Topiknyitó: motorGP 2010. 11. 15. 10:28

GSPARK  

Ma piaczárás után fog jelenteni a GSPARK.

MA hozza nyílvánosságra Q3 számokat.



Lehet hogy érdemes itt 800-on belevenni mert holnap 850-en nyit.

Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BokrosLaci 2020. 02. 18. 20:23
Előzmény: #3479  lifetrai
#3480
Még nem volt közgyűlés, tehát meg sem szavazták a JAVASLATOT. Ezt illene tudni.
lifetrai 2020. 02. 18. 20:06
Előzmény: #3478  BokrosLaci
#3479
Ez nem kívánságműsor.;-) Ezek már eldöntött dolgok. A tények makacs dolgok.:-(
BokrosLaci 2020. 02. 18. 18:34
#3478
Az lenne a legkorrektebb, ha a rendelkezésre álló pénzt elosztanák a visszavásárolandó részvények számával, így kijönne, hogy mennyiért veszik vissza a részvényt. És még egyszerű is lenne, amit kellő időben tudna mindenki, és így tudna mérlegelni, dönteni.
BokrosLaci 2020. 02. 18. 17:46
Előzmény: #3476  BokrosLaci
#3477
Mi van, ha valaki nem ér rá az aukciók idején? Munkaidőben például? Egy sima eladási megbízást zárás előtt/után is meg lehetne adni, tetszőleges időintervallumot megadva. Itt valami  nem stimmel.
BokrosLaci 2020. 02. 18. 17:43
Előzmény: #3475  BokrosLaci
#3476
Zsiday cége korrektebb volt, nem volt semmi bonyolult aukció, 5700-an vett vissza, és kész. Sima eladást kellett adni, és a cég megvette 5700-ért. Az korrekt volt.
BokrosLaci 2020. 02. 18. 17:38
Előzmény: #3474  BokrosLaci
#3475
Miért nem csinálja ezt a manővert más cég a BÉT-en? Más is jut olcsón hitelhez. Valami van a háttérben...
BokrosLaci 2020. 02. 18. 17:36
Előzmény: #3473  BokrosLaci
#3474
Ha olcsón jutottak pénzhez, akkor miért nem inkább előtörlesztettek más meglévő hitelt? Akárhogy is, nőni fog az adósságállomány, az meg tök mindegy, hogy mekkora a szektorban, az nem jó. Bár egy cég életében ilyen szinte nincs, de ha a másik oldalról nézzük, miért ne lenne jó, ha alig van egy cégnek adóssága? 
BokrosLaci 2020. 02. 18. 17:04
#3473
Érdekes
lifetrai 2020. 02. 18. 16:21
Előzmény: #3469  maveryck
#3472
TBSZ-szel mit csinálnak vajon??
X9Z5 2020. 02. 18. 13:41
#3471
Amúgy a REIT-ek mért nem fizetnek társasági adót, milyen megfontolás áll emögött, ilyen alapon az ANY-nek sem kéne fizetnie hiszen ezáltal több saját részvényt tudna venni amelyet akvizíciókhoz tudna felhasználni, így a régióban tudná terjeszkedni, nőne az export is.
A GSPark is jobban teszi h osztalék helyett saját részvényeket vesz, minek kiszedni annyi pénzt a cégből, inkább fejlődjön és sokkal magasabb árfolyamra emelkedjen, az ANY-nak is ez kéne.
Szóval nem értem miért a konkrét oka az adókedvezmény a REIT-ek kapcsán, talán az h az ingatlanok befektetőket vonzanak és megtartanak? Ti h látjátok?
mage 2020. 02. 16. 20:07
Előzmény: #3469  maveryck
#3470
Mit kell egyénileg kérni?
maveryck 2020. 02. 14. 08:47
#3469
Aki az OTP, ERSTE, stb- nél van, az kérdezzen rá. Nekem az OTP-nél azt mondták, pl., hogy mindenkinek egyénileg kell kérni:    "A Tranzakcióban való részvételük érdekében kérjük a Részvényeseket, hogy időben vegyék fel a kapcsolatot jelenlegi számlavezetőjükkel annak tisztázása céljából, hogy jelenlegi számlavezetőjük rendelkezik-e a fentiekben hivatkozott MMTS1 Kereskedési Rendszerhez való hozzáféréssel és a Részvényesnek lehetősége van-e a fentiek szerinti ellenajánlat megtételére.  "
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 02. 13. 11:14
#3468
Ilyen euro mellett szerintem még bőven vonzó lehet ez a papír. 
6280-ra van belőve a maximális visszavásárlási ár, ami ugye a Q3-as nettó eszközérték alapján kerül kiszámításra, még egy erősebb forinttal. Ez a mai euro mellett 18,9*340= 6426 HUF
A visszavásárolt részvényekkel pedig nőni fog az egy részvényre jutó nettó eszközérték, kérdés mennyien ajánlják fel a papírjukat.
lifetrai 2020. 02. 12. 14:07
Előzmény: #3465  X9Z5
#3467

"Lehet h a kamat adócsökkentő hatása miatt?" - itt mire gondolsz pontosan?
Az világos, hogy a kamat egy költség és több költség esetén kevesebb az adóalap és így a fizetendő adó is, ne de az kiosztható eredmény is.
Az meg kinek jó csak azért eladósodni, hogy kevesebb adót kelljen fizetni, miközben kevesebb eredmény marad a tulajdonosnak a nap végén....???? Vagy valamit félreértettem?
valoigaz 2020. 02. 11. 02:08
Előzmény: #3460  Idea
#3466
Nagyon szép gondolatok, ez valóban így működik.
X9Z5 2020. 02. 10. 21:42
#3465
Amúgy minek akarnak magasabban adósság állományt, nyilván csak azért nem mert a riválisoknak több a hitele. Lehet h a kamat adócsökkentő hatása miatt?
tipci007
tipci007 2020. 02. 10. 17:58
Előzmény: #3462  Beerman
#3464
Én az gondolom, hogy ez máshol opció (sőt, forgatókönyv) lehet, de Bojár esetében ez nem működne. 
maveryck 2020. 02. 10. 13:13
Előzmény: #3461  lifetrai
#3463
Jót nevettem rajta!
Beerman
Beerman 2020. 02. 10. 12:14
Előzmény: #3461  lifetrai
#3462
Ha ez így történt volna, akkor Bojár Gábor (mint ellenzéki), már telekürtölte volna a sajtót, hogy a NER megkívánta a vagyonkáját és kiakarják semmizni. Emlékem szerint, mivel egy vagyonkezelőre bízta a részvényei nagy részét, vagy talán a teljeset, így nehezen hinném el, hogy exitelni szeretne. Minek is? Ha a csalás további gazdagodását, jövőjét vesszük figyelembe. 
lifetrai 2020. 02. 10. 12:01
#3461

Látom megy  matekozás. Elöljáróban jegyzem meg, hogy a tájékoztatókat még nem olvastam. De.
Van egy összeesküvés elméletem.
Mi van akkor, ha egy prominens NER-lovag megkívánta ezt a vagyont is?
Mondjuk már be is jelentkezett a fő tulajnál, aki egyelőre még elhajolt. A Hold és az Aegon viszont azt mondták a NER hallatán, hogy köszönik szépen ők még most távoznának, amikor még egy piacos menedzsmenttel tudnak tárgyalni és befolyást gyakorolni a cég működésére, nem pedig fordítva, esetleg - egy új eufemisztikusan NER-esnek nevezett menedzsment alatt - amikor pillanatok alatt, érdemi tárgyalás nélkül lerombol(hat)ják az értékeiket...
Szóval azt mondták, hogy mivel a cég elbírja a hitelt bőven, hát vegyen fel a cég hitelt, vegye meg tőlük jó áron a részesedésüket, a többi meg legyen a fő tulaj és az adott NER-lovag és a finanszírozó gondja.
A finanszírozó azért olyan nagyon nem kell, hogy aggódjon, mert relatív alacsony a LTV és jó minőségű, hosszú távú bérleti szerződések biztosítják a hitel visszafizetésének cash-flow-ját.
Így végül is a fő tulaj úgy tárgyal a NER-lovaggal, ahogyan Ő akar", meg amennyire hagyják. (A fő tulajnak - akinek hosszú életet kívánok, azonban már 71 éves - pedig egyébként is lehet lassan akár egy exit stratégiája.)
Ti mit gondoltok erről az aspektusról?
Idea 2020. 02. 10. 09:21
#3460
Mindig azt kell nézni, hogy a nagytőke/nagytulaj jobb hozamot szeretne elérni mint a többi versenyző. Ő kockáztatott, ő gürcölt vele, ő rakott bele nagy pénzt, így ez a törekvése valahol érthető is. A törekvés mellé vannak eszközei is amivel megvalósíthatja a terveit. Ha erre a folyamatra egy kisbüfi ráhangolódik, igen korrekt pénzeket lehet eltenni. Ha meg rosszul gondolta akkor stop.
Moles_tal 2020. 02. 10. 08:19
#3459
Egy kis matek, hogy ne csak kizárólag feltételezésekkel éljünk! A 11 Mrd Ft a maximált, 6280 Ft-os árfolyammal számolva ~1.750.000.- db, a jelenlegi, 5300 Ft-os árfolyammal számolva pedig ~2.075.000.- db részvény felvásárlására elegendő. Kérdés, kinek, mekkora csomag áll a rendelkezésére és azzal mit tud, vagy akar kezdeni?
Moles_tal 2020. 02. 10. 08:07
#3458
A pénteki forgalmat értem, de az árfolyamot annál kevésbé! A jelenlegi értékével (5300 Ft) és a maximált vételi árfolyammal (6280 Ft) kalkulálva 2 hónapon belül akár 19%-os hozam is elérhető lenne, ha összedolgoznának a szereplők. Magasra hajtott tőzsdei árfolyam alatt vélhetően senki sem tenne eladási ajánlatot a cégnek.
maveryck 2020. 02. 09. 19:12
#3457
Azt nem tudom, hogy hol lesz az árfolyam a visszavásárlás lezárulása után, de kevesebb részvényre fizetnek majd osztalékot a jövőben, és ha nő az osztalék (eddiginél lényegesen), akkor az árfolyammal sem lehet baj.
Akkor lenne baj az árfolyammal, ha csak simán kiosztanák osztalékként a pénzt, de pont ezért nem azt választották.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 19:10
Előzmény: #3455  Törölt felhasználó
#3456
És megint bocs, de most meg magam kell pontosítanom az 1) -et illetően, mert hülyeséget írtam a 33MRD-al, ami a 33 millió eur akart lenni, csak lendületből MRD lett ez is. Ez természetesen forintban a 11MRD körüli összeg, de a lényeg, hogy egyben a teljes tranzakcióra.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 18:48
Előzmény: #3454  vgyhun
#3455
Bocs, de alapjaiban téves az érvelésed.
1) Nincs 11MRD-s keretösszeg külön a versenyzőre. 33MRD van együtt, amit a két kategória arányában osztanak szét.
2) Az eladók nem abban érdekeltek, hogy az aukcióban adjanak el mindent, és ezért olcsóbb ajánlatot tegyenek, hanem abban, hogy az aukcióval és az esetleges azt követő eladásaikkal együttesen maximalizálják a bevételüket. Ebben az a jobb, ha a lehető legmagasabb árszinten adnak el az aukción, és után a legóvatosabban csepegtetik el a maradékot, hogy tartsák az árat amilyen magasan lehet. De ettől az még eladói nyomás lesz akár hónapokig is, ahogy azt az elmúlt 2 évben elég tisztán lehetett látni.
Szerintem olvasd el a 02.06-i tájékoztatót, hogy tisztábban lásd mi a meghirdetett protokoll.
vgyhun 2020. 02. 09. 17:50
Előzmény: #3453  Törölt felhasználó
#3454
Úgy tűnik az álláspontjaink különbözősége szemléletmódi eltérésből fakad.
Ezt a helyzetet úgy látom te nagybefektetői, shortos, pesszimista, rövidtávú és kiszálló szempontok alapján mérlegeled. Az én álláspontom ezzel szemben kisbefektői, longos, optimista, hosszútávú és bennmaradó jellegű.
Nos, tegyük fel, hogy beigazolódik a jóslatod, és a HOLD tényleg ki akar szállni, eladva a nála lévő részvények többségét, vagy akár az összeset is. Azt is írod, hogy ezt a napi kereskedésben nem teheti meg, mert ez jelentősen torzítaná (lefelé vinné) az árfolyamot. Igen ám de - és itt hibázik az elgondolásod - ha ugyanezt az eladást a részvény visszavásárláskor az árversenyző részben kívánja realizálni, akkor ugyanebbe a korlátba fog ütközni. Mivel a részvények megvásárlására a legalacsonyabb árszintről indulva kerül sor a 11 milliárd HUF keretösszeg kimerüléséig, nagy tételt csak alacsonyabb áron fog tudni eladni. Minél több részvényt akar eladni, ezt annál alacsonyabb áron kell meghirdetnie, különben a nyakán marad mind. Hasonló a helyzet részarányos részben is, ha esetleg a HOLD úgy akarna eladni részvényeket, hogy a részarányát meg kívánja tartani, akkor itt a többi eladóhoz kellene igazodnia.  A különbség a hagyományoshoz képest itt mindössze csak annyi, hogy az eladás az aukcióban sokkal gyorsabban valósul meg, mintha a vevőket egyenként kellene összevárni, illetve ami számomra/számunkra a legfontosabb, hogy az árcsökkenésnek ez alkalommal nem a kisbefektetők látják a kárát. És ezt a mennyiséget pedig nem a kisbefektetőknek kell felszívni - mint ahogy írod. Felfoghatjuk ezt az ügyletet akár egy OTC-nek is. Kérdés, mennyire éri meg a HOLD-nak diszkont áron megszabadulni a részvényeitől, pont abban az időszakban, amikor az irodai ingatlanpiacon továbbra is boom várható, az euró árfolyama várhatóan az egekbe szökik, a célárfolyamot 6000,- HUF közelébe tették, a cég bevételei, osztalékai stabilak, növekvőek, a cégvezetés korrekt, működése átlátható és ez az alapkezelők egyik kedvenc részvénye. Mennyire racionális döntés, ilyenkor kidobni a részvényt?
Tegyük fel azt is, hogy a 11 milliárd-os aukciós keret kimerülése után továbbra is el akarnak adogatni. Ezt megint csak csökkentett áron tehetik, meg, - de velük ellentétben - a kisbefeketőket egyrészt kompenzálni fogja az ennek nyomán növekvő osztalék, a növekvő egy részvényre eső profit, a diszkont árfolyam, ami további vásárlásra ösztönöz. Tehát itt megjelenik egy olyan helyzet, amely tőzsdén a legritkábban fordul elő - a részvényeladásoknak árfelhajtó szerepe lesz hosszabb távon. Egy WIN-WIN szituáció (longos, optomista szemléletmód). Tehát szerintem is elképzelhető, hogy az aukciót követően is a HOLD lefelé löki majd a részvény árát, de ennek kisbefeketőként én nagyon fogok örülni, és örömömben bővíteni fogom a készletem. És biztos vagyok benne, hogy mások is velem együtt, akik bíznak a cégben. Egyébként már most is látni, hogy csak nagyon ritkán és csak nagyon rövid ideig tartózkodik az árfolyam 5000,- HUF alatt.
Azt is írod, hogy szerinted a bent maradók (tehát akik nem adnak el) rizikója növekedni fog a kilépőkkel szemben. Nem inkább az a rizikó, hogy egy növekedésben lévő stabil cég részvényét nyomott áron eladom nagy mennyiségben?
Én most inkább  az eladás/visszavételben látok kockázatot pont azért, amiért Te is, nincs információnk arról, hogy a nagyok hová fognak beállni (nem lesz részvénykönyv). Talán jobb lenne megvárni, hogyan fog hatni az egész aukciós folyamat a részvény árfolyamára, és ha lemegy az árfolyam, akkor utólag diszkont áron belevenni. Nem tudom.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 13:03
Előzmény: #3452  vgyhun
#3453
Na erre azért nagy tételben ne fogadj. Amikor egy Hold, vagy egy nagyobb örökös ki akar szállni részben vagy egészben (több éves, nagy pozícióból) az nem fog egy osztalékvágás után visszaugrani. Eleve azért száll ki így, mert piacon nem tud adni akkora volument jelentős árfolyam torzítás nélkül, akkor jó eséllyel vásárolni sem fog így, hiszen azzal még magasabb áron ragadna be..
Ezen kívül kérdés, hogy mennyit fognak tudni eladni azok, akik kijárták ezt az ügyletet a cégvezetésnél, és marad-e még eladási szándékuk az aukció után. Ha helyesen fogtam fel a konstrukciót, akkor ez arra van kihegyezve, hogy aki hisz benne, vagy lusta a részvételt intézni, annak növekedni fog a részaránya, azaz átveszi a kilépni szándékozók tulajdonosi pozícióját áttételes módon. Aki nem akarja hagyni hogy a Hold elvigye a nyerőt kockázat nélkül a bent maradók rizikójának növelése árán, az be fog állni Bojár mellé a részarányos ügyletbe. Mivel jelentős vétel nem nagyon volt, így szerintem feltételezhető, hogy a megmaradó nagy szereplők mind megteszik ezt. Ha az erős hitű, vagy lusta kisbefektetők nem szívják fel a teljes eladó tételt akkor lest maradék eladói nyomás a papíron rögtön az aukció után. (Szerintem lesz.)
A nagy kérdés, hogy hol fog kialakulni az aukciós árszint. Pl. ha a nagy eladók hogy-hogynem, de közel összehangolt magatartást folytatnának, és beállnak együtt 6280-ra, akkor fel lehet tenni az égbe az aukciós átlagárat, csak kevesebb részvényük fog elmenni ennyin, és aztán várhatóan egymás ellen önteni fogják a piacra (magasabb bázisról!!), hiszen újabb kutyavásár nem várható Budán. Ha ezt valaki elhiszi, akkor nyilván az a jó stratégia, ha beáll az árversenyzős aukciós részbe a nagyok alá kicsivel az összes papírjával, kimaxolja a parasztshortot, és aztán visszavesz amennyit akar a nagyok eladása után jóval lentebb. Ha nyilvános lenne az ajánlati könyv, akkor ezt elég jól lehetne matekozni. Így viszont a kicsik óriási információs hátrányban vannak a pár nagy eladóhoz képest. (És kicsit pikáns, hogy pont a Concorde szervezi, khm...) Tovább gondolva pedig az jönne ki szerintem, hogy ennek ellentételezésére célszerű lenne kb. mindenkinek beállni Bojár mellé a részarányosba az ármaximumon való arányos eladás érdekében, mert az eleve bekorlátozza az árversenyzős keretösszeget, és az aukció után a sor elején kiszórni mindent, ha látszik, hogy maradt eladó tétel.
vgyhun 2020. 02. 09. 11:11
Előzmény: #3449  Moles_tal
#3452
Sőt, én arra is számítok, hogy az akkori árfolyamnál  magasabb áron eladók jelentős része újból be fog vásárolni az osztalékvágás utáni olcsóbb áron.
maveryck 2020. 02. 07. 17:46
#3450
Nem is véletlen: 
" A profi befektetők a magyar blue chipek közül ebben a hónapban Molt kedvelték a leginkább, a midcapek közül a Graphisoft Park és az ANY Biztonsági Nyomda részvényei kapták a legtöbb említést a felmérésünkben résztvevő alapkezelőktől ebben a hónapban."https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/a/l/a/alapkezelok-kedvenc-reszvenyei-348757.png
Moles_tal 2020. 02. 07. 11:46
#3449
Határozottan pozitív véleményem van, mivel mindenki megtalálhatja a számítását. Aki azonnali nyereséget akar (a max. 6280 Ft-os felajánlás realizálódása esetén ~20%), aki hosszú távon gondolkodik (a csökkenő darabszám miatt növekvő osztalék, ill. a vártnál kevesebb felajánlás miatt megmaradó összeg esetén extra osztalék), valamint a nagyobb csomaggal kiszállni kivánók számára is. Ezenkívül az utóbbihoz kapcsolódó exit lehetősége igencsak erős támaszt nyujthat az árfolyam jövőbeni alakulása szempontjából (a nagyobb eladói nyomás okozta kockázat csökkenése miatt).
stolz
stolz 2020. 02. 07. 09:42
Előzmény: #3447  stolz
#3448
egyre szebb ez a papíros!
kövesi 2020. 02. 06. 21:15
Előzmény: #3443  lukskypoker
#3445
Köszi hogy feltetted.
Gyorsan kétszer is átfutottam, de értékeléshez és várható árfolyamhatás előrejelzéséhez ez még kevés.
Rágni kell, és holnap nyitásig talán sikerül a lényeget megragadni és aszerint járni el.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 21:12
Előzmény: #3443  lukskypoker
#3444
Ügyes konstrukció. :))
dexter007
dexter007 2020. 02. 05. 12:51
Előzmény: #3437  vgyhun
#3442
szépen emelkedik az elmúlt 3 napban az 5e-es szintekről, elvileg pénteken jönnek a részletek, gondolom piaczárás után. Akár 6e is benne lehet addig.
431145 2020. 02. 04. 09:55
Előzmény: #3440  maveryck
#3441
ez legalább nem NER-es részvény,évek óta stabil,kiszámítható.
maveryck 2020. 02. 04. 09:50
Előzmény: #3414  maveryck
#3440
Kezdik kapizsgálni az emberek, hogy jön a pénz. Látszik az árfolyamon.
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 03. 23:06
Előzmény: #3434  sylard
#3439
Így már érthetöbb.
De akkor is elsö helyen fejleszteni kellene hitelarány emelésénél, nem tökeszerkezetet javítani. Nem hiszem, hogy lehetetlen lett volna annak a pénznek jobb fejlesztési projektet találni, mint többlet osztalékfizetést generálni indirekten?
sylard 2020. 02. 03. 14:32
Előzmény: #3436  kövesi
#3438
Lehet egy páran a mai vevők közzül már sejtik a "strukturált részvény visszavásárlási program" kereteit:)
vgyhun 2020. 02. 03. 09:26
#3437
5180 :)
kövesi 2020. 02. 03. 08:25
Előzmény: #3434  sylard
#3436
Érdekes lesz megismerni a "strukturált részvény visszavásárlási program" kereteit, amit 02.07-ig ígérnek.
Magyarázatot adhat most furcsának tűnő dolgokra.
trochosa 2020. 02. 03. 07:38
Előzmény: #3434  sylard
#3435
Olvastam én is már a megjelenéskor. Körmönfont magyarázat a hitelből való dáridózásra. De legyen neki igaza.
sylard 2020. 02. 03. 06:50
Előzmény: #3433  rbbj11
#3434
Én sem értettem az okot, de ez talán segít:
40 millió euró összegű hitelszerződést kötött a Graphisoft Park egyik leányvállalata. Miért döntöttetek a hitelfelvétel mellett?
A Graphisoft Park tőkeszerkezete iparági összehasonlításban igencsak előnytelen volt. Korábban az ingatlanjaink független értékbecslő által megállapított értékéhez viszonyítva csupán 27 százalék volt az eladósodottságunk. A nagyon alacsony eladósodottság egy ingatlancégnél nem egészséges, ugyanis, ha az ingatlancég saját tőkéjéhez viszonyított nyereségessége magasabb, mint a hitelkamat, akkor, ha hitelt veszünk fel, és azt kifizetjük részvényeseinknek, akkor ezzel csökkentjük a saját tőkét, és így a saját tőkéhez viszonyított nyereség emelkedik. A saját tőkéhez viszonyított nyereség a teljesítmény fontos mérőszáma és ezt lehet javítani azzal, ha még egy mindig egészséges szinten belül maradva hitelt veszünk fel és azt kifizetjük részvényeseinknek. A 40 millió eurós hitelfelvétellel 43 százalékra emelkedett az eladósodottságunk az ingatlanállomány értékéhez képest, ami egyébként még mindig alacsony, 50 százalék alatt maradva ez még mindig óvatos.
Teljes cikk:https://www.portfolio.hu/uzlet/20191122/bojar-gabor-nem-kivanok-kiszallni-407933
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 03. 01:52
Előzmény: #3431  stolz
#3433
bevon srv-t és emel osztalékot ....
de nem erre a célra vesz fel hitelt !!!
stolz
stolz 2020. 02. 02. 23:15
Előzmény: #3429  sylard
#3432
A vissza vásárlás mindenképpen jó...vagy bevonják őket és így nő az egy rvre jutó eredmény vagy megmarad, de úgy sem fizetnem srvre osztalékot, tehát úgy is ugyanúgy nő az osztalék, de legalábbis nem csökken még a törlesztés miatt sem...vagy ami még ennél is jobb lenne ha a srveket akvizíciók kifizetésére használnál fel...
stolz
stolz 2020. 02. 02. 23:10
Előzmény: #3430  rbbj11
#3431
Minden második amerikai vállalat...
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 02. 23:01
Előzmény: #3429  sylard
#3430
gyakorlatilag hitelből magasabb osztalék??!! szinte őrület ! ki csinál ilyet ??
sylard 2020. 02. 02. 16:39
Előzmény: #3428  kvantitativ
#3429
Ha 20%-kal kevesebb rv lenne és semmi más nem változna (azaz a kifizetendő osztalék összege ugyanannyi maradna) akkor 25%-al nőne az 1 rv-re eső osztalék, nem 20%-al. Ez így elsőre nem tűnik rossznak de azért ne felejtsd el, hogy a rv visszavásárlás hitelből történik aminek van egy kamata és tőketörlesztési részlete  ami viszont csökkentheti (nem biztos) a kifizetendő osztalék végösszegét. Szóval majd meglátjuk, hogy mi lesz:). Sztem aki rövid távon tartja a papírt annak inkább jobb lett volna egy magasabb rendkívűli osztalék, aki hosszú távban gondolkodik annak lehet jobb hosszabb távon a rv visszavásárlás. A legjoob lehet az lett volna, ha a hitelből tudtak volna fejleszteni, de nyilván annak is megvan az oka miért nem az történt.
kvantitativ
kvantitativ 2020. 02. 02. 16:04
Előzmény: #3427  kvantitativ
#3428
Az 10 milliárd forint,  a Park piaci kapitalizációja kb. 50 milliárd. Azaz húsz százalékkal kevesebb részvény  lesz forgalomba, vagyis minden évben 20%-kal magasabb osztalék. 
kvantitativ
kvantitativ 2020. 02. 02. 15:56
Előzmény: #3426  maveryck
#3427
33 000 000 EUR összeget javasol kifizetni strukturált részvény-visszavásárlási tranzakció keretében. Vagy én nem tudok magyarul vagy ők, de csak az osztalékot lehet  kifizetni.
maveryck 2020. 02. 02. 12:40
Előzmény: #3413  maveryck
#3426

Új csúcsra, 338 forint fölé drágult egy euró tegnap a bankközi devizapiacon, a folyamat nyertesei közé nemcsak a magas exportkitettségű cégek – mint a Richter – sorolhatók, hanem a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett ingatlancégek is nyernek a deviza gyengülésén. https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/elegedettek-lehetnek-a-bet-ingatlancegei-2-2007846/
Törölt felhasználó 2020. 02. 01. 18:27
Előzmény: #3422  upgrayeddAKS
#3425

Ezt árnyaltabban is lehet nézni:
" a management azt gondolja, hogy még ilyen (elég magas) árfolyamon sem rossz befektetés a rv."
A menedzsment komplett véleményét nem ismerem (lehet, hogy lemaradtam), de Bojár egyértelműen azt nyilatkozta, hogy ő a tulajdonosi arányát tartja változatlanul, és nem azt, hogy a pakkját. Azaz ilyen árfolyamon már nem "vásárol" még passzívan sem. Azaz ebben a 2-2,2m db rv ben az ő részéről is benne lesz kb. 4-500e db, és a többiek sem hinném, hogy másként tesznek. Valójában nekem már az is üzenetnek tűnik, hogy mekkora arány megy srv-re és mennyi osztalékra. Elég sok. Olyan, mintha nagyobb srv igény lett volna ennél is, de azt mondták rá a cégtől, hogy "nemár.. valami hús azért maradjon a bentmaradóknak is, na csak a kockázatnövekedés".
Nem számoltam ki, de érzésre valami olyat tippelek, hogy a holdos fiúk kb. a nyerőt hagyják benne a cégben, és a kezdő befektetést veszik ki. Jelentsen is ez bármit. :)
sylard 2020. 02. 01. 15:54
Előzmény: #3423  X9Z5
#3424
Nem!
X9Z5 2020. 02. 01. 15:49
#3423
Lehet h ki akarják vezetni?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 01. 13:24
Előzmény: #3421  Törölt felhasználó
#3422
Nézzük a jó oldalát: a management azt gondolja, hogy még ilyen (elég magas) árfolyamon sem rossz befektetés a rv. (Valószínű egyébként, hogy a Hold "lenyomó" magatartása miatt is lépik ezt meg, vagyis hogy ne csak koordinált eladó legyen, hanem koordinált vevő is.) Ha a Hold nem öntögetett volna, akkor hamarabb nőtt volna mondjuk idáig az árfolyam, eközben a management azonban ki tudta dolgozni a bankkal a részleteket. Egyébként a budapesti irodapiac régóta durván bullos, elég csak végigmenni a Váci úton vagy a Soroksárin. Sokaknak nem tetszik, hogy "minden csak drágul, jajjj, semmit sem ér a kis kuporgatott megtakarítás" stb. De a helyzet az, hogy a FED, ECB, BoJ, Bank of China, stb. farvizén az MNB is lazított az utóbbi években, ami miatt (meg a harmatgyenge HUF okán is) érdemes ide outsourcingolni mindent, amit csak lehet. (Még mindig óriási bérelőnyben vannak a csehek, lengyelek, stb. Sőt ott a bérleti díjak is sokkal borsosabbak...) Szóval a Park most úgymond jókor van jó helyen :) Csodálkozom is, Zsiday Viktor (már) nem bullish... holott sanszos, hogy egy esetleges válságban NÖVEKEDNE az outsourcing a régiónkba, esetleg pár cég vidéken vagy RO/BG olcsóbb területein nyitna irodát a budapesti helyett, mondjuk ez pont nem érinti a Parkot...
Törölt felhasználó 2020. 02. 01. 10:39
Előzmény: #3420  Törölt felhasználó
#3421
Elég komoly visszavásárlás. Ha ezt mind ráöntötték volna a piacra, akkor rendesen odavág.

Topik gazda

motorGP
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek