Topiknyitó: Portfolio 2007. 08. 22. 15:54

Gyurcsány és a Magyar Gárda - éber védelemre kér a miniszterelnök  

Ugrás a cikkhez
A Kormányszóvivői iroda tájékoztatása szerint a hazai és nemzetközi zsidó szervezetek levélben fordultak Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz, amelyben aggodalmukat fejezték ki a Jobbik Magyar Gárda megalapításával kapcsolatos tervei miatt. A miniszterelnök a szervezetek megkeresése kapcsán a mai napon levélben fordult Kovács Tamás legfőbb ügyészhez. A levél tartalmát teljes terjedelmében az alábbiakban tesszük közzé.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=40&i=86899
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:44
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#160
DLPH szánalmasan beképzelt alak vagy!
Mercurius jól mondta, téged nem lehet megszolni semmiért, de te mindenkivel akárhogy beszélhetsz.
Te mit hiszel mamagdról?
Mit kell itt bírkázni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:39
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
Kedves dlph.

Bizonyára rosszul fogalmaztam waze, mivel nem 8 szor csak 4 szer írtam le, hogy nem zavarnak ezek az árpádsávos majmok, amíg a magánszférámba nem akarnak beférkőzni.

"PR ! Kamu hegyek. Csak dumáltok."

Most mi a xarért hazudnék ?
Jól van waze, mindjárt kimegyek, lencsevégre kapom a zászlót. (ha ma még nem volt zászlólevonás) Bár a térítős dumát meg a könyvet nem tudom Neked bizonyítani.

De tudod mit nem is akarom.

Amúgy ugyanolyan k.rva nagy ívben xarok kunbélára meg csegevarára mint amilyenbe magormatyira meg az összes trágyakupec jobbikosra. És elegem van az összes xarkupac politikussal helyi szinten és országosan egyaránt, mert MIND csak a vérem szívja.

És tudod mit ?
Pruxtuljon Giurtsanyi under ss Viktolykirali.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:38
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#158
Ne haragudj DLPH, de milyen alapon birkázol le bárkit is?
Maximális tiszteletem!
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:38
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Mily csufnya, szigorú arcú emberek! :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:22
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#156
Na ne. Ez több a soknál.
Pár percig üldögéltem, írjak-ne írjak, olyan mindegy. Ez a totyik is létrejött, többen nyomulnak ezerrel itt is szokás szerint.
PR ! Kamu hegyek. Csak dumáltok.

Hol vannak itt nácik? Mi ez a baromság?

Embertelen külön a hócimpőm tele van azzal amiket írsz. Logika hegyek :

"Nem volt még gerincük 1 az 1-ben kinyilvánítani. Gondolom azért, mert nem szeretnének mindjárt a megalakulás után törvénytelenségbe bonyolódni. "

Gondolod. De édi. Ugyan miből cimbi? Az én fiam 20 éves.majd a tied is kinövi, meg a szomszédod fia is majd kinövi , hogy 40 fokban térdig érő bakkancsban sétálgat.
Megismerkedik egy igényes kis hölggyel, mindjárt észbe kap, hogy vadító lábszaga van, és ez így nincs teljesen rendben.

Vazze a szomszédodban fasiszták, neonácik vertek tanyát? :DDDDDDDDD
Te veszélyes vagy. Ugye nem gondolod komolyan? Nem lehettek ennyire megvezethetők.

Gondolkodjatok már az Isten szerelmére !

Ne riogassátok itt már a szerencsétlen birkákat kiújult neonáci veszéllyel. Mégis mit képzeltek magatokról? A frászt hozzátok szerencsétlenekre. Persze ez a cél. Én tudom, de ezek nem.

Ernesto Rafael Guevara de la Serna ismertebb nevén Che Guevara pólókban feszítő "ultrabal" fiatalok , gyülekeznek, szervezkednek suttyomban egy sötét sarokban :)))))))

Egy tömeggyilkos volt. Akkor most jönnek a Kun Béla féle mocskos gazemberek?

Ez nem logika, ez néphülyítés. A legújabb.
Birkák itt hamaorsan olyan áremelkedés lesz, hogy éhenhaltok nemsokára.
De le van szarva. Beszélgessünk a náci veszélyről. Az a fontos.

Milyen nyilasok szerencsétlenek? Menjetek öregekhez,akik akkor már éltek és nem 5 évesen, emlékezni fognak, és elmesélik nektek hogy is volt akkor.

Röhej. Európa közepén, az EU-ban, feltört mint Vezúv a fasiszta veszély.

Erre mondják, mindíg van lejjeb. Egy 2000-es otp is kockázatos, mert feleződhet.
Évente permanensen azt hiszem, szellemi toprongy magyar birkák közt ennél lejjebb már nem lehet.Dehogynem.

Ezerrel shortolható még most is kis hazám polgárainak szellemi színvonala.

Rettegek skacok, mert ahogy Hitler és külső hatalmak parancsára szélsőséges agybetegek átvették Magyarországon az uralmat néhány hónapra, rá 80 évre, de mit 80. ötszát év múlva is arról lesz a pofázás, hogy visszatérnek, visszatértek, itt járnak köztünk, menekülés.

Ahogy Kun Béla és gazember hordája végiggyilkolászta 133 napon át honfitársainkat, be vagyok szarva ezektől a csegevárás fiúktól. Nem kicsit. :))))))))

Félelmemben már a villanyszámlámat sem merem megnézni.

Mi lesz itt....... fortélyos félelem igazgat.
Az orvosok meg munka nélkül.... ki fog rajtatok segíteni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:20
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Röhej waze.

link

link
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:13
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
Az ott helyesen V8-as, bocs.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:13
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#153
Tökéletesen egyet értek veled. Szót se érdemel. + kirendeli Őket az Usztics Matyi a máriaremetei birtokára parlagfűvet kaszálni, ugyis dezertálnak a nosztalgia bohocok hamar.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:12
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#152
Egy diplomás, egyetemet végzett roma, egészen másként él, mint az aki putriban lakik, és nem is járt a falu határain kívül egész életében. Ennyire egyszerű.
Hiába költöztetik át frissen felépült új házakba a putriból, mert a szokásait nem fogja egyik napról a másikra megváltoztatni, és az a lakás is lepusztul.

Ha az oktatás során tapasztalatot, ismereteket, információkat gyűjt, neki is kialakul az igénye a higiéniára, és a plazma tévére.

A romák oktatása katasztrofális, nem kell meglepődni azon, hogy problémák vannak.
Lesznek is. Ha most elkezdenénk az oktatást megszervezni, annak is 10 év múlva lenne látszatja.
Tehát 2020-ban is még itt leszünk, de mivel addig sem történik semmi jelentős e téren, 2030-ban is.

Én dolgozom az ügyön, de az állam nem támogat :(

Ja, ez mindenféle integrációt is megoldana. Mindig is a szegregáció okozza a problémákat. Párizsban ha az arabok külön iskolákban tanulnak, külön városrészben laknak, akkor nem integrálódnak az ország kultúrájába és problémák lesznek. Ha közös osztályba járnak a gyerekek, integrálódnak. Minél jobban elkülöníted őket, annál nagyobb lesz csak a probléma.

Nézd meg amerikát: egy tipikus osztályban a lengyel, magyar, nepáli, együtt tanul az orosszal, lengyellel, mexikóival. Van mutatóba néhány "amerikai" is. Aztán mind együtt imádja a zászlót, az amerikai érzést, az amerikai álmot, meg a V(-ast mikor felnőnek. Egyik sem fogja a másikat nem "amerikainak tekinteni". A gond a Klu-Klux klánnal lesz, akik külön, elit iskolában tanulnak, és nem fogócskáztak sosem a szép lengyel és nepáli kislányokkal.

Léptem, de mindenkinek legalább olyan jó hétvégét mint nekem :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:09
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
"Én személy szerint úgy látom, nagyobb az egésznek a füstje, mint a lángja. Néhány embernek erre szüksége van, tegye. Érdemi hatása nem lesz, se pró se kontra. A Vér és Becsületről mennyit hallottunk, milyen hatásuk volt? Szerintem nem sok. Majd szépen helyére kerül a történet."

Az a szerencse, hogy a társadalom nagytöbbsége nem fogékony a szélsőségekre, és inkább hallgat a józanadd álláspontra.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 16:05
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
A fronton a bajtárs ingjét levettük a temetés előtt, abba k:láztunk. Átlehetett küldeni utána a HK/42-es mozsárral a baráti wermach_nak...
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:59
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
Akkor kap csak támogatást, ha hajlandó gödröt ásni és abba xarni. Ha szanaszét trágyázik nem kap egy kanyit se :))
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:57
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#148
Kanyisz, amennyiben így lesz, az valóban új fejlemény lehet. Majd meglátjuk. Jogászok elmondták - egyénileg lőhetnek, csoportosan, szervezetten nem.
Szerintem ott a határ, hogy a Gárda támogatja-e majd, vagy nem. Pl. lőtér bérlet, kedvezmények, egyebek.
Az már törvényt sérthet. Valamint jogászok szerint az, ha fegyveresen gyűlnek össze. Magadban lehet fegyvered, szervezetként, összegyűlve nem.
Mindez a politikai szervezetekre vonatkozik, nem kell a rendőrséggel példálózni.

Én személy szerint úgy látom, nagyobb az egésznek a füstje, mint a lángja. Néhány embernek erre szüksége van, tegye. Érdemi hatása nem lesz, se pró se kontra. A Vér és Becsületről mennyit hallottunk, milyen hatásuk volt? Szerintem nem sok. Majd szépen helyére kerül a történet.

Arra jó lehet, hogy Gyurcsány mentőövként ebbe kapaszkodva, hozza a választásokat. Ha a Gárda nem lesz elég óvatos, és bármilyen alapot teremt ehhez, azzal öngólt lő a Fidesz. A Joobik 4%-a meg szintén arra lesz jó, hogy a Fidesztől elvegyen szavazatot.

Meglátjuk. Ha kiirtják az országból a vadkendert, én biztos a Jobbikra szavazok majd. Nem túl esélyes a dolog sajnos, épp most láttam egy vadkender elterjedést mutató térképet. Mintha az ország szülte volna, nálunk dzsungel van belőle, minden szomszédos országban jóval kevesebb, máshol meg alig.

Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:46
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#147
Az első és legfontosabb: oktatás.

Ebben messzemenőkig hiszek, és saját tapasztalataim alátámasztják, hogy az oktatás segítségével lehetséges a legnagyobb eredményeket elérni.

Erre egy példa: kínai, és japán népességnövekedés (robbanás) a XX. sz. során. Mindkét országban gondot okozott (kb. egyforma mértékű is volt).
A II. vh után a kínai megoldás a szabályozás. Valamit ért, de nem elégséges.
Japán az oktatást választotta. Meg lehet nézni a japán népesség növekedési rátákat, és korfákat.
(Most mennem kell, ezért nem linkelek be, de biztos lehet találni).

A kulcs, az oktatás milyensége. Egy roma közösséget (osztályt) nem ugyanolyan módszerekkel lehet eresményesen oktatni. Meg kell találni a nekik legmegfelelőbb módszereket.

Amíg ebben nem lesz előrelépés (néhány civil szervezet próbálkozik de az kevés) addig nézetem szerint nem lesz igazi előrelépés.

A másik lehetőség a szabályzó és ösztönző rendszerek átalakítása.
Ha segélyből jobban megélhet, mint munkából, nem fog dolgozni.

A segélyeket szigorú feltételekhez kell kötni. Pl. hasból mondok valamit: legyen legalább egy munkavállaló a családban. A gyerekek oktatásához is lehetne kötni. Akár ösztöndíj-szerűen. Lehetnének bizonyos támogatások amelyek akkor igényelhetők, ha a gyermekek rendben járnak iskolába, és bizonyos szintnek megfelelően tanulnak.
Ugyanez higiéniára. Akkor kap támogatást, ha a rendszeres, de váratlan, nem bejelentett családvédelmi, vagy más ellenőrzések, felmérések mindent rendben találnak.
Szóval így valahogy. Első helyen oktatás.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:46
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#146
Yesterday !
Én nem tudom, hogy a magyar gárda vagy mifene faxista vagy nem. Nem volt még gerincük 1 az 1-ben kinyilvánítani. Gondolom azért, mert nem szeretnének mindjárt a megalakulás után törvénytelenségbe bonyolódni.
Egy valamit tudok. A szellem, az eszme itt van köztünk. Egy példa. Szomszéd gyerek 15 éves. Nem zavar, hogy hosszúujjú fekete ingben, meg bőrbakancsban jár. Nyár derekán csak tegye, nem én szagolom esténként. Az sem zavar, hogy turulos nagymagyarországos matrica van a hátán. Xarok rá, biztos ez az idei menő dizájn. Az sem zavar, hogy a tavaj őszi zavargások óta minden hétvégén árpádsávos zászlót tűznek a teraszra apucival egyetértésben. Legalább sötétít.
Az viszont már annál inkább, hogy apuci aljegyző a fidesznyik önkormányzatban, ennek ellenére holokauszttagadó könyveket nyom a gyerek kezébe. Még ez sem zavarna különösképp, de az már igen, ha az én 14 éves fiamnak osszák az igét, pontról pontra cáfolva a gettók, a kivégzőkamrák mivoltát.
Faxom kivan velük. Mi a xar az, hogy a fennmaradt fotókat csak összefotoshoppolták, meg hogy egyetlen molekula ciánt sem találtak a halálkamrák falán, meghogy ilyen helyeken csak katonákat tartottak fogva, civileket egy darabot sem. Elmentek a p.csába waze.
Na édes fiam ezzel a gyerekkel most mentél ki utoljára, itt van néhány könyv, olvassál csak utána. Vagy van itt egy oszkárdíjas film nézd végig lécci !
Valahogy így jesterday.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:37
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
Tözsdenyúl!
Egy szempontból azért itt azt hiszem többről van szó. A gárda nyiltan félkatonai szervezet, ez látszik pl. abból is, hogy parancsnoksága van.
A gárda egyértelműen a Jobbik szervezete.
Én úgy tudom, hogy a munkásörség feloszlatásakor arra hivatkoztak pártnak nem lehet katonai szervezete. Talán törvény is van rá.
Kiváncsi vagyok nagyon a fejleményekre. Kiváncsi vagyok arra ki lehet-e ilyen mértékben játszani a törvényeket.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:32
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Tőzsdenyúl !

Mindenféle (rossz) indulat nélkül kérdem :
Lakik a szomszédodban (utcádban,környékeden ...) kisebbségi ?
Van olyan polgármester aki kilátástalan helyzetben él együtt ezekkel az emberekkel és a kultúrájukkal. (illetve ennek hiányával) ...
Te milyen döntést hoznál az ő helyében ?
Hogyan lehet a minimális dolgokat megkövetelni azoktól akik a segélyüket (vagy bármilyen más jövedelmüket) nem megfelelően használják föl ?!
Sokat látom, hogy új vagy újszerü autókon szaladgálnak romák de a "lakásuk" és egyéb körülményeik lesúlytóak.
De ez csak egy példa ...
Mivel lehet szerinted embereket motíválni, hogy legyen igényük fölzárkózni egy bizonyos életszínvonalhoz ?
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:15
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
Addig jó amíg valakinek tetszik a zene :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:13
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#142

"Tudod, az embereknek már nagyon elegük van abból, hogy TI akarjátok megmondani másoknak, hogy mi a helyes, mi a comme il faut, mi az elfogadható, mi a kulturált. Ennek vége, jobb lenne, ha ezt tudomásul vennétek. Sem szellemileg, sem erkölcsileg nem vagytok abban a helyzetben, hogy ti oktassatok ki másokat."

Az értelmes vitának általában akkor lesz vége, amikor ez a hozzáállás alakul ki mindkét oldalon. Yes, ha a másikban nem szereted, hogy kioktat, te se tedd. Erkölcsileg te sem vagy olyan magasan. (Szerintem senki, de egyesek még kevésbé).

A fasizmus, árpádsávos zászló kérdésében hónapok (évek) óta megy a parttalan vita. Az egyik oldal elfogadhatatlannak lát bizonyos megnyilvánulásokat, mert a fogalomkörbe tartozónak véli. A másik fél pedig nem. Tudomásul kell venni, hogy az ország egyik (nagyobb) részének a fasizmus, és az árpádsáv összetartozik. Mert emlékei, hozzátartozói, egyéb olvasmányok alapján így véli. A másik, szintén nagy társadalmi csoport esetén ezek a fogalmak más definíciókkal szerepelnek.
Tehát: teljesen felesleges vitatkozni a két félnek erről (kanyisznak ebben tökéletesen igaza van).

Ellenben mindkét félnek tudomásul kell vennie, hogy a másik másként definiálja ezeket a fogalmakat. Yes, bármenyire is fáj ez neked, vagy ágálsz ellene, ha valaki árpádsávval, fekete egyenruhában masírozik, azt igen sokan lefasisztázzák majd. Mert az ő definíciójuk szerint az. És persze ilyenkor sokat lehet hallani a másik felet is, miszerint az árpádsáv az nem ugyanaz, az üzenete nem az amit beleértenek stb...
Az üzenet megértése társadalmi konvención alapul. Az, hogy az asztal morféma esetén mindenki majdnem ugyanarra gondol, az egy megegyezés kérdése. A Gárda megnyilvánulásait sokan fasisztaként "dekódolják".

Azt majd a történelem (a jövőbeni konvenciók) dönti el, hogy a társadalom többsége hosszútávon milyen értelmezést fogad el. Addig is a vita értelmetlen, mert hogy vitatkozol arról, hogy az asztal egy négylábú bútort jelent, vagy mondjuk egy négylábú háziállatot?

Érdemi hozzászólásként azonban, ami az érdemi kritikám: a tövényeken belül mindenki azt csinál, és azt szervez amit akar. De tekintettel lehetne arra, hogy erről mit gondolnak mások. Ha a tetteimmel másokat megbotránkoztatok, vagy félelmet keltek, akkor ízléstelenség, esetleg provokáció azt megtennem. Ha az ország fele szerint nem elítélendő nyilvánosan hugyozni (vannak ilyen kultúrák), de a másik felét ez felháborítja, esetleg félelmet kelt bennük - akkor illik megpróbálnom olyan keretek között cselekednem, hogy ne zavarjam a másikat, tehát pl. rájuk tekintettel inkább otthon végzem el, még akkor is ha szerintem ez felesleges.
Egy jobb példa talán a nudizmus. Sokan úgy gondolják, hogy ez nem botrány. De kultúráltan, azok számára nem láthatóan gyakorolják ezt, akiket ez zavarna.
A Gárda tudhatja, hogy sokaknak ez nem tetszik, az egyenruha félelmetes. Ha nem tudnák, már megtudhatták. Innentől emberi jellem, hogy hogyan kezelem mások fenntartásait.
Törölt felhasználó 2007. 08. 26. 15:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#141
kissherceg!
Nagyon jól szórakozok.
"zászlót meg akárhogy csűröd csavarod,..." Wazze, nézd mán meg a karszalagjukat! Belinkeltem. Ha valaki ilyen karszalagot vesz fel az a zászlót is annak szánja. Csűrheted, csavarhatod ahova csak akarod.:o))))))
"Sajnálatos, hogy nincs saját vélemény, csak a propaganda szöveg." Ha propaganda lenne, előkeresnék mindenféle komoly érvet, bizonyítékot , mert meg akarnálak győzni. Másolgatnék eszetlenül őrültebbnél, őrültebb szövegeket, mint ahogy itt szokták egyesek tenni. Nem teszem, eszem ágában sincs meggyőzni Téged, vagy Yesterdayt, vagy bárki mást a témában.

Vannak az életben olyan pillanatok, mikor nincs tovább érvelés. Ez most ilyen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek