt!! nem vicc, megtörtént eset!
ez tehát egy lassú erodálódási folymat ami végbemegy a bevándorló országokban, aminek az volt nemrég a franciáknál pl. az árulkodó jele, amikor a múvelődési minsizternő lement egy találmra vidéki suliba, ott beszégetett a gyerekekkel, majd a beszélgetés végén javasolta hogy énekelnék már el a francia himnuszt, és hoppá, a jelenlévő kb. 40 gyerekből 1!! énekelte csak vele, mert a töbiek egyrészt nem akarták ezt énekelni mert nem érezték magukat franciának, másrészt sokuk persze a szövegét sem tudta, úgy, ahogy a "német taxisok" jelentős része sem beszél ma már németül, hanem leírod neki egy papírra az utca nevét ahová mennél, bepötyögi a kütyüjébe és az arabul bemondja neki, merre kell menni!
Mbappén egyébként mindne alkalommal látható volt a meccseken, hogy nem volt kedve himnuszt énekelni, csak úgy mozgatta a száját azért (akik tudjuk a szöveget azok láttuk, hogy vagy nem tudja, vagy tudja a szöveget, csak éppen eszében sincs énekelni, csak maximum motyogni.
zárásként megismétlem: a térdeltetés és azsivárványoztatás már erősen kilógó lólábkétn mutatják meg az agymosottság egy elég karatkteres szintjét és akinek van esze az tudja, hogy a németek pl. máris nagy bajban vannak, csak éppen nem ébredtek még a tudatára, mert társadalom legtöbb rétegében (közigazgatás, rendőrség, hadsereg, orvostársadalom-eügy.-ben hála a a sok ott dolgozó magyarnak, lengyelnek pl.) MÉG többségben vannak, - de ez nem lesz mindig így!..és a nagyon keserű ébredés akkor jön majd el!
WLM 2021. 07. 06. 14:20
Előzmény: #3142  Peterbond
#3149
Szia Peter ! Köszönöm a sok fáradságodat,hogy rendet tettél az agyamban,jelentem sikeres volt a beavatkozás.A te hozzáállásod is letisztult bennem és külön köszönet a kiigazításért a figyelmetlenségemmel kapcsolatban ,te egy igazi Úr vagy ahogy azt mindig is feltételeztem.Én egy kicsit pesszimistább vagyok a világpolitikával kapcsolatban,mint te és Signal,de szívből kívánom,hogy nektek legyen igazatok.Most viszont megyek csobbanni,mindenkinek a legjobbakat,este pedig hajrá a napfényes Itáliának !
WLM 2021. 07. 06. 13:52
Előzmény: #3146  signal2
#3148
Hi Sigi! Sajnos ez így van ahogy mondod,pedig imádtam ahogy a németeket is, idáig .
WLM 2021. 07. 06. 13:48
Előzmény: #3140  kukacponthu
#3147
Ne essünk túlzásokba a vélt igazunk alátámasztása érdekében ,ebben igazad van ,de légyszi akkor  te is tartsd be.Kurvára nem volt egyértelmű hiszen utólag vonták vissza .Javában ünnepeltek az olaszok velem egyetemben amikor kiderült,hogy nem gól.Hála Isten nem ezen múlott ,mert sokkal jobbak voltak az olaszok.A neked címzett hsz.-t ezek szerint nem olvastad vagy csak jobban szeretsz kötekedni,mint kiegyezni .Abban is elmondtam,hogy hiszek neked ,mert nincs okom kételkedni a szavadban .Péternek is elmondtam,hogy ebben tévedtem.Igen les volt és visszajátszották,persze biztos nem 3-szor és főleg nem 5 kamerából ,miért nem rögtön tíz?Ez volt részedről a túlzás része ,ezek szerint te is tévedhetsz.(?).Az általam vázolt jövőkép, pedig csak annyi volt,hogy véletlen sem egyértelmű a spanyolok győzelme.A kamuvilágelső könnyed kiütése (lesgól ide vagy oda)erre enged következtetni.
signal2
signal2 2021. 07. 06. 13:28
Előzmény: #3145  kszsah1
#3146
36 éves, top ligába már kevés.
kszsah1 2021. 07. 06. 13:25
#3145
 Lukas Podolski a lengyel gornik zabrze hoz igazolt , igaza van , elege volt a nyugati cenzúrából meg a tédepelgetéböl.
rwinke 2021. 07. 06. 11:44
Előzmény: #3131  globaltrend
#3144

Azt írod: "dehát a németeknél is hány hasonló eset volt, nemde? ott olyanok is szövetségi kapitányok lettek pl. , akiknek komoly edzői múltjuk/tapasztalatuk nem is volt, mégis ki lettek nevezve!a "Bayern lobbit", merthogy az utóbbi évtizedek legtöbb kapitányát annak a klubnak a holdudvara adta, ugye?"
A németeknek összesen 10 szövetségi kapitányuk volt 1926 óta.
Löw-nek köze nem volt a Bayernhez
Klinsmann sem a Bayern holdudvara, összesen 2 évet játszott ott, meg egy évet volt edző.
Völler soha nem játszott vagy edzősködött a Bayernben
Ribbeck egy évet volt edző ott, játékosként sosem
Vogts egy klubos játékos volt, sem edzőként sem játékosként nem dolgozott ott
Beckenbauer valóban erősen müncheni kötődésű, és ő az egyetlen akire ráillik, amit mondasz!)
Derwall ő végképp nem
Schön szintén nem
Herberger dettó nem
Herz-cel a végére is értünk a szövetségi kapitányoknak, aki szintén nem.
Peterbond 2021. 07. 06. 11:34
Előzmény: #3139  WLM
#3143
"Én arra céloztam,hogy az a politikai lobby ami véleményem szerint sok nyugateurópai országban már átvette a hatalmat, nem kizárt,hogy a futball leépítését tűzi ki következő célnak. "
.
Amúgy erre csak egy kérdésem lenne. MIÉRT? Mi a motiváció, az indok az előny amit ezzel szerezne? Mármint a szokásos azért mert velejéig gonosz indokon kívül? És ezt nem értem meg sok esetben egyes felvetések esetén is. Ha a játékos nem akar küzdeni a hazájáért MIÉRT volna egyáltalán itt? Szerinted annyira hiányzik nekik még 4-5 meccs meg plusz 3 hét edzés egy-egy leterhelt szezon után? Ez szerintem pont olyan mint amikor az aranycsapat hazajött az 54-es döntő után és a szurkolók meg akarták lincselni őket. mert a szurkoló annyira akarja a sikert és ha nem jön össze akkor biztos a játékos nem akarta eléggé, nem küzdött eléggé. Mintha csak azon múlna mennyire akarta.
.
Még meg is érteném ha ez a saját válogatottunknál lenne és betudnám a szurkoló érzelmi állapotának. akkor se értenék vele egyet de tudnám miért teszi. De amikor más válogatottak esetén tudnak ilyen következtetéseket meg összeesküvés elméleteket hozni azt végleg nem értem. Miért akarná bárki is direkt tönkretenni a saját országa fociját? Miért menne el egy játékos válogatottnak ha nem akarna küzdeni és hajtani? Le lehet mondani válogatottságot, lehet sérülés jelenteni. van rá bőven példa külföldön és magyarban is.
.
Itt szerintem arról van szó hogy van egy világnézetet az embereknek és ha valami ebben nem illeszkedőt tesz valaki akkor a felett valami sikerélmény kell hogy bizonyítsa na tessék nekem van igazam. Ezért születnek az olyan eszemet képzelgések hogy a térdeplő állogatottak meg a szivárványosak biztos azért kaptak ki mert térdeltek meg szivárvány karszalagot tartottak. Lásd Angol német meccs. Az mondjuk rontja a narratívát hogy a győztes angolok pont ugyanúgy térdeltek és Harry Kane pont ugyanúgy szivárványos karszalagban volt. A németek veresége mint látjuk azért volt mert térdelnek, szivárványoznak és emiatt pusztul a társadalmuk.
Peterbond 2021. 07. 06. 11:14
Előzmény: #3124  WLM
#3142
"Szia Global ! Szerintem Peterbond  Signalhoz hasonló, rendkívül jófej liberális. Azt viszont én sem értem ,hogy vele együtt sokan mások is miért állnak bele (szerintem ingyen) ebbe az álságos lobby-ba.Lehet személyesen (akár név nélkül) is támogatni bármit és bárkit és egyből kevésbé lesz képmutató vagy annak látszó."
.
Ha ól gondolom ezt a részt hiányoltad hogy válaszoljak rá. Csak épp nem értem így nehéz válaszolnom rá. milyen lobbyba áltam én bele és mit kéne személyesen támogatnom? És miféle képmutatás? Vagy 2 tucatszor leírtam. sose értettem miért fáj hogy egyesek kiállnak valami mellett amire NEM KÉNYSZERÍTENEK téged. Megvolt a hely átadós példám is vagy 5-ször még egyszer hadd ne írjam már le. Én semmilyen lobbyba nem áltam bele. Azt se mondtam hogy a BLM jó vagy bármi. Sehol se járkálok szivárványszín zászlóval és "terjesztem a hitet" amit itt képzelnek egyesek.
.
Pont azt teszem amit mondasz. elmondom az egyéni véleményemet a témában itt a fórumon.
Peterbond 2021. 07. 06. 10:34
Előzmény: #3139  WLM
#3141
" Bár nem volt annyira egyértelmű,hiszen jóval utána lett megsemmisítve a találat.Valószínű az önfeledt gólöröm miatt nem láttam ,de sem a szünetben sem a meccs után nem mutatták és nem volt kivonalazva ahogy szokták úgyhogy ne tüntess fel hazugnak kérlek,csak figyelmetlen voltam."
.
Sehol se írtam hogy hazudtál. Én is azt gondoltam hogy figyelmetlen voltál. Én csak beírtam hogy de volt. Ahogy a legtöbbször ha valaki itt valamit állít és szerintem oltári tévedés nem azért írok rá mert szerintem ellenkezőleg van azaz pl az őslakosok lusták és a bevándorlók tökéletesek. Hanem cáfolni az eredeti téves állítást. Ha valakiről azt gondolom direkt hazudik le is írom, de ha nem akkor csak abból indulok ki hogy rosszul tudja. És pont azért linkelek adatokat írok hogy ne az legyen hogy két ember vagdalkozik saját hiedelme alapján nulla utánanézéssel.
.
A többihez. Igen tévesen általánosítottam. Kszah és global hozta a migránsozást. De a te most pontosított kijelentéseddel ugyanúgy nem tudok egyetérteni. Európában jelenleg a német foci dominál csak épp a válogatotjuk visszaeset. A Bayern 1 éve BL győztes volt, a döntős PSG német edzővel menetel odáig, a Chelsea ugyanezzel a német edzővel lett szintén BL győztes most.  A német foci mindent csinál csak nem hanyatlik szerintem. Flick, Nagelsman, Klopp, Ralf Ragnick és úgy általába a német iskola a legsikeresebb most.
kukacponthu 2021. 07. 06. 06:03
Előzmény: #3133  WLM
#3140
2 vagy 3 alkalommal visszajatszottak, meg a “sztarriporter” is kihangsulyozta, ennel nem nagyon van egyertelmubb leshelyzet…
Eszemben sincs meggyozni, csak amikor tenyekkel/szamadatokkal probalsz valami jovokepet vazolni a leendo meccsek kapcsan, akkor szamomra furcsa, hogy azt, amit 5 kamera megmutat, felvesz, bizonyit, azt meg nem hiszed el, mert szerinted nem volt az.
WLM 2021. 07. 05. 23:29
#3139
Drága Petim  ! Veled sem egyszerű ,de mivel tisztellek és kedvellek vegyük sorjában.Én nem hoztam ide semmilyen migránssztorit, de ezek szerint te úgy gondolod, hogy szerintem a bevándorlókkal való felütés okozza a hanyatlást,téves, sokszor pont ellenkezőleg hatnak. Azzal,hogy a csapatokban vannak migránsok  soha nem volt bajom a migráció mai túlzó formájával annál inkább.Én arra céloztam,hogy az a politikai lobby ami véleményem szerint sok nyugateurópai országban már átvette a hatalmat, nem kizárt,hogy a futball leépítését tűzi ki következő célnak. A csapatok mentalitása sem attól függ,hogy hány darab migránst tartalmaznak ,hanem az hogy milyen országban ,milyen elvárásoknak kell megfelelniük. Nézd meg a gólörömöket,nézd meg a bíróknak adott reakciókat,nézd meg a küzdeni akarást és küzdenitudást és már látod is ,hogy kivel kikkel van dolgod.Az olaszok góljával kapcsolatban igazad volt,visszajátszották. Bár nem volt annyira egyértelmű,hiszen jóval utána lett megsemmisítve a találat.Valószínű az önfeledt gólöröm miatt nem láttam ,de sem a szünetben sem a meccs után nem mutatták és nem volt kivonalazva ahogy szokták úgyhogy ne tüntess fel hazugnak kérlek,csak figyelmetlen voltam. Egy hsz-emet viszont kihagytál,pedig az arra adandó válaszodra lettem volna a legkíváncsibb.Tudod a képmutatós story.
Peterbond 2021. 07. 05. 23:03
#3138

A legjobb 12 gólszerző az EB-n ( minimum 3 gól ):
.
Ronaldo 5/1
Schick 5/0
Benzema 4/0 ( X )
Forsberg 4/0
Lukaku 4/0 (X)
Shaqiri 3/1 (X)
Sterling 3/1 (X)
Dolberg 3/0
Kane 3/0
Lewandowsky 3/0
Seferovich 3/0 (X)
Wijnaldum 3/0 (X)
.
Bevándorlók leszármazottai vs "őslakosok" 6-6. Mi lett volna ha még hajtottak is volna az országukért....
.
Amúgy szerintem Ronaldo - Schick páros marad a gólkirály. Esetleg még Kane vagy Sterling felzárkózhat hozzájuk de szerintem nem fognak.
Peterbond 2021. 07. 05. 19:20
Előzmény: #3133  WLM
#3137
"Az olasz gólt szerettem volna visszanézni,de nem játszották vissza soha többé ezért nem juthattam arra a meggyőződésre."
.
Pedig visszajátszották:
"https://m4sport.hu/euro2020-video/2020-as-labdarugo-europa-bajnoksag-belgium-olaszorszag-negyeddonto-merkozes/
.
Mecs 13. perce. Videón a 21.:20-tól érdemes nézni.
Peterbond 2021. 07. 05. 19:13
Előzmény: #3130  WLM
#3136
Az olaszok gólja les volt és szerintem vissza is játszották. Nem lejtett egyáltalán a belgák felé a pálya. És mondom ezt úgy hogy teljesen az olaszoknak szurkoltam. Az olaszok jobbak voltak szerintem is de az előrehozott döntő a belga olasz volt ( esetleg belga angol lett volna még? ). A spanyolokat nem írnám le semmiképp de a belga olasz angol 3-as szerintem jobb tőlük. Ha lenne egy igazi vérbeli befejező csatáruk aki formában is van teljesen más lenne a helyzet. Mondjuk a horvát mecsen már úgy néztek ki mint akik tényleg be is lövik a helyzeteiket. Aztán Svájc ellen megint nem.
Peterbond 2021. 07. 05. 19:04
Előzmény: #3122  WLM
#3135
".Ezért sem lehetetlen, hogy a focit tudatosan építik le ezekben az országokban,mint esetleg anno nálunk."
.
2014 VB győztes: Németország, 2018 VB győztes Franciaország. A világ legjobb 10 edzőjébe szerintem 4 német van jelenleg. Hova "épül" le ott a futtbal? Avagy az angolok pl most a sok bevándorlójukkal akkor most rossz példa, csak a tovább nem jutottak jó példa? Svájc menetelése a sok bevándorlójukkal? Esetleg ne akarjuk már mi megmondani ki mennyire kűzd a hazájáért.
.
Neked is felteszem a kérdést. Nego szerinted hajtott eléggé a Magyar válogatottért? Ha igen miért gondolod hogy Benzema, Pogba nem hajt a franciáért? Pl mit kellett volna még az afrikai származásúaknak csinálni Svájc ellen? 3 gólból 3-at ők rúgtak. De ők nem hajtottak eléggé? Grizmenn esetleg? Lloris a 3 kapott góljával? ők hajtottak akkor ?
Peterbond 2021. 07. 05. 18:55
Előzmény: #3121  globaltrend
#3134
Érveli egyik érvem ellen se tudtál. Én sose jöttem azzal hogy a németeknél jobb vagy hogy itt szar. Ti jöttök mindig cikizni másokat csak éppen észérvek nélkül. Most is kszah kolléga és te is és ahogy látom VLM is elkezdte a migránsozást behozni ide de azóta se tudta megmondani hogy ha alapból a francia afrikaiak nem küzdenek egy országért ahol születtek és aminek a nyelét beszélik hogy képes egy Nego alig 9 év itttartózkodással és kb turista szintű magyar nyelvtudással kűzdeni egy országért?
.
Imádom hogy meg akarod magyarázni nekem hogy én nem vagyok elég magyar a te mércédnek. Én igenis végigdrukkoltam a portugál magyart. De én nem attól érzem magam magyarnak ha más országokat leszólok lekicsinylek. És attól se leszel patrióta hogy a sajátodban a hibákat elhalgatod és aki felemlíti azt lehazaárulózod.
.
Azon kívül hogy milyen magyar ír ilyet egy magyarnak :
.
"mert a magyar oldalon nem tartunk igényt a jelenlétére!"
.
Érdekelne te melyik szektorban voltál a magyar oldalon? és a Francia mecsen? esetleg Azerbajdzsán ellen? Mert én ott voltam a magyar mecseken. Szóval nekem te csak ne ajánlgasd mely válogatotnak szurkoljak.
WLM 2021. 07. 05. 15:42
Előzmény: #3132  kukacponthu
#3133
Hát,ha mindig azt emeled ki, azt hangsúlyozod amivel nem értesz egyet ,akkor tényleg nem lesz egyetértés soha köztünk.Még szerencse ,hogy Courtois nem védett semmit. :) Az olasz gólt szerettem volna visszanézni,de nem játszották vissza soha többé ezért nem juthattam arra a meggyőződésre,amire te. Vagy nagyon szemfüles vagy ,vagy visszanézted valahol.Mivel nincs okom kételkedni a szavadban ,hiszek neked,lehet tévedtem ez ügyben.Látod máris egyetérthetünk valamiben, csak szándék kérdése.
kukacponthu 2021. 07. 05. 15:15
Előzmény: #3130  WLM
#3132
Ha szerinted az szabalyos, amikor 3 lesen levo jatekos egymasnak pockolgeti a labdat, akkor szerintem nem lesz nagy egyetertes koztunk…
0:0-nal Donnarumma 2 igen nagyot vedett, ennyit a lemosasrol…
globaltrend 2021. 07. 05. 15:04
Előzmény: #3113  Törölt felhasználó
#3131
"a 90es évek második felétől olyan alacsony szintre jutott a magyar foci,hogy már a biztos labdakezelést sem sajátították el a focistáink."előzőben írtad azt is, hogy már a 80as évek végén tapasztalható volt a hanyatlás - így van, és ezt éppen többek közt Bánki Józseftől az akkori Ftc egyik éljátékosától tudjuk, aki elismerte, hogy a Kádárrendszer él futballcsapataiban csak félprofizmus volt és ezzel ők maguk a játékosok is tisztában voltak, - vagyis azzal hogy elvannak egész jól az elég langyos vízben és nem mindig , minden körülményke közt adtak bele mindent - ezt persze részben azzal is indokolták önmaguknak, hogy "nem mehetünk nyugatra focizni, tehát ha kis pénz akkor kis foci, oké" - nem is csoda tehát, a ha rendszerváltás utáni káoszban csak további lecsúszás volt azon a lejtőn, amin már ők elindultak
"jobb az összes szomszédunk képzése kelet Európában, mert ott a politika a kommunista időben sem szólt bele a szakmába túlságosan és utána sem."ez csak részben igaz. természetesen ott is beleszól a politika, csak másképp mint nálunk: ott nem volt lefojtva a magasabb életszínvonallal és azért cserébe a nacionalizmus, hanem épp az volt az egyik nagy hajtóerő hogy 'ne merjenek kicsik lenni' a sportban (sem), hanem mutassák meg! ezért nem volt kérdés egy idő után, hogyha kiment a pályára egymás ellen mondjuk egy délszláv és a magyar válogatott, akkor melyik oldalon akarták jobban a győzelmet a játékosok? hát persze h. nem a mieink, de itt hozzá kell tenni, hogy a délszlávok már akkor, 40 éve is mehettek nyugatra focizni több pénzt keresni, ebből nyerték szerezték azt behozhatatlan előnyt, aminek a 80% a máig is csak PR és messze nem  csak a jobb képzéshez köthető a játékosaik jobb nyugati eladhatósága!
"Ezért is van,hogy a válogatott játékosaink egy része nem hazajön,hanem Szlovákiába, Horvátországba megy,ahol ez jobban megvan."
erre is vannak ellenpéldák, hiszen ne nézzük már sík hülyének pl. az újpest belga tulajdonosát! ha annyira pocsék és nulla szsr lenne a magyar bajnokság meg futballközeg mint amennyire azt az ellendrukkersereg szeretné láttatni (persze tudjuk, kizárólag belpolitikai motivációja miatt), akkor 1. belagként nem hívta volna ide az Újpestbe focizni Eden Hazard kistesóját, az akkor még tán csak 19 éves Kyliant, ak balszélsőként remekül helyt is állt a magyar bajnokságban mint fiatal tehetség,  - hanem "biztos Ciprusra küldte volna el ahogy Sallaival is történt", ugye? na ne vicceljünk már! Eden hazard is annyira szégyellte bizonyára hogy kisöccse a lesajnált szar fos magyar futballközegbe került, hogy együtt még fotózkodtak is az öccsével itt Bp.-ten, újpesti mezben!
és végül azzal sem értek egyet, hogy Mezey György egy "maffiavezér" lett volna: épp ellenkezőleg, nemcsak hogy jó szakember volt hanem még szerény is mert amikor pl. épp az Újpest edzőjeként nem volt sikeres, akkor ott  is önként felajánlotta a lemondását a klubvezetésnek -  itt csupán arról volt szó, hogy abban az időben valóban ő volt a legnagyobb szaktekintélynek tekinthető nálunk és több Mlsz vezetésnek is őbenne volt a legnagyobb bizalma, ennyi - az meg az élet velejárója, hogyha jött volna egy más típusú vezetés (ilyen volt pl. Kisteleki István, aki mellesleg a kölni futballakadémián végzett), az lehet hogy őhelyette már akkor vki mást tett volna meg az edzőképzés vezetőjének - miért ne tehette volna meg? Később ki is öregedett , részben meg le is mondott vagy leváltották Mezeyt -  dehát a németeknél is hány hasonló eset volt, nemde? ott olyanok is szövetségi kapitányok lettek pl. , akiknek komoly edzői múltjuk/tapasztalatuk nem is volt, mégis ki lettek nevezve!..akkor ezen az alapon ott is most is "le lehetne maffiázni" a "Bayern lobbit", merthogy az utóbbi évtizedek legtöbb kapitányát annak a klubnak a holdudvara adta, ugye?
WLM 2021. 07. 05. 14:45
Előzmény: #3128  kukacponthu
#3130
A belgákat lemosták,az egyetlen góljuk büntetőből született,ráadásul az egyik (szerintem szabályos) olasz gólt nem adták meg lesre hivatkozva és ezek után példátlan módon nem játszották vissza, se az eset után, se félidőben, se a meccs után.Ez arra enged következtetni,hogy a belgák felé lejtett a pálya ,de ez is kevés volt ahhoz ,hogy nyerjenek.A spanyol - olasz lesz szerintem az előrehozott döntő , aki ezt a meccset hozza az az európabajnok. Semmiképpen sem egyértelmű,hogy ki nyeri.Remélem az olaszok,de a spanyolok is szimpik.
globaltrend 2021. 07. 05. 14:34
Előzmény: #3111  Törölt felhasználó
#3129

amiket itt írtál, azzal nagyrészt nem értek egyet
ez nem baj, csak jelzem hogy nagyon sok benne az a leegyszerűsítő általánosítás, amit már ezerszer hallottunk és olvastunk, (és azt persze nem kell részleteznem hogy kiktől, honnan, hol: az ellendrukkerektől)
1-2 apróságra térnék ki: Nyilasi nem bólogató jános és abszolút profi, hiszen edzőként és már a profinak mondható közegben is bajnok tudott lenni a csapatával. Mlsz elnöknek is jó lett volna, de épp azért javasolta maga helyett Csányit mert tudta, hogy az ő szakmaisága önmagában keveset ért volna, ha hiszen nincs nem is lehet olyan háttere ami Csányinak volt és van, ő azt nem tudta volna a sportág mögé tenni, amit Cs.
a maffiarendszerrel sem értek egyet illetve max. csak annyiban, hogy ezen az alapon minden ország minden szövetsége is maffaalapú, lásd a Fifában is milyen korrupció volt, pedig semmi köze nem volt a a magyar rendszerváltásból, vagy 80as évekből kinőtt magyar közeghez - tudomásul kell venne hogy minden sportágban van egy vezetés egy szakszövetség, amely támaszkodik sportvezetőkre, vidéki bázisokra stb., akiket lehet folyamatosan lemaffiázni, csak éppen nevetséges mert ezen az alapon soha ne szavazz egyetlen politikusra sem sehol, semmilyen rendszerben, mert ha abból indulsz ki hogy minden választott tisztségben mindig mindenki csak lop, akkor "irány vissza a kádárrendszerbe,  mert az jobb volt", ugye? vagy mégsem szeretnél? épp Nyilasi szerepvállalása egyébként a garancia arra, hogy amíg ő ott van, addig elhihetjük (én pl. maximálisan el is hiszem) hogy legalábbis jobb irányba haladunk mint korábban - mégpedig éppen azért mert ő egy anyagilag független ember akinek senki semmiben nem diktálhat (élete végéig megélhet luxusban abból amit nyugaton keresett, amikor befejezte a focit attól kezdve már egy napot sem kellett volna dolgoznia mert nem szorult rá)!
itt azt kell tudomásul venni, hogy Csányiék egy bő 25 éves káosz és mélyrepülés után elkezdték megpróbálni újjáépíteni a magyar futballt - a sikernek mint soha sehol, itt sem volt és nem is lesz konkrét receptje, a megindult folymatok jobbak annál ami őelőttük volt, kritikát kaphatnak és kapnak is, nagyon helyes kapjanak is, de összehasonlíthatatlanul többet és jobbat éretk el már eddig is az előző érához képest.
kukacponthu 2021. 07. 05. 14:33
Előzmény: #3127  WLM
#3128
Azert a sogorok ellen nagyon nem meneteltek, ahogy a belgak ellen sem…az olaszok legnagyobb elonye, hogy nem volt klubcsapatuk Europaban februar vegen, de en semmikepp sem irnam le a spanyolokat, pusztan statisztikai alapon…
WLM 2021. 07. 05. 14:21
Előzmény: #3125  kukacponthu
#3127
Ezt abból gondolod,hogy az olaszok végig menetelve végül kitisztázták a "világelső" belguskákat a spanyolok,pedig még Svájccal is büntetőpárbajt vívtak ? Érdekes logika. Szerintem ,se fogadj erre ,bár nem úr aki nem pazarl .
WLM 2021. 07. 05. 14:15
Előzmény: #3117  Peterbond
#3126
Drága Peter ! Neked csak annyit szeretnék mondani,hogy egyetértek azzal,hogy ne zavarjon senkit ,ha valaki térdel,hiszen mivel megtiltották ,hogy ezt semmiképpen sem lehet alattomos korcs módon a nemzeti himnuszok alatt tenni így már nincs benne semmi kivetnivaló. Na de,a kötelezővé tétele kissé aggályos.Egyenlőre ennyi az off 
kukacponthu 2021. 07. 05. 14:12
Előzmény: #3120  Peterbond
#3125
Spanyolok helyre teszik az olaszokat, erre nagyon nagy osszegben mernek fogadni…de nem fogok:)
Az angolok pedig bedaraljak a danokat, lehet nem jatszanak szemet gyonyorkodtetoen, de nagyon egyben vannak!
WLM 2021. 07. 05. 14:07
Előzmény: #3121  globaltrend
#3124
Szia Global ! Szerintem Peterbond  Signalhoz hasonló, rendkívül jófej liberális. Azt viszont én sem értem ,hogy vele együtt sokan mások is miért állnak bele (szerintem ingyen) ebbe az álságos lobby-ba.Lehet személyesen (akár név nélkül) is támogatni bármit és bárkit és egyből kevésbé lesz képmutató vagy annak látszó. Ismét elmondom,hogy véleményem szerint ezek a szarok ,mint a BLM vagy a szivárványosdi lmbtqixyvzzs többet árt a kisebbségi csoportoknak ,mint használ,hiszen nem hagyják elcsitulni a gyűlöletet nem hagyják kialudni a parázst .Pontosan erre jöttek létre.Ugyan úgy működik ,mint az erdélyi magyarok itthoni (politikai célú) védelmezése a visszájára sül el az érintett csoport szívja meg miatta.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 05. 14:05
Előzmény: #3120  Peterbond
#3123
Szerintem nem.Az angolok eddig gólt sem kaptak.Szerintem húzós meccs lesz de 2-1 re behúzzák az angolok.Az sem elképzelhetetlen hogy maguk a dánok szereznek vezetést.A másik (ITL-ESP)szerintem 1-1 lesz és tizipárbajban dől el...
WLM 2021. 07. 05. 13:51
#3122
Sziasztok ! Álomszerű, a hollandok, a nácik, a svédek után kifingottak a balfasz belgák is.Még a végén igaza lesz Kszsah kollégának és van összefüggés a nemzetek leépülése és a foci leépülése között. Lehet benne valami,hiszen a sikeres futball rendkívüli módon építi a nemzeti öntudatot.Ezért sem lehetetlen, hogy a focit tudatosan építik le ezekben az országokban,mint esetleg anno nálunk.
globaltrend 2021. 07. 05. 13:14
Előzmény: #3115  kszsah1
#3121

igazad van, így kerek ez a sztori
SAJNOS!
és aki akarja, az megérti hogy itt miről volt és van szó - aki meg nem  (P...), az ebben a topikban is próbálja védeni a multikultit bármi áron, - ahelyett hogy kivándorolna Németországba (javasoltam már neki ezt egy másik topikban, hiszen ott "minden ezerszer jobb mint Mo.-gon: a futballtól kezdve a közbiztonságon át meg a hatalmon lévő pártoktól a wilkommenskultúrig minden de minden tehát zöldebb a fű, kékebb az ég is,, szivárványos a hangulatfény stb. stb.")   :-)
ebben a topikban meg azt is, hogy a magyar-portugálon  üljön át a portugál szektorba, mert a magyar oldalon nem tartunk igényt a jelenlétére!
Peterbond 2021. 07. 05. 12:12
Előzmény: #3119  kukacponthu
#3120
Ki hogy latja Dania meglepheti Angliat? En nagyon drukkolok a Danoknak de felek az angolok gond nelkul behuzzak 1-0 ra vagy 2-0 ra. 
.
Az olasz spanyolon en olasz gyozelmet varok. Szerintem ez konnyebb mecs mint a belgak elleni.
kukacponthu 2021. 07. 05. 11:05
#3119
“Hagyd a tőzsdet lazulj foci van”
Mintha ez lenne a topik neve…
Peterbond 2021. 07. 05. 10:36
Előzmény: #3117  Peterbond
#3118
Es meg mielott jonne a "de a migransok erkeztevel romlott az arany" csak jelzem 2009 ben 721 gyilkossag volt Nemetorszagban 2018 ban pedig 632.
Peterbond 2021. 07. 05. 10:26
#3117
1. Ha ugy gondolod hogy a szomaliai gyilkosert terdelsz a mecsen az pont olyan mintha azt hinned Rakosi magyarsagat unnepeled augusztus 20. an vagy Husvetkor a gyilkolo kereszteslovagokat.
.
2. Magyarorszagon is par napja eroszakolt meg 3 gyerek egy magyar not. Most irjam en is le azt es mondjam hogy jo Tuzijazekozast aug 20 an? Erted mar a korabbi ervelesed hibajat?
.
https://telex.hu/belfold/2021/06/30/harom-fiatal-leitatta-es-megeroszakolta-kozos-lanyismerosuket-es-fel-is-vettek-az-eroszakot
.
3. Az eroszakos gyilkossagok szamaban 2020 ban is Magyarorszagon 78 gyilkossag volt. Az EU atlag alatt lakossagaranyosan. Szep eredmeny. De tudod hol volt meg nalunk is kevesebb? Peldaul Nemetorszagban!
.
4. Ezek utan esetleg visszaterhetunk a focira es ha migransozni akartok terjetek at a megfelelo topikba? 
badsector1
badsector1 2021. 07. 05. 10:20
Előzmény: #3115  kszsah1
#3116
bűnözők még a fideszmagyarok között is vannak.
kszsah1 2021. 07. 05. 09:25
Előzmény: #3114  globaltrend
#3115

kevéssé módositom amit irtál , a késes szomália migráns nem fizette ki a konyhakést amivel össze szurkálta az embereket Würzburgban , az eladó megmutatatta neki a kést , a migráns elöször öt késelte meg ,aki azonnal meghalt , utána ment " dolgozni " az utcára.
Még hozzátennem , hogy a francia tanárt lefejezték az utcán és egy francia katolikus papnak a fejét levágták saját templomában ----többek között.
Egyébként a német hatóságok tudták hogy a  szomáliai több gyilkosságot is elkövetett hazájában ,többek között egy újságirót is meggyilkolt. 
Jó térdelést még a meccseken.
globaltrend 2021. 07. 04. 17:23
Előzmény: #3101  kszsah1
#3114
annyiban egészítenélek ki: ha azt egyértelműen nem is lehet kijelenteni hogy a német válogatott tagjai nem akartak volna győzni-hajtanai ezen az EB-n is, továbbá hogy a bevándorlóhátterű sportolók akár náluk, akár más válogatottakban ne akarnának küzdeni a befogadó országukért (mert ahány sportoló annyiféle ember és példa, ellenpélda is mindig akadhat ahogy akadt is már), azt nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a letérdeltető és s szivárványos  álcivil és műmozgalmak + a szélsőliberális véleménydiktatúra (benne a cenzúrázott közösségi médiával és sajtóval) egyre inkább és egyre nagyobb bohócot csinál a nyugati sportolókból is!
szegény németek ebben a legillusztrisabb és legsajnálatremélróbb bohócok, hiszen őnekik 85 éve még a karlendítés, ma pedig már – ahogy írtad is -  a szivárványozás és a letérdelés a kötelező elem – és ezek elmaradása esetén igenis van retorzió, hiszen százezrek nézik a tv-ben ezeket az eseményeket, márpadig ma mér az átlagnémet sem mer már politikai kérdésekben nyíltan és őszintén beszélni / állást foglalni még egy külföldinek sem mert tudja, az állásával játszhat! nos iylesmi csak a bimbózó diktatúkban szokott előfordulni, maradjunk annyiban - de ha elhagyjuk ezt a minősítést, akkor is baj van, ha valahol ez a trend (nekünk még a kádárrendszerből ismerősek az efféle kötelező gesztusok és trendek)!!
és a végére a tragikomikus paradoxon: miközben térdeltetik nyugaton a sportolókat (és egyre kevesebben merik kivonni magukat ez alól hiszen retorzió fenyegeti őket), aközben azt kell végignézniük és –élniük napról napra amire te is utaltál: azt, hogy miközben a fejük felett csináltak az országaikból bevándorló országokat, épp azon bevándorlók követik el és épp őellenük, a befogadók ellen és sorozatban!! a rasszista , illetve vallási alapú bűncselekményeket (nemcsak zsidők hanem keresztények ellen is), akiknek a „védelmében”, a legaljasabb és legképmutatóbb módon letérdeltetik őket!
legújabb esetek:  szomáliai migráns – mint kiderült, az Iszlám Állam tanaitól motiválva – 28-én torkon szúrt három nőt egy frissen vásárolt konyhakéssel, és további hat embert megsebesített pénteken egy áruház mellett Würzburgban. A német politikusok és a hatóságok kínosan igyekeztek elkerülni, hogy kimondják: a kegyetlen bűncselekményt egy migráns követte el.      Ausztria: pár napos ügy, amikor afgán bevándorlók csaltak fel egyikük lakására egy 13 éves lányt Bécsben, majd miután csoportosan megerőszakolták, megfojtották és a holttestét egy utcai fának támasztották – az elkövetők egyikéről kiderült hogy messze nem ez volt az első dolga a rendőrséggel, másikukról pedig az, hogy hivatalosan ő már évek óta kitoloncolt, csak a kitoloncolását nem hajtották végre!éa még egy, "2021/06/15: Nagy a felháborodás a skót „rögbiválogatott szombati meccse után. A skótokat hazai pályán fogadta az angol válogatott a Hat Nemzet bajnokságban. A mérkőzés a már megszokott módon térdeléssel kezdődött volna hogy így fejezzék ki szolidaritásukat a Black Lives Matter  mozgalom előtt., ám a skót válogatott tagjai négy játékost leszámítva állva maradtak.        Az angol csapatból is többen úgy gondolták, hogy nem alkalmazzák a „rasszizmus elleni küzdelem“ ilyen formáját. A pályán lévő negyvenhat játékosból végül csupán tizenhatan térdeltek le. A mérkőzést hiába nyerte meg Skócia, győzelmükre árnyékot vetett, hogy már rögtön a meccs után magyarázkodniuk kellett.                Számos kritika érte a válogatottat, amiért ilyen kevés játékosuk támogatta a rasszizmus elleni küzdelmet a mérkőzés elején.  A skót játékosok mellett az angol válogatott tagjai közül is többen állva maradtak. Köztük volt a tongai felmenőkkel rendelkező Billy Vunipola is. A színes bőrű játékos az angol válogatott novemberi meccsén is állva maradt.      Elmondása szerint keresztény hite erősebb, mint a bőrszíne, így nem támogathat olyan mozgalmat, amelynek tagjai templomokat és Bibliákat gyújtanak fel."
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 14:31
Előzmény: #3079  globaltrend
#3113
az önbizalomhiány a remegő lábak jellemző volt a válogatottra régebben. 
egyrészt ez a képzetlenségből fakadt. a 90es évek második felétől olyan alacsony szintre jutott a magyar foci,hogy már a biztos labdakezelést sem sajátították el a focistáink. ha kicsit nagyobb nyomás alá helyezte őket az ellenfél ,akkor garantált volta  labdavesztés. a bajnokikon általános lett a labda elvagdosása a pontos és gyors labdajáratás helyett, ami a modern foci alapja lett külföldön. ráadásul máshol ezt jóval gyorsabb tempó és szűkebb területeken csinálták. 
Kivételes tehetségek voltak, akikre hivatkozva lehetett mondani, hogy nincs baj, de a válogatott és a nemzetközi porondra kijutott cspataink játékán látszott,hogy teljesen lemaradtunk. A magyar játékos kinézetre is sokkal vékonyabb, satnyább lett, mint a fizikai felkészítésre nagy hangsúlyt helyező modern foci.
Taktikailag teljesen megállt a fejlődés. A modern taktikákat a  sokkal képzettebb,ügyesebb erősebb és gyorsabb  játékosokra kellett szabni. Komplexebb lett és sokkal nagyobb fegyelmet kívánt meg, mint a lassú, technikailag rossz minőségű, nagy tereket megengedő magyar bajnokságban.
Olyan hatalmas lett a különbség , hogy amelyik játékos kikerült külföldre ezt valóságos sokként élte meg. hozzá kellet szokni a magsasabb tempóhoz, a keményebb játékhoz, a taktikai fegyelmezettséghez és az állandó teljesítménykényszerhez. mivel ezt így együtt nem is bírták legtöbbjük vissza is jött. Ez a különbség ma is megvan nagyrészt.
 az önbizalomhiány, a mentalitás gyengesége egyértelműen annak az oka,hogy fiatalként az itthoni képzésben nem kényszerítették rá az állandó, versenyhelyzetre küzdésre, arra, hogy a nehéz időszakokat,amikor nem voltak formában  is akarattal leküzdjék és azokon még nagyobb munkával jussanak túl . így alakul ki az egészséges mentalitás és önbizalom,ah ez megvan. ehelyett a képzőik azt az önbizalmat alakították ki bennük, ami inkább hasonlít a beképzeltséghez, ahhoz hogy a legjobbaknak már nem is kell fejleszteni, mert már birtokában vannak a képzettségnek és majd a felnőtt szintre lépve automatikusan ott is helyt fognak állni.
Ez nem igaz, mert az ifi és a felnőtt közti átmenet a legkritikusabb és legnehezebb rész. Főleg fizikálisan nagy ugrás. Felnőtt fociban nincs akkora területed, nincs annyi időd és az ellenfelek is sokkal keményebbek, sokkal erősebbek, tehát ég és föld, amire fel kell készülni fizikálisan és hozzászokni a gyorsasághoz is, ami természetesen a pontosságot is magával kell hozza.
Az ifi,aki király az ifiben azt felnőtteknél simán elnyomják, ha nem elég erős, nem elég gyors és nem elég küzdős, szívós.
Ezért jobb az összes szomszédunk képzése kelet Európában, mert ott a politika a kommunista időben sem szólt bele a szakmába túlságosan és utána sem. Nem alakult ki  fociszakmai maffia és a rendszerváltás utáni állami szintú sporttámogatás megszünése után saját erőből képesek voltak szakmai alapon új rendszert építeni. 
Ezért képesek nyugatra eladható játékosok tömegeit képezni,mert ott tisztában vannak vele,hogy a képzés komplex ,felelősségteljes dolog ami a helyi foci minőségének az alfája és omegája. Csak teljesen képzett, mentálisan erős , a napi szintű versenyt bíró fiatalokból lesz nemzetközi szintű focista.
A magyar válogatott, a magyar foci nem tart ott, hogy a támadójáték is olyan hatékony legyen, mint a védekezés, mert a kettőt együtt kivitelezni, csak teljesen képzett játékosokkal lehet. 11 nemzetközi minőségüvel igen, de ha már a hazai bajnokságból is jelen vannak oyanok,akik sosem játszottak külföldön, azokkal sokkal kevésbé. Egyszerűen azért, mert itthon nem az a minőségű versenyhelyzet ,tempó, pontosság és szűk terek vannak, mint máshol. nem készít fel. Se képzésben,se a bajnokságban, bár utóbbi talán fejlődött némileg.
Ezért is van,hogy a válogatott játékosiank egy része nem hazajön,hanem Szlovákiába, Horvátországba megy,ahol ez jobban megvan.
Kivétel talán a nemzetközi kupákban szereplő csapatok,ahol ott van pár meccs magas szinten,ahol ezt megkapja.
Szóval egy fiatal esetében, aki tehetséges, vagy vannak ambíciói annak jó módja a nemzetközi szint eléréséhez, ha fokozatosan szoktatja magát hozzá, mivel az itteni képzés ehhez nem igazán ad alapot.
Játszhat itthon 1-2 évig felnőtt csapatban és utána mehet külföldre egy gyengébb bajnokságba, vagy  másodosztályba,hogy ne nyomja agyon a verseny, de megkapja az állandó játéklehetőséget és megszokja a külföldi tempót és akkor,ha ez megvan onnantól mehet feljebb fokozatosan.
Szoboszlai aki egyértelműen Európa egyik legnagyobb tehetsége, még neki se derogált az osztrák másodosztályba menni, miközben más magyar fiatalok szerződtek ki Serie A , Bundesliga csapatokba egyből az NB1ből... 
Látható az égbekiáltó felelőtlenség. Nem csoda,ha nem is jött be nekik a kaland.
JeanClaudeDammeVan 2021. 07. 04. 13:47
Törölt hozzászólás
#3112
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 13:20
Előzmény: #3079  globaltrend
#3111
Több jó észrevételed van ebben a hozzászólásban, amiket érdemes kontextusban látni. A magyar foci minőségének a története nagy vonalakban a kezdetektől napjainkig viszonylag jól látható ívet járt be.
A tőzsdei mozgásokhoz hasonlóan a focink eredményessége/minősége (válogatott, klub szinten) is hullámmozgással haladt előre, tehát érdemesebb a legnagyobb "hullámokat"  nézni és a kisebb időszakok hullámhegyeit és völgyeit ehhez mérni ,mert a jelentőségük elhanyagolható ahhoz képest.
A kezdettől, vagyis a 19-20 század fordulójától kezdve a 2.vh ig egy felívelő szakasz volt, aminek a csúcsa volt 1954 mondjuk. Kb eddig is tartott a korábbi minőség lendülete, ami a világ élvonalába repített minket. A kommunista hatalomnak kb semmi köze nem volt a sikerekhez épp csak annyi, hogy még akkor nem rombolta le a rendszert.
Innentől kezdve a leépülés gyakorlatilag egészen a közelmúltig tartott és bizonyos tekintetben még most is tart.
A lassú leépülés az 50es évektől kb a 80as évek végéig tartott és a rendszerváltás után gyorsult be. Előbbi esetben az állam volt a "hibás" ,mert közvetlenül beleszólt a szakma műkődésébe, vagyis nem engedte,hogy az professzionális maradjon és megfelelően reagáljon a világban zajló trendekre, hanem felülről utasításos alapon műkődött.  Ami nem gyakorlati, tapasztalati úton működik az nem is fog jól műkődni. Erre aztán ráépült egy belterjes maffia a "szakmán" belül is, akik a rendszerváltás után is a markukban tartották a rendszert, akik nem a profizmusban voltak érdekeltek, hanem a kivehető pénzekben és a haveri köröknek leosztott pozíciókban. Aki valódi változást akartak és felkészültek voltak rá,azokat nem engedték érvényesülni. Mezey György volt ennek a maffiának a feje a közelmúltban és az általa kitalált edzőképzésbe az nem kaphatott profi edzői licenszet, aki nem volt "megbízható".Sztem ez még most is így van egyébként, hiszen nem olvasok arról,hogy az edzőképés gyakorlatát megreformálták volna gyökeresen.
89 után a mélyrepülés az állam kivonulásával történt meg. Maradt a szakmai maffia az állami pénzek nélkül.
Ez a maffiaszerű műkődés teljesen átszövi az egész rendszert a legkisebb falutól kezdve a legnagyobb klubokig utánpótlástól felnőtt szintig
 Sok mindnet elárul ,hogy az MLSZ elnökségében most ,akik döntenek a focinkról csak egy darab szakember ül (Nyilasi Tibor)  és a többi pártpolitikus. Tehát a legfontosabb testületben 1!!! darab szaki. Szegény Nyilasit nem akarom megbántani,de még őt is nagyon nehéz valódi szakembernek nevezni,hiszen sosem tevékenykedett profi közegben, kivéve azt a pár évet,amit Ausztriában légióskodott játékosként. Gakorlatilag ő is egy bológató jánosnak van ott. 
Löw Zsolt, Dárdai, Szabics, Petry Zsolt aki külföldön is sikeres edzők tudtak lenni mind már külföldön szedték fel az ismereteiket hosszú éveken keresztül. Természetesen magyar képzési háttérrel egy edző se fog tudni állást találni külföldön. Még szlovákiában se,se sehol..
MLSZ Szövetség - Hírek
Vannak ugyan rátermett, tehetséges edzők az utánpótlásban és néha a felnőtt fociban is akad (pld Feczkó Tamás, Boér Gábor)  de ők autodidakta módon szerezték ezt a tudást és a profi közeg hiánya sztem nem tudnak ők sem csodát tenni. Kevesen vannak. Bódog Tamás sem tudott, aki Dániában tanulta a szakmát. Ahhoz minden szereplőnek egy irányba kell húznia. Klubvezetőnek, játékosoknak. Ha megjeleni a színen egy profi edző, aki valódi követelményt, versenyhelyzetet teremt a játékosok számára akkor ott a közeg fogja megbuktatni a jóval több munka miatt. Nem éri meg nekik. Elmegy máshova ugyanaynni pénzért,kevesebb melóért  vagy úgy fociznak,hogy megbukjon az edző. 
A Fradinál pld azért műkődik a profizmus,mert ott a szakmai stábot támogatja a klubvezetés, hagyja dolgozni  és más magyar csapatnál nem megkereshető sokkal több fizetés is motíváló. Annyit tud keresni ,a mennyit egy nyugati csapatnál is meg tudna. 
A többi magyar klubvezet alkalmazkodik a közeghez és nem forszírozzák,hogy a klubjukon belül megvalósúljon a profizmus, mert a közeg  műkődése kb lehetetlenné teszi azt. Inkább nem csinálnak semmit.
A mostani szakmaiatlan, maffiaszerű, teljesítményellenes rendszer ebben a formájában tehát alkalmatlan ,hogy javuljon a magyar foci. Amit látunk javulás az a válogatottra és néhány kiemelten dotált klubcsapatra vonatkozik, ahol a rengeteg pénz és a külföldi szakmai tudás és játékosok hozzák azt.
Ahogy ez az extra pénz és szakmai tudás elmegy innen onnantól a magyar tudásra már nem lehet építeni,mert az nincs.
Márpedig a klubfociban csak a kitermelhető pénzből szabad műkődnie ,esetleg olyan magánbefektető, aki fantáziát lát benne, de az állami pénznek semmi helye a rendszerben, kivéve az utánpótlást és a válogatottat.
Most az állam finanszírozza ezeket.
A válogatottnál ugyanez. Külföldi tudás, és olyan közeg ,ami hagyja dolgozni őket szabadon és megteremti a feltételeket. Ha van hozzá 11 nemzetközi szintű focista,akik topligából jönnek,akkor lehet esély,hogy ez jobb legyen. Ha nem lesz, akkor nem.
A magyar képzés és klubfoci viszont nem alkalmas arra,hogy a mostaninál nagyob számú topligás játékosunk legyen, hiszen az alapok nem megfelelőek. Sallai, vagy Szoboszlai a saját szorgalmukból kitartásukból kerültek oda, amit itt nem követelnek meg a fiataloktól. Másrészt ők  jól voltak menedzselve  a szülők részéről,akik jól ismerték a magyar közeget és tudták,hogy lehet kikerülni a buktatókat. Ez egy átlag magyar fiatalnak nem adatik meg. Tehát elvesznek előbb-utóbb a zsákutcákban.
A magyar tehetséges fiatal ,ha mégis kikerül a topligába,vagy egy erősebb bajnokságba olyan képzési hátrányban van a többiekkel szemben, hogy ott nincs esélye versenyezni a többiekkel. 
Kalmár,Lovrencsics, Kádár, Kleinheisler, Balogh Norbert vagy  Schafer legutóbb ezért nem tudott eljutni, vagy megragadni topligába. 
Sallai Olaszországba szerződött itthonról először és neki is ciprusra kellett utána mennie, hogy egy relatíve gyengébb helyen, de a topligához hasonló versenyhelyzetben tudjon fejlődni,ahol a játéklehetőség is megvan.
A fiatal számára a játékpercek száma a  legfontosabb minél magasabb szinten. Minél korábban alkalmas lesz arra,hogy magasabb szintre jusson el, annál nagyobb esélye, hogy  befut egy jó karriert. Csak a nagyon elszánt és jól menedzselteknek van esélye erre itthon. A nagy átlagnak nem.
Tehát a külföldi jó bajnokságokban szereplő magyar játékosok számából fogod látni,hogy a focink elindult-e a fejlődés útján vagy sem. A magyar edzők nyugati álláslehetőségeiről már nem is beszélek,mert az kb nulla esélyű. Az itthoni közegnek kell felkészítenie őket akár játékos, akár edző. ha ez megvan onnantól lehet beszélni javulásról.
 
JeanClaudeDammeVan 2021. 07. 03. 19:48
Törölt hozzászólás
#3110
Peterbond 2021. 07. 02. 23:01
#3109
Az olaszok nagy mecset nyertek de egy nagyon jo jatekosukba kerult.
Peterbond 2021. 07. 02. 20:40
Előzmény: #3107  Peterbond
#3108
Majd visszanezem videorol.
Peterbond 2021. 07. 02. 20:39
Előzmény: #3106  signal2
#3107
Szerintem talppal a sipcsontot. Es hiaba vitte a labdat is ez paros labas volt a vegen kinyujtva. Ha nem is allitjak ki minimum sarga.
signal2
signal2 2021. 07. 02. 20:01
Előzmény: #3105  Peterbond
#3106
Én úgy láttam, telibe elrúgta a labdát, es a hátsó lábával söpörte el a spanyolt.
Peterbond 2021. 07. 02. 19:51
Előzmény: #3104  signal2
#3105
Svájci gyerek elég csúnyán csúszott be. Lehetet volna csak sárga is de szerintem a piros se volt túlzó. 
signal2
signal2 2021. 07. 02. 19:47
Előzmény: #3103  Peterbond
#3104
Kiállítás volt???
Peterbond 2021. 07. 02. 19:43
Előzmény: #3102  Magus_21
#3103
Hát egyenlőre itt is érik a meglepi, bár így a kiállítással inkább az lehet hogy a tizikig ki akarják húzni. Meglátjuk de le a kalappal Svájc elött megint. Nagyott kűzdenek.
Magus_21
Magus_21 2021. 07. 02. 15:16
Előzmény: #3094  Peterbond
#3102
Nálam is a spanyolok az esélyesek, így megverik a svájciakat 2:1-re.
A Belga meccs már sokkal érdekesebb, szerintem 1:1 és hosszabbítás után tovább mennek a Belgák (bár 5 sérült van náluk, amiben van pár kérdéses sztárjátékos akinek a játéka szintén kérdéses). Egy biztos izgalmakban nem lesz hiány :) 
kszsah1 2021. 07. 02. 14:32
#3101
Na mindegy , elöbb utóbb a muzulmán vallású sztárok véget vetnek a térdeplödésnek és a szivárványos mókának a pályán ,  aztán lehet nyugodtan  nix politika a füvön.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek