Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 10. 17:01

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!  

Ugrás a cikkhez
Ahogyan az tegnap kiderült, az Apple véget vetett az ellenállásnak, és végre hajlandó volt beépíteni az NFC (Near Field Communication) technológiát a telefonjaiba. Ezzel letették a voksukat egy olyan megoldás mellett, amelyet a legtöbb androidos és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203503
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 06:46
Előzmény: #155  Bekre_Pal
#156
Nem tudom, nekem még soha nem hajlott meg egy telefon sem a zsebemben.

Más kérdés, hogy az ostoba vékonyítást sem értem, semmi értelme nincs, 12-15 mm alatt már érezhetően kényelmetlenebb. Igaz, a "1 m^2" kijelzőket sem értettem soha (mint telefont - amíg nem lehet összehajtani... lehet, hogy az apple már ezt teszteli. :DD), de a mikro kijelzős okosórát sem értem, max, odáig, hogy pl. egy előadást meg lehet vele tartani. (Persze ez rétegdolog, ezért kellenek a ficsőrők.)

Az IBM/Citizen még ezeknek a praktikumoknak a határán volt, ami most zajlik, az már régen nem, pont ezt írtam a ficsőrökről, ami pont nem a "csak használni lehet" kategória, hanem a "csak eladni lehet" kategória. (Erről szól a véknyítás, lightening, kijelző növelés, tömérdek animációk stb.)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 24. 22:07
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
na ne, ha ez komoly, akkor itt joggal fognak pár szakembert a tökénél fogva felkötni
Törölt felhasználó 2014. 09. 24. 19:32
#154
Az elpusztíthatatlan DALiPhone nem törik, csak hajlik... ;DD

link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 23. 21:48
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
háromszor már biztos láttam, akkor velem van a baj
Törölt felhasználó 2014. 09. 23. 21:01
Előzmény: #151  Bekre_Pal
#152
Akkor nézd meg a filmet még1x és rögtön érteni fogod. Ha nem, akkor már soha nem fogod érteni, legfeljebb, ha az Apple helyébe valami mást írsz be, Samsung, Android, vagy bármi más.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 23. 20:56
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
ezt nem biztos, hogy értettem

hazudtam

ezt biztos, hogy nem értettem
Törölt felhasználó 2014. 09. 23. 17:07
Előzmény: #149  Bekre_Pal
#150
Az is jogos, hogy a sorbanállóknak olyan lenne egy hét várakozás, mint a seggbeqrás, pont úgy, mint olyan termék, amire nincs ráaplikálva az alma...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 23. 07:25
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
ismerem, már többször láttam az egész south park kollekciót, ritka gusztustalan ez a szájbaszarós rész... bár a licenszszerződéses vonzata jogos
Törölt felhasználó 2014. 09. 23. 07:05
Előzmény: #147  Bekre_Pal
#148
Cartman véleménye ha nem kap iAkármit:
"Segítség, segítség, az anyám meg akar qrni!"
link
(Ja, és kiderül, hogy mi lesz azzal, aki mindenbe "beleegyezik": kattintgat olvasás nélkül.)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 22. 23:56
#147
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 23:10
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Betegek vagytok, hogy ennyit tudtok ezen vitatkozni, most őszintén, nem mindegy, ki és mivel telefonál?

Inkább beszélgetnétek a topik címében foglaltakról, azzal többre mennétek, még az is lehet, hogy vennétek valami részvényt.

Mindenesetre Apple részvényesként pozitívan értékelem a bejelentéseket, első sorban az Apple Watch-ot, jövőre hármasával fogják venni még azok is, akik Rolex-et hordanak, és azok is fognak órát hordani, akik már régóra leszoktak róla, mert az egyfunkciós eszközt feleslegesnek gondolták.

A másik, ami nagy durranás lehet - habár az még nem ilyen gyorsan - az egyedi tranzakciós tokenen alaputó Apple Play fizetési rendszer, aholis ugye nem kerülnek ki a kártyaadatok a kereskedőhöz... ezzel kapcsolatban már csak azt hiányolom, hogy vajon miért nem lehet hasonló technológiával a neten fizetni anélkül, hogy akárcsak a böngészőbe be kelljen pötyögni a kártyaadatokat?

Valahogy úgy képzelem, hogy a netes fizetésnél ott lenne az Apple Play gombja a bankkártyás és PayPal-os fizetés mellett, és ha azt választom, az iPhone-on csak felugrik a vásárlást megerősítendő jelzés, kiválasztom a megfelelő kártyát, megérintem az ujllenyomatolvasót és a fizetés megtörténik - anélkül, hogy kártyaadatokat vagy felhasználó/jelszó párost kellene bepötyögnöm, mint a PayPalnál.

A Mac-en a böngésző jegyzi meg a kártyaadatokat (bizonyos fizetési felületeken), az azonban nem olyan biztonságos, mint a fent vázolt kétlépcsős ujjlenyomatos azonosításra épülő megoldás.

A bankkártya, amelyen a cvc kód is rajta van, rohadtul nem biztonságos, kellene már végre valami olyan elterjedt megoldás, amely esetén nem keringenek százezer helyen a bankkártya adatai... Az Apple Pay egy ilyen technológia...
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 22:17
Előzmény: #143  tokos.
#145
Nem tudom, én nem használom, van saját navigátorom. Egyszer poénból kipróbáltam egy Desire C-n, mert annak jó gyenge a hw-e, de lassú nem volt, csak nem tetszett, meg nekem felesleges. iPhone-on nem próbáltam.
Androidon még kipróbáltam egy OpenMaps alapút, de az nagyon gagyi volt, viszont egy Garmint kipróbáltam volna, csak azt meg Magyarországon nem lehet/lehetett letölteni.
De mondom mindezt csak kísérletből, mert amúgy nem használom, ott a kocsiban a navigátor.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 22:15
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#144
Hiába próbálom mentegetni magam, nekem nincs igazam, neked van, jó éjt, nézek egy filmet a feleségemmel, akit még mindig körüldonganak a huszas faszik reménykedve, aztán meglátjuk, hova fajul az este. Addig is tartsd a frontot :)
tokos. 2014. 09. 14. 22:00
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
Tudom, de a Google-t akkor is fel lehetett rakni utólag. Mondjuk, mikor először upgrade-eltem arra, a google maps-et úgy ledúrta, hogy csakúgy porzott. Aztán ahogy próbálgattam az Apple-ét gyorsan rájöttem, hogy nem leszünk nagy barátok.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:57
Előzmény: #140  tokos.
#142
Akkor te már a javított kiadást használod.
A 6-osnál váltottak a Google térképkészletről a sajátra, ott volt a bibi.
tokos. 2014. 09. 14. 21:56
Előzmény: #140  tokos.
#141
Még nemigen tapasztaltam előnyét. talán a levelek törlése egyszerűbb lett, de lehet hogy ez a funkció korábban is megvolt, csak nem ismertem.
tokos. 2014. 09. 14. 21:55
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
iOS 7. Nemrég upgradeltem vesztemre. Előtte valamlyik 6-os volt.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:53
Előzmény: #137  tokos.
#139
Hanyas OS-t használsz?
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:50
Előzmény: #134  tokos.
#138
Itt egy példa:

"Nem kellett csalódnunk: Magyarország területe is hemzseg a hibáktól.
(...)
A navigációt használók azt is megtudhatják, hogy újabban minden út Érdre vezet: a célba éréskor a program büszkén közli: „Megérdezett"."
tokos. 2014. 09. 14. 21:48
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Nekem mind a kettő ott van. Hol ezt használom, hol azt. És egyre inkább azon vagyok, hogy veszek egy GPS-t, pedig eddig megúsztam.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:46
Előzmény: #134  tokos.
#136
Márpedig csak a Google térképe működött az iPhone-on (neked is ez van rajta)... amikor a Google térképét lecserélték a sajátra, akkor történt a hiba. Olvasd el a cikket.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:45
Előzmény: #132  Bekre_Pal
#135
Most már hiába próbálod mentegetni magadat, megszívtad a Magyarország jobban teljesít hülyeségeddel (is)!

Nem is értem miért kellett ezt idekeverni. Talán nincs érved és azt vártad, hogy elkezdődik a fidesz vs. ellenzék fikázás?
tokos. 2014. 09. 14. 21:45
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#134
Az enyémen is rajta van az Apple térképe. Valamelyik frissitíésnél adták hozzá ingyen.

De a Google-t sem szeretem. Nem tudom, hogy melyikkel fordult elő, teljesen lefagytam, szerintem a Google volt, Budaörsre kellett menni, és balra kellett volna kanyarodni, de ott éppen záróvonal volt. Nem kanyarított le, hanem elvitt a szomszéd faluba, volt vagy 10 kilométer, ott megfordított, és visszahozott, mert jobbra már be tudtam kanyarodni. Persze időre mentem volna...
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:41
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
Így van, én ezért közlöm ezeket adatokat, tényeket és nem linkelek olyan hülyeségeket, hogy az egyik sz@r, fagy, a másik tökéletes, meg világ legjobb telóje, mert "csak".
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 21:40
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
szerintem belezavarodtál
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:39
Előzmény: #128  tokos.
#131
Már, ha működik és nem küld el egy másik városba (mármint nem a Google mapsetről van szó, amit a te iPhone-od használ)...

A saját térkép viszont elsőre nagyon sz@r lett:
link

Persze előtte mindenki másra próbálták rákenni, aztán kénytelenek voltak beismerni.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:38
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
"miközben egy párezer fős társaságnak, akiknek biztos, hogy nagyobb tapasztalata van nálad, más a véleménye"

Ahogy mondod és ugyanúgy igaz ez rád is.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:36
Előzmény: #127  Bekre_Pal
#129
Rossz a fordításod "kiscsókám"!

Ostobán és belekeverted ezt a Magyarország jobban teljesít hülyeséget a témába és megszívtad, mert pont te vagy, aki az én "készülékem jobban teljesít, minden más meg sz@r" propagandát fújja a tények figyelmen kívül hagyásával, miközben egy párezer fős társaságnak, akiknek biztos, hogy nagyobb tapasztalata van nálad, más a véleménye.

Ez az öngól "kiscsókám"!
És, ha nem keverted volna ide ezt a politikai lőzungot, akkor nem jártál volna így!
tokos. 2014. 09. 14. 21:29
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Mondjuk az iPhone GPS-e is kétségtelenül nagyon ott van. Samsunggal nincs összehasonlítási alapom, de az N97-hez képest olyan, mint a villám. A navigációs program, az mondjuk ingyenes. És ezzel azt hiszem az összes jó tulajdonságát elmondtuk.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 21:27
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#127
"Ott is a világhoz képest egy kis "nagy párt" állít valamint félinformációkra, saját, egészében nem reprodukálható tapasztalatokra hivatkozva, általában elfogadott objektív paraméterek figyelmen kívül hagyásával.

Itt is pont ez történt. "

azaz hadd fordítsam: azt állítod, az android a király, az ios meg fos

kinek is öngól, kiscsókám?
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:23
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
"Egyáltalán nem érdekel mi van benne,ki találta fel,ki gyártja."

Akkor miért összehasonlíthatatlanul és ELRENDELTETÉSSZERŰEN sz@r akár ugyanaz a hw egy másik név alatt?
Kissé ellentmondásnak tűnik. ;)

"azért írod már vagy 5.alkalommal le"

Azért, mert ex cathedra kijelentetted, hogy az a legjobb, amit te használsz.
Legalább, már kihúztam belőled egy "szerintem" kifejezést... ez is eredmény. (Érdemes volt többször beidézni.)
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:18
Előzmény: #121  tokos.
#125
Az a legkevesebb, az egyik szerinte mindig fagy, úgy sz@r, ahogy van, a másiknak semmi hibája, csak megy, csak megy...

Ott van pl. a navigátor kérdése, mely az egyiknél kompletten nem működött.
Erre írtam szarkasztikusan, hogy legalább nem küldte rossz helyre, utalva az Apple egyik cucca navigátorának hibájára.

Egész egyszerűen hihetetlen, hogy az egyik ennyire sz@rul működik, a másik meg hibátlanul.
De, ha még így is lenne - véletlenül - akkor sem igaz az összes készülékre.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:14
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#124
" te azért veszed, mert ráizgulsz az almára "

Nem bmeg nem azért,hanem azért mert szerintem az a legjobb telefon jelenleg a világon.
Érted ezt?
Egyáltalán nem érdekel mi van benne,ki találta fel,ki gyártja.
Szarok a Ramra ,a kamera felbontására,a procira mikor úgy működik mint egy óramű.
Sokkal inkább te izgulsz a GSMA összesítésére,azért írod már vagy 5.alkalommal le.
Használd a szarod én is használom az enyém.
tokos. 2014. 09. 14. 21:14
Előzmény: #121  tokos.
#123
De az egyébéként kétségtelen, hogy az 4S-t gyakorlatilag inden nap töltöm két éve, és az akksiján ez egyáltalán nem látszik meg. Szinte, mint új korában.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 21:12
Előzmény: #120  Bekre_Pal
#122
Tökéletes öngól!

Ott is a világhoz képest egy kis "nagy párt" állít valamint félinformációkra, saját, egészében nem reprodukálható tapasztalatokra hivatkozva, általában elfogadott objektív paraméterek figyelmen kívül hagyásával.

Itt is pont ez történt.

A főbb technikai paramétereket figyelmen kívül hagytad, tapasztalataid nem reprodukálhatóak, mert alapvető paraméterek ismeretlenek, félinformációkat osztasz meg, amik vagy igazak, vagy nem, kizárt, hogy a típushibák nem jelennek meg csak a nem preferált készülékeken stb.
tokos. 2014. 09. 14. 21:10
Előzmény: #120  Bekre_Pal
#121
Ez az SIII már elég régi darab, nem lehet, hogy az akksija odalett a sok állásban, mire hozzád került?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek