Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 07. 16. 03:43
Előzmény: #3358  Karvalytokes
#3360
A koltekezes tavaly es tavaly elott is megvolt. Tavaly is 6 millio EUR koltottunk jatekosokra. Az elott 3 at. Mikozben 4 ev alatt 1 jatekost adtunk el penzert de ot is csak azert mert nem akart visszaterni ( Goriaran ) nem pedig mert ez volt a koncepcio hogy olcson vettuk es dragan eladjuk. Korabban szimte minden evre jutott egy ilyen uzlet tobbszor magyarral ( Nagy Adi, Nagy Dominik de pl Ramirez korabban Besic stb... ).
.
Most viszont az egyre nagyobb koltekezes megy csak hogy jo kulfoldieket szerezzunk akikkel tudunk BL ert harcolni. Ez is lehet koncepcio csak nekem nem tetszik. A klub igy sose fog sajat labon allni es egyszer elzarodik az allami manna. Nem fogunk tudni evi 4-6 millioval negativba zarni a jatekospiacon es kozben meg a magas bereket is fizetni. A Fradi van talan piaci alapon a legjobb lehetosegekkel megaldva de sok esetben leteszunk errol mert omlik az allami penz es nem epitkezunk arra az esetre amikor mar sajat labra kene allni.
.
A kornyezo csapatok a BL es az EL mecseket is arra hasznaljak hogy a sajat nevelesu jatekosaikat megdragabban adhassak el es ok evi tobb millios pluszba zarjak a jatekospiacot.
.
Mi meg lassan magyar nelkul allunk fel a mezonyben. A 2 stabil kezdo magyar 30 eves ( Siger es Dibusz ). A tobbiek szamara nem hogy a stabil kezdo de meg a kezdo is messze van. Ez azert elszomorito. Nem azt varom hogy 20-22 eves Fradi nevelessel legyen a csapat de hogy meg 1 et se tudtunk talalni 5-6 ev alatt ( meg Nagy se az volt ifazabol de tekintsuk ot az utolsonak ).
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 15. 21:45
Előzmény: #3358  Karvalytokes
#3359
Közben a Puskás 2-0 ra vezet...
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 15. 21:31
#3358
Fradi úgy látszik komolyan gondolja a cupa szereplést az idén. Megvásárolta a Rosenborg spilerét Zacarianssent Kb 2millio euróért és a horvát lapok szerint a Rijeka bosnyák válogatott középpályása Loncar is Franczstadtba tart pótom 4millió euróért....
globaltrend 2021. 07. 15. 13:20
Előzmény: #3348  Törölt felhasználó
#3357
semmi gond! egyetértünk, fontos lenne a párbeszéd, de az sajnos nemigen jöhet létre! majd mindjárt segítek is hogy megértsd, kb. miért nem..amit az lmbtq felvonulásokkal kapcsolatban írtál maximálisan szintén egyetértek -  tudod ott van a baj egyébként - amit WLM is írt már és vele is egyetértettem - hogy jelen fromájukban ezek a mozgalmak tehát Blm és az Lmbtq is, nemhogy segítenék, hanem még ártanak is azoknak, akiket elvileg meg szeretnének védeni! az ártás azzal valósul meg, hogy a felvonulók közt sajnos mindig akadtak/akadnak olyan hülyék akik túltolják a biciklit és lehet hogy akaratlanul (de sajnos sokszor teljesen tudatosan), provokációt követnek el (pl. a bikiniben vonagló férfi felveszi a kivágott keresztény papi ruhát és közben kifestve kereszttel hadonászik, ilyen és ehhez hasonló már Bp.-ten is nem 1x volt - most gondold el, aki hívő keresztény és templomba járatja a gyerekét is és egy ilyet látnak a tv-ben, azok persze hogy sértve érzik magukat, hiszen úgy érzik, gúny lett űzve abból amiben ők hisznek)-  a másik oldalon aztán erre persze ráugranak azok, akik sértve érzik magukat, és ehhez meg nekik is joguk van, nemde? és mi lesz ebből? mesterséges feszültség meg üzengetés - naná, hiszen ez valakinek az érdeke, nem gondolod?
        de erre a kérdésre szerintem választ ad, így  jó szívvel javaslom hogy nézd meg ennek a vidónak az 1. felét (csak 23 perc kb), amely segíteni fog, más nézőpontból, de jól bemutatni és megérttetni, mi van ezeknek a 21. századi mozgalmaknak a hátterében!fontos: itt félre kel tenni a pártszimpátiát (mert egy párt neve is elhangzik) és józan ésszel végignézni és elgondolkodni rajta, (neked szerintem ez megy) és levonni a tanulságokat, mert szerintem vannak benne ilyenek!
https://www.youtube.com/watch?v=dba7Ln-bHlQ
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 14. 21:37
Előzmény: #3355  WLM
#3356
Jó étvágyat, vagy talán most már egészségedre!
WLM 2021. 07. 14. 20:15
Előzmény: #3354  PusztaPutyin
#3355
Ismét egyetértek, már akartam is írni ,hogy a többiek meglincselnek,de volt ennél színvonaltalanabb diskurzus is, nem is olyan rég.Azért mindenkitől bocs ,elköszönök megyek egy össznépi zabálásra,szia Vezérem szia mindenki,Forza Italia !!  
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 14. 19:58
Előzmény: #3353  WLM
#3354
Na jó, most már szerintem nem kíváncsiak a többiek a szimpátia megnyilvánulásainkra, de azért köszönöm :))
 
Könnyed átvezetés: abban, hogy egy évet csúszott az EB, az a jó, hogy  jövőre jön is a VB. Úgyhogy én már nagyon várom, ott megint megnézhetjük, hogy mire megyünk, remélem hogy sokra!
WLM 2021. 07. 14. 19:53
Előzmény: #3352  PusztaPutyin
#3353
Király vagy ! Nálam ezek az emberek, veled az élen nem véletlen vívták ki a tiszteletet.Az őszinte véleményemet akkor is elmondom,ha jó és akkor is ha rossz, mindkét verzióra van példa,de jobban szeretek egyetérteni a többiekkel és ez egyre könnyebb itt a fórumon.Persze ehhez kellett a kezdeti segítséged.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 14. 19:44
Előzmény: #3351  WLM
#3352
Hát de még mennyire!
WLM 2021. 07. 14. 19:40
Előzmény: #3350  PusztaPutyin
#3351
Szia Vezér ! Megtisztelsz,de én most már hivatalosan is a rosszfiúk táborát erősítem.Valamelyik megkeseredett balfasz felnyomott ,ahogy téged szoktak és mentem utánad a sittre ,de sajnos nem egy zárkában voltunk. :) Amúgy szerinted nincs igazam Xenosz urammal kapcsolatban ?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 14. 19:27
Előzmény: #3349  WLM
#3350
Én most már szeretnélek béke Nobel díjra jelölni 😃
WLM 2021. 07. 14. 19:25
Előzmény: #3348  Törölt felhasználó
#3349
Drága Xenosz Úr ! Azt  tudom mondani erre, amit nemrég Euler Úrnak írtam.Eddíg is tiszteltelek ,de ezek után még jobban foglak.Tökéletesen egyetértek minden szavaddal és a felvetéseddel is ,hibátlan gondolkodás.Újabb gyönyörű példa arra ,hogy lehet valaki úgy is jófej ,hogy közben nem megy el teljesen az agya.Ráadásul az egymás felé nyitásra is tökéletes, követendő példa, hiszen te és Global nem egy csónakban eveztek.  Bocsi az off-ért ,de ezt be kellett írnom.
Törölt felhasználó 2021. 07. 14. 17:02
Előzmény: #3328  globaltrend
#3348
Elolvastam, amit kifogásolsz és igazad van, tehát elnézést kérek. Valóban nem mondtad,hogy kötelező lenne. Szánom bánom.:)
és egyébként van is valami abban is,amit mondasz, hogy némileg ez erőltetve is van valakik által - nem tudom kik -  és hogy objektív legyek ezt a jelenséget a magyar ballberális sajtóban is megfigyeltem korábban. Talán most már némileg kevésbé és kicsit jobban odafigyelnek,hogy ne legyen egyoldalú az állsápontjuk.
A téma és az emberi jogok általában azonban nagyon fontos dolgok,de nem szabad erőltetni. A jó megoldás,ha párbeszédet kezdeményezünk és korbejárjuk a pro és kontra érveket. Már amelyek beleférnek a normalitás kereteibe.
Egyébként fekete focisták is utasították el a térdelést, mondván, hogy érzik inkább mesterkéltnek, ami valójában nem ad megoldást és továbbra sem lesznek ettől jobb helyzetben a különböző kisebbségek a mindennapokban.
Most meg fognak kövezni sztem sokan, de még arra is gondoltam, hogy az LMBTQI társadalom felöl is jöhetne egy gesztus az elutasító társadalmi rétegek felé ,hogy egy adott évben az eléggé vitatott PRIDE felvonulás helyett ugyanabban az időben egy konferenciát, vagy valami hasonlót szervezni,ahol a felek le tudnának ülni egymással és mepróbálni kibeszélni ezt a problémakört és megérteni egymás motívációit, érzéseit, érveit. 
Ez a gesztus sztem nagyon erős jelzés lenne, hogy készek vagyunk a félreértéseket tisztázni az emberek előtt és velük.
Ahol a társadalomban erős az ellenérzés ott a felvonulás és a jogok követelése talán kissé túl direktnek hat. Érdemes lenne beszélni róla, hogy megértsék egymást a felek, vagyis inkább az LMBTQI mindennapjait, életét az emberek. és akkor el lehet magyarázni, hogy mi miért van. az öltözködés, a viselkedés meg minden,ami felmerül.
Peterbond 2021. 07. 14. 16:59
Előzmény: #3345  Karvalytokes
#3347
https://editorial.uefa.com/resources/0263-10c848fb43cc-49ac1262ab7c-1000/access_list_2021-22_final.pdf
.
A forrásom azért "régi" mert az idei BL-re és a többire még a 2019/2020-as szezonnal bezáródó koeficienseket használják. Hogy miért nem tudom de ezt használták elvileg. Ezért pl a Red Bull helyett a Dinamo Kiev jut be egyből a csoportkörbe ( míg az új koeficiens alapján az osztrákok indulhatnának selejtező nélkül a csoportkörben ).
Peterbond 2021. 07. 14. 16:45
Előzmény: #3341  Peterbond
#3346
"A koeficienst országra nézik tudtommal nem csapatra és az elmúlt 5 év számít."
.
Ha esetleg félreérthető volt inkább kifejtem mire gondolok. Szóval 1 csapat jó szereplése kevés ha a többi csapat meg nem teljesít mellette. Tegyüj fel a szlovák bajnok mentele 2 évben is a BL-ben. De közben a szlovák 2. és 3. helyezet egyből kiesik a seljetezőkben. Miközben az osztrák bajnok épp lemarad a BL-ről, de ő és a 2. és 3. helyezet osztrák csapat is bejutt az EL csoportkörbe és még a tavbaszt is megélik ketten és a legjobb 8 között esnek ki. Sokkal több pontot szerezhetnek mivel a 3 csapat együtt gyűjtögeti a koeficienst mégha egy szinttel lejjebb is.
.
Ezért hogy az adott ország mindenkori bajnoka és 2. ja jobb pozícióból induljon az ország össze kvalifikált csapatának jó szereplése kéne. A Fradi önmagában kevés lesz ha a Vidi, Felcsút pl elvérzik a selejtezőkben. Miközben ha nem is lesz BL de 2-3 csapatunk is jól szerepelt az EL-ben előrébb kerülhettünk volna. Na ez idéntől szintén visszaesik mert csak a top 15 ország kupagyőztesei mennek az EL-be. A többiek a konfederációs ligába. Így nálunk 1 csapat lehet Vagy BL vagy EL résztvevő. Nincs is-is már vagy 2-3 csapat lehetősége az EL-re. A mostani rendszer nagyon nem szerencsés nekünk.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 07. 14. 16:40
Előzmény: #3344  Karvalytokes
#3345
Régi a forrásod...Mondjuk a lényegen nem változtat.
signal2
signal2 2021. 07. 14. 16:36
Előzmény: #3341  Peterbond
#3343
Köszi!
Peterbond 2021. 07. 14. 16:34
Előzmény: #3341  Peterbond
#3342
Ezért is mondtam hogy a szuperligával nem az volt a baja az UEFÁ-nak hogy kiszorítja a kissebb csapatokat. Az hogy nem ők csinálják és kaszálják le a pénzt belőle. Saját berken belül szépen lassan építitik már rég ezt a szuperligát a BL neve alatt. Csak itt még be van lengetve hogy akár részt is tudsz venni benne. 32-ből 6 helyen 4 selejtezőn keresztül futva. Ha folyamatosan bejutsz a kieséses szakaszba akkor pár év után már lehet csak egyet kell selejtezőznöd. Legjobb esetben.
Peterbond 2021. 07. 14. 16:32
Előzmény: #3333  signal2
#3341
A koeficienst országra nézik tudtommal nem csapatra és az elmúlt 5 év számít. Sajna 1-1 kiemelkedő siker nem elég ha más években meg a 3 magyar csapat meg elvérez a selejtezők elején. Meghát az UEFA által kitalált rendszerben egyre kevesebb szerepl jut a kis országoknak. Ezért találták ki a konfederációs ligát is hogy oda menjenek a kicsik. A BL-be egyre kissebb esélyel lehet bekerülni már. A 32 helyből alapból 18 a top 5 bajnokságból jön. Még 1 második helyezet jön a 6. bajnokságból ( orosz, portugál vagy belga esélyes erre ) és 5 első helyezett a 6-11 bajnokságból. Ide magyarnak bekerülni kb lehetetlen. A Török, holland bajnokság van itt és az osztrákok próblnak bekerülni ( mi a 33.-ak vagyunk ).
.
Tehát lényegében 6 helyre van selejtező a kontinens összes többi bajnok és pár nem bajnok csapatának. Ahhoz hogy akár csak a 2. selejtezőkörben csatlakozzunk csak a magyar bajnokságnak 19. helyre kéne feljönnie. ez még akár reális is lehetne hosszabb távú célként de még ehhez is kétszer ennyi koeficiens pont kell azaz 1 EL és 1 BL csoportkör 5 éven belül nagyon kevés hozzá. ( A többi ordszág amúgy inkább az EL-ben gyűjtögeti hozzá a pontokat)
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/2021%E2%80%932022-es_UEFA-bajnokok_lig%C3%A1ja

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek