Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 10. 17:01

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!  

Ugrás a cikkhez
Ahogyan az tegnap kiderült, az Apple véget vetett az ellenállásnak, és végre hajlandó volt beépíteni az NFC (Near Field Communication) technológiát a telefonjaiba. Ezzel letették a voksukat egy olyan megoldás mellett, amelyet a legtöbb androidos és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203503
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 17:46
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Az s3 egy fos. Ezt most egy olyanon írom, akad, lassú, lefagynak rajta a dolgok, fél nap alatt lemerül, szar ahogy van. Sose volt az ájfón közelében se.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 17:19
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#79
"a világ legjobb telefonját szeretem használni"

Akkor (a világ valószínű legnagyobb mobilszösszenete) a több, mint 25000 céget tömörítő GSMA szerint
- most HTC One-t használsz
- azelőtt Galaxy S3-at
- azelőtt Galaxy S II-t
- azelőtt iPhone 4-et
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 17:01
Előzmény: #75  Bekre_Pal
#78
Most látom:

Pozitív smiley akart lenni.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:37
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77
Vállalom, suttyó vagyok, mert nem vagyok képes fennhordani az orromat akkor sem, ha Apple termékem van... vagy bármely más "sznob-termék", ugyanis soha nem ezért vettem semmit... de azt hiszem már suttyó is maradok. :D (Meg kéne próbálni egy Ferrarit, mart az Apple-től nem lett magasabban az orrom.)
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:35
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#76
"Európában, különösen Magyarországon a jelentős esetekben sznobság az Apple termékeinek a megvásárlása..."

Mondjuk azt nem tudom,hogy sznobság-e egy drága telefont megvenni amit kb 2 évig használsz minden nap.
Az 5s nekem Amerikából jött 650 dollárért tavaly decemberben.Az akkor 140 ezer forint volt.
2 év múlva kb a felét éri majd amikor eladom.
70 ezer forint "bukó"(havi 3 ezer forint) nekem 24 hónap alatt belefér.
Óriási sznobnak kell lenni ahhoz,hogy ezt megengedjem magamnak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 16:31
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#75
Én is szeretem a bélszínt (ha nincs túlsütve), de a krumplis tészta is egész kiváló tud lenni :(

Asszem offtopic voltam.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:29
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
"A sznob sosem tudja magáról, hogy sznob... ezt csak a suttyók látják rajta. "

Legalább tisztában vagy azzal hova tartozol:)
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:26
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Az Apple olyan tucatcikkeket használ, mint a Samsung memóriák chippek, Intel chippek stb.

Emlékszem a tényleg jól összerakott és dizájnos G4-es tele volt tucatcikkel (az architektúrán kívül, ami akkortájt az egyik legjobb, ha nem a legjobb volt). Pl. már akkor a most nagy vetélytárs Samsung leggagyibb memóriája volt benne.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:22
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
A sznob sosem tudja magáról, hogy sznob... ezt csak a suttyók látják rajta.

Európában, különösen Magyarországon a jelentős esetekben sznobság az Apple termékeinek a megvásárlása... a tengerentúlon meg tucatcikk.

Van aki meg csak használja használta. Nekem is volt G4-esem, AMD, Intelem pl. PC-n ebben a sorrendben (mert ár/érték/minőség alapján ezek voltak jók), volt SonnyErricssonom, iPhone-om, HTC-m sosem hordtam így semmitől fenn az orrom, igaz az esetek 80%-ában pont a sznobsűrűség növekedésével pont nem egyenes arányban szereztem meg ezeket... (igaz sok termék futott át a kezemen, így képes voltam más szempontok alapján dönteni.)
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:15
Előzmény: #68  stoky
#71
Igen, az összerakás, meg az, hogy Apple el tudja adni (Jobs idejében mindenképpen, ma már ez megkérdőjelezhető és nem tudni mennyi szól csupán a márkanévnek), ráadásul már vannak hasonszőrű konkurenciák.

Emlékezzünk, hogy pl. IBM/Citizen is már mikor kitalálta az okosórát és alig hallott róla valaki.

"Az Apple lefektette most az alapokat"

Na ez ugye már erősen vitatható.
- az okosóra alapjait "100 éve" lefektették az IBM-nél
- a Samsung törte át a jeget (mondván, hogy az okosóra nem komplett ostobaság; emlékezzünk pl. az AllThingsD riportjaira)
- most megláthatjuk, hogy az Apple learatja-e, valami ficsőrrel a babérokat, vagy pl. a Google-ék jobb ficsőrt csinálnak és az Apple-t még az Apple névért rajongók sem mentik meg (a jövő zenéje, hogy ezek közül melyik forgatókönyv jön majd be)
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:07
Előzmény: #64  tokos.
#70
Az Iphone csak az olyan suttyóknak sznob dolog mint te.
De tudod mit magasról teszek rád is meg az Androidos szaraidra is.
Aki kettőnk közül személyeskedni kezdett az pont te voltál.
Én már csak ilyen "sznob" fasz vagyok,hogy a világ legjobb telefonját szeretem használni.Mondok mást is szeretem a bélszínt és nem szeretem a krumplis tésztát.
Ugye milyen sznob dolog ez is.
Szánalmas vagy.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 16:06
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#69
Elnézést kérek a ficsőrökkel való szereptévesztés egy másik kollégától származik.
stoky 2014. 09. 14. 16:03
#68
Visszatérve arra, hogy miért csinált megint forradalmat az Apple. Ismét megmutatták, hogy egy létező termékkategóriát hogyan kell megcsinálni rendesen. Így tették a PC-vel, az mp3 lejátszóval, az okostelefonnal, a tablettel, és most az okosórával. (gyk: Mac, iPod, iPhone, iPad, Apple Watch)

Mostantól minden okosórát az Apple Watch-hoz mérnek majd. Ha kijön egy okosóra, egyből az Apple órájával hasonlítják majd össze. Nincsenek kidolgozva a részletek, lassú a navigáció, az Apple Watch-hoz jobb szíjjak kaphatók, stb, stb, stb. ezeket olvashatjuk majd az XY gyártók óráinak tesztjeiben.

Nem lennék meglepve, ha jövőre annyi Apple Watch fogyna majd, mint az összes többi okosórából együttvéve. Abban is biztos vagyok, hogy az okosórák és főleg az iWatch hasonló fejlődésen megy majd keresztül az évek során, ahogyan az történt az iPhone vagy az iPad esetében is. Az Apple lefektette most az alapokat, de a technológia fejlődésével – gondolok itt az akksikra, és a szenzorokra – elképesztő órákat gyárthatnak majd pár év múlva.

Egy különbség lesz az Apple és a többi gyártó órája közt: A többi gyártó évente új kezelőfelületet tervez majd, hogy utolérjék az Apple-ét, az Apple pedig csak ezt a mostanit fogja csiszolgatni majd, miközben kitalálják, hogy az autópiacot tervezzék újra, vagy iRobotot építsenek.

link
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 15:56
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#67
Az "olcsó" műanyagról, meg annyit, hogy az Apple-nél valóban nem olcsó és nem is műanyagnak hívják, hanem polikarbonátnak, pvc-nek (bár ez a greenpeace hatására már állítólag nem kerül bele).

Összehasonlítás képen a legtöbb telógyártó, sőt már több notebook gyártó is ilyen polikarbonát (ill. nem mérgező műanyagokat és fémeket használ... kiv. az elektronikát, mert ott nem kerülhetőek el teljesen a veszélyes anyagok.)
Ráadásul az oly népszerűen "minőséget" jelző 2 filléres beruházású (egyébként pofátlanul drágán adott) fémkeret is sok termékbe belekerül.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 15:52
Előzmény: #63  Bekre_Pal
#66
De legalább ""most"" láthattál iPhone drukkert is "sz@rozni" nem csak Androidost. :DDD
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 15:50
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#65
"Ferrariba is be lehet tenni műbőr ülést"

Szintén öngól!

Ha megfigyeled, akkor 4 magos energiazabáló motor dobog számos konkurens termékben, az iPhoneban meg pont nem.

Éppen kritikai érvként szokták felhozni, hogy a 4 magos Ferrari motor hogy zabálja feleslegesen az akksit, bezzeg az álljfón.

Tehát ez egy újabb szereptévesztés nálad.
Pont olyan, mint amikor ficsőröket kritizáltad, ami meg jellegzetesen az Apple látványfogása.
Gondolom nem kell képeket belinkelnem egy Win98/NT vx. OSX, vagy egy gagyi ház vs. Apple dizájn esetéről.
tokos. 2014. 09. 14. 15:48
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#64
Üvölt belőled a sznobság.

Hidd el nem vagy különb attól, hogy iPhone-t használsz. Az iPad-től sem. Ez egy telefon, semmi több. Persze van akinek életcél, és ha összekuporgatja rá azt a nem túl jelentős összeget, akkor azt hiszi, hog már valaki lett tőle. De nem.

Érdekesség, van egy ismerősöm, aki bármilyen telefont egengedhet magának. Repülője van, Lexusa, egyebek.

Kíváncsi voltam, hogy milyen telefonja van, hát egy Samsungot nyomkodott. Tavaly legalábbis még.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 15:44
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Ne haragudj, hogy ellenkező véleményen voltam, neked van mindenben igazad, annyira ostobák vagyunk, de ami engem illet, megpróbálok fejlődni.
tokos. 2014. 09. 14. 15:40
Előzmény: #60  Bekre_Pal
#62
Szerintem írtam, hogy nem vagyok nagy híve az iOS-nak. Mondjuk az Androinak sem, de lehet, hogy tennék egy kísérletet vele alkalomadtán.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 15:33
Előzmény: #52  Bekre_Pal
#61
A "kollégádat" idéztem, de itt egy idézet tőled:

"megfigyeltem, hogy androidos sorstársaim szoktak dühödt munkát fektetni ebbe a keresztes háborúba"

Bár magadon is megfigyelheted a háborút, de főleg a kollégád kirohanásain, ahogy kétségbeesetten sz@rozik és "lazán", mert őt nem kellet figyelmeztetni...

Igaz, én csak merev tényeket soroltam (lásd. típushibák, melyeket a cég is javítgat folyamatosan), ő meg csak sz@rozott, ami valóban sokkal lazább.

Sőt, te is nyilván "laza" vagy amikor azt akartad a számba adni, hogy az iPhone "sz@r", amikor nem mondtam... a "kollégád", pedig most sz@rozott.

Ennyit meg a te emlékezetedről!

(Arról persze lehet vitatkozni, hogy egy városokat összekeverő térkép, mechanikailag és elektronikailag védtelen "smart" csatlakozó, hibás hálózatkijelzés stb. mennyire minőségi és tökéletes.)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek